MATCH EU WE—CAPABLANCA. DAMMEN B. SPRINGER TE HAARLEM. GYMNASTIEK HENGELEN WATERPOLO. HONKBAL BILJARTEN KYNOLOGIE. SCHAKEN. De vierde partij remise. Zaterdagmiddag is het terrein van den strijd verlegd naar 's Gravenhage, waar ln het Nationaal Schaakgebouw, dat in zijn bijna 5-jarig bestaan reeds vele zeer belang rijke matches en wedstrijden binnen zijn mu ren heeft zien spelen, de kamp tusschen Euwe en Capablanca wordt voortgezet. Voor de meeste Haarlemsche schakers is het gebouw aan de Van Speykstraat no. l even onbekend als de National Gallery te Londen. En toch is het voor een schaaklief hebber de moeite waard, bij een uitstapje naar den Haag, ook dat gebouw, waar wijlen Ba ron Bcntinck, den opperstalmeester van H. M. de Koningin, woonde, met een bezoek te vereeren. Men kan er 's middags tevens een partijtje maken, want er zijn dagelijks vele C/4 PA P LA A/t/L trouwe bezoekers. Het gebouw is rustig ge legen in het centrum der stad, gemakkelijk met trams te bereiken. De wanden van de groote zaal, waar straks de strijd gaat be ginnen, zijn gedeeltelijk met een stemmig, imitatie-lederen behang bekleed, De ventila tie is zeer vernuftig, n.l. zijn er roosters, waar achter zich gaspitjes bevinden. Worden die aangestoken, dan wordt de lucht uit de ver trekken op geruischlooze wijze weggezogen, een veel betere methode dan het gedruisch van electrische ventilatoren, waardoor de schakers in hun combinaties gehinderd wor den. De breedste wand is versierd met een groot schilderstuk, voorstellende de schaking van Proserpina, dochter van de oogstgodin door Hades, den god der onderwereld, Op de eerste verdieping zijn de speellokalen, welke vandaag een paar honderd schakers zal ber gen. In alle zalen trouwens zien wij gravures, foto's, schilderijen en prenten, welke met schaak in verband staan. In de breede serre, die door glazen deuren van de groote speelzaal is afgesloten, komen de meesters tijdig aan. Na een onderhoud met mr. Levenbach, betreffende een wijziging in het aanvangsuur voor de volgende partij en die van Vrijdag a.s., het nemen van een kiek, met enkele bestuursleden in hun midden, neemt te ongeveer kwart na 2 uur het spel een aanvang. Voor de vierde keer teekent zich een Wimzo-Indische op het bord af, nadat Euwe de partij met den Damepion heeft ge opend. Is de opening met den Koningspion te genover Capa te gevaarlijk? Natuurlijk niet, maar de meesters van dezen tijd hebben van de Indische verdediging studie gemaakt en de varianten van die opening hebben hoogstens een levensduur van een half jaar, dus men kan elkaar nog voor problemen plaatsen. Na 1. d2d4, Pg8—f6; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pblc3, Lf8b4; a. e2e3 Rubinstein-va riant, evenals in de 2e partij) speelt Capa blanca niet bT— b6, maar 4.d7d5 en na 5- Pgle2, d5.xc4. Terwijl Euwe de stelling onderzoekt, want de gambietpion moet terug gewonnen worden, komt Capablanca in het, onmiddellijk aan bedoelde serre grenzende, perszaaltje en loont zoo terloops even aan, dat hij in de derde partij ook had gewonnen, in dien Euwe daarin aan het slot geen vergis sing had gemaakt (Te6) Jhr. Stricke v. Lin- schotcn meende namelijk, dat Euwe nog kan sen had behouden na Pa6e7. Snel volgen de zetten na 6. a2a3, namelijk 6. - - -, Lb4 a5; 7. Ddla4t, c7c6; 8. Da4xc4 (en de gam bielpion is weder in de wacht gesleept), 00; 9. Pe2g3, Pb8d7; 10. f2—f4, om e6—e5 te beletten. Van een aanval op den Konings