DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE tijdschriften. scheepvaartberichten STEUNT! radio-programma een dacelijksche kindervertelling HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 30 JULI 1931 groot deel vernield Is, waardoor deze veel schade leed. Hij vraagt of dit alles plaats greep onder medewerking van een groote po litiemacht. Tenslotte vraagt hij of B. en W„ wanneer dit alles juist is, bereid zijn de be trokkenen volledig schadeloos te stellen. De raad besluit wederom met meerderheid van stemmen ook deze vragen niet te behan delen. De heer Overstee ge n; „Schande!" De heer „Peper geeft de verzekering, dat het den „jabroers" zal berouwen, hun stem aldus te hebben uitgebracht. De Voorzitter protesteert tegen de uit drukking „ja-broers" en hamert heftig. DE BESTUURSBESCHEIDEN VAN DE A.V.R.O. De scheidende raadsleden De Voorzitter spreekt de volgende rede uit: „Dames en Heeren, Met het oog op mijn voornemen om de eerst volgende vergadering van Uw College te houden op den lsten Dinsdag in September, is deze vergadering thans waarschijnlijk de laatste geweest waarin Uw Raad in zijn te genwoordige samenstelling is bijeengekomen. Verschillende Uwer hebben om persoon lijke redenen gemeend zich voor de komende periode niet weder beschikbaar te moeten stellen en voor anderen heeft de stembus de beslissing gebracht. Welke de oorzaak ook moge zijn, van 8 leden uit ons midden moet ik afscheid nemen en hen dank brengen voor hetgeen door hen gedurende den tijd, dat zij deel uitmaakten van Uwen Raad, in het belang der gemeente, zooals zij dat be lang zagen, is gdaan. Ik wil daarbij beginnen met mejuffrouw Berdenis van Berlekom die, van 1923 af in ons midden, zich immer heeft betoond te zijn iemand met groote liefde voor de Gemeente, speciaal voor haar openbaar onderwijs en die zich steeds op de bres bevond, indien meer in 't bijzonder de belangen van dat onderwijs ter sprake kwamen. Haar arbeid en haar be langstelling op velerlei gebied gaven aan haar adviezen groote waarde en de Raad wist die adviezen ook naar waarde te schat ten. Wij zullen mejuffrouw Van Berlekom zeer noode in onze vergadering missen. (Applaus) De heeren Vos en Stam, Bartels en Van Santé hebben ieder, hetzij door hun arbeid in belangrijke commissies, hetzij op andere wij ze hun aandeel in de behartiging der Ge meente-belangen gehad. Ook de heer Delfos, die slechts 3 malen onze vergadering bijwoonde, heeft, door zich voor die slechts enkele keeren beschikbaar te stellen zijne belangstelling getoond. Rest mij nog te noemen den heer Van de Kamp, die ruim 32 jaren met toewijding de belangen der gemeente op verschillend ge bied, in het bijzonder waar het betrof den middenstand, heeft voorgestaan, zonder daar bij echter ook de belangen van andere lagen der bevolking uit het oog te verliezen en die daardoor in onze gemeente een bekende per soonlijkheid is geworden. Moge het hem ge geven zijn met de hem kenmerkende opge wektheid nog langen tijd in de vele andere functies welke hij bekleedt werkzaam te zijn. (Applaus). En, last not least, den Wethouder Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen die ruim 29 jaren in. Uw midden als lid, ruim 16 jaren als lid van het Dagelijksch Bestuur, de belangen der ge meente op velerlei gebied heeft behartigd. Behalve" aangelegenheden welke speciaal het onderwijs of de openbare werken betroffen, zijn