IJMUIDEN SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN". te J HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 10 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN Een ontwerp voor het clubgebouw. Het bestuur van de speeltuinvereeniging „In Veilige Haven", welker speeltuin a.s. Za terdag officieel geopend wordt, is druk in de weer om tot den bouw van een clubge bouw te komen. De raming der bouwkosten bedraagt 1 15.000. Er is een commissie samengesteld, welke de vorming van een bouwfonds op zich ge nomen heeft. Zij denkt hiervoor een stamkapitaal van f 5000 te vormen, hetwelk in 3 jaar bereikt moet zijn. Van elke contributiezegel wordt 3 cent in het bouwfonds gestort. Verder worden loterijen gehouden en zullen bouw steentjes door de verkocht worden; er zal ook een bazar gehouden worden en uitloot- bare aandeelen a f 10. f 5, f 2.50 en f 1 en rentelooze voorschotten uitgegeven worden. Natuurlijk worden ook giften gaarne ge accepteerd. Als na 5 jaar het stamkapitaal bijeen ge bracht is, zal met den bouw begonnen worden. Het bestuur vleit zich met de hoop, dat vflen zich gedrongen zullen voelen de speeltuinvereeniging te steunen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Het Duitsche s.s. „Gerda Ferdinand" is Woensdagavond na haar lading papierhout aan de Papierfabriek te Velsen te hebben ge lost en in de binnenhaven te IJmuiden te hebben gebunkerd in ballast naar Wilhelms- hafen vertrokken. Na aan het Hoogovenbedrij f te IJmuiden een partij ruwijzer te hebben geladen, is het Engelsche s.s. „Afon Dulais" Donderdag avond naar Llanelly vertrokken. Het Spaansche s.s. „Araitz Mendi" is Woensdagavond met een lading ijzererts van Bilbao aan het Hoogovenbedrij f te Umuiden aangekomen. Het Noorsche motorschip „Belnor" met een lading graan van Conception naar Amster dam, is bij aankomst te IJmuiden op Woens dagavond, door het weigeren der motoren, in de buitenhaven in aanvaring geweest met één der remstoelen, waardoor dezelve werd beschadigd. Bovendien heeft het schip zelf ook eenige averij aan haar S. B. boeg be komen. Het Spaansche s.s. „Ulia" is op Dinsdag 7 Juli met een lading ijzererts van Castro Ur- diales naar IJmuiden vertrokken en wordt a.s. Zaterdag aan het Hoogovenbedrij f ver wacht. Het Nederl. s.s. „Hontestroom" beladen met stukgoederen en bestemd van Londen naar Amsterdam, is Donderdagmiddag bij het binnenvaren der middensluis, door haar trossen geslipt als een gevolg waarvan zij met haar voorsteven op een contrefort aan de zuidzijde dezer sluis liep. Van dit contrefort werden eenige dekzer- Jcen alsmede het metselwerk beschadigd. De „Hontestroom" beliep lichte averij aan haar steven. WETHOUDER D. F. G. SCHILLING. Het was bekend, dat de wethouder voor sociale zaken, de heer D. F. G. Schilling, den laatsten tijd nog al sukkelde met zijn ge zondheid en zijn werkzaamheden op het raadhuis dientengevolge niet kon verrichten. De heer Schilling werdt voor een nader onderzoek heden in het St. Antoniuszieken- huis te IJmuiden opgenomen. VELSEN HET OPENBAAR SLACHTHUIS NOG LANG GEEN AANBESTEDING IN HET VOORUITZICHT. ■M-.. - Het is reeds geruimen tijd geleden, dat in ons blad werd bericht dat de levering van de slacht-technische installatie voor het in Velsen op te richten openbaar slachthuis was opgedragen aan de Noord-Nederland- sche Machinefabriek te Winschoten. Wij hadden de overtuiging, dat na de pu blicatie van dit bericht -de aanbesteding van den bouw van het Slachthuis wel spoedig plaats zou vinden. Daar deze echter steeds uitblijft, hebben wij eens geïnformeerd, hoe het met deze