LAWNTENNIS. ATHLETIEK. Voorwedstrijden der Nat. Kampioenschappen. VOETBALNIEUWS WIELRIJDEN SCHERMEN Eysker verbetert het record discuswerpen. - „Haarlem" wint 25 prijzen. Goede organisatie. (Van onzen medewerker) Op het H. F. C. terrein te Zaandam von den de voorwedstrijden plaats. De organisatie van dezen belangrijken provincialen wedstrijd was in handen van de Noord-Hollandsche athletiek bonden, die op een organisatorisch succesvollen middag kan terugzien. Scheids rechter Hillebrand kreeg geen enkel protest in behandeling. Een groote vooruitgang dus bij vorige jaren. De wedstrijdleider Hes werkte rustig en vlot het chronologisch overzicht af, dat beter samengesteld was dan in 1930. Wel was het Z- F. C. terrein geen ideale athletiek-accomodatie en niet alle juryleden waren voldoende ter zake kundig, doch er kwamen geen grove fouten de sportieve ver standhouding bederven. Deelnemers en pu bliek waren zeer talrijk en hebben van een goede plaatselijke propaganda voor de athle tiek getuige kunnen zijn. Speciaal de Haarlemmer Eysker maakte goede reclame voor de werpnummers. Zijn on derdeel was door de terrein-commissie tot in. de perfectie verzorgd en niet te vergeefs. Met een zeer goeden discusworp is eindelijk het record van Bakker, dat jarenlang op 40.T8 M. stond, verbeterd en door den Haarlemmer op 40.95 M. gebracht. Eysker kan echter nog be ter en zal tijdens den wedstrijd om den Prins Hendrikbeker wederom een serieuze poging doen, om zijn prestatie nog op te voeren. Over het algemeen domineerden de Haar lemmers sterk; zij gingen met vijf en twintig prijzen huiswaarts. Ook de jongere garde wist vaak door meerdere oefening de provin ciale tegengenstanders te kloppen, in Noord- Holland mist men op enkele uitzondering na het juiste gevoel voor stijl en training. Daarbij -zijn de athleten over zooveel kleine vereenigingen verspreid dat van een geza menlijke opbouw der prestaties weinig terecht komt. Ook de dames-athleten, onder wie verschil lende goede krachten zijn, zouden tot betere prestaties in staat zijn indien de noodige lei ding niet ontbrak. Gelet op het ongelijke veld bleven de tijden der loopnummers middelmatig. Benz en de Vries beide van Haarlem wisten zich resp. 1 en 2 te plaatsen. Speciaal de co- ming-man de Vries deed hier goed werk. Ook 200 M. was onbedreigd voor Benz. Burgemees ter Kolfschoten noteerde 21.4 sec. voor hem. Een fraaie doch weinig waarschijnlijke tijd. Kaan Jr. klopte hier gedecideerd zijn club genoot Rinkel. v. d. Booren deed in 54 sec. de 400 M. Ho- genkamp was goede derde. Op de 800 M. was een aardige strijd te zien tusschen de Haarlemmers Sassen en Branden burg. De laatste beschikte over een betere eindspurt en won met eenige meters voor sprong Effern nam bij de 1500 M. direct de lei ding om na een ronde een ongeroutimeerden nieuweling, die te hard van stapel liep, te la ten voorgaan. Daarna bezette hij spoedig de kop en liep ver uit. Buis die eerst op de 10e plaats tippelde kwam geleidelijk naar voren en werd tweede. De derde Haarlemmer Bosloper bracht het tot de vijfde plaats. De 5000 M. was een goed bezet nummer, 'dat een gemakkelijke zege voor de W. F. C.