in den loop der jaren aan Mr. Heerkens Thijssen de overige zaken waarbij de ge meente betrokken is of welke voor de ge meente van belang waren, afwisselend toe vertrouwd geweest.Hoewel in die functie door hem is gedaan, ik zal mij niet wagen er een opsomming van te geven; ook Mr. Heerkens Thijssen ik ben er van overtuigd zal uit het vele in die afgeloopen jaren doorleefd, slechts enkele speciale punten kunnen noe men, die hem voor den geest staan. Velen daarentegen zullen zich Mr. Heerkens Thijs sen wel herinneren als de Wethouder die met groote nauwgezetheid tegen elkaar afwoog de belangen der gemeente en die der belang hebbenden. Voor al hetgeen de Wethouder in het openbaar, maar zeker niet het minst voor al hetgeen hij heeft gedaan zonder dat daarvan iets naar buiten bleek, uitsluitend bezield om Haarlem vooruit te brengen zeg ik hem hier openlijk dank en ik wensch hem en alle scheidende raadsleden toe, dat zij nog langen tijd in goede gezondheid ge tuigen mogen zijn van den bloei onzer ge meente die ongetwijfeld hun liefde zal blij ven bezitten en die wederzijds hen voor hun arbeid ten zeerste erkentelijk blijven zal. (Applaus). Het gaat hen en hun onderscheidene ge zinnen in alle opzichten goed. Ten slotte wensch ik U allen, dames en heeren, een goede Augustusmaand. Moge Sep tember ons weder gezond en opgewekt te zamen brengen!" (Applaus). De heer Van der Kamp zegt, dat hij weliswaar geen mandaat heeft, maar hij meent toch de tolk van de scheidende raads leden te zijn, als hij den Voorzitter hartelijk dankt voor zijn vriendelijke woorden Spre ker wenscht den nieuwen raad een vrucht bare samenwerking toe. (Luid applaus). Wethouder Mr. Heerkens Thijs s e n zegt, dat zeker niemand het vreemd zal vinden, als hij, die ruim 29 jaren deel van den Haarlemschen raad heeft uitgemaakt, ook nog een enkel woord wil spreken. „In den loop der jaren", aldus spreker, „heb ik steeds meer aan de gemeente Haarlem, die zoozeer in groei en bloei is toegenomen, een bijzonder goed hart toegedragen. Ik zal dat ook in de toekomst blijven doen. Wat zijn mij vele dingen in deze stad lief geworden. Het werken er voor was mij aangenaam en ik dank voor de medewerking, die ik daarbij mocht ondervinden, vooral ook van de hoofdambtenaren en ambtenaren. Ik wensch den nieuwen raad tot in lengte van dagen de beschikking toe over zulk een flink korps ambtenaren. Ik dank den raad voor den steun, dien ik in den loop der jaren by door mij ingediende plannen mocht ontvangen. lift hoop van ganscher harte, dat de nieuwe raadsleden nuttig en eendrachtig voort zul len werken in het belang van de gemeente, die hun toch ook zeker lief is. Tenslotte dank ik den Voorzitter voor zijn vriendelijke en van veel waardeering getuigende afscheids woorden." (Applaus). Te 5.15 uur wordt de vergadering gesloten. De dames en heeren nemen met een hand druk afscheid van elkaar. AARDSCHOK IN ZUID-LIMBURG. HEERLEN. 