SPORT EN SPEL SCHAKEN. Sportieve Haarlemmers HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 17 TUt! 1931 Match Euwe-Capablanca. De derde partij door Capablanca gewonnen. Wat zal de derde ontmoeting tusschen deze beroemde mannen brengen? Euwe met zwart beteekent volstrekt niet, dat hij een verde digende houding zal aannemen. Integendeel, het prikkelt hem wellicht om juist te trach ten direct het offensief te nemen. Van be roemd gesproken, beide meesters waren op denzelfden leeftijd in hun land beroemd. Ca pablanca werd het in Amerika, toen hij op zijn 20ste jaar een match van Marshal won met 8, 1, 14. Die serie remise-partijen, niet minder berucht, telde echter niet mede. Den vermaarden Marshall te hebben versla gen, die toen kampioen van Amerika was, maakte Capa op slag beroemd. En Euwe werd het in Nederland, toen hij op 20-jarigen leeftijd het kampioenschap van Nederland won, dat thans reeds 10 jaren op zijn naam staat. Als wij Donderdagmiddag, om kwart voor twee, Caïssa's Tempel betreden want zoo mogen wij de smaakvol gerestaureerde Mili tiezaal met haar imposante schilderijen wel noemen maken wij het eerste 10-tal be zoekers volledig. Alleen het „Corporaalschap van Capt. J. Pzn. Hooghkamer" staart naar de 64 velden, waarop straks een hevige strijd zal worden gevoerd. De meesters komen tijdig vóór het aanvangsuur binnen, Capablanca twee minuten vóór Euwe. Zij zijn direct in druk gesprek en Capa is zelfs zeer vroolijk ge stemd, ze converseeren in 't Engelsch, .heel genoegelijk, en vergeten het uur. Mr. Levenbach maakt aan die gezellige gedach- tenwisseling een einde, door tegen Euwe te zeggen: „je komt hier niet om te praten", waarop de heeren lachende naar het podium gaan. Wederom vliegen dezelfde eerste drie zetten op het bord als in de voorafgegane partijen: 1. d2d4, Pg8f6; 2. c2c4, e7 e6; 3. Pbl—c3, Lf8—b4 en dezelfde voortzet ting kiest Wit als in zijn eerste partij 4. Ddlc2, d7d5; 5. c4 x d5, e6 x d5; 6. Lelg5, Dd8d6 maar nu volgt niet de ruil op f6, maar 7. e2—e3. In elk geval dus weder een Nimzo-Indische! Zwart antwoordt direct 7.pf6e4; die zetten hebben slechts enkele minuten gekost, waarna men zou kunnen zeggen „het spel gaat beginnen". Wit speelt 8. Lgof4, waardoor de Dame wordt aangevallen. Euwe plaatst haar op g6 (8.Dd6g6), een aardige zet, die Loo- per ƒ1 voorloopig vasthoudt, met het oog op pion =r g2. Reeds drie officieren van Zwart zijn in actie. Dat Zwart den pion op c7 „en prise" laat staan is duidelijk, want op Lf4 x c7 zou volgen Pe4 x c3; Dc2 x g6?, Pc3—e4f en Zwart heeft een Paard gewonnen. Na 9. a2—a3, Lb4 x c 3t wijst Capablanca naar zijn klokje, dat van 12.10 op 12.30 is „gesprongen", Vermoedelijk een gevolg van een ontwrichten grooten wijzer. De leider zet spoedig een ander uurwerk met de juiste tijden bij het bord. Capa glimlacht en heeft dus het inci dent niet ernstig opgevat. Er volgt 10.. b2 x c3, Lc8—f5; 11. Dc2—b3 (gedwongen), 0—0. Een merkwaardige stelling, want Zwart laat de pionnen b7, c7 en d5 instaan. Maar de uiterst voorzichtige tegenstander gaat er niet op in en acht al die pionnetjes vergif tigd. Wit wil eerst den aanval afslaan der of- ficeren en speelt 12. f2f3, Pe4—d6 (dekt b7 en c7); 13. g2—g4. Een critiek oogenblik, jvant pion-d5 staat nog steeds in en na Lf4 X d6 ook pion b7. Er volgt 13. Lf5d3 hetgeen velen gewaagd