Nieuwe Uitgaven. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 JULI 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEI' a 60 Ct«, per rëgëï. eigendom zijn van de Ambachtsvrouwe mej. A. G. Willink, in eigendom der gemeente te verkrijgen. De onderhandelingen hebben thans tot re sultaat gehad dat den raad in zijn eerst volgende vergadering zal worden voorgesteld te besluiten tot overneming. GEMEENTERAAD. De agenda voor de vergadering van den Baad, te houden op Vrijdag 31 Juli a.s. des namiddags 8 uur ten Raadhuize, luidt als Volgt: 1. Opening. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeellngen. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuwe Raad. 4. Wijziging Verordening op de heffing van Precario-rechten. 5. Verhuur schoollokaal aan mej. A. Ha zenberg. 6. Vaststelling vergoeding bijz. scholen over 1928 en 1929. 7. Reclames Schoolgeld en Hondenbelas ting. 8. Wijziging der Verordening op de hef fing van Besmettelijke ziektengelden. 9. Behandeling van het verzoek om sub sidie door de Ver, v. Christel, middelbaar on derwijs te Leiden. 10. Voorstel ingevolge art. 7 der Bouw verordening inzake gedeeltelijke exploitatie van „Bijweg" en van den Meerweg. 11. Voorstel tot verbetering van den Zwarten weg. 12. Aanwijzing van een deskundige voor 'de l'inancieele controle. 13. Voorstel tot bouw van een postkantoor. 14. Voorstel tot aankoop van enkele wegen. 15. Aanbieding gemeenterekening en Be- idrij fsrekeningen 1930. 16. Regeling parkeerverbod. HILLEGOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Aanwezig en te bevragen aan het Bureau Van politie op werkdagen: Een zwart kinder- portemonnaietje; een paar bretels; een brui ne beurs, een huissleutel, een nikkelen rozen krans, 2 sleuteltjes aan een touwtje. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen: C. van Eyck, Stationsweg 116. een zilveren manchetknoop; Elsbroek, Molenbuurt, een grijze hond; Van Deursen, Krochtstraat 1, een boekje; C. Maaskant, v. Tetstraat 3. een portemonnaie inh. f 2.50; N. Paardenkoopcr, Leidschestraat 123, een pijp; H. Hoogevorst, Vossedwarsstraat 5, een bril in étui; M. Aarts, 2e Amerikadwarsstraat 22, een portemonnaie met inhoud; H. v. d. Berg, agent van politie De Zilk, een kinderschoen tje lak en beige; W. Warmerdam, Meerstraat 54, een achterklap van auto. HEEMSTEDE BIJZ. PROTESTANTSCHE SCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor over het jaar 1929 aan de Vereeniging „Bijzondere Prot. School te Heemstede" ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool uit de gemeentekas te vergoeden gedeelten van de wed-den van vier onderwijzers, werkzaam geweest aan die school, tot een totaal bedrag van f 1443,59. PERSONALIA. Voor het in Den Haag gehouden examen M.U.L.O. is geslaagd Henk van Unen. Geslaagd voor de Bisschoppelijke Kweek school te Beverwijk Joh. Le Fèvre. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Donder dag 30 Juli a.s. des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden. 2. Vaststelling van de notulen der verga dering van 30 Juni 1931. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Benoeming onderwijzend personeel (51). 5. Uitloting geldleeningen. 6. Uitvoering ambtenarenwet (50, 50a, 50b. 50c, 50d). 7. Aanwijzing boekhoudkundige (52). 8. Vergoeding art. 100 L. O. wet 920 over 1929 (531. 9. Heffing en invordering schoolgeld Lager ten Uitgebreid Lager onderwijs (54). 10. Aanvaarding van grond aan den Bin nenweg voor verbreeding van trottoirs (57). 