HAARLEM'S DAGBLAD DIEFSTAL. Door D., te IJmuiden, is aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwiel, dat Zon dagavond j.l. voor zijn woning was geplaatst. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. HET AANGESPOELDE LIJK HERKEND. Het lijk dat Zondagmorgen 500 M. bezuiden paal 57 bij de Zuiderpier te IJmuiden aan gespoeld is, is door de familie herkend. Van eenig misdrijf is geen sprake. DE HARINGPRIJZEN. De prijzen van de pekelharing liepen Maandagmorgen aanmerkelijk terug. Werd voor de volle haring verleden week nog f 20, voor de maatjes nog f 11 en voor de steur- haring nog f 8 per kantje betaald, deze prijzen waren Maandagmorgen resp. tot f 12, f 6 en f2.50 per kantje teruggeloopen. Deze lage prijzen houden mede verband met den crisis-toestand in Duitschland. Mocht deze toestand van langen duur blij ken te zijn, dan is het niet onwaarschijnlijk, dat vele schepen, welke op haring visschen, weer opgelegd zullen moeten worden we gens de slechte financiëele uitkomsten. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Fransche s.s. „Thisbe" is Maandag morgen in ballast van Caen aan het Hoog- ovenbedrijf, IJmuiden, aangekomen om een lading ruwijzer voor Swansea te laden. DE „ZEELANDIA". Het Ned. passagiersstoomschip „Zeelandia" Van de Koninklijke Hollandsche Lloyd is Zondagmorgen met passagiers en stukgoe deren van Buenos Aires te IJmuiden aange komen en opgevaren naar Amsterdam Het Eng. s.s. „Margam Abbey" Is Zaterdag avond met een lading papierhout van Lenin grad, bestemd voor de Papierfabriek te Vel- sen aangekomen en heeft voorloopig lig plaats gekregen in het Noordzeekanaal ter hoogte van de Velsez-brug. AANVOER RIJST. Het Engelsche s.s. „Denpark" is Zondag avond met een volle lading rijst van Rangoon bestemd voor Zaandam te IJmuiden aange komen en opgevaren naar Zaandam. Dit stoomschip passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 66 d.M. Het Italiaansche s.s. „Valdirosa" is Vrij dag, 24 Juli, met een lading van ca. 7500 ton ijzererts van Hullva naar het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrokken. HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP". Het H. K. S. ,De Hoop" is Maandagmorgen van haar eerste kruistocht onder de haring- visschers op de Noodzee in de haven van IJmuiden teruggekeerd. Dinsdag, 4 Augustus a.s. zal voor den tweeden kruistocht worden uitgevaren. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 27 Juli: Ned., Odysseus, Kopenhagen. Engelsch, Stanislas, Leith. Ned., Minnewater, Conceqotion. Duitsch, Astarte, Bremen. Engelsch, Tilleigh, Rosario. Ned., Doros, Cartagena. Zweedsch, Fega, Skuntske. Ned., Hospitaal Kerkschip De Hoop, Noord zee. Ned., Zeus, Hamburg. Fransch, Tisbé, Caen. Duitsch, Rhein, Hamburg. Engelsch, Tringa, Liverpool. Duitsch, Marianne, Menichsund. Vertrokken schepen: 27 Juli: Engelsch motorj acht, Tiercel, Noordzee. Italiaansch, Laura Corado, Turfleet. Grieksch, Pij teas, Hernosand. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.50—1.30. Griet per 50 K.G. 61—35. Tongen per K.G. 2802,25. Groot schol per 50 K.G. 41. Middelschol per 50 K.G. 41. Zetschol per 50 K.G. 50—30. Kleine schol per 50 K.G. 266.20. Schar per 50 K.G. 13. Tongschar per 50 K.G. 70—45. Rog per 20 stuks 7.50. Vleet per stuk 2.67. Pieterman en poon per 50 K.G. 6—1.80. Groote schelvisch per 50 K.G. 3018. Middelschelvisch per 50 K.G. 21.50—11.