IJMUIDEN HEBT U HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 17 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN DE CRISIS IN HET VISSCHERIJ BEDRIJF. staatscommissie ingesteld. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft een commissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den ongunstl- gen toestand, waarin het trawlvisscherij- bedrijf te IJmuiden verkeert. De Commissie is verzocht omtrent de uit komsten van dat onderzoek op korten termijn verslag uit te brengen en zoo mogelijk de middelen aan te geven, welke zouden kunnen worden aangewend tot verbetering van het bedrijf. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter de heer R. G. Rij kens, burgemees ter van Velsen, tot leden de heeren J. Brautl- gam, lid van de Tweede Kamer, te Rotter dam, A. B. Brouwer, chef van de afdeeling vlsscherijen van het departementvan Bin nenlandsche Zaken en Landbouw te den Haag; dr. L. G. Kortenhorst. lid van de Tweede Kamer te den Haag; S. Koster, direc teur van de Vereenigde Exploitatie Mij. te IJmuiden, mr. M. de Mos, advocaat en-procu reur te Scheveningen en F. J. H. Schneiders, directeur van het Staatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden. Als secretaris is aan deze coriimissie toege voegd de heer M. K. Hofstede, secretaris der gemeente Velsen. S C HEEP V AARTNTEU W S Na haar lading papierhout aan de Papier fabriek te Velsen te hebben gelost en te IJmuiden te hebben gebunkerd is het Duit- sche s.s. „Heinrich Podeus" Donderdagmor gen in ballast naar Leningrad vertrokken. Het Nederl. motorschip „Nijverdal" is Don derdagmiddag met een lading ruw ijzer van het Hoogovenbedrijf, IJmuiden naar Vaste- iras in Zweden vertrokken. Het pasagiersstoomschip „Gelria" van den Koninklijken Hollandschen Lloyd is Woens dagavond met passagiers en stukgoederen naar Buenos Aires vertrokken. Het Nederl. s.s. „Friesland" is na lossing harer lading steenkolen aan het Hoogoven- bedrijf, IJmuiden, Donderdagavond in bal last naar Newcastle vertrokken. Het passagiersstoomschip „Costa Rica" van de K.NB-M. hetwelk Zondagmorgen va nWest-ïndië arriveerde is Woensdagavond met passagiers en restant lading stukgoede ren naar Hamburg vertrokken. S CHEEP VAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. J6 Juli: Duitsch, Themis, Bremen. Duitsch, Freiburg, Batavia. Duitsch, Rhea, Rotterdam. Duitsch, Bernard Blumenfeld, Dantzig. Ned., Cerus, Algiers. Ned. Maasland, Buenos Aires. Engelsch, Glaucus, Batavia. Ned., Hontestroom, Londen. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Ned., Maasstroom, Lelth. Ned., Vechtstroom, Huil. Engelsch, Dlarne, Goole. Ned., Amazone, Harre. Engelsch, Maris, Londen. Vertrokken schepen. J6 Juli: Ned. Helder, Curasao. Duitsch, Heinrich Podeus, Leningrad. Russisch, Tovalisch Stalin, Hamburg. Duitsch, Heksee, Koningsbergen. Ned. motor, Nijverdal, Vasteras, Amerik. jacht, Orion, Wight. Ned., Vlieland, New-Castle. Duitsch, Nordmank, Londen. Poolsch, Robur V., Gdynia. Letlandsch, Valentia, Cotca. Duitsch, Rheen, Coldin. Engelsch, Monestone, Dieppe. Noorsch, Roholm, Leningrad. Ned., Fauna, Rotterdam, Ned., Vecht, Ramö. GEREFORMEERDE JEUGDCENTRALE. De Gereformeerde Jeugdcentrale, omvat tende de vereenigingen van IJmuiden, IJmul den-Oost en Velsen, heeft gisteren een „land avond" gehouden op een teiTein in het park Velserbeek. Deze bijeenkomst was druk be zocht en werd begunstigd door goed weer. Nadat Psalm 150 1 gezongen