HAARL VOETBALBOND VOETBAL. De beslissingswedstrijd E. D. O—Xerxes. KORFBAL BOKSEN HENCELEN De Rotterdammers winnen na verlenging met 21 Xerxes promoveert naar de eerste en E. D.O. degradeert naar de tweede klasse Eindelijk is dan de beslissing gevallen, maar niet zooals de E.D.O.-supporters dit hadden gewenscht. Want het kost E.D.O. het eerste-klasseschap. Aan de Haarlemsche spelers mag geen verwijt gemaakt worden; zij hebben zich allen tot het uiterste toe in gespannen, maar het mocht niet baten. Met een beetje meer geluk was de overwinning misschien aan de Haarlemmers ten deel ge- y allen. Scheidsrechter Mutters had de leiding. Vol gens velen was het eerste doelpunt van Xerxes een duidelijk buitenspelgeval. Het was echter jammer, dat de E.D.O. verdediging toen niet doorspeelde, want dan was hier door wellicht geen doelpunt ontstaan. Overigens was het een wedstrijd vol onge lukken, waarvan in hoofdzaak de E.D.O.- spelers slachtoffers waren. C. van der Laan werd zoodanig aan zijn hoofd gewond, dat bij verbonden moest worden. Toch bleef hij doorspelen. Ook C. de Waard werd gebles seerd, zoodat hij niet verder meer. kon spelen. Het V.U.C.-terrein was geheel uitverkocht, toen scheidsrechter Mutters de volgende elf tallen liet aantreden: E.D.O.: H. de Waard, W. Zandstra, C. v. d. Laan, Perukel Sr., Dinkla, H. Oomen, C. de Waard, Tanis, Steffens, Perukel Jr., Callandt. Xerxes: .Weber, Frenk, Lagendaal, Westdijk, Mulder, v. d. Broek Jr., v. d. Broek Sr., Verploegen, De Goede, Steenbergen, Wasserval. E.D.O. trapt af tegen de laagstaande zon in. De Rotterdammers doen den eersten aan val; Zandstra kopt een voorzet van rechts goed weg. Bij een volgenden aanval forceeren de Rotterdammers een corner, die wegge werkt wordt. Dan komt ook E.D.O. in den aanval, maar verder dan tot een paar hoek schoppen brengt zij het niet. Perukel Jr. geeft een goede pass aan Callandt. doch diens schot gaat naast. Perukel Sr. plaatst dan even te hard naar voren, zoodat de bal ach ter loopt. Uit een vrijen trap op den E.D.O.-goal kopt Lagendaal juist over de lat. Plotseling wordt Muller de bal toegespeeld; de E.D.O.-verdediging denkt dat de scheids rechter wegens buitenspel zal fluiten, doch dit gebeurt niet. Lagendaal schiet via den paal in. (01). Bij een volgenden Xexes-aanval wordt Pe rukel Sr. geblesseerd, maar na eenigen tijd speelt hij weer mee. E.D.O. forceert weer achtereenvolgens twee hoekschoppen, doch zonder succes. Aan de overzijde ontneemt Van der Laan aan Lagendaal een schietkans. Dan denkt men E.D.O. te zien scoren; de bal wordt door den rechtervleugel keurig opgebracht, Stef fens krijgt den bal toegespeeld. Hij loopt al leen op den keeper af en lost een keihard schot, maar de Xerxes-keeper houdt den bal er keurig uit. Hierdoor ontstaan weer twee corners, zon der resultaat. Dan trapt Call and nog een keer mis voor open doel, waarna de rust aan breekt. Na de hervatting komt E.D.O. weer het eerst in den aanval. Perukel Jr. lost een scherp schot, doch buiten het bereik van den keeper springt de bal van den paal weer in het veld terug. De roodzwarten gaan steeds beter spelen; vooral de voorhoede doet nu in het veld goed werk, maar voor doel lukt het niet. Intusschen zit Xerxes ook niet stil, maar de E.D.O.