11. Aanleg Heemsteedsche Dreef tusschen Cloosterlaan en Pieter Aertszlaari (55). 12. Aanleg stamriool in de Heemsteedsche Dreef (56). 13. Comptabiliteitsbesluit. 14. Vaststelling kohier Plaatselijke In komstenbelasting. 15. Ontheffing Plaatselijke Inkomstenbe lasting. SCHOOLGELD L. O. EN U. L. O. B. en W. stellen den Raad voor, de in de vergaderingen van 25 September 1930 en 30 October 1930 vastgestelde geheel nieuwe ver ordeningen voor de heffing en invordering van schoolgeld voor het L. O., het U. L. O. en het vervolgonderwijs opnieuw vast te stellen. CONCERT IN GROENENDAAL. Bij gunstig weer zal de R.K. Harmonie „St. Michael" met medewerking van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda" op Don derdag 30 Juli a.s.. des avonds een concert geven in de muziektent op Groenendaal. CONCERT „EENSGEZINDHEID De Harmonie „Eensgezindheid" zal op Woensdagavond 29 Juli a.s. bij gunstig weer, een concert geven op de Glip aan den Glip- perweg. Dit is het indertijd uitgestelde con cert. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij W. Rietman, Leid schestraat 130, Haarlem, een damesrijwiel. M. v. d. Klashorst, Woonwagenkamp, tuinders- manden. Azink, Eschdoornlaan 17, een vul pen. W. v. d. Erf, Iepenlaan 13, een duim stok. S. Waasdorp. Iepenlaan 22, een kin derhoedje. A. IJtsma, Heerenweg 22. een ko nijn. Sondorp, Zandvoortschelaan 126, een rljwielbelastingmerk. F. H. van Emmerik. Lin den laan 17, een zwemkaart en een tienrit- tenkaart. II. Diehvart. Nic. Beetsplein 3. een ledige portemonnaie en een portemonnaie m. inhoud. A. v. Lintschoten. Clivialaan 21. een bos sleutels. J. de Haas, Lindenlaan 22, een badpak. Mevr. Smit, Zandvoortschelaan 43, een vulpen. Bureau van politie, Raadhuisstr., een kindermuts en een kinderhaarborstel. DE ST. AUGUSTINUSSCHOOL. •Zaterdag en Zondag is in de gymnastiek zaal der 'St. Augustinusschool aan de Molen- jverfslaan meer speciaal voor de ouders der leerlingen tentoongesteld geweest het werk geleverd over het laatste schooljaar. Bij zonder mooi was de afdeeling fraaie hand werken. Een groote afdeeling huisvlijt trok mede de aandacht. SPORT EN SPEL HENGELEN HAARLEMSCHE HENGELAARS-BOND. Bovengenoemde Bond hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart. Door acht vïsschers werden te zamen 142 stuks gevangen. Pi'ijswinners waren: le pr. Bezooien, met 54 stuks; 2e pr. v. d. Zee, met 19 stuks; 3e pr. Peper, met 16 stuks; 4e pr. Baas, met 15 stuks; 5e pr. v. Bakel, met 15 stuks. VISCHWEDSTRIJD VOOR JONGENS. Door de jongens van de leden van den Haarlemschen Hengelarsbond werd Zondag een vischwedstrijd gehouden op witvisch in de Ringvaart. Hieraan werd door 16 jongens deelgenomen. Prijswinnaars waren: le pr. Bas van Luik, grootste, 22 1/2 c.M.; 2e pr. Stander, 7 stuks; 3e pr. Staphorst, 7 stuks; 4e pr. Kuijer; 5e pr. Vermeer; 6e pr. Spring- velt; 7e pr. Derogee; 8 epr. Klein; 9e pr. Vrenegoor; 10e pr./ Bertholee; lie pr. Rin gers; 12e pr. Martens; 13e pr. W. v. Luik; 14e pr. S. v. d. Werff 15e pr. Walcotter; 16e pr. Hoonhou.t In het clubgebouw aan de Zomervaart werden de prijzen uitgereikt. T. L. O. EN DE MORGENSTOND. Zondag hielden de beide vereenigingen „T. L. O." en „De Morgenstond" te Heemstede een wedstrijd op witvisch. De vangst was slecht. De Morgenstond won den eersten prij, met 31 vischjes. T. v. d. Spek kreeg een draag medaille als „held van den dag" met 18 vischjes. T. L. O. verwierf den tweeden prijs. De prijzen werden na afloop van den wed strijd door den voorzitter in het clubgebouw van De Morgenstond uitgereikt. WIELRIJDEN H.S.V. „DE KAMPIOEN". Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen een sprintrit over 1 k.M. Na de ver schillende series werd de uitslag: 1. v. Duy- nen, 2. v. Baak, 3. Fabel. Zondag werd niet gereden, aangezien de finales der kampioenschappen der Ned. Wiel- ren Unie in het Stadion verreden werden. Het lid Van Egmond heeft op fraaie wijze het kampioenschap der amateurs veroverd. In de ritten tusschen den kampioen der profs, de onafhankelijken en amateurs kon hij het natuurlijk niet van Moeskops winnen, maar de kampioen der onaf hankelij ken werd door hem op gedecideerde wijze geklopt. Het lid Van Dijk werd door de wedstrijdcommis sie uit de laatste amateurseries geweerd, hoewel hij volgens veler meening ook in de finale had moeten starten. In plaats van Dinsdag wordt Woensdag de jaarvergadering gehouden. VOETBALNIEUWS. KASTELEINS VOETBALCLUB „ONS GENOEGEN". Dinsdagavond heeft het elftal van de Coö peratie „de Vooruitgang een moeilijk bevoch ten overwinning behaald op het kasteleins elftal. De gasten wonnen met 42 Donder dagavond waren elf chauffeurs op bezoek. De inzet was een mooie beker door den heer Van der" Mey uitgeloofd. Na een spannenden wedstrijd (eerst in de laatste seconden maakten de bezoekers 33-gelijk) volgde een verlenging, waarin „Ons Genoegen" het eerste en beslissende doelpunt maakte. De kasteleins wonnen verdiend den beker. Dinsdag en Donderdagavond zullen de wedstrijden op het ED.O.-terrein voortge zet worden. De vorige week heeft geen D.I.O.-combi- natie maar een toerclub „Rood Wit" tegen ,Ons Genoegen" gespeeld. VOETBAL PALEMIG—STORMVOGELS (0—5) Stormvogels trok Zaterdag j.l. naar Heer len met een op Koster na volledige ploeg om daar den Zuidelijken 2de-klasser Palemig te bekampen. Deze vereeniging toch had ne derlaagwedstrijden uitgeschreven voor eerste klassers. O.m. hadden P. E. C„ N. A. C. en Go Ahead ingeschreven. Tot dusver had N. A. C. den Heerlenaars de grootste nederlaag toegebracht, n.l. 73 Stormvogels trof ech ter nog beter maatregelen en klopte Pale mig met niet minder dan 50. Go Ahead staat nu voor de taak nog beter cijfers te bereiken. Gelukt dit den Deven- tenaren niet, dan komt Stormvogels in het bezit van de uitgeloofde elf gouden horloges. Stormvogels kwam met de volgende ploeg uit: De Waard, Koster, v Gelder, Effern, Tol, v d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins, Boekelaar. Met den wind in den rug is Stormvogels spoedig in den aanval. Verschillende aan vallen worden ondernomen, maar ze worden nog niet voldoende afgewerkt. Bovendien is de linksback een waar struikelblok voor de Vogels. Toch ziet Boekelaar na een goed kwartier spelen kans om zijn club de leiding te geven (01). De thuisclub tracht de kans te doen keeren, doch de Zuidelijken trappen te veel in t wilde weg, zoodat Haak c.s. voor een zeer ge makkelijke taak gesteld worden en keeper De waard vrijwel niet te doen krijgt. Dan is het weer Boekelaar, die, na krachtig door zetten van Plokker, den voorsprong weet te vergrooten (0—2). Stormvogels is nu bijna voortdurend in de meerderheid, doch het binnentrio talmt te lang met schieten, zoo dat vóór de rust niet meer gescoord wordt. Na de hervatting hebben de Vogels den wind in hun nadeel, doch dit belet hen niet om veel beter te combineeren dan vóór de rust. Hun middenlinie steunt uitstekend; vooral