zaak staat. Wij vernamen, dat er voorloopig van den bouw van het slachthuis nog niets zal komen aangezien zich verschillende moeilijkheden hebben voorgedaan. De voornaamste moei lijkheid doet zich voor bij de fundeering van het gebouw. In deze gemeente kan men op den zand bodem overal zonder fundeering bouwen, doch op den veenbodem, waar het slacht huis zal komen is dit niet mogelijk. Aanvan kelijk was men de meening toegedaan, dat met een paalfundeering volstaan zou kun nen worden, doch thans is gebleken dat een •betonfundatie zeer noodzakelijk is. Aan de Noordzijde van het Noordzeeka naal is nml. eenigen tijd geleden voor de N.V. Plaatwellerfj een gebouw neergezet, waaraan te zien Is. dat het van verzakking te lijden heeft. Hierdoor gewaarschuwd zou het dus onverantwoordelijk zijn het slacht huis, welks bouw tonnen gouds zal kosten, op een te lichte fundeering te zetten. Naar wij bij informatie vernamen, zal een goede betonnen fundeering echter een uit gave van ongeveer f 150.000 met zich bren gen. De quaestle van den bouw zal dus op nieuw in dexi gemeenteraad dienen te komen Naar wij bij in formatie vernamen, zal een goede betonnen fundeering echter een uitgave van ongeveer f 150.000 met zich ferengen. De quaestle van den bouw zal dus SCHEEPVAARTBERICHTEN. Vertrokken schepen. 8 Juli: Ned., Titus, Hamburg, 9 Juli: Zweedsch, C. G. Thulin, Londen. Ned., Maasstroom, Leith. Ned., Hontestroom, Londen. Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, Mavis, Londen. Engelsch, Stentor, Hamburg. Duitsch, Thernis, Bremen. Engelsch, Gateshed, New-Castle. Engelsch, Otterhound, Bremershaven. Vertrokken schepen: 8 Juli: Letlandsch, Nereo, Leningrad. 9 Juli: Noorsch, Thyla, Hamburg. Deensch, Tekla, Memel. Zweedsch, C. G. Thulin, Soderham. Engelsch, Afon Dulais, Llanelly. Ned.. Trio. Rotterdam, Duitsch, Rabe, Rotterdam. SCHADE AAN EEN SLUIS. Het binnenkomende stoomschip .Honte stroom van de Hollandsche Stoomboot Mij. kwam Donderdag jl. door den sterken wind in aanvaring met het zuiderbinnensluishoofd van de middensluis. Het schip liep met zijn steven op het bin- nensluishoofd in, waardoor een blauw stee- nen dekzerk los werd gescheurd, met ge volg dat de voegen der andere dekzerken scheurden. De schade welke hierdoor veroorzaakt werd is naar men ons mededeelde, vrij aanzien lijk te noemen. BESOMMINGEN. Heden was aan den Rijksvischafslag alhier 1 stoomtrawler, namelijk de „Oentoeng", die met 100 manden 2100 besomde. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.301. Griet per 50 K.G. 54—25. Tongen per K,G. 3.15—2.30. Zetschol per 50 K.G. 34. Kleine schol per 50 K.G. 26—11. Schar per 50 K.G. 6. Gullen per 50 K.G. 25.50—9. Wijting per 50 K.G. 5.50. opnieuw in den gemeenteraad dienen te ko men, want met de begrooting is hier niet op gerekend en d'e raad heeft daar ook geen gelden voor gevoteerd. Het zal dus nog wel geruimen tijd duren, vóór de aanbesteding van het Slachthuis kan plaats hebben. Intusschen hebben B. en W. behalve de slacht-technische installatie ook de koel- inrichting reeds besteld. Zoodoende is de geheele inwendige installatie reeds gereed, als de eerste spade nog in den grond gezet moet worden. EEN LOCALEN AUTOBUSDIENST. Tusschen Velsen en IJmuiden. B. en W. schrijven aan den raad: „Door de N.V. Autobusexploitatie „Storm vogels" te IJmuiden is aan ons vergun ning verzocht tot het in exploitatie bren gen van een localen autobusdienst. Een ge lijk verzoek werd aan ons gedaan door den heer S. Hogeland te IJmuiden. Wij geven de voorkeur aan een concessie aan de eerst genoemde verzoekster, omdat deze