-er Bruin werd Met De Vries, Erlings, Rinkel, Benz won Haarlem de estafette 4 x 100 voor Assendelft. Een aardig geval was de 4 x 400. Haarlem kwam met de drie Studenten Over, Coster en Visser en de „korporaal van de week" Erlings uit. De werpers hielden zich uitstekend op dit hun vreemde loopnummer en wonnen de zil veren Theinert tak voor v. d. Mey's medaille- kast. Ook op kogel-, discus- en speerwerpen bleef dit drietal niet zonder succes. Zie de uit slagen. v. Genne leverde een beste prestatie. Deze athleet die de laatste overlevende van Alc- maria Victrix genoemd kan worden won hoog en polshoog. Speciaal het polshoog van 3.50M. was zeer goed, v. Musschen en Schenk won nen vèr- en hinkstapsprong en waren op beide no.'s resp. één en twee. Voor de damesnummers en de overige pres taties verwijzen wij naar de volledige uitsla gen. Uitslagen Heeren 100 meter: 1. A. Benz, Haarlem 11.3 sec. 2. J. de Vries. Haarlem 12; 3, P. v. 't Veer, Assen delft 12.1. 200 Meter: 1. A. Benz, Haarlem, 21.4 sec., 2. W. Kaan, Haarlem 25 sec. 3- G. Rinkel, Haar lem, 400 Meter: 1. J. v. d. Booren, Haarlem 51 sec. 2. P. Heiligers, IJmuiden, 56 sec., 3- J. G. Hogenkamp, Haarlem 56 8 sec. 800 Meter: 1. J. Brandenburg, Haarlem 2 min. 9.4 sec., 2- H. Sassen, Haarlem 2 min. 11 sec., 3. E. Jongsma, Olympia Z 2 min. 18.4 sec. 1500 Meter: 1. W. Effern, Haarlem, 4 min. 30.2 sec. 2. J. Buis, Haarlem 4 min. 40.4 sec., 3. J. Bak, Assendelft 4 min. 41-6 sec., 5000 Meter: 1. H. Bruin, W- F. C. 17 min. 12.4 sec., 2. E. Coenen, Amstelveen 17 min. 42 8 sec. 4 x 100 M.: 1. H. A. V. Haarlem 1.46 8 sec., 2. A. V. V. Assendelft, 47.8 sec., 3. H. A. V. Haar lem II 48 sec. 4 x 400 M.: 1. H. A. V. Haarlem 3 min. 54.4 sec., Discuswerpen: 1. G. Eysker, Haarlem 40.95 M. 2. W. A. Coster, Haarlem 36.47 M. 3. G. v. Sevenhuyzen, Alkmaar 36.47 M-- Speerwepren: 1. W. A. Coster, Haarlem 44,47 sec. 2. S. J. C. Visser, Haarlem 43.12 sec. Kogelstooten: 1 G. Eysker, Haarlem 12.57 M. 2. A. Koen de Lijnden 11.14 M. 3. W. A. Coster, Haarlem 10.62 M. Hoogspringen: l. D. v. Genne, Alkmaar 1.70 M. 2. C. v. d. Klinkenberg B. G. V. 1.65 M. Vèrspringen: 1 S. v. Mussclier, Haarlem 6.54 M. 2. K. Schenk, Haarlem 6.37 M. 3. Stie- mer, Purmerend 6-20 M. Polshoog: l. D. v. Genne, Alkmaar 3.50 M. 2. K. Schenk, Haarlem, 3.30 M. Hink stap sprong: 1. s. Musscher, Haarlem 13.70 M. 2. Kj .Schenk, Haarlem 13.50 M. Uitslarfcan Dames 100 M. 1. C. Bronder, Olympia Wier. 14.2 sec. 2. s. Buisma, Olympia A. 14.4 sec. 3. Groene- veld B. G. V. 14.6 sec. 200 M. 1. J. v, Genugten, O. D. I. M. 29.8 sec. 2. Jong, O. D, I M. 30 sec. 4 x 100 M. 1. Olympia Z. 56.4 sec. 2. O. D. I. M. 57.8 sec. Speerwerpen: 1. v Wijk Bosma. U. D. W. v. O. 22.87 M. 2. M. de Jong O. D. I. M. 21.28 M. Kogelstooten: 1. B- Bakker, Olympia Wier 8,62 M. 2. O. Koreman, olympia z. 3.54 M. Hoogspringen: 1. Y. Buisma, Aalsmeer 1.35 M. 2. B. Bakker, Olympia Wier 1.30 M. 3. L. de Boer, Olympia Z. 1.20 M. Vèrspringen: l. Y. Buisma, Olympia A. 4.97 M. 2. v. d. Genugten, O. D. I. M. 4.60 M. 3. S. Buisma, Olympia A. 4.38 M. Het eerste klasse competitie kampioenschap. D. D. V. WEER KAMPIOEN Haarlem bij de goede middelmoot. De wedstrijden om het kampioenschap der eerste klassecompetitie, welke afgeloopen week-end op Klarenbeek te Arnhem werden verspeeld, hebben wel zeer te kampen ge had met het bijzonder slechte weer althans op de beide eerste dagen. De competitie-lei der, de heer Hayte Veder, thans wedstrijd leider, zat dan ook Zaterdag met de handen in het haar, hoe het programma op Zondag nog te kunnen beëindigen. Het eerse klasse team van Haarlem, dat als afdeelingskampioen thans voor het eerst in deze kampioenswedstrijden te Arnhem mag deelnemen, slaat lang geen zwak figuur. De beide sterkste teams, welke Haarlem te ontmoeten krijgt zijn D. D. V. en Hilversum. De beide minder sterke teams, Philharmonie (Tilburg) en Arnhem zijn met Haarlem aan elkaar gewaagd. Tegen Hilversum verloor Haarlem slechts met 46. Deze wedstrijd werd al eerder ge speeld, wat nu met het slechte weer, wel zeer goed gezien