Tol houdt het spel goed open. Al spoe dig schiet Plokker keihard in des keepers handen, doch kort hierna brengt hij met een diagonaal schot den stand op 03, een voor sprong, die reeds voldoende is om in het be zit der prijzen te komen. Stormvogels blijft constant Palemig op eigen helft terugdringen. Slechts af en toe gelukt het aan de thuisclub om de IJmuider middenlinie te passeeren, doch dan zijn Haak en van Gelder present. Plokker be straft vervolgens een fout van den overigens Q OÏT1 ICPUI A (S? rheuraatïek.jicht, griep, hoofd-, kies- en zenuwpijn wordt volgens 6000 genees- HR"* a -n- Ul I teSt. afd°e"de w"z6 bestreden door Togaltabletten. To gal H Ij 3, ii - - - - Uw^hart,Jioch Uw^maag en kan ous worden ingenomen door hen die andere r andere middelen geen baat brachten. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. A f 0.80 goedspelenden Limburgschen doelman, n.l. diens ver uitloopen, met een doelpunt (04), terwijl tenslotte Boekelaar met een kopbal den voorsprong tot 05 verhoogt. Hiermee komt het einde. ZANDVOORT—ZEEMEEUWEN. De voetbalvereenigingen Zandvoort en Zee meeuwen zullen op 5 Augustus een wedstrijd spelen. ROEIEN TERAARDEBESTELLING J. J. BLUSSé Op de begraafplaats „Zorgvlied" te Am sterdam werd Maandag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. J. Blussé, in leven voorzitter van de Koninklijke Roei en Zeilvereeniging „De Hoop". Om de groeve vereenigde zich al wat naam heeft op roeigebied. Uit deze velen trad het eerst naar voren ir. R. P. van Royen, vice voorzitter van „De Hoop". Spr. herinnerde er aan dat Blussé aan „De Hoop" heeft ge geven zijn kolossale energie. Als jongere reeds was hij propagandist van de sport. De watersport was hem het liefst. Hij heeft ge toond tot alles in staat te zijn. Niet minder dan 46 overwinningen heeft hij behaald. Hij heeft „De Hoop" vertegenwoordigd in bin nen- en buitenland. Op jeugdigen leeftijd werd hij voorzitter van „De Hoop" en ge durende 33 jaar heeft hij de vereeniging ge leid. Tot het laatst van zijn leven Is zijn be langstelling voor „De Hoop" niet verflauwd. Vervolgens spraken Dr. Th. Meurer na mens den Amsterdamschen Roeibond; de heer Miremet namens den Ned. Roeibond; de heer P. Scholten namens de Holland Beker Wedstrijd Vereeniging; dr. Fokker namens de Vereeniging „Hollandia". Tenslotte danke een familielid voor de be wezen belangstelling. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Antwerpen. Afstand 135 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: H. V. Roosdorp 1 2 5 6 9, R. Slot 3, J. de Vries 4 7 8, A. Sweerts 10 12 13 15 16 17 19 22 26 34, J. H. v. d. Broeke 11 18 20 24 27 33, P. Bannink 14 28 35 37, P. J. van Daalen 21 25 29 30 31 32, P. A. Bosse 23 36. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE Wedvlucht met jonge duiven broed 1931 van Antwerpen 135 K.M. Ln concours 88 dui ven. Los 10 uur 15 min. 1, 8. 10 A. v. Zadel; 2, 20 W. Eekhof; 3, 7, 17 A. Verdonschot Jr.; 4. 12. 13, N. Leuven; 5 W. v. Huis; 6, 14 L. Kramer; 9, 11, 18 J. G. v. d. Meer; 15,16 A. Eveleens; 19. E. D. der Bou- vries. Eerst getoonde duif om 11 uur 43 min. 48 sec. Snelheid per minuut 1433,93 M. Laatste prijswinnaar om 11 uur 58 min. 13 sec. Snel heid per minuut 1231,10 M. Medaille gewon nen door A. v. Zadel. WIELRIJDEN DE 100 K.M.-WEDSTRIJD TE AMSTERDAM. Wij herinneren er aan, dat a.s. Donder dagavond in het Amsterdamsche Stadion de 100 K.M.