vonden. Trouwens Zwart's geheele - attaque in deze partij werd, tegenover de oer-solide speel wijze van Capablanca, overmoedig geacht. Na lang nadenken valt de zwarte d-pion; 14. Db3 X d5. Consequent zet Zwart zijn aan val door: 14.Ld3 X fl over welken zet Euwe een kwartier nadacht. Er volgen 15. Kei X fl, Dg6—d3f; 16 Pge2, Pd6— c4 welke laatste zet bij de honderden be langstellenden hevige beroering verwekt. De overal in de zaal prijkende bordje „Stilte" zijn een oogenblik machteloos. Het schijnt, alsof Capablanca plotseling zorgen heeft. Bij dezen stand gaat dr. Euwe heel kalm nabij het demonstratiebord zitten studeeren, ter wijl Capablanca ernstig nadenkt hoe hij zich uit de ontstane positie zal redden. De bordjes schijnen in eens te zijn verborgen. Capa's voorsprong in tijd is weer voorbij (plm. ieder 1 uur). Wederom hapert er iets aan het klokje, dat opnieuw door het inmiddels her stelde uurwerk wordt vervangen. Na 17. Kfl—f2 volgt Pc4 X e3, een Paard- offer, dat echter niet wordt geaccepteerd daar anders Tf8e8 doodelijk zou zijn. Wit denkt 20 minuten na over zijn antwoord, 18. Dd5 X b7. Er wordt razend geanalyseerd, iedereen is onrustig, behalve onze kampioen. Hij denkt ongeveer een half uur na, waaruit blijkt, dat zijn stelling zeer moeilijk is. Vermoedelijk heeft Zwart te veel gerekend op het aannemen van het Paardoffer. Er volgen 18. Pb8a6; 19. Db7—bl, waarna Zwart's aanval totaal is afgeslagen en na 19.Dd3,X bl; 20. Tal X bl. Pe3—c4; 21. a3a4 is witte stelling, met een pion meer, in handen van een Capablanca, als gewonnen te beschouwen. Euwe tracht nog tegenspel te krijgen, maar Capablanca gaat rustig een aanval op den Koningsvleu gel beginnen. Nu blijkt eerst, hoe slecht Pa6 staat. Er volgen 21.Ta8 b8; 22. Tblb5, Tb8—b6; 23. Thl—bl, Tf8—e8; 24. Pe2g3Tb6f6 (Pc4—a3 gaat niet, wegens Tb5 X b6); 25. Tb5—f5. Capablanca loopt met groote passen op en neer, maar is blijkbaar zeker van zijn overwinning. In dit stadium komt mevr. Euwe een kijkje nemen. Er zijn tal van bekende schakers, ook enkele Haarlemmers, die het spel vol gen. Men hoopt nog op een wonder, waar door Zwart het spel kan redden. De klokjes wijzen E. 1.45, C. 1.30. Er volgen 25. Tf6b626. Tbl X b6, a7 x b6; 27. Pg3—e4, f7—f6; 28. h2—h4ü, c7—c6 (om de Toren eventueel in te sluiten). Zwart heeft nog maar drie minuten, Capablanca ongeveer 12 minuten, zoodat Euwe a tempo moet spelen. Na 29. h4—h5, Kg8—f7 volgt 30. Lf4— cl om het Paard op c4 den pas af te snijden. Door de uiterste tijdnood maakt Euwe een blunder, n.l. 30.Te8—e6, onmiddel lijk gevolgd door 31. Pe4—g5t (Toren en Koning) waarna Zwart opgeeft. Maar ook zonder dien foutzet, was de partij verloren (h5h6, enz.). Over dit eerste verliespunt was men algemeen onder den indruk. De stand is nu Capablanca 2, Euwe 1. De vierde partij wordt a.s. Zaterdag ge speeld, in het Nationaal Schaakgebouw, Van Speykstraat No. 1, te 's-Gravenhage. Aan vang 2 uur. WATERPOLO ZIGNEA—H. Z. EN P. C. (2-4). Donderdagavond speelde Zignea haar vijf den competitiewedstrijd, thans tegen de kampioene van de af deeling B, n.l. H. Z. en P. C. De opstellingen waren als volgt: Zignea: D. Roos, M. van Ommeren, B. Witkamp, P. Metz, H. Haase, B. Venema, C. Kammeijer. H. Z. en P. C.: M. Senechal, Mej. H. Hankes Drielsma, C. Schouten, L. de Groot, S. Sieberg, F. van Oudgaarden, Mej. van Lier. Het begin is voor H. Z. en P. C.; spoedig is het 01. Dan beginnen de Haarlemsche dames er beter in te komen. Na een schermutseling voor het Haagsche doel maakt mevr. Venema gelijk. Maar H. Z. en P. C. is sterker, vooral door grooter snelheid va nde meeste speelsters. Mej. Hankes Drielsma speelt haar 2 M.