was, sprak de voorzitter, Ds. R. J. v. d. Meuleix te IJmui den, een openingswoord. Daarin wees hij er op, dat de Gereformeerde jeugd gaan moet langs twee kippen: hetScylla der vrije jeugd- vormlng en het Charybdis van het conser vatisme. De vierhoeksclubs voor jongens en drie hoeksclubs voor meisjes is niets voor de Gereformeerde jeugd en zien we als een ge vaar, zeide spr., doch aan den anderen kant wil de jeugd iets anders, dan die van 30 en 40 jaar terug. De jeugd wil i'rischheid en daarom komen Jongens en meisjes bij elkaar, ook in de natuur, om zich geestelijk te ver kwikken. Eerste spreker was ds. P. Ch. v. d. Vliet van Utrecht, die tot onderwerp had: „Zijn hebben cn worden". In deze rede zeide spr. dat God ieder zijn of haar plaats gegeven in de wereld. Wat het hebben betx-eft, de Gere formeerde jeugd heeft God en Zijn Woord en heeft geloof. Spr. vestigde er de aandacht op, dat een groote massa der jeugd wordt opgevoed in de ontkenning en het ongeloof en dat daarom zware strijd is te wachten. Maar met God en het geloof wordt die strijd niet gevreesd. Want de sterke Held, Chris tus, staat ons ter zijde. Die jeugd moet daar om worden een groote kracht want zij zal straks staan tegenover een vloedgolf van ongeloof. Na de pauze opende mej. G. Schuitenma ker van Amsterdam over „Eén webbe". Zij deed dit aan de hand Gezelle's gedicht en zeide, dat man en vrouw samen hebben te strijden. Het leven is een spinsel en man en vrouw moeten strijden, om van dit leven een schoon spinsel te maken, vol goud en kleu ren, opdat het zij tot God's eer. Ds. Chr. W. J. Teeuwen van IJmuiden-Oost sprak het slotwoord, waarop met het zingen van Psalm 103 1 deze goedgeslaagde bij eenkomst gesloten werd. Het Chr. Harmonie .corps „Wiihelmina" van IJmuiden, directeur de heer R. Rill, verleende zijn medewerking speelde verschillende nummers en bege leidde den zang, ook het zingen van de bonds liederen door de Joxxgelings- en Meisjesver- eerxigingen. besommingen. Heden waren aan den Rijksvischafslag al hier 2 stoomtrawlers en 1 logger. De besom mingen waren: Manden Trawlers: 140 Zeemeeuw f 2100. 130 Nelly Gezina 1800. Logger: KW 47 470. marktprijzen. Tarbot per K.G. 1.35—0.95. Griet per 50 K.G. 68—32. Tongen per K.G. 2.85—1.85. Kleine schol per 50 K.G. f 23—7.50 Bot per 50 K.G. 3—2.30. Pieterman en poon per 50 K.G. 23 Gullen per 50 K.G. 14. Wijting per 50 K.G. 5.50—5. VELSEN HET VRAAGSTUK DER OEVER VERBINDING TE IJMUIDEN. b. en w. en het rapport der commissie van onderzoek. Naar aanleiding van het rapport van de commissie tot onderzoek van het vraagstuk der oeververbinding te IJmuiden, hetwelk door den raad in handen van B. en W. om praeadvies werd gesteld, wordt door B. en W. thans aan den raad medegedeeld, dat het college zich met de conclusies der commissie, zooals deze in het rapport zijn vervat, kun nen vereenigen. Evenwel zijn sedert de verschijning van het rapport, zoo schrijven B. en W., zooveel ver zoekschriften ingekomen' van gegadigden om voor het ondex-houden van een veerdienst in aanmerking te mogen komen, dat zij het gewenscht achten, dat niet zouder meer de voorstellen van J. Dienaar worden aanvaard, doch dat een vrije inschrijving wordt gehou den. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen om: le. bij den Rijkswaterstaat de noodige stappen te doen ten einde, zoo spoedig moge lijk te komen tot den bouw van een rolbrug over de middensluis te IJmuiden; 2e. gegadigden op te roepen voor het on derhouden van een veerdienst voor voetver- keer op de plaats door de commissie in haar rapport aangegeven; 3e wanneer zij het tijdstip daartoe geko men achten, bij den Rijkswaterstaat aan te dringen op het behoud van een der ponten op de tegenwoordige plaats In het dox-p Velsen. De kosten voor de instelling van de veer- verbinding worden geraamd op f 8500. VOORLOOPIG DRIE WETHOUDERS. Naar aanleiding van het bedanken van den heer D. F. Schilling als wethouder van so ciale zaken, stellen B. en W. den raad voor, wegens de aftreding der Wethouders op 1 September '31 en de in verband daarmede nog te houden besprekingen, te bepalen, dat het aantal wethouders tot en met 31 Augus tus drie zal zijn. HET AFTREDEN VAN DEN HEER D. F. G. SCHILLING ALS RAADSLID. Konden wij eenige dagen geleden, naar aanleiding van een gespx-ek met den heer D. F. G. Schilling, reeds mededeelen, dat ge noemden heer voor een nieuwe candidatuur als raadslid niet in aanmerking wenscht te komen wegens zijn gezondheidstoestand, thans kunnen wij daaraan toevoegen, dat bij den voorzitter van het Centraal stembureau en bij den gemeenteraad een brief van den heer D. F. G. Schilling is1 binnengekomen, waarin hij mededeelt, voor een nieuwe can didatuur niet in aanmerking te kunnen komen en terugzending van zijn geloofs brieven verzoekt. De heer A. de Waal machtigt ons mede te deelen, dat door hem de candidatuur als op volger van den heer Schilling aanvaard wordt. HILLECOM ARM GEBROKEN. Bij het spelen kwam het achtjarig dochter tje van den heer G. K. alhier te vallen en brak een armpje; In het Ziekenhuis moest het worden gezet. HAARLEMMERMEER HET 23e CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Schitterend geslaagd. meer dan 10.000 bezoekers. In de goede verwachting omtrent de weers gesteldheid is de vereeniging „Vooruit" Don derdag niet teleurgesteld geworden. Het is den geheelen dag droog gebleven en de tempera tuur was heerlijk, zoowel voor de deelnemen de paarden als de duizenden bezoekers. In het 23-jarig tijdvak is het nog slechts een paar keer voorgekomen, dat de regen aan het welslagen van het concours afbreuk deed, zoodat „Vooruit" met haar concours-hippi- que ook in dit opzicht wel gelukkig is geweest Ook ditmaal is het bijzonder meegeloopen en het concours weder schitterend geslaagd. Het aanschouwen van de prachtige paar den, die in den ring verschenen en door hun soepele en elegante bewegingen een goeden indruk maakten, mede ook al omdat ze op een onovertroffen en meesterlijke wijze wer den bereden en bestuurd, was voor de dui zenden paardenliefhebbers een streelend ge not. Er werd een kostelijk beeld gegeven van het goede fokmaterlaal dat in den Haarlem mermeerpolder en omgeving nog te vinden is en op voortreffelijke wijze het bewijs ge leverd dat de liefhebberij voor de paarden fokkerij in dezen polder nog niet is verflauwd. Er liecrschte den geheelen dag zoowel op het formulier op pagina 1 algeteekend, voor het 9 Petitionnement voor INTERNATIONALE ONTWAPENING? het terrein als In het dorp een gezellige drukte. De nieuwgebouwde manege, die als restauratie enz. reeds in gebruik kon worden genomen, werd ook druk bezocht en bood een prachtige gelegenheid aan tal van bezoekers om voorzien van een goede zitplaats het concours gade te slaan De Commissaris der Koningin, die tijdens de lunch in de Beurs ook door den eere-voor- zitter der vereeniging Mr. A. Slob hartelijk werd