-wedstrijd verreden wordt. Ook Schlebaum zal starten. CRICKET BLOEMEND AALROOD EN WIT III. Bovengenoemde ontmoeting werd door de thuisclub gewonnen. Rood en Wit ging eerst batten en bracht het tot een totaal van 83. J. Droste 27, M. Houtkooper 23, H. Wegerif 11. Voor Bloemendaal bowlden: L. v. d. Meij 532, J. Beijk 211, G. Zeeuwe 218, G. v. Dam 016. Bloemendaal scoort hierna 95 runs voor het verlies van 6 wickets. J. Zeeuwe 34, J. Middelling 25, H. Beijk 21 n.o. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren s volgt: Chapon 432, M. Houtkooper 225, C. L. v. Lennep 029. Bloemendaal wint dus met 12 runs en 4 wickets. C. V. H. II—R. C. H. m. R. C. H. bat eerst op het bowlen van L. Ser- vaas en P. Broekmeijer, welke er in slaagden voor 97 runs R. C. H. uit te gooien. A. Scheen bleek hier het struikelblok en scoorde 52 runs. D. Willemse 11, P. Siegerist 11, L. Servaas 6 voor 43, P. Broekmeijer 3 voor 45, Zonne veld en v. Roon openen het bowlen voor R. C. H. doch de laatste heeft geen succes; als A. Scheen een balletje loslaat verdwijnen de batsmen sneller en op 79 sluit de innings. J. Koek 38, Hesselink 18, C. Kwantes 14, Zonneveld bowlde 5 voor 41. A. v. Roon 0 voor 20, A. Scheen 5 voor 13, J. Siegerist 0 voor 2. VLEERMUIZENC. V. H. Zondag speelde C. V. H. een oefenwedstrijd in Bussum, welke verloren werd. Voor Vleermuizen openen Meyer en Woud stra op het bowlen van Roodt en Langelaar. Woudstra (34) staat kansloos te spelen doch de score kruipt omhoog. Burger (8) en Steeg staan beide 20 min. op de mat zonder dat één run gescoord wordt. Eindelijk krijgt Keyser Steeg l.b.w. voor 21 (singles). Het totaal wordt- 135 (hiervoor had Vleermuizen 4 uur noodig). de Vos 28, A. Roodt 256, Langelaar 545, Keijser 3 voor 22. Als C. V. H. moet batten stroomt de regen neer. Om den wedstrijd te doen eindigen wordt met free-hitten geprobeerd, talrijke valpartijen luisterden het geheel op en voor 28 runs was C. V. H. in het droge clubhuis. KORFBAL. LAATSTE TRAININGS AVOND H. K. B. Ook op dezen laatsten avond liet de mede werking van de spelers en het weer niets te wenschen over. Er waren weer zes groepen van acht geformeerd, waarvan de eerste drie een wedstrijd speelden onde rgoede leiding van scheidsrechter Baay en de andere drie groepen afwisselend doelen, samenspel en baltechniek beoefenden onder leiding van de heeren W. van Lohuizen, Francoys en Bosch. In den wedstrijd probeerden intusschen verscheidene spelers en speelsters de verschil lende onderdeelen op die andere avonden ge leerd, in toepassing te brengen, hetgeen niet altijd gehikte, maar op sommige oogenblik- ken mooie staaltjes samenspel te zien gaf. Toen de helft van den tijd verstreken was werden de partijen omgewisseld en gingen dus groep 46 een wedstrijd spelen. Inmid dels waren ook verscheidene leden van ver eenigingen en diverse ouders een kijkje ko men nemen. De heeren W. van Lohuizen en Francoys bedankten den heer Lohuizen namens 'het bondsbestuur en de verschillende vereeni gingen voor al de moeite en het zeer goede werk dat hij voor het korfbal in Haarlem en omstreken heeft verricht. Spreker memo reerde vervolgens den zeer goeden geest en de welwillende medewerking van de vereeni gingen op deze avonden. Hij hoopte vurig, dat de avonden, door den II. K. B. georgani seerd, een verbetering in het spelpeil ten ge volge zou hebben. Uit dankbaarheid werd den heer Francoys door het bondsbestuur een geschenk aange boden. Tot slot sprak de heer Francoys nog een kort woord. Het deed hem genoegen te