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 13 -ƒ 9. Kleine schelvisch per 50 K.G. 71.80. Kabeljauw per 125 KG. 55—26. Gullen per 50 K.G. 5.50—1.90. Leng per stuk 1f 0.40. Heilboth per K.G. 1.75—1.10. Koolvisch per stuk f 0.600.30. Makreel per 50 K.G. 17—10.50. Versche haring per kist 7f 4. PERSONALIA. De dames N. v. d. Made, B. Wringer en R. Darphorn slaagden voor het diploma Hulp in de huishouding van de Haarlemsche In dustrie- en Huishoudschool. VACANTIE-KINDERFEEST. Men deelt ons mede dat het uitstapje van „Vacantie-Kinderfeest" is bepaald op a.s. Vrijdag 31 Juli. De kinderen moeten des morgens 7.30 uur op het Kennemerplein samenkomen. Bij aankomst, ongeveer 7.30 a 7.45 uur des avonds begeeft men zich in optocht naar het Kennemerplein, waar de stoet ontbonden ^vordt. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.701.15. Griet per 50 K.G. f 70—35. Tongen per K.G. 2.75—2.20, Middelschol per 50 K.G. 50. Zetschol per 50 K.G. 43—/ 36. Kleine schol per 50 K.G. 24—6.50. Schar per 50 K.G. 15. Vleet per stuk 4.703. Pieterman en poon per 50 K.G. f 4.20f 1.30 Groote schelvisch per 50 K.G. 3831. Middelschelvisch per 50 K.G. 23.5018-50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 11.50 8. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6f 1.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 61—25. Gullen per 50 K.G. 11—1.60. Leng per stuk 1. DINSDAG 28 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN Heilbot per K.G. f 1.80—1.30. Wijting per 50 K.G. 3.10—1,80. Koolvisch per stuk f 0.23O.GD. Makreel per 50 K.G.'12—4.10. Versche haring per kist 6.502.30. Er werden 1440 kisten versche haring aan gevoerd. OPDRACHT Aan de firma J. Dienaar en zonen, (IJm.- Oost) is opgedragen het maken van riolee- ringswerken voor de gemeente Sassenheim onder toezicht van het Bureau „Mabeg" te Utrecht en door de directie van de nieuwe P. E. N.-centrale: het maken van rioleerings- werken om genoemde nieuwe centrale. VISSCHERIJPITKOMSTEN. Heden waren aan de Rijksvischafslag al hier 14 trawlers, 2 stoomtrawlers en 2 kot ters. De besommingen waren als volgt: Manden: 285 RO 9 Wielingen f 4200. 410 RO 15 Antje f 1600. 900 H. C. 144 f 3500. 1180 H. C. 214 f 4600. 560 Christine f 2800. 490 Om mering f 2500 420 Luther f 2400 510 Henriëtte Jocoba f 2200 505 Derika 2 f 2750 420 Bergen f 4100 420 Petten f 1200. 140 Rijnstroom f 2100. 400 Poolzee f 2200. 60 Maria Elisabeth f 1300. Pekelharing: 35 last Dirk Jacobus f 5460. 35 last Gorredijk f 3930. Kotters: E 246 f 690. E 245 f 1280. Prijzen van gisteren: Maatjesharing Noord f 12.50f 12.10. Maatjesharing Zuid f 12-f 6. Volle haring Noord f 21.50—f 21.05 Volle haring Zuid f 12.50—fll.90. Steurharing Noord f 4.70f 2.95. Steurharing Zuid f 3.20f 2,55. Makreel f 8.50. Deze prijzen zijn per ton. VELSEN DE VERKOQPING VAN HET LANDGOED ROOSWIJK. HET HISTORISCH ZILVERWERK. Het is bekend, dat zich op den huize Roos- wijk te Velsen vroeger een kleine collectie zilverwerk bevond, waaraan rijke historische herinneringen verbonden waren. Wij schrij ven vroeger, want ofschoon sommige bladen nu nog herinnerden aan de aanwezigheid van dit zilverwerk, kunnen wij melden, dat dit door den laatsten bewoner reeds bij zijn leven aan een museum is geschonken. In het bekende Engelsche tijdschrift The Connoisseur, uitgegeven te Londen, van No vember 1906, heeft Mabel Ormonde een uit voerige beschrijving gegeven van dit zilver werk, hetwelk hij toen op Rooswijk had be zichtigd. De