-verdediging is goed op dreef. Plotseling krijgt Steffens den bal toege speeld: hij geeft over aan den vrijstaanden Callandt. Deze lost een schot, maar tot groo- te teleurstelling van E.P.O. gaat de bal naast. Dan komt K. Zandstra voor C. de Waard in het veld. Niet lang daarna geeft Zandstra den bal goed over aan Tanis; de laatste schiet hard in. De keeper stompt den bal weg, maar Steffens is er bij en brengt de partijen weer op gelijken voet (11). Verschillende aanvallen worden door beide partijen nog ondernomen, maar als de tijd verstreken is, moet er verlengd worden. Dan gebeurt al spoedig wat geen E.D.O.-supporter verwachte: uit een voorzet van rechts kopt Lagendaal in. (12). Hij brengt hiermee zijn club in de eerste klas. E- D. O- degradeert. Het pleit is beslecht, E.D.O. moet, na een verblijf van zeven seizoenen in de eerste klasse, degradeeren. De wanhopige pogingen om zich te handhaven, die tot voetballen ver in den zomer hebben geleid en die in den beslissingswedstrijd nog tot een verlenging buiten den normalen speeltijd leidden, hebben niet mogen baten. E.D.O. zal in September in de tweede klasse moeten voetballen. Wij zullen op' dit oogenblik niet napraten over de oorzaken, die kunnen gevoerd hebben tot de inzinking in kracht, die deze in vorige seizoe nen steeds zoo flinke club. in het afgeloopen seizoen vertoond heeft. E.D.O. moet nu niet meer achteruit zien, slechts vooruit. Men moet de anden krachtig ineenslaan om te trach ten in den kortst mogelijken tijd het eerste klasseschap te heroveren. Om dit doel te be reiken is noodig eendrachtige vriendschappe lijke samenwerking en ernstig oefenen. De beste wensohen van sportlievend Haarlem zullen E.D.O. steeds vergezellen. De eindstand van deze langdradige promo tiecompetitie luidt als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt.v.t.gem. Xerxes (a) 5 3 117 12—8 1.40 E. D. O. (a) 5 13 1 5 8—6 1.— Fortuna 4 0 2 2 2 6—12 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag is dan toch eindelijk in Gronin gen de laatste wedstrijd voor de competitie om het kampioenschap van Nederland ge speeld. Het ging tusschen Velocitas en Feijenoord. Buiten verwachting wisten de i Groningers verdiend met 21 te winnen. De eindstand luidt als volgt: ■-sp.gew.gel.verl.pnt.v.t.gem. Ajax 8 5 2 1 12 29—15 1.50 Feijenoord 8 3 2 3 8 1715 1. P. S. V. 8 4 0 4 8 21—21 1.— Go ahead 8 2 2 4 6 17—22 0.75 Velocitas 8 2 2 4 6 1526 0.75 ALCEMEENE JAARVERGADERING A. Cassee over Jeugd-Voetbal. De heeren A. van der Aert en H. Scheen gehuldigd. A. VAN DER AART. A. I Onder zeer groote belangstelling had Za terdag in het gebouw van ,,Zang en Vriend schap" de jaarlijksche algemeene vergade ring van den Haarl. Voetbalbond plaats. In zijn openingsrede herinnerde de voor zitter, de heer A. van der Aart, allereerst den onlangs overleden epre-voorzitter, den heer Rijkens. Waarna memoreerde hij de re sultaten, die in het afgeloopen seizoen in den H.VJ3. bereikt zijn. Van de eerste-klassers, aangesloten bij den Bond, bracht Stormvogels hot er het beste af, terwijl V. S. V. door haar twee ver maarde overwinningen tegen Feijenoord en Sparta in Rotterdam aan hot einde van het seizoen de aandacht van heel voetballievend Nederland op zich vestigde. Aan den over kant van het Noordzeekanaal brachten Kin- heim, Kennemers en Beverwijk het tot het kampioenschap. Eerstgenoemde vereeni ging promoveert zelfs hoogstwaarschijnlijk naar de tweede klasse. In Haarlem was het resultaat niet zoo groot. R. C._H. en H.F.C, waren voortdurend in