blijkt te zijn. Mej. S. de Josselin de Jong is 111 deze wed strijden niet, zeer op slag. Van de Zaterdag gespeelde singles heeft zij nog geen enkele gewonnen en de single tegen D. D. V. belooft Zondag ook geen winstpunt voor Haarlem te worden. Behalve onvast, faalt thans ook haar backhand. Wel verdrietig voor mej. S. de Josselin de Jong, daar zij voor het behalen van het afdeelingskampioenschap goed werk heeft weten te verrichten. De winstpunten van Haarlem tegen Hil versum, werden geïncasseerd in het enkel spel van B. W. F. van Riemsdijk, door de goede overwinning van mevr. De Graaff; de heerendubbel van B. W. F. en H. A. C. van Riemsdijk en de damesdubbel van mevr. de Graaff en mej. de Josselin de Jong. Hoewel Haarlem tegen Arnhem Zaterdag avond nog twee partijen te spelen had, is de overwinning toch al zeker met reeds 6 gewonnen partijen. Een zeer goed resultaat waarin de jongere garde van de H.L.F.C., na melijk Quarles van Ufford en Kauffmann zeer verdienstelijk een belangrijk aandeel nam. Hun gedetailleerde uitslagen zijn hier onder vermeld. Tegen Philharmonie zijn nog slechts drie partijen gespeeld, waarvan Kauffmann al leen zijn single wist te winnen. De beide da- mes-enkelspelen van mej. de Josselin de Jong en mevr. de Graaff werden reeds verloren. De competitie-kampioen in spé, D. D. V., zal tegen Haarlem geen 10—0 overwinning kunnen behalen. Hoewel allebei drie setspar tijen wonnen èn Kauffmann èn mevr. de Graaff hun enkelspelen op zeer fraaie wijze. Zondag. Het weer is gelukkig veranderd: het is droog en zoo nu en dan zelfs zon. Op vijf banen spelende van des morgens half tien af, hoopt de wedstrijdleider nog klaar te kunnen komen. En het is gelukt ook. Circa half zes in den avond kon aan D. D. V. de Slasenger-bokaal worden uitgereikt. Voor sommige spelers had deze laatste dag natuurlijk het bezwaar van te veel moeten spelen na de beide slappe regendagen. Haarlem heeft Zondag eigenlijk wel iets teleurgesteld. Of hadden wij de menschen van Philharmonie te zwak aangezien, dat zij nu kans zagen van Haarlem met 73 te win nen? Zoo is het tenslotte wel. Het is alleszins begrijpelijk dat dit kra nige Tilburgsche team, waarvan zoowel de dames als de heeren ieder stuk voor stuk ge weldige fighters bleken te zijn, zoo'n schit terend figuur in de Zuidelijke competitie heeft kunnen maken en ongeslagen het kam pioenschap heeft kunnen bereiken. Onge twijfeld voor velen zijn de capaciteiten van de Tilbursche spelers evenzoovele verrassin gen geworden. Hoewel de score van Philharmonie tegen Haarlem zulks niet doet vermoeden, is de strijd zeer fel geweest. Het enkelspel van B. W. F. van Riemsdijk tegen Pflaume had wel een zeer verrassend verloop. De Haarlemmer was er onmiddellijk in; had zijn beste base-iine spel, was vast en en nu en dan varieerend. Negen games 60, 30 werden achtereen door hem gescoord, zonder dat Pflaume eigenlijk nog iets heeft kunnen doen. Doch de Tilburgenaar gaat Van Riemsdijk dan met eigen wapens bestrijden: baseline- spel, hard en strak van geheel hetzelfde type. Het brengt van Riemsdijk er totaal uit en Pflaume maakt nu acht games achtereen. (0_6, 6—3, 2—0). Een gelijk opgaande strijd van twee ste vige baseline-spelers met sterke fighting spi rit ontstaat. Tenslotte wint Pflaume de derde set met 75 en daarmede de match. Het spel van H. A. C. van Riemsdijk is ook te Arnhem nog niet tot de vroegere hoogte gestegen. Behalve heel goede ballen komt het vrij groote en in ieder geval te groote per centage missers den boel telkens bederven. De jeugd van Haarlem, Kauffmann en Quarles van Ufford heeft in dezen wedstrij