vleugel, zooals hier en daar werd veronder steld, is natuurlijk nog ge ensprake. Na 10- Pd7b6 zien wij Capablanca weer verschij nen, lachende en in het beste humeur. Euwe daarentegen leek ons vóór den aanvang een tikje nerveus, maar na zijn 9en zet gaat hij ook eens wandelen. Na laatstgenoemden zet wijst 't klokje aan voor Euwe 36 cn voor Capablanca 43 minuten. Na. 11. Dc4d3, komt 'n mooie zet van Zwart: 11.c6c5! een pionoffer, dat feitelijk de geheele tot dusverre gevolgde speelwijze van Wit weerlegt. De keuze voor Wit is in zekeren zin niet moeilijk, want wan neer hij Dameruil wil vermijden, neemt Zwart op d4 den pion (c5xd4) met als gevolg een zwakke d-pion voor Wit. Er volgen 12-d4xc5. Dd8xd3; 13. Lflxd3,La5xc3f; 14. b2 x c3, Pb6— a4. De geofferde pion wordt daardoor weer te ruggenomen, maar Euwe verbindt er nog een aardig stellingsvoordeeltje aan, door hem naar c6 te spelen, zoodat de overgebleven Dame- vleugelpionnen van Zwart, na 15. c5—c6, b7xc6 eveneens geisoleerd staan (zie de witte a3 en c3), Het is o.i, een open vraag, wie van beide partijen thans het beste staat. Het zou ons niets verwonderd hebben, indien de meesters thans de klokjes stil hadden gezet en daar mede tot remise besloten. Er volgen: 16. Pg3 e2 (dekt pion c3), Pa4—c5; 17- Ld3—c4 (Lc2?, 18. La6!Lc8a618- Lc4 x a 6, Pc5 x a6; 19. Kei—d2. Tf8e8; 20. Pe2—d4. De ontstane stelling eischt een nauwkeurig onderzoek, met 't oog op het eindspel, dat gaat beginnen. In de groote zaal en nog een derde nevenzaaltje is het propvol belangstel lenden. Het is er nogal rumoerig, maar de meesters zitten gelukkig veilig achter glas, waar ook de Cubaansche gezant de partij volgt. De voorzitten van den Wereldschaak bond, mr. Rueb, die vanavond naar Praag vertrekt voor het congres (zooals bekend, wordt daar thans het landentournooi gehou den, waarin Weenink, Noteboom, Addicks en V. Doesburg onze kleuren trachten hoog te houden) is de geheele middag aanwezig, evenals de secretaris van den Ned. Schaak bond, de heer Hartogensis. Ook mevr. Euwe volgt trouw als altijd de gebeurtenissen. Mr. Oskam, voorzitter van den N.S.B. weet te vertellen, dat dr. Lasker uit Berlijn zal ko men. Van middag echter hadden wij het voorrecht nog niet, hem in ons midden te zien. Voorts merken wij tal van andere be kende schaakspelers op, b.v. de oud- Haar lemsche crack mr. dr. W. Fick, meester Landau en de Utrechtsche voorvechter Goud. Eindelijk volgt 20 ce6e5! de beide klokjes staan op 1.13). Een interessante stel ling, want na eindelooze' analyses blijkt dat Wit den c-pion niet kan nemen, wegens ge vaar voor zijn Koning. De volgende zetten kosten weer aardig tijd; na 21. f4xe5, Te8xe5; 22. Kd2—c2, Pf6—d5 hebben beide spelers in totaal 11/2 uur ge speeld. Voorloopig draait alles om den pion- e3, welke in Euwe's handen straks de pion nen van den zwarten Koningsvleugel zal isoleeren. Er volgen 23. Thlel, c6c5; 24. Pd4f3, Te5e4; 25. Talbl (inleiding tot een tegenaanval), Ta8e8. Beide spelers hebben nog 20 minuten voor de laatste 7 zetten, derhalve geen zee van tijd in een stelling als deze, welke nog vrij ingewikkeld is geworden. Wit staat een tikje beter, Capa is onrustig en controleert zijn tijd. Ook Euwe is in geweldige spanning. Er volgen 26. Tblb7!, Te4e7 (het eenige); 27. Tb7xe7, Te8xe7; 28. e3—e4, Pd5—b6 na welken zet Capablanca remise aanbiedt, het geen Euwe weigert, waaruit gelukkig af doende blijkt dat hij, zoo mogelijk, zal