Felle brand aan de Houtvaartkade. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN HAARLEM'S DACBLAD MAANDAC 6 JULI 1931 TWEEDE BLAD BLOEMENDAAL Blok van drie villa 's in vlammen. Niets bleef gespaard. Zaterdagmiddag om tien minuten over half zes werd de Bloemendaalsche brandweer ge alarmeerd voor een uitslaanderi brand aan de Houtvaartkade, in Aerdenhout. Kort na deze melding zagen de omwonenden reeds gewel dige vlammen slaan uit het alleenstaande blok woningen aldaar, respectievelijk de perceelen 30, 32 en 34. Weinige oogenblikken later steeg uit het drietal villa's een enorme vuurzee op, die al hooger en hooger oplaaide. De plaatselijke brandweer rukte met al haar materiaal uit en was zeer spoedig na het uitbreken van den brand op de plaats des onheils aanwezig. On middellijk werd water gegeven, dat gemakke lijk kon worden betrokken uit de Houtvaart. Met een tiental stralen tastte men den ont zaglijken vuurgloed aan, doch het bleek al gauw, dat zoowel de huizen als de inboedels ten prooi van de vlammen moesten vallen. Bij informatie bleek ons, dat de brand was ontstaan in het hoekperceel no. 34, bewoond door den heer De Hondt, die op dat oogenblik alleen thuis was. In de middelste villa waren de bewoners, de familie Denis, tijdelijk af wezig, terwijl no. 30 nog onbewoond stond. De heer De Hondt wilde op de badkamer den geyser aansteken, doch nauwelijks had hij een lucifer aangestreken, of hij hoorde een knal, Tegelijkertijd sloeg een groote vlam uit den geyser. Het schijnt vast te staan, dat de vlam door een zinken afvoerbuis het rieten dak bereikt heeft, Dit z.g. brandvrije dak, dat over het geheele blok ligt, werd oogenblikke- lijk door het vuur aangetast. De heer De Hondt vluchtte in allerijl de straat op. In en kele minuten tijds had het vuur zich over de geheele lengte van het rieten dak voox-tgezet. Het spreekt van zelf, dat het nu ook niet lang duurde of de huizen zelf stonden in lichte laaie. De brand was tot ver in den omtrek waar te nemen, zoodat van alle kanten automobi listen, wielrijders en wandelaars kwamen aan zetten om het schouwspel van dichtbij gade te slaan. De politie wist de menigte echter op een behooi-lijken afstand te houden, wat, ge zien den omvang van den brand en het moei lijke blusschingswerk voor de brandweer, een goede maatregel was. Tegen zeven uur gelukte het aan de spuit gasten de vlammenzee tot bedaren te bren- gexx. Toen trokken zware rookwolken over de ;weilanden weg in de richting van de stad.. Vaxx het blok bleef slechts een trieste ruine over. Ook de inboedels waren totaal in vlam men opgegaan. Daar de gevels gevaar voor in storten opleverden, besloot de brandweer deze omver te halen. Bij het blusschingswerk waren tegenwoordig de waarnemende burgemeester van Bloemen- daal, de heer J. C. Laan, de commissaris van politie de heer A. Hiemstra, de waarnemend commandant van de brandweer de heer Meeuwig. Ook de burgemeester van Heem stede, Jhr. J. p. W. van Doorn was op het ter rein van den brand aanwezig, evenals de heeren C. J. van den Broek en M. Martin, resp. commandant en onder-commandant van de Haarlemsehe brandweer. Naar wij vernemen waren de thans ver brande perceelen verzekerd. Tot laat in den avond bleef men nog met het nablusschen bezig. De belangstelling van de zijde vaix het publiek bleef begrijpelijker wijs zeer groot. Een brand van een dergelijke grootte heeft sinds jaren niet in deze gemeente gewoed. Onze correspondent te Bloemendaal schrijft ons: De brand aan de Houtvaartkade heeft twee dingen geleerd. In de eerste plaats, dat onze Vrijwillige Brandweer voor haar taak is berekend. Van den heer Van den Broek, Commandant der Vrijw. Brandweer mocht de leiding dan ook een pluimpje ontvangen, voor de juiste ma- nier, waarop de strijd met het vuur werd aangebonden. Voor de Bloemendaalsche