itescüHJS®! EXAMENS. Nieuwe Uitgaven. TENNIS- BROEKEN ST00MEN Tandarts H. BROEKHUIZEN Arts J. van VEEN Valkenburg (L.) DENK AAN HET PETITIONNEMENT INTERNATIONALE ONTWAPENING! HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 14 JULI 1931 UIT HET BUITENLAND. Engeland. 'Belangrijk financieel rapport van de industrieele commissie- MacMillan. LONDEN, 13 Juli. (V.D.) Heden is liet rapport gepubliceerd van de industrieele en financieele commissie-Mac Millan, inge steld in November 1929 ten ei-nde een on derzoek in te stellen naar de financierings- crediet- en betalingspolitiek der banken en ten einde aanbevelingen op te stellen waar door het mogelijk wordt, dat met behulp dei- banken de handel ontwikkeld wordt in gun- stigen zin voor het tewerkstellen vin werk lozen in de industrie. Sedert het tijdstip, dat de commissie werd ingesteld, is de economi sche crisis belangrijk verscherpt, zoodat er groote belangstelling bestaat voor het rap port der commissie. Het rapport geeft een overzicht van den algemeenen toestand na de wederinvoering van den gouden standaard in 1925. Het wijt de economische moeilijkheden niet in hoofdzaak aan monetaire factoren, maar aan factoren, die buiten het gebied van de geldpolitiek liggen, zooals o.a. het ongewone gebrek aan stabiliteit in de vraag naar ka pitaal, de oorlogsschulden, de snelle tech nische wijzigingen in het industrieele pro ductieproces en in den landbouw, het starre loonsysteem, dat te weinig soepelheid toon de, de belemmerende tarief muren, de druk kende begrootingen en de speculatieve ope raties te New-York vooral, maar ook elders. De binnenlandsche moeilijkheden van Groot Brittannië werden vergroot door de over- appreciatie van het Pond Sterling bij de we derinvoering van den gouden standaard en dientengevolge de depreciatie van de munt in Frankrijk en België. De commissie is van meening, dat op grond van de opgedane er- varigen gezocht dient te worden naar een middel, waardoor een controle van het prij- zenpeil mogelijk wordt. Dit zou moeten ge schieden op een basis van internationale samenwerking. De centrale banken over de geheele wereld zouden een verhooging van prijzen kunnen belemmeren en dienen zoo mogelijk te voorkomen, dat er een stabili satie van het huidige prijzenpeil zou intre den, wat volgens de commissie noodlottige gevolgen zou kunnen hebben. De prijzen dienen in een bepaalde verhouding te wor den gebracht tot de loonschaal en de geld- I politiek moet er, wanneer een dergelijke juiste verhouding is bereikt, naar streven de prijzen dan zoo stabiel mogelijk te ma ten. Ten aanzien van de huidige depressie acnt de commissie het noodzakelijk, dat de cre- dietverstrekken.de staten een grootere be- heidheid toonen om geld te leenen en om buitenlandsche producten te koopen. Wettelijke bepalingen, die zulks zouden kunnen belemmeren, dienen uit den weg geruimd te worden. Dé banken zouden iets kunnen doen om dit alles aan te moedigen door den rentevoet te verlagen. Het rap port merkt op, dat dergelijke maatregelen slechts getroffen kunnen worden indien alle centrale banken