IJMUIDEN HEVEA HAARLEM'S DAGBLAD DON D ERDAC 9 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN WEEKOVERZICHT VAN 3—8 JULI 1931. Trawlvisch: Tarbot per 50 K.G. 65—16. Griet per 50 K.G. 63—15. Groote tong per K.G. 2.451.75. Middeltong per K.G. f 2.50—1.70. Kleine tong per K.G. 2.701.80. Groote schol per 50 K.G. 5548. Middel schol per 50 K.G. 4822. Kleine schol I per 50 K.G. 38—16. Kleine schol II per 50 K.G. 33—3. Schar per 50 K.G. 8.50—2.80. Bot per 50 K.G. Tongschar per 50 K.G. 5024. Rog per 20 stuks f 2520. Vleet per stuk 4.501.05. Kleine Roode Poon per 50 K.G. 4511. Kabeljauw per 125 K.G. (25stuks) 90— 17.50. Groote gullen per 50 K.G. 20—3.60. Kleine Gullen per 50 K.G. f 11.50—1.60. Wijting per 50 K.G. 10—2.30. Pieterman en Poon per 50 K.G. f 221.90. Groote schelvisch per 50 K.K. 3727. Groote middelschelvisch per 50 K.G. 36 f 9.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 21 1 5. Kleine schelvisch per 50 K.G. 153. Leng per stuk 1.140.16. Makreel per 50 K.G. 2513. Heilbot per K.G. Koolvisch per stuk 10.07. NIEUWE VEERDIENST. Men deelt ons mede, dat door de vischploeg een veerdienst met een snelvarende motor boot geopend is van den toeristensteiger naar de Noordpier en het Noorderstrand. Voorloopig zal van dezen dienst alleen des Zondags gebruik gemaakt kunnen worden. PERSONALIA, Voor het certificaat „bekwaamheid in de bepalingen op het uitwijken" zijn geslaagd: J. Koper, Ph. Zwaan, L. Stam, H. Vuil, T. Glas, A. v. d. Harst, M. Peeters, A. S. Modder, L. Gravemaker, E. Zwart, S. Zwart, A. Stam, L. de Groot, A. Krab, D. Peeters, C. Zwart, A. Glas, J. Buis, D. Wijker, G. Visser, R. Perisut- ti, D. Groen, P. Wijker, A. Zwart, N. Punt, P. Krab, J. Plokker, H. Stam, J. 't Hart, J. Wij ker, G. Zwaan, F. Bal, J. Stam, R. Groen, J. Groen en H. v. d. Bos. DE VERKOCHTE TRAWLERS. Bij de Vrijdag te IJmuiden wegens faillisse ment gehouden verkooping, werden, zooals wij reeds mededeelden, de stoomtrawlers „Rijnstroom" IJm. 86 en „Spaarnestroom" IJm. 87, gekocht door den heer J. Bakker q.q. te IJmuiden voor resp. f 13.000 en f 13.200. Nader vernemen wij, dat de stoomtrawler „Rijnstroom" gekocht werd voor rekening van de fa. Parlevliet en Kerkhoven en de „Spaarnestroom" door de schippers Blok en Versluis. Beide stoomtrawlers zullen weer in de vaart gebracht worden. [BEGIN VAN BRAND IN EEN AUTOBUS.. Tusschen Bloemendaal en Santpoort ont stond in de Katwijker autobus van A. v. S. een begin van brand, ontstaan door het achte loos wegwerpen van een brandende sigaret. Door tijdig ingrijpen van den bestuurder L. v. S. werd eiger voorkomen. WEEKOVERZICHT. Gedurende de week van 2 tot en met 8 Juli 1931, kAvamen alhier de navolgende [vaartuigen aan den afslag: 40 stoomtrawlers, 1 Stoóm-snorrevaarder, 43 Motor-loggers, 10 Deensche-Motorkotters, 3 Belgische Motorkotters, 3 sttoomharinglog- gers en 165 Kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 130 tot f 8310. Stoom-snurrevaarder f 130. Motor-loggers van f 281 tot f 1094. Deenschc Motorkotters van f 532 tot f 1891. Belgische Motorkotters van f 222 tot f 868. Sïoomharlngloggers van f 4617 tot 7615. ^Terwijl de Kustvisschers totaal f 13973 be- S o rnden. De aanvoer bestond uit 597.675 K.G. trawl- yisch en 1721 kantjes pekelharing. De totaal opbrengst bedroeg f 181.087.46. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag al hier 2 stoomtrawlers, 3 kotters en 2 loggers. De besommingen waren: Manden. Trawlers. 270 IJszee f28Q0. 100 Zeehond' f 2000. Kotters: B 3 f 470, O. 65 f 1050; E 246 f 790 Loggers: K.W. 4 f 260, KW 151 f 805. Nagekomen besommingen van 8 Juli: 3 loggers: K.W. 169 f 936, KW 161 f 856, KW 135 f 802. 