IJMUIDEN STELT NIET UIT. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 13 JULI 1931 dat de regering niet rechtstreeks kan in grijpen. Ook werd de weg niet aangegeven, dien de president zou kunnen inslaan. Financieele deskundigen der regeering noemden geheel officieus, de volgende drie mogelijkheden. 1) Onbeperkte credieten door de Federale Reserve Banken aan de Rijksbank, hetzij in den vorm van rechtstreeksche credieten, het zij door een wissel-disconto. 2) Crediet-concentratie van grooten om vang door de particuliere banken in Duitschland. 3. Niet-rechtstreeksche credieten door de Bank van Engeland aan Duitschland te ver strekken. Spanje. De Internationale telefoon verbindingen verwoest. PARIJS, 11 Juli (V. DJ Volgens een bericht uit Madrid hebben de stakende telefoon- employés de internationale telefoonverbin dingen verwoest. De telefonische verbindin gen van Spanje met alle Europeesche lan den, met uitzondering van Portugal zijn ver broken. Duitschland De Völkische Beobachter voor drie weken verboden. MUNCHEN, 12 Juli, (V. DJ De politie deelt mede, dat overeenkomstig een verzoek van den Rijksminister van Binnenlandsche Za ken de te Munchen verschijnende „Völkische Beobachter" in zijn uitgave voor Beieren en het Rijk verboden is voor den tijd van drie weken. Zooals bekend is de Völkische Beobachter een nationaal-socialistisch orgaan. UIT DE OMSTREKEN SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Spaansche s.s. „Eusebi a del Valle" met een lading pyriet van Folloniea naar Amster dam passeerde Zaterdagmorgen de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 76 dM. De Ned. stoomschepen „Friesland" en „Sint Philipsland", beiden met een lading steenkolen van Newcastle zijn resp. Zondag morgen en Zondagavond aan het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden aangekomen. Het Ned. passagiersstoomschip „Costa Rica" met passagiers en stukgoederen van West- Indië is Zondagmorgen te IJmuiden aange komen en opgevaren naar Amsterdam. Na haar lading papierhout aan de Papier fabriek te Velsen te hebben gelost, is het Engl. s.s. „Hazelwood" Zaterdagmiddag naar de Coenhaven, Amsterdam, opgevaren om aldaar te bunkeren. Het Ned. motorschip „Poelau Bras" is Zater dagavond, beladen met stukgoederen van Am sterdam naar Ned. Oost-Indië vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 75 d.M. Het uitgaande Zweedsche s.s. „Gondul" heeft Zaterdagavond aan het Hoogoven be drijf IJmuiden, een parten ruwijzer bij ge- laden, waarna dit stoomschip naar Malmo is vertrokken. Het uitgaande s.s. „Maasstroom" van de Hollandsche Stoomboot Mij., bestemd naar Leith heeft Zaterdagmiddag in het binnen- toeleidingskanaal een partij aardbeien bijge laden. Het s.s. „Vechtstroom" van dezelfde Mij. heeft aan het Hoogovenbedrijf een partij ruwijzer voor Huil bijgeladen. S CHEEP V A ARTBERICHTEN. Binnen gekomen schepen. 11 Juli: Spaansch Eusebia Del Valle, Folloniea. Ned. Westerkerk, Hamburg. Engelsch, Races, Batavia. Noorsch, Rolf Jaul, Archangel. Ned. Trito, Belfast. Noorsch Delfines, Stawanger. Duitsch, Marianne, Hamburg. Engelsch Thornea, West-Afrika. 12 Juli. Ned. Friesland, New-Castle. Ned. Willy, Si-ham. Ned. Lingestroom, Londen. Ned. Costa Rica, Barbados. Spaansch Ulea, Bilbao. Ned. motor, Baltic, Londen. Ned. Rijnstroom, Hull. Duitsch, Wagzien, Calais. Engelsch Laverock, Londen. Engelsch Oaksfiel-d, Leningrad. Engelsch, Spen, Goole. Slowaaksch. Dusan Silni Montevideo. Ned. St. Philipsland New Castrle, Engelsch Simpleton Abi, Leningrad. Deensch, Adiv, Leningrad. Ned. Venezuela, Hamburg Ned. Helder. Antwerpen. Ned. Randfontein, Hamburg. Duitsch, Astarte, Bremen. Zweedsch, Patria, Gothenburg. Ned. Vulcanus, Hamburg. 13 Juli. Engelsch, Stanislas, Leith. Zweedsch, Anten, Buenos Aires. Duitsch, Rhein, Hamburg. Vertrokken schepen. 