DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE STADSNIEUWS Nieuwe Uitgaven. STEUNT! HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 JULI 1931 HET PARKEERVERBOD TE ZANDVOORT. Een verdediging door den burgemeester. DE KLACHTEN ONGEGROND GEACHT. Naar aanleiding van de klachten in inge zonden stukken enz. over het parkeerverbod te Zandvoort. heeft een redacteur van het Persbureau Vaz Dias een onderhoud gehad met Zandvoort's burgemeester, den heer Van Alphen. „In t algemeen acht ik aldus de burge meester den inhoud van de ingezonden stukken, die ik gelezen heb, volkomen onge motiveerd, en wel speciaal die mededeelin- gen, waarin het beleid der politie in twijfel wordt getrokken". Het parkeeren op de boulevards is in Zandvoort verboden, maar ook in Scheve - ningen en Noordwijk is zulks het geval. Laat men toch niet vergeten, dat het parkeeren van auto's voor de huizen op de boulevards in hooge mate hinderlijk is voor de bewoners dier huizen, die hun vrije uitzicht op zee niet belemmerd willen zien. Overigens is Zandvoort rijk aan een groot aantal smalle straten, in sommige waarvan een parkeerverbod met het oog op een veilig verkeer nu eenmaal niet achterwege kon blijven. Het schijn dat verschillende automobilis ten absoluut geen idee hebben van verkeers- eischen! Vooral in dezen tijd, waarin de ge sloten auto's verreweg domineeren, doet zich meermalen het geval voor, dat auto's ergens aan den kant van den weg worden neergezet, waarna de motor afgezet, de handrem flink aangetrokken en het portier gesloten wordt! De inzittenden gaan naar het strand en zijn uiteraard niet op te sporen Zoo'n auto vormt soms een geheelen dag een allerlastigst ver keersobstakel, in de eerste plaats voor an dere, meer ordelievende weggebruikers. Maar daarbij komt nog vaak dat, als zoo'n auto er eenmaal staat, andere automobilisten, in de meening dat ter plaatse geparkeerd mag worden, er hun wagen geheel te goeder trouw achter plaatsen, met het onvermijdelijk ge- gevolg, dat er groote overlast wordt veroor zaakt. Dat de politie zich tegen overtreders enkele malen op onbehoorlijke wijze zou heb ben gedragen, weiger ik aan te nemen. Ik ken het corps daarvoor te goed. Meent men echter ten aanzien van een bepaalden poli tieman te moeten klagen, laat men dit dan gerust doen. Elke klacht zal terdege worden onderzocht! Het spijt mij echer te moeten zeggen, dat een groot aantal personen, dat bekeurd is, op meer dan onhebbelijke wijze tegen de politie is opgetreden. Ik heb daar van de burgemeester wees hierbij op een voor hem liggend dossier r— voorbeelden, te ©ver in mijn bezit. „Ér is voor parkeeren voldoende ruimte ge reserveerd. Bovendien is de afstand van de parkeerterreinen tot de ontspanningsgele- genheden, waar men eenigen tijd zou willen vertoeven, een kwestie van Meters! Niette min heeft zich meermalen het geval voorge daan, dat een parkeerterrein in onze ge meente door een tiental auto's bezet was, terwijl in de onmiddellijke omgeving daarvan veertig of vijftig wagens op straat stonden, op de wijze als ik reeds geschetst heb: dicht afgezette motor en aangetrokken handrem! Ik kan U wel verzekeren, dat B. en W. aller minst van plan zijn in den bestaanden toe- stand eenige wijziging te brengen! Vóór en tijdens het van kracht worden dezer ver keersmaatregelen, zijn duizenden plattegron den aan in de gemeente binnenkomende automobilisten uitgereikt Men kan