trachten Capa, al was het ook maar één maal, te verslaan. Euwe was van oordeel, naar hij ons even later mededeelde, dat hij beter stond. Er volgen: 29. Teldl (dreigt alleen maar mat! f7—f6; 30. e4—e5, Kg8—f7 (f6xe5?; Td8 t enz.); 31. e5xf6, g7xf6 (Kf6: Lg5 t); 32. Tdlel (het vlaggetje van de klok stond gespannen), Te7xel; 33. Pf3xel, Kf7e6 waarna papier en enveloppe voor Euwe gereed lagen voor het opschrijven van zijn 34sten zet, aangezien de partij na 4 uur spelen wordt afgebroken. Hoe zou onze meester uit deze stelling winst halen, mis schien nog na een paar uur peuteren, met zelfs altijd nog kans op verlies? Het kwam niet zoover. Thuis gekomen, analyseerde Euwe de stelling grondig (en Capa deed hetzelfde in het schaakgebouw) waarna hij Capablanca telefoneerde, dat hij met remise genoegen nam, wat Capa best vond. De stand is derhalve; Capablanca 21/2, Euwe 11/2. De vijfde partij wordt heden, Maandag avond, in Hotel Coomans (is Bristol), Hoofd- steeg 12 te Rotterdam gespeeld. Aanvang 7 uur. De zesde partij vindt plaats a.s. Woensdag in het Palace Hotel te Schevenlngen, om 2 uur 's namiddags. De zevende partij zal Vrijdagavond reeds om vijf uur beginnen in de Militiezaal te Amsterdam (Singel). BogoljubowAljechin remise. In het te Praag verspeelde wereldschaak- tournooi moest Frankrijk uitkomen tegen Duitschland; Duitschland behaalde de over winning. De wedstrijd BogoljubowAljechin werd remise. De wedstrijd Oostenrijk tegen Nederland eindigde met 3—2. Onder buitengewone belangstelling had Vrijdagavond in de tuinzaal van „De Kroon" de blindpartij en simultaanséance van den wereldkampioen B. Springer plaats. Te ruim zeven uur ving de blindpartij tegen J. van Looij (Haarlemsche Damclub) aan. Na ruim 'n uur spelen eindigde de par tij in een fraaie overwinning voor den wereldkampioen. Hierna ving Springer zijn wandeling langs de borden aan. waarachter niet minder dan 39 spelers voor het meerendeel geoefende spelers der beide Haarlemsche clubs po pelden van strijdlust om den grootmeester te bestrijden. Na ruim 4 uur spelen had Springer 29 par tijen gewonnen, 3 partijen verloren tegen: Th. Werdler, H. G. Teunisse, H. van Lunen- berg Jr., en 7 partijen remise gespeeld tegen D. J. Terink, W. J. A. Matla, F. W. de Pater, J. B. Sluiter Jr., I. Risseeuw, H. C. Stappers, A. Smit. De blindpartij tegen J. van Looij (Wit) tegen Springer .(Zwart), verliep, .als volgt; Wit 1. 32—28 3. 37—32 5. 46—41 7. 31—27 9. 44—39 11. 30—25 13. 30—24 15. 25 34 17. 34—30 19. 30—25 21. 35—30 40—35 25. 49—44 27. 25—20 29. 20 9 31. 37 26 33. 38 27 Zwart. 19—23 10—14 14—19 25 34 21—26 15—20 20 29 13—19 11—17 10—15 15—20 1—7 12—17 14 34 3 14 23—28 18 49 Wit Zwart. 2. 28 19 4. 41—37 6. 34—30 8. 39 30 10. 50—44 12. 35—30 33 24 38—33 40—35 20. 44—40 22. 42—38 24. 47—42 26. 44—40 28. 40 20 30. 35—30 32. 32 23 14. 16. 18. 14 23 5—10 20—25 17—21 10—14 4—10 19 30 8—13 7—11 2—8 20—24 17—21 7 12 9—14 26—31 21 32 Wit geeft op! Na afloop had Springer een geweldige ovatie in ontvangst te nemen en de woorden van dank, door den voorziter der „Haar lemsche Damclub", den heer P. G. van Engelen, tot Springer gericht, waren dan ook zeer zeker dubbel verdiend. De „Haarlemsche Damclub" kan wederom op een uitstekend geslaagden avond terug zien, want de talrijke aanwezigen hebben in ruime mate genoten van het geniale spel van dezen meester. Competitie K. T. K. De tweede wedstrijd voor de athletiek - competitie