moeilijkheden; ter wijl E.D.O. Zondag in Den Haag haar laat- sten en zwaarsten wedstrijd nog moest spe len. Onder applaus bracht spreker de beste wenschen voor E.D.O. over. R.C.H. II en T. H. B. zullen het volgend jaar hun krach ten in een lagere klasse moeten probecren, terwijl in Zandvoort de toestand stationnair gebleven is. Wat den H.V.B. meer in het bijzonder aangaat, kan zeer zeker gesproken wor den van een. goed jaar. maar één ding was al heel ongelukkig, namelijk het vele re genachtige weer op Zaterdagmiddagen en ^SSEE. H. SCHEEN. Zondagen, waardoor zelfs niet eens alle com petities geheel afgewerkt konden worden. Een verheugend verschijnsel is het, dat in de laatste twee jaar een vrij groote verbe tering van de spelkwaliteit in dezen Bond valt te constateeren. Hoe beter het spel peil, hoe meer interesse, dus hoe meer pro paganda voor de voetbalsport gemaakt wordt. Voorbeelden waren de successen van Ripperda en I.V.O. bij het tournooi in Am sterdam tusschen nummers 1 en 2 van de plaatselijke bonden. Hierdoor werden ook groote dingen van het vertegenwoordigend H.V.B.-elftal verwacht, maar in Beverwijk kwam de zeer gevoelige en bovendien vol komen verdiende nederlaag tegen het elftal van den Leidschein Voetbalbond. Ingrijpen de veranderingen hadden tot gevolg, dat daarna nog twee mooie overwinningen wer den bereikt. Voor de bekerwedstrijden -bleek dit jaar groote belangstelling te bestaan. Onder bij val van de vergadering bracht de heer Van der Aart zijn felicitaties aa.n „Bloemendaal" over, die na een minder gunstig seizoen op zoo fraaie wijze het kampioenschap van Haarlem veroverde. Het jeugdvoetbal en de in de Paaschweek gehouden schoolvoetbal- wedstrijden waarvoor aan de heeren En te en Bremerkamp hulde gebracht werd, wer den nog gememoreerd, evenals het aantal strafzaken in den H. V. B„ dat gelukkig belangrijk minder wordt. Tenslotte werd ernstig gewaarschuwd tegen het zomervoet- bal. Dit kwaad, dat vooral in IJmuïden groote .afmetingen heeft aangenomen, is een "gevaar-voor de vereenigingen en-moet - uit geroeid werden. De verslagen van penningmeester, secre taris en kascommissie werden zonder be spreking goedgekeurd. De contributie voor leden en adspiranten bleef ongewijzigd, waarna de vaststelling van de begrooting aan de orde kwam. Een voorstel van „Bennebroèk", om weer drie eerste klas afdeelingen te stichten, werd verworpen, met 28 stemmen vóór, 115 tegen en 14 blanco. Het door „Spaarndam" ingediende voorstel, om een vierde klasse te stichten kon:wel bijval vinden. Daarin kun nen immers de zwakste elftallen onderge bracht worden, zoodat uitslagen als 15—0 minder zullen voorkomen. Het bestuur zegde toe, alle moeite te doen om tot een regeling te komen. Op initiatief van tien der oudste ver eenigingen had vervolgens de huldiging plaats van de heeren A. van der Aart en H. Scheen, de nu reeds tien jaar lang zonder onderbreking een bestuursfunctie bekleed hebben. Besloten werd om over te gaan tot in stelling van een Bonds-onderscheidingstee- ken en dit voor het eerst aan genoemde hee ren aan te bieden. De besprekingen over dit punt, waarvoor beide heeren even de zaal hadden verlaten, werden geleid door den heer P. Dankelman en hadden een enthousiast verloop. In een zeer waardeerende rede werden de heeren Van der Aart en Scheen door den heer Dan kelman gehuldigd. De daarop volgende bestuursverkiezing had al