11 Juli. Spaansch. Araitz Mendl, New Castle. Ned. motor, Nieuwendam, Londen. Duitsch, Themis, Bremen. Ned. Tiba, Rotterdam. Duitsch, Helga M. L. Russ, Leningrad. Ned. Erato, Odense, Ned. Nero, Hamburg. Ned. Maasstroom, Leith. Engelsch, Eck, Oslo. Ned. motor. Poulau Brass, Batavia. Zweedsch, Gondul, Malmö. Ned. Stella, Lissabon. Engelsch, Gatesheard, New Castle. Ned. motor, Poula Rombiah, Hamburg. Engelsch, Mavis, Londen. Ned. Waterland, Hamburg. Engelsch, Equity, Goole. 12 JuIL Ned. Hontestroom, Londen. Ned. Vechtstroom, Hull. Engelsch, Havelock, Archangel. Engelsch, Thornlea, Hamburg. Ned. Pearl Shell, Rouaan. Ned. Haarlem, Rotterdam. KRANKZINNIGE AANGEHOtJDEN. Op het terrein der Amsterdamsche Ballast Mij. werd Zaterdagnacht een man aange troffen, die tot aan zijn knieën door de mod der was gegaan. Arbeiders waarschuwden de wachtslieden, dat de man krankzinnig was. Met een boot van de havenpolitie werd hij naar de zuidzijde van het kanaal gebracht, waarna twee agenten hem overnamen en terug brachten naar het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort, waaruit hij was ont vlucht. VERKOOP VAN TRAWLERS. Vrijdag 31 Juli zal een openbare verknoping krachtens artikel 1223 B.W., plaats hebben van den stalen stoomtrawler „Timor" IJM. 431, en den stalen stoomtrawler „Sumatra" der Oceaanvisscherij -Maatschappij te IJmui den. BLIKSEM INGESLAGEN Zondagavond te ongeveer half elf ontlastte zich een zwaar onweer bov.en de stad, verge zeld van hevige regenbuien. De bliksem schichten waren niet van de lucht en menig maal werd het firmament in een helrossen gloed veranderd. Te ongeveer half twaalf, toen het onweer op zijn hevigst was, werd een woonscheepje, liggende in het binnentoelei- dingskanaal bij de Noordersluis door den bliksem getroffen en stond weldra in brand. De brandweer, die onder leiding van den com mandant, den heer A. de Wit, uitrukte, kon echter geen hulp bieden, aangezien zij de sluizen niet kon passeer,en. Het woonscheepje brandde geheel uit; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nader deelt men ons mede, dat de woon ark bewoond werd door Van der L., echtge- noote en kind. Daar de heele woonark on middellijk in brand stond, moesten de bewo ners in nachtgewaad op den wal vluchten, waar zij bij een broer van Van der L., die ook ter plaatse met een woonschuit ligt, on derdak vonden. Het huisraad werd geheel verbrand, doch is verzekerd. BESOMMINGEN Heden waren aan den Rijkschvischafslag alhier 9 stoomtrawlers, 2 kotters en 2 loggers. De besommingen waren; Trawlers; Manden 125' Catania f 2400, 430 Jacqueline Clasine f 3300 415 Luther f 3400 425 Ewald f 3100 460 Henriëtte Jacoba f 4000 370 Amsterdam IJM. 58, f 2700 350 Alma f 3100 105 Penelope f 1200 100 Mascotte f 1800. Kotters: O. 171 f 300, E. 84 f 1000. Loggers: KW. 144 f 660, KW. 56 f 600. Besommingen der andere heden aangeko men loggers waren nog niet bekend. SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN". OFFICIEELE OPENING VAN DEN SPEELTUIN. Zaterdagmiddag had de officieele opening plaats van den speeltuin der speeltuinver - eeniging „In veilige Haven" gelegen aan de Ahornstraat. Onder de aanwezigen merkten wij op: namens het gemeentebestuur van Velsen, wethouder J. P. Nijssen; verder de raadsleden W. F. Visser en J. Stark; de heeren I. Lessing en M. J. C. Diemei, resp. voorzitter en secretaris van de Ned. Unie van speeltuinvereenigingen te Amsterdam; de dames E. Vijlbrief en J. Veldhoven van de speeltuinver. „IJmuiden Centrum", de heeren J. van Willigen, D. Schermer en W. van Sit ters van de speeltuinver. „Kindervreugd" te Velsen (Noord) en vele andere genoodigden. De ingang van den speeltuin was ver sperd door een lint in de kleuren der ver- eeniging, geel en blauw. De voorzitster van den speeltuin, mej. P. het teekenen van het Petitionnement voor INTERNATIONALE ONTWAPENING H. Woerlee verzoekt in een korte toespraak aan den heer J. P. Nijssen, als waarnemend wethouder voor sociale