-spel; alle ballen worden naar haar gericht en Zignea-doel wordt letterlijk bekogeld.Toch vonden wij het schot van mej. H. Drielsma niet zoo keihard als anders. Mej. Roos wist ontelbare schoten te houden en slechts lang zaam kon de score door H. Z. en P. C. worden opgevoerd, zoodat rust inging met 13. Na de hervatting maakt mej. Hankes Drielsma er al gauw 14 van. In plaats van den moed op te geven, spannen de Haarlem sche dames zich extra in, zoodat er van ge lijke krachten kon worden gesproken en het Haagsche doel meermalen in gevaar komt Zignea heeft echter geen geluk, want zoowel mej. Kammeijer als mevr. Venema schieten verscheidene keeren over of naast. Kort voor het einde waagt de Haagsche keepster zich te veel uit het doel en mej. Kammeijer benut de haar geboden kans (24). Spoedig fluit scheidsrechter Loeven het ein de. DE DELFT—DE WATERRATTEN (0—8) De Waterratten ongeslagen. Door hun laatsten competitiewedstrijd eveneens te winnen zijn De Waterratten nu ongeslagen kampioen, zoodat de ranglijst als volgt is: goals gesp. gew. gel. verl. punten voor tegen gem. 6 6 0 0 12 303 2 Vóór het begin van den wedstrijd felici teerde de heer Luyken namens De Delft „De Waterratten" met het behaalde kampioen schap. Spreker hoopte dat De Waterratten ook de promotiewedstrijden zouden winnen en de tweede klasse bereiken. Hierna bood de heer Luyken bloemen aan. Danlaat scheidsrechter Anthonie begin gen. De Waterratten hebben een invaller voor A. H. de Bruyn; waarvoor Seubring mede speelt. De Waterratten zijn het eerst bij den bal; direct zitten zij voor het doel van De Delft, doch de spelers di'ingen te veel op, zoodat zij te dicht bij elkaar liggen. Van Konings- bruggen schiet eens net over. Dan is het A. C. de Bruyn, die de score opent (01). De Waterratten dringen nog steeds te veel op, zoodat het lastig is om te scoren. Toch ge lukt het den Waterratten-middenvoor om den voorsprong te vergrooten (02). Nu on derneemt De Delft eenige aanvallen, welke echter op de achterhoede van de Waterrat ten stranden. Als de Vries den bal toege speeld krijgt, scoort hij no. 3. Even later kan De Delft-keeper een hard schot nog net corner werken. Deze corner levert echter niets op. Kort hierop is het rust. Direct na de rust is het spel van de Wa terratten veranderd er wordt nu veel meer open spel vertoond. Al gauw is het N. de Vries, die opnieuw doelpunt (04). Bij een aanval van De Delft schiet Van Asselt net tegen de lat. Aan den anderen.kant schiet S. de Vries over. Dan zwemt Vrugt op en het is 05. Even later krijgt A. C. de Bruyn den bal vrij en schiet in (0—6). De Delft komt nu opzet ten; het Waterratten-doel wordt aardig on der schot genomen, maar Van den Broek weet zijn doel schoon te houden. Dan doel punt Vrugt opnieuw (07). N. de Vries schiet bij een Waterratten-aanval naast. Dan valt de Delft weer aan; een hard schot ketst tegen den paal; even later kan de Waterratten-keeper een schot van Willemse nog net corner werken. Vervolgens plaatst Van Koningsbrugge den bal naar den vrij- liggenden Seubring. die