CRICKET. DE KAACWEEK. ZEILEN. ZWEMMEN. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. BOKSEN POSTDUIVEN (Van onzen medewerker). Eerste dag. De Kaagweek 1931 is weer begonnen. Over de weersomstandigheden van den eersten dag hebben we niet te klagen. Wel was het 's ochtends wat dreigend, maar tot regenen kwam het niet, ja in den loop van den mid dag kwam het zonnetje zelfs door. En zoo hadden wij al gauw weer de echte Kaagstemming te pakken. Als van ouds was het weer stampvol met jachten van allerlei afmetingen, die in het riet of voor anker la gen. Speciaal rondom de sociëteit met start toren en danstent hadden velen ligplaats gekozen, zoo zelfs, dat de schepen bijna mannetje aan mannetje naast elkaar lagen. De sleep der Haarlemsche zeilers kwam pas in den namiddag op de Kaag aan en stoomde dadelijk naar den lichter, waar het verblijf der Haarlemmers gedurende deze dagen is. Aan de wedstrijden van den eersten dag, die trouwens alleen uit motorbootwedstrij- den en minder serieuze zeilnummers bestaat, namen de Haarlemmers dus geen deel. Te elf uur 's ochtends klonken de eerste startschoten voor den regelmatigheidswed strijd met motorbooten. Voor' het publiek is hier slechts weinig aan te zien, daar de uit slag geheel door berekening bepaald wordt. Het nummer, dat ons altijd het meest be koort, is de éénmans-regenboogwedstrijd. Hierbij wordt zoowel handigheid als kracht en vlugheid van de deelnemers vereischt, vooral bij een krachtigen wind, zooals we vandaag hadden. Zoo hadden enkele zeilers veel moeite met het door den wind komen, misschien hadden ze ook wel wat veel tuig op. Merkwaardigerwijze waren de bekende zeilers uit deze klasse ook zonder beman ning het beste. Bos wist met zijn Holland keurig te winnen, niet ver gevolgd door Van der Mey en Van Staveren. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar de uitslagen, die hieronder volgen. Zeilwedstrijden. Regenbogen: 1 Holland, F. P. Bos, 2 De Leede III, W. Z. v. d. Mey, 3 Hollandia, C. v. Staveren. 12 Voetsjollen (Juniores De Kaag) 1 Mieke B. Wilton Jr., 2 It Sweltsje, J. Rutgers, 3 Swaayer, H. v. Swaay. 12 Voetsjollen (Vaardigheidswedstrijd). 1. Vagebond, Th. v. Helvert, 2 Bruinvisch W. J. J. v. Troostenburg de Bruyn. Motorbootwedstrijden Regelmatigheidswedstrijd: 1. Djewna, Dr. J. Blomberg, 2 Stalen Bruid, E. W. v. Vliet. Ringsteken: 1 Meo Voto, Prof. C. K. Visser, 2 Djemna, Dr. J. Blomberg. Flesschenspel: 1. Magdalena, M. Kachel- land, 2 Poseidon J. v. Os. Tweede dag. I-Iadden we Vrijdag nog hoop, dat het weer op deze Kaagweek nog goed zou worden, Zaterdag is die hoop vrijwel verdwenen. Een zeer krachtige tot stormachtige wind en vele regenbuien stempelden dit weer tot ouder- wetsch Kaagweer. Zwaar gereefde jachten, bemanningen in oliepakken, met averij ronddrijvende sche pen, om- en volgeslagen jollen, hooge gol ven met witte koppen en daarboven de grau we onheilspellende wolken, dat was het beeld ven dezen dag. Maar desniettemin werd er lustig gezeild. Het met veel spanning verbeide regen boognummer stelde teleur. De beide Friesche zeilers, Oppenhuizen en Hendriks faalden: de eerste verscheen om ons onbekende re denen niet aan den start, de tweede, Hen driks, had bij den eersten boei reeds een aanvaring en