29 Juli (V.D.) Dinsdag morgen werd door de seismograaf van het geologisch bureau voor het Nederlandsche Mijn gebied een lichte aardschok gere gistreerd, die waarschijnlijk van plaatse lijken aard is. WIE GAF ZE AAN DE SOCIALISTISCHE PERS? Het Volk schrijft: Op de jaarvergadering van de A.V.R.O. heeft de voorzitter dr. Molhuysen laten door schemeren, dat de socialistische pers over notulen en andere stukken van de A.V.R.O. beschikte, dank zij den heeren HuLstijn en mr. Van Doorne, die ons deze ter inzage zouden hebben verstrekt. Wij stellen er prijs op te herhalen, wat wij vroeger al eens hebben medegedeeld aan iemand, die ons „namens de A.V.R.O." kwam vragen of wij deze stukken van genoemde heeren hadden ontvangen, dat noch de heer Hulstijn, noch mr. Van Doorne ons ooit eenig bestuursstuk van de A.VE.O heeft ter hand gesteld, ter inzake gegeven, of, voor zoover wij dat konden beoordeelen, pogingen ge daan om via anderen ons dergelijke docu menten in handen te spelen. Wanneer men bij de A.V.R.O. wil weten hoe wij aan deze stukken komen, kunnen wij ook nu nog den raad geven: zoek in eigen kring. BEPERKING KOLEN7NVOER IN FRANKRIJK. WOENSDAG IN EEN MIJN NIET GEWERKT. HEERLEN, 29 Juli (V.D.) Als gevolg van het besluit der Fransche regeering betref fende de invoer van kolen in haar land, is heden Woensdag op den mijn Laura te Eigelshoven niet gewerkt HET CONFLICT IN DRENTE. OOK IN OVERIJSEL STAKING. De Tel. verneemt uit Emmen: Naar. aanleiding van de bezwaren, welke van arbeiderszijde gemaakt zijn tegen het ontslag van 400 arbeiders bij de werkver schaffing, omdat werd aangenomen dat de zen, wanneer niet gestaakt, arbeid zouden kunnen vinden in het landbouwbedrijf, heeft de directeur van de arbeidsbeurs te Emmen laten onderzoeken, welke van de ontslagen arbeiders noch zichten noch maaien kunnen. De mogelijkheid bestaat, dat deze arbeiders weer bij de werkverschaffing zullen worden geplaatst. Verscheidene arbeiders zijn van Maandag af werkloos en weten niet of zij' als stakers of als werkloozen worden beschouwd. Overi gens is in het stakingsgebied weinig veran dering te bespeuren. Ook onder de leden van lanlbouwvereenigingen, welke geregeld elk jaar een looncommissie benoemen voor het sluiten van een collectief contract zijn er verschillende, die zich reeds bereid verklaard hebben te teekenen en het gevraagde loon te betalen, maar de arbeiders meenen het indi vidueel teekenen van georganiseerde werk gevers niet te kunnen accepteeren. Wel wordt in sommige dorpen gewerkt voor de onge organiseerde werkgevers die hebben getee- kend. In geheel het gebied trachten de landbou wers zoo goed en zoo kwaad dat gaat het koren gemaaid te krijgen. Enkelen, welke voor de staking reeds aan het maaien waren, zijn daarin thans reeds zoo ongeveer voor de helft geslaagd. In de meeste dorpen staat echter nog meer dan twee derde van het ko ren op stam. In Överijsel schijnen de arbeiders niet den korenbouw, maar den aardappeloogst als in zet te beschouwen. Nu Lutten en Slagharen met overgroote meerderheid het aanbod van de werkgevers hebben afgewezen en tot het zenden van een ultimatum hebben besloten, kan met vrij groote zekerheid worden voor speld, dat ook de arbeiders te Dedemsvaart en omgeving het aanbod niet zullen aanvaar den. Wanneer men hier geen weg vindt om tot een schikking te komen, staat ook hier de staking voor de deur. De winkeliers en andere middenstanders ln Drente slaan met zorg de ontwikkeling van het conflict gade. Hoewel vrijwel alle arbei ders georganiseerd zijn en in de afgeloopen week een uitkeering hebben ontvangen., ge voelen de winkels de gevolgen van de sta king reeds in hun omzet. TARWE-ORGANISATIE VOOR NOORD- EN ZUIDHOLLAND. DE COMMISSIE VAN BIJSTAND. De tarwe-organisatie voor Noord-Holland en Zuid-Holland hebben beide besloten den heer J Kortleve te Voorburg te benoemen tot plaatsvervangend Directeur. De heer Kortleve zal inzonderheid worden belast met de verzorging der leveringen en het toezicht op den buitendienst. Voorts dee- len deze organisaties mede, dat de Commis sies van Bijstand, bestaande uit vertegen woordigers der handelaren en der tarwe- telers, als volgt zijn samengesteld: Voor de Gewestelijke Tarwe-organisatie van Z.