zaken het lint door te knippen en den speeltuin officieel te openen. Nadat de heer Nijssen aan dit verzoek had voldaan, zeide hij, dat zijn gedachten in de eerste plaats uitgingen naar iemand, die op deze plaats had moeten staan, n.m.l. wet houder D. F. J.Schilling, welke echter door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. zeide als waarnemend wethouder van sociale zaken den dank over te brengen van het gemeentebestuur voor hetgeen door het be stuur van „In veilige haven" in zoo korten tijd tot stand was gebracht. Het woord „In veilige Haven" is zeker goed gekozen, want veiliger haven dan hier tusschen de bosschen en ver weg van het groote verkeer had men zich niet uit kun nen denken. Spr. hoopte dan ook dat de jeugd van IJmuiden (O) vele gezellige uurtjes in dezen tuin zal mogen doorbrengen. Nadat allen gezeten waren aan lange tafels en den gasten een kopje thee met een> versnapering werd gepresenteerd, nam de voorzitster, mej. Woerlee, het woord en heette namens het bestuur van „In veilige Haven" alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder wethouder J. P. Nijssen. Het speet spreekster dat wethouder Schilling wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn ook aan hem wordt op dit oogenblik gedacht en wethouder Nijssen werd ver zocht hem den dank der speeltuinvereeni- ging over te brengen voor het vele, dat wet houder Schilling voor de vereeniging ge daan heeft. Een middag als deze is zeer gewichtig, ver volgde mej. Woerlee en releveerde, in het kort het ontstaan en werken der vereeniging. Het is echter nog geen ideale speeltuin, ver volgde zij, doch hieris veel geld voor noodig, de moed en de ijver moet er dan ook maar bij het bestuur in blijven. Een groote vol doening ligt in het feit dat er ook raads leden aanwezig zijn en spreekster hoopte dat, als er dit jaar nog subsidie gevraagd zal worden, het bestuur op de steun van de raadsleden zou kunnen rekenen. Verder bracht zij dank aan den heer N. C. ten Broeke, die geheel belangloos de teekeningen heeft gemaakt. Hierna werd door de voorzitster onder daverend applaus de clubvlag geheschen in de kleuren blauw geel, waarin het devies „In veilige Haven" Vervolgens sprak de heer I. Lessing nog enkele woorden en deelde mede, dat hem namens den bond van Amsterdamsche speeltuinvereenigingen de aangename taak opgedragen was deze vereeniging te felici- teeren met het reeds behaalde resultaat. Is men er al? vroeg spreker. Neen, nog lang niet, moet het antwoord zijn, gij staat nog in de kinderschoehtjes. De praktijk heeft geleerd, dat men de pionniers niet meer alleen kan latenstaan, doch dat ook van overheidwege iets voor dit mooie werk ge daan moet worden. Het woord „In veilige Haven" beteekent voor dit rayon,, zeide spreker. Deze naam is dan ook de meest juiste. Het moderne rij— verkeer eischt zeer veel slachtoffers en nu kent u deze paar zomeravonden uwe kinde ren bezig houden, doch in de herfst moet gij reeds rekening houden met den winter, om dan uw kinderen eveneens bezig te kunnen houden. Zoo lang gij dit niet kunt, zeide spr. doet gij half werk. Laat dit dan voor het gemeentebestuur van uw gemeente voldoende zijn om niet langer werkloos toe te zien. Het is tevens ook de plicht der ouders om hunne schouders hier onder te zetten. Het is toch voor de over heid van groot belang dat de kinderen tot behoorlijke burgers en burgeressen opgroeien Spr. eindigde met te zeggen dat aan de jeugd dat gene gegeven moet worden waarop zij recht heeft. Hierna las de voorzitster een brief voor van Mevr. Schilling die namens haar echt genoot de vereeniging feliciteerde met de opening van den speeltuin en van den heer Ed. Polak, wethouder van onderwijs te Am sterdam, een bericht van verhindering. Nadat mej. Vijlbrief namens de speeltuin vereniging „IJmuiden Centrum"; de heer G. van Willigen namens „Kindervreugd", de heer Ebbeling namens het