gaf op. De strijd bepaalde zich dus geheel tot de Hollanders en het waren Van Staveren en Van der Meij, die na een zeer spannende race, de eerste plaatsen be zetten. Voor de beide Sneekers is de kans op den hoofdprijs op den eersten dag reeds zeer gering geworden. Dan deed Ykema (Leeuwarden) het beter, met grooten voorsprong, bijna 20 minuten, won hij het vrijbuitersnummer. In de 16 M2. klasse won de Treub I van C. Bernard, gestuurd door W. Jacobs. Jam mer was het dat Van Breemen, die met grooten voorsprong de leiding had, zijn mast overboord zag gaan. Ook Carel de Visser had averij, zijn grootzeil scheurde. Het slot van den dag was de start der 3 jollen afdeelingen. In dichte drommen, he vig gierend en slingerend, voeren zij voor den wind het eerste rak naar den boei op het Iweiland, maar hierna was het ergste geleden. Van de in totaal zes Haarlemsche deelne mers wist alleen C. v. d. Mandele met zijn Birichino zich bij de prijswinnaars te plaat sen en dat was nog op heel bescheiden wijze. In af deeling C behaalde hij den vijfden prijs. In afdeeling A was B. Maas weer de snelste, met een halve minuut voorsprong, daarna volgden Gallé, Troostenburg de Bruyn en Barzilay zeer dicht op elkaar. In afdeeling B. was W. Pluygers, de zoon van den bekenden zesmeterzeiler eerste. De utslagen luiden: 45 M2. klasse: 1. Coppelstock, E. D. Kalis, 2 Walta, P. Schieffer. 16 M2. klasse. 1 Treub I, C. Bernard, gest. d. W. Jacobs. Regenboogklasse: 1 Hollandia, C. v. Stave ren, 2 De Leede III, W. Z. v. d. Mey, 3 De Steur, L. v. d. Steur, A Holland, F. P. Bos. Vrijbuiterklasse: 1 Jet, A. Ykema, 2 Uilen spiegel, J. Susie, 3 Dirk Duivel, W. Feity. 12 Voetsjollen A: 1 Bern. B. Maas, 2 Ree, F. A. F. Gallé, 3 Bruinvisch W. J. J. v. Troostenburg de Bruyn, 4 Black Diamond, Jac Barzilag, 5 Woelwatertje, C. C. J. Wer- nink 12 Voetsjollen B: 1 Loodsje II, W. Pluygers 2 Alvertje, P. v. d. Meer, 3 Vagebond. Th. v. Helvert, 4 Trinil, L. V. Arnold, 5 Pinguin, P. Bussemaker. 12 Voetsjollen C. 1 It Eweltsje, A. A. v. Tienhoven, 2 Knipperdol. A. P. J. B. Fermin 3 Prins Charlie, A. R. v. Tricht, 4 Brani, Jo Veth, 5 Birichino, Chr. v. d. Mandele. Derdie dag. In tegenstelling met Zaterdag werden de wdstrijden van Zondag door zeer mooi weer begunstigd. De uitslagen luiden als volgt: Teamwedstrijd 12-voetsjollen: 1. Hunter, (Boehre, Z.V. Loosdrecht) 1.16.3; 2. Ideaal (Karreman, R.Z.V.) 1.16.15; 3. Windekind (J. Maas, Z.V. Loosdrecht) 1.17.19. Teamwedstrijd regenboogklasse: 1. Henny (M. Hendriks, Sneek), 2.14.19; 2. Windekind (Oppenhuisen, Sneek) 2.9.23; 3. Duke (J. C. v. d. Velde, Kaag) 2.9.44. 16 M2. kruiserklasse: 1. Treub V (F. J. Bern- hard) 2.14.34; 2. Treub (M. van Breemen) 11 16.24. 45 M2. kruiserklasse: 1 Foehn (P. Molenaar) 1.52.33; 2. Coppelstock (E. D. Kalis) 1.53.37 (onder protest)3. Malta (P. Scheffer) 1.54. Sterklasse: 1. Aldebaran (J. Dorsman) 1.29.48; 2. Aquarius (J. R. Trap) 1.30.1. 12-voetsjollen Damesklasse A.: 1. Dobber tje (J. C. A. Oudshoorn) 1.21.17; 2. Elf (C. W. de Visser) 1.23.41; 3. Pam (De Vlieger) 1.24.35. Idem klasse B.; 1. Bebs (Konijn) 1.27.54; 2. Bram (J. Veth) 1.28.4. Scheldejollen: 1. Eureka (J. de Vries) 2.18.40; 2. Rietepiet (J. D. A- Hellema) 2,19.32. Canadeesche kano's: 1. Snuffel (M. Ruyten schild) 30.7; 2. Mickey Mouse (J. Paraber) 34.3. Kajaks: 1. Bonzo (L, Haafkens) 41.30; 2. H. de Jong 42.34. 