1 kotter: 1 298 f 1659 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.301, Griet per 50 K.G. f 70—26. Tongen per K.G. f 2,702,15. Zetschol per 50 K.G. f 39—37. Kleine schol per 50 K.G. f 357.50. Vleet per stuk f 4.502.90. Pieterman cn poon per 50 K.G. f 207. Groote schelvisch per 50 K.G. f 38. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3433. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 25— f 22,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 167.. Kabeljauw per 125 K.G. f 7557. Gullen per 50 K.G. f 174.90. Wijting per 50 K.G. f 2,50. SCIIEEPVAARTNIEUWS Het Nederl. motorpassagierschip „Marnix Van St. Aldegonde" is Woensdagmorgen met passagiers en stukgoederen van Batavia te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar .Amsterdam. Het Deensche s.s. „Lica Maersk" is na haar lading papierhout aan de papierfabriek te Velsen te hebben gelost en na aan het Hoog- ovenbedrijf te hebben gebunkerd Woensdag middag in ballast naar Leningrad vertrok ken. Het Engelsche s.s. „Afon Dulals" is Woens dagavond in ballast van Amsterdam aan het Hoogovcnbedrijf te IJmuiden gearriveerd, om aldaar een lading ruwijzer voor Engeland te Jaden. De Nederl. motorschoener „Antilope" is Dinsdagavond met een lading ijzeraarde van Londen voor de Chemische fabriek te Bever wijk aangekomen. ^ed€rl- motorpassagiersschip „p. c Hooft is Woensdagnamiddag met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar Bata via vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 76 d.M. DE ENGELSCHE KRUISER „YORK» De Engelsche kruiser „York" welke op Zon dag 23 Juni van Tallinn te IJmuiden arri veerde en op Maandag 29 Juni naar Amster dam opvoer is na een 9 daags verblijf in deze haven, Woensdagmiddag wederom vertrokken met bestemming Torkey. SOHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen: 8 Juli: Ned., Poelau Roubia, Batavia. Ned Marnix van St. Aldegonde, Batavia Duitsch, Hecksee, Dantzig. Ncd. motor, Novatie, Londen. Noorsch, Belnor, La Plata. Duitsch, Arisz Mendi, Bilbao. Vertrokken schepen: 7 Juli: Ned., Lingestroom, Londen. 8 Juli: Ned., Springfontein, Rotterdam. Ned. St. Philipsland, New-Castle. Ned. motor, Drenthe, Londen. Deensch, Lica Maersk, Leningrad. Ned., P. C. Hooft, Batavia. Engelsche kruiser, York, Noordzee. Engelsch, Theemperor, Hamburg. Duitsch, Gerda Ferdinand, Wilhelmsha ven. Fransch, President Franqui, Batoum. Noorsch, Garnes, New-Castle. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned., Vulcanus, Hamburg. Ned., Theano, Rotterdam. Ned., Orpheus, Copenhagen. AANBESTEDING. Woensdag werd door den architect N. C. ten Broeke aanbesteed, het restaureeren van de Oud-Katholieke kerk te IJmuiden, gelegen aan de Wilhelminakade. Er waren 10 biljetten. D. van der Plas, IJmuiden, f 8222; C. de Waard, IJmuiden, f 7764; Lindhout, IJmuiden, f 7475; P. Heere, IJmuiden. f 6840; Gebr. See- gers, IJmuiden, f 6580; J. J. Bonarius, IJmui den, f 6625; P. Cupido. IJmuiden, f 5875; H. Hoekema, Zandvoort, f 4970; Chr. de Goede, Wiik aan Zee, f 4825; A. A. van Pel, IJmuiden' f 4780.25. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. VELSEN AANBESTEDING. Woeensdag werd door den architect N. C. ten Broeke aanbesteed: Het bouwen van een landhuis in Park Velserbeek aan den v. Tuyl- weg, voor rekening van den heer J. G. Gra- per. Er waren 13 biljetten. J. Lindhout, IJmuiden, f 12195; P. Cupido, Imuiden, f 12300; C. J. van Heyst, Velsen, f 12995; F. H. Holtes, Amsterdam, f 14120; Hoonakker en Egas, Amsterdam, f 14700; C. Fransen, Hilversum, f 13800; J. de Waard, IJ muiden, f 12870: Chr. de Goede, Wijk aan Zee. f 12990; H. M. Koning. Santpoort, f 13775; Ribbeink van der Hee, f 13800; Hoekema. Zandvoort. f 13500; Geb. Seeecers, IJmuiden, f 12865; D. van der Plas, f 13247. De gunning zal nader bekend gemaakt worden. EINDEXAMEN R. H. B. S- Voor het eindexamen der R. h. B. S. te Vel sen afd. A slaagden: Mej. J. de Nobel, Mej. M. Polderman, Mej. J. A. P. Pronk, Mej. A. M. Goldbohm, allen te IJmuiden en M. C. Atte- ma te Wijk aan Duin; A. Moriën, N- Kots en P. Vink. te IJmuiden en Th. W. van Dam te Beverwijk. BEVOLKING DER GEMEENTE. De bevolking der gemeente Velsen bedroeg op 1 Juli 1931: 21226 mannen en 20957 vrouwen in totaal dus 42.183 inwoners. Dit geeft een vermeerdering over de maand Juni j.l. van 173 personen. DE NIEUWE KRUITHAVEN BIJ BUITEN HUIZEN. Door den Rijkswaterstaat is het verleggen van een gedeelte van den Kanaaldijk en het maken van dijken tot vorming van een haven voor kruitschepen langs de Zuidzijde van het Noordzeekanaal onder de gemeente Velsen, opgedragen aan de N.V. Aannemers bedrijf v.h. T. de Breejen v. d. Bont te Berg en Dal bij Nijmegen voor de som van 322.320. In de nieuwe kruithaven zullen de groote schepen van de Mij. Nederland, die hier vaak kruit komen innemen, gemakkelijk kunnen laden. CENTRAAL DRANKWEER-COMITé. Wij ontvingen het jaarverslag van het Cen tred Drankweer Comité over 1930 en ontlee- nen hieraan het volgende: Als organisaties waren bij het Centraal Drankweer Comité aangesloten: de Nederl. Vereeniging te Santpoort en IJmuiden; de Intern, orde van Goede Tempelieren; de Al- gein. Ned. Geheelonthoudersbond; de Nat.Chr Geheelonthouders Vereeniging en de Ned. Bond van Abstinent studeerenden. Er werden acht comitévergaderingen en 11 bestuurs vergaderingen gehouden ter voorbereiding van den plaatselijken drankstrijd. De reclasseeringscommissie werd in Januari 1930 geïnstalleerd. In deze commissie zijn alle afdeelingen door twee leden vertegenwoor digd; haar taak strekt zich uit in de ge meente Velsen tot die reclasseeringsgevallen, waarin de alcohol een aanleidende of oorza kelijke rol speelt. Met de financieele medewerking van het comité werd te Santpoort op 18. 19 en 20 Januari door de afdeeling der Ned. Vereeni ging een tentoonstelling georganiseerd met materiaal van het Rijks Drankweer Museum, welke door den Burgemeester geopend werd. De Blauwe week-actie werd ingezet met een INGEZONDEN MEDEDEELINGEN aGO Cts. per regel. FIETSBANDEN lïckt/.OOpe/i€l fietstocht door de gemeente. Ongeveer 70 platen, 60 strooken en zes flinke straatdoeken vestigden van Hemelvaartsdag tot Pinksteren de bijzondere aandacht van het publiek op het streven naar een drankvrije samenleving. Ook werden eenige emaille-schippers- borden met diverse opschriften geplaatst, ter wijl bij de Kon. Ned. Hoogovens een groot aanplakbord geplaatst mocht worden. Tijdens de lichtreclame der winkeliers had het comité drie weken lang den draalendcn lichtbak van het Zaandamsche Drankweer- comité gehuurd. In het verslagjaar werden twee adressen tot den Raad gericht, nml. een verzoek om verbod van alcoholgebruik in diensttijd van chauffeurs der autobussen in de gemeente Velsen en een verzoek om verbod van verkoop van bier, wijn en likeur op flesch in groen ten- en kruidenierswinkels. Het comité is lid van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Velsen, van de Vereeniging tot alcoholbestrij- ding bij snelverkeer van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Ook voor 1931 werd door den gemeenteraad een subsidie van 2.50 toegekend en door de Directie der Kon. Ned. Hoogvens 10. Het financieel jaarverslag sluit met een rekening van ontvangsten en uitgaven van 1249,67 1/2. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. E. LUIKMAN. In plaats van den heer P. F. C. Roelse, wel ke voor een nieuwe candidatuur bedankt heeft, komt als opvolger op de lijst der S. D. A. P. voor de heer E. Luikman. De heer E. Luikman werd 10 October 1890 te Bloemendaal geboren. Op 14-jarigen leef tijd ging hij in het timmervak en kwam zoo in de moderne vakbeweging. De heer Luikman is secretaris van den IJmuider Bestuurdersbond2de voorzitter van den Bouwvakarbeidersbond; werknemer lid van den Raad van Arbeid; en werknemer lid in de commissie van Toezicht op den Gem. dienst der Arbeidsbemiddeing en werk loosheidverzekering. BEVERWIJK JUBILEUM SPAARNEBANK. Op Woensdag 15 Juli zal het bijkantoor van de Spaarnebank N.V. 12 1 2 jaar alhier geves tigd zijn. Tevens herdenkt de directeur van het bijkantoor, de heer H- A. J. J. v. d. Bergh op dien datum den dag, waarop hij voqcr 12 1 2 jaar bij de Spaarnebank in dienst trad. On der leiding van den heer H. v. d. Bergh is dit bijkantoor uitgegroeid tot een op den voor grond tredende financieele instelling hier ter plaatse. Op den dag van het jubileum zal des na middags van 23 uur in het bankgebouw aan de Breestraat een receptie worden gehouden. GEM. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Woensdagmiddag is in het gebouw der Ge meentelijke Huishoud- en Industrieschool in de Gasthuissteeg een tentoonstelling geopend van werkstukken der leerlingen, vervaardigd in het afgeloopen studiejaar. Op zeer over zichtelijke wijze kregen de talrijke bezoeksters een duidelijk beeld van den gevolgden leer gang, waarbij de verschillende leervakken el kander aanvullen. Deze school is thans drie jaar in bedrijf en, naar de Directrice ons verzekerde, zijn de re sultaten zeer bevredigend. In het nieuwe leer jaar zal voor het eerst een vierde klasse ge vormd worden. De expositie trok zeer veel belangstelling. HILLECOM GEMEENTERAAD. Agenda gemeenteraadsvergadering op Dins dag 14 Juli 1931 des namiddags te kwart voor twee. 1. Vaststellen notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Brief d.d. 18 Juni j.l. van J. G. Borger waarbij hij bericht van den koop van het stukje grond hoek MeerlaanWeth. Balvers kade af te zien. Voorgesteld wordt het raadsbesluit tot ver koop van dien grond in te trekken. 4. Voordracht benoeming onderwijzer aan de openbare U. L. O. school. 5. Voorstel om ingevolge art. 124 der Ge meentewet een deskundige aan te wijzen tot het opnemen van de kas en boeken van den gemeente-ontvanger. 6. Voorstel tot het intrekken van het raads besluit d.d. 8 April 1927 waarbij Burgemeester en Wethouders zijn gemachtigd tot het ver richten van burger rechterlijke handelingen voor de gemeente. 7. Beroepschrift van E. Nieuwenhuis te Lisse ingesteld tegen het besluit van Burge meester en Wethouders dezer gemeente, waar bij hem onder de daarbij ggestelde voorwaar den vergunning is verleend tot het bouwen van een bollenschuur. 8. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring der woningen Hoofdstraat 170 en 172/ 9. Voorstel om geen gebruik te maken van de bevoegdheid tot het doen uitbrengen van een Jaarlijksch gemeenteverslag. 10. Verhooging van de jaarlijksche vergoe ding aan J. van Trigt te Amsterdam, voor het opruimen van de vuilnisbelt. 11. Voorstel tot het sluiten van een rekening courant-overeenkomst inet de Bank van Ned. Gemeenten te 's Gravenhage. 