harmoniegezel schap „Kunst na Arbeid" de vereeniging hadden gecomplimenteerd en de heer Henk van Gameren een feestrede in dichttrant had uitgesproken, werd de komst der kinde ren afgewacht, terwijl door een der aanwezige kleinen 'n bouquet aan de voorzitster aange boden werd. De optocht. Nadat ongeveer plm. 1500 kinderen zich om 4 uur op het stationsplein te IJmuiden (O) hadden opgesteld werd onder de vroolijke tonen van het jeugdfanfare-corps van de speeltuinver. „Oosterkwartier" te Haarlem, ongeveer in de helft van den stoet opgevolgd door het harmoniecorps „Kunst na Arbeid" door IJmuiden (O) naar den speeltuin ge marcheerd. De nog jeugdige tamboers sloegen er onder leiding van den nog jeugdiger tamboer-ma joor duchtig op los en vele pittige marschen werden op kranige wijze door dit jeugd- fanfare corps gespeeld, hetwelk den geheelen weg langs veel bekijks had. Het harmonie gezelschap „Kunst na Ar beid" had het niet zoo makkelijk daar de leden op de kleine pasjes der jeugd de ver schillende mai'schen moesten blazen, doch ook dit vlotte ouderge,woonte zeer goed. Te ongeveer vijf uur opende de opzichter-bode het hek en door de voorzitster ontvangen, kwamen de kinderen in drommen het speel terrein opmarcheeren. Toen de kinderen in een halven cirkel op het terrein opgesteld waren, speelde het jeugd-fanfarecorps het clublied hetwelk onder veel enthousiasme door de jeugd werd aangehoord. Hierna werd den kinderen gelegenheid ge geven zich op het terrein te vermaken, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. Het bestuur van „In veilige Haven" heeft dezen middag zeer zeker reeds wel pleizier en dankbaarheid voor zijn werk ontvangen en wij wenschen het van deze plaats nog vele leden en een flinke subsidie toe, hetgeen ten volle verdiend is. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.250.95. Griet per 50 K.G. f 59—30 Tongen per K.G. f 2.80—2.10 Zetschol per 50 KG. f 4530. Kleine schol per 50 K,G. f 316.10 Tongschar per 50 KG. f 4542 Vleet per stuk f 3.803.60 Pieterman en poon p. 50 K.G. f 205.50 Groote schelvisch per 50 K G. f 3327.50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2620. KI. Middelschelvisch p. 50 K.G. f 1811. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 125.90 Kabeljauw per 125 K G. f 65—45. Gullen per 50 K.G. f 184.50 Leng per stuk f 0.900.40 Heilbot per K.G. f 1.55—1.50 Wijting per 50 K.G. f 65. Koolvisch per stuk f 0-650-15 Makreel per 50 K.G. f 31—20. FLESCH AANGEBRACHT. Door schipper Gouda van den stoomtrawler Alma IJm. 44 werd op 55 graden 5 min. N.B. en 3 graden 40 min. O. L. ter hoogte van de Doggersbank een flesch van de vischgronden opgevischt, welke geheel begroeid was met versteende fossielen. Op de flesch was nog leesbaar; V. C L. Craicmillar Edinburg. In de flesch bevond zich een briefje van den volgenden inhoud: „Take me in and keep me clean I belong to the Army Canteen", hetwelk vrij vertaald als volgt luidt: „Neem mij binnen en houd mij schoon; ik behoor tot de cantine van het leger". Vermoedelijk is deze flesch reeds in de oorlogsjaren over boord gegooid. VELSEN DE LOONSVERLAGING AAN HOOGOVENS EN MEKOG. EEN CIRCULAIRE AAN DEN ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Naar aanleiding van de voorgenomen loonsverlaging aan het Hoogovenbedrijf en de Mekog, hebben de afdeelingen IJmuiden en Beverwijk van den Alg. Ned. Metaalbewerkers bond een circulaire gericht aan de arbeiders, werkzaam in bovengenoemde bedrijven, welke als volgt luidt: .,De kem kreeg bij de laatste vergadering met de directie de mededeeling, dat in het be lang van het bedrijf loonsverlaging noodzake lijk is. Deze aangelegenheid zal worden be handeld met den Metaalbond en de Metaalbe werkersbonden. De arbeiders aan Hoogovens en Mekog zien de noodzakelijkheid van een verdere verla ging van hun loon niet in. En al moge het waar zijn, dat het bedrijf tegenwoordig met