den zeer goed gedebuteerd. Kauffmann won zijn single tegen Verbunt (Philharmonie) en hetgeen nog fraaier genoemd kan worden het enkelspel tegen van Gulick (D. D, V.) Dit laatste met de goede score 64, 36, 6—2. Het bewegelijke soepele spel van Kauff mann, zijn plaats-tactiek waren in deze partij wel zeer duidelijk sprekend. Quarles van Ufford hielp in de enkelspe- len mee om de 73 overwinning op Arnhem te behalen Zijn score 60, 63 is afdoende. Haarlem eindigt ten slotte in de lijst van vijf teams als no. 4 Doch de kwaliteits-af- stand tusschen 4 en 5 is zeer veel grooter als tusschen 3 en 4. Had Haarlem tegen Phil harmonie kunnen winnen, dan zouden beide teams juist van plaats gewisseld hebben. D. D. V. won weer alle vier haar .wedstrij den: alleen tegen Arnhem kon alleen de 100 score gehaald worden. Philharmonie en Hilversum moesten met 91 de vlag strijken, al is deze score erger, dan werkelijk verdiend is. Vooral tegen Phil harmonie heeft het in de diverse dubbels van D. D. V. gespannen en de overwinning kwam meest in een final long set. Haarlem behaalde nog de beste score te gen D. D. V. met 37. Een der gewonnen partijen was die van Kauffmann tegen van Gulick. Mevr. de Graaff leverde de bijzondere pres tatie van mevr. Locker te winnen met de moeizame score van 57, 97, 64, Het spel van de Haarlemsche dame mag dan vrij een voudig zijn zonder eenige pretentie van bril jante slagen, het is oer-vast en volhoudend. En deze gewone, gezonde eigenschap blijkt gelukkig ook nog steeds een weg tot de over winning te kunnen zijn. De derde overwinning tegen D. D. V. werd bereikt in de eerste mixed: mej de Josselin de Jong en B. W. F. van Riemsdijk slaan mevr. Locker en Eilers met 63, 62. Een zeer goede hechte, Haarlemsche dubbel, waar in beide spelers zeer goed, snel en scorend spel te zien gaven. Onbegrijpelijk, dat mej. de Josselin de Jong in haar singles zoo veel minder pres teerde! Hilversum won in totaal 3 partijen en ver loor alleen tegen D D. V. De club van den Bussumer Grindweg sloeg Haarlem al eerder met 64. Philharmonie won alleen van Arnhem en Haarlem: verloor van Hilversum en D, D, V. met de meest eervolle onderscheiding! Haarlem wist alleen van Arnhem te win nen: verloor, voor velen onverwacht, van Philharmonie en naar ieders verwachting van Hilversum en D. D. V. En Arnhem, de gastvrouw, won niemen dal! De gasten waren zoo vriendelijk alles mede te nemen. Van de 40 partijen in de 4 wedstrijden kon Arnhem er slechts 7 winnen. De scores en gedetailleerde uitslagen lui den: Haarlem—D. D. V. (3—7) Heerenenkel: B, W. F. van Riemsdijk ver liest van van der Heide 26, 0—6. H. A. C. van Riemsdijk verliest van Eilers 16, 6—8. Kauffmann slaat van Gulick 64, 36, 6—2 Damesenkel: Mej. de Josselin de Jong ver liest van mevr. Straub 16, 16, mevr. de Graaff slaat mevr. LÖcher 57, 97, 64. Gemengd dubbel: Mej. de Josselin de Jong en B. W. F. van Riemsdijk slaan mevr. Locker en Eilers 6—3, 62, Mevr. de Graaff en Kauff mann verliezen van mej. Jurrema en van Olst 0—6, 0—6. Heerendubbel: Quarles van Ufford en H. A, C. van Riemsdijk verliezen van Eilers en Hughan 16, 36. Kauffmann en B. W- F. van Riemsdijk verliezen van Mr. Heide en van Olst 4—6, 3—6. Damesdubbel: mevr. de Graaff en mej. de Josselin de Jong verliezen van mej. Jurrema mevr. Straub 36, 36. HaarlemHilversum (46) Heerenenkel: W. W. F. van Riemsdijk slaat Heldring 86, 63, H. L- C. van Riemsdijk verliest van Bloemhof 06, 46, de Graaff verliest van van der Hagen T5, 26, 16. Damesenkel: mej. de Josselin de Jong ver liest van mej. Groenewegen 64, 79, 36, mevr. de Graaff slaat mej. van Herwijnen 