zich hier op betreffende de plaatsen in de gemeente, waar zich parkeerterreinen bevinden, oriën- teeren. Bovendien is de politie langer dan vijf weken waarschuwende opgetreden, al vorens tot het opmaken van proces-verbaal werd overgegaan". I Aan het begin van beide toegangswegen, de Zandvoortsche laan en den Zeeweg is een groot rood bord aangebracht, waarvan het opschrift den automobilist op het verbod van parkeeren attent maakt. Verder vindt men in de gemeente tientallen „Verboden te parkeeren"-bordjes aan de huizen, bij den straatnaam, terwijl daarenboven nog op den grond op duidelijke wijze de letters N. P. (niet parkeeren) geschilderd zijn. Het wil mij aldus besloot de burgemees ter het onderhoud alles bijeengenomen, voorkomen, dat de strekking van de inge zonden stukken in één ervan schildert de in zender nota bene grieven, die hij „van een vriend" gehoord heeft!) niet anders is dan het kweeken van een hetze. Het aantal auto mobilisten neemt bij den dag toe, doch het moet mij van het hart dat de toeneming van de fatsoensbegrippen daarmede geen gelij ken tred houdt!" DE WILGENSTRAAT. Bij Raadsbesluit van 15 October 1930, wer den aan de alhier gevestigde Coöperatieve Woningbouwvereeniging „Volkshuisvesting" voor een tijdvak van ongeveer 50 jaren in erf pacht uitgegeven met de bestemming om daarop 60 arbeiderswoningen en 1 winkelhuis te bouwen twee perceelen grond, gelegen aan de noordzijde van de Wilgenstraat, ter geza menlijke oppervlakte van pl.m. S814 M2- Thans verzoekt genoemde Woningbouw vereeniging de strook grond liggende vóór de woningen dier vereeniging aan de Wilgen straat eveneens in erfpacht te mogen ont vangen, ten einde dien grond te gebruiken als voortuinen dier woningen. Aangezien de Wilgenstraat hierdoor in aanzien zal worden verbeterd, bestaat er bij B. en W. tegen deze uitgifte in erfpacht geen bezwaar. De grootte van dezen grond be draagt pl.m. 248 M2. B. en W. stellen den Raad dus voor, aan het verzoeok te voldoen. De jaarlijksche erfpachtscanon van de totaal in erfpacht uit te geven gronden zal blijven bepaald op f 2.745.—. VERGOEDINGEN BIJZONDER ONDERWIJS. B. en W. stellen den Raad voor, te voldoen aan de verzoeken van acht bijzondere scho len voor gewoon lager onderwijs alhier, tot het- verkrijgen der vergoeding over het jaar 1930. ingevolge art 100 der L. O. wet 1920. Deze vergoedingen zijn als volgt vastge steld. School Florapark 14 f2433,52; School Amsterdamstraat 61 f436,67; school Jans straat 83, f 1480; school Gen. de la Reystraat 6 f 1290; school Gen. de la Reystraat 8 f 3759,75: school Jacobijnestraat 23 f7794,42; school Cruquiusstraat 2 f4964.16 en school JTassauplein 2 f 1945. Totaal L 24103,52. WONINGTOESTANDEN. VRAGEN VAN DEN HEER OVERSTEEGEN. De heer G. Oversteegen, lid van den Raad, heeft de volgende vragen tot B. en W. ge richt: Is het B. en W. bekend, dat in het woon- scheepje, gemerkt G. 1869 liggend aan de Oostvest, een gezin „gehuisvest" is. bestaande uit man, vrouw en 7 kinderen; dat dit gezin den nacht doorbrengt in een ruimte van pl.m. 6 M3. en dat het hoofd van dit gezin reeds 3 maanden bezig is, om een behoorlijke woning van gemeentewege te krijgen, echter zonder eenig resultaat? Wil uw College in den Gemeenteraad van a.s Woensdag mededeeling doen, wie nalatig is of zijn geweest om aan dit geval van ver- waarloozing der volksgezondheid een einde te maken? Zijn B. en W. bereid, onmiddellijk maatre