toegesproken, volgde met groote aan dacht de verschillende nummers en woonde ook het springconcours bij. Men schatte het aantal bezoekers op meer dan 10-000. Voox*waar een prachtig succes, waarmede „Vooruit" van harte is te felicitee- ren. Het concours droeg weder een voornaam cachet en heeft weder aan duizenden paar denliefhebbers een dag van hoogstaand ge not verschaft, 's Avonds was het nog druk in het dorp zelf, waar de tentjes drukke nerinL hadden, tex-wijl ook op 't terrein na afloop van het concours velen nog konden genieten van de paardendressuur in het aldaar geplaatst; circus Carré. Aanvankelijk was men bevreesd dat het met 't groote rijverkeer over de noodbruggen wel eens spaak kon loopen. 't Is echter zonder eenig incident gemarcheerd, dank zij de ge troffen uitnemende politiemaatregelen. Vermeld zij nog dat de voorzitter der ver eeniging de heer Noordam toen hij na af loop van het zoo hartelijk toegejuichte at tractienummer „groote historische quadrille van 1831" den leider en de deelnemers had gecomplimenteerd een hoefijzer van het terrein opraapte en misschien heeft meege nomen om het, voorzien van een blauw-witte strik, in de bestuurskamer van „Vooruit" op te hangen in de verwachting dat het der ver eeniging nog meer geluk zal aanbrengen. Voor zoover wij die niet reeds in ons vorig nummer vermelden, volgen hier de uitslagen, No. 6. (1.15 uur) M. C. Merx-iën. le pr. „J'etta" van Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 2e pr. „Nublina" van Joh. Gehrels te Halfweg; 3e pr. „Ogula T'. van G. Baan te Alblasserdam4e pr. „Mirzada" van D. van Wieringen te Abbenes; 5e pr. „Hou- tra" van B. Biesheuvel te Spaarndam; 6e pr. „Tholante" van b. Biesheuvel te Spaax-ndam; 7e pr. „Lympha" van j. M. Knoop te Nieuw- Vennep; 8e pr. „Julia V" van A. Buurman te Heemstede; 9e pr. „Incence" van B. Biesheu vel te Spaandam; 10e pr. „Grada HE" van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk. No. 7 (1-30 uur.) Eenspannen luxe tuig- paard, beneden 1.55 M. Eere-prijs. Zilveren Beker door Kon. Begeer te Voorschoten. le pr. „Miniata" van C. Spanhaak te Zwol le; 2e pr. „Revelation" van R. K. Velstra te Marssum (Dr.); 3e pr. „Lady Locky" van Joh. Dibbits te Breda; 4e pr. „Charming Wonder" van Jac. Rijks te Nijmegen; 5e pr. „Golden Melody" van Gebrs. van der Haar te Zeist. Eervolle vermeldingen: „Blairavon-Spark" van Diederik Gelderman te Oldenzaal en „Princess of England" van Joh. Dibbits' té Breda. No. 8 (1.50 uur) Opmarsch van alle lande lijke ruiters en prijsuitreiking der dressuur- proef voor afdeelingen met parade. le pr. L. R. Kapitein van der Wall te Hoofd dorp (instructeur H. J. Lijssen)2e pr. L. R- „De Amstelruiters" te Amstelveen (instruc teur W. Slob); 3e pr. L. R. Ritmeester de Kruijff te Halfweg (iiistructeur wachtmeester Woudenberg); 4e pr. L. R. „Kita Seneng" te Nieuw-Vennep (instructeur G- Slimmen). Aan den opmarsch deden nog mee L. R. de Hoeksche Ruiters te Oud-Beierland en L. R. „Beijaert" te Alblasserdam. No. 9 ,(2.10 uur) Eenspannen Fokmerriën, type landbouwtuigpaard, toebehoox-ende aan personen, wier hoofdbedrijf landbouw is. le pr. „Diana" van M. G. v. vulpen te K. Avezaath; 2e pr. „Luchie" van D. van Wierin gen te Abbenes; 3e pr. „Kurta" van G. v. d. Grift te Houten; 4e pr. „Nusta" van C. Bulk te Nieuw-Vennep; 5e pr. „Mirzada" van D. v. Wieringen te Abbenes; 6e pr. „Netta" van Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 7e