van den Kennemer Turnkring zal gehouden worden op Donderdag 23 Juli voor de heeren en op Dinsdag 28 Juli voor de dames, beide malen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. Kampioenschappen- De athletiek-kampioenschappen van den Kennemer Turnkring worden gehouden op Zondag 16 Augustus op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. Het programma bestaat voor dames uit de volgende nummers: 100 M. hardloopen, 4 x 100 M. estafette, relay 20010080—60 M., hoog- en vèrspringen m.a., Duitsche drie sprong, kogelstooten. discuswerpen en speer werpen. Voor de heeren zijn bestemd 100 M., 400 M. en 1500 M. hardloopen, 4 x 100 M. es tafette, Zweedsche estafette, hoog- en vèr springen m. a., hinkstapsprong en polshoog springen, kogelstooten, speerwerpen en dis cuswerpen. De inschrijving sluit 5 Augustus. Veelzijdigheidswedstrijd. Een nieuw denkbeeld. De Beverwijksche Gymnastiekvereeniging „Turnlust" heeft een wedstrijdplan ont worpen, waarbij de veelzijdigheid van de deelnemenden op den voorgrond staat. Zij stelde, zich in verbinding met Concordia te Haarlem en beide vereenigingen zijn nu tot overeenstemming gekomen omtrent een der- gelij ken veelzijdigheids-wedstrij d. De wedstrijd zal bestaan uit gymnastiek, athletiek en spel. Gaarne had men er nog zwemmen bij genomen, maar in Beverwijk bestaan voor een Sportfondsenbad nog slechts plannen, zoodat men van die sport heeft moeten afzien. Van elke vereeniging zullen zes dames en vijf heeren deelnemen, wat overeenkomt met het aantal deelnemenden in de spelen, die op het programma staan, nl. grensbal voor dames en slingerbal voor heeren. Als gymnastische onderdeelen zijn voor allen aangewezen 4 oefeningen naar keuze, en wel aan rek, brug, ringen en paard. Voor athletiek worden vereischt een loop-, een spring- en een werpnummer, nl. 100 M. hard loopen, keuze uit hoogspringen m.a., vèrspringen m.a. en hinkstapsprong, en keu ze uit kogelstooten, speerwerpen en discus wei-pen. Elke ploeg moet dezelfde keuze doen. Voor elke gymnastische oefening wordt 1 cijfer gegeven. De athletiek-beoordeeling geschiedt volgens de K.N.G.V.-tabellen, en grensbal en slingerbal worden gespeeld in overeenstemming met het K.N.G.V.-regle- ment. Elke overwinning op gymnastiek in totaal, athletiek in totaal en spel levert zoowel voor een dames- als voor een heerenploeg 2 pun ten op. Staan de partijen in éen van die 3 onderdeelen gelijk, dan krijgt elke vereeni ging 1 punt. Beide vereenigingen krijgen dus in totaal 12 punten gezamenlijk. Een andere beoordeelingswijze, nl. het op stelleen van alle verkregen cijfers, zou mo gelijk geweest zijn, wanneer het spel zich daartoe leende. Maar aangezien een spelre- sultaat nooit in juiste verhouding is te brengen met gymnastiek- en athletiek- cijfers, kan die beoordeeling niet worden doorgevoerd. Trouwens, als dit wel mogelijk was, zou de bedoeling van den wedstrijd (de veelzijdigheid dus) in het gedrang kunnen komen. Dan zou immers een vereeniging, die slechts in één van de drie onderdeelen uitblinkt, overwinnares kunnen worden. Dat juist de persoonlijke veelzijdigheid op den voorgrond staat, blijkt ook uit de bepaling, dat in alle onderdeelen de samen stelling van de ploegen dezelfde moet blij ven. In dezen tijd van sport-specialisatie schijnt ons de proef, die beide vereenigingen zich voorstellen te nemen, zonder twijfel aan bevelenswaard. Athletiek en spel zullen worden afgewerkt op Donderdag 