IN DEN TUIN. DOOLHOF. RAADSELS (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot.) AFDEELING I (Leeftijd 10 jaar en ouder) 1. (Ingez. door Blondine.) Strik vragen. a. Ik word in de open lucht geboren Ik spreek zonder mond. Ik hoor zonder ooren. Ik heb echter een zwak, dat hierin bestaat, Dat ik steeds herhaal, wat u zegt of praat. Ik ben gewillig en gedwee En deel iedere wensch aan anderen mee. Door schreeuwen en lawaai laat ik mij niet verdrijven Maar waar niets wordt gezegd, kan ik niet langer blijven. b. Wie is het kind van zijn vader, het kind van zijn moeder en toch geen menschenzoon? c. Zooals ik ben, zoo blijf ik Ben ik jong, zoo blijf ik jong. Ben ik oud, dan blijf ik oud. Maar mijn haren grijzen niet. Ik heb oogen en zie niets, Ik heb ooren en hoor niets. Ik heb een mond en kan niet spreken. 2. (Ingez. door Korfballer.) Ik ben een spreekwoord en besta uit 17 letters. 17 15 16 17 werd vroeger vaak in den winter gebruikt. 13 1 6 16 smaakt lekker. 2 3 is een plaatsje in Noord-Bra bant. 10 11 9 is een kleine woning. 4 5 12 7 8 is onaangenaam. 14 15 16 17 is de overtreffende trap van goed. 3. (Ingez. door W. B. Z.) Neem uit elk zinnetje een woord, zoodat er een bekend spreekwoord gevormd wordt. Gisteren ontving ik de uitnoodi- ghxg. Vroeg in den morgenstond was ik al op weg. Wie heeft dan geen zin om er op Uit te gaan. Er lag een goud schijnsel over de korenvelden. In langen tijd had ik zoo iets moois niet gezien. Den heelen dag bleef t' weer mooi. Om den dorst te verdrijven nam ik af en toe een grassprietje in den mond. 4. (Ingez. door W. B. Z.) Met b ben ik een boom, met k ben ik een gebouw, met m een teeken, met p in den tuin, met z op het kerk hof. 5. (Ingez. door W. B. Z.). Sommetje Jan Verhoeven kreeg van zijn moeder een tiende van het tiende gedeelte van tien gulden door tien gedeeld. En daar weer een tiende van tien centen afgetrokken. Wat kreeg Jan van zijn moeder? 6. (Ingez. door w. B. Z.) Driehoek raadsel. XXX XXX een badplaats. 't tegengestelde van een vraag, kwam hier in de llde eeuw. een bloem. ander woord voor kanaal zit aan een schip een medeklinker De hoogtelijn moet ook den naam van de badplaats noemen. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger) 1. (Ingez. door w. B. Z Neem uit de volgende bloemenna men telkens één letter, zoodat er een nieuwe bloemennaam ontstaat. reseda, goudsbloem, heliotroop, erica, roos, 2. (Ingez. door w. B. Z.) Mijn geheel is een voertuig van dezen tijd en bestaat uit 12 letters. 1 12 2 hebben we allen. 2 3 4 5 12 11 is slecht. 6 7 is een andere naam voor moe der. LEA KEM BER IJSE TO FANLI FIE GRAF DORA MEDMRIS REE NAKA 8 9 10 11 7 Is éen land, waar men- schen met staarten wonen. 3. (Ingez. door W. B. z.) Zes dieren in een Artis waren heel deftig geworden en gaven 's morgens aan den oppasser hun visitekaartjes De oppasser las: Wie waren die dieren? 4. (Ingez. door W. B. Z.) Met gl ben ik breekbaar, met kl. ben ik op school, met pl. ben ik nat. 5. (Ingez. door W. B. Z.) Zet achter een viervoeter wat lek kers en je krijgt een vogel. 6. (Ingez. door W. B. Z.) Trapraadsel. heeft een vogel een viervoetig dier. een groente twaalf maanden leuke dieren vlugge visschen prachtige bloem een jongensnaam een zure drank ligt bij zee. De eerste rij kruisjes noemen een heerlijken dag van het jaar. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Wipneusje. 2. Oorlog aan den oorlog. 3. Ter Apel. 4. Bal, pop, wieg, tol, touw, hoepel Geen rozen zonder doornen. 6. Wat gij niet wilt, dat U geschiedt doet dat dan ook een ander niet. AFDEELING II 1. Anna. 2. a. Mos—som. b. tusschen b en t is een uur. c. Kilometer, d. Schilders ezel. e. Matrozen. 3. Rozenknopje. 4. Vaders jongen. 5. Baard, gaard, haard, paard, waard. 6. Raaks. Goede oplossingen ontvangen van: Nevada 6 Uitlooper 6 Korfballer 6 Nachtvlindertje 6 Rozenknopje 6 De kleine Voetballer 6 Nelly Toepoel 6 Ballenbreistertje 5 Kerstroosje 6 Gouden Regen 6 De looze Vos 6 Va ders Jongen 4 Zonnestraaltje 6 Hei- deprinsesje 5 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Verpleegstretje 5 Nachtegaaltje 6 Robbedoes 5 Bor- duurstertje 6 Appelbloesem 3 Vergeet mij nietje 4 Kakelaartje 1 Goudelsje 6 Blauwoogje 6 De kleine Bouwer 6 Poppenverpleegstertje 5 Zwemstertje 6 Nelly B. 6 Nanna 5 Nachtuiltje 6 Gladiooltje 4 Blondine 6 Lelie 6 Pechvogeltje 6 Goudhaartje 4 Prin ses Zonneglans 4 Zangeresje 4 Presi dent Kruger 5 Admiraal de Ruyter 5 Egmondertje 4 Alba 5 Balsemientje 4 Zonneschijn 5. JUNI-WEDSTRIJDEN. Inzendingen ontvangen van: Duikstertje, ou 9 jaar. De kleine Violist oud 16 jaar,, Wipneusje, oud 13 jaar, Moeders Kleinste, oud 9 jaar. Vaders Jongen, oud 9 jaar, Ballenbreistertje, oud 9 jaar, Zinnia, oud 13 jaar, Alba, oud II jaar. RUILRUBRIEK PIET HEKKER, Ramplaan 68, Over- veen, heeft 36 Kiazim-Emin, 7 Dob- belman, de Wereld in en wel de nrs. 5 20 43 44 51 59 69, 30 Xanthia, 52 Miss Blanche, 8 Filmsterren, 7 Voet bal, 89 Spelregels, Philips cigaretten, 7 Alikaka-dierenpl. 6 Clysma, 7 Rood band, Verder Pelikanen, Kwatta, Vlaggen, Wapens, Bloemen, Vlinders, Droste, De Wereld in Beeld, Bussink: Mijn land, Haust, 21 Paddenstoelen plus 1 groote plaat, Haas-azijn de nrs. 2 3 3 9 11 11 12 19 20 20 21, 72 Verkade Zeewater-aquarium-bonnen 32 Zeewater-aquariumpl. 4 groote pl. Zeewater-aquarium, 7 Hilles Zwerf tochten (Gelderland). Hiervoor vraagt hij Turmacpunten, 1 tegen 1, Sickesz-punten 2 tegen 1, Vim, Sun light, Lux, Ruiltijd van 5.30 tot 6.30 Wil ook gaarne pl. bonnen enz. af halen. J. TOEPOEL, Dahliastraat 7 heeft 70 Erdal, 8 Amstel. Hiervoor vraagt hij roode klokjes. Ook heeft hij 16 Zwerftochten-bonnen en 2 plaatjes- Hiervoor vraagt hij Hilles-boeken- bons en roode klokjes. NELLY SMIT, Landzichtlaan 39, Heemstede, heeft 12 Korff, l Droste (121 indië), 2 van Houten, 1 Dik Trom 2 Rinso, l Sunlight 3 Vim, 7 Gouda- theelichten, l Vader Haas nr. 7, 2de deel, 2 Turmac (letters D. E.) 5 HO., 2 lepeltjesbonnen, 14 Erdal, 4 Hilles spaarkaarten, 14 Wennex, 26 Kwatta 3 Een reis naar Indië, Keg, 8 Thee bonnen v. d. Berg, 47 Douwe Egbert, 1/2 Wybert, 17 Toffee, 9 Delta. Hier voor vraagt zij: Hilles-bonnen, Ver kades Zeewater-aquarium. Ruiltijd dagelijks na 5 uur. PIET HEKKER, Ramplaan heeft 114 Hille (Gelderland) 72 bonnen Ver kade Zeewater-aquarium, 33 pl. Zee- water-aquarium en 4 gi'. pl. Zeewa ter-aquarium, 21 Verkadepl. Padden stoelen, l gi'. pl. Verkade paddenstoe len, Haasazijn de nrs. 2 3 3 9 11 11 12 19 20 20 21. 