Brandweer was het eigenlijk een krachtproef, omdat het de eerste brand van beteekenis is, sinds haar oprichting. Op dat tamelijk afgelegen punt waren van de 52 leden er 39 na korten tijd aanwezig. Zeven minuten na de alarmeering was de •brandweer aanwezig. Een mooie prestatie, in aanmerking genomen den 'grooten afstand van de garage van den heer Lansdorp waar de Magirus spuit gestationeerd is, tot Aer denhout. Dertien minuten na het eerste sein, werd water gegeven: De capaciteit bedroeg 2600 L. per minuut met 12 stralen. Anderhalf uur lang hebben de beide spuiten en de twee slangen op de water leiding deze watermassa in het vuur ge worpen. De tweede les van dezen brand is, dat on brandbaar riet een uiterst brandbare stof is, door geen water te blusschen. Wij verwachten dan ook dat deze gebeur tenis een wijziging in de bouwverordening ten gevolge zal hebben, die aan dit soort riet een hooge waarde toekent. Proeven hebben indertijd overtuigend aan getoond, dat dit riet pas geprepareerd absoluut onbrandbaar is. Maar nu blijkt, dat deze eigenschap op den duur, door welke oor zaak dan ook, verdwijnt. Het blusschingswerk heeft tot 's morgens vijf uur geduurd. Ook 's Zoxxdagsmorgens moest weer water worden gegeven. Natuurlijk was ook Zondag de belangstelling van het publiek zeer groot. Een hond omgekomen. Van .den heer Denis kwam een hond in de vlammen om. EIGEN WONING. OPENING VAN EEN NIEUW WONING COMPLEX. De steen wordt door wethouder Mr. J. Gerritsz onthuld. Zaterdagmiddag werd door „Eigen Woning" een nieuw complex geopend aan het Wel tevredenplein, waar een woning voor de ont vangst van de genoodigden in orde was ge maakt. Aanwezig waren o.a. de Wethouder van O. W. Mr. J. Gerritsz, de heeren P. H. van Niftrik, architect; A. F. P. Onderwater, Hoofd-Insp. Gem. Bouw- en Woningtoezicht, Sluiters en Holleman, aannemers en nog vele belangstellenden. De voorzitter, de heer A. Vos, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom. Spr. bx*acht dank aan het Gemeentebestuur voor den steun die het geeft aan de Volks huisvesting. Door de bereikte resultaten zal de lust worden gewekt zich te -onttrekken aan den demoraliseerenden invloed van slechte huisvesting. Voorts voerden het woord de wethouder van O. W., de aanne mers fa. Sluiters en Holleman, architect van Niftrik, de heer A. F. P. Onderwater en de Inspecteur Kulemeijer. Alvorens tot de onthulling van den ge denksteen over te gaan sprak de wethouder nog enkele woorden tot de vele belangstel lenden en trok het gordijn van den steen weg waarop staat „Coöp. Woning Vereeniging „Eigen Woning". Deze steen wefd onthuld door den Wethouder van Volkshuisvesting Mr. J. Gerrits, op 4 Juli 1931. Na de plechtigheid bood het bestuur den heer Schaling, den dagelijkschen opzichter van het werk een schemerlamp aan, Aan de firma M. Holleman en J. F. Sluyters te Velsen, benevens aan den uitvoerder, den heer Verheyst te Haax-lem, komt lof toe voor de schitterende uitvoering der woningen. Het gebruik van masten of palen voor de radio is bij deze woningen geheel vermeden. MET ST. ELISABETH'S GASTHUIS HET 350-JARIG BESTAAN. Ter gelegenheid van het 350-jarig jubi leum van het St. Elisabeth's of Groote Gast huis te Haarlem werd Zaterdagmiddag in de Regentenkamer van dit gasthuis receptie gehouden door het college van regenten en regentessen. Meer dan 40 bloemstukken waren ter ge tegenheid van dit feest geschonken. Ter receptie, die door ongeveer 200 perso nen werd bezocht, verschenen o.a.; Z. Exc. de minister - van Arbeid, Handel en Nijver heid, de heer T. J. Verschuur, L. Lietaert Peerbolte, inspecteur-generaal bij de Volks gezondheid, jhr. mr. dr. A. Röell, commissa ris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, mr. S. H. Vening Meinesz, griffier der Staten van Noox'd-Holland, mr. J. B. Bonxans lid van