gelen te nemen tot beschikbaarstelling van de gevraagde woning voor bedoeld gezin? AFSCHEID LEERLINGEN DR. HUETSCHOOL. Voor vele leerlingen van de Dr. Huetschool, Prinsen Bolwerk 3, was Vrijdagmiddag het gewichtige oogenblik gekomen, dat ze voor goed de school zouden verlaten. Dat afscheid had plaats in de personeelskamer. Alle vertrekkende leerlingen met hun ouders, het voltallig personeel der school en Mr. Beets, secretaris der Comm. van Toezicht op het L. O. waren tegenwoordig. Allereerst sprak Mr. Beets op hartelijke wijze de ver trekkende leerlingen toe en wees de jongens en meisjes op het belangrijke feit: het over gaan van de school naar de maatschappij. Hij herinnerde aan den schooltijd met zijn vele vreugden in het heerlijke, zonninge schoolgebouw, aan de zorgen door 't perso neel aan de opvoeding besteed en sprak den wensch uit, dat geen der oud-leerlingen ooit den naam der Dr. Huetschool oneer zou aan doen. Daarna sprak de heer L. Broekhuizen, hoofd der Dr. Huetschool, namens het personeel enkele woorden tot ouders en leerlingen; hij legde den vollen nadr>_k np de zeer harte lijke samenwerking, die~altijd had bestaan tusschen school en huis en die het onderwijs en de opvoeding zoo ten goede was gekomen. Tevens bedankte hij voor de bloemenhulde de school gebracht. De hartelijke genegenheid zal zoowel ouders, kinderen als personeel steeds bij blijven. Hierna werden de diploma's en prijzen uit gereikt. „J. J. CREMER". DEELNEMING TOONEELWEDSTRIJDEN. De Koninklijke Letterlievende Vereeni ging „J. J. Cremer" zal in het a.s. seizoen deel nemen aan den tooneelwedstrijd van uitne mendheid, uitgeschreven door de Konink lijke Rederijkerskamer „Jain van Beers te Utrecht, ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan en waaraan slechts drie Vereenigin- gen zijn uitgenoodigd, die in de laatste twee jaren belangrijke prijzen hebben gehaald. Voorts heeft „Cremer" een uitnoodiging ontvangen tot deelneming aan een Inter nationalen Tooneehvedstrijd door de Rede rijkerskamer „Molière" te Utrecht. Voor de zen wedstrijd hebben zich 35 Vereenigingen voor deelneming aangemeld, waaronder 4 Belgische Kamers en waarvan 2 Belgische en 4 Nederlandsche Vereenigingen zijn toe gelaten. In beide voor „J. J. Cremer" eervolle wed strijden wordt opgevoerd „De Koekoek", too- ieelspel in 3 bedrijven, door Jan Fabricius. MOTORDIEN ST. Bij de schoolcompagnie van den Motor- dienst zijn, van het korps Luchtdoelartillerie te Utrecht gedetacheerd 20 dienstplichtigen ter opleiding tot chauffeur. Met de leiding zijn belast de lè luitenant Hoevenaars en de sergeanten van Buren en Dey. DE GLADIOLUSTENTOON STELLING TE HAARLEM. ONGEKENDE NIEUWE VARIATIES IN VORMEN EN KLEUREN. Onder de gewassen, die in de bloembollen streek worden gekweekt ,is de Gladiolus wel de belangrijkste na de hyacinthen, tulpen, narcissen en erocussen. In ons land worden meer dan 300 H.A. Gladiolen verbouwd. De teelt van dit belangrijke bolgewas der Ne derlandsche bloembollencultuur is echter in ternationaal. Zij werd ook in Engeland, Duitschland en vooral ook in Amerika op groote schaal beoefend. In Nederland is deze cultuur met stijgend succes sedert het begin dezer eeuw ter hand genomen. Ook bij het winnen van nieuwe soorten zijn de Hollandsche kweekers zeer gelukkig geweest. Vele van de over de heele wereld bekende handelssoorten zijn van Nederlandschen oorsprong, doordat kruisin gen werden