zich bereid verklaren, eraan mede te werken, omdat anders de banken, die het zelfstandigzouden willen doen, het gevaar loopen, hun goudreserves te verliezen. Ten aanzien van Engeland zelf beveelt het rapport aan, dat de Bank van Enge land gemachtigd zal worden tot uitgifte van bankbiljetten tot een maximum van 400 mil- lioen pond, met een machtiging tot tijdelijke expansie en een wettelijke maatregel, waar door de minimumgoudreserve wordt be paald op 75 milllioen Pond Sterling en zoo noodig machtiging om tijdelijk nog onder dit cijfer te gaan. Ten aanzien van het verstrekken van cre- "dieten voor binnenlandsche industrieele doeleinden is de commissie van meening, dat kapitaalbezitters op het oogenblik te weinig vertrouwen hebben, waaraan de commissie tegemoet wil komen door het in stellen van een adviseerend instituut, waar door ook de goede betrekkingen tusschen financiers en industrie op den duur bevor derd zullen worden. Mussolini waarschuwt de volken voor den aanstaanden winter. LONDEN 13 Juli (V.D.) In de „Satur day Review" bespreekt Mussolini den 'huldi gen toestand in Europa en oefent hij scherpe kritiek op de pogingen van Genève en het gebrek aan persoonlijke karaktersterkte dei- tegenwoordige staatslieden. Sarcastisch zegt hij dat na de besprekingen te Genève over de economische problemen in Europa de in eenstorting van de Oostenrijksche Crediet- anstalt als zwaarsten slag gekomen is en dat bij de redding van Oostenrijk de Volken bond in gebreke is gebelven. 1-Iij meent, dat de voorgestelde Duitsch-Oostenrijksche tolunie een wanhoopsdaad is, want hoe kunnen twee volken elkaar, helpen, die beiden voor 'net brankrcet staan. Het voorstel heeft dus geen beteekenis. Zeer scherp waarschuwt hij dan de vol ken van Europa voor den aanstaanden winter en het bolsjewistisch gevaar, waarbij hij het in het bijzonder betreurt, dat de Duitsche agrarische organisaties zich reeds naar het communisme gewend hebben. Er mag geen tijd meer met spreken verloren gaan, doch er moet onmiddellijk en energiek gehandeld Worden. Tenslotte wendt hij zich tot Engeland, dat aan de komende gebeurtenissen de grootste aandacht moet besteden. Wanneer nog een winter de ellende en de nood in Duitschland en in Europa voortduurt, dan zal het groot ste deel van Europa tot het Bolsjewisme ver vallen. Het jaar 1932 beteekent of ondergang of vooruitgang, of herstel óf overgang naar oen chaos van de huidige beschaving. Het is noodzakelijk, dat de wereld zich den buitengewonen ernst van den huidigen toe stand voor oogen houdt. ONDERSCHEIDING VOOR SJEF VAN DONGEN. De koning van Italië heeft Sjef van Don gen, die zich zoo onderscheiden heeft bij de poging tot redding van de Nobile-expeditie, beoemd tot ridder in de orde van de Kroon van Italië, welke onderscheiding hem dooi den Italiaanschen consul alhier is overhan- MUZIEK. Concerf der H. O. V. te Zandvoort. We hadden gaarne èn het bestuur der Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer te Zand- voort, die voor het concert van Maandagavond in het Groot Badhuis het initiatief had geno men. èn ons