6—3,6—4. Gemengddubbel: mej. de Josselin de Jong en B, W. F. van Riemsdijk verliezen van mej. Herwijnen en Knottenbelt 36, 6—4, 4—6, mevr. de Graaff en H. A. C. van Riemsdijk verliezen van mej. Groenewegen en Knotten belt 3—6, 2—6. Heerendubbel: B. W. F. en H. A. C. van Riemsdijk slaan Heldring en van der Hagen 62, 46, 11—9; de Graaff en van der Togt verliezen van Bloemhof en Knottenbelt 1-6, 1-6 Damesdubbel: mevr. de Graaff en mej. de Josselin de Jong slaan mej. Groenewegen en mej. van Herwijnen 62, 63. HaarlemPhilharmonie (37) Heerenenkel: B. W. F. van Riemsdijk ver liest van Pflaume 60, 36 5—7. H. A. C- van Riemsdijk verliest van Brouwer 2—6, 6—8, Kauffmann slaat Verbunt 62, 64. Damesenkel: mej, de Josselin de Jong ver liest van mej. Koene 26, 3—6. mevr. de Graaff verliest van mevr. Verbunt 75, 16, 4—6. Gemengd dubbel: mej. de Josselin de Jong en B. W- F. van Riemsdijk verliezen van mej. Koene en Pflaume 46, 46, Mevr. de Graafr en Quarles van Ufford slaan mevr. en heer Verblunt 63, 86. Heerendubbel; Quarles van Ufford en H. A. C, van Riemsdijk verliezen van Pflaume en Verbunt 16, 57, Kauffmann en Quarles van Ufford slaan Brouwer en Kessels 6O, 60. Damesdubbel mevr. de Graaff en mej. de Josselin de Jong verliezen van mevr. Verbunt en mej. Houben 4—6, 36. HaarlemArnhem (73) Heerenenkel: B- W. f. van Riemsdijk slaat Heyneker 36, 62. 1412, H. A, C- van Riemsdijk slaat Tromp Meesters 7—5, 7—5. Quarles van Ufford slaat de Goeyen 6—0 6—3. Damesenkel: mej. de Josselin de Jong ver liest van frl. de Geer 26, 16, mevr. de Graaff slaat mevr. de Bruyn Tengbergen 6—2, 6—2. Gemengd dubbel: mej. de Josselin de Jong en H. A. C. van Riemsdijk verliezen van frl, de Geer en Heyneker 6—4, 36, 68, mevr. de Graaff en Quarles van Ufford slaan mej. Brand en Tromp Meesters 63, 97. Heerendubbel: Quarles van Ufford en Kauffmann slaan de Bruyn Tengbergen en Engelbrecht-s 64. 62 Damesdubbel: mevr. de Graaff en mej. Jos selin de Jong slaan mevr. de Bruyn Teng bergen en N. N. 62. 75. Een heerendubbelspel wordt door Haarlem gewonnen gegeven aan Arnhem De competitie-eindstand is: gesp.gew.gel.verl.part.pnt. 4 4 35—5 4 3 1 24—16 4 2 2 17—23 4 4 1 3 17—23 2 4 4 7—33 D- D. V. Hilversum Philharmonie Haarlem Arnhem Stoop's tournament begonnen. Tot de belangrijkste tournooien van Haar lem en omgeving behoort nog steeds Stoop's tournooi. waaraan verscheiden tweede klas- en vele derde klas spelers en speelsters deel nemen. Ook dit jaar is de belangstelling weer zeer levendig en reeds bij de eerste ronden der wedstrijden was er vrij veel bezoek. Den heelen Zondag schalden de scores van de scheidsrechtersstoelen en sprongen en snelden enkels en dubbels tusschen de blan ke krijtlijnen op de roode banen. Er werd heel wat afgespeeld en er waren reeds eenige zeer spannende wedstrijden. De merkwaar digste match van den dag was zeker de single tusschen Blom en zijn clubgenoot Verroen. Niet door de bijzondere spelcapaciteiten, maar door het zonderlinge verloop. Blom had niet veel moeite de eerste set gewonnen 10-12, maar in de tweede set schoot zijn score uit, overvleugelde hij Verroen door zijn he- vigen aanval zijn afdoende vollies. Met 5—1 kwam Blom in deze set voor. Toen kwam een ommekeer. Verroen herwon zijn zelfvertrou wen en Blom begon te knallen op iederen bal, beide services hard, zoo hard hij kon. De knalballen gingen voor driekwart uit en dat was voldoende. Verroen haalde op, kwam ge lijk, moest nog tot 119 vechten om de set te winnen en kwam ook bij de derde set met 75 als overwinnaar uit het strijdperk. Van der Stadt die in T.C.H. II voor de com petitie tegen