schrijfster vertelt dat het zilver werk gebruikt is op den vóóravond van een hoogst dramatischen en historischen dag, door historische personen. En wat het voor de schrijfster vooral ongeëvenaard maakte: dien dag was de laatste, dat het aangeraakt werd door Engelsche handen. Het zilverwerk werd door den Engelschen admiraal Sir George A\'scue gebruikt aan boord van het vlaggeschip Prince Royal. Op den derden dag van den vierdaagschen zee slag in Juni 1666 strandde deze Engelsche oorlogsbodem op de Galloper bank. De Hol landers waren er spoedig aan boord, de be manning werd gevangen genomen en het prachtige schip in brand gestoken. De Engel sche admiraal werd als gevangene naar ons land gebracht. Wat zich aan boord van de Prince Royal bevond was natuurlijk goede buit voor de Hollanders. Door een samenloop van omstandigheden weiden de kostbaarheden een punt van ern stig geschil tusschen twee Hollandsche admi ralen. Vice-admiraal Sweerts, die het bevel voerde over het schip Gouda, maakte het zilveren vaatwerk van Sir George Ayscue buit. Onze bevelhebber, admiraal Tromp, zocht echter een onderkomen aan boord van de Gouda, omdat zijn vlaggeschip door de Engelschen tot zinken was gebracht. Maal ais bevelvoerder eigende hij zich niet alleen de eer der overwinning, maar ook de zege- teekenen toe, zegt de Engelsche schrijfster. Zij meent, dat de twist waarschijnlijk in dei- minne werd geschikt en dat Tromp wel het leeuwenaandeel van den buit zal hebben ge kregen. Zulks in verband met het weinige dat overbleef. Immers bevonden zich bij de collectie op Rooswijk, welke afkomstig is van vice-admiraal Sweerts, maar twee kande laren en de schrijfster acht die waarschijnlijk het overschot, van tenminste een half do zijn. Mabel Ormonde zegt dat het zoo goed als zeker is dat het deel van den buit, dat aan Tromp kwam, niet meer bestaat, doch ge lukkig zijn de nakomelingen van Sweerts zorg vuldiger geweest met hun kleine aandeel. Ad miraal Sweerts verloor het leven op 23 Augus tus 1673 bij een ontmoeting met admiraal Sprangge. Hij had geen mannelijke erfge namen en zoo kwam het zilver in 't bezit van zijn dochter, die gehuwd was met den schout bij nacht Beeckman. Deze Cornells Beeckman, die een voortreffelijk aandeel heeft gehad in de overwinning van Gibraltar in 1704 door de gecombineerde Hollandsche en Engelsche vloten, was de zoon van kapi tein Engelbert Beeckman en Adriana Wat kin, de dochter van John. Watkin, majoor bij de Schotsche brigade,'in dienst van de .Vereenigde Provinciën. Beeckman had ook geen zoons en zoo kwam het zilver aan zijn dochter Adriana Constantia, die met Mr. Nicolaas Six huwde. Ook Mr. Six had enkel een dochter, die huwde met Jan van Leeuwen, burgemeester van Nijmegen en lid van den Staten-Generaal De dochter van Nljmegen's burgermeester, Nicolette van Leeuwen, trouwde in 1782 met den heer M. G. del Court, heer van Krimpen en burgemeester van Leiden. Op deze wijze kwam het tafelzilver van admiraal Ayscue in het bezit van de familie dei Court van Krim pen. En bijna een eeuw lang heeft het zil ver gepronkt in de eetzaal van Rooswijk. waar de portretten van admiraal Sweerts, admiraal Beeckman, majoor Watkin enz., een waar- digen achtergrond vormden voor deze zege- teekenen. Het zilverwerk bestond uit een Nautilus beker, gezet in zilver filgaree, versierd met blauw emaille. zoo gevormd als ware het een vogel, die zijn kop tusschen zijn vleugelen ver