moeilijkheden heeft te kampen, hetzelfde kan ook van ons gezegd worden. Wij hebben reeds een loonderving van pl.m. 2 tot 5 gulden te pakken. Niemand anders dan de arbeiders (de minst betaalde medewerkers) hebben tot nu toe de tol betaald voor den slechteren be drijf stoestand. Een verdere vermindering der inkomsten zou noodwendig uitloopen op in zinking der arbeiders. De arbeid aan Hoogovens en Mekog is door rationaliseeren ten toppunt gedreven van menschelijk kunnen, daarbij snel wisselende temperaturen, stof, gas, en andere dampen, plus de ontzettende slijtage van kleeren, schoenen en klompen bij een loon van 58 tot 62 cent per uur. Een ieder die dezen arbeid wil volhouden is verplicht zich extra te voeden en melk te drinken. Kosten van huishuur, belasting, fondsen, kleeding, schoeisel enz. verminderen niet, integendeel sommige gaan alweer met de prijzen de hoogte in. Dat beteekent vbor ons dat elke verlaging van loon moet worden bezuinigd op ons voedsel, dus ten koste van onze gezondheid komt. Dat kunnen wij niet en dat zullen wij niet aanvaarden. Kameraden, versterkt de Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond en slaat de aanslag op uw le venspeil af! DE WERKLOOSHEID IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. ZWARE LASTEN VOOR DE GEMEENTE. Het jcugd-janjarecorps uit Haarlem spc.clt onder groot enthousiasme het clublied van In veilige Haven". Uit de laatste publicatie van het Fonds voor sociale voorzieningen blijkt opnieuw hoe groot de werkloosheid in het vdsscherij- bedrijf dit jaar is. Er waren op 3 Juli reeds 1033 opvarenden uitgetrokken van steun verlening, dit is meer dan twee maal zoo veel op hetzelfde tijdstip van 1930, toen het namelijk 508 bedroeg. Vergeleken bij verleden jaar, komt daarvan een veel grooter percentage voor rekening van de gemeente Velsen. Voor Katwijk en Egmond is het aantal verdubbeld, voor Sche- veningenij bedraagt de toeneming nog geen 50 procent en voor de andere gemeenten precies 50 procent. Voor de gemeente Velsen was het aantal uitgetrokkencn verleden jaar echter 133 en nu 377, hetgeen een stijging beteekent van 183 procent. Men kan begrijpen dat deze bijna 400 werkloozen voor onze gemeente groote uitgaven met zich mede hebben ge bracht. Van de 242, welke in de week van 27 Juni tot 3 Juli een uitkeering ontvingen, kwamen er 118 of bijna de helft voor rekening van de gemeente Velsen. De uitgaven zijn dan ook voor de gemeente Velsen groot. Wij hebben hier naar eens geïnformeerd en vernamen dat de instellingen voor maatschappelijk hulp betoon thans ruim f 5000 per week ultkeeren, welk bedrag echter niet alleen aan uitkeerin- gen in het visscherijbedrijf ten goede komt. Van de zijde van het gemeentebestuur heeft men al eerder pogingen in het werk gesteld om meer opvarenden, die in de gemeente wonen, op de in de vaart zijnde trawlers geplaatst te krijgen. Ook nu wees men ons er op, dat dit zeer in het belang van de ge meente zou zijn, omdat de lasten^ voor de ge meente ondragelijk worden, en dat, wanneer het zóó zou moeten blijven doorgaan, er wel eens een critieke toestand zou kunnen ontstaan. Wij hebben over het te werk stellen van. menschen uit Velsen op de stoomtrawlers eens geïnformeerd bij de organisaties. Daar deelde men ons mede, dat de besturen niet bereid waren om mede te werken, dat op varenden, die in Velsen wonen, zouden worden voorgetrokken bij die uit andere gemeenten. De IJmuider Federatie b.v. is geen plaat selijke organisatie en de IJmuider trawler- vloot wordt voor 40 procent bezet door in woners van Velsen, doch voor 60 procent door personen uit andere gemeenten. Het grootste deel van die 60 procent komt uit Egmond en dit zijn allen zeer goede zee- visschers. Wanneer de menschen uit Velsen voorgetrokken zouden worden, zou men grooto moeilijkheden met de anderen krijgen, temeer daar er anders in den winter steeds een tekort aan