heb ben kunnen constateeren, dat hoewel de spelers en speelsters tegenover verschillende dingen erg vreemd stonden, zij toch alle ge- wenschte medewerking verleenden. Hij dankte het bondsbestuur voor de gelegenheid om hieir zijn trainingsplan uiteen te zetten. BILJARTEN LOUW-BEKER. De nederlaagwedstrijden om bovenge- noemden beker zijn in het clublokaal van de „B. C. Haarlem' vervolgd. Thans was op be zoek de „Haarlemsche B. C," Het verloop van de zes partijen was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. J. Okker 100 41 11 2.63 C. Hermsen 97 40 11 2.42 H. J. Metz 200 19 38 10.52 G. Vos 137 18 27 8.05 L. de Zwart 150 28 27 5.35 C. v. d. Berg 91 27 15 3.57 80 71 175" 61 60 21 21 16 29 1.31 1.18 2.85 8.33 Grautstück Schoen D. Metz F. v. d. Berg v. d. Broek 62 47 7 1.31 Nijmegen 100 47 8 2.12 De uitslag van dezen avond luidt: „Haar lemsche B. C." 652 en ,3. C. Haarlem" 671 caramboles. ATHLETIEK Prins Hendrik-bekerwedstrijden te Haarlem. A.s. Zondag een emotievolle strijd op het „Haarlem"- terrein. Nu de eerste inschrijvingen binnen zijn gekomen, willen wij een korte beschouwing over dezen jaarlij kschen wedstrijd om het clubkampioenschap van Nederland, geven. Toen in 1917 de Gouden Plak door U. D. te Deventer gewonnen was, loofde Prins Hendrik een fraai en wisselbeker uit, die door Vlug en Lenig in 1923 gewonnen werd. Daarna kwam de H. A. V. Haarlem aan en won in den recordtijd van zes jaar twee van deze fraaie bekers. Den laatste echter na zware strijd met 0.6 punt verschil op V. en L In 1930 wist de H.A.V. met grooten voor sprong ook op den vierden beker voor een jaar beslag te leggen. De groote voorsprong die „Haarlem" reeds in het begin boekte, was oorzaak dat van spanning weinig sprake was. Thans staan de zaken anders. Haarlem zal alle zeilen bij moeten zetten om a.s. Zon dag voor de achtste maal zijn superioriteit over de andere vereenigingen te bewijzen. Het sportlievend publiek wacht een emotievolle wedstrijd. Vlug en Lenig, A. V. „1923", Feijenoord, Blauw Wit en A. V. A. C. komen met hun complete ploegen en beschikken over het beste athletiekmateriaal. De ploeg met de sterkste bezetting over de eheele lijn maakt de beste kansen. Op de diverse nummers noemen wij de volgende athleten van naam: 100 Meter: de Boer V. en L.; Berger en Benz, Haarlem; Sierhuis A.V. 1923. Haarlem zal hier vrij zeker de eerste plaats bezetten hetgeen zes punten beteekent en ook Benz sleept eenige punten uit de strijd. Doch Vlug en Lenig met- Jansen en Hannes de Boer zal eveneens wel 7 of 8 punten no teer en. Op de 400 Meter staan ingeschreven de Blauw Witter Prins, Geurts en Dop V. en L„ Huibers Feyenoord en v. d. Booren, Haarlem. Een voorspelling is ons hier te gewaagd. De 800 Meter brengt een strijd als te ver wachten voor een Nederlandsch kampioen schap op dezen gewilden midden afstand. De voornaamste deelnemers zijn Brandenburg Haarlem, Nieuwland en Visser Feijenoord; Lijflander 1923 en A. Zeegers A.V.A.C. Nieuw land maakte dit jaar de beste tijd, doch de vechtjas Lijflander kwam ook reeds onder de twee minuten en heeft een zeer goede kans te winnen. Effern ontmoet op de 1500 Meter Dop V. en L.; Jansen en Van Gelder (Feijenoord); Schmidtke A. V. 1923 en A. Zeegers A.V.A.C. Het populaire nummer 110 M, horden is. goed bezet. De gebroeders Kaan bezorgen mogelijk elf punten aan Haarlem, doch zullen aan Karman en Weber V. en L. en Snijders A.V.A.C. hun handen vol hebben. Zal W. Kaan zijn goede