bergt, waarschijnlijk Indisch werk. De schrijfster vertelt, dat het volgens de overlevering altijd het middelstuk heeft ge vormd van de verzameling. Verder de beide reeds genoemde kande laren. Zij vertoonen in de hoeken het wapen kroontje en wapenschild van Sir. George Aysue en de wapenschilden van admiraal Sweerts en zijn vrouw. Zij dragen het jaartal 1660. Ten vierde en vijfde twee beschuittrom mels met op de zijden het wapenschild van admiraal Ayscue en op de deksels de wapen schilden van Sweerts en zijn vrouw, De trommels dragen het jaartal 1638. Het zesde stuk is een kleine kom of bek ken met de wapens van admiraal Sweerts en zijn vrouw. Het is ontegenzeggelijk Engelsch werk, zegt Mabel Ormonde die nog eenige historische bijzonderheden geeft over admi raal Ayscue. Deze behoorde tot een adelijke familie uit Lincolnshire. Zijn vader was lid der Geheime Kamer van Karei I, die opk George ridderde en hem het bevel gaf over een schip, de Expedition. Toen Karei I in 1648 gevangen genomen werd en een deel van de vloot gehoorzaamheid aan het parle ment weigerde en naar Holland uitweek, was het aan den invloed van George Ayscue te danken, dat een groot deel bleef. Hij kreeg daarom de admiraalstitel. In het begin van den eersten oorlog met Holland gedroeg hij zich kranig, doch na den mislukten strijd met de Ruyter op 16 Augustus 1652 bij Ply mouth, werd hij afgezet met een pensioen van f 3600 per jaar. Hij vestigde zich toen op zijn villa Ham-Lan bij Chertsey. Op verzoek van Cromwell nam hij echter weer actief dienst in 1658, als commandant der Zweedsche vloot. Als admiraal van de Witten nam hij deel aan den vierdaagschen zeeslag en het was op 13 Juni 1666, dat zijn schip op de Galloper liep. Mabel Ormonde komt er tegen op, dat Sir Ayscue als gevan gene door de Hollanders onheusch behandeld zou zijn. De eenige onaangenaamheid, welke hij ondervond, was volgens haar de aan wezigheid van den Engelschen zeeofficier, die de schuld was, dat de Prince Royal op de Galloper strandde en wiens aanblik hij niet verdragen kon. Maar deze officier was bij hem in het slot Loevestein opgesloten en eerst in October 1667 werd admiraal Ayscue 'bevrijd en kon hij naar Engeland wederkeeren Van onzen admiraal Sweerts herinnert de Engelsche schrijfster er aan, dat hij ook eens een gevangene was en wel in 1653, toen hij met zijn schip alleen vocht tegen vier Engelsche schepen in het Kanaal. Hij werd overmeesterd en te Londen gevangen gezet. Sweerts wist echter te ontvluchten en gaf zich uit voor een Spanjaard. Langen tijd heeft hij in Spanje en Zuid-Amerika gewoond en het Spaansch sprak hij als een geboren Spanjaard. Hij behoorde tot de adellijke familie Sweerts de Landas, 1 Januari 1622 te Nij megen geboren. In 1649 ging 'hij in den zee dienst en maakte snel promotie. In 1666 tijdens de ontmoeting met Sir George Ayscue was hij schout bij nacht, doch kort daarop werd hij bevorderd tot vice-admi raal en gedroeg zich schitterend in den slag bij Salesbay, tegen de gezamenlijke Engelsche en Fransche vloten. In den zeeslag bij Texel op 23 Augustus 1673 werd hij gedood en in dien slag verloor de Engelsche admiraal Spragge het leven. Het prachtige zilverwerk en de histori sche portretten, ze zijn uit de eetzaal van Rooswij k verdwenen. Straks zal wat er nog aanwezig is, onder den hamer komen en wie weet, zal ook het prachtige huis niet onder den sloopershamer komen. Sic transit Onze correspondent te