dr. Eysvogel (Adventage) had gespeeld en gewonnen, werd nu letterlijk in gemaakt. Eysvogel speelde veel op v. d. Stad's backhand die heel zwak terugspeelde of di rect in den grond sloeg. Rallies waren er na genoeg niet. Eysvogel klapte op alles, smash- te en volleerde uitstekend en gaf v. d. Stadt pas in de tweede set bij 51 even een klein kansje. Bij 53 vergooide v. d. Stadt deze kans verloor zijn servicegame en de match. Van der Stadt schijnt overspeeld te zijn; op deze wijze had hij niet- behoeven te verliezen. De uitslagen luiden tot dusver: Heeren-enkelspel Aanstoot slaat Hessels 108, 64. Vos slaat- Smit 62, 63. v. Huysstee slaat Vorstman 61, 60. Tcering slaat Levie 64, 64. v. Hezel slaat Dr. Tr. Bölger 61, 63. Dr. de Crauw slaat Lanting 6—1, 62. Muhlschlegel slaat Schouten 60, 60. Stoel slaat P. v. Tetering 26. 75. 60. Allard slaat Slingervoet Ramondt 62, 62 Blom slaat Verhagen 61, 62. Dr. Eysvogel slaat v, d. Stadt 61, 63. De Roos slaat Hoek 62, 60. Vis slaat Max 64. 61. Verwey slaat Stuart 61, 1. Kemper slaat Dr, Tiessens 63. 6—4. Borgerding slaat v. Son 62, 64. Wilner slaat A. v. Tetering 62, 60. IJzer slaat Bijvoet 62. 62. Bitter slaat Stoel 63. 60. Verroen slaat Kramer 62, 64. Verroen slaat Blom 1012, 119, 75. Dames-enkelspel: Mevr. Kühn slaat mej. Vlieger 7—5, 6—3, Mej. Uytenhage de Mist slaat mej. y. Beau mont 63, 7—5, Mej. v. d. Stadt slaat mej. Leeuwenberg 6—1. 6—2. Mej. Levi slaat mej. Ploegsma 6—2, 62. Mevr. Kamerbeek slaat mevr. Stuart 62, 6—4. Dames-dubbelspel Mevr. Spronk en mej. v. Nop slaan mej. Haje en mej. Kramer 60, 61. Mej. en de heer v. d. Sadt slaan mevr. en Gemengd dubbelspel: den heer v. Heukelshoven 6—1, 6—0. Mej. Uytenhage de Mist en Klok slaan me vrouw en den heer Hoek 60. 62. Mej. Grimberg en Borgerding slaan mej. Wamsteker en v. Doorn 62, 75. Mevr. v. d. Klashorst en Aanstoot slaan mevr. Spronk en Verwey 86, 46, 64. Mevr. en de heer Bölger slaan mej. Bor gerding en Rvenga 63, 64. Mej. Hulshof en IJzer slaan mevr. Lanting en v. Son 63, 61. Mevr. Kamerbeek en Derkinderen slaan mej. v. Laar en v. Hezel 64, 6—2. Mej. v. Beaumont en Cassée slaan mej. Duyf en Boon 61, 64. Mej. Renses en Eysvogel slaan mej. v. d. Haar en Dr. de Crauw 64, 97. Heerendubbelspel Klok en Der Kinderen slaan Lanting en Dr. Tiessens 6—3, 75. Muhlschlegel Sr. en Jr. slaan Aanstoot en Ijzer 6—3, 6—8, 6—1. Vos en Bitter slaan Kramer en Reyenga 6—4, 7—5. Blom en Göllner slaan v. d. Weyden en v. Hezel 6—2, 7—5. W. S. Smit en J, Smit slaan Kemper en Vis 6—3, 1—6, 6—2. DAVIS CUP. Engeland slaat Amerika- Engeland is er zoowaar in geslaagd de Amerikanen te kloppen in den Challenge- round voor den Davis Cup. Dit is van de Engelschen inderdaad een keurige prestatie, een ongekend succes sinds vele jaren. De winnaars waren vertegenwoordigd door Austin, Perry en Hughes, de beide eersten voor de enkelspelen, Perry en Hughes voor het dubbelspel. Voor Amerika speelden Wood en Shields de enkelspelen. Lott en Van Rijn het dubbelspel. Wij meldden in ons vorig nummer reeds dat Austin de serie begon met een overwinning op Wood en dat Perry ver loor van Shields. Daarna is het dubbelspel •op Zaterdag gespeeld en zooals te verwach ten was, bleven de Wimbledon-winnaars Lott en Van Rijn de Engelschen hierin de baas, Het werd 61, 63, 46, 63. Amerika leidde dus met 21 en Engeland moest de laatste enkelspelen winnen om de zege te behalen. Dit is gebeurd. Zondag heeft eerst Perry den strijd tegen Wood gewonnen en wel met 6—3, 8—10, 63, 6—3. Daarna kwam Austin voor de beslissing tegen Shields. Deze partij kon tevens gelden als de revanche van Wimbledon, toen