reeds autobusdiensten in deze gemeente exploi teert, op die exploitatie geen bemerkingen zijn te maken en om te voorkomen dat con- curreerend wordt gereden, waardoor de vei ligheid van het verkeer in gevaar wordt ge bracht. Over de door ons ontworpen concessie voorwaarden is overleg gepleegd met de N.V., die zich daarmede kan vereenigen. Als route is aangegeven: Willemsplein, van der Pollstraat, Neptunusstraat, Ko ningin Wilhelminakade, Betonbrug, Huy- genstraat, James Wattstraat, Kennemer- plein, Kennemerlaan, Napierstraat, J. P. Coenstraat, Wijk aan Zeeërweg, Velserduin- pieim, Velserduinweg, Zeeweg. Eschdoorn- straat, Platanenstraat, Briniostraat, Sta tionsweg, Meervlietstraat." JUBILEUM. De heer E. Bierenbroodspot, papiermaker in dienst bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrie ken der firma van Gelder Zonen, hoopt op Dinsdag 14 Juli den dag te herdenken, dat hij vóór 45 jaar in dienst bij de firma kwam. De heer Bierenbroodspot maakte de ge heele ontwikkeling der papierfabriek mede Hij is thans 58 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Dr. H. MANNING'S SUPP05IT0RIA (Zetpillen tegen aambeien.) f"5 p d?05 v- 12 Stuks. BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 16 Juli 1931 te 14 uur Cs nam. 2 uur) in het Raadhuis te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 3. Verleening eervol ontslag aan Ja van Snippenberg als hoofd van school E. 4. Verleening vergoeding ex art. 100 L.O. wet 1920 aan de Bloemendaalsche schoolver- eeniging. 5. Verleening crediet voor verbouw der po litieposten te Bloemendaal en Aerdenhout. 6. Definitieve vaststelling wijziging uitbrei dingsplan Wildhoef c.a. 7. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 8. Indiening bezwaarschrift tegen Zand- voorts voornemen tot het leggen van een bouwverbod op de duinreep langs den boule vard. GESLAAGD. De dames A. Kroon en W. Vos zijn te Am sterdam geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma A. Voor het B-diploma zijn geslaagd A. v. Asdonk en A. Breebaart. Allen zijn leerlin gen van de M.UL.O. School aan den Vijver- weg. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Van der Ham, Bloe mendaalsche 65, Bloemendaal, een gehaakt kleedje; Hobo, Duinlustweg 24, Overveen, een rijwielbelastingmerk; Blom, Bloemendaal- sclieweg 117, Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; P. Smid, Kerkplein 7, Bloemen daal, een gehaakte muts; Bijvoet, Juliana- laan 318, Haarlem, een bruine muts; G. van IJzerloo, Saxenburgerlaan 4, Bloemendaal, een portemonnaie; J. v. d. Linden, Hendrik Roozenlaan 25, Haarlem, eenzakmesje; Zand- voorterweg 27,Aerdenhout, een stroohoed; N. Hartog, Bentveldsweg 7, Aerdenhout, een kleine schildpad; G. Sweijen, Zomex'zorger- laan 42, Bloemendaal, een étui met dubbel tje; R. Nieuwpoort, Domvloedslaan 21, Over veen, een rozenkrans; P. J. Nieuwenhuizen, Rollandspad 12, Haarlem, een gladde gouden ring; C. Kauling, Bakenessergracht 48 rd., Haarlem, een kompas; W. v. d. Pluijm, Bloe- mendaalscheweg 231, Overveen, een paar dameshandschoenen; Van Bakel, Kastanje laan 29, Heemstede, een damesregenmantel; Luttik, Kinheimweg 55, Bloemendaal, een sleutel; Duivis, Joh. Verhulstweg 69, Bloe mendaal; een vulpenhouder; C. J. van Dam, Nassaulaan 20 Haarlem; een rijwielpomp; Goesinne, Harmenjansweg 117zw. Haarlem, een bril met gouden montuur; Schotman, Jelgersmastraat 19, een regenjas; aan den politiepost Aerdenhout, een kinderbeursje, een huissleutel, een 'bos ijzerdraad, twee badschoentjes, een belastingxnerk, een regen jas, een bruine kinderschoen, een vest, een kinderschoen, een huissleutel in étui; aan het bureau van politie Overveen, een grijze dameshoed, een snoertje glaskoralen, eexi mantelceintuur, een z.g. middenriem, een een klut ,een huissleutel. ARRESTANTENLOKALEN. B. en W. vragen een crediet van f 2500 aan den raad voor de verbetering van de verbouwing van de politiebureaux te Bloe- mexidaal en te Aerdenhout, waardoor bereikt wordt, dat in elk twee cellen komen voor arrestanten. UITBREIDINGSPLAN. B. en W. stellen voor den op het uitbrei dingsplan van Wildhoef geprojecteerden verbindingsweg van de Donkerelaan naar de Bosch- en Duinlaan te doen vervallen. ZANDVOORT RAADSVERGADERING NIEUWE RETRIBUTIE. REGELING VOOR HET M. O. GOEDGEKEURD- Openbare vergadering van den gemeen teraad van Zandvoort op Donderdag 9 Juli, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. De heer Forx*er is afwezig. Personalia. Aan den heer G. van Beek wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzer aan School D en als lid van de Com missie van toezicht op het Lager Onderwijs. Benoemingen. Tot lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wordt benoemd de heer O. Siderius. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school C (zevende leerkracht) wox'dt be noemd de heer Joh. Ph. Smit, te Lieenden. Mejuffrouw G. van den Berg wordt defi nitief benoemd tot hoofd der School voor voorbereidend lager ondex'wïjs. Straatnamen. De weg van het Schelpenplein naar den Duinweg zal „Westerstraat" genoemd wor den: de straat van den Hoogeweg naar de Westerstraat „Seinpostweg" en de straat van Schelpenplein naar Westerstraat „Zuid- buurt". Subsidie Vreemdelingenverkeer. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer vraagt wegens de vele betalingen, die reeds moeten plaats hebben nog een voorloopig crediet van f 1000. In het geheel is gevraagd een subsidie van f 3000 en de garantie voor een eventueel te kort op de H.O.V.-concerten. De meerderheid van B. en W. (wethouder Padt, die als afgevaardigde van het gemeen tebestuur in de V. V. V. zit, vormt de min derheid) meent in verband met de groote voorzichtigheid eischende gemeentefin an- ciën, niet verder te kunnen gaan, dan de f 1800, die in de begrooting voor het ge noemde doel, genoemd zijn. Weth. Padt deelt mede, welk nuttig werk door deze vereeniging in dit jaar gedaan is; werk waarvan naar hij hoopt Zandvoort de goede vruchten zal plukken. Zoo zullen o.a. de concerten van de H.O.V. door den Neder- landschen Omroep worden uitgezonden, waardoor de naam Zandvoort herhaaldelijk genoemd zal worden. Het kunstleven wordt hier op een hooger niveau gebracht, dan ooit het geval is geweest. Ook in Ixxdië wordt mooie reclame voor Zandvoort gemaakt. Spreker vraagt met klem, het verzoek van Vreemdelingenverkeer in te willigen. De heer Siegers kan er zijn stem niet aan geven, om financieele redenen. Gaarne zou hij het anders gewild hebben, want hij waardeert het werk van de vereeniging. De heer Molenaar vraagt nadere finan cieele inlichtingen. Wethouder Padt antwoordt, dat de toe gang tot het concert van de H. O. V. f 1.25 kost en tot de serie van vier concerten f 4. Een concert kost slechts f 300, dank zij den steun van den Nederlandschen Omroep. De helft van de recette komt ln de kas van Vreemdelingenverkeer. De heer D r u y f geeft in overweging, de propaganda voor Zandvoort niet in te per ken. Hij verwacht van het werk dezer ver eeniging goede resultaten. De heer Gunters maant tot voorzich tigheid aan. Ook spreker waardeert het werk der vereeniging, maar de financieele toestand van de gemeente laat het niet toe. Hij herinnert er aan, dat de concerten van de H.O.V. een strop voor de V. V. V. gewor- worden zijxi. Als het voorstel niet gewijzigd wordt, dan moet spreker tegen stemmen. De heer E1 f f e r s zou het niet verstan dig vinden, om het verzoek van Vreemde lingenverkeer af te wijzen, al voelt hij ook veel voor de bezwaren van den heer Gun ters. Spreker zou gaarne willen, dat de par tijen elkaar konden vinden; daarom geeft hij in overweging, een maximum subsidie van f 2000 te geven. Over het voorstel van B. en W. staken de stemmen met 6 tegen 6. Standplaats nieuwe school. B. en W. stellen voor, het terrein aan het eind van de Dr. Gerkestraat, achter den gas houder, te bestemmen voor plaats van een nieuwe openbare lagere school. De heer D r u y f kan zich hiermee niet vereenigen. Hij geeft de voorkeur aan een plaats in Plan Noord. De heer Molenaar is het hiermee eens. De heer Gunters vraagt, alweer om den financieelen toestand der gemeexite, of de bouw van deze school nu wel zoo urgent is. Hij stelt voor, dien bouw voorloopig uit te stellen. Een plaats bij den gashouder acht hij ook niet geschikt voor een school. Wethouder Padt zegt, dat men nog niet zoo ver gevorderd is, dat reeds tot een aan besteding kan worden overgegaan. Eerst moet blijken, dat het aantal leerlingen groot genoeg is. Wat de aanwijzing van de plaats betreft merkt spreker op, dat die na heel ernstig overleg met verschillende personen gekozen is. Spreker heeft hierbij vooral aan de toekomst gedacht. Want er zal een ver binding van Plan Noord met den Parallelweg tot stand moeten komen. De kinderen zullen ook geen last van den gashouder hebben, want de school zou niet in de onmiddellijke nabijheid van dexi gashouder, komexi. Spre ker heeft er echter geen bezwaar tegen, om het voorstel aan te houden tot Septembex-, omdat dan meer cijfers bekend zijn. Tot aanhouding wordt besloten. Retributieregeling M. O. Aan de orde wordt gesteld het bekende voorstel van B. exx W., om de bestaande over eenkomst met de gemeente Haarlem, wat het Middelbaar Onderwijs betreft, op te zeg gen. De bijzondex-heden hiervan zijn reeds uit voerig door ons gepubliceerd. Ook herinne ren we aan het interview van één onzer re dacteuren met Ds. Padt, wethouder van On derwijs. Voor de Zandvoortsche kinderen zal de nieuwe regeling, zooals die door B. en W. wordt voorgesteld, aldus worden: bO s O O O >-Ö g g O) CQ n g •o G tri-s 1 is X <U c m O 1700 o 25 25 15 1800 10 60 30 15 2000 10 60 30 20 2400 20 70 35 25 2800 30 80 40 30 3000 40 90 45 30 3500 50 100 50 40 Wethouder Padt doet nog eenige nadere mededeelingen, o.a. dat de directeur van de Rijks H.B.S. te Velsen geschreven heeft, dat geen leerlingen van Zandvoort zullen worden afgewezen. Het bestuur van het Christelijk Lyceum te Haarlenx heeft besloten om, wan neer het voorstel van B. en W. van Zand voort zou wox'den aangenomen, een school geldregeling vast te leggen op dezelfde leest als die van het Kennemer Lyceum. Diezelfde mededeeling is ook gekomen van het bestuur van het R.-K. Lyceum te Ovex*veen. De heer Gunters brengt hulde aan B. en W., voor de indiening van dit buitenge woon mooie voorstel, dat aan de gemeente kas een groote besparing geeft. Spi-eker kan er zich dan ook volkomen mee vereenigen. De heer Siegers brengt ook dan hulde voor dit „knap stuk werk". Toch meent hij, dat aan de ouders niet de gelegenheid moet worden ontxiomen, om hun kinderen naar Haarlem te sturen. Van de ouders mag ge rust een offer gevraagd worden. De heer D r u y f zegt, dat dit voorstel wel een bezuiniging zal brengen, maar dat zal een bezuiniging zijn, die de wijsheid bedriegt. Spreker ziet in de indiening van dit voorstel een beperking van het volgen van het Hoo ger Onderwijs. Het Kennemer Lyceuxxx is vol gens hem een standenschool. Menschen met kleine beurzen worden gedupeerd, als zij hun kinderen niet meer naar de Haarlemsche scholen kunnexx sturen. Spreker had gewild, dat B. en W. aan den raad hadden mede gedeeld, hoe de retributieregeling in Soest, Baarn, Bloemendaal en andex'e forensen plaatsen is. De heer Molenaar vraagt eenige nadere inlichtingen. Hij vindt het jammer, dat Haar lem geen Rijkssubsidie wil aanvaarden, want dan zou de retributieregeling ook voordee- liger geweest kunnen zijn. Dit is iixtusschen een Haarlem "che zaak, maar Zandvoort is er toch de cluxe van. Spreker vraagt of de wethouder liet ook xiiet afkeurenswaard 1 vindt, dat niet alleen kinderen van de twej hoogste, maar ook van de lagere klassen van de eene school naar de andere worden ver plaatst. Dit is toch niet bevorderlijk voor hen onderwijs. De heer Elffers bestrijdt de meening van den heer Siegers. Spreker zegt, dat Zand voort een retributieregeling moet hebben, zooals die op het oogenblik bestaat. Een ver slechtering kan niet worden aanvaard. Hij' verdedigt het voorstel van B. en W. Wethouder Padt beantwoordt de ver schillende sprekers. Hij merkt op, dat de ver binding tusschen Zandvoort en Velsen heel wat beter is geworden, dan een paar jaar geleden. Ook ontkent de wethouder met kracht, dat het Kennemer Lyceum een stan denschool zou zijn. Hij kent vele eenvoudige Zandvoortsche ingezetenen, die hun kinde- ren met een gerust hart naar het Kennemer Lyceum sturen. De kinderen voelen er zich thuis en ondervinden er niets onaangenaams De rector van het Kennemer Lyceum heeft aan spreker tx'ouwens verzekerd, het heel aangenaam te vinden, dat eenvoudige Zand voortsche kinderen zijn school bezoeken. Zij kunnen best overweg met de kinderen uit een hooger milieu. De rector zou het dan ook heel jammer vinden, als er geen Zand voortsche kinderen meer op zijn school zou den komen. Spreker verklaart een groot voorstander van het openbaar onderwijs te zijn; hij zou het dan ook jammer vinden, als het openbaar onderwijs van Haarlem voor de Zandvoortsche kinderen onbereikbaar werd. Als er een betere retributieregeling tot stand kon komen, zou spreker het toejui chen. Hij bestrijdt ook de meening van den heer Molenaar. De wethouder is eveneens van oordeel, dat het oxxgewenscht is om kin deren van de eene school naar een andere te verplaatsen. Maar dit is erger voor kinderen van de twee hoogste klassen, dan van lagere. Spreker beveelt aanneming van het voorstel van B. en W. aan. Uitvoerig wordt hierna nog gedupliceerd. De heer D r u y f handhaaft zijn bezwaren. Hij spreekt de hoop uit ,dat wethouder Padt nooit spijt zal hebben van de indiening van dit voorstel dat hij met zulk een groote warmte heeft verdedigd. Wethouder Padt koestert diezelfde hoop. Hij gelooft, dat hij later de weinige haren, die hem dan nog resten zullen, niet zal be hoeven uit te rukken uit wanhoop over wat hij op 9 Juli 1931 voorgesteld en verdedigd heeft. Spreker zegt nog eens, dat ook het onderwijs op de Rijks H. B. S. te Velsen uit stekend is. Voor de kinderen wordt ook bui ten de schooluren goed gezorgd. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming gebracht en aangenomen met 11 stemmen tegen 1 (die van den heer Druyf) De heer Gunters: „Bravo voor den wet houder!" Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke steminixig goedgekeurd: Verzoek van mevrouw S. Polak-Hanf om een stukje duinterrein te mogen huren voor plaatsing van een' tentje. Verzoeken om huur van gemeentegrond. Vaststelling van het le suppletoire kohier der belasting voor het tij delijk gebruik maken van openbaren ge meentegrond. Voorstel om aan twee werk lieden van Publieke Werken rijwieltoelage te verleenen voor gebruik van eigen rijwiel in gemeentedienst. Voorstel tot het geven van straatnamen. Voorstel tot wijziging der ge meentebegroting 1930. Voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1931. Voorstel tot verpachting van een standplaats met een fruitkar. Voorstel betreffende gasvoorziening van strandtenten. Voorstel tot uitvoering en öredietverleening van het rioleeringsplan naar Bentveld. Aangehouden wordt het agendapunt: Ver zoek van den heer T. W. Zwemmer om een stukje gemeentegrond te huren. Rondvraag. De heer F r a n k e 1 brengt hulde aan Burgemeester Van Alphen voor wat hij in het belang van het verkeer in Zandvoort en in dat van bestuurders van motox-rij tuigen gedaan heeft. Spreker vraagt echter of het nog niet een beetje duidelijker kan worden aangegeven, dat men van de richting Zand voort de Haarlemmerstraat niet mag inrij den. De Voorzitter antwoordt, dat het z.i, niet duidelijker meer kan. Iemand, die nu nog de waarschuwingsborden niet ziet, die wil het blijkbaar niet zien. Het is alleszins voldoende exi overduidelijk aangegeven. De heer Geers vestigt de aandacht op het gevaar voor het verkeer van de Oranje straat naar het Kerkplein. Er hebben al aan rijdingen plaats gehad. Hij vraagt, daar een waarschuwingsbord te plaatsen. De Voorzitter zal dit overwegen. Hij merkt echter op, dt het meestal voor 90 pet. de schuld van autobestuux-ders is, als er een ongeluk gebeurt. De heer Siegers verklaart zich geërgerd te hebben aan de wijze, waarop de dames van een sportvereeniging bij een demonstra tie door de straten van Zandvoort geloopen hebben. Zij waren namelijk volgens spreker onvoldoende gekleed. Het is verboden om in badpak door de straten te loopen, maar de kleeding van die dames verschilde weinig o£. niets met een badpak. Hij verzoekt den Bur gemeester beleefd, maatregelen hiertegen te willen nemen, anders wordt het hoe langer hoe erger. De Voorzitter antwoordt, dat hem geen enkele klacht over de kleeding van deze meisjes bereikt heeft. Volgens hem heeft- er niemand aanstoot aan genomen. De kleeding kwam trouwens precies overeen met die van de turnsters uit het buiten- en binnenland, die hij in het Amsterdamsche Stadion aan het werk heeft gezieri. De heer Siegers houdt vol, dat vele in gezetenen zich wel degelijk geërgerd hebben, Vooral voor de jeugd acht hij het zien van deze kleeding funest. Te tiexi uur wordt de vergadering geslo-| ten. LISSE VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG? Donderdagmiddag om 5 uur werd de politic te Lisse gewaarschuwd dat er langs den Rijks weg nabij de villa „Wassergeest", in een slooï een rijwiel was gevonden. Daar aan verdrin king werd gedacht heeft de politie een gedeel te der sloot afgedregd, zonder resultaat. Thans wordt vermoed dat het rijwiel va: diefstal afkomstig is. Hst was een zwaai transportrijwiel met bagagedrager voorop- Daar de voorband lek was, heeft de dief geen raad mede geweten en het rijwiel ver-' moedelijk in 't water willen laten verdwijnen Later deelde een dienstbode van Wassergeei' mede, dat zij twee jeugdige 'personen met de: fiets heeft gezien, die eenigen tijd later, zon der fiets verscheidene auto's probeerden aa: te houden om te kunnexx meerijden. Het rijwiel is in beslag genomen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14