-H.: P. Luitse te Rotterdam, voorzitter. M. W. Noordzij, te Rotterdam, secretaris. A. Overwater te Wieldrecht en A. Verha gen te Naaldwijk voor de vereeniging „Rot- terdamsche Korenbeurs afd. Z.-H. P. Jas te Dubbeldam en C. D. Sieling te Melissant voor de Tarwe-organisatie. Plaats vervangers zijn de heeren J. L. de Zeeuw te Pernis en Jac. Lammens te Zoetermeer (han delaren), J. Vos, Tiengemeten en C. Oudijk Moercapelle (tarwetelers). Voor de Gewestelijke Tarwe-organisatie van Noord-Holland: J. Woldendorp te Hoofddorp, voorzitter. H. Aangeenbrug te Haarlem, J. P. Engel te Uithoorn, J. Engel te Hillegom (pi. v.) en D. Nugteren (pl. v.) voor de afd. N.-H. der Vereen, de Rotterdamsche Korenbeurs, H. K. Koster te Wieringerwaard, A. Groenenberg te Nieuw Vennep (secretaris), N. Brantjes te Beverwijk (pl. v.) en P. J. Visscher te Wie ringerwaard (pl. v.) voor de Tarwe-organi satie N.-H. INGEZONDEN MEDEDEELINGE? a 60 Ct«. per regeL rheumatiek. jicht, griep, hoofd-, klea- hceren op de meeat afdoende wUl_ schaadt noch Uw hart. noch Uw maag en kan dus worden ingenomen doorhen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. A f 0.80 SPIT, ISCHIAS, s .n tanuwpIJn wordt volïen» 6000 gf neei- rp f wUze bestreden door .TogaUabletten. Togal t AA B DE VERKIEZINGEN TE 'S-HERTOGEN- BOSCH. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den raad der gemeente 's-Hertogen- bosch adviseerde de minderheid der com missie voor het nazien der geloofsbrieven der nieuwe raadsleden tot toelating; de meerderheid was voor een nieuwe telling der stemmen omdat er bezwaren waren inge bracht tegen' het niet geldig verklaren van eenige stemmen. De raad besloot met 12 te gen 9 stemmen geen nieuwe telling te ge lasten en liet de gekozenen toe, ook wet houder van Meerwijk, tegen wiens toelating de heer v. d. Dries bezwaar maakte, omdat hij secretaris van den Armenraad is. welke functie z.i. niet vereenigbaar zou zijn met het lidmaatschap van den Raad. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) HET AUTO-ONGELUK VAN PROF. VAN HAMEL. DE TOEDRACHT VOLGENS TURKSCHE LEZING. Eenige weken geleden werd uit S'.ambou. gemeld, dat prof. Van Hamel een auto-on geluk had veroorzaakt, waarbij hij bijna zou zijn gelyncht en waarbij hij het slechts aan zijn diplomatiek paspoort te danken had, da; hij niet in arrest is gesteld. De Consul van Turkije te Amsterdam heeft aan het Persbureau Vaz Dias, naar aanleiding van deze berichten op 13 Juli, een verklaring doen toekomen, waarin een nadere omschrij ving van het ongeval werd gegeven en waarin verder werd medegedeeld, dat het publiek de beide inzittenden van de auto heeft vastge houden tot de komst van de politie, doch dat van lynchen geen sprake was. Thans wordt uit Berlijn gemeld, dat na het intusschen ingestelde officieele onderzoek de „Turksche Post" te Stamboul omtrent het gebeurde de volgende lezing geeft: Als resultaat van de tot nu toe ingestelde eonderzoekingen werd vastgesteld, dat de pas sagier van de auto door zijn onvoorzichtig hanteeren van de rem