Velsen meldt: Naar wij vernemen is het historisch zilver werk, dat zich op den huize Rooswijk be vond, door de familie Delcourt geschonken aan het Historisch Scheepvaartmuseum. RINGRIJDERIJVEREENIGING „DE PRINS" De ringrijderijvereeniging „de Prins" te Velsen houdt hedenavond een vergadering in hotel „de Prins" ter bespreking van een te houden zomerfeest. CONCERT. Programma van het concert, te geven door de Amateurs Accordeon vereenigrng iJmui- den's Roem", op Woensdag 29 Juli a.s. des avonds van 7.459.45 uur in de muziektent in het park „Velserbeek". 1. Alte Kameraden, marsch, Teike. 2. Balsirenen, wals, F. Léhar. 3. Wenn du' mal in Hawaï bist Tango, Rosen. 4. Einmal am Rhein, Ostermann. 5. Lady of Spain, Evans. 6. Schenk mir eine Tasse Chocolade, Schwarz. 7. Old Accordeon, Marsch, E. Paap. Pauze. 8. Wien bleibt Wien, marsch, Schrammel. 9. Dorfskinder, wals, Kalman. 10. Was kann der Sigismund dafür, Gilbert 11. Darf ich urn die nachste Tango bitten, Rosen. 12. Ja. das ist schön, Henning. 13. Adieu mein kleiner Garde Offizier, Stolz. ZANDVOORT FOTOWEDSTRIJD „MOOI ZANDVOORT". De fotowedstrijd van dc Zandvoortsche Feestcommissie, die nu al een paar maanden loopt, wordt op 10 Augustus gesloten. De ingezonden foto's moeten een dezer on derwerpen aangeven: Oud-Zandvoort, Modern Zandvoort, Strandleven, Zeegezichten of de omgeving van Zandvoort. Van 15 tot en met 23 Augustus 1931 zal ln een der zalen van Hotel d'Orange een ten toonstelling worden gehouden van die inge komen foto's, welke volgens het oordeel der jury, daarvoor in aanmerking komen. CONCERT Zaterdagavond gaf Albert Heyn's Fanfare corps een concert in de gemeentelijke muziek tent bij het Kurhaus. Terwijl de ondergaande zon en de schitte- 1 rend bewolkte hemel een prachtig schouwspel aanboden, gaf het corps zijn uit een 10-tal nummers bestaand programma ten beste. Het matig opgekomen publiek kon genieten van beschaafde, lichte muziek. Dat deze muziek op een behoorlijk peil staat, blijkt hieruit, dat het corps op het con cours te Bilthoven met een 2-tal ook hier ge speelde nummers een eersten prijs behaalde met het hoogste aantal punten over het ge- heele concours. NED. ISRAëL. GEMEENTE. De Kerkeraad der Ned. Israël. Gemeente benoemde tot voorzitter den heer T. Sjouwer man in de plaats van den heer L. J. Elte. die naar elders vertrekt, en tot bestuursleden de heeren D. Noach en M. Spyer. RAADSVERGADERING RETRIBUTIEREGELING M. O. GOED GEKEURD. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Maandag 27 Juli, des avonds half acht (voortzetting der vergade ring van Donderdagavond 23 Juli). Thans zijn alle leden aanwezig. Herstemmingen. In herstemming komt het voorstel betref fende het instellen van een tijdelijke crisis- commissiei, waarover in de vorige vergade ring de stemmen staakten. Thans wordt het voorstel van B. en W. om geen crisiscom missie in te stellen, aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Daarna komt in herstemming het voorstel- Siegers cs. tot subsidieering met- f800 der Zandvoortsche Feestcommissie, waarvoor eveneens in de vorige zitting de stemmen De heer Gunters voelt veel voor het werk van de Zandvoortsche Feestcommissie, maar om bezuiniginsredenen kan hij zijn stem niet aan het voorstel van den heer Siegers geven. Wel aan het voorstel van B. en W., om f 400 toe te staan. Het voorstel van den heer Siegers wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. De