22 Meter scheerenkruisers: 1. Sperwer (C. A. Vermaat) 2.1.52; 2. Habibi (Van Dussel- dorp) 2.16. Handicap klasse D.: 1. Narmade (Tiele- man) 2.2.36; 2. Zeepaardje (Heynen) 2.5.32. Regenboog klasse A; 1. Jan (A. Veldhui zen) 2.6.20; 2. Hennie (Hendriksen) 2.8.25; 3. Hollandia (C. van Staveren) 2.8.57. Idem klasse B.: 1. El (Hoekstra) 2.4.45; 2. Westeinder (J. Sluizer) 2.8.58. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass (J. Dors man) 2. 11. 45; 2. Uilenspiegel (J. Surie) 2.12.31. 6 Meter jachten: 1 Kemphaan (Pluygers) I.47.53; 2. Lou (Proehl) 1.48.38; 3. Edith (Garbrecht) 1.49.59. Idem middagrace: 1. Kemphaan, 1.49.26; 2. Lou 1.53.43; 3. Edith 1.58. 5. O.L. School 2, 6. O.L. School 4 7. O.L. School 25 Jongens. 4 1. O.L. School 17 ma) 1 min. 25.6 2. O.L. School 23 3. O.L. School 19 4. O.L. School 22, 5. O.L. School 18 6. O.L. School 1, 7. Rijksleerschool, 8. O.L. School 25, 1 min.. 27.4 sec.; (Ploeg I) 1 min. 29.2 sec.; (Ploeg II) 1 min. 29.4 sec. x 25 M. vrije slag: (winnaar Dr. Merens-diplo- sec.; (Ploeg I) 1 min. 30.6 sec.; (Ploeg I) l min. 34.4 sec.; 1 min. 42.8 sec.; (Ploeg I) l min. 47.1 sec.; 1 min. 47.4 sec.; 1 min. 51.2 sec.; 1 min. 55 sec,. Om hef „Dr. Merens" en „H.O.Z."-DipIoma. Zaterdagmiddag hadden in de nieuwe Ge meentelijke Zweminrichting aan de Hout vaart de j aarlijksche schoolzwemwedstrijden plaats om het „Dr. Merens"- en het „H.O.Z." diploma, georganiseerd door de afdeeling Haarlem van de Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland. Een aantrekkelijkheid van dit soort wed strijden is altijd het oplaaiende enthousias me'en de geweldige spanning. Doordat het onbekende krachten zijn, die uitkomen is nooit van te voren te zeggen, wie winnaar wordt. Talrijke belangstellenden volgden vol Inte resse de verschillende kampen. O.m. merkten we op tal van hoofden van scholen en on derwijzers. De heer J. Admiraal had de administra tieve voorbereidingen getroffen, zoodat alles in orde was. De hoofdleider was de heer J. Bongertman. Deze, goed bijgestaan door ver scheidene leeraren (essen) gymnastiek M.O., zorgde voor een zeer vlotte afwerking van het programma. Een groot aantal scholen was vertegen woordigd: 35 jongensploegen en 25 meisjes- ploegen hadden ingeschreven. Jammer was het, dat een paar ploegen niet waren opge komen. Het viel ons op. dat nog lang niet alle scholen in Haarlem aan dit jaarlijksch zwemfeest deelnemen. Misschien kan daar het volgend jaar eens voor gezorgd worden. Tevens zou het dan aanbeveling verdienen ook te probeeren de scholieren uit Bloemen- daal, Overveen, Aerdenhout en Heemstede to laten deelnemen. In Heemstede wordt reed* in de schooluren gezwommen. Wellicht zou het meedoen aan de school wedstrijden voor de gemeente Bloemendaal een aan sporing zijn om te komen tot zwemmen onder schooltijd. We zouden dan weer een stapje dichter komen bij het ideaal: Ieder Nederlander zwemmer. Na afloop van de wedstrijden deeld Dr. W. E. Merens op de bekende prettige wijze de prijzen uit. Hij verheugde zich over de steeds grootere deename, vond het jammer, dat er nog Hollandsche jongens en meisjes niet waren opgekomen en dankte