volk is. Daarom wil ook de reeders- vereeniging er niet toe medewerken om in gezetenen'te doen voorgaan. Wij wezen er echter op dat de verhouding voor de gemeente Velsen thans zooveel on gunstiger is geworden, -waarop wij vernamen, dat vele opvarenden uit Katwijk en Scheve- ningen een plaats gekregen hebben op de haringschepen, zoodat daardoor de verhou ding voor die plaatsen zooveel gunstiger ge worden is. Degenen die in onze gementë wonen, zijn echter in hoofdzaak op de trawlers aangewezen. De afdeeling van den Centralen Bond van transportarbeiders betaalt thans f 30.000 per maand aan werkloosheiduitkeeringen en hier bij is ongeveer f 4000 van de gemeente Vel sen. Daar de arbeiders zelf zulke groote be dragen opbrengen, meent men dat de gemeen te de veel kleinere bedragen best kan beta len. Men deelde ons nog mede, dat de toe stand voor onze gemeente zooveel ongunsti ger is dan verleden jaar, omdat toen van ieder opgelegd schip wel 3 man te werk kon den worden gesteld in de pakhuizen eh werkplaatsen, wat thans niet het geval is, BLIKSEM IN EEN BOOM. Tijdens het zware onweer, dat Zondag-, avond woedde, werd een boom staande aan den driehuizerkerkweg door den bliksem ge troffen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Velsen, werd irt den loop der maand Juni ingelegd f 6512.26 en terugbetaald f 7.764.95. Dus meer terug betaald dan ingelegd f 1252.69 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 7. J. H. GERAETS f Op bijkans 93-jarigen leeftijd is te Arnhem overleden de heer J. H. Geraets, oud-hoofd der openbare school en oud-directeur der vroegere Rijksnormaalschool alhier. De heer Geraets was indertijd een zeer bekend paedagoog, van wiens hand heel wat artikelen en bijdragen op opvoedkundig" en letterkundig gebied zijn verschenen. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft heden (Maandag) op de begrafenis plaats gehad. SANTPOORT MUZIEKCONCOURS. Het fanfarecorps „Wilhelmina" van hier behaalde Zondag op het'concours van „Excel sior" te Wormerveer in de le afd. met 99 1/3 punt een 2den prijs (100 punten was het maximum voor een lsten prijs). In den marschwedstrijd werd met 54 punten een lste prijs behaald. LISSE NIEUWE R.K. KERK. De beschildering van den grooten koepel der nieuwe R.K. Kerk bij de Beekbrug te Lisse is opgedragen aan den kunstschilder Kees Dunselman. AFSCHEID C. M. GRULLEMANS. De voorzitter der Vereeniging „De Narcis" de heer C. M. Grullemans, alhier, hoopt den 16 Juli a.s. zijn 70sten verjaardag te vieren. De heer Grullemans acht thans voor hem den tijd van gaan gekomen en zal tegen 15 Juli het Voorzitterschap neerleggen. COÖP. VEILING VEREEN. VOOR BLOEM BOLLENKWEEKERS H.B.G. In de veilingzaal van H.B.G. werd de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden. Hoewel de prijsdaling sterk was, kon door een enormen aanvoer toch een omzetcijfer van 2.641.255,63 bereikt worden. Goedge keurd werd overdracht geldleening van Haarlemsche Bank aan Twentsche Bank. De nieuwbouw-veilingloods gaf aan oppervlakte 2100 M2, welke meer dan noodig bleek te zijn. De verlies- en winstrekening over het boek jaar 19301931 sluit over de gedane afschrij vingen nog met een winstsaldo van 22.194,89, welk bedrag gereserveerd wordt voor even- tueele dubieuse posten. Voor het afgeloopen jaar werd het veilingspercentage vastgesteld op 6 BRANDJE. Zaterdagavond ontdekte men brand in een schuur van den heer J. N. Broekhuizen, melkventer aan de Kanaalstraat alhier. Hoe wel de Opperbrandmeester met slangen op de waterleiding spoedig ter plaats wes, kon niet worden voorkomen dat de schuur gedeeltelijk uitbrandde. Omwonenden hadden de eerste maatregelen reeds genomen om het vuur te beperken. MOND- EN KLAUWZEER. Er is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd onder den veestapel van den landbouwer J. P. Rotteveel, alhier.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14