orkest èn den solist Ferd. Hel- mann grootere numerieke belangstelling toe- gewenscht, dan hun bij dit eerste concert van een geplande serie van vier gewerd: der V. V- V. om haar artistiek streven, den anderen om de artistieke verwezenlijking daarvan. On danks dit, en ondanks het koele weer bleek de zaal nauwelijks voor de helft bezet. Of deze onvoldoende bezetting een schade lijken invloed op de acoustiek had, kan ik niet zonder meer beoordeelen, maar ik kan wel zeggen dat de klank van ons orkest even min voordeelig uitkwam als die der soloviool. Alles neigde naar eenige hardheid en scherpte en dus ben ik geneigd te vermoeden dat af metingen en resonantie te klein waren. Het was een genoegen Ed. van Beinum nog eens den staf te zien voeren over het orkest dat hij in luttel jaren zóó' heeft weten op te voeren. En ook het orkest bleek dit op prijs te stellen en gaf zich van zijn beste zijde. Lalo's kleurige en gepassioneerde Ouverture Le Roi d'IJs genoot een zeer mooie vertolking, waar bij solistisch zich de hoboïst, de clarinettist en de solo-cellist onderscheidden. Merk waardig was, dat de groote cello-solo van Cor de Wilde in deze zaal juist voordeelig uit kwam. vermoedelijk doordat zijn zangerige, doch niet zeer groote toon wel eenige verster king verdraagt. Daarentegen was het alsof Ferd. Helmann, die aan de klankruimte van het Amsterdamsche Concertgebouw gewend is aanvankelijk acclimatiseèren moest; zijn spel leek op een groote zaal ingesteld en daardoor klonk de inzet van het 3de vioolconcert van Saint-Saëns eenigszins geforceerd. Gaande weg scheen zijn toongeving zich meer aan de omgeving aan te passen; de cantilenes en het bevallige middendeel werden de beste gedeel ten van zijn vertolking, die vooral in de fi nale ook in technisch opzicht hoogst respec tabel was en hem vele hartelijke toejuichin gen ten deel deed vallen. Er is in dit con cert, vooral in de meer bewogen gedeelten, veel dat artistiek eenigszins leeg aandoet, dat zijn ontstaan meer aan routine dan aan in spiratie dankt; de nobele zangthemas en het middendeel schijnen me de meest gelukkige grepen. Hoeveel genialer, in elke maat klinkt dan de muziek van Berlioz' Symphónie fantasti- que, die zelfs in de aesthetisch afstootende brokken verbluft en bewondering afdwingt, al is het maar om de instrumentale vondsten en de raakheid der uitdrukking. Daardoor blijft deze honderd jaar oude muziek nog steeds nieuw, terwijl St. Saëns' concert hier en daar reeds den indruk van verouderdheid wekt. De gloedvolle vertolking der Symphónie verdient den hoogsten lof voor orkest en lei ders, en het was geen wonder dat Van Beinum en het orkest een langdurige ovatie in ont vangst mochten nemen. Zoo is dit eerste concert der V. V. V. te Zandvoort althans in artistiek opzicht een volkomen succes geworden. K. DE JONG. GEMEENTELIJK LYCEUM. TE HAARLEM Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: Piet Dozy, Tobias van Hattüm, - Mien ten Have, Aadje Heybroek, Han Ingerman, Jan Kaars Sypestêijn, "Willy Kleyn. Margreet van Lennep. H. Meursing, Huug Naessens, Ans Oberink, Willem