pr. „Ovia" van Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Ven nep; 8e pr. „Innie" van M. Roos te Sloter- dijk; 9e pr. „Juta" van J. H. Hofkamp te Ub- bena (Dr.)10e pr. „Maronia" van, J. H. Hof kamp te Ubbexxa (Dr.) No. 10. (.20 uur). Eenspannen, luxe tuig- paard, open klasse, 1.55 M. en daarboven. le pr. „Hockwald Robert" van Gebrs. v. d. Haar; 2e pr. „Tudor Emperor" van H. F. Bultman te Heemstede; 3e pr. „Donny-brook" van imevr. Ch. Dentz van Schaik-Marloff te Amsterdam; 4e pr. „Bengley Victor" van H. F. Bultman ite Heemstede. No. 11. (2.50 uur). Eenspannen fokmerriën van de jaren 1929 en 1930 en le en 2e prijs- winners no. 9. le pr. „Diana" van M. G. van Vulpen te K. Avezaath; 2e pr. „Luxe" van A. Buurman c.s. te Spaarxidammerpolder. No. 12. (3 uur). Ghampionaat tusschen de prijswinners van de nummers 2, 7 en 10. Eere-prijs: zilveren beker. Deelnemers waren„Elza" van R. K. Velstra te Marssum (Fr.) „Miniata" van C. Spanhaak te Zwolle en „Hockwald Robert" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist. Kampioen werd „Hockwald Robert" van Gebrs. v. d. Haar te Zeist. No. 13 (3.15 uur.) Schoonste rijpaard. a. licht gewicht: le pr. „Upper Ten" van Diederik Gelderman te Oldenzaal; 2e pr. „Lady Aynsley" van Mej. Th. Stokvis te Scheveningen; 3e pr. „Prince Charming" van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. „Espoir" van mevr. E. Kahn te Scheveningen; 5e pr. Helle et Bonne" van H. F. Bultman te Heem stede. b. zwaar gewicht: le pr. „Sunshine" van N, Uitendaal te Breda;. 2e pr. „Kobolt" van J. de Gruijter te 's Hertogenbosch; 3e prijs „Seagule" van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 4e pr. „Ankona" van mevr. D. H. Pasman te Scheveningen. De zilveren beker verwierf „Upper Ten" van Diederik Gelderman te Oldenzaal. No. 14. (3.25 uur). Tweespannen landbouw- tuigpaarden voor luxe rijtuig. le prijs „Jetta" en „Oldova" van Wed. C. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 2e prijs .Luchie" en „Morzada' "van D. van Wieringen te Ab benes; 3e prijs „Jutea" en „Maronia" v. J. H. Hofkamp te Ubbene (Dr.)4e pr. „Hemara" en „Gardista" van J. L. en C. Warnaer te Dix'ksland. Eervolle vermeldingen: „Drilkia" en „Adriana" van P. C. C. v. d. Touw te Den Haag; „Houtra" en „Isatine" van D, Bies heuvel te Spaarndam, „Jovial" en „Hendrik" van N.V. R. St. v. Delden te Amsterdam. No. 15 (3.40 uur) Tweespannen luxe tuig- paard (open klasse). le prijs „Greijstone Primrose" en .Hock wald Robert". Hierna volgde de Groote Historische Qua drille van 1831, uitgevoerd door 64, van de bereden politie uit Amsterdam en de lan delijke rijvex'eenigingen Kapitein van der Wal te Hoofddorp, „Kita Seneng" te Nieuw- Vennep, Ritmeester de Kruijff te Halfweg en „De Amstelruiters" te Bovenkerk, onder lei ding van de heeren J. H. Lijssen uit Bloe- mendaal en W. Slob Jr. te Hoofddorp. De mooie verrichtingen van deze kleur rijke groep werden door de vele aanwezigen met aandacht gevolgd, terwijl het publiek enthousiast was over de keurige wijze van uitvoering. No. 17 (4.20 uur) tandems, le pr. „Capenor Victor" en „Tudor Empe ror" van H. F. Bultman te Heemstede; 2e pr. „Ohraming Wonder" en „Revelation" van R. K. Velstra te Marssum (Fr.) en 3e pr. „Prin cess of England" en ,Lady Loschy" van Joh. Dibbits te Breda. Hierna volgde een nog later bijgekomen attractie-nummer: Hoogeschool manoeuvre, uitgevoerd door de heeren J. de Gruijter te 's-Bosch, met Masslied, L. van Loon te Til burg met Anfarl, P. J. v. Leeuwenburg te Baarn met Najade en H. J. Lijsen te Over- veen met Kobolt. Dit interessante nummer viel zeer in den smaak bij de toeschouwers en werd dan ook hartelijk toegejuicht.