schuldig is aan de geheele catastrophe en dat deze is de tegen woordige gedelegeerde van Nederland bij den Volkenbond (dit is onjuist. Red. VD.) en de vroegere Hooge Commissaris Van Hamel. De eigenaar van den wagen, Emin Wafi Bei, die op straat stond en toezicht hield op de reparaties van de defect geworden auto. verzocht den heer Van Hamel, die nog in den wagen zat op den vrijloop van den motor te drukken om op deze wijze vast te stellen of de motor goed werkte. Van Hamel moet hierbij op een knop gedrukt hebben, waardoor de koppeling met den motor hersteld werd en de wagen in volle vaart inreed op de vier personen, die op het andere trottoir stonden en verongelukt zijn. Van Hamel, die na het ongeluk door de opgewonden menigte vast gegrepen en eenigszins onzacht behandeld werd, kon zich slechts door de vlucht in het gebouw van een in de nabijheid staande druk kerij en door het snel ingrijpen van de politie aan verdere handtastelijkheden van de woe dende menigte, die hem dreigde te lynchen, onttrekken. Hij is toen den avond van den zelfden dag, eenige uren na het ongeval, met het stoomschip ,3rasid" door zijn diploma- tieken pas naar Marseille vertrokken. De eigenaar van den wagen, Emin Wafi Bei, werd op last van den rechter van onderzoek gearresteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. De toestand van de drie gewonden geeft, wanneer geen complicaties optreden, geen re den tot bezorgdheid. De familie van Wafi Bei heeft gisteren in het ziekenhuis de gewonden bezocht en materieele schadevergoeding aan geboden. Ook aan de ouders van het bij het ongeval gedood-e kind Susan Schukran, is schadevergoeding toegezegd. Indien uit het onderzoek blijkt, dat Van Hamel schuldig is aan het ongeval, dan zal deze zaak langs diplomatieken weg geregeld worden. De bewering in ,De Turksche Post", dat de heer Van Hamel op zijn diplomatieken pas naar Marseille kon vluchten, kan niet juist zijn, daar de heer Van Hamel thans geen' gedelegeerde van Nederland bij den Volken bond is. Het is natuurlijk mogelijk dat hij op andere papieren met het schip kon ver trekken. „Warmte-Tcchniek". Wij ontvingen de Juli-aflevering van „Warmte Techniek", het maandblad voor Warmteleer en haar toepassing. Uit den inhoud noemen we: „De tempera tuur in een wisselstroomboog" door prof dr. L. S. Ornstein, „Methoden voor het onderzoek naar de warmteuitgifte van toestellen voor lokaalverwarming", een voortgezette bespre king van E. F. M. van der Held en L. L. Mul der en verder de gewone rubrieken „Uit de Buitenlandsche Vakpers", „Niepwe vaklitera tuur" enz. „Uitkomst" Van het tweemaandelijksch tijdschrift „Uitkomst" is het Jull-nummer verschenen. Hierin schrijft drs. W. H. C. Tenhaeff over Psycho-Therapie. Arts IJ. Hettema geeft een beschouwing over kinderverzorging; dezelfde schrijver bespreekt eveneens de keuken machines voor de bereiding van natuurlijke voeding. Opgenomen is een uitlating van ülshnamurii betreffende vivisectie. „De Binnenvaart' Van het weekblad „De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, is deze week een motornum mer verschenen. In de inleiding van het blad wordt o.a. ge zegd: „Aanvankelijk was de opzet om een extra-blad uit te geven, dat uitsluitend ge wijd zou zijn aan de beschrijving van de ver schillende motoren, die in ons land gebruik; worden. Wij hebben dit niet noodig voor „De Binnenvaart", maar wel voor onze