de Amerikaan op het uiterste nippertje van Austin won. Het was opnieuw de strijd van tactiek tegen kracht en ditmaal heeft de kracht, vertegenwoor digd door Shields, het moeten afleggen, Austin won met prachtig spel in straight sets met de score 86, 63, 75 en Enge land komt dus nu met een 32-zege tegen Frankrijk om het bezit van den beker zelf. In langen tijd heeft Engeland het niet zoo ver gebracht. Zal het eindelijk weer eens den Davis Cup voor een jaar in bezit krijgen of zullen Borotra, Cochet, Boussus en Brug- on zich handhaven? Wij mogen een strijd vol spanning verwachten. HaarlemWacker (I10) De roodbroeken hebben Zaterdagavond van de Weensche prof. club „Wacker" een gevoelige les gehad, een les die naar wij ho pen, door hen goed ter harte zal zijn geno men. De Oostenrijkers bezaten drie goede eigenschappen, n.l. koppen, positiespel en snelheid. Hiervan heeft het talrijk opge komen publiek naar hartelust kunnen pro fiteered In het bijzonder viel de linksbinnen Walzhofer op, die niet minder dan zeven doelpunten scoorde. Na afloop verklaarden de Oostenrijkers, die ook pas in het Noorden hebben getoerd, dat zij nog nimmer op zoo'n prachtig veld had den gevoetbald. Haarlem heeft het volgende elftal: De Vries, P, van Daalen, Huysmans. H. de la Mar, Fijen, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Van Polanen. Kammeijer. De Oostenrijkers beginnen met eenige pittige aanvallen, die door de Haarlem-yer- dediging worden afgeslagen. De roodbroeken hebben reeds spoedig succes ais Bieshaar een goede pass geeft aan Breeuwer. Deze schiet over den uitloopenden keeper mooi in doel. (1—0). Na dit bemoedigende begin doet Haarlem- verschillende goeae aanvallen; het Is Jam mer dat Iseger eenige malen te veel talmt. De Oostenrijkers vergasten ons dan op eenige mooie staaltjes van voetbalspel. Maar er wordt taai verdedigd, al is de afwerking wat te slordig, waardoor de bal meestal in 't- bezit van een tegenstander komt. De Vries is in doel niet klemvast, maar doet toch ook eenige bravourslukjcs. Bij een goeden voorzet, van Kammeijer ma handig samenspel met Van Polanen) zijn de overige spelers niet voor doel om de score te verhoogen. Eindelijk, na een half uur spelen, komt voor Wacker dc gelijkmaker en nog vóór de rust aanbreekt is deze score verhoogd tot 13. De tweede goal der gasten kwam doordat Fijen ontactisch terugspeelde. In de tweede helft is het spel nog geen mi nuut oud of de stand is 14. De Oostenrijkers hebben nu den smaak te pakken; als een kwartier is gespeeld is het. reeds 18. Dit had echter de achterhoede en in het bijzonder De Vries kunnen voorkomen, want hier werd den Oostenrijkers wel wat te veel cadeau ge geven. Dan herstellen de roodbroeken zich weer. Speciaal de middenllnie zwoegt. In de voorhoede is vooral Van Polanen zeer actief; hij vormt met Kammeijer een goeden vleugel. De rechtervleugel is ditmaal niet erg op dreef, terwijl Breeuwer is vooruitgegaan. Het meeste gevaar dreigt nu bij Haarlem van links, maar hoewel nu meer op de Oos- tenrijksche helft wordt gespeeld, wordt niet gescoord, Een doelpunt van Kammeijer wordt wegens buitenspel afgekeurd. De Oostenrijkers scoren nog twee maal. Het is inmiddels flink gaan regenen. Het einde brengt Wacker een 10—1 overwinning. Verheugd verdwijnen de Weensche spelers in de kleedkamer, met medeneming van den speelbal als aandenken aan dezen wedstrijd." De strijd werd door den heer Vrugt goed geleid. In de middenlinic waren De la Mar en Fijen ee naanwinst, al had laatstgenoemde af en toe zwakke momenten. Kasteleinsclub „Ons Genoegen". Er zijn in de afgeloopen week weer twee wedstrijden gespeeld. Eerst tegen de verbrui kers, die bloemen aanboden. Doch daarna gaven Krom, v. d. Laan etc. aan de kaste leins een keurig voetballesje. O, G. verloor van dit sterke elf tel met 84; een verdien stelijk resultaat. Daarna werd gelijk gespeeld tegen D.I.O.