12. Voorstel tot het verkenen van een bijdrage ad f 100 in de oprichtingskosten van den cursus Eerste Hulp bij Ongelukken, 13. Voorstel tot het afsluiten van de Hof straat (tusschen Hoofdstraat en Krocht straat) voor het motorrijtuigen- en motor- rijwielenverkeer in de richting Hoofdstraat. 14. Beschikbaarstelling bedrag voor de op richting van een mechanische kolij-losin- richting aan de Gasfabriek. 15. Voorstel tot wijziging van het tarief van het gas ten behoeve van de straatverlichting. 16. Vaststelling gewijzigde verordening op de heffing van begrafenisrechten van de al- gemeene begraafplaats. 17. Vaststelling nieuwe verordening op de heffing van een Straatbelasting. 18. Comptabiliteits-besluiten. 19. Garantie voor arbeiderswoningbouw. 20 Mededêelingen. DE RIJKSWEG. NIEUWE VERLICHTING. Op uitnoodiging van het Hillegomsche ge meentebestuur had Woensdagavond te half- elf in het gemeentehuis een bijeenkomst plaats ter bespreking en ter beoordeeling van een proefverlichting van den Rijksstraatweg. Aanwezig waren, behalve het dagelijksch bestuur van Hillegom, de gemeentebesturen van Lisse en Sassenheim, de directeur van de N.Z.H. tramwegmaatschappij, Ir. W. J. Burgersdijk, met eenige ingenieurs, de adj.- directeur der Leidsche Lichtfabrieken, bene vens een aantal raadsleden. Burgemeester Pont opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Op zijn initiatief is het voorstel tot een betere en uniforme verlichting van den Rijksstraatweg met groote energie door het gemeenschappelijk electrisch bedrijf in studie genomen. Er is met Philips in Eindhoven ge confereerd en de dagelij ksche besturen der drie gemeenten hebben te dier plaatse een indirecte wegverlichting in oogenschouw ge nomen. Hij kan niet anders zeggen dan dat allen buitengewoon enthousiast waren over deze verlichting: tot op 7800 meter afstand was alles en iedereen duidelijk te onderken nen, hetgeen het aantal ongelukken sterk zal doen verminderen. Het is niet noodig een verblindende massa licht te hebben, dit is ook practisch onmogelijk. Spr. wees met grooten nadruk op het feit dat de drie gemeenten zich een offer zullen moeten getroosten ten algemeenen nutte; zij vormen nu eenmaal een grooten schakel in het moderne verkeer Amsterdamden Haag. Spr. gelooft niet dat in de eerstkomende jaren de rijksplannen van het aanleggen van een nieuwe weg tot stand zullen komen; voor loopig zal de bestaande weg primaire weg blijven en zullen de gemeenten daarmede rekening hebben te houden. Hierna voerde de heer Ir. v. d. Werfhorst van de Philips-fabrieken het woord, voort bouwend op het door mr. Pont gesprokene. Deze proefneming is niet alleen .van groot belang voor de streek, het kan worden be schouwd als baanbrekend werk dat de be langstelling heeft van het geheele land en "zelfs daarbuiten. De hoofdingenieurs van Waterstaat hebben van den Secretaris-Generaal opdracht spe ciale aandacht aan de verlichting te schen ken bij het aanleggen van nieuwe wegen. De heer Henkès, technisch leider van het gemeenschappelijk Electrisch bedrijf gaf hierna een uiteenzetting van de demonstra tie-proeven: a. de tegenwoordige verlichting; b. de nieuwe verlichting; c. de oude verlich ting met dezelfde kaarssterkte als de nieuwe en daarna weder de nieuwe met gedeeltelijk zwakkere lampen, geschikt voor verlichting buiten de kommen der gemeenten. Over een afstand van pl.m. 150 meter zijn op afstanden van 40 meter een achttal mas ten geplaatst van ongeveer 8 meter lengte met omgebogen kop waaraan de lichtbron. De lichtbakken zijn zoodanig aangebracht dat