Otten, Henri Postema, Her man Ruys, Walter Sommerhoff, Jan Stoel," Wout Teding. van Berkhout, Eida Vroom, Jan Warnaars, Nico van der Zouwe, Dirk Zuy- dam, Ton Berendsen, Zus Chapon, Elly Dieckman. Han Donkersloot, Jaau Fontein. Jan Hellings, Simon Hellings, Joke Jeekel, Jaap de Jong, Jan der Kinderen. Eif Klinger, Freddy Kruishoop, Nanny van Lennep. Tootje Niehorster, Phily Roersch. Piet Sil- levis, Eggi Smt, Ko Smits: Henk Bais. Johan van den Berg, Albert van Donkelaar (voorw.) Bart Graaff, Piet Hacquébard, Nannie Han sen, Wim Kenner, Co Moll, Martien Mulder, Martha Noordhoff, Josien Ritman, Marinus Schaeffcr, Tom -Schras,, George Seegers. Addy Sipkema, Tine Sobels, Lieffert Stuut, Liny Weide: Ko Bink. Hans van Blanken, Jaap de Boer. Ida Busking, Rien Bij, Aat Bijl, Robbert Dinkelman, Harold Hoy er. Erna Kerger, Koos van Kersen, Jacques Klein de Groot, Ben Knuyt, Ali Kornmann, Jan Lit, Tonny Meyerink, Arnold van der Vaart; Joop van Dusschoten. Wim Erikson, Kees Fort- gens, Wim Frijn. Gonni Grilk, Hans de Haan (voorw.). Kees Haverschmidt, Gretha in den Bosch. Martijn Jacobs, Gerard Koning, Loes- je Kubatz, Puk Mok, Jan Mulder (voorw.), Nico de Munck, Ru Poolman, Jan Poort, Ge rard Raasveld, Annie Wijminga, Frits de Jong Van de lie naar de Hie klasse: Jetje Allard. Liesje Brugsma, F., van Buren, F. Das, J. Fibbe, Corrie de Graaf, Mia van der Hart, Maria Kubatz, Adri Lukaart, J. Metselaar, Frida Mulder «voorw.), Ch. Swaving Dijkstra, R. Thurkow. H. Mees, C. Wicherlink, J. Buzink, Hans Borggreve, Carrelt Huysman, Lizzie Coutinho, Daan Ingerman, Greet Knuyt, Brita Korringa, Rob Kruseman, Jan Mulder, Arnold Ott de Vries, Ab Oudolf, Jan Peters, Jan Salomonson (voorw.), Anne Scho- Riety Schweitzer, Max van der Sleen, Bertha Sorgdrager, Bob van Spankeren (voorw.), Jaap van der Togt, Hans Warnaars, Jan Appeldoorn, Greta Balk, Kees van den Broek, Dick Bijl, Rie Crietée, Wim Derx, Eddy Düsterbeck, Wenny Joustra, Wim Kaars Sijpe- stcijn, Jack Klingen, Annie Mets, Etty Pond man. Pim Pondman, Nettie Schamhart, Emma Schroder, Deetjc van de Velde, Gerda van der Velde, Hans Vermeer, Adri Westhoff, Frits Bekelmann «voorw.). Piet van den Broek, Ferry Brouwer, Adgild Haje. Piet van Heerden, Hannie In 't Veld, Ton Jansen, Frieda Kann, Wim Kroon (voorw)., Hans van der Land, Carel Lit, Jan Luber, Joep Mans, Henny Mulder, Ru Mulder, Trudy Rensen, Wim van Rossen, Annie Verhoef, Elly Wage- maker. Van de III naar de IVe klasse: Gymnasiale afdeeling: O. W. Abendanon. Elisabeth de Jong, Martha Knot. Adri Nug- terëne, H. Postuma, Tilly Spaargaren, M. J. Stam. Ans van der Velde. H. B. S.-afdeeling Kees Beets, Klaas Boots- ma, Herman Borgerding, Betty Brouwer, John ny Corsmit, Antje Dorsman (voorw.). Bob Kapteyn den Boumeester, Victor Klein, Emmy van Konijnenburg. Dick Ochtman, Lien Paesie (voorw.), Daan Prins, Jetty Raasveldt. Lud Ruys, Jan Stalling, Ting Tinggarto. Elly Wes- ki. Hanny de Beer, Jan Bouman, Piet Dankel- man, Jan Duinker. Herman Ferguson. Henri Godschalk. Sieb Groustra. Wim dc Haan. Jan de Haas. Gerrie Koel. Jan Korringa, Johan Miiller. Annie Piekaar, Adriaan Pot, Piet Seyffert. Mek Sillevis. Bram Uitenhage de Mist, Jan Berkhemer, Piet Blad, Bram Bol- wldt. Ko Cramer, Henk van Dusschoten. Jo han van Eist, Frank van Eykern. Barend Ha gen, Jan Keuzenkamp, Ab Leendertz. Taco Leendertz. Henny Metselaar, Rosel Rhiem, Jan Stapenséa, Jan Weener. Uitsluitend naar de Litt.