een heel vlot verloop. De heeren A. v. d. Aart, J. A. van Gemerden en H. Scheen waren aan de beurt van aftreden. Op voor stel van „Bloemendaal" werden zij bij ac clamatie herkozen. Tot leden van de kascommissie werden ge kozen de heeren Heimig, De Wijs, en Peters; tot plaatsvervangende leden de heeren Schornagel, Geerlïngs en De Geus. Een prettig intermezzo was als altijd de uitreiking van de kampioensmedailles en diploma's aan de verschillende kampioenen. De vereeniging „Haarlem" had hier den grootsten oogst. Rede A. Cassee. Het hoogtepunt van den avond was de in leiding, die de heer A. Cassee, voorzitter van „Bloemendaal" hield over Jeugdvoetbal. On danks de warmte in het geheel door rook gevulde lokaal had de heer. Cassee onmiddel lijk de belangstelling van de geheele vergade ring, wel een bewijs, dat de vereenigingen inzien, hoe belangrijk deze kwestie is. Het schema van de rede was vastgelegd in de vijf volgende punten. De organisatie van het Jeugdvoetbal is van groote beteekenis niet alleen voor de voetbalwereld maar ook voor de gansche maatschappij, omdat in het jeugdvoetbal gezien moet worden het middel om onze vereenigingen in de toekomst van goede reserves te voorzien, maar dat tevens tot doel moet hebben, jonge mannen op te leiden tot bruikbare krachten in de samenleving. Daarom behooren de bonden en vereeni gingen deze organisatie tot in de perfectie door te voeren. De fouten,, welke tot nu toe aan de jeugd-competities mochten kleven, moeten door gezamenlijk overleg en onder wederzijdsch vertrouwen worden verbeterd, waarbij beide partijen, gelet op het groote belang, eventueel tot concessies bereid zijn. De vereenigingen laten de jeugdelftallen nimmer aan hun lot over: zij stellen vaste leiders aan over hun a-dspiranten en junio ren, en trachten bij het ontbreken van geschikte krachten functionarissen op te leiden, waarbij zij er op letten, dat hiervoor bij voorkeur ouderen met goede paedagogi- sche inzichten in aanmerking komen. De' leiders der jeugd elftallen stellen zich nimmer ten doel de aan hun zorg toever trouwden tot „winning-men" op te kweeken, het bijbrengen van sportieve opvattingen kome in de eerste plaats. De cultureele en paedagogische waarde van de voetbalsport in clubverband behooren zij onder alle om standigheden de plaats te geven welke haar toekomt. Door het jeugdvoetbal kan het vertrou wen, dat de ouders en opvoeders in onze sport hebben te stellen, belangrijk opge- voex-d worden. Daartoe houden de ver- eenigingsleiders, indien noodig, geregeld voeling met de ouders en onderwijzers (leeraren) van de onder hun clubkleuren spelende jongelui. Op duidelijke wijze werden deze punten behandeld em met pakkende voorbeelden toe gelicht. Het applaus, dat spontaan aan het einde van deze rede losbarstte, was een weer spiegeling van de waardeering der hoorders voor dezen modernen kijk op een belangrijk probleem. De voorzitter dankte den heer Cassee er- beloofde dat de H.VJ3. zich op dit gebied zoo actief mogelijk zal bewegen. Van de rondvraag werd slechts zeer wei nig gebruik gemaakt. Een beter bewijs van het vertrouwen der vereenigingen kan het Bondsbestuur niet verlangen. Nog voor c-lf uur sloot de voorzitter de vergadering, die zoo geanimeerd verloopen is. Tienjarig bestaan van „Sport Vereent". De korfbalvereniging „Sport Vereent", ge vestigd te Sanbpoort-Bloemendaal, vierde Zaterdagavond in