27 Augustus op het gemeen telijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer J. M. Berrevoets, direc teur van Concordia, en de gymnastiek wordt verwerkt op Vrijdag 18 September in de ge meentelijke gymnastiekzaal aan het C. H. Moensplein te Beverwijk onder leiding van den heer B. J. Wieland Los, directeur van de B.G.V. Turnlust. Jubileum „Turnlust". Het slot van de jubileumsviering van de Christ. Gymnastiekvereeniging „Turnlust" zal a.s. Zaterdag worden ingenomen door een zwemfeest in de nieuwe inrichting aan de Houtvaart. Het programma werd reeds door ons ver meld Alleen moet daaraan worden toege voegd, dat de Haarlemsche Reddingsbrigade een demonstratie zal geven. Ook overigens is het zwemfeest zeker een bezoek waard. Voor de nummers, die speciaal bestemd zijn voor gymnasten uit den Kennemer Turnkring, is de deelneming bedroevend klein, zelfs als in aanmerking genomen wordt, dat verschillende plaatsen waarin K. T. K. vereenigingen gevestigd zijn, geen zwem-inrichting bezitten. Behalve door de jubileerende vereeniging werd uit den K. T. K. slechts door Concordia ingeschreven! De inschrijving staat daarom nog open tot Woensdag a.s. bij mej. F. Geerts, Vrouwen- hekstraat 93, Haarlem. Wij herinneren er aan, dat voor den K.T.K. op het programma staan: 25 M. schoolslag meisjes en jongens 11—13 en 14—16 jaar, afvalwedstrijd dames en heeren, estafette vrije slag dames en heeren, hinderniszwemmen meisjes en jon gens 11—13 en 14—16 jaar. Uit den Haarlemschen Zwembond hebben ingeschreven vele vooraanstaande leden van De Delft. Zignea, D.W.R., H. P. C., Haarlem en H.V.G.B. t Van Tunnlust zelf vermelden we nog, dat de onderlinge gymnastiekwedstrijden voor jongens beginnen op Woensdag 22 Juli. Concordia. A.s. Zondag ondernemen de oudste ad- spiranten van Concordia een fietstocht naar Bakkum aan Zee. Te acht uur vertrekken zij van de Groote Markt. De Vrije Hengel. Zondag hield bovengenoemd Vischcollege onder leiding van zijn nieuwen voorzitter Jan IJver een kaswedstrijd op witvisch in de Ring vaart te Lisse. De vangst viel nog al mee. Prijswinnaars waren: le pr. Van der Laan Sr.. 2e pr. Ste- venhage, 3e pr. Springvelt, 4e pr. Maarten. 5e pr. Servelle, 6e pr. Timmermans, 7e pr- A. Russ 8e pr. A. Bertholee. In het clubgebouw werden de prijzen dooi den voorzitter uitgereikt. H. V. G. B.-H- Z. en P. C. (2—6) Bovengenoemde wedstrijd had plaats in de zweminrichting „Kleverlaan". Beide ze ventallen zijn volledig en H. V. G. B. stelt zich als volgt op: Boeree. Boot, Jansen, Potjewijd Van Ommeren, Bouwer, Hilarius. H. Z. en P. C. is het eerst bij den bal; een goeden aanval door den snellen Leuven ge leid, is hier het gevolg van. Boeree voorkomt echter erger". Dan is het de beurt van Van Ommeren; een goed schot tegen den paal volgt. Door goed werk van Van Leuven wordt Ingenluyff in staat gesteld om de Haagsche score te openen Hierna weet Boe ree een hard schot te stoppen. De grens rechter geeft geen doelpunt aan doch de scheidsrechter oordeelt anders en geeft goal (02). Als Jansen een kleine overtre ding begaat binnen de 4 M. geeft de scheids rechter een strafworp; Jansen moet het wa ter verlaten. H. Z. en P. C. schiet echter naast, doch met 6 tegen 7 spelend is dit slechts uitstel van executie en weldra ligt no. 3 achter Boeree (03). Met 7 tegen 7 houdt H.V.G.B. voorloopig (04) weer het evenwicht er in doch even voor rust doel punt H. Z. en P. C. Als Bouwer na de