prestatie die hij 5 Juli te Rotterdam leverde, herhalen? Zoo ja dan loopt bij goede weersomstandigheden het record gevaar. Of zal A. Kaan revanche nemen op zijn jongeren broer? Kamstra en Krijgsman beide V. en L. vin den bij het hoogspringen Nieuwland en Snijders naast de Haarlemmers Visser en Korver tegenover zich. Alle zes deelnemers zijn goed voor 1.70 M. Op het verspringen herhaalt zich wederom de strijd v. Welsenesde Boer. Wie zal win nen? Van Musscher Haarlem en Blankers A.V. 1923 zijn een tweetal gevaarlijke Outsiders. Van der Zee en Schenk zullen op polshoog de Haarlem-kleuren wel met succes verde digen. Over de werpnummers kunnen wij vrij kort zijn. De Haarlemmer Eysker neemt kogel en discus voor zijn vertrouwde reke ning. Visser en Coster gooien de speer. Doch ook Selman, Van der Ley en Blankers zul len zich op de werpnummers niet onbetuigd laten. De estafettes 4 x 100 M. en 4 x 400 M. beloven uitermate spannend te worden. MUZIEK. H. O. V. Concert te Zandvoort. Onder leiding van Eauard van Beinum vond Maandagavond de tweede uitvoering plaats, waarvoor de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer te Zandvoort het initiatief neemt. Men was over de opkomst der 'belang stellenden nogal tevreden, waaruit ik de ge volgtrekking maak, dat het doorgaans met die opkomst niet al te gunstig is gesteld. Ik zou meenen, dat de niet al te groote zaal van hotel „Groot Badhuis" tot in de uiterste hoeken bezet moest zijn, wanneer Eduard van Beinum het orkest der H.O.V. dirigeert, niet alleen, maar ook nog den eminenten cellist Carel van Leeuwen Boomkamp op het podium brengt. De zaal was nagenoeg voor drie vier den bezet. Dit blijft, behalve uit een finan cieel oogpunt, heel jammer, wijl de acoustiek dezer zaal lang niet gunstig is en alleen bij; algeheele bezetting de klank van het orkest zóó zeer zou worden gedempt, dat een ideale toonkleur wordt verkregen. Dit nu was op dit concert lang niet het geval. Men krijgt den indruk, als zag men een fijn gedetailleerde fotografische opneming weergegeven op ge voelige plaat van groven korrel. De klank, dien de veel te enge podiumruimte tot ons ■bracht, was grofkorrelig. Behalve voor den hoorder is dit ook voor den dirigent en voor de musici éen zaak die de grootste omzichtig heid vraagt. De hoornpassage in Webers Freischütz-ouv.enture was al aanstonds daar om het te bewijzen. Het technisch personeel dat de draadlooze uitzending verzorgde, had wellicht de noodige aanwijzingen ontvangen, althans: na het eerste deel van Dworsjak's celloconcert verhuisde de microfoon van de zijde van 't groot koper naar die van'het hout. Het prachtige middendeel van dit violoncel concert bracht het moment, dat de muziek ook door klankschoonheid sterk ontroerde. Carel van Leeuwen Boomkamp speelde zooals wij het niet meer vergeten: met een over gave die werd tot een evocatie. Van Beinums directie sprak van stille bewondering voor het talent van den jongen kunstenaar, wiens overschoon spel hij omkleedde met de fiori- turen der fluit, waar de pizzicatie der bas sen don nu zeer mooien klank der strijkers een sehoone afronding gaven. Nu was wel duidelijk het oogenblïk geko men, dat de leider het beste, waarover zijn musici beschikken, kon naar voren brengen: als bij tooverslag was daar opeens, de slechte acoustiek ton spijt, het ideale klankgeheel dat van de partituur weergeeft wat niet in de noten staat. Nu was ook voor Wagner's Sïegfried-Idyll het ijs gebroken en