- No. 18. Springconcours. E. voor paarden le, 2e, 3e en 4e klasse met handicap. le pr. 0 fouten Ritm. G. P. de Kruijff den Haag met Preten; 2e pr. 4 fouten D. H. Pas man te Scheveningegn met „Lotte"; 3e pr. me 4 fouten N. Uitendaal Breda met .Acro bate"; 4e pr. 4 fouten D. H. Pasman te Sche veningen met „Lissy"; 5e pr. 7 fouten D. H. Pasman te Scheveningen met „Ankona"; 6e pr. 8 fouten Lt. K. Schummelketel Breda met „Duiveltje"; 7e pr. met 8 fouten; N. Uiten daal Breda met „Loock Out". Eervolle vermelding: Lt. A. Vlielander, Nu- mansdorp met „Marcius" en met „Mücke" en Ritm. Baron Sirtema van Grovetins Den Haag met „Victoria". BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING Bloemendaal's Bloei (krijgt f 1000 subsidie voor het 25- jarig jubileum. Installatie van den burgemeester op 6 Augustus. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal op Donderdagmiddag, onder leiding van wethouder Laan, locoburge meester. z Afwezig de heer De Clercq. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van de vereeniging „Buurtbelang" AerdenhoutBentveld" om betere drainage van het Rijnegom en van het Boekenrodepark. B. en W. stellen voor, aan het bestuur te berichten, dat het park-Rijnegom van ge meentewege niet gedraineerd kan worden, doch dat zij doende zijn middelen te bera men om de drainage van Boekenrodepark te verbeteren. Na eenigë opmerkingen van den heer Cas- sée, die imeent dat betere drainage ook van het Rijniegompai-k wel xnogelijk is, zegt de voorzitter toe, dat deze zaak dan nog eens onderzocht zal worden. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van W. Swart om restitutie van de zijns in ziens te veel betaalde kosten voor aanleg van een riool in de Schaepxnanlaan. en Joh. Ver- hulstweg. Ingekomen is voorts een verzoek van „Bloe mend aal's Bloei", om een subsidie, ten einde het 25-jarig bestaan dier'vereeniging op ge paste wijze te kunnen vieren. B. en W. geven in overweging, voor ge melde feestviering een subsidie van f 2000 te verleenen. De heer K re m e r stelt voor f 1000 te geven In dezen tijd is zuinigheid geboden en de overheid moet in dezen het voorbeeld ge ven. De heer Hogenbirk merkt op dat de vereeniging den bloei der gemeente op het oog heeft. Men geve nu het voorgestelde sub sidie van f 2000, dan kunnen de plannen, die zijn opgezet, doorgaan. De heer Cassée vindt dat de vereeniging maar op andere wijze aan geld moet zien te komen, Wil zij een feest van f 6700 geven, dan moet zij dat maar zelf betalen. De Voorzitter vindt ook een subsidie van f 2000 wel zeer hoog. De heer S c h u 1 z wil die gelden liever besteden voor de werkloosheidsbestrijding, waarop men nu weer wil bezuinigen. De heer Kooiman is ook tegen f 2000. Het voorstel van den heer Kreaner wordt ten slotte aangenomen. Eervol ontslag wordt verleend aan den heer J. van Snip- penberg, als hoofd van school E. Ontheffing Bouw verordening. Ontheffing van de bepalingen der Bouw verordening wordt verleend aan: de firma A van Amerongen voor het bouwen van een schuur, aan de Boschlaan; J. C. Warns voor het maken van een serre en een broeikas aan de Juliane van Stolberg laan; C. Schuitemaker, voor het bouwen van een woning aan de Houtvaarkade hoek Anjelieren laan; H. J. M. Pieterse voor het