't Roomhuis bonnen ter waarde van 5.05, 36 Kiazim-Emin Dobbelman, de Wereld in Beeld de nrs. 5 20 43 44 51 59 69, 30 Xanthia 8 Filmsterren, 7 Voetbal, 89 Spelre gels, Philips cigaretten, 7 Ali Baba 10 Vlaggen, Bloemen, Vlinders, Wa pens, 12 Dierenpl. Zoological studies, 14 Merowinn, 6 Clysma, 7 Rood-band 2 Bataaf 6 Hag, 1 Hille-geschenken, 11/2 Effendi 6 Pelikaantjes, 11/2 Melkoman, 1 Keg (vacantiereis langs de Rijn) 3 Douwe Egberts, 2 Koop man, l Amstelpenning, 13 Haust, Hiervoor vraagt hij terug: Turmac, Sickesz, Kwatta, Vim, Lux, Sunlight. Ruiltijd 56.30 behalve 's Zondags. Ook genegen af te halen. ERNST NTLANT, Wilhelminapark 27, heeft Droste (23) 31 Benito, de jonge Zwerver (31), Sickesz, Ra demaker, Meco, Kwatta, 3 Haas azijn (Dl. II), Bensdorp, 1 Hille Spaarkaart, 1 v. Delf's Spaarbon (13), 2 Coelingh. Hiervoor vraagt hij: Verkades Zeewater-aquai'ium, Mijn aquarium, Pettes indiaantjes en Cactuspl. Karnemelk, Dobbelman, Ruiltijd uitsluitend tusschen 7.10 en 7.30 uur. M. v. ANDEL, v. Marumstraat 70, vraagt een mooi haakpatroontje voor een sprei. Ook vraagt ze van Hilles bonnen en plaatjes. Zij geeft ervoor terug: bloemen, vlinders en Sickesz- omslagen. GERRIT OTTER, Leidschestraat B, heeft de geheele serie Nie- meyer: Uit het land der Midder nachtzon 8 Meco l Effendi (2 pun ten) 2 Miss Blanche, 2 Kiazim-Emin (3 punten) 6 Clysma 420 Kwatta- Sterretjes, 2 Weegschaaltjes, 1 In diaantje Hiervoor vraagt hij Turmac en Kwatta-soldaatjes. ZINNIA, Minahassastr. 29, H.-N., heeft Kwatta, Karnemelkzeep, Weeg schaaltjes, Sickesz. Hiervoor vraagt ze Haka, Hilles Spaarkaarten en Zwerftochten bons, Vim, Lux, Radion Rinso en Amstelpenningen. JOHAN JORDAN, Vrouwenhekstr. 31, heeft Vogelpl. van Tik-tak Al bum, Kamerplanten v. Verkade, Bloemen in onzen tuin van Verkade, Paddenstoelen v. Verkade, Zeewater aquarium van Verkade. Hiervoor vraagt hij Voetbalplaatjes en Mijn aquarium. Rubriekertjes-Lijst Lies Keesman, oud 9 jaar, Celebes- straat 25, Haarlem-Noord Annie Habich, oud 12 jaar, Mei doornplein 48, Haarlem-Noord. Johanna de Wette, oud 10 jaar, Ol menstraat 71, Haarlem-Noord. VERZOEK VAN ZUSTER SCHOUTEN Lieve Rubriekertjes, Zouden jullie nog eens aan moeder willen vragen, of er op zolder nog een ongebruikt wiegje of ledikant je staat? Er zijn weer zooveel arme kin dertjes, die geen bedje hebben om in te slapen. Daar zijn 4 pasgeboren kindertjes zij. Ik heb nog nooit ver geefs bij jullie aangeklopt, daarom geloof ik zeker, dat ik veel arme moeders blij kan maken. Bij voor baat mijn hartelijken dank. Een boodschap of een briefkaart naar St. Elisabeths-Gasthuis en wieg of ledi- kantje zullen gehaald worden. ZUSTER SCHOUTEN. St. Elisabeths-Gasthuis. Papaver (Klaproos). Evenals het slaapmutsje (Eschscholtzia) dat ook tot de Papaverachtigen behoort, kan de papaver niet verplant worden. We mogen haar dus vooral niet te dik zaaien. Over 't algemeen geldt de papaver voor een slechte snijbloem. Als we de bloemen echter op 't juiste mo ment snijden ('s morgens dadelijk nadat ze uit den knop zijn), kunnen we er in huis nog eenige dagen van genieten. Eén van de mooiste papaversoor ten is de enkelbloemige Engelsche papaver (Papaver Rhocas the Shir ley). Deze komt in vele kleurscha- keeringen voor en eenige van deze bloemen in een vaas zijn een sieraad in huis. Vaak hoor je echter; ze zijn wel mooi, maar ze vallen zoo gauw af. Je moet ze echter op tijd pluk ken. Als je de plant in de groei goed gadeslaat, dan zie je dat de knoppen