opzwemt en onhoud baar doelpunt (0—8). Den fluit scheidsrech ter Anthonie het einde. (08). CRICKET HAARL. CRICKETBOND HAARLEM VHAARLEM IV. Donderdagavond werd het tweede gedeel te van bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Met Haarlem XV aan bat en de stand 55 voor 4 wickets, wordt om kwart over zeven begonnen. De wickets vallen kort na elkaar, alleen Onkenhout houdt nog even stand. Op 80 is de innings beëindigd. De Vries 30 en Onkenhout 10 kwamen in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers waren: J. J. de la Mar 532 en H. Boeree 433. Bij Haarlem V zijn de eerste batsmen spoe- j dig verdwenen. Als de stand 414 is, moet I wegens het slechte licht gestopt worden. WIELRIJDEN INTERN. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN. Het uitgezochte programma had Donder dagavond talrijke toeschouwers naar de Stadiontoelerbaan getrokken. Naar schatting waren zeker 20.000 toeschouwers aanwezig. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs, te verrijden over 6 KJM. met 3 klassementen De einduitslag werd: 1. J. Homma, 2. J. van Egmond, 3. J. Engel- moer. 4. P. Bosman, 5. Uelser. Hierna volde de eerste rit van het sprint- nummer voor amateurs over 1 K.M. B. Leene neemt den kop, gevolgd door van Steenbergen en van der Linden. Tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. 2. B. Leene. 3. van Steen bergen. Het nummer racemotoren was goed bezet. Dit nummer wordt verreden in drie ritten, ieder over 4 K/M. Totaal-klassement: 1. Soenius, Duitschland 3 punten; 2. Quaglini, Italië 6 punten; 3. Wemhöhner Duitschland 9 punten. De stayerswedstrijd. Aan den start komen voor den eersten rit van de stayerswedstrijd (2 x 50 K.M.) de Duitsche wereldkampioen Moller, Krewer, (Duitschland), de Fransche kampioen Pail- lard, voorts de Fransche Grassin en Lacque- haye en onze landgenooten Blekemolen en Schlebaum. De uitslag luidt: 1. Lacquehaye, tijd 39 min. 48 2/5 sec. 2. Paillard op 175 Meter. 3. Krewer op 190 M.; 4. Möller op 350 M. 5. Grassin op 875 M. 6. Schlebaum op 900 M. 7. Blekemolen op 925 Meter. De tweede rit voor Stayers over 50 K.M. leverde aanvankelijk weinig strijd. Uitslag: 1. Schlebaum (39 min. 56 sec.) 2. Krewer (50 meter achter), 3. Lacquehaye (100 Meter). 4. Blekemolen (200 M.), 5. Paillard (800 M.) 6. Grassin (850 M.) Moelier (1100 M.) Totaal-klassement: 1. Lacquehaye 4 punten; 2. Krewer 5 pun ten; 3. Paillard 7 punten; 4. Schlebaum 7 punten; 5, 6 en 7 resp. Blekemolen, Grassin en Moeller, ieder met 11 punten. BILJARTEN LOUW-BEKER. Donderdagavond was „Vriendenkring" op bezoek bij B.H.C. in de Spekstraat, alhier. Het mocht haar niet gelukken den eer sten achterstand in te halen. De uitslag der partijen was als volgt; (De spelers van Vriendenkring staan bovenaan); pnt. brt. h.s. gem. Kelderman 100 55 11 1.81 Neymegen 61 54 7 1.12 Nanne 126 47 20 2.68 Van Trigt 150 47 9 3.19 Terrehorst 80 56 7 1.42 Louw 76 55 9 1.38 Gieselbach 61 56 7 1.08 Spronk 80 56 ,7 1.42 Roefs 100 36 12 2.77 Verbeek 58 35 11 1.65 Copini Sr. 127 42 15 3.02 F. v. d. Berg 175 42 20 4.16 De uitslag luidt; Vriendenkring 594 en B.C.H. 600 caramboles. Het totale resultaat is: Vriendenkring 1153 en B.C.H. 1315 caramboles. HONKBAL COMPETITIESTAND EERSTE KLASSE. De uitslagen van de laatste week hebben groote veranderingen in den stand van de eerste klasse veroorzaakt. De volgorde