allen die tot het welslagen van dit feest hadden mee gewerkt. Een speciaal woord van dank richtte hij zich tot Zignea, D.W.R., De Schoolslag, Haarlemsche Reddingsbrigade en H.V.G.B voor den financiëelen steun. Voor iederen winnaar (es) had Dr. Merens een vriendelijk woord. Om het zwemfestijn aantrekkelijker te maken, en om de kinderen te laten zien, wat ze al kunnen ze zwemmen nog kunnen leeren, had de commissie nog voor een verrassing gezorgd. Eenige leden van H.V.G.B., Zignea en D.W.R. gaven een demonstratie schoonspringen, estafette- zwemmen en waterpolo. Het is te begrijpen, dat de kinderen genoten en dat ze later zullen trachten de ouderen na te doen. Ondanks het vrij ongunstige weer zijn de schoolwedstrijden dit jaar schitterend ge- De uitslagen luiden als volgt: Meisjes: 3 x 25 M. vrije slag 1. O. L. School 23 (winnaar H.O.Z. diploma), 1 min. 22 sec.; 2. Oranje Nassau-instituut 1 min. 23.1 sec. 3. Rijksleerschool, 1 min. 24 sec. 4. O.L. School 22 (Ploeg I) 1 min. 25 sec.; Successen van H. V- G- B. in Schiedam. Op de wedstrijden van de Schiedamsche Zwemclub hebben de adspiranten van H.V.G.B. flinke successen behaald. In de 3 x 50 M. vrije slag estafette werd de H. V. G. B.- ploeg, bestaande uit R. Hagebout, J. Hollan der en P. Rol eerste te worden in 1 min. 45 sec; met een voorsprong van 11 sec. op de volgende ploeg S. V. H. In het nieuwelingennummer 50 M., vrije slag werd P. Rol tweede geplaatst, na een strijd met zes-en-twintig deelnemers, in den keurigen tijd van 32 sec. Het laatste nummer, waaraan de H. V. G. B.'ers deelnamen, de 50 M. vrije slag ad- spiranten, gaf een mooie overwinning van P. Rol in 31.6 sec., terwijl R. Hagebout in 34 sec. derde werd. De H.V.B.B.-jeugd heeft zich dus flink ge weerd. De toekomst van H.V.G.B. is goed, de jongens zullen na ijverige training spoe dig de plaatsen der ouderen in de verschil lende ploegen overnemen en weer nieuwe overwinningen helpen behalen. Het Nederlandsch Zevental. Uit Heerlen: Het Nederlandsche Polo-zeven- tal, dat onder den naam Kikvorschen uit kwam speelde Zaterdagavond in het zwem bassin van Oranje Nassau alhier een wed strijd tegen First Vienna uit Weenen. Het Nederlandsch Zevental, dat een invaller voor Kohier had, voor wlen Molle speelde, klopte de Oostenrijkers met 61. Het was een felgespeelde en aantrekke lijke wedstrijd, waar de Hollanders steeds in den aanval waren. Plet scoren werd geopend door Soeden van het IJ, die nog twee doel punten maakte. Na het draaien trokken de Oostenrijkers ten aanval, waardoor Ferson doelpuntte. De Hollanders waren van nu af aan sneller en Stender van Dolfijn bracht de stand met 3 felle schoten op 61. Het spel van de Oostenrijkers viel zeer tegen en maakte een pooveren indruk tegen over de veel sneller Hollanders. De belangrijkste uitslagen van de 3 maal 100 M. estafette wisselslag luiden: 1. Aachener, Schwimverein 1906, Aken 4 min. 25 2/5 sec. 2. Vienne 4 min. 7 sec. 6 x 50 M. vrije slag. 1. Kikvorschen Holland, 3 min. 12 sec. 2. First Vienna 3 min. 28 sec. Successen van „De Waterratten". Zondag vertrokken eenige leden van de Waterratten naar Apeldoorn om daar deel te nemen aan de jubileumwedstrijden van de A. Z. C. Dit zwemfeest werd door de Oostelijke zwemmers zeer sterk