rust het water moet ver laten weet H. Z. en P. C. door haar nume rieke meerderheid wederom te doelpunten (05). Dan is het de beurt van de thuis club; een goede goal van v. Ommeren is het resultaat (15). Als Bouwer goed bij den vrijliggenden Hilarius plaatst, laat deze de kans niet onbenut en doelpunt na snel op- zwemmen (25). Dan houden de beide ver dedigingen den aanval in bedwang. Speciaal Boeree weert zich en stopt alles tot tegen het einde, wanneer H. Z. en P. C. nog een maal doelpunt. (26). H. V. G. B. 2—Nereus 2 (0—0) De thuisclub gaat volledig te water. Nereus is het eerst bij den bal; Boon krijgt direct moeilijk werk. Wanneer De Nijs zijn man laat gaan en deze vrij voor goal komt geeft de H.V.G.B.-keeper niet thuis. Wan neer P. Rol aan den anderen kant eenige goede schoten lost, blijkt de Nereus-doelman ook voor zijn taak berekend te zijn. Rust 0—0. Na de pauze zwemt Brunt- keurig op, doch zijn schot is houdbaar. Dan zien wij om beurten diverse goede aanvallen, doch beide keepers zijn niet te passeeren. Einde komt dan ook met 0—0. H. P. C—Maas (2-2) Onder groote belangstelling speelde H.P.C. Zondagmiddag haar laatsten wedstrijd voor de zomercompetitie. Door afwezigheid van J. Uitendaal speelt H. P. C. in de volgende opstelling: L. Kohier, J. v. Zadel, H. J. Leijenaar, F. W. Moolenaar, A. J. Braam, J. Kooyman, H. Eldering. H.P.C. is het eerst bij den bal; Moolenaar zwemt snel door van de achterhoede uit. Zijn keihard schot belandt echter 'tegen de bovenlat. Onmiddellijk trekt H. P. C. weer ten aanval; Maas laat zich geheel terug drin gen. Haar achterhoede doet hardnekkige po gingen om zich los te werken, doch H. P. C. houdt voorloopig het spel in handen. Het eerste doelpunt komt na keurig samen spel der H.P.C.'ers. Als Moolenaar den bal krijgt, plaatst hij naar Eldering, die onmid dellijk doortiktt naar Kooijman; zonder dat de bal het water heeft geraakt is de Maas keeper gepasseerd (10). Aangemoedigd door de vele supporters trekken de H.P.C.'ers weer naar het Maas- doel; als Kooijman een vrijen worp ten deel valt, stelt hij Eldering in de gelegenheid om op fraaie wijze te scoren (2—0). Nu komt Maas gevaarlijk opzetten; de H. P. C.-achterhoede krijgt druk werk. H. van Senus komt snel op het H. P. C.-doel af. Leijenaar kon hem niet meer houden en het is 2—1. Spoedig hierna is het rusten. Na de hervatting doet Maas meer van zich spreken, daarentegen wil het bij H.P.C. niet best vlotten. Wederom is het H. van Senus, die opzwemt; als hij binnen de vier me ter-lijn te zwaar ge hinderd wordt, krijgtt hij een strafworp te nemen, waarbij Kohier zich voor de tweede maal ziet gepasseerd (22). H. P. C. pakt nu beter aan; het verdere gedeelte van den wedstrijd is zij steeds in den aanval; wel probeert P. van Senus nu en dan Kohier te verschalken, doch deze is op zijn postt en retourneert alles. Onder groote spanning fluit scheidsrechter Zegger het einde, waarmede Maas haar eenige punt in deze competitie veroverd heeft. De competitiestand is na dezen wedstrijd als volgt gesp. gew. gel verl. punt. Dolfijn I 5 4 1 0 9 146 H. P. C. I 6 3 1 2 7 11—10 L. Z. C. I 5 2 1 2 5 9—6 Maas I 6 0 15 1 618 Neptunus 2H. P. C. 2 (11) H.P.C. II reeds kampioen der reserve 2de klasse, heeft eveneens haar laatsten wed strijd voor deze competitie gespeeld tegen Neptunus II in Zaandam. Met het volgende zevental ging H.P.C. n te water: J. Schutter, J. van Zadel, B. Bal, B. v. Wijk. A. J. B. v. Huisstede, F. Heerkens