is thans: gesp. gew. verl. gel. pnt. Blauw-Wit 7 6 0 1 13 A.GH.C. 7 5 1 11 T.O.G.O. 6 3 2 1 7 V.V.G.A. 7 4 3 0 8 Haarlem 5 2 2 1 5 Ajax 4 2 2 0 4 ZR.C. 7 16 0 2 Quick 7 0 7 0 0 HET PROGRAMMA. Voor Zaterdag zijn vastgesteld de volgende wedstrijden: Eerste klasse; A.G.H.C. I— Blauw-Wit I. V.V.G.A. I—Quick I. Ajax IHaarlem I. Tweede klasse: Blauw-Wit H—H.H.C. II. FamosAM.V.J. D.E.C. I—V.V.GA. n. T.O.G.O. II—Haarlem n. OVERZICHT. De voornaamste gebeurtenis is ongetwij feld de ontmoeting A.G.H.C. IBlauw-Wit. Als Blauw-Wit dien nu ook nog wint is de verdere weg naar het kampioenschap vrij wel gemakkelijk. In het tegenovergestelde geval staan beide partijen weer gelijk. Daar A.G.H.C. in IA speelt en Blauw Wit in IB heeft maar één ontmoeting plaats, zoodat geen gelegenheid tot revanche bestaat. Dan moeten andere negentallen voor de beslis sing zorgen. A.G.H.C. verkeert door uitstedigheid van spelers stellig in het nadeel en we gelooven dan ook aan een .misschien zelf wel spreken de, overwinning van Blauw-Wit. Haarlem speelt met twee negentallen te gelijk. Haarlem I gaat naar Ajax, ook al met een door vacantie verzwakt negental en Haarlem II trekt naar T.O.G.O. II. In beide gevallen verwachten we toch nog een kleine overwinning, al twijfelen we wel een beetje aan Haarlem II in de samenstel ling van morgen. In Haarlem won H.H.C. I met groot ver schil van Blauw-Wit II, maar we gelooven stellig, dat de uitslag dezen keer andersom zal zijn, waarmee dan een eind zal komen aan de serie overwinningen van H.H.C. Wel zou H.H.C. nog boven aan blijven staan, maar als Blauw-Wit het protest zou winnen, dat zij heeft ingedienl na den door haar verloren wedstrijd A.M.V.J.Blauw-Wit zou de positie veranderen. Quick zal ook haar achtsten wedstrijd wel verliezen, waardoor V.V.G.A. weer een plaatsje op de ladder zou stijgen. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Zondagmorgen tien uur speelt Haarlem II op het Sportterrein aan de Kleverlaan een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Oos terkwartier", Hebt gij reeds een lot in de groote loterij van het N. O. C. ten bate van de uitzending der Nederlandsche vertegenwoordiging naar de Olympische Spelen te Los Angeles? Wij hebben uw lot in onze hand. Haal het er uit, waartoe dagelijks gelegenheid bestaat ten kantore van Haarlem's Dagblad. En wanneer dit u beter past, kunt gij een of meer, zooveel als u wilt, ook bestellen door middel van dit formulier (Zie hieronder). Nederland mag te Los Angeles niet ontbreken! Help daartoe mee en gij hebt tevens kans op een mooien prijs in de loterij. NEDERLANDSCHE PLOEG NAAR LOS ANGELES. Ondergeteekendc zendt U heden een bedrag van f peren verzoekt u hem (haar) daarvoor te zendenloten van het N. O. C. a ƒ2.50 per stuk (retourporti voor aangeteekende zending bij'voegcn). Naam Adres: - LAWNTENNIS JEUGDWEDSTRIJDEN AAN DE SPANJAARDSLAAN. Gedurende Woensdag, Donderdag en Vrij dag hebben op de tennisbanen aan de Span jaardslaan de jaarlijksche jeugdwedstrijden plaats. Ook dit jaar is de deelneming in de diverse nummers weer groot. Door den regen van Woensdag konden de partijen op den eersten dag slechts traag voortgang vinden, doch Donderdag werd flink opgeschoten. Vooral in den namiddag en avond werd menige partij gespeeld. De meeste „jongeren" zijn al „oude beken den", het zijn de „coming players", die