bezocht, zoodat op ver schillende banen een spannende strijd was te wachten. Het groote enthousiasme was oorzaak, dat de Waterratten het tot verschei dene successen bracht. Allereerst verscheen mej. Gr. van Galen aan den start voor 100 M. schoolslag. In haar serie wist zij na een spannenden strijd no, 1 te worden, doch bij het eindtotaal bleek zij nummer 3 te zijn. In de 100 M. schoolslag heeren kwamen verschillende Waterratten aan den start. A. C. de Bruijn wist na een spannenden strijd met Weenink van D. J. K. als no. 1 aan te tikken. Ook de volgende series brachten suc cessen mee. Van Koningsbrugge plaatste zich no. 3 ■terwijl J. Seubring zich een vierde plaats kon bemachtigen. Uit de bovengenoemde schoolslag-successen blijkt dus, dat het schoolslagzwemmen bij de Waterratten in goede handen is. Het hierop volgende nummer 50 M. rug slag seniores bracht weer een succes. A. C. de Bruijn wist het tot een tweeden prijs te bren- en met een klein verschil op no. 1. In de 25 M. vrije slag voor adspiranten wist de jeugdige Waterrat Terpoorten een tijd te maken van 13.4 sec. In de volgende serie tikte een tegenstander met gelijken tijd aan, zoodat overgezwommen moest worden. Hierbij verloor de Haarlemmer echter met een vijfde seconde, waarmee hij zich de eerste prijs zag ontgaan. Bij een serieuse training is van dit zwemmertje een snelle zwemmer te maken. Tot slot een demonstratie schoonspringen. Voor de Waterratten werd deel genomen door mej. D. Prent en P. Terpoorten en R. Knol. Mej. H. Haase van Zignea zag zich hierbij no. 2 geplaatst. Al de springers waren goed op dreef, zoodat zij een luid applaus in ontvangst hadden te nemen. Hierna ging de voorzitter der A.Z.C. over tot de prijsuitreiking. De Waterratten kunnen dus op een dag van succes terug zien. In de volgende serie startte ook mej. H. Haase van Zignea. Met haar mooien slag wist zij zich in dit nummer als no. 1 te plaat sen, hetgeen zeer verdiend was. Zwemfeest „De Waterratten". In aansluiting op het bericht van het te houden nationaal zwemfeest op Zondag 26 Juli a.s. laten wij hieronder het programma volgen: 200 M; schoolslag dames Nationaal (tevens kampioenschap H.Z.B.) 200 M. vrije slag heeren nationaal (tevens kampioenschap H.Z.B.) 100 M. vrije slag dames Nationaal. 100 M. vrije slag heeren Nationaal. 50 M. vrije slag heeren Nationaal, nieuwe lingen. 3 maal 50 M. wisselslag Estafette dames Nationaal. 4 maal 100 M. schoolslag estafette heeren. Demonstratie schoonspringen. 3 maal 50 M. wisselslag heeren Nationaal. 100 M. rugslag dames. Demonstratie „Push-Ball" voor de eerste maal te Haarlem. 5 maal 50 Meter vrije slag estafette dames, Nationaal. 5 maal 50 Meter vrije slag estafette heeren Nationaal. Polowedstrijd. Een programma vol afwisseling. De 8 K.M.