hotel „De Weyman" te Santpoort, onder veel blijken van belang stelling haar tweede lustrum. De feestavond werd ingeleid door den heer D. Klay, voorzitter. „Het is nu ongeveer 10 jaar geleden", aldus deze, „dat de voorspoe dige geboorte kon worden bericht van een sport vereeniging „Sport Vereent", een ver eeniging, waar men gymnastiek, voetbal en korfbal kon beoefenen. Het enthousiasme onder de employés van het Provinciaal Zieken huis was zóó groot, dat de vereeniging weldra 175 leden telde. Dit enthousiasme luwde echter door verschillende omstandigheden vrij spoe dig: Na twee jaar was er alleen een korf- balvereeniging met een 12 of 13-tal leden over. Den laatsten tijd is deze weer tot bloei gekomen. Op 't oogenblik telt zij één N.K.B.- fcwaalftal, twee H.K.B.-twaalftallen en één adspiranten-elftal. In de achter ons liggende tien jaar heeft „Sport Vereent" heel wat bestuursleden ge had. Als voorzitters hebben gefungeerd de heeren Verbeek, Erbrink, Saager, Handgraaf en Klay, als secretarissen de heeren Tin- kelenberg, Klay en De Vries, terwijl het aan tal schatbewaarders nog grooter is geweest. In deze tien jaar heeft „Sport Vereent" eenige bekendheid verworven niet zoo zeer door haar spel als wel door het organiseeren van serie wedstrijden, waaraan veel clubs, ook uit Amsterdam en Den Haag deelnamen. Wat het spelpeil betreft, onder leiding van j een oefenmeester hoopt „Sport Vereent" ook hierin verbetering te brengen". 1 - „Zondag 5 Juli zou zoo vervolgde de heer Klay de jubileum wedstrijd Sport Vereent Zilvermeeuwen worden gespeeld. Het was hem aangenaam te kunnen mededeelen, dat de heer Van Dort voor den winnaar een beker had beschikbaar gesteld. Verder lag het in de bedoeling van den heer Klay zelf een beker te schenken voor door „Sport Vereent" te organiseeren veteranenwedstrijden. iDe heeren Lohuyzen en Porringa, resp. voorzitters van de korfbalclubs „Haarlem" en „Zilvermeeuwen" en de heer Erbrink, oud voorzitter van „Sport Vereent", complimen teerden hierna liet bestuur der jubileerende vereeniging. Eerstgenoemde twee heeren wezen o.m. op de goede verstandhouding welke tusschen hun vereenigingen en „Sport Vereent" bestaat, terwijl de heer Erbrink de heeren Klay en De Vries als steunpilaren der vereeniging huldigde en enkele oude her inneringen ophaalde. Behalve „Haarlem" en „Zilvermeeuwen", zonden ook „Advendo" en „Always Ready", bloemen en kwamen telegrammen Ibinnen van den Haarl. Korfbalbon d, Pal vu, en Animo. Het verdere deel van den avond werd ge vuld met muziek, cabaretkunst van „Varia" uit IJmuiden en een dansje. Jubileumwedstrijd S. V.Zee meeuwen (3:2) Tot besluit van haar tweede lustrum werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld onder lei ding van den heer De Tello; de heer H. W. van Dort uit Haarlem had een beker met korfballer en korfbalpaal, mand en bal be schikbaar gesteld. De ploegen stellen zich volledig op en on danks de warmte, waardoor de wedstrijd eenigszins werd verkort, werd er direct flink aangepakt. De beide teams wegen volkomen tegen el kaar op. Zilvermeeuwen hadden het eerst suc ces door den zeer goed spelenden Broeksma. Rust 01, hoewel S. V. verschillende gemak kelijke kansen kreeg, welke evenveel malen geen resultaat hadden. Na de rust pakte S. V. flink aan en door goed, vlug spel wist S. V. den gelijkmaker te scoren. Een verdedigingsfout in de Zilvermeeuwen verdediging