al in één of meer tournaments van zich hebben doen spreken. In het nummer heerendubbelspel Juniores (beneden 17 jaar) is de finale reeds verspeeld en gewonnen door van de Brandeler en Rho- dius. Hun tegenstanders in den eindstrijd, Quarles van Ufford en Sommerhof, moesten met 86, 63 de vlag strijken, doch het ging op eervolle wijze. De winnaars behaalden de zege door meer routine; hoe goed Quarles van Ufford ook wist te volleyen, hij kon de mindere gerouti neerdheid van zijn 12-jarigen partner niet geheel alleen ondervangen. Overigens ver dient de kleine Sommerhof een pluim voor zijn dapper en kranig spelen! De gedetailleerde uitslagen in. de diverse nummers luiden: Heerenenkelspel; Seniores: le ronde: Van Toulon van der Koog slaat W. van Hees 61, 63. Van der Togt slaat Fürstner 61, 62. J. van Hees slaat Gerke w.o. Drij- ber slaat van Bemmel 60, 61. Luining slaat Kauffmann 64, 62 van de Brande ler slaat van Steeden w.o. Gunning slaat Hirschler 64, 86, ten Have slaat Twiss 8—6, 7—5. 2e r on de: J. van Hees slaat Drijber 64, 63, van de Brandeler slaat Luining 64, 86 Gunning slaat ten Have 60, 63 Rhodius slaat de Roos 63, 61 v. d. Weyden slaat Pergé 63, 75. Kruseman slaat Luciur 75, 62. Dolle man slaat Keuzenkamp 63, 61. Heerendubbelspel, seniores: le ronde: Van Hees en Moen slaan Egas en Savrij Droste 60, 75. Toulon van der Koog en van de Brandeler slaan Droste en Fürsten 62, 62 Dolleman en Gunning slaan van Steeden en Kruseman 64, 60. Luining en ten Have slaan van der Weyden en de Vries 64, 51, retired. Van der Togt en Rhodius slaan van Bemmel en Luciur 60, 60. Hirschler en Twiss slaan Dryber en J. van Hees 6—2, 6—4. 2e ronde: H. en F. Habermehl slaan Pergé en de Roos 6—3, 3—6, 6—4. Heerenenkelspel Juniores. le ronde: Kermer slaat Westenberg 63, 63, Schel- tema slaat van Lennep 61, 62. 2e ronde: Sommerhof slaat van der Heyden 61, 63. de Roos slaat Kaars Sypesteyn w.o. Vellema slaat der Kinderen 62, 63. Pondman slaat Spanjaard 75, 62. Munster van Heuven slaat Naessens 61, 61. Paardekooper Over man slaat Frenkenhorst w.o. de Boer slaat Düsterbeck 61, 46, 63. 3e ronde; De Boer slaat Paardekooper Overman 62, 6—1. Heerendubbelspcl, Juniores. le r o n d e: Kenner en Düsterbeck slaan Anspach en Kauffmann 61, 06, 62 de Roos en Schel- tema slaan Pondman en Naessens 46, 62, 63 van de Brandeler en Rhodius slaan de Boer en van der Heyden 60, 64. Munster van Heuven en Paardekooper Overman slaan van Lennep en Korsmit 75, 75. Westen berg en Naessens slaan der Kinderen en Spanjaard, 2e ronde; Kermer en Düstex'beck slaan de Roos en Scheltema 62, 63, van de Brandeler en Rhodius slaan Munster van Heuven en Paar de kooper Overman 60, 61. Haan en Wee- nink slaan Westenberg en Naessens 108, 810, 62. Quarles van Ufford en Sommer hof slaan de Haan en Velleman 62, 64. Halve eindstrijd: Van de Brandeler en Rhodius slaan Ker mer en Düsterbeck 62, 69. Quarles van Ufford en Sommerhof slaan Haan en Wee- nink 6—1, 6—1. Eindstrijd; Van de Brandeler en Rhodius slaan Quarles van Ufford en Sommerhof 86, 63. Damesdubbel: le ronde: Mej. B. en R. van Weel slaan mej. de Roos en mej. van Veen 6—4, 64. 2e ronde: Mej. van Hasselt en frl. van Riemsdijk slaan mej. B. en R. van Weel 6—4, 6—1, mej. A. en M. Terwey slaan mej. Niehorsten en mej. Heybroek 6—1, 64. Dames enkelspel, le ronde: Mej. A. Terwey slaat mej. van Weel 46, 64, 63, mej. van Nieveld slaat mej. van Hasselt 61, 75, frl. van Riemsdijk slaat mej. M. Terwey 6—2,.61. Gemengd Dubbelspel, le ronde: Mej. Roos en Roos slaan mej. van Veen en Anspach 8—6, 6—2. 