-wedstrijd te Zutfen. De jaarlijksche internationale 8 K.M. zwemwedstrijd in den IJsel, georganiseerd door de Zutphensche Zwem- en Poloclub „De Jonge Kampioen", wordt gehouden op 9 Augustus a.s. NED. CRICKETBOND HAARLEM--V O. C. De thuiswedstrijd tegen het onberekenbare V.O.C. is in een groote nederlaag voor Haar lem geëindigd. V.O.C. is een elftal met middelmatige bat tingcapaciteiten, dat als allen loskomen ook voor een hooge score kan zorgdragen, maar hoofdzaak bij hen is de aanval, die zeer ge varieerd is en uit prima bolwers bestaat. Wanneer East nu ook nog van de partij is, lijkt ons dit de beste aanval der eerste klas elftallen. Haarlem wint den toss en gaat fielden. De aanval is in handen van De Ruig en Allart. Reeds spoedig is Vuylsteke door Allart ge- bowled. De Bruin die ook voor V. O. C. de innings opende geeft op 0 al eenige kansen, op 10 noe één doch daar deze niet geac cepteerd worden, scoort hij rustig verder. Ondertusschen is F. v. Herwaarden voor 12 run out gegaan en Dubru door Thomas ge vangen op het bowlen van Onkenhout voor 10. Dan is het ook de tijd geworden van de Bruin om te gaan. Als hij er 61 heeft, bowlt de Ruig hem. Het gaat nu sneller, doch v. d. Wolf, Ruychaver en Guittart maken er nog respectievelijk 11, 13 en 15, doch vallen allen als slachtoffer van Onkenhout, waai-- van de twee laatst,» gestumpet door Thomas. Ook Greimering wordt door Thomas ge vangen op het bowlen van de Ruig voor 4 en F. Kramer blijft met 0 not out. Met 13 extra's wordt het totaal 153. De Ruig bowlde niet zoo goed als de lataste wedstrijden, doch op hem werden verschillende vangen ge mist. Onkenhuit hield onder de V.O.C.-bats- man de grootste opruiming, wat zijn cijfers 5 x 40 ook wel bewijzen. beurt gehad. Alleen Misset met 15 kwam in de nen we kort zijn. Voor 34 hadden allen een Over de eerste innings van Haarlem kun- dubbele cijfers. De bowlingcijfers van V.O.C. waren na tuurlijk prima. Van Herwaarden kwam met 6 voor 4 schitterend uit den strijd. In de follow-on ging het veel beter. Nu was Misset spoedig verdwenen, doch Van der Lee en Jaskie hielden stand en brachten door kalm scoren de runs op het bord. Als Van der Lee er 23 heeft, wordt hij door v. Herwaarden ge bowled. Van de overige batsmen maakt Kleefstra er nog 12, alvorens hij achter het wicket wordt gevangen op het bowlen van Greime ring. Jaski gaat pas uit met de 7e man op de mat voor een zeer goede 40. Een goede slipcatch maakte een einde aan zijn innings. De la Mar houdt dan echter stand en op 114 voor 8 wickets is de tijd verstreken. De la Mar 23 not out. V.O.C. wint alzoo met 119 runs op de le innings. De volledige scores lulden als volgt: Eerste innings V. O. C.i ,.:r Dr. J. M. J. Vuysteke bowled Allart 1 P. de Bruin bowled de Ruig 61 F. v. Herwaarden run out 12 Th. Dubru c. B. Thomas b. W. Onkenhout 10 C. G. A. Beijers, c. B. Kleefstra, b. Onkenhout 7 A. Terwiel, c. H. de la Mar, b. de Ruig 6 P. v. d. Wolf, c. Misset, b. Onkenhout 11 F. Ruychaver, st. B. Thomas, b. Onkenhout 13 P. Guittart, st. B. Thomas, b. Onkenhout 15 A. Greimering, c. B. Thomas, b. de Ruig 4 F. Kramer, not out 0 Extra's 13 Totaal 153 Bowlingcijfers: P. de Ruig 360 Ir. J. Allart 1—28 H. de la Mar 04 W. Onkenhout 540 Eerste innings Haarlem: W. Misset, b. F. v. Herwaarden 15 Ir. J. A. Allart, c. Terwiel, b Beijers 0 F. C. Jaski, c. de Bruin, b. Terwiel 6 C. Fortgens, c. Vuylsteke, b. Terwiel 6 Drs. B. Kleefstra, bowled Terwiel b B. Thomas, c. Dubru, b. v. Herwaarden 1 H. de la Mar, l.b.w., b. v. Herwaarden 0 W. F. v. d. Lee, not out 0 W. Onkenhout, bowled v. Herwaarden 1 P. de Ruig, bowled v. Herwaarden 0 H. Boeree, bowled v. Herwaarden 0 Extra's 0 Totaal 34 Bowlingcijfers: A. Terwiel 321 C. G. A. Beijers 19 