verricht met de beste in het bui tenland in de vorige eeuw ontstane variëtei ten. Bekende soorten als Halley, Liebesfeuer, Marechal Foch, Willy Wigman, Maidens- blush, Souvenir, White Perfection en vele anderen zijn als aanwinsten van Nederlan ders met groot succes in den internatio nalen handel gebracht. Op de tentoonstelling, die Vrijdag gehou den wordt, zullen deze bekende soorten maar weinig meer voorkomen. Dit komt om dat dezelfde en andere Nederlandsche kwee kers sedert dien voort zijn gegaan met het kruisen met als resultaat veel grootere, veel zuiverder vormen waarbij vooral gestreefd is naar eenkleurige diep getinte en tevens sterke bloemen. De tentoonstelling zal van het resultaat van dit onvermoeid streven een volledig overzicht geven en voor den buitenstaander een openbaring zijn van schoonheid en kracht. Er wacht den belangstellenden bezoeker. Vrijdag en volgende dagen een werkelijk zeer interessant schouwspel, omdat vergelijkin gen gemaakt zullen worden tusschen wat in Nederland bereikt is en in andere landen verkregen werd. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel. DERDE RELIGIEUS SOCIALIS TISCH CONGRES. WORDT TE HAARLEM GEHOUDEN. De juiste datum van het 3e religieus-so cialistisch congres is thans, naar het Volk meldt, bepaald op 7 en 8 November te Haar lem. Aan den vooravond van dit congres zal het leekenspel „Moeder" worden opgevoerd. Dit spel is speciaal voor dit religieus-socia listisch congres geschreven door mevrouw H. RolandHolst. VIJFDE 4 PCT. LEENING A DAM 1931. Naar het Hbld. verneemt, zullen de inschrij vingen op de vijfde 4 pet. leening 1931 der ge meente Amsterdam ten volle worden toege wezen. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) Omdat ik zwart ben. Magdaleine Paz houdt een warm pleidooi voor de negers in Amerika, wier toestand nog verre van prettig is. Nog altijd be schouwt men daar de kleurlingen als min derwaardig. De vertaling van dit boek, Frère Noir, uit het Fransch is van Elsa Kaiser. Het verscheen bij de Nederlandsche Uitge vers-maatschappij te Amsterdam. Der Mozart-Almanach Door den Wiener Akademischen Mozart- Gemeinde-Verlag is een Mozart-Almanach uitgegeven naar aanleiding van het Mozart- jaar 1931 (het is 175 jaar geleden dat hij geboren werd). Deskundige medewerkers zorgden voor de bijdragen, zooals biografie, zijn reizen, de beteekenis van zijn kunst enz. Twee-en-veertig afbeeldingen zijn in den tekst aangebracht. Kaart van Zwitserland Deze reiskaart van Zwitserland is uitgege ven door de Zwitsersche Verkeerscentrale Zürich en Lausanne op een schaal van 1 600.000. De kaart verschilt in zooverre van de vori ge uitgave, dat op de rugzijde een aantal kleine kaarten voorkomt. Inplaats van de beschrijvende tekst hebben de kaartjes be trekking op de sport, het verkeer, de ver- voergelegenheden, de sanatoria, de kuur- plaatsen, het luchtvaartverkeer, de golfplaat- sen, de jeugdherbergen, wintersportplaatsen en skihutten, postautodiensten in het ge bergte, strand- en zwembaden, wateren voor watertourisme, uitgangspunten voor berg tochten en clubhutten van de Zwitsersche Alpenclub. De Verkeersongevallen ïn Nederland in 1930. De Vereeniging voor Alcoholbestrijding bij het snelverkeer (VA.S.) heeft een brochure uitgegeven over de verkeersongevallen in 1930. Daar het onmogelijk was cijfers te ver krijgen over het geheele land heeft de V.A.S. als minimumgrens genomen de gemeenten