scholen, om een handleiding te krijgen, die van zeer groot nut is voor het onderwijs. De mede werking van sommige motoren fabrikanten was echter hiervoor niet te krijgen en daar om moesten wij ons beperken. Het is bijna onbegrijpelijk, dat sommige fabrikanten niet overtuigd zijn van het belang, dat voor hen door ,JDe Binnenvaart" behartigd wordt Achter „De Binnenvaart" staat een zeer groote organisatie, die in alle kringen van de scheepvaart haar vertakkingen heeft er. bovendien is het blad het leermiddel op de Binnenvaartscholen. Dit alles is gelukkig dei. voornaamsten motorenfabrikanten voldoen;-, en zij werken ook getrouw aan den opbouw van het vakonderwijs mede. Meer dan ooit thans het onderricht ln de bediening en hc- onderhoud van motoren noodig, thans, nu dc meeste fabrikanten de nieuwe 2-tactmotore in het bedrijf brengen.". Het blad bevat een voorschrift van der. technischen redacteur, den heer L. K. A. var Duuren, een artikel „Verleden en Heden", waarin een overzicht wordt gegeven van de geschiedenis der ontwikkeling van de moto ren en verder de beschrijvingen van de voor naamste motoren, die in de binnenscheep vaart worden gebruikt. Daarnaast zijn ook de gewone rubrieken opgenomen. Arendskerk 2S v. Port Said, Australië n. Rot terdam. Alchiba 28 te Santos, Buenos Ayres n. R'dam. Boskoop 28 v. Guracao n. Europa. Calypso 27 te New-York van West-Indië. Christlaan Huygens 29 te Genua, Batavia en Amsterdam. Dempo 29 van Batavia naar Rotterdam. Djambi p. 29 1 u. Ouessant, Batavia n. R'dam. Drechterland 28 v. Santander, A'dam naar Buenos Ayres. Drechtdijk 27 v. Cristobal, Rotterdam naar Pacifickust. Enggano 28 te Boston, Java n. New-York. Gaasterland 27 v. Accra n. Liberia. Houtman 27 te Tamatave v. Tandjong Prlok, vertrok n. Port Natal. Indrapoera 28 23 u. vatf Port Said, Rotterdam naar Batavia. Insulinde 28 24 u. v. Perim, Batavia n. R'dam. Kota Radja 29 5 u. v. Port Said, Rotterdam naar Batavia. Kota Pinang 28 n.m. van Colombo, Batavia naar Rotterdam. Kota Agoneg 28 te Batavia v. R'dam. Lochgoil 27 te San Francisco, Rotterdam n. Pacifickust. Meerkerk p. 28 Gibraltar, Rotterdam n. Japan Maasdam p. 28 n.m. Ouessant, New-Orloans van Rotterdam. Narenta 25 te Panama, Pacifickust n. R'dam. Nieuw Zeeland 26 v. Brisbane n. Belawan Deli Nieuw Holland p. 28 Hhursday Island. Nlckerie 28 15 u. te en 29 13 u. v. I-Iavre, 15 u. van "West-Indië te Amsterdam verwacht. Nieuwkerk 29 16 u. te IJmulden v. Beira. Nebraska 27 te San Francisco, Pacifickust Rotterdam, Oudekerlc 29 v. Hongkong, Japan n. Rotterdam bij geljjken prjs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gj de werkloosheid. Oranje Nassau 27 v. Madeira, Amsterdam n. Paramaribo. Phrontls 27 v. Padang. Batavia n. Amsterdam. Patria 29 S u. 30 m. van Southampton, Ba tavia naar Rotterdam. Rijnland 2S IS u. v. Montevideo n, L. Pulmas, Buenos Ayres n. A'dam. Randfonteln 29 te Port Said verw., Rotterdam n. Beira. Rietfontein 29 v. Duinkerken naar Antwerpen Beira naar Rotterdam. Slgli 27 te Rangoon. Siberoet 27 te Bangkok. Tabian 27 v. Pcnang naar Calcutta. TJisondarl 27 to Hongkong van Batavia, Tltus 27 te San Juan de Porto Rico. Tjlsaroea 27 van Hongkong n. Muntok, TJllamong 27 v. Hongkong n. Sjanghai, Tjikarang 28 te Tslngtao v. Hongkong. Wissekerk 29 te Amsterdam van Hamburg (wordt voorloopig opgelegd). Waal kerk 29 v. Durban n. Lorenzo Marques. VRIJDAG 31 JULI. IIIL 1, TