1 HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 10 JULI 1931Teen SNELLE HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag bijeen. Op daartoe gedaan ■verzoek werd eervol ontslag verleend aan J. v. d. Graaf als onderwijzer aan de openbare lagere schoo no. 9 nabij Halfweg: aan mej. H. G. G. Vermeulen als onderwijzeres aan ce openbare school no. 3 te Vijfhuizen en aan den heer S. Veldman als hoofd van de openbare school no. 7 aan den Bennebroe- kerweg bij den Aalsmeerderweg. Goedgekeurd werd een verzoek van den heer A. Kroes, hoofd van de openbare lagere school no. 6 te Abbenes om te worden over geplaatst naar school 7. Tot gemeenteverloskundige voor het dorp Schiphol en omgeving (vacature Mej. A. Vro- mans) werd benoemd mej. H. van 't Hof al hier. Benoemd werden tot leden van de plaat selijke commissie van toezicht op het lager onderwijs de heeren A. de Nijs, O. de Kok en G. Roos (allen aftr.) Wijl bij de toepassing van de verordening op de keuring van waren in de gemeente Haarlemmermeer gebleken is dat enkele ar tikelen eenigszins onvolledig waren gefor muleerd en bij overtredingen tot moeilijkhe den aanleiding gaven, werd mede in ver band met een desbetreffend verzoek van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid goedgekeurd een voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, met intrekking van de verordening die op 14 Juni 1921 werd vastgesteld. Omtrent het onderzoek van de geloofs brieven van de nieuw gekozen raadsleden, deelde de voorzitter mede, dat deze door B. en W. zijn onderzocht en in orde bevonden. Tot toelating van al de nieuw gekozen le den werd besloten. In het belang van een stelselmatige be bouwing, werd het noodzakelijk geacht, om een regeling te treffen voor de plaatsing van gebouwen ten opzichte van elkander, welke in het dorp Schiphol en in de omgeving van de Badhcevebcerderij zullen worden gebouwd en na een kleine wijziging omtrent de te stel len maten een verordening vastgesteld, hou dende bebouwingsvoorschriften voor boven genoemde omgeving. Verder werd goedgekeurd een voorstel tot het aanvragen van Rijksvoorschotten krach tens de landarbeiderswet ten behoeve van G. Haspels aan den Sloterweg en D. Jongkind aan den Aalsmeerderdijk. Vastgesteld werd de rekening van het bur gerlijk armbestuur over 1930 met bepaling dat met het batig saldo van deze rekening het bedrag van de gemeentelijke subsidie zal worden verminderd. Voorloopig werden vastgesteld de gemeen terekening en die der bedrijven over 1930. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 4 a f 5; Gerst (chevalier) f 6.25 a f 6.75; Haver f 5.25 a f 6.25; Duiveboonen f 12 a f 15; Groene erwten f 7 a f 9: Karwij f 21 a f 22; Blauwmaanzaad f 33 a f 34; Ka- nariezaad f 13 a f 14. Alles per 100 K.G. BRAND. Gisteravond ontstond brand in een schuur grenzende aan de woning van den vracht rijder T. aan den Kruisweg bij den Aalsmeer- derweg alhier, door dat een met een haakje aan den zolder hangend lampje naar bene den was gevallen. Nadat de bewoners tevergeefs getracht hadden de vlammen te dooven en het vuur snel om zich heen greep, werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd, die met de auto spuit spoedig arriveerde en er in slaagde het woonhuis te behouden en den brand tot de schuur, die geheel uitbrandde, te beperken. Een in de schuur staande auto werd mede door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. HEEMSTEDE LATHYRUSTENTOONSTELLING Donderdagmiddag en -avond hield de on derlinge tuinliedenvereeniging haar jaarlijk- sche tentoonstelling van Lathyrus in Cafc- Restaurant Lommeroord. Deze tentoonstelling was een gevolg van de te houden prijsvraag voor het kweeken van deze fraaie bloem. Ook nu weer zag het zaaltje er keurig uit. Lathyrus was natuurlijk de hoofdzaak, maar om er een mooi geheel van te maken, was er gelegenheid om ook andere bloemen ter keu ring in te zenden, terwijl een collectieve in zending een deel der zaal vulde. De firma Van Empelen en Zn., zorgde weer ter verhooging van 't geheel voor een fraaie palmversiering. Ook nu weer waren er bijzonder goede in zendingen bij. Bijzonder trok de aandacht de keurige collectie van den heer B. Nieuwen- huis, die ook het vorige jaar den beker won, en nu als No. 1 den beker in eigendom krijgt. Bloemen met stelen van 50 c.M. lang en op alle vier kelken van groote afmetingen. Maar ook de overige inzendingen waren uitstekend, zoodat geconstateerd mag worden aat de leden in het kweeken van deze bloe men groote vorderingen maken. Met 10 punten werd de heer B. Nieuwenhuis No. 1, 2e prijs W. Heere met 9 punten, 3e prijs na loting C. v. Iperen, 8 12 punt, 4e prijs na loting Donkelaar, 8 1/2 punt, 5e prijs na loting Brokke 8 1/2 punt, 6e prijs na loting F. Booms 112 punt. 7e prijs A. v. Iperen, 5 1 2 punt. Buiten de prijsvraag Brokke voor rezen, an jers en lathyrus 9, 8 en 6 1/2 pnt. C. v. Iperen voor Lathyrus 6 12 punt, A. v. Iperen voor Vaas bloemen 5 1/2 punt. Niettegenstaande het minder gunstige weer was de publieke belangstelling vrij groot, zoo dat de tentoonstelling wederom een succes .voor de vereeniging genoemd kan worden. HILLECOM GEMEENTEVERSLAG. B. en W. stellen voor het gemeenteverslag eens in de vijf jaren te doen verschijnen. daar een j aarlij ksch verslag niet noodig wordt geacht. VUILNIS - AFVOER. J. van Trigt te Amsterdam, wenscht het contract inzake het weghalen van vuilnis niet te continueeren, omdat de hoeveelheid vuil veel grooter is geworden dan bij het aan gaan van het contract. B. en W. stellen daarom voor de vergoeding van iogo per jaar in overeenstemming daar mede te brengen op 1350 per jaar. VERKOOPING. Donderdagavond had de verkooping plaats bij opbod van villa „Sonnevanck" aan de Si-xlaan no. 5. Het perceel werd in bod gezet door den heer C. Joh. Bakker Jz., alhier, voor f 25.000. BEZWAARSCHRIFT INZAKE BOUWVER GUNNING. Aan Ed. Nieuwenhuis te Lisse is vergun ning verleend tot het bouwen van een bol lenschuur onder voorwaarde dat alle gevels zullen worden gepleisterd en gesilicaat. Deze voorwaarde is opgelegd om aestheti- sche redenen, mede op advies van Heem schut, omdat de bouw zal plaats vinden aan een zeer drukken verkeersweg. Tegen deze voorwaarde is door den heer Nieuwenhuis bezwaren ingediend, doch de meerderheid van B. en W. stelt aan den raad voor om bovenvermelde redenen niet van de opgelegde voorwaarde af te wijken. ONDERWIJZERS-BENOEMING. Op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o. zijn geplaatst de heeren: 1. D. L. Hage, onderwijzer te Den Haag; 2. J. Huitema, hoofd der o.l. school te Streefkerk; 3. K. van der Ham te Boskoop. BEVERWIJK AUTO VERBRAND. Donderdagavond stond de vrachtrijder C. C. benzine te pompen in zijn vrachtauto voor de garage „Oldenbarneveld" aan de Schans, toen, vermoedelijk door kortsluiting van den motor, het benzinereservoir in brand vloog. In een minimum van tijd stond het voertuig in lichte laaie. Met behulp van omstanders ge lukte het den vrachtrijder nog juist, om eenige kisten vrachtgoed in veiligheid te brengen. De fel brandende auto trok natuurlijk ge weldige belangstelling en het duurde dan ook niet lang of het drukke doorgaande verkeer was totaal ontredderd. Later gelukte het de politie onder leiding van inspecteur W. M. Ragut om eenige orde in den chaos te schep pen. Inmiddels leverden de hoog oplaaiende vlammen op dit smalle gedeelte van de Bree- straat ernstig gevaar op voor de winkels aan beide zijden van de straat. De brandweer, die met de motorspuit ar riveerde kon aanvankelijk weinig uitrichten en zoolang de bijzine niet was opgebrand, moest zij lijdelijk toezien. Toen zij eindelijk daadwerkelijk kon optreden was zij het vuur met behulp van een straal op de motorspuit spoedig meester. Dat het er echter eenige oogenblikken gespannen heeft bewees wel het feit, dat van het meubelmagazijn van den heer W. op den heek van de Breestraat en de Peperstraat de spiegelruiten gesprongen waren, terwijl de verf van het perceel was af- geblakerd. Van de vrachtauto resteerde niets anders meer dan een ruïne. Het overschott werd met behulp van een tractor door Openbar# Werken verwijderd. De vrachttrijder was tegen brandschade verzekerd. DE GEMEENTESECRETARIS MET VERLOF. De gemeentesecretaris van Haarlem, Mr. Th. A. Wesstra, is van heden af tot begin Augustus met vacantie. Waarnemend secretaris is de heer A. J. de Landmeter, Griffier ten Staahuize. DE BOOTTOCHT VOOR LICHAMELIJK GEBREKKIG EN. De Vereeniging „Snelverband" hield Don derdag haar j aarlijkschen boottocht voor kinderen, die in verband met hun lichaams gebreken zelden of nooit in de gelegenheid komen om „uit te gaan". De storm, die woedde, was wel eenigszins een teleurstelling, doch van uitstel kon geen sprake zijn. Tegen acht uur kwamen per auto's, welke welwillende eigenaars beschikbaar stelden, de kinderen aan. Hun gezichten vormden een gelukkig con trast met het weder. Stralende oogen zag men van allen. Doordat eenige ouders het niet tijdig berichtten, dat hun kinderen, mis schien in verband met het weder, niet mede gingen, werd noodeloos drie kwartier ge wacht, zoodat eerst om bij negenen de af vaart plaats had. Het politiemuziekkorps zette een pittigen marsch in ende stem ming zat er bij allen in. Het was een gewuif van den wal naar de boot vice versa; vele ouders volgden loopend of fietsend een eindweegs de boot. In het kombuis was het een drukte van be lang. Van zeven uur af was een staf van dames- en heeren-leden in de weer onï sta pels broodjes te smeren en te beleggen, gla zen met warme melk te vullen, thee en koffie te zetten. De boot was nog geen honderd Meter van de plaats van vertrek, of een ware lawine van consumptie werd op de kinderen losgelaten. De sluis te Spaarndam werd zonder lang wachten gepasseerd en onder de vele vroo- lijke wijsjes van het politiemuziekkorps waren spoedig de Amsterdamsche havens, het doel van den tocht, bereikt. De kinderen keken met groote belangstelling. Zij troffen het, dat daar juist groote schepen voor anker lagen, zooals de ..Gelria", „Marnix van Sint Aldegonde" en „Koningin der Nederlanden". Onderwijl werd naar hartelust gegeten en ge dronken. Daar op de groote watervlakte nogal een stevige bries stond, werden eenige stapels dekens aangevoerd, om de kinderen te be schutten. Ook het bootpersoneel verleende in vele gevallen uitstekende hulp. Weldra werd het IJ-paviljoen bereikt, waar een warme lunch op de kinderen stond te wachten. Deze liet zich uitstekend smaken. De voorzitter van „Snelverband", de heer Fortgens, maakte van deze gelegenheid ge bruik om allen toe te spreken. Hij vertelde den kinderen dat „Snelverband" nu haar vijfden boottocht organiseerde en dus haar eerste lustrum vierde. Er waren kinderen bij, die dezen vijfden tocht meemaakten. Voorts bracht hij in herinnering hoe de bootcom missie maanden en maanden in de weer was geweest om alles zooals altijd op rolletjes te doen gaan. Ook bracht hij dank aan het politiemuziekcorps. waarvan sommige leden zoo uit den nachtdienst naar de boot waren gestapt, om na afloop van den tocht weder in nachtdienst te gaan. Om er twee dagen slapeloosheid voor over te hebben, getuigde wel van medeleven met het mooie doel. Een luid hoerah voor de bootcommissie en politie weerklonk na deze toespraak. Daarna ENCELSCHE. MET VELE WERELD-RECORDS Met een Derby Miller Special verbeterde de Engelsche mevr. G. M. Stewart het wereld record over 100 K.M. door een gemiddelde snelheid van 128.16 mijlen per uur to berei ken op de baan te Montlherv. Voor E-klasse auto's (niet boven 2.000 c.c.) brak zij de records over 50 KJvI. met een ge middelde van 126.81 mijl per uur en over 50 mijlen met een gemiddelde van 127.97 mijl per uur. In April, op dezelfde baan, vestigde ze re cords over 5 K.M. 140.474 mijl per uur ge middeld over 5 mijlen 139.48 mijlen per uur gemiddeld en over 10 K.M. 139.80 mijlen per uur. Zij bereikte in Augustus als motorrijdster de grootste snelheid ooit door e n vrouw behaald als zoodanig, nl. over 130 mijlen per uur. En tusschen 1928 en het eind van 1930 vestigde"' ze 28 wereldrecords voor drie wielers. begon de bioscoopvoorstelling. Er werd ge schaterd van het lachen om de zotte verwik kelingen op de caricatuur- en andere films. Na afloop kregen de kinderen mutsen en mir- letons. Het gezelschap werd onder oorver- doovend getoeter en geratel weer ingescheept. Na een voorspoedige terugreis arriveerde de boot weer aan de Friesche Varkensmarkt waar veel belangstellenden stonden. De po litie had voor een keurige afzetting zorg ge dragen; één voor één rolden de auto's weer vóór, om de gelukkige kinderen naar huis te brengen. Echter wachtte hen nog een ver rassing. Ieder kind kreeg een grooten zak versnape ringen een een geranium mede. De boottocht was weer afgeloopen en alle medewerkenden konden terugzien op een alleszins geslaagden dag. De talrijke firma's, die belangeloos zeker voldoening hebben van hun spontaan mede werken; zij hebben den welgemeenden dank van allen zeer zeker verdiend. PERSONALIA. Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop behaalde de heer P. W. Köper te Heemstede, het einddiploma met aanteekening voor han delscorrespondentie in Fransch en Engelsch. De heer A. F. van Loo, te Haarlem, slaagde te 's Gravenhage voor het examen gemeente-fin ancien van de (Ned. Vereen, voor Gemeentebelangen. Eervol ontslag is verleend aan F. Kroeskop, als plaatsvervanger lid der commissie, in 1931 te Haarlem, belast met het afnemen van de examens akte hoofdonderwijzer; als zoodanig is benoemd mej. J. W. Ledeboer, Haarlem. Bij de te Utrecht gehouden muziekexamens M. O. Slaagde voor het theoretisch gedeelte (hoofdvak piano) mej- C. A. Vogels te Haar lem, leerlinge der „Nieuwe Muziekschool'' te IJmuiden. MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER TOONKUNST. Geslaagd is voor het examen middelbaar piano. Mejuffrouw Bep van Kempen, leer linge der Muziekschool van de Maatschappij tot. bevordering der Toonkunst afdeeling Haarlem. JUBILé. Donderdag 16 Juli herdenkt de heer P. J. v. d. Berg den dag waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de firma Joh. Enschedé en Zonen als letterzetter. N.V. UITGEVERS EN DRUKKERSBEDRIJF J. A. BOOM. In de vergadering van aandeelhouders van de Naamlooze Vennootschap Uitgevers- en Drukkersbedrijf J. A. Boom te Haarlem, zijn de balans en kosten- en opbrengsten rekening voor het eerste boekjaar (8 maan den van 1930) vastgesteld en het dividend bepaald op 7 pCt. der aandeelen B en 3 1/2 op de aandeelen A en C. SYNAGOGENDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur in het Gemeentegebouw L. Wijngaardstraat 14. Werkdagen: 's avonds te 7.30 uur ter Sy nagoge Lr Begijnestraat 11. Alle diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. RUIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop be haalde de heer P. W. Köper het einddiploma met aanteekening voor handelscorresponden tie in Fransch en Engelsch. Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd F. B. Bakker en J. W. v. d. Lin den te Bloemendaal, F. D. Kammelaar te Be verwijk en J. C. L. H. Marchant, A. Meyer, en P. ter Plegt te Haarlem. AVONDSCHOOL VOOR HANDELS ONDERWIJS. Heden had de overgang der leerlingen plaats. Bevorderd werden van de 4e naar de 5de klas: Alida Akersloot, Antonie Brüner. H. Drup steen. J. Eikerbout. N. A. Kerkstra. Gover- dina Klerk. F. H. Koers. A. E. J. Koning. C. J. Korremans. N. H. van Lingen. J. Ph. Noort. K. P. Offenberg. T. D. M. Piek. M. Plant, Elisabeth Wedekind, G. L. Wesselius. Maria Bruis, J. J. van Denderen, H. W. van der Giessen. Grace Glendenning, P. Haak, D. ter Haak, W. F. Hessen, J. A. de Jong, Eliza Kaplijn, G. Lem. H. Mensink. Maria van der Plasse, C. J. Sarlet, Willy Scheffer, Aafje Schuijt, A. J. Snellens, W. H. Tesselaar A. van Velier en P. Zeeuw. Acht leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Maria Boerkoel, B. H. Bolsenbroek, G. C. Bos, Johanna Brinkman, W. J. Bijster, E. J. Compiet, Rikje van Deelen. G. E. van Goor, J. J. Jansen, Agatha van der Laan-de Vries, Uli Rudolphi, Christina Stammes; Elisabeth Doornebos, C. J. Hansen, H. P. Hermus. Hu- bertina Hoornsman. A. de Jor.g. J. de Jong. Hendrika Koopman, W. A. F. Koopman, A. C. Luü. J. Nachtegeller. C. Zwart: Johanna Kramer, Catharina Lichtenveldt, Wilhelmi- na Loman, C. A. Roose, A. Sala. Martina van der Velden, C. P. Visser, Hubertina Wieringa en J. W. van Wieringen. Tien leerlingen wer den niet bevorderd. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Joanna Bakker, Maria Boom, L. Bouterse. Cornelia van Diggelen, Josina Eggermond, J. P. A. Fiolet, A. Fransser.. W. Goode, Jenny Gravendijk, Geertruida Heemskerk. Cornelia Hoogcstcijn. Johanna Hooijen, P. J. Metse laar. C. J. Oudshoorn, Diena den Ouden, Jo hanna Severijnse; Johanna Behr, R. L. van den Berg, Erna van Bruggen, H. Cornet, Maria Janssen, Ella de Jong, Cornelia Kasten, G. Kos, A. Menet. H. Nies ten Hillegonda Peschar, W. K. Petri. A. M, Reedijk, Christa de Boer, Nelly Nicolaï, Ma ria Poestkoke. Trijntje Roosen. C. Scheffer, G. R. Schuursma, J. J. Stevens. Theresia van Uden, H. Vos. G. van der Werff, M. P. Wes tendorp en W. G. Wiese. Negen leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse: V/'. C. Benjert, Johanna Bestenbreur, C. Bouterse, Anna Cornelisse, II. Deurloo. Ede- line Dufrenne, Magdalena de Graaf. Johan na Koebrugge. J. Neele, A. Roozendaal, Christina Wijmenga, J. Derks, Cornelia Deurloo, L. J. J. Dissevelt, N. van Dootingh, W. Droog. P.H. van den Eijkhof. F. K. Hel- lemtnk, Johanna Hoornsman, J. van der Hulst. B. Jansen, II. W. Nieuwenhuizen. P. T. D. Tak, C. de Heer, Carolina Heuer. K. H. K. L. Heuer. J. H. A. Javaux. Helena Komen, H. F. W. Korn, Johanna Lieffering. J. van de Linde, Cornelia van Looij, Engelina Mooi- weer, M. Piek, H. Scheelings, I. C. Havenaar, J. Scheelings, Th. J. Segerius, A. J. Stoete, A. Tak, J. W. A. Tit. Alida van Velzen, J. C. van der Waile, Geert ruida Wiegel en C. Zon neveld. Een en twintig leerlingen werden niet bevorderd. Van de voorbereidende klasse konden alle leerlingen worden bevorderd naar de 1ste klasse. Het zijn: Geertruida van den Aard weg, Suzanna Buurman, Christina van Dan- sik, J. Groot, Bertha Harkmans, D. Hogen- birk, D. van de Klashorst., A. Knap, L. Kram mer, J. C. Luijt, J, W. van der Peijl, Jantje Rose en Fenna Wit. Het toelatingsexamen voor de verschillen de klassen zal plaats hebben op Maandag 13 Juli .Dinsdag 14 Juli en Donderdag 16 Juli des avonds van 7—9.30. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. Hendriks Roliandspad 19, autoband; P. de Bruin, A. L. Dyserinckstraat 76, hoes van autoband; Postkantoor, Geö. Oude Gracht, boek en portemonnaie m.i.; Wedekind. Allan- straat 73, geldstukje; v. d. Ham, Oranjestraat 149 zw. geldstukje; F. van Kessel, Merovingen straat 44, hengelstok, Dr. Valken Crayenester- laan 132, hond. II. J. Hartman, Van Oosten de Bruijnstraat 141. hond; Kennel Haerlem. Regentesselaan 22, 2 katten; v. Arum, Dijk- straat- 16, muts; v. d. Kroft, De Clercqstraat 113, portemonnaie m.i.; Th. Zethof, Meester Joostenlaan 3, portemonnaie m.i.; P. de Korte, Hofmeyerstraat 13, parapluie. Visser Thorbeckestraat 49, rijwlelbelastingplaatje; J. van Hoff, Gaalstraat 31, een paar rol schaatsen, Schaap, Woonwagenkamp, Oude- weg, schoentje. Blom Kloosterstraat 20 rood, een bos touw; Postkantoor, Geö. Oude Gracht, teekenlng; Th. Visser, Brederodestraat 2. vulpenhouder; T. Edam, Riviervischmarkt 11 rood, vulpotlood. HET BILDERDIJK MUSEUM VERPLAATST. DE COLLECTIE-STERCK AANGEKOCHT. De verzameling van de Vereeniging Het Bilderdijk Museum zal verplaatst worden van de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam naar het gebouw Keizersgracht 164, aldaar, zoo meldt de Msb. Hiermede kan tevens worden bereikt, dat de vroeger in bruikleen gegeven stukken weer bij de verzameling van de vereeniging worden gevoegd. De vereeniging is nl. in de gelegenheid de collectie-Sterck welke voor Amsterdam dreigde verloren te gaan, aan te koopen voor een bedrag van f 3500. Ten einde hiertoe in staat te zijn, zou zij van de gemeente een subsidie willen ont vangen. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B en W. van Amsterdam geen bezwaar. Zij stellen daarom voor. voor éénmaal een bedrag van f 1000 te geven. IIET CONFLICT IN DE CARTONINDUSTRIE De hoofdbesturen der samenwerkende fa brieksarbeidersbonden hadden wederom een bespreking met de directie van „De Kroon" kartonfabriek te Oude Pekela, waarbij over eenstemming werd bereikt. De directie aanvaardde dezelfde overeen komst als die, welke is getroffen met de „Albion", eveneens te Oude Pekela. Dit beteekent dus een handhaving van het voor 1 Juli geldende loon. met inbegrip van 1 week extra loon als vacantie bijslag, alsmede stopzetting van het bedrijf op alle avonden, voorafgaande aan Zon- en feest dagen om 9 uur des avonds. Hiermede is thans aan twee speculatieve cartonfabrieken het collectief contract ge continueerd, zonder eenige loonsverlaging, met Inbegrip van de week loon als bijslag, tot 1 April 1932. RAADSLID GEVALLEN. De Tel verneemt uit Delft: In het gebouw der Korenbeurs alhier, is Donderdagmiddag omstreeks vijf uur een ern stig ongeluk gebeurd. In verband met herstel lingen, welke van gemeentewege in genoemd historisch gebouw moeten worden uitgevoerd, stelden dien middag de leden van de commis sie voor Openbare Werken met den wethouder van dezen tak van dienst persoonlijk een onderzoek in. Toen het gezelschap zich op de zoldering bevond is het raadslid de heer Th. Schuiten, doordat eenige planken on voldoenden weerstand boden, van ongeveer acht meter hoogte naar beneden gestort. Hij kwam op den ahrdsteenen vloer terecht brak zijn pols en bekwam een dijbeenfractuur en een ernstige hoofdwonde. Nadat medische hulp was verleend, is de zwaargewonde door dc politie per auto brancard naar het R.K. ziekenhuis ver voerd. HET COLLEGE VAN R. EN W. -VAN AMSTERDAM. Aangaande de Woensdagmiddag gevoerde interfraciioneele besprekingen inzake de sa menstelling van het nieuwe college van B. en w. van Amsterdam, vernam het Hbid. nog o.m. dat zoowel van de zijde der S.D.A.P. ais van die der R.-K.. op een aanta! punten de aandacht gevestigd. Door de soc. democraten o.m.: het Instel len van een gemeentelijk melkbedrijf: het uitgeven van terreinen beneden den kost prijs. indien die worden bestemd voor arbei derswoningen: het. na het afloopen der thans tot 1 Juli 1933 vigeerende collectieve arbeidsovereenkomst me; het gemeenteper- soneel, invoeren van premievrlj pensioen voor de gemeente-geëmployeerden. De Roomsch-Kathollcken brachten, o.m. eveneens voorloopig, naar voren: de alge- heele gelijkstelling van het bijzonder voor bereidend lager onderwijs met het openbaar voorbereidend lager onderwijs en de invoe ring van het gezinsloon voor het gemeente- personeel. e r De besprekingen zullen worden voortgezet. DE VERNIELDE REMBRANDT. ONDERZOEK NIET VOLLEDIG GEACHT. Donderdag wees dc rechtbank te Amster dam interlocutoir vonnis in de zaak tegen den werkloozen boekhouder W. F. A., die bij verstek terecht had gestaan wegens vernie ling. De man had op 17 Februari in het Rijks museum Rembrandt's „Anatomische les van dr. Devman" met vijf bijlslagen zwaar be schadigd. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en gelastte een nieuw getuigenver hoor op 11 September a.s. DE KON. HOLL. LLOYD. EEN COMMISSIE VAN ONDERZOEK. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft thans overeenkomstig zijn toe zegging in de Tweede Kamer, een commissie benoemd voor een onderzoek naar den toe stand van den Kon. Hollandschen Lloyd. Ze bestaat uit de heeren mr. M. W. F. Treub, oud-minister van financiën, lid en voorzit ter: J. D. Brand, directeur der Kon. Paket- vaart-Mij.; J. Brautigam, lid van de Tweede Kamer; H. A. Crommelin, lid van de firma W. Ruys en Zn., ir. L. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer, leden, en M. de Bioeme, accountant der directe belastingen, secreta ris. COÖRDINATIE OP ECONOMISCH GEBIED. DR. COLIJN EN DR. N F. DE RB RAGT LID DER HULPCOMMISSIE. Dr. H. Colljn, lid van de Tweede Kamer, en dr. J. A. Nederbragt, chef van de directie der afd. economische zaken van het Dep. van Buitenlandsche Zaken, zijn benoemd tot ver tegenwoordiger s van de Nederlandsche re geering in de huipcommissie voor coördinatie op economisch gebied, ingesteld door de studiecommissie voor de Europcesche Unie. GEVAARLIJKE GASGEYSERS. NOG GOED AFGELOOFFN. Het Hbid. meldt: Donderdagmiddag om 1.50 uur is in het perceel Diesestraat 30 te Amsterdam de 25- jarige zoon des huizes in de badkamer be wusteloos geworden. De moeder en buren hebben de deur geforceerd en dc inmiddels gearriveerde brandweer paste met gunstig gevolg kunstmatige ademhaling toe. De jon geman ls naar een der ziekenhuizen ver voerd. De 62-jarige moeder die bij het forceeren van de deur verwondingen aan een der han den had opgeloopen, werd ter plaatse door de brandweer verbonden. Dc oorzaak van het bewusteloos worden van den zoon is gelegen in het feit. dat de vlam van den gasgeyser door een windstoot in de afvoerbuis was uit- waaid. De jonge man. die dit niet bemerkte, raakte door het uitstroomende gas bewuste loos. EEN EIGENAARDIGE PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Aan de Leldsche Universiteit is Donderdag middag gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift: Bijdrage tot de studie van het ultravirus Tubercuieux. de heer Boentaran Marioadmodjo, zoo meldt do N.R.C. Zoowel de promovendus als de hem be geleidende familieleden en een groot aan- ttai vrienden waren in Indonesische costuums gekleed. Paranymphen waren de heeren R. A Soendarl en R. A. Iet Mohammed Achmad. Als promotor trad op prof. P. C. Flu. AANBESTEDING Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat alhier aanbesteed het verrichten en onderhouden van verfwerk aan de gebouwen van 't Staatsvlsschcrshavenbcdrijf te IJmui den. De raming bedroeg 8000. Er waren 32 biljetten Ingeleverd. Het laagst werd inge schreven door A. A. J. de Pauw te LJmuiden, voor 6245. HET JUBILEUM VAN MEJ. FLEISCHMANN. In aansluiting op hetgeen wij in ons blad van gisteren reeds mededeelden over het 45-jarig jubileum van mej. Mary Fleisch- mann als inspectrice in dc verzekerings branche, zij nog vermeld, aat dc jubilaresse ook gedurende het verdere deel van den dag tal van felicitaties en bloemstukken in ont vangst had te nemen. O.a. van directie van de Noord-Zuid-Hollandsche Tram-Maat schappij. Zooals onzen lezers bekend is heeft mej. Fleischmann zich indertijd zeer ver dienstelijk gemaakt ten aanzien van deze maatschappij door het geven van Engelsche lessen aan het personeel.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 15