met 20.000 inwoners, waarvan Nederland 48 bezit. Uit de statistieken in het werkje nemen we over het aantal van 28.227 verkeersonge vallen. Onder de slachtoffers waren 262 doo- den 1748 ernstig gewonden en 5370 licht ge wonden. In de groote gemeenten waren hier bij voor ongeveer 80 pet. motorrijtuigen bij betrokken. En het is verbazingwekkend hoe veel ongevallen daarvan door chauffeurs ver oorzaakt zijn, die „onder den invloed" ver keerden. De heer C. J. Toebes, schrijver van de bro chure, eindigt dan ook met een opwekking tot onthouding tot het bereiken van grootere veiligheid. Marie Grubbe. Van den Deenschen schrijver Jens Peter Jacobsen is verschenen Marie Grubbe. Het is de roman uit het eind van de 17e eeuw, toen de Zweden met de Deenen in oorlog waren. De vertaling is van A. RomeinVerschoor. Het boek is uitgegeven bij de Uitgevers Mij. Holland te Amsterdam. Het Bolsjewistisch Experiment. Bij van Loghum Slaterus' Uitgevers Mij. N.V. te Arnhem is uitgekomen Het Bolsje wistisch Experiment van Arthur Feller, ver taald door Titia Jeigersma, in de serie We reldproblemen. De schrijver heeft in 1929 een studiereis van 3 maanden gemaakt om het bolsjewis tische Rusland te begrijpen. Zijn ervaringen heeft hij te boek gesteld. Twe el i n grusters. Van Pamela Wynne, de schrijfster o.a. van Ank is 'n malle en Blank en Bruin is thans ook Tweelingzusters in een Hollandsche ver taling verschenen, in de Society Reeks bij van Holkema en Warendorf's Uitgevers maatschappij N.V. te Amsterdam. Deze eenigszins onbenullige niet onwaar schijnlijke geschiedenis speelt gedeeltelijk op een boot, gedeeltelijk in Britsch-Indië, zoo- als meer harer verhalen. De vertaling uit het Engelsch is van Chr. Moresco-Brants. „NEDERLANDSCHE JAARBEURS". Het Juli-nummer van „De Jaarbeurs", be vat een aankondiging van de 25e Nederland sche Jaarbeurs, welke van 8 t. m. 17 Sep tember te Utrecht zal worden gehouden, Ver der een artikel over de samenwerking van jaarbeurzen, betrekking hebbende op de in Maart jl. gesloten vriendschappelijke over eenkomst tusschen de Foire Commerciale de Bruxelles en de Nederlandsche Jaarbeurs. De bouw van het derde jaarbeursgebouw geeft de redactie aanleiding een historisch overzicht te geven van het plein Vredenburg. Reproducties van een plattegrond van de stad Utrecht uit. 1572 en van schilderijen van het beleg van het kasteel in 1577 zijn in dit artikel opgenomen. De rubriek „Jaarbeurzen in het buiten land" bevat mededeelïngen betreffende in het buitenland gevestigde zuster-instellingen der Nederlandsche Jaarbeurs. In de rubriek „Boeken, Tijdschriften en Vakbladen" wordt stelling genomen tegen een- beschouwing in de KÖlner Lokal-Anzeiger van 21 Maart 1931 Ten slotte vestigt het tijdschrift de aan dacht op de wcnsc'nelijkheid, dat de deel nemers aan de Jaarbeurs zich voortaan ont houden van het aanhouden van bezoekers ter Jaarbeurs met de opdringerige vraag; Hebt u interesse? Als herinnering aan de eerste 25 jaarbeur zen, welke in Holland gehouden zijn, bevat dit nummer een foto van de opening der eerste Nederlandsche Jaarbeurs in 1917. SCHEEPVAARTBER1CHTEN Astrea 2 4 v. New York n. Curasao/Venezuela. Algorab 26 te Rotterdam van Hamburg Alcinous p. 2 6 Perim, Macassar na Amsterdam Bodegraven 25 v. Guayaquil n. Paita. Baaru 2 4 v. Talcahuano n. Taltal Binnendijk 26 n.m. v. Medan, Java n. New York Billiton 26 te Yokohama v. Rotterdam. Burgerdijk p. 25 