-econ. afdeeling: Loes Marks, Jo Blankevoort, Meiia Botman. Jonke Jepsen. Lena-Wessels. Van de IV, naar de Ve klasse: Gymnasiale afdeeling: J. D. van Batenburg, A. Cassée, E. Folder. A. Habermehl (voorw). F. Meyer, J. Sin- kema, F. Teding van Berkhout. H.B.S. afdeeling B. André van Baasbank. Simon de Boer. An- dré Bruyning. Jan Dalmeyer, Leen Dorsman, Karei d' Engeibronner, Dick Eskes, Bert van Essen, \3enno de Jong "(voorw.), Liesbeth van Konijnenburg, Theo Odijk, Bob Twiss (voorw.), Wim van der Velden, Hans van Weel, Lucas Zonneveld; John Braakman, Henk Dalebout, Janu Hemmes, Wouter Jor- ritsma. Harry Krusèman. Henk .JLodewijks. Carel van Mels, Cör Mulder. Tineke Mulder. Rob Pfaff, Jeanne Trappel. Jan Tuininga. Arnold van der Voort*, Henk Banntak', Nelie Graaff. Hans Habermehl, Jaap Hartog. Frits van den Heuvel Rïjnders, Coen. Koning. Een Neumann, Pieter van Os, Jan Ot-t.de Vries. Rob Posthumus. Piet Spaanders, Engel van de Stadt, Claudie Uriot, Liet-je van Vliet. Litt.-econ. H.B.S. afdeeling. Allard Bloemendaal (voorw.), Lous Bos- schart. Paul Crommelin. Nelly van Dalen, Piet Jongeneel (voorw.), Rie Klijn, Dola Lod der, Joep Marsman (voorw.), Gretha Meuf- fels. Mat Rees, Mies van Santé (voorw.), Lous Scheffer, Herman van der Zee. Van dc Ve naar de Vie klasse. Gymnasiale afdeeling. J. Garrsr, Hester van Hall, Anna Mer kuur, Mag da Nicolai, In a Segaar. MIDDELJ3. SCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd voor het eindexamen aan de middelb. school voor meisjes alhier, mej. F. Slijper. GEMEENTELIJKE TERREINEN VOOR ARBEIDERSW ON LNGEN De heer G. Oversteegen heeft aan den ge meenteraad verzocht, bij punt 6 der agenda de volgende motie te behandelen: „De Raad der gemeente Haarlem; van meening, dat vervreemden van Ge meenschapseigendom dient vermeden te worden; dat het verkoopen van gemeentelijk bouw terrein voor den bouw van middenstands woningen (waarvan reeds een te groote voorraad is) bij die groote behoefte die er aan dergelijk terrein bestaat, ter voorziening in behoorlijke woongelegenheid voor arbei ders, ten eenenmale verkeerd moet worden geacht: besluit: alle bouwterrein, waarover de Ge meente beschikt voor den bouw van arbei derwoningen te reserveeren. LEVERING VAN 110.000 TROTTOIRTEGELS. Naar aanleiding van de 22 Juni j.l. ge houden aanbesteding voor het leveren van 110.000 trottoirtegels zijn door den direc teur van Openbare Werken, de volgende op drachten verleend: I. aan de fa. Wernink te Leiden 2 maal 33.000 stuks trottoirtegels resp. voor den prijs van f 120 en f 124:95 per 1Ö00 stuks - elf II. aan de Holia'hdscne 'Basalfïne-tegelfa.