F. v. Heiwaarden 64 Tweede innings Haarlem: W. Misset, c. F. Kramer, b. v. Herwaarden 1 W. F. v. d. Lee, bowled v. Herwaarden 23 F. C. Jaski, c. Guittart, b. Terwiel 40 C. Fortgens, c. Kramer, b. Greimering 7 Drs. B. Kleefstra, c. Kramer, b. Greimering 12 Ir. J. A. Allart, bowled v. Herwaarden 1 H. de la Mar, not out 23 W. Onkenhout, c. Beijers, b. v. Herwaarden 0 P. de Ruig, b. v. Herwaarden 2 B. Thomas, not out 0 H. Boeree, did not bat Extra's 5 Totaal voor 8 wickets Bowlingcijfers: 114 C. G. A. Beijers F. v. Herwaarden A. Greimering A. Terwiel F. Ruichaver P. de Bruin 0—24 5—25 2—16 1—35 0— 4. 1— 5 D. V. C—Haarlem 2. Ook deze wedstrijd is door de Haarlem reserves gewonnen, waardoor nu uit 4 wed strijden nog 3 punten gehaald moeten worden. Haarlem H gaat eerst fielden en gooit D. V. C. uit voor 62 runs. De openingsbats de gebrs. Vos maken er samen 30, doch van de Rest komt alleen Kwant met 10 juist in de dub bele cijfers alvorens W. Kramer hem bowlt. Wisser nam 2 17, A. Blok 1 26, W. Kra mer 3 x 18. Haarlem II maakt er 105. Visser 17, W. Kra mer 38, v. Woerkom 22. Voor D. V. C. nam Kwant 3 x 37, Muiswin kel 4 x 44, Braam 2 x 18. HAARL CRICKETBOND R. C. H. 3Rood en Wit 4. R. C. H. bat eerst en brengt het tot het vrij behoorlijke totaal van 80 runs. Van Eek was met een harde 27 (5 vieren) top scorer. Ver der kwam Zonneveld met een uitstekend ge speelde 16 in de dubbele cijfers. Slingenberg bowlde met 632 uitstekend, Schmeink kon geen wicket veroveren. Faber t11 en Poederbach 37. Rood en Wit brengt het hierna tot 82. zoo dat er volop spanning was. Hiervan maakte l Poederbach 26 en Faber 13. Zonneveld bowlde 130; G. v. d. M*y de 3ie 324. Liefst 4 Rood en Witters gingen run out. Rood en Wit 3R. C. H. 2. Na haar onverwachte nederlaag tegen de Ambtenaren voriegn aZterdag, heeft Rood en Wit zich weer hersteld en een gemakkelijke overwinning behaald. Rood en Wit bat eerst. Reeds op 0 gaat Chapon run out. De volgende batsmen doen het beter. Vooral Jhr. v. Lennep en J. Drosfc^ hebben er heel goed het oog in en weten door goed cricket de score snel te doen stij gen. Droste slaat zeer hard en zijn score van 41 bedroeg niet minder dan 5 vieren en een zes. De bowlerij is ondanks het slechte weer vrij goed evenals het fielden. Als het totaal 112 is wordt Droste met de laatste man is gebowld. In de dubbele cijfers kwamen: Jhr. C. L. v. Lennep 33, M. Gobets 11, J. Droste 41 en A. Hoy er 11. BowLingscijfers R.C.H.: D. Radsma 533, J. Doets 241, A. Scheen 0—16, en A. Muller 1—14. Het begin bij R.C.H. is hierna niet erg fraai op 13 zijn reeds drie, op 22 vijf wickets neer. Scheffer en Krom, weten dan eenige ver betering te brengen en eerst op 46 wordt Krom gebowld. De laatste batsmen bieden ook niet veel tegenstand en op 61 sluit de innings. G. Krom met 16 en Chr. Scheffer met 12 hadden dubbele cijfers. Bowlingcijfers R. en W.: Jhr. C. L. v. Lennep 528, J. Chapon 522 en M. Houtkooper 08. Rood en Wit ^vint dus met 51 runs. Cricket aan den Schoterweg. Reeds eenige jaren organiseert het bestuur der H.C.C. Haarlem op haar terrein aan den Schoterweg met succes een criclcetweek. Ook dit jaar staat de cricketweek weer op het programma en wel van 29 Aug. a.s. Het programma luidt als volgt: Zondag 2 Aug.: Competitiewedstrijd