Gedeput. Staten van Noord Hol land: jhr. J. p. w. van Doorn, burge meester der gemeente Heemstede exx mr. M. Slingenberg, mr. J. Gerritsz en W. Rooden- burg, wethouders en mr. Th. A. Wesstra, secretaris der gemeente Haarlem, eenige raadsleden, dr. J. van Konijnenburg, direc teur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, zr. M. Digna, overste en dr. J. Peters, geneesheer-directeur van de Maria-Stich- ting, graaf Van Randwijck namens het Dia- conesscnhuis, dr. W. E. Merens, namens de Haarlemsehe Vereeixiging voor Ziekenverple- gixxg en verder vertegenwoordigei's van de Gezondheidscommissie, den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst. Ned. Genoot schap voor heilgymnastiek en massage, de afdeeling Haarlem van den Ned. Bond van verplegenden het Regentschap van het Ge rei. of Burger-Weeshuis, het bestuur van het Ned. Israëlitisch Joles-ziekenhuis, den Natio- nalen Bond van Verplegenden en vele an deren. Des avond had een feestdiner plaats, waar 36 personen aanwezig waren en o.m. aanzaten minister T. Verschuur, het college van regenten en regentessen met den ge neesheer-directeur dr. L. C. Kersbergen, mr. Lietaert Peerbolte, jhr. mr. dr. A. Röell, mr. S. H. Vening Meinesz, burgemeester C. Maarschalk, mr. Th. A. Wesstra, mr. M, Slin genberg dr. J. van Konijnenbux-g, prof. Kou- wer, de directx-ice mej. M. J. Rebel, dr, Dijkstra, mr. J. B. Bomans en dr. Doyer, in specteur vaxx de Volksgezondheid. BOND HEEMSCHUT. JAARVERGADERING TE HAARLEM. De Bond Heemschut heeft Zatex'dag te Haarlem zijn jaarlijksche algemeene verga- dering gehouden. De voorzitter Mr. J. v. van Sonsbeeck roer de in zxjn opexxingswoord o.a. de kwestie aan van het adviesbureau van den boxxd. Dit bixreau heeft ten doel aan gemeentebesturen van advies te dienen hij den bouw vaxx hui zen, den aanleg van straten enz., opdat Ne derland xxiet meer en meer wordt volge bouwd met leelijke dingen. Het adviesbureau heeft tot dusverre met succes gewerkt en ex- wordt steeds meer gebruik vaxx gemaakt. Naast het adviesbureau van den bond be- staaxx er in eenige provincies provinciale ad viescommissies. Vaxx zekere zijde is nu de meexxixxg geuit, dat Heeixxschut met deze commissies concurreert en dat de boxxd het monopolie op dit gebied zou willen hebben. Dit is geexxszins het geval; Heemschut is be reid dit werk te laten liggen indien in alle provincies dergelijke coxxxnxissies worden op gericht exx deze het werk goed doexx. Er is gevraagd waarom Heemschut zijn stem niet heeft laten hooren in de Paleis- Raadhuiskwestie te Amsterdam. Er was ech ter voor dexx bond geen reden tot inmenging, omdat het Paleis blijft staan, welke oplos sing men ook kiest. Iets anders is de inwexx- dige verbouwing; wellicht zal deze mettertijd aanleiding geven tot bemoeiingen van Heemschut. Tenslotte dankte de voorzitter den heer J. L. Tadema, secretaris der ver eeniging „Haerlem", die zich bereid had ver klaard de leiding op zich te nemen van een bezoek aan eenige oude gebouwen, musea, hofjes erxz. te Haarlem. Het jaarverslag van den penxxingmeester maakte o.a. melding van een legaat aan den bond van 1728.88. De ontvangsten bedroe gen over 1930 10.052.62 en de uitgaven 8.702.99. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal bij Heemschut aange sloten vereenigingen 42 was en dat der bui tengewone ledexx 270. Een nieuw arbeidsveld kwam xxaar voren,: het propageeren vaxx de Heemschutgedachte bij de jeugd. Het ad viesbureau bracht op velerlei gebied advie zen uit, totaal 407 adviezen exx 349 nieuwe ontwerpen. Beide verslagen werden goedgekeurd. De bestuursledexx D. F. Tersteeg, A. A. Kok en J. R. Koxxing werdexx herkozexx. Het be stuur werd uitgebreid met notaris Ottema te Leeuwarden, J. L. Tadema te Haax-lenx, Mx\ W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar en Jhr. Jan Feith te