bouwen eener met riet gedekte woning aan den Mr. H. Enschedéweg; en geweigerd aan: S. Mars, voor het bouwen eener garage bij perceel Prins Hendriklaan no. 60, daar de uitrij van die garage niet aan den weg ligt. B. en W. hadden voorgesteld, eveneens ont heffing te weigeren aan Wed. N. A. Faasse, voor het bouwen van een clubhuis achter de Oranje Nassaulaan, omdat gebouwd zou wor den aan een niet verharden weg, wat o.a. ge vaar bij brand oplevert. Na eenige discussie wordt besloten, dat op nieuw met aanvraagster zal worden onder handeld, wanneer zij met andere plannen komt. De Voorzitter geeft de verzekering dat het volstrekt niet in de bedoeling ligt, het bouwen van het clubhuis tegen te werken, maar men moet goede plannen indienen. Het nu ingediende is niet aanvaardbaar. Over de aanvrag van J. Backhuijs en Zn. af te mogen wijken van de bepalingen deT Bouwverordening voor het bouwen van een perceel Bloemendaalscheweg no. 200, wordt gestemd, nadat de heeren Kooiman, Schxxlz en Kremer, betoogd hebben, dat de plaats in quaestie niet geschikt is voor een garage voor autobussen. De stemmen staken, zoodat de beslissing moet verdaagd worden tot de volgende vergadering. Bezwaarschrift*. B. en W. stellen voor, een bezwaarschrift in te dienen tegen Zandvoort's voornemen tot het leggen van een bouwverbod op de duinreep langs den boulevard. De Voorzitter zegt dat hij in al den tijd dat hij raadslid en wethouder is, nog nooit van zoo iets heeft gehoord als Zand voort's dagelijksch bestuur nu wil doen. Bloe mendaal heeft bedoelden grond niet aan Zandvoort willen verkoopen voor het Noor der Bad. Maar daarom zou het nog geen manier van doen van Zandvoort zijn, een bouwverbod op dien grond te leggen. Het motief is van Zandvoort gevraagd, maar daarop is nooit een antwoord gekomen. Spr. gelooft niet dat de Raad van Zand voort in dezen met het dagelijksch bestuur van Zandvoort zal meegaan. De houding van Zandvoort's dagelijksch bestuur valt spr. zeer tegen. Zoo behandelt men een goeden buur niet. Het dagelijksch bestuur van Zandvoort wil blijkbaar Bloemendaal „in de luren leggen". Maar deze zaak zal tot in hoogste instantie worden uitgevochten. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Wachttijden werkverschaffing. B. en W. deelen den Raad mede: Het is ons opgevallen dat tengevolge van de hier geldende, in vergelijking met andere gemeexxten gunstige regeling van de werkver schaffing vele personen van elders hier een woning zoeken, om ingeval van werkloos heid (die zij als het ware voorzien) van die regeling te kunnen profiteeren. Deze regeling houdt o.a. in, dat men pas te werk gesteld wordt, wanneer men een zeke ren tijd in de gemeente werkt en woont. Die tijd is bepaald op een half jaar voor ge huwden en op een jaar voor ongehuwden. Aangezien dezerzijds geen prijs gesteld wordt op het lokken van adspirant-werkloozen naar onze gemeente, stellen B. en W. voor genoemde wachttijden te bepalen op 11/2 jaar voor gehuwden en 2 jaar voor onge huwden. De heer S c h u 1 z gelooft xiiet, dat er zoo veel menschen in Bloemendaal komen wonen, om bij de werkverschaffing daar te werk ge steld te worden. Bovendien zal de maatregel velen treffen, die vroeger buiten Bloemexi- daal moesten wonen omdat in die gemeente geen woning voor hen beschikbaar was. De heer Hogenbirk zegt dat zeer zeker menschen, die familie te Bloemendaal heb ben, zich daar zijn komen vestigen, zelfs uit Zeeland, om bij de