de onverschoone weer gave, die ons eenmaal Karl Busch gaf van dit werk op een der concerten van de Haar lemsche Bachvereeniging, bleef ons bij van Beinums interpretatie voortdurend in her innering. Zonderen wij even de moeilijkste passage der solo-hoornpartij uit, dan was ook technisch aan de partituur alle recht gedaan. Waar aanvankelijk de klarinet moeilijk de juiste intonatie kon treffen, was bij de Siegfried-Idyll op het punt van klankschoonheid weinig te wenschen, dat niet in vervulling ging. Slechts wachtte men nog op het oogenblik, dat ook de muzikanten zich recht naar hartelust konden uitzin gen. Dat oogenblik kwam bij de uitvoering van Tsjaikowski's ouverture-fantasie „Ro meo et Juliette". Dat het niet werd een Italiaansche Romeo, maar veeleer een die herinnering wekt aan de steppen van Mld- den-Azië, was bij Tsjaikowski moeilijk an ders te verwachten. Het orkest had zich in de te enge ruimte nu zóó ingespeeld, dat de meest gevaarlijke plaatsen van het groot koper zich voegden in het klankgeheel. Deze uitvoering bracht den toehoorder in een spanning, waaruit hij zich losmaakte door leider en orkest staande een ovatie te bren gen. Het is wel duidelijk, dat de band, die Ed. van Beinum bindt aan het orkest der H.O.V., hecht en sterk zal blijven. G. J. KALT. CONCERT SPAARNDAM Tet gelegenheid van het concours van' harmonie- en fanfare-corpsen werden voor de week tusschen de beide concours-dagen enkele concerten aangeboden. Gisteravond was de Chr. Muz. Ver. „Arti et Religione" uit Haarlem de concertgeefster. De jonge vereeniging staat nog aan 't be gin van hare ontwikkeling en zal onder haar directeur den heer F. A. Dekker Jr. nog veel en serieus te werken hebben. Dit goedbedoel de optreden was dan ook 'n weinig voorbarig, de vereïschbe embouchure en techniek zijn nog niet ontwikkeld genoeg voor het uitko men met dit betrekkelijk moeilijke pro gramma Als inleiding werd een marsch' pittig uit gevoerd en b.v. in het vierde nummer was het samenspel van bugles en trombone mooi ge nuanceerd. Doch de over 't algemeen minder fraaie stemming bedierf soms den totaal indruk. In „Corbeilles de Rose" zou men na serieuse studiei zeker met beter samenspel te voorschijn zijn gekomen. Dank zij de waak zame leiding van den directeur verliep het stuk overigens zonder dérangementen. We hebben van dit corps goede verwachtingen doch men moet eens flink aan 't werk tijgen ter verkrijging van vastere toonvorming en meer techniek. De belangstelling was dezen avond niet zoo groot doch men was gul met applaus. De waardevolle concerten die voor deze week verder zijn aangeboden doen ons bij goed weer een groot auditorium ver wachten. Woensdag komt n.l. de „Eendracht" uit Velsen, Donderdag de gem. zangver. „Zanglust" te Alphen a. d. Rijn, Schoten's Chr. Gem. koor, Doopsgezind Zangkoor van hier en Spaarndam's Gemengd Koor, allen onder leiding van onzen stadgenoot, den heer Jac Zwaan, Vrijdag de R.K. Muziekver. „Ut-ile Dulci" uit Haarlem en Zaterdag de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" uit Drie huis. P. MöHRINGER. Van den dubbelen adelaar naar het Roode Vaandel. Verschenen is de tweede druk van Peter Krasnow's werk: Van den dubbelen Adelaar naar het Roode Vaandel, in de vertaling van J. C. van den Muyzenberg. Het boek bestaar uit 2 deelen (samen ruim 1400 pagina's^ en ks uitgekomen bij A. W. Sythoff's Uitgevers maatschappij N.V. te Leiden.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8