tegen V.V.V. in Amsterdam. Maandag 3 Aug.: Haarlem-comb, tegen een elftal der Haai-1. Cricketbond. Dinsdag 4 Aug.: Haarlem II tegen Rood en Wit II. Woensdag 5 Aug.: Haarlem I tegen Fla mingo's. Donderdag 6 Aug. en Vrijdag 7 Aug.: Haar lem I tegen Kolibri's. Zaterdag 8 Aug.: Wedstrijd tusschen twee Haarlem-Veteranenelf tallen. Zondag 9 Aug.: Competitiewedstrijd Haar lem I tegen Rood en Wit I. Zooals men ziet een zeer gevarieerd pro gramma. Het wachten ls nu alleen nog op goed cricketweer dan zullen de resultaten ook niet uitblijven. Van Klaveren kampioen van Europa* Op de Rotterdamsche Wielerbaan hebben" Zondagmiddag onder zeer groote belangstel ling bokswedstrijden plaats gehad, die in het bijzonder beteekemds hadden omdat Van Klaveren als uitdager, zou trachten den Belgischen kampioen van Europa licht ge wicht Sybills te verslaan. Deze hoofdpartij, werd voor de pauze gebokst. Scheidsrechter was de heer Schemaan een Franschman, jurylid voor België was de heer Collard, voorzitter van de I. B. U. ern jurylid voor Ne derland de heer E. Westbroek, voorzitter van den N.O.B. Dit gevecht was vastgesteld op 15 ronden van 3 minuten, Beide boksers kregen bij hun verschijning in den ring een groote ovatie. Sybille, die niet meer zoo gemakke lijk het gewicht meer kan maken woog des morgens 61 K.G. en van Klaveren 60 1/2. De Belg is langer dan zijn tegenstander, hij heeft ook een grootere reach. Beide boksers komen in puike conditie in den ring. Direct na de gong ontwikkelt zich een snel gevecht. Van Klaveren begint goed, hij wacht niet af wat zijn tegenstander zal doen, doch vecht zijn eigen strijd. Maar het blijkt on middellijk dat Sybille een prachtige gerou tineerde bokser is, die een groot repertoire van slagen heeft en speciaal zijn counters getuigen van bliksemsnel handelen. De eerste ronde is mooi, voor tref ffelijk werk van beiden, met Sybille een tikje veelzijdiger zonder echter definitief de meerdere te zijn. In de tweede ronde zet het gevecht zich op dezelfde wijze voort. In de derde minuut van deze ronde als juist een slagwisseling op korten afstand tusschen de boksers heeft plaats gehad, stapt Sybille op zij en dan treft hem een rechtsche hoek van Van Klaveren op de kin. De Belg gaat neer, slechts een tel zit hij op den grond en hervat direct het gevecht. De slag schijnt echter erger aan te zijn geko men, dan het leek. Van Klaveren zet althans door alsof Sybille gesonneerd is en ditmaal, als zijn rechtsche op de kaak Sybille treft, is het een zuivere aanvalsstoot, die hard aankomt. Sybille wankelt en gaat voor eenige tellen down. Als hij opstaat voltrekt Van Klaveren het vonnis aan den Europee- schen kampioen door hem met een derde rechtsche in de touwen te slaan. Sybille zakt op den grond en is niet in staat op te staan. Hij wordt uitgeteld. Onder geweldig enthou siasme wordt Van Klaveren winnaar ver klaard en uitgeroepen tot kampioen van Europa. Het duurt eenigen tijd voor Sybille zoover is bijgekomen van de harde slagen van den Hollander, dat hij den ring kan ver laten. „De Reisduif" te Haarlem. Uitslag der wedvlucht van Angoulèmie, af stand 820 K.M. J. Samson 1 2. P. de Wilde 3, 6, J. Ph. Bak ker 4, P. Kroon 5.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10