Den Haag. Bij de rondvraag kwam ter sprake de brand in het natuurreservaat in het Gooi, waardoor eexx mooi gedeelte heide verloren is gegaan. Hij hoopte dat alle ledexx zouden meewerken om te bevorderen dat iedereen doordrongen wordt van het gevaar van het rooken en vuurtje stokexx in bosch en heide. Het is een misdaad, welke streng gestraft moest worden. Dr. J. F. M. Sterck deelde mede, dat er planxxen zijn oxxx het voormalig militair hos pitaal met de vroegex-e Margarethakapel, te Haax-lem aan een drukkerij te verkoopexx. Hij verzocht Heemschut te willen bevorderen, dat het gebouw bewaard zou blijven. Ook werd de drooglegging der Zuiderzee besproken. Eexx der leden betreux'de het dat van de vele millioenen, welke aan dit werk besteed worden, niet een paar ton gebruikt wordt om de eigen cultuur van plaatsjes als Volendanx en van het eiland Marken in stand te houden. Deze gaat nu onherroepe lijk verloren. Na de lunch hebben de deelnemers aan de vergadering een waixdeling door Haarlem gemaakt exx verschillende oude gebouwen, musea en hofjes bezichtigd, waarin in het bosch Groenendaal te Heemstede de thee is gebruikt. JEUGDHERBERG „JAN GIJZEN". DE OPENING. Zaterdagmiddag werd onder groote be laxxgstelling, in het bijzonder van de zijde der jeugd, de Jeugdherbex-g „Jan Gijzen" ge opend, welk Jeugdtehuis is gelegen aan de Kerklaan te Haax-lenx-Noord. Onder de aan wezigen merkten wij o.a. op wethouder Mr. J. Gerritsz, die even later elders moest zijn de raadsleden de heeren Reinalda en Groe nendaal, den Directeur vaxx Openbax-e Wer ken exx voorts verschillende vertegenwoordi gers vaxx diverse instelliixgen. Te ruim half drie opende de voorzitter, Ir. J. E. de Vries de bijeenkomst. Hierna sprak de heer K. Brants, Hoofdinspecteur van het L. O., de openingsrede uit en vestigde vooral de aan dacht op het groote belang van het feit, dat de maatschappij zich voor de jeugd intex-es- seert en haar de mogelijkheid verschaft zich aangenaam en tevens nuttig bezig te hou den. Dr. Gunning als voorzitter van de Neder- landsche Jeugd Herberg Centrale sprak waardeex-exxde woorden. De vertegenwoox'diger der A.J.C. wenschte eveneens het bestuur geluk met het in bezit nemen van het gebouw. De heer A. Mars sprak als voorzitter van deix Haarl. Bestuurders Bond. Hij zeide o.m, dat dc moderne vakbeweging er groot be lang bij heeft dat meer en meer dergelijke gebouwexx tot stand kómen. De jeugd leert hier in den juisten vorm van de vacantie ge nieten. De moderne vakorganisaties aangesloten bij den Haarl. Bestuui'ders Boxxd wilden het alleen niet bij goede wenschen laten, doch brachten een bedrag van 100, bijeexx waar over de penningmeester beschikken kan. (Luid applaus). De voorzitter dankte den vertegenwoordi ger van den H. B. hartelijk voor de sym pathieke woorden en voor het mooie bedrag door de arbeidersorganisaties ter beschikking gesteld. Nadat verder nog verschillende vertegen woordigers van andere jeugdherbergen het woord gevoerd hadden eix daarxxa de voor zitter allen hartelijk dank had gebracht, werd de Jeugdhex-berg officieel voor geopend verklaard en werden allexx in de gelegenheid gesteld de frissche slaapkamers, mooie bad gelegenhedexx, de ruixxxe heldere conversatie zaal en de ruime keukens te bezichtigen. RIJWIEL GESTOLEN Zondag deed een bewoner van de Bake- nessergracht aangifte bij de politie, dat zijn rijwiel, dat hij Zaterdag voor zijn woning had geplaatst, verdwenen was. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Olman, Koningstraat 2 7rood abonnement. K. van Dam, Benvilj oenstra at 60, horloge; Steger, Reek 8 (Bennebroek)beursje ïxxet inhoud; v. d. Kroft, De Clercqstraat 113 badmuts; Somson Gierstraat 44, broche; P. Hoogervorst. Vaxx Oostexx de Bruy.xstraat Kooy, Korte Elleboogsteeg 6, flesschen lever- 121, bril; Lodewijk, Allanstraat 63, foto; traan; Siepker, Potgieterstraat 56, insigne; H. de Graaf, Rijksstraatweg 91, jurkje; Mul der, Allard Piersonstraat 16 rood, ketting; Kennel Fauna, Parklaan 119, kat (gebracht door Renaut, Parkstraat 7). J. van Norde, Solostraat 1, nxedailloxx; Zijtvelt, Brouwers kade 9, parapluie; Knape, Zoetestraat 36, rijwielbelastingplaatje; Diesbergen, Groo te Markt 19, ring; Banink, Duvenvoorde- straat 24, rijwielbelastingplaatje; Bureau v. politie, Smedestraat, rijwielpomp; v. Boch- Ixoven, Vredenhofstraat 15, taschje met in houd. v. Bakel,, Waldeck Pyrmondtstraat 24, tasch; Poppink, Da Costastraat 52 tasch. GED. STATEN VAN NOORD HOLLAND. GEEN VERANDERING IN HET COLLEGE? Dezer dagen is een vergadering gehoudexx van de fracties van de Prov. Staten van Noord-Holland, uit wier midde nthans het leg van Gedeputeerde Staten is samm- gesteld. Hoewel in deze vergadering door de Probestantsch-Christelijke Statenfracties de wenschlijkheid werd bepleit van interfrac- tioneel overleg met alle geconstitueerde Statenfracties, werd besloten tot voortzet ting van den arbeid in de komende vier jaar door samenwerking tot herkiezing van de thans zittende leden van Ged. Staten. VERKEERSONGEVALX.EN. Te Amsterdam. In de Kinderstraat bij de Nic. Beetsstraat te Amsterdam heeft Zondagmorgen een ernstige aanrijding plaats gehad. Een auto, welke bestuurd wex-d door den eigenaar en waarin diens vrouw en drie kinderen waren gezeten, kwam uit de Nic. Beetsstraat en draaide de Kinkex-straat in. Uit de richting Bilderdijkstraat kwam een tram. Een botsing kon niet worden voorkomen en toen ook vaxx den anderen kant de auto aangereden wex-d door een andere tram, werd de wagen tusschen de beide tramwa gens gekraakt. De inzittenden werden door de gebroken ruiten allen gewond. De chauffeur-eigenaar, die in de Borger- straat woont en een der kinderen kwamen er nogal goed af. De vrouw van den eigenaar kreeg ern stige snijwonden evenals de twee andere kinderen. De vrouw en de beide kinderen werden naar het Wilhelminagasthuis ge bracht en daar verbonden. De vrouw kon later huiswaarts keeren. De beide kinderen werden ter verpleging opge nomen. Een van hen had bovendien inwen dige kneuzingen. Doodelijk ongeval te Rotterdam. In de Rozenstraat te Rotterdam waren Zaterdagmiddag twee wielrijders tegen elkaar gebotst. De een gaf hierbij den ander een duw, waardoor deze onder een aut-o ge raakte en zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht werd. Hij is inmiddels aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer was zekere J. P. Lagen dijk. Nadat de politie onx inlichtingen verzocht had, reeft de betrokken wielrijder zich bij de politie aangemeld en verklaard, dat hij den overledene niet met opzet een duw gegevexx had. Er werd evenwel toch proces-verbaal tegen hem opgemaakt. DE HEER A. KREYMBORG GERIDDERD. Naar wij vernemen is de heer A. Kreym- borg, te Baarn, bevorderd tot Commandeur in de Orde van den H. Gres~^*his den Groo ten, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 Een tweede Salomo. Een tijd geleden kregen de president van de Fransche doofstomnxenvereeixiging en de vroegere secretaris een twist na eeix verga dering van hun afdeeling. Beiden geraakten in vuur en werden zóó heftig, dat zij tot handtastelijkheden overgingen. Er vielen flinke klappen en een hunner liep vrij ernstige wonden op. De president moest n uterechtstaan we gens mishandeling. Doch er kan niet gezegd wordexx dat de zaak vlot verliep. Ondanks de aanwezigheid en de hulp van tolken wa ren er xxogal eens haperiixgen. De verdachte de getuigen en de rechtbank begrepen elkan der niet dadelijk en ook dikwijls verkeerd, zoodat het een eindeloos gedixxg dreigde te worden. Toen had de voorzitter der rechtbank een geniaal idee. Plotseling maakte hij aan de verhooren een einde door den verdedigers op te dragexx hun cliënten tot verzoening aan te sporen. En ziet de vechtersbazen keken elkan der aan, schudden elkaar de haxxden cn vertrokken. Geheel voldaan. 