v.m. Kaap Guardafui, New- York n. Java. Boskoop 25 v. Chistobal n. Curasao Baarn 2 7 te Taltal verw. v. A'dam Boskoop 24 te Panama, Chili n- R'dam Barneveit 26 te A'dam v. Antwerpen Costa Rica 26 te A'dam v. Hamburg Drechterlan dp. 25 Ouessant. Amsterdam naar Buenos Aires Damsterdijk 2 6 te Londen, Pacïfickust naar Rotterdam Djambi p. 25 19 Gibraltar, Bataria naar Rotterdam Damsterdijk 25 v.m. v. Southampton, Pacific- kust n. Rotterdam. Eemland P. 26 22 u. Ouessant, Buenos-Aires n. A'dam, 2 8 v.m. te IJmuiden verwacht. Grootendijk 25 n.m. te Havana v. Rotterdam Helder 26 v. Ponta Delgada, A'dam n. Curagao Houtman 25 te Port Louis Maur v. Tandjong Prïok Heemskerk 25 te Beira v. Rotterdam Tndrapoera p. 26 6 u. Kaap del Armi, R'dam n. Batavia Kota Nopan p. 26 24 u. Ouessant, R'dam naar Batavia Kota Radja p. 25 23 u. Malta, Rotterdam naar Batavia Koudekerk 26 te Suez, Bombay n. Rotterdam Maasdam 26 n.m. v. Corunna, New Orleans n. Rotterdam Maaskerk 26 te Amsterdam v. Hamburg Nieuw Zeeland 26 v. Brisbane n. Melbourne Nebraska 24 v. Tacoma, Pacificku6t n. Rotter dam. Nickerie 28 15 u. te Havre verw., W.-Indië n. A'dam Orania p. 26 18 u. Fernando Noronha, Buenos Aires n. Amsterdam Patria p. 27 4 uur Finisterre, Batavia n. Rot terdam. 29 12 u. verwacht. P. C. Hooft p. 24 Perim, Amsterdam n. Batavia Poelau Bras p. 25 Perim Amsterdam n. Batavia bi] gelijken prjjs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. MMMRHMHMWMMMHMMMNMMMMHMMMI Poelau Tello 26 v. Port-Said. Bataria n. A'dam Palllsse 26' te Marseille. Batavia n; A'dam Orestes 2.1 te on v. C.ti'.ao n. Arlca Rotterdam 25 te Halifax. R'dam na New York Simon Bolivar 26 11 u. v. Plymouth n. Havro Intlië n. A'dam Schcldcstroonv 21 v. Las Palmas, A dam naar 1 >uh:c.' streefkerk 2v. Alders. Calcutta n. Rotterdam Singkep l'3 te Londen. Batavia n. Amsterdam Sibajak 27 7 u. tc Balawan. Rotterdam n. Ba tavia. Ta wall 25 te Bombay v. Rotterdam. Tadman 20 v. Zanzibar n. Batavia Volendam 2 5 n.m. v, Southampton. Rotterdam n. New-York Volendam p. 26 Lizard, Rotterdam n. New- Y ork Wi.ssekerk 26 v. Rotterdam n. Hamburg Zeclandla 26 tc A'dam v. Buenos Aires RADIO-PROGRAMMA WOENSAG 29 JULI 1931. HILVERSUM. 1875 M. (Uitsl. VARA-Uitzending.) 6a45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles o. 1. van G. Kleerkoper. 3.00 Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel door Fr. Uytenbogaard. 10.00 Mor genwijding VPRO. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl. 11.05 Mevr. J. Stam-Dresselhuys: „Kinderen in den tuin". 11.35 Gramofoonpl. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. l.4o Onderbreking. 2.15 Gra mofoonpl. 2.30 Kindermatinee uit. het Kur- haus te Scheveningen o.l.v. Henri Nolles. 3.35 „Dansen van verschillende volken (Gramo- foonplateni". 4.30 Kindervertellingen door Ben Groeneveld. 5.15 Concert VARA-septet o.l.v. I. Eyl. 6.00 Radio-Bulletin van den Vol kenbond. De Kalenderhervorming. 6.10 Ver volg concert. 7.00 M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menschen". 7.30 Politleber. 7.45 Or gelspel door Fr. Uyttenbogaard. 8.00 Concert door een Ensemble uit het VARA-orkest o.l.v. Harry Wiggeelaar. 8.30 Vervolg Orgelspel. 8.45 „Die duivelsche Koelies", hoorspel in 5 klank beelden van Fan Kwae. Door Het Groot. Volks t-ooneel. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias 10.10 Vervolg cóhcert. 10,40 Gramofoonpl a- tenconcert. HUIZEN, 298 M. (Uit-sl. NCRV. uitzending.) 