het licht geworpen wordt in de richting van het verkeer, zoodat de lampen voor het oog onzichtbaar zijn. De voorzitter van het Electrisch Bedrijf, burgemeester Gouverneur van Sassenheim bracht nog een woord van dank aan burge meester Pont voor zijn initiatief; hij hoopt, dat de bollenstreek een voorbeeld moge zijn inzake het verlichtingsvraagstuk. Het bestuur heeft met de directie "der trammaatschappij een conferentie gehad en verheugt het hem dat deze directie een zeer tegemoetkomende houding heeft aangenomen. Was eerst be paald dat de masten der aanstaande electri- sche tram op 60 meter afstand zouden ko men, nu zal deze afstand tot 40 meter worden teruggebracht zoodat zij gelijktijdig dienst kunnen doen voor het bevestigen der licht bakken.Natuurlijk kost dit geld, doch veel goedkooper dan het langs den geheelen weg oprichten van lichtmasten. Ten slotte dankte de heer Burgersdijk voor de ten opzichte der tram zoo vriendelijk ge sproken woorden en hoopte dat er edele spurt zou ontstaan wie het eerst gereed zal zijn; de maatschappij met den electrischen tram- aanleg, de gemeenten met de nieuwe verlich ting. Hierna, te ongeveer kwart na elf begaf het gezelschap zich naar de Havenbrug, waar tot de Veenenburgerlaan de lichtmasten ge plaatst waren. Het weder werkte voor een welslagen der demonstratie mede, het regen de flink en daardoor was het zeer donker. Alle aanwezigen uitten hun groote tevre denheid met deze nieuwe verlichting zoodat de proefneming als welgeslaagd mag worden beschouwd. Aan de diverse gemeenteraden zal nu het laatste woord zijn of deze verlich ting in haar geheel van de Bennebroeksche grens tot Oegstgeest geheel zal worden toe gepast. Naar burgemeester Pont ons mededeelde zal deze proefverlichting blijven staan, zoodat doorrijdende automobilisten des avonds het enorm groote verschil in verlichting, zij het dan nog over een kleinen afstand, zullen kun nen constateeren. HAARLEMMERMEER AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Vanwege het comité Koninginnedag te Vijf huizen alhier, werd een autotocht voor ouden van dagen georganiseerd, die Woensdagmiddag onder begunstiging van vrij goed weder ge houden werd. De route ging over Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Vogelenzang en Noordwijk aan Zee. De ongeveer 40 oudjes waren over het reisje zeer tevreden en dank baar gestemd, zoodat het comité en ook zij, die hun auto voor het schoone doel welwillend beschikbaar hadden gesteld, met voldoening op het welslagen van dit plan kunnen terug zien. PERSONALIA Tot onderwijzer aan de Hervormde, school te Nieuwvennep alhier (hoofd de heer W. Faben is benoemd de heer A. W. Goedhart te Jut- phaas. LEEST NIET VERDER, alvorens qe het formulier op de EERSTE PAGINA geteekend hebt. VERKIEZINGEN VAN GEDEP. STATEN. Hier volgen de uitslagen van de verkiezin gen voor Ged. Staten in de andere provin ciën: ZUID-HOLLAND. Herkozen werden: H van Boeijen (C.-H.), H.. J. Borghols (R.-K.), jhr. mr. L. E. M. von Flsenne (R.-K.), Th. Heukels (A.-R.), J. H. A. Schaper (S.D.A.P.). In de vacature-Crena de Jongh (V. B.) werd gekozen mr. J. D. Ver broek te 's-Gra- venhage (V. D.) ZEELAND. Gekozen werden: Vac. Van Rompu (R.-K.): de heer J. A. van Rompu (R.K.) Vac.-Dieleman (A.-R.)de heer mr. P. Die- leman (A.-R.) Vac.-Van Dusseldorp (C.-H.): de heer mr. R. M. van Dusseldorp (C.-H.) Vac.-v. d. Putte (A.-R.)de heer G. van de Putte (A.-R.) Vac.-Stieger (R.-K.)de heer mr. J. H. M. Stieger (R.-K.) Vac.