423 METER DIEP. Dr. Beebe. directeur van de afdeeling tro- pcnoixdei-zoek vaxx de New Yorksche Maat schappij voor Zoölogie, is er in geslaagd om nxct behulp van een kogclvonxxig duikappa- raat bij de Bermuda-eilanden een diepte van 423 meter te bereiken. ZAAL GEWEIGERD. BATAVIA. 4 Juli (Aneta). Nadat de presi dent van Batavia weigerde, toestemming te verleenen voor 't houden van een openlucht meeting door het comité van Actie tegen de salarisverlaging op 10 Juli a.s. wees de admi nistrateur van den schouwburg het verzoek af om bedoelde meeting in de schouwburg zaal te mogen houden, zulks op grond van een vroeger besluit van het college van B. en W., waarbij werd bepaald dat. dc zaal alleen ïxxag worden verhuurd voor doeleinden vaix kunst, vermaak en weteixschap. DE BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. De lxeer W. de Vlugt. bux-gemeester van Amsterdam, is voor eenige weken naar het buitenland vertrokken. HET RAPPORT DER STAATSCOMMISSIE RUTGERS EN DE NEDKRLANDSCHE GEMEENTEN. Het bestuur van de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten heeft kort na het verschijnen van het rapport der Staatscom- missie-Rutgers over het Lager Oxxdcrwijs een commissie samengesteld, belast met een on derzoek van dit rapport Deze commissie, waarvan voox-zitter was de heer J. van der Molen Tzn., bui-genxeester van Renkum, heeft een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin dc conclusies der Staatsconxnxissie-Rutgei-s op vele punten weerlegd worden. Dit rapport is thans als adres verzonden aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. HEEMSTEDE CHRIST. ZANGVEREENIGING „SURSUM CORDA". HET A.S. ZANGCONCOURS. Op het Nationaal Zangconcours te Aals meer behaalde de Chr. Gem. Zangvcrccn. „Sursum Corda" onder leiding van haar directeur den heer A. Bak in de 2e afd. een len prijs met 339 punten. Een mooie pre statie aangezien dit koor tsich nog maar pas van Aug. 1930 af in deze afdeeling be vindt, daar toen te Huizen in de 3e afdeeilng een eersten en een eereprijs gewonnen werd. Het koor dat bij verschillende feestelijke gelegenheden in Heemstede zijn medewerking verleende, zal dan ook bij het vieren van zijn 5-jarig bestaand in October a.s. en het ter gelegenheid daarvan uitgeschreveix Zang concours op 19, 22 en 26 Juli a.s. kunnen rekenen op de volle sympathie van de inge zetenen van Heemstede. Zij kunnen dat toonen door het uitsteken van vlaggen enz. De vereenigingen, die van heinde en verre komen om aan het concours deel te ixemexx zullen dan een prettige herinnering behouden van de hartelijke ontvangst in Heemsteed's schoone dreven. „EXCELSIOR" OP CONCOURS. Zondag nam het fanfarecorps „Excelsior", bestaande uit personeel in overheidsdienst, deel aan het Concours te Wormcrvcer, uitge schreven door het Harmoniecorps „Excelsior" aldaar. In den marsch'wedstrijd werd een eersten prijs behaald met 43 punten en In den con certwedstrijd een 2en prijs met 89 punten (minimum aantal punten was 80). Het corps kwam uit in de 2e afdeeling fanfare. ACENDA Heden: MAANDAG 6 JULI Schouwburg Jansweg: „Sibill". 8,15 uur. Palace: „Rhapsodic der Liefde". Tooneel Twin Sisters. 8.15 uur. Luxor Theater: „Twee maal geleefd" en „Internationale Dieven". Tooneel: The Hol- landia Three, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Ochtendpatrouil le". Tooneel: Johnson en Johnson. 7 en 9.15 uur. Zandvoort: Concertzaal „Groot Bad huis". Liederenavond Irene de Noiret. 8.30 u. namiddag. DINSDAG 7 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8-15—9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN Fa. C. G. Loomeyer Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5