retributicregeling voor het M. O.. Voortgezet worden de besprekingen over het voorstel betreffende het vaststellen van de regelingen ter uitwerking van de in de vorige vergadering genomen principebeslui ten ten aanziein van de toelating van leer lingen op scholen voor Middelbaar Onderwijs en Voorbereidend Hooger Onderwijs. Wethouder Padt zou het betreuren, als deze zaak troebel werd en de objectieve kijk verloren gaat. Spreker herinnert aan de voorgeschiedenis van de nieuwe retributie regeling. Een gunstige retribulieregeling is voor Zandvoort noodzakelijk. Een verande ring van schaal zou echter twee moeilijkhe den met zich brengen namelijk de weten schap, dat er niet veel door bezuinigd zou worden en dat de inkomens van de midden standers (ook van de kleine) te zwaar belast zouden worden. Hiermee rekening houdende is spreker tenslotte gekomen met het beken de voorstel, dat in de voorlaatste raadsverga dering in principe met algemeene stemmen tegen één werd aangenomen. Wethouder Padt kan thans meedeelen, dat alle Zand voortsche leerlingen, voor wie dat gevraagd zal worden, op het Kennemer Lyceum ge plaatst kunnen worden. Hij leest den desbe- treffenden blief van den rector van het Ken- nemer Lyceum voor. Spreker meent dus, dat zijn voorstel thans kan worden aange nomen, nu ook de twijfel dienaangaande is weggenomen De hee rDruyf wil nog eens het geheele voorstel bespreken, omdat er eerst later din gen bij zijn gekomen, die eerder niet bekend waren. De Voorzitter kan dit niet toestaan, omdat het principebesluit nu eenmaal geno men is. Alleen als de meerderheid der ver gadering dit wenscht, zal hij den heer Druyf daarvoor het woord verleenen. De heer Druyf stelt voor, de discussies te openen. De heer F r a e n k e 1 ondersteunt dit De Voorzitter acht het hoogst onge- wenscht, dit te doen. Alles is nu bekend ge noeg. Het voorstel-D r u y f wordt verworpen met 8 tegen 5 stemmen. De heer Druyf ziet dan van het woord af. De heer Siegers zegt, ook na de laatste verklaring van wethouder Padt niet gerust te zijn. Hij acht het in het nadeel van de ge meente, als het voorstel van B. en W. zou worden aangenomen. Spreker geeft een uit voerige toelichting op zijn voorstel, dat hij heeft ingediend om het bezoeken van Haar lemsche scholen door Zandvoortsche kinde ren mogelijk te laten. De heer Gunters vraagt eenige nadere inlichtingen over de klassen. Wethouder Padt vindt het 't best om in principe vast te houden aan de twee hoogste klassen. Wat het voorstel van den heer Sie gers betreft, zegt spreker, dat er een groote principieele gaping bestaat tusschen het. voorstel van spreker en dat van den heer Siegers. De consequentie brengt dus mede, dat spreker het voorstel van den heer Siegers niet kan aanvaarden. De heer Molenaar zegt, dat de meerder heid iir de voorlaatste vergadering (dus ook spreker) den draad is kwijt geraakt. Alleen de heer Druyf stemde toen tegen en daar voor komt hem lof toe. Spreker is van mee ning, dat de heer Druyf het toch wel bij het goede eind had, om weer heropening van de discussies te verzoeken .Dit kan nu echter niet meer. De heer Molenaar vindt nu zóó veel bezwaren tegen het voorstel van wet houder Padt, dat hij tegen zal stemmen. De heer Druyf zegt, dat zijn critiek niet den persoon van wethouder Padt betreft, maar diens voorstel. Spreker ontkent, dat er bezuiniging zou worden verkregen. Ouders, die hun kinderen het openbaar onderwijs willen laten