Thijssen, Ch. Kemper. Hoewel H.P.C. over het geheel over grootere snelheid beschikt, dan Neptunus, kon zij dit echter niet ontplooien door het zware dek- spel der Zaandammers. De rust treedt in met blanken sta'hd. Als weder begonnen is, weet Van Huisstede al spoedig na goed samenspel met Van Zadel zijn club de leiding te bezorgen (01). Voor een overtreding binnen de tweemeter- lijn moet B. Bal het water verlaten; de toe gestane strafworp maakt den stand gelijk (1—1). Spoedig hierna is het einde. H.P.C. II heeft het ongeslagen kampioen schap der reserve 2e klasse Ned. Zwembond behaald. De eindstand van deze klasse ziet er als volgt uit. H. P. C. II 6 5 10 11 18—2 1.83 Neptunus II 6 2 2 2 6 108 1. Nereus II 6 2 1 3 5 5—13 0.83 H. V. G. B. II 6 0 2 4 2 1—11 0.33 Door de 20 overwinning van de Dolfijn III op D.W.R. n, hebben eerstgenoemde en H. P. C. III het zelfde aantal punten, zoodat voor het kampioenschap een beslissingswedstrijd moet gespeeld worden. De datum en plaats zullen nog na'der vastgesteld worden. Iri deze reserve 3de klasse is de 'eindstand thans: Dolfijn III 4 3 0 1 6 12—3 1.50 H. P. C. III 4 3 0 1 6 11-^4 1.50 D. W. R. II 4 0 0 4 0 1—17 0.00 AjaxHaarlem (264) Ajax, dat zelf niet over een terrein be schikt, had voor dezen wedstrijd Zaterdagmid dag de beschikking gekregen over het meest- ongeschikte terrein van heel Amsterdam, te weten het Z. R. C.-veld. Een bal, die slechts eenmaal den grond raakte, was absoluut niet meer te berekenen en sprong, dank zij de vele kuilen, meters an ders dan hij springen moest. Door het natte veld en de omringende slooten, waarin elke bal regelmating vijf van de tien minuten doorbracht, had een bal al heel spoedig zijn dubbele gewicht of meer. De werpers wierpen rechthoekig op den vrij sterken en-zeer kouden wind, zoodat vrijwel elke bal wijd en slagbal een uitzondering was. Door het lange gras was er van de honken niets te zien. Iedere loop was een ontdekkings tocht. Dit waren de omstandigheden, waaronder Haarlem I tegen Ajax I speelde, vermeerderd nog met deze dat Haarlem met zeven man in het veld verscheen. Over het spel valt niet veel te zeggen. Het voornaamste verschil was, dat Ajax meer runs maakte, dan Haarlem. De inningscijfers zijn: Haarlem 011101= 4 Ajax 800585 26 T. O. G. 2Haarlem 2 (113) Het tweede negental van Haarlem ging Zaterdagmiddag naar Amsterdam om tegen T. O. G. n te Spelen. Het negental bestond voor dezen keer uit zeven man. waaronder en kele nieuwelingen. Dank zij de twee automatische nullen was de kans op een overwinning zeer gering, van goed spel kwam trouwens ook niet veel. Het duurde liefst tot de zesde innings eer Kloos voor Haarlem het eerste punt maakte. Mazee deed hem dat in dezelfde en in de zevende in ning na en dat was de geheele oogst van Haarlem. Wagemans slaagde er nogal in de scoren van de tegenpartij laag te houden. In de vier de innings gingen echter enkele van zijn bal len het verre veld in. De honken raakten be zet en alleen in die beurt kwamen vijf spe lers over het thuishonk. In totaal bracht TOGO het tot elf runs, zoodat zij verdiend won met 11—3- Hierdoor zijn Haarlem II en TOGO II in de competitie gelijk komen te staan. Blauw Wit 2—H. H. C. 1 (16—13) Wat wij Vrijdagavond vreesden, is gebeurd. Toen H. H. C. Zaterdag naar Blauw Wit II trok ging zij haar eerste nederlaag tegemoet. H. H. C. trof het niet. Blauw Wit I behoefde niet te spelen, zoodat