eerst hangen (stengel naar beneden omgebogen). Als de stengel zich heeft opgericht en de knop rechtop staat, dan ontplooit de bloem zich spoedig. Kom je dan den volgenden morgen vroeg, dan zie je de knop pen uitkomen. Eenige hebben het kapje (de kelk) reeds afgewn^vjn en andere zijn bezig. Dit is het juiste moment om de bloemen te snijden. Gaan ze soms in den loop van den dag nog wat slap hangen, snijd dan nog een klein stukje van den sten gel af en je houdt ze minstens drie dagen goed. De papaver J.c ge makkelijk te kweeken. Zelfs in een ondiep bakje komen ze nog goed tot hun recht. Een andere papaversoort met bij zondere tinten is de IJsland papaver. (Papaver nudicaule) Dit is een vaste plant. Ze wordt meestal in den na zomer gezaaid en vóór den winter op de voor haar bestemde plaats gezet, 't Is een uitmuntende snijbloem van ongeveer 40 c.m. hoogte. Dubbelbloe- mige soorten zijn o.a. de Kardinaal- en Pioenpapavers. De kardinaal pa pavers zijn fijn gekarteld en door hun gedrongen, stevigen groei uit stekend geschikt voor perken. De pioenpapavers gelijken veel op dub bele pioenrozen. Korenbloem (Centaurea Cyanus) fam. Samengesteldbloemigen (com posieten) Een zeer bekende plant, die in dezen tijd bloeit tusschen het koren op onze zandstreken. Ze heeft dan steeds een blauwe kleur. Ge kweekt komt ze ook voor in andere kleuren n.l. rose, wit en paars. Ze wordt veel gebruikt om zoogenaamde veldbouquetten te maken. Klaproos, korenbloem en korenaren vormen ■een prachtige combinatie. Een prachtig soort korenbloem met groote, gevulde bloemen in wit, lila, lilarose en purper is de Centaurea Keizer Jozef II als peter. Keizer Jozef H reisde vaak incognito en was dan ook vaak getuige van allerlei voorvallen, die hij als keizer nooit zou hebben bijgewoond. Zoo kwam hij eens in een eenvoudige dorpsherberg, waar juist een kind gedoopt zou wor den, doch de peter van den kleinen doopeling verscheen maar niet. Nu bood Jozef zich als peter aan, welk voorstel gaarne werd aangenomen. De geestelijke vroeg hem naar zijn naam. „Jozef". Uw achternaam. „De Tweede". Uw beroep: „Keizer van Duitschland". Dat de ouders en de geestelijke vreemd opkeken laat zich begrijpen. POSTZECELRUBRIEK SURINAME IV. •/c Pl J c Jfc. /JC. /Jfc /Sc /ae. J/ic. Voor de lage waarden verscheen gedurende 190107 een geheel nieu we serie in 't type der Indische ze gels van 1902—09. Het zijn de cijfer- typen, waarbij de waardecijfers in een geruit ovaal voorkomen. Boven het ovaal staat Suriname en er on der nogmaals de waarde. Het waren 1/2 cent (violet) 1 cent (olijf), 2 cent (bruin), 2 1/2 cent (groen), 3 cent (oranje) 5 cent (rood) en 71/2 cent (grijs). Grootte van de vakjes 2.3 bij 2.8 c.M. Gedurende 190408 werden de hoogere waarden uitgegeven in het type van de Indische zegels van 190308. In het randje rond den cir kel, waarin de beeltenis van de ko ningin, staat „Postzegel Kolonie Suriname". In den onderrand is de waarde vermeld, n.l. 10 cent (blauw grijs), 121/2 cent (blauw), 15 cent (bruin), 20 cent (olijfgroen), 221,2 cent (olijf en bruin), 25 cent (violet) 30 cent (oranjebruin), 50 cent (rood bruin). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.3 c.M. De hoogste waarden ver schenen ook, evenals die van Ned. Indië in groot formaat, n.l. l gulden (violet) en 2 1/2 gulden (leiblauw). Grootte van de vakjes 3.6 bij 2,8 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. S. Rustenburgerlaan 23. MIJN HERBARIUM Vergiftige bessen. Nu de vacantietijd nadert en voor velen reeds begonnen is, zullen vele kinderen de stad ontvluchten en een weekje of langer in de buurt van bosch en hei of bij familie ergens op een dorp doorbrengen. De bessen- tijd is nog niet voorbij. Roode, witte en zwarte aalbessen hangen hier en daar nog onder het blad aan de strui ken. Valt je vacantie vroeg en heeft grootmoeder of oom bessen in den tuin of boomgaard, dan kom je pre cies op tijd, om te helpen plukken. En kom je in een streek waar boschbessen groeien, dan kun je nog nog een beetje nazoeken, want de groote vracht blauwbessen ls dan door de jongens en meisjes van de streek al geplukt voor den verkoop. Als we zoo buiten eens aan \t rond In het perkje achter 't huis, Zijn Willy en Nel aan 'twerk. Er groeien Aster en Dahlia's; Wat staan ze mooi en sterk! Will geeft ze water en Nelly wiedt 't Onkruid uit den grond. De bloemen geuren, uit dankbaar heid, Hun zoetste geuren in 't rond. Straks komen de bijen om honig En vliegen van kelk naar kelk. Hun zingende vleugels wieken snel En zingen het lied van ,,'t Werk". Het zijn onze kinderen, zegt Nelly tot Will, Wij moeten heel goed voor ze zorgen, Ze moeten drinken en slagen gaan Tot de Zon komt, vroeg in den morgen. Dan moeten hun luikjes opengaan, Hun luikjes, gekleurd en fijn, Dan zullen de hartjes openstaan, De bloem-hartjes, teer en rein. Zoo komt er weer zaad en nieuwe vrucht En nieuwe groei en leven, Zoo zal de volgende zomer, opnieuw, De kleurige bloemenvreugd geven. snuffelen gaan, vinden we allerlei soort bessen, ook wel eens die we niet kennen. Dat is heelemaal niet ge vaarlijk, als je maar zoo verstandig bent om niet te eten, wat je niét kent. Wijst er vooral kleine kinderen op, dat ze geen bessen eter» die ze niet kennen. Want onder de in het wild groeiende bessen zijn een paar heel gevaarlijke. Eén er van is Zwarte nachtschade (Solanum ni grum) Zie de fig. fam. Nachtschaden (Solanaceeën) Een plantje met kleine witte bloempjes, waaruit in 't midden de meeldraden als een geel torentje ste ken. Het heeft Zwarte bessen, die door vorm, grootte en kleur zoo be- driegelijk op zwarte aalbessen gelij ken, dat je gemakkelijk eer» vergis sing kunt begaan. Een dergelijke ver gissing kan echter treurige gevol gen hebben. Den vorigen zomer kon den we in de krant lezen, dat, terwijl het geheele gezin aan het kampee ren was. twee jonge kinderen ln een onbewaakt oogenblik bessen nuttig den en aan de gevolgen overleden. Is er dan heelmaal geen verschil te zien? o jawel maar dan moet je ze allebei goed bekijken, de bessen van de zwarte nachtschade en de echte geurige zwarte aalbessen. De aalbes groeit aan een struik met houtige takken, de nachtschade ls een kleine donker groene plant zon der hout. De bessenstruik is uitge- gebloeid, als hij rijpe bessen draagt, de nachtschade bloeit door tot Oc tober, 'terwijl ze nu reeds vol kan hangen met bessen. Maar het groot ste verschil zit toch noe in de vruchtjes zelf. De zwarte aalbes draagt tegenover het steeltje een bruin verschrompeld dingetje. Dat was eerst de kelk en wordt nu het neusje genoemd. De giftige bes heeft ook zoo'n kelkje, maar dat zit bij het steeltje. De plant komt zeer algemeen voor als onkruid in onze tuinen. Ze is sterk vertakt en heeft eenigszins scherpkantige stengels. Bloeitijd JuniOctober, imperialis. Het is een uitstekende snijbloem, die tot de schoonste zo merbloemen behoort. De sierlijk ge tande bloemen prijken op lange, ste vige stengels en hebben een prach- tigen, zijdeachtigen glans. Hoogte 50 a 60 c.M. 