volgen, moeten ook de toelage van de gemeente ontvangen. Spreker acht het voorstel van den heer Siegers, al is hij daar ook geen bewonderaar van, in ieder ge val coulanter. Wethouder Padt bestrijdt nog eens uit voerig de woorden van den heer Druyf. Spre ker had liever de oude retributieregeling ge handhaafd, maar door de schuld van het ge meentebestuur van Haarlem is dat onmo gelijk geworden. De heer Molenaar wil een tegemoetko ming aan hot principe ten aanzien van de kinderen, die het openbaar onderwijs in Haarlem willen volgen. Hij maakt er een voorstel van. Wethouder Padt heeft daar geen bezwaar tegen, als dit aan de gemeentekas niet méér geld kost, dan voor de kinderen, die de an dere reeds genoemde scholen zullen bezoeken. Aldus geamendeerd, wordt het voorstel van wethouder Padt aangenomen met 7 te gen 6 stemmen. De vergadering wordt daarna gesloten. VERBETERING De weg bij het kruispunt van Bentveldwcg en Zandvoortsche laan is verbreed en verder verbeterd, het uitzicht daar is ruimer gewor den. Het verkeer is daar ook veiliger gewor den door den vluchtheuvel met een lan taarn, die de omgeving goed verlicht. STILLE UREN. Gedurende eenige weken zal de gerefor meerde kerk aan de Brederodestraat ook op werkdagen (behalve Zaterdags) geopend zijn 's morgens en 's middags. Op die tijden zal zachte muziek ten gehoore worden gebracht, zoodat zij. die daaraan behoefte hebben, zich daar kunnen terugtrekken voor meditaties- ZILVEREN JUBILEUM. Zaterdag 1 Augustus herdenkt de heer H- Volger, hoofd van School D den dag. waarop hij 25 jaar gelede!) te Zandvoort als onder wijzer in functie trad in school B. De ontwikkeling van de schooltoestanden in Zandvoort heeft dc heer Volger ten volle bij gewoond. Toen de nieuwe school c geopend werd, ging de jubilaris daarheen als le on derwijzer, werd benoemd als hoofd van school A aan den Hoogcweg. toen het hoofd dier school, dc heer H. de Jong benoemd werd tot hoofd van school D. Toen een 10- tal jaren geleden de heer de Jong ambteloos burger werd. volgde do heer Volger hem op als hoofd van school D, die in deze 10 jaar niet 't minst door zijn werk tot een bloeiende school geworden is; welke behalve de vele leerlingen, die daar eindonderwijs ontvingen, een 60-tal candidatcn afleverde voor het middelbaar onderwijs en andere onderwijs inrichtingen. Het zal den jubilaris op l Augustus, niet tegenstaande de vacanties, niet aan belang stelling ontbreken. HAARLEMMERMEER KONINGINNEFEEST. De Oranjevereeniging ..Hoofddorp" heeft de feestelijkheden ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin bepaald op Dinsdag 1 September a.s.. Het in 't centrum van 't dorp te houden feest zal worden geopend met eesn aubade, uit te voeren door een jongens- en meisjeskoor en belooft veel voor dc kinde ren en ook voor de ouderen. DE NIEUWE RIJSCHOOL TE HOOFDDORP. De op hot gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp gebouwde nieuwe manege, die hoewel nog niet geheel gereed bij gelegen heid van het gehouden concours-hipplqus als restauratie reeds in gebruik kon worden genomen, nadert ook als rijschool hare vol tooiing. Verwacht wordt dat dc offlcleelé opening, waaraan een eenigszlns feestelijk karakter zal worden gegeven, in de maand September zal kunnen plaats hebben. Be kende ruiters uit Hoofddorp en omgeving zul len bij deze gelegenheid een earoussel uitvoe ren en zijn reeds begonnen met het houden van oefeningen. WEER EEN NOODBRUG. In