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.44 Harmoniumspel door M. M. Jurjaan, zang door mej. C. de Jager (so praan) en mej. M. Bakker (alt), 12.00 Gra mofoonpl. 12.30 Concert, mevr. C. v. Raven- zwaay-Möllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. tcello) cn mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (plano). 2.00 Gra mofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur door mej. Wentink, 3.00 Concert. H. v. Calsteren (viool). B. Oskam, (cello) en A. Rodenhuis (piano), 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje 6.00 Gramofoonpl. 7.00 Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer. 8.00 Concert. G. Scheep maker, zang, J. G, Meijer, cello, F. Kloek, orgel. 9.00 Envoy A. v. Vlaardingen: „Mijn Jordaantjes". 9.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1554 RL 10.35 Morgenwijding. 11.06 Lezing. 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelconcert. 1.50 Lichte muziek. Frascati's orkest. 3.50 Symphonie- orkest v. Bournemouth. 5.05 Concertorgelbe- seling. 5.35 Kinderuurtje, 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nleuwsber. 7.00 Rugbywedstrijd Enge- land-Nieuw-Zeeland. 7.10 Moderne sonates voor cello en piano. 7.30 Lezing. 7.50 Liede ren van White. J. Roberson, tenor. 8.05 „The wrecker", mysterie der zee van M. Talbot. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Causerie door Senator Marconl-uitvinder der Radio. 9.55 Orkest concert. B. B. C. Orkest o. 1. v. S. Robinson. De Wireless singers. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50 1.25, 6.50 Gramofoonmuziek. 9.05 „Jean-Marie", radiotooneel. 9.50 Gramofoon. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Concert. Strijkensemble. 3.50 Concert. Instrument, ensemble. 6.10 Gramofoon. 8.20 Concert. Omroeporkest. P. Knudsen, zanger, 9.55 Pianoconcert. 10.30 Symphonieconcert. 4e symphonie, Mendelssohn. 11.10 Dansen. LANGENBERG, 473 M. 7.25 11.00, 11.55, 12.20 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.200rkestconcert. 8.20 Wagner-avond. Werga-orkest o. 1. v. Busch- kötter, E. Bettendorf, sopraan. M. Lorentz, tenor. 10.40 Gramofoon. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 338,2 M. en 508,5 M. 5.20: Gramofoon. 6.35 Leznig. 6.50 Gramo foon. 7.55 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Gramo foon. 9.03 Gramofoon. 9.25 Populaire-avond. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoon. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoón. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Gramofoon. 8.35 Vocaal concert. 8,50 Voorlezing. 9,20 Concert. Casino Knokke. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC £.u/t(6ICHuT. Toen allen de twee wegsnellende paardjes hadden nagekeken, zagen zij aan den kant van het water den kok zitten. „Zie je dat, sultan, daar heb je dien verraderlijken kok. Die moet gestraft worden," „Ja." zei de sultan, die in Keesje niet den vreemden kok had herkend, „laten .wij hem pakken," De sultan, de grootvizier, de officier van de wacht, naderden omzichtig den kok, die net zat alsof hij de paardje; nakeek, Hij scheen de anderen niet te hooren. Hij bespeurde blijkbaar geen onraad. „Wat zal die op zijn neus kijken." fluisterde dc sultan. ..Dat geloof ik ook." ze; dc grent vizier. „Omdat hij kok is geweest, moeten wij hem in dc pan.hakken."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9