2e ronde: Mej. van Weel en Kauffmann slaan mej. van Nievelt en Naessens. VOETBAL ULYSSES—SPORTVER. HAARLEM'S DAGBLAD. Met zeer veel invallers bond de Sportver- eeniging Haarlem's Dagblad op het terrein aan de Munterslaan den strijd aan tegen een sterke Ulysses-combinatie. Vooral in de eerste helft was het een zeer eenzijdige strijd. Het ging hoofdzakelijk tusschen den aanval van Ulysses en de achterhoede der bezoekende club, die een heel zware taak had. Zij kon dan ook niet verhinderen, dat rust inging met 50 voor Ulysses. Na de hervatting kreeg het spel een heel ander beeld. In het elftal van Haarlem's Dagblad werd een wijziging gebracht, zoodat het overwicht van Ulysses eenigszins gebroken werd. Toen de bezoekers het eenige tegen- punt gescoord hadden, trachtte Ulysses de dubbele cijfers te bereiken, maar dank zij het kranige werk van den keeper mocht haar dit niet gelukken. De thuisclub won welverdiend, HAARLEM—WACKER Voor dezen op Zaterdagavond 7 uur vast- gestelden wedstrijd komen de Oostenrijkers met het volgende elftal uit: Hribar Hauswirth Jestrab Frühwirth '(a), uher, Madlmayer (a) Zischek (a), Horvath (a), Windner, Walzliofer (a), Langer (a>! Hiervan zijn de met (a) aangeduide spelers internationals, terwijl de overige spelers ook reeds meermalen in vertegenwoordigende elf tallen gekozen zijn. Wacker heeft dit jaar deelgenomen aart het Paaschtournooi te Antwerpen, waarvoor de sterkste continentale ploegen uitgenoodigd waren. Zij sloegen daar o.a. Berchem Sport met 70, terwijl zij in de beslissing met 42 Sparta (Praag) overwonnen. Zij hebben gedurende de maand Juni in Zweden getoerd, waar zij van de acht wed strijden er zeven wonnen en één gelijk speel den met de score van 3314. De Oostenrijksche profs zijn tegenwoordig de meest gezochte tegenstanders voor oefen wedstrijden. Zij spelen een faire partij voet bal, bezitten een geweldige balcontrole en zijn meesters in positiespel. „Haarlem" staat dus voor een zware taak. Toch behoeft aan een eervol resultaat niet gewanhoopt te worden. Snelheid en geestdrift zijn wel de beste wapens, waarmede Wacker bestreden moet worden. Scheidsrechter Vrugt zal de ontmoeting leiden, die ongetwijfeld door een groot aan tal voetballiefhebbers zal worden bijgewoond. ZWEMMEN. DE ZWEMCLUB „HAARLEM" NAAR BELGIë. Zaterdagmiddag half twee vertrekken eenige leden van de Zwemclub „Haarlem" naar België voor een tournee. Het programma luidt als volgt; Zondag: Zwemwedstrijden en Polo te Gent. Maandag: 's morgens vertrek naar Brugge, des avonds 8 uur dual meet tusschen „Haar lem" en de Brugsche Zweminrichting in de overdektebadinrichting. Dinsdag: Zwemfeest met polowedstrijd tc St. Nikolaas. Woensdag: Half één vertrek naar Hollami uit Gent, aankomst te Haarlem half acht. De volgende zwemmers zullen aan den tocht deelnemen: W. P. v. d. Bogaardt, C. van Ellinckhuyzen, J. van Hemsbergen. W. Hofman, Th. Holsken, W. Holsken, H. Kooy, S. A. Liezenberg, A. J, v. d. Meer, H. Suer- hoff en J. Uitendaal van H.P.C. welke den tocht medemaakt inplaats van C. Zeeman die verhinderd is. Leider is de heer J. Vcld- hoff,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9