-. briek te Rotterdam 44.000 stuks trottoirtegels voor den prijs van f 130:50. NACHTCACTUS IN BLOEI. Binnen enkele dagen ~zal in de kweekerij „Flora" van den heer N. Beun, Rijksstraat weg 213 Haarlem-Noord, de nachtcactus bloeien. Belangstellenden mogen dit gratis bezichtigen. N.V. EUROPA EXPRESS. De St. Crt. van 13 Juli bevat de statuten der N.V. Europa Express, te Haarlem. Het doel der Vennootschap is het exploi- teeren van een reisbureau het organiseeren van reizen en het bezorgen van hotel-acco- modatie en verder alles, wat met dit doel verband houdt. DE DIEFSTAL AAN HET KLEIN HEILIG LAND. De Arrondissementsrechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 23-jarigen jongen, die met anderen diefstal had ge pleegd van f 600 ten nadeele zijner tante op het Klein Heiligland en veroordeelde hem tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden mét aftrek van voorar rest. Zijn medeplichtigen werden veroordeeld: een tot 1 jaar en 6 maanden, een tot 1 jaar en 6 maanden en nog 8 maanden; een tot 1 jaar en 9 maanden en nog 8 maanden en de jongen die een deel van het geld had ont vangen. zonder debet aan de zaak te zijn tot een maand terzake schuldheling. Niemands Eiland. Van Beatrice Grimshaw is Niemands Eiland verschenen in de vertaling van P. W. Assmann. een romantisch verhaal van twee menschen op eeil onbewoond eiland. Het boek is uitgegeven door de Neöerlandsche Uitgeversmaatschappij te Amsterdam. SCHEEPVAARTBERICHTEN Abbekcrk 13 tc Antwerpen. Australië n. Rot terdam. Balocran 13 13 u. v. Southampton,""Batavia n. Rotterdam. Batoc 11 v. Gorontalo n. Vancouver. Chri.stlaan Huygens 12 v. SabangV Batavia n. Amsterdam. Klipfontein 12 te Kiliridini. Bei ra n. Rotterdam Nebraska 10 te Los Angelos, Rotterdam naar de Pacifickust. Na re n ta 10 te San Francisco, Pacifickust n. Rotterdam. Patrla p. 13 17 u. Kaap GuardafuS. Batavia n. Rotterdam. - Poelnu Tello 11 v. Penang, Batavia naar Am sterdam. Saparoea 13 to Port Said, Amsterdam n. Ba tavia. Sembilan 11 v. Batavia n. Amsterdam. Tallssc p. 12 Pcrlm. Batavia n. Amsterdam. Tabian 10 te Makassar v. Vancouver. ZWEMMEN ZUS BRAUN START NIET MEER. Volgens de Tel. heeft- de bekende Rot- erdamsche zwemster Marie Braun, onze na- ionale, Europeesche ■n wereldkampioene ïp verschillende af tanden, besloten niet ueer voor wedstrijden o starten. Haar moe- Ier heeft in een inter ievv met de Tel. me degedeeld, dat dit- be sluit genomen is naar aanleiding van een conflict tusschen haar dochter en de techni sche commissie van den Ned. Zwembond. Bo vendien gaat zij het voorbeeld van Marie Ba ron volgen, zij gaat namelijk over een paar maanden trouwen. MAKlfc, BliALN VOETBAL COCK OLDENBURG VOETBALT NIET MEER! PALEMIGSTORMVOGELS. Wij vernemen, dat Cock Oldenburg, de bekende Haarlem-speler. die a.s. Donderdag met mej. Tonny de Nobel in het huwelijk treedt, wegens gezondheids redenen voorloopig niet meer de voetbalsport zal beoefenen. Ongetwijfeld zullen velen dit laatste met OLDENBURG leedwezen vernemen. Deze nederlaagwedstrijd, waarvoor als prijs zijn uitgeloofd elf gouden horloges, zou aanvankelijk, zooals wij ook reeds mede deelden, 19 Juli a.s. gespeeld worden. Op verzoek van de Heeriensche club vindt hij echter op Zondag 26 Juli plaats. D.H.C.STORMVOGELS (1—1). Zondag speelde Stormvogels met eenige in vallers in Delft een oefenpartij tegen D.H.C. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel il1>. CRICKET C.V.H. n—nAARLEM TV. Gewonnen door Haarlem IV met 96 runs op de eerste innings. Haarlem bat eerst en voor al Onkenhout schijnt een groote voorliefde voor het bowlen van Kroon te hebben en slaat in een score van 64: Szessen. Het totaal wordt 150 voor 6. K. Helmich 12 n.o.. Rogge band 27. A. Kroon 2 voor 74, Servaas 218, W. dc Vos 0—17. Broekmeijer 0—16. C.V.H. antwoord dan met 54 runs. Alleen A. Kroon 22n en W. de Vos 16 bereiken de dubbele cijfers. R. de Vries 1 voor 10. J. J. de la Mar 3—28. W. Onkenhout 4 voor 15. DAMMEN. SPRINGER TE HAARLEM. De datum van zijn komst gewijzigd. Springer meldt ons uit Lyon dat er een kleine wijziging is gekomen in het program ma van zijn tournee door Nederland, waar door zijn komst te Haarlem twee dagen moet worden verschoven. De wereldkampioen zal thans Vrijdagavond a.s. 17 Juli (Inplaats van Woensdagavond 15 Juli a.s. te Haarlem spelen. Wegens de door Springer te gcvcri simultaanseance, waarvoor een overgroote belangstelling blijkt te bestaan, heeft het be stuur der „Haarlemsche Damclub" besloten slechts een blindpartij «inplaats van twee te laten spelen, waarbij de heer J. van Looij als tegenstander zal fungeeren. Wij kunnen dit laatste niet anders dan toe juichen, want o.i. is het spelen van twee blindpartijen en daarna een simultaanséancc togen het puikje der Haarlemsche damspelers zelfs voor een wereldkampioen wel wat to veel van het goede. ADVERTENTIES Geboren! JOHANNA MARIA TH KR ESI A Dochter van KARL VAN EMPELEN en W. C. VAN EMPELEN— MELMAN Heemstede, 13 Juli 1931 Getrouwd: BERNARD C. VAN DER nOOP HEXRIÖTTF. I.. SCHIEFER- DECKER die. mede namens wederzijdscho familie, dank zoggen voor de on dervonden belangstelling. Bloemendaal, 14 Juli 1931 Toekomstig adres: 114 Canteras Las Palm.is Canarisclio eilanden. Den 13dcn Juli overleed onze lieve Jongen en Broertje LOUIS GERARD ^(P-TIWi iVL/rijn-tau i r, jaar~> Haarlem. 13 JLuJi 193.1 Amsterdamse-bevaart" 22 4 - L. P. KNAPEN D. KNAPEN- BLOEDJES MANNA De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 16 Juli a.s. -te 11.45 u. 'op dc Algem'eone Begraaf plaats.- gang Kleverlaan. Dankbetuiging. Voop dc vole en hartelijke be wijzen van belangstelling die wij ter gelegenheid van ons huwe lijk op- 0 Juli j.l. mochten ont vangen.' zeggen wij bij dezen onzen 'hartelljken dank. A. C. HALF? C. F. N. HALFF— VELLING A Santpoort. Hoofdstraat 416. Vlugge Aflevering Zljlweg 153 AFWEZIG TOT 3 AUGUSTUS Waarnemers Tandartsen: J. M. v. Doorn, Loidschevaart 2 en A. D. Bruinooge, Julianalaan 38. is DONDERDAG 16 Juli WEDER TE CONSULT HEREN. KENAUPARK 1G ti Uitbreidingsplannen Zuid-West. Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlem. Gelet op art. 31 der Woning wet; Maakt bekend dat voor oen ieder ter inzage zijn nedergelegd op dc gemeente-secretarie 7de afdeeling, van 15 Juli 1931 tot en mot 14 Augustus d.a.v. op alle werkdagen van des v.m. 9 tot des n.m. 2 uur (Zaterdag tot des n.m. J uur); a. dc ontwerpen van de gewij zigde toelichtende beschrijvingen met teekoningen van dc bij raadsbesluiten, d.d. 30 April 1930 no. 25 en 25 Juni 1930 no. 2!) vastgestelde uitbreidingsplannen details nos. 3 t.m. 11 en 13 van het plan „Zuid-West", om vattende gedeelten der gemeen te gelegen ten Zuiden van dc Brouwersvaart, ten Oosten van dc grens der gemeente Bloemen daal, ten Noorden van de grens der gemeente Heemstede, en ten Westen van dc spoorbaan HaarlemLelden, de Leidscho-- vaart en dc Zuidcrhoutlaan b/TWoll ontwcrP-ZMiUv: hef t' wijziging o. 1 van het plan Zuid-Wést tot" wijziging van liet detail no. 7 van het plan Zuid-West. omvattende do gron den gelegen onmiddellijk ten Noorden van de Pijlslaan. Haarlem, 14 Juli 19 31 Hot hoofd bestui het gemoento- oornoernd, MAARSCHALK Verhuur-lnrichting Wie voor een gelegenheid een zwart costuum en (of) een hoogen hoed of overjas noodig heeft huurt dit bij 8 M. MOK, Smedestraat 27 In klein gezin wordt 1 Aug. oi later een nette DIENSTBODE gevraagd, voor nacht en dag Zondags vrij. Aanmelden V.'nens dag of Donderdagavond Boela laan 22. Halte Blauwe brug. 1 Kamerwerkmeisjes gevraagd, door Hotel ..Groot Badhuis" tc Zandvoort. Salaris 4 5 per maand. Wekelijks vrije dag. Persoonlijke aanmelding. Mevr. Van Aalten, Frans Hals plein 4, vraagt tegen 1 Sept. e flink keukenwerkmeiije melden 'i 8.30 uur. Hulp aanwezig, avonds van 7.30 Beschaafd meisje zou g. met fam. mee naar bui ten gaan. Voor kinder., 1. h. bc- zlgh. of gezclsch. Geen salaris. Br. G 8907 bur. van dit blad. GEVRAAGD in gezin van 2 pers. nette juffr. voor de huish. voor halve dagen, tr. k. koken mi zo'.'-t. w.. met middagko.it. Zond. vrij, Br. m. ref. en verl. salaris no. 8908 bu- reuu van dit blad. G BIEDT ZICH AAN bekwaam binder, nlot onscnogcn op de kweekerij behulpzaam te zijn. Fr. br. onder letter O boekh. Wed. J R. v. Itossum, Utrecht. NOODHULP voor direct, liefst winkel. Br. lett. G Boekh. „West", J. Evertsonslr. 21, Amsterdam. Costumière E Kaiser maakt haar geachte cliënten be kend. d. z. v.uj Westerhoutpnrk naar IlAAMSINGKli ir> verhuisd E. Als uit. goed en billijk, S en 9 enz. 7. Nette Werkster gevraagd, dagel 10 uur. Adres Krulsi Mevr. LAGENDIJK Schouwbroe- kerstr. 10, Heemstede, vraagt een flink DAGMEISJE Aanmelding pl.m. 5 uur n.m. Gevraagd een NETTE JONGEN gced kuimèmle tletson. Magazijn M6 KROON, Kleine Houtstr. -14. TUINMAN (vakman) biedt zich aan. no. 891G bur. van dit blad. Bakkersleerling Leeftijd 16 jaar. loon 8. Aan melden Smedestraat -I J. SMIT EN ZONEN, olectr. luxe bakke rijen. NETTE JONGEN 1 gevraagd voor timmer- en loop werk. leeftijd pl.m. 16 Jr. Kor* te Klcverlaan 22, Bloemendaal. Hotel Peniion Oranjehof Telefoon 54. Mooist gelegen, pr. vergezichten. Warm en koud str. water. Into kl. keuken. Vr. prosp. The popular Home Journal of Great Britain. The Journal that tells how Britishers live, think, work and play Splendid Stories Bright Articles VOOR Teeken spoedig kWek Uw kennissen op hetzelfde te doen.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 3