verband met den bouw van nieuwe brug gen te Hoofddorp, is ook nabij den Spoor overweg en den Geniedijk een noodbrug ge bouwd. Hiermede is in het belang van de vei ligheid van het groote rijverkeer een verbete ring tot stand gebracht. Toch is de stand van het werk van dien aard, dat'bestuurders van auto's enz. ter plaatse de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht dienen te nemen. DE IEPZIEKTE. Op verschillende plaatsen in den Haarlem- mermeerpoldev woekert de lepzlekte nog steeds voort. Een groot aantal aan deze ziekte lijdende boomen levert een treurigen aanblik op en dreigt ancTere oogenschljnhjk nog gezonde boomen te zullen aantasten. Hier en daar is dan ook met het opruimen van de verdorde iepen een begin gemaakt. NIJVERHEIDSSCHOOL. Aan den Kruisweg te Hoofddorp verrijst een nieuwe Nijverheidsschool met Internaat Voor meisjes, uitgaande van de Midaenstandsver- eeniging „Haarlemmermeer". Het exterieur van het monumentale gebouw is nagenoeg het interieur weldra zal worden begonnen. Verwacht wordt, dat het gebouw op tijd vol tooid zal zijn en in de maand October in ge bruik zal kunnen worden genomen. WEGVERBETERING. Aan het besluit van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder om ook in 1931 som mige wegen een belangrijke verbetering te doen ondergaan, is reeds voor een groot ge deelte uitvoering gegeven o.a. door het ver harden enz. van den Vijfhuizerweg. Thans heeft men ook onder handen genomen den Bennebroekerweg (Z.O. zijde)een werk met de totstandkoming waarvan het groote rij verkeer ten zeerste gebaat zal zijn. PAARDENMARKT. Op de Zaterdag te Hoofddorp gehouden zomerpaardenmarkt waren aangevoerd 13 paarden, waarvan de prijzen varieerden van f 100 tot f 360. Er was weinig handel. VECHTPARTIJ. Op den Kruisweg te Hoofddorp ontstond tusschen eenige jonge mannen, na het be zoek van een café ee,n onaangename woor- denwissling. die zoo hoog liep, dat men el kander te lijf ging, op den grond wlesrp en zoodanig toetakelde, dat van een hunner het gelaat bont en blauw was geschopt en ge slagen en een ander een zoo diepe snede bo ven een der oogen was toegebracht, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij de politie werd van het gebeurde aangifte gedaan. INBRAAK. Te Nieuwvcnnep alhier is "s nachts in een tweetal woningen ingebroken. Bij den heer J. B. heeft een ongenoodc gast zich door opschuiving van een raam toegang tot een der kamers verschaft en kans gezien daaruit een bedrag van ruim f 125 weg te kapen. Bij den heer M. B. bleek van een raam een ruit te zijn ingedrukt. Aldaar werd echter niets vermist, zoodat vermoed wordt, dat de dief of dieven verder in hun werk werden ge stoord. De politie stelt een onderzoek in. GEVONDEN. Op het concoursterrein te Hoofddorp werd een heerenrijwiel gevonden, waarvan de eigenaar tot heden niet is komen opdagen. Bij de politie werd van deze vondst aangifte gedaan. BENNEBROEK BOUW POSTKANTOOR. In de op Vrijdag 31 dezer te houden raads vergadering zal worden behandeld het voor stel tot het bouwen van een post- en telefoon kantoor. Met het oog op het automatisch maken van de telefoon is het huidige telefoonkantoor veel te klein. Het nieuwe kantoor zal waarschijnlijk wor den g ticht in de Duinlaan. WEGEN. Het mag bekend worden geacht dat -hét gemeentebestuur reeds geruimen tijd doende is om de wegen in de gemeente, welke heft

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7