werkverschaffing te Bloemendaal te komen. De heer Schulz wil het punt aanhouden. Den Raad kan dan eerst een lijst worden overgelegd van de werkloozen in de gemeen te met den datum, waarop zij zich te Bloe mendaal gevestigd hebben. Dit voorstel wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aange- men. Rondvraag. De heer Schulz heeft gehoox-d dat de werkloozexx nu om de week te werk worden gesteld. Spr. vraagt, hoeveel crediet er noodig is, om den menschen geregeld aan 't werk te houden. De Voorzitter kan dat niet dadelijk zeggen, maar hij zal in de volgende vergade ring een crediet aanvragen en de menschen in ieder geval tot zoo lang aan 't werk houden. De heer Kremer meent, dat het niet mag voorkomen, dat een gezin, dat nu een maal rekent op een inkomen van f 26 per week, plotseling geen inkomsten krijgt. De heer Prinsenberg wijst op dert slechten toestand van de voetpaden in de Julianalaan. De Voorzitter heeft besprekingen ge had en daarbij vernomen dat er kans bestaat dat de tram verdwijnt en er auto- of trolley bussen voor in de plaats komen. Afgewacht moet worden, hoe dat gaan zal. De heer Prinsenberg zegt dat hett dan nog wel zoo lang kan duren. Men weet, hoe het met onderhandelingen met de tram gaat. De Voorzitter zegt dat de voetpaden zullen verbeterd worden als de 'besprekingen met de tram te lang duren. De Voorzitter deelt mede, dat de in stallatie van den nieuwen burgemeester was bepaald op A Augustus maar spr. zal den burgemeester vragen, het op 6 Augustus te doen plaats hebben, omdat vele leden er de voorkeur aan geven op Donderdag te verga deren. Bij uitzondering zal, behalve de installatie vergadering, nog een raadsvergadering in Augustus worden gehouden. Zonder hoofdelijke stemming. werden aangenomen in den loop der zitting de voorstellen betreffende: verleeninig van vergoeding volgens art. 100 L.O.-wet 1920 aan de Bloem end aalsóhe Schoolvereenigingver leening van crediet voor het verbouwen der politieposten te Bloemendaal en Aerdenhout; definitieve vaststelling der wijziging van het uitbreidingsplan Wildhoef c.a. Met algemeene stemmen werd besloten, na onderzoek der geloofsbrieven, tot toelating der nieuwgekozen raadsleden. Gevonden en terug te bekomen bijC. v. d. Moolen, Brederodew. 70, Bloemendaal, een nik kelen dop van benzinetank; Sluiter, p. a. Ho tel Zomerzorg, Bloemendaal, een zilveren hor loge; J. Bakker, Slamatstraat 22, Haarlem, een regenjas; Stevens, Zandvoorteiweg 7, Aerdenhout; een autoband; A. Lammerse, Oos- tertuindorplaan 5, Haarlem, een rozenkrans, H. Th. v. d. Klugt, Noordertuindorplaan 8, Haarlem, een gladde gouden ring met initia len; Garage Backhuijs, Zeeweg Overveen, een wit kindermanteltje; van Hax-en, Tent 58, Bloemendaaischestrand, een bril met hoorn montuur; aan den politiepost te Aerdenhout, een wollen kinderbroekje, twee wollen jum pers; aan den politiepost Noordzeestrand, een ring met sleutels, een ceintuur, een bad- sehoentje. een badschoen, een kinderklut, een huissleutel; aan het bureau van politie Over veen, een huissleutel, een zeemlederen dames handschoen, een dop van een auto, een in signe jeugd cursus N. S. V- KORT BEZOEK. Donderdagmorgen heeft de nieixwe burge meester Jhr. M. van Tex een kort bezoek aan de gemeente gebracht, hij had op 't ge meentehuis een conferentie met den loco burgemeester den heer Laan en den ge meente-secretaris Mr. Dr. J. J. Veeren.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10