't Beste is ze onder glas uit te zaaien en later buiten uit te plan ten. De plant houdt van kalkachti- gen, vooral geen versch gemesten grond. TUINIER. Londen in vroeger tijd. in het jaar 1234 bestonden de koninklijke bedden te Londen nog uit stroozak- ken. In 1246 waren alle huizen te Londen nog met stroo bedekt. In 1300 hadden de meeste huizen te Londen nog geen schoorsteenen. In 1509 werden nog alle groenten voor Londen uit Holland aangevoerd. In 1561 droeg Koningin Elizabeth de eerste zijden kousen. In 1577 maakte men in Londen nog geen zakuurwerken. In 1590 waren er te Londen nog maar 4 kooplieden, die meer dan f 5000 rijk waren. Uit de Moppentrommel ANDERS BEDOELD Moeder ziet, dat kleine Janneman met haar boek naar de gang gaat. Ze vraagt: „Janneman, wat doe je daar?" „Ik ga mammie's boek nat maken." „Dat mag niet, jongen. Waarom doe je dat?" „Mammie zei toch straks tegen pappie, dat 't zoo droog was." GETROEFD Een opschepperig joggie vroeg eens aan een timmerman: „Zeg baas, weet je 't verschil tus schen een aap en een timmerman.'* ,,'k Zal even meten," zeide de tim merman, terwijl hij de maat van den jongen nam. „Nog geen el, kerel tje", was het antwoord. ZOO NIET Een dame had tegen haar nieuwe dienstbode gezegd, dat ze graag een snippertje zout in de koffie wenschte „Niet meer dan je op een dubbeltje kunt leggen," zei mevrouw. Den volgenden dag was de koffie niet te drinken, zoo zout ais ze was. En toen aan de nieuwe dienstbode gevraagd werd, hoe dat kwam ant woordde ze: ,,'k Had geen dubbeltje bij de hand en toen heb ik maar tien centen genomen. OP SCHOOL Onderwijzer: Als je 25 aardappels onder 10 kinderen moest verdeelen, hoe zou je dat dan aanleggen, Piet? Piet: Ik zou er' maar puree van maken, meneer. OP 31 AUGUSTUS De juffrouw zei in de 1ste klas, dat de kinderen den volgenden dag, 31 Augustus, niet op school behoefden te komen. Jantje Bakker zat juist te bedenken, hoe fijn dat was, omdat zijn kleine zusje dan een jaar werd. De juffrouw vroeg: „Wie van jullie weet waarom?" Jantje mag 't zeggen. Hij stak ook 't eerst zijn vinger op. „Waarom dan Jantje? „Omdat onze Rietje jarig is." Onderwijzer: Kees, noem eens een zeeheld en een staatsman, die in denzelfden tijd leefden. Kees: Simon de Wit en Albert Heyn meneer." Zooals jullie ziet. is dit haasje overvallen door een koppel honden, die elk bij een van de uitgangen woedend naar het verschrikte diertje blaffen. Gelukkig is er nog een heel oude uitgang, die het haasje al sinds lang niet meer gebruikte, maar die nu toch wel te pas komt. Als het arme diertje nu den weg nog maar kent naar die oude uitgang. Ach, helpen jullie het eens! Het trilt van angst en weet zich bijna geen raad meer. Eén ding is maar gelukkig, de honden kunnen niet bij hem komen. Maaro, dat is waar! De jager kan een fret meebrengen. Gauw kinderen, help hem ontvluchten die arme Langoor.... 1.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 16