Blauw wit II op volle sterkte kon uitkomen. H. H. C. telde eenige invallers. Ook in dezen wedstrijd hinderde de storm geducht, zoodat er heel wat „wijd" werd ge gooid. H. H. C. begint wel goed. In de eerste inning komen alle negen spelers aan slag. He laas valt de derde nul als er drie spelers op de honken staan, zoodat er nog maar drie runs zijn gemaakt. Een flinke tik van Pijnakker hielp er twee binnen. In de tweede innings is Blauw Wit meer aan het woord. Door het halen van vier punten wordt de kleine voorsprong van H- H. C. ge ducht in gevaar gebracht. In deze beurt moe ten goede vangen van J. Hartog en Amesz vermeld worden. In de vierde inning valt het keerpunt. H. H. C. staat voor nul aan den kant en Blauw Wit haalt drie punten. Daar door verandert de stand 86 in 89 in het nadeel van H. H. C. Dan staat Blauw Wit de leiding niet meer af. Wel wordt het nog eens 99 maar het wil met H. H- C. niet meer. In de negende beurt moeten minstens drie runs worden gemaakt om nog een gelijk spel te kunnen forceeren, maar het slaan faalt vol komen. Daardoor behoeft Blauw Wit niet meer aan slag en wint zij verdiend met 1613 en'een slagbeurt minder deze spannendèn wedstrijd. De uitslag in innings was: H. H. C. I 332010220 13 Blauw Wit II 14130322 16 HaarlemOosterkwartier (166) De Zondagmorgen gespeelde vriendschap pelijke wedstrijd Haarlem—Oosterkwartier eindigde met de volgende cijfers: Haarlem 3241303 16 Oosterkwartier 0033000 6 Clubkampioenschap driebanden. In overeenstemming met de eischen des tijds, nu allerwegen zooveel het driebanden- spel wordt beoefend, heeft het bestuur van den Ned. Biljartbond besloten, een clubkam pioenschap daarvoor te organiseeren op groot biljart. Hieraan kunnen deelnemen vereeni gingen of bonden met teams van zes spelers. Het zal op later te bepalen data worden ge houden. De inschrijvingen worden ingewocht vóór 25 Augustus e.k. Wedstrijdreglement Ned. Biljartbond. De Commissie, welke in de vorige algemeene vergadering van den Ned. Biljartbond werd benoemd met opdracht het wedstrijdwezen van den Bond te herzien, stelt thans vershcil- lende wijzigingen daarin voor, die in de eerst volgende algemeene vergadering, welke op 16 Augustus e.k. te Amsterdam zal gehouden worden, ter bespreking op de agenda zijn ge plaatst. scheidene verandering ondergaan na bespre king met de geweestelijke commissies; het zal voor het seizoen 1931—1932 in werking treden. Alle aangesloten clubs kunnen nu meedoen. Jubileum Dresseerclub Politiehonden „Haarlem". De dresseerclub Politiehonden „Haarlem" hield Zaterdag j.l. een feestavond ter eere van haar 20-jarig bestaan, waar eveneens de prijsuitreiking plaats vond van haar op 5 en. 12 Juli j.l. gehouden wedstrijden. Door den heer L. Zuilerveld, voorzitter der wedstrijdcommissie, werd dank gebracht aan allen, die tot het welslagen der wedstrijden hadden bijgedragen. De heer A. Lokerse, leider en voorzitter der club, die reeds van de oprichting hieraan verbonden was, werd door de leden een rook fauteuil aangeboden. Nadat de heer Lokerse zijn dank had be tuigd voor dit blijk van erkentelijkheid zij ner medeleden, reikte de heer J. Doornbosch met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hiermede was het officieele gedeelte van den feestavond afgeloopen. De vele aanwe zigen bleven voor een dansje en verschil lende attracties tot 3 uur gezellig bijeen,.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12