-v. d. Weijde (V. B-) die zich niet her kiesbaar had gesteld als lid der Prov. Staten: de heer J. M. van Bommel van Vloten (V. B.) (die voor het eerst In de Prov. Staten zitting heeft) Tot buitengewoon lid der Ged. Statiën (vac. v. d. Wart (C. H.) werd gekozen de heer D. Kodde (St. Geref.) NOORD-BRABANT. Tot leden van Ged. Staten werden herko zen mr. H. J. J. van den Biessen (R.-K.) te Breda; W. C. J. Kipp (R.-K.) te Megen; J. J. J. de Vlam (R.-K.) te Eindhoven; A. Th. van Ryen (R.-K.) te Tilburg; A. G. A. Schrauwen (R.-K.) te Princenhage. In de vac.-jhr. mr. F. van Rijckevorsel (R.-K.) die zich niet meer beschikbaar had gesteld, werd benoemd jhr. mr. J. T. M. Smits van Oyen (R.-K.), burgemeester van Nuenen. Tot buitengewoon lid werd herkozen mr. mr. P. H. Loeff (R.-K.) te 's-Hertogenbosch. LIMBURG. Herkozen J. H. Maenen, W. M. A. Galiart, J. Th. Verheggen, H. J. L. Merckelbach, J. A. Poels, mr. M. J. H. H. Paulussen. Tot buitengewoon lid der Staten is herbe noemd de heer E. E. H. Regout. GELDERLAND. In de vacature door het aftreden van den heer Van Löben Seis gekozen mr. A. van der Deure (A.-R.) De overige leden werden allen opnieuw ge kozen, nl. de heeren W. B. Kronenburg (R.-K.), jhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pan nerden (R.-K.), H. de Liefde (C.-H.), J. L. B. Keurschot (S. D.), mr. B. F. Everts (V. D.). Tot buitengewoon lid werd gekozen de heer W. J. van Koevorden (R.-K.) te Buren. UTRECHT Herkozen de heeren Wij kamp. Van Spanje Kettitzjhr. dr. W. A. W. L. de Beaufort; mr. H. W. de Vink en mr. G. A. Diepenhorst. Als buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd de heer H. van Andel, 1 OVERIJSEL. Herkozen de heeren C. H. P. Bloemen (R.-K.). G. Elhorst (A.-R.); mr. dr. J. W. Schneider (R.-K.); Jos. E. Vogt (SJD.AP.) en W. ten Winkel (C.-H.) Gekozen de heer S. L. Louwes (V. D.T De heer Louwes neemt in acht den wette- lijken bedenktijd van 2 maal 24 uur, of hij al of niet zijn benoeming zal aannemen en de plaats innemen van den heer J. van der Sanden (V. B.), Amt-Hardenberg, die niet voor een herbenoeming in aanmerking wil de komen. .wj-i" DRENTE. Gekozen de heeren K. Brok (S.-D.), J. Huges (V. B.), G. C. Lunsing Meyer (V. D.) en B. Schuurman (A.-R.) Alle verkozenen waren aftredend. GRONINGEN. I Herbenoemd de heeren L. H. Mansholt en A. van Geuns, beiden (S. D.), U. G. Schilt-; huis (V. D.), mr. R. Koppe en E. H. Ebels (Lib.) In de plaats van den heer J. W. ten Braak (R.-K.) werd benoemd de heer Tj. Krol, bur gemeester van Uithuizermeeden. De heer J. Bomers (A.-R.) werd herbe noemd tot buitengewoon lid van Ged. Staten FRIESLAND. Herkozen: Mr. Dijkstra (A.-R.), J. Geerts, (S.D.A.P.) S. W. de Jong (R.-K.) B. W. Okma (C.-H.), J. J. Wuite (V. D); tot buitengewoon lid de heer J. H. Fricke (C.-H.) BURGERLIJKE STAND Bevallen: C. P. KompierUitendaal, d., A. WarmerdamHartmann, d-, G. Knook-Kloet d„ C. M. v. GelderenTessel, z. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Spinazie per kist f 0.75 Postelein per kist f 0.150.75. Andijvie, 100 struiken f 24. Raapstelen 100 bos f 3. Zuring per ben f 0.20. Wortelen per bos f 0.200.14. Komkommers per 100 f 510. Aardappelen, klei, per K. K. f 0.07—0.10. Idem, zand, per K.G. f 0.13. Peulen per K.G. f 0.30—0.40. Doppers per K.G. f 0.200.24. Capucijners per K.G. f 0.240.40. Tuinboonen per K.G. f 0.100.12. Snijboonen per K.G. f 0.280.40. Heerenboonen per K.K, f 0.260.36 Bloemkool per 100 f 830. Uien per bos f 0.05. Sla per kist f 0.100.30. Rabarber per 100 bos f 67. Pieterselie per bos f 0.050.06. Selderie per bos f 0.040.05. Aardbeien per slof f 0.600.80.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10