werd benut onder den paal door A. Menet. De gasten begonnen zich toen te weren, want er moest nog maar één kwartier gespeeld worden. F. Licht deponeert no. 2 In de mand. De spanning kwam er nu eerst recht In; beide ploegen gaven zich geheel om het win nende punt. Vijf minuten vóór tijd bezorgde Slinger S. V. de overwinning en daarmede den beker. Na afloop reikte de heer Klay den beker aan den aanvoerder van S. V. uit. Dë heer Porrenga, voorzitter van de Zilver meeuwen, dankte het bestuur en de leden van S. V. voor een en ander en wenschte S. V. een verderen bloei toe. Adspiranten-seriewedstrijden. Voor haar tweede Lustrum waren Zondag wedstrijden voor de jongeren georganiseerd, waaraan 16 twaalftallen deelnamen. Het en thousiasme was groot, ondanks de warmte. Voor elke afdeeling van 4 clubs waren 2 me dailles beschikbaar gesteld, die na afloop door den voorzitter aan de verschillende aan voerders werden uitgereikt. De prijswinnaars waren: Afd. A. Ie prijs: Westerkwartier a; 2e prijs Blauw Wit a. Afd. B: le prijs: Oosterkwartier (Haarlem); 2e prijs: Westerkwartier. Afd. C: le prijs: Vesta: 2e prijs: S.V. Afd. D: le prijs: Flora, 2e prijs: Vesta. OM HET ZWAARGEWICHT. WERELDKAMPIOENSCHAP. Max Schmeling slaat Young Stribling. Door knock out in de 15de ronde. Voor ongeveer 40.000 toeschouwers heeft Vrijdagavond in het Stadion te Cleveland, zooals wij reeds in ons vorig nummer meldden, de bokskamp om het zwaarge wicht-wereldkampioenschap plaats gehad tusschen den Amerikaan Young Stribling en den door hem uitgedaagden wereldkampioen Max Schmeling. De strijd is in de 15e ronde, toen nog 14 seconden gebokst moest worden in het voordeel van Schmeling geëindigd met een technische knockout. Met extra-treinen, auto's en booten en zelfs een speciaal ingelegden vliegdienst waren de belangstellenden naar Cleveland gekomen om de „big fight" te volgen. Toch was de belangstelling van het Amex-ikaan- sche publiek niet zoo groot als bijvoorbeeld nog eenige jarexx geleden het geval was, en men schat dan ook, dat de promotors van den wedstrijd aan de onderneming ongeveer 50.000 dollar verloren hebben. Stribling was dagen te voren favoriet. Tegen 11 uur kwamen achtereenvolgens Sti'ibling en Schmeling in den ring, dave- rand toegejuicht door het publiek. Tevoren waren beide boksers gewogen. Schmeling bleek 189 pond te wegen en Stribling 186 1/2 pond. De Amexikaaix had de hoop uitge sproken, na tien ronden erin te slagen, het gevecht te beëindigen. Na het gebi-uikelijke ceremonieel gaat te 8 minuten over 11 precies (Amerikaansche tijd, Arnst. tijd 4.28 uur) de gong voor de eerste ronde. Het verloop van den strijd. In de eerste ronden is Stribling licht in het voordeel en raakt hij Schmeling eenige malen hard op het lichaam, zonder dat deze slagen Schmeling eenig nadeel berokkenen. Reeds in de vierde en vijfde ronde ziet de Duitscher echter kans, zijn tegenstander eenige slagen op het hoofd tóe te brengen. In de volgende ronden komt Schmeling dan al krachtiger en krachtiger opzetten en meermalen misschen de lange clinches van Stribling hun doel. In de achtste ronde is de Duitscher dui delijk de stei-kste. In de negende ronde valt hij bijna voort durend aan en raakt herhaaldelijk Striblings gezicht met harde rechtsche en linksche hooks In de tiende ronde plaatst Schmeling een harde treffer op de kin waardoor Stribling wankelt. In de elfde