- comb. Dc bezoekers benutten de meeste strafschoppen na afloop en schaarden zich daardoor toch nog onder de winnaars. Dinsdagavond komen de bakkers van „Vooruitgang" op bezoek. Ook Donderdag avond wordt gespeeld. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE Beslissingswedstrijd kampioenschap. Doordat de vereenigingen A. G. T. (Am sterdam) en Tramvogels (Haarlem) het seizoen 1930—1931 in de Afd. I van bovenge noemde competitie, met een gelijk aantal punten eindigden, is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Bij loting werd bepaald dat deze ontmoe ting te Amsterdam gespeeld zal worden op Dinsdag 21 Juli a.s. De ontmoeting zal geleid worden door scheidsrechter Laarmans. Met goedvinden van beide betrokken ver eenigingen zal deze ontmoeting tetvens een liefdadigheidswedstrijd zijn waaraan het mu ziekcorps der Amsterdamsche Gemeente Tram zijn medewerking zal verleen en. De winnaar van deze ontmoeting zal niet alleen Kampioen der Tram- en Spoorweg- competitie zijn maar voor het eerst voor een jaar In het bezit komen van de door de directies der verschillende Tramweg-maat schappijen beschikbaar gestelde zilveren Wis seltram. De Tour de France. Dc Tour de France, 's werelds groote wie lerwedstrijd. waarin de deelnemers in een maand tijd Iets meer dan 5000 K.M, moeten afleggen, om rondom Frankrijk te rijden is alweer over de helft en de leiding in het algemeen klassement hebben de Franschen, individueel de renner Antonius Magne. Zij hebben nu al zooiets van 120 uur gereden, netto rijden dan wel te verstaan en nummer twee op dit oogenblik de Italiaan Pesenti, is slechts 5 minuten op den leider achter. Weer een 4 minuten later volgt de Belg Dmuysère. Het zwaarste gedeelte van de geweldige reis is nu achter den rug. De bergtoppen van de Pyreneeën, dc afmattende hitte van de Zuidelijke vlakten zijn getrotseerd, het gaat nu weer naar het Noorden. En, hoewel er nog zooiets als con kleine 2000 K.M. van de 5000 gereden moeten worden, mag men naar de ervaring van vorige jaren, den rit nu al haast als beslist beschouwen. De on derscheidene ploegen plegen hun leider zoo krachtig mogelijk te helpen, dat er niet veel kans voor nummer een is, om zijn voor sprong belangrijk te vergrooten, echter ook weinig kans voor de volgenden om den leider voorbij te streven. De verrassingen, die in de bergen zoovaak kunnen komen, zijn nu, zooal niet geheel uitgesloten, dan toch onwaarschijnlijk geworden. Ditmaal spant het echter veel meer dan ooit eerder het geval was. De 5 minuten voorsprong van den leider op dit punt van den tocht is ongekend weinig en men zegt dat Magne teekenen van groote vermoeid heid geeft, grooter dan zijn zwaarste concur renten. Daarentegen zal de terugtocht den Franschman ongetwijfeld met nieuwe ener gie bezielen. In elk geval staat nog een felle strijd te wachten. intern. Degenwedstrijden te Zandvoort. Uit Zandvoort: Zondag hadden in het hotel d'Orange te Zandvoort de Internationale Degenwed strijden om den Amsterdamschen Scherm- bondbeker plaats. De uitslag was als volgt: 1. Weber, 9 gew. part. 10 ontv. treffers, 29 gegeven tr.. 2 Mosman 9 gew. part. 17 ontv. treffers, 31 geg. tr.„ 3. Knoops. 7 gew. part. 18 ontv. tr„ 25 geg. tr., 4 Dyrssen (Stock holm), 7 gew. part. 21 ontv. tr. 26 geg. tr.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11