ronde moet de Amerikaan her haaldelijk harde stooten incasseeren, waarbij hij een enkele maal wankelt, doch zich steeds weer herstelt. In de twaalfde ronde wordt het publiek rumoerig, doordat Stribling herhaaldelijk probeert zich door clinchen te dekken. Hij moet verscheidene linksche stooten van Schmeling incasseeren, In de veex-tiende ronde beperkt Schmeling zich tot het toebrengen van eenige punches, die Stribling echter zonder veel moeite weet te vex-werkeix. In de vijftiende ronde valt Schxxieling ech ter weer lel a,an, Hij, brengt Stribling een harde rechtsche op de kaak toe, waardoor de Amerikaan voor de. eerste maal down gaat. De scheidsrechter Blake begint te tel len, maar als hij aan 9 is, richt Stribling zich weer langzaam op. Schmeling drijft hem den ring rond en doet een hagel van link sche en rechtsche slagen op het hoofd van Stribling neerdalen, die de Amerikaan weerloos en min of meer wezenloos in ont vangst neemt. Dan grijpt de ringrechter, die het zinloos acht, op deze wijze het gevecht voor te zetten, in en nog veertien seconden voor het einde van de ronde doet hij den gong luiden, waarop hij Schmeling overwin naar verklaart door technische knock out in de vijftiende ronde. Hiei-mede heeft Max Schmeling den titel van zwaargewicht- wereldkampioen behou den. Jubileum wedstrijd „Door Vriend schap Saamgebracht". Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het vischcollege „D. V. S." bood zij aan haar zuster-colleges, aaxxgesloten bij den Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en omstreken een gratis concours aan. Deze wedstrijd werd gehouden in de wateren onder de gemeente Akersloot, er werd gevischt op witvisch. Door 6 colleges werd aan den wedstrijd deelgenomen wijl de feestvierende vereeniging zich van mede dinging onthield en de controle op zich ge nomen had. De leiding was in handen van deix bondsvoorzitter, de heer B. Larson. Het weer was schitterend, doch de vangst mid delmatig. Na tweemaal 11/2 uur gevischt te hebben was de uitslag als volgt: le prijs groote zil veren beker het college De Vereenïgde Vis- schers, na loting met college De Ruischvoorn welke de tweede prijs verwierf; 3 De Da geraad, 4. Het Baarsje, 5. De Grundel en 6. De Brasem. Voor elk der deelnemende vereenigingen was een draagmedaille voor de helden van deix dag beschikbaar gesteld, welke wex*den be haald als volgt: 1. Koedijker, lid van het col lege De Dageraad; 2. B. Duits, van De Grun del; 3. F. Hoogenboom, van Het Baarsje; 4. H. Scheffers van De Brasem; 5. J- J. Traksel van hetzelfde college, en G. Stoof van De Ruisch voorn. Na afloop van den wedstrijd verzamelde men zich in het clublokaal van den heer T. Brakenburg, Gen. de la Reystraat 37, waar de bondsvoorzitter, de heer B. Larson het woord nam en het college D. V. S. hartelijk geluk- wenschte met het jubileum en de beste wen schen voor het College uitsprak, waarna hij met eexx hartelijk woord de prijzen aan de ge lukkige winnaars uitreikte. Op 21 Juli a.s. zal het college D. V. S. haar 5-jarig jubilé in intieme kring feestelijk her denken. CRICKET IN ENGELAND Zooals men reeds met een "enkel woox*d m dit blad heeft kunnen lezen, is de testmatch tegen Nieuw Zeeland onbeslist geëindigd. De loop was zoo eigenaardig, dat wij hierop nog even willen terugkomen. Nieixw Zeeland maakte Zaterdag 224 runs en Engeland 190 voor 7; practisch een gelijkwaardig resul taat. 's Maandags brachten Ames en Allen een geweldige verrassing, door voor het 8ste wicket een recox-d-stand van 246 runs op te zetten! Beide maakten een honderd, resp. 137 en 122 en de innings sloot eerst op 454, zoo dat Engeland een onverwachte voorsprong had van 232. Een overwinning leek zekex\ maar schitterend batten van Dempster (120), Page (104) en Blunt (96) deed de kansen ge heel keeren en captain Lowny sloot de innings op 469 voor 9. Engeland moest in bijna 2 1/2 uur 240 runs maken om te winnen of de tijd uitspelen, het laatste gebeurde en het einde kwam op 146 voor 5. Het Engelsche cricketprestige heeft voor de zooveelste maal in de laatste jaren een knak gekregen! Nieuw Zeeland, voor de eerste keer waardig gekeurd om een testmatch te mogen spelen, bewijst opxiieuw, dat de bow- lery van het xxxoederland weinig te beteekenen heeft; men oordeele slechts: Allen 247, Voce 060, Peebles 4150, Robins 212"6, Hammond 150. De mogelijkheid bestaat, dat nog 2 offi- cieele testmatches worden vastgesteld en dit is wel de mooiste beloonixxg voor de toeristen; de eerste zou op de Oval in Juli en de tweede in Augustus in Manchester plaats vinden. Het komt ons voor, dat Engeland dan wel weer met Tate, Larwood en Sutcliffe zal ver schijnen! Het niet spelen vaxi Sutcliffe, omdat men dacht, dat hij niet fit was, blijkt wel een groote blunder; de Yorkshire-crack toch is beter op dreef dan ooit. Deze week maakte hij tegen Kent 230 runs en tegen Somerset 183, scores, die voor zichzelf spreken. Beide wedstrijden wex-den door Yorkshire met innings gewonnen, dat nu op de 2e plaats staat met een achterstand van 18 pun ten op Notts. Daar een volledige overwinning 15 punten oplevert, kan er nog van alles ge beuren. Kent had geen schijn van kans; Yorks maakte er 467 voor 9 (Freeman 5189 in 53 ovex-s), Kent 167 en 188. Het verging Somerset niet veel beter; wel leverde de eerste innings het mooie totaal van 309 op, maar Yorkshire antwoox-dde met 451 voor 9 en gooide de tegenpartij toen voor 107 uit (Verity 632 ixx 22 overs). Geweldig veel runs werden gemaakt in dexi wedstrijd NottsMiddlesex; Notts begon met 423, waax-van merkwaardig genoeg nie mand een honderd, en Middlesex antwoordde met621 voor 9, het hoogste totaal van dit seizoen. Hendren 232, Haig 123. Barralt had de beste bowlingcijfers, n.l. 292. Stapjes 3 162! In den resteerenden tijd scoorde Notts 74 zonder wicketverlies, zoodat in de match 1118 runs gemaakt werden voor 19 wickets! Ook tegen Warwickshire was Hendren gewel dig op dreef; in de eerste innings sloeg hij van de 330 runs er 189 bij elkaar en in de tweede bleef hij met 100 niet uit. De ixx Hol land van de M.C.C. toen bekende G. T. S. Stevens droeg een schitterende 170 bij! Een spannend .slot bracht de wedstrijd SussexGlamorgan. Dank zij Bowley (78), Langridge (161), Duleep (73) en Cook (103 not out) werd de eerste Sussex-innings ge- sloten op 470 voor 7. Glamorgan maakte resp. 296 en 274, waardoor Sussex in 7 kwartier 101 runs moest scoren om te winnen. Schitterend bowlen van Mercer (446) en Lavis (325) maakte de uitslag onzeker; Sussex moest het I tempo forceeren, maar 6 wickets waren neer voor 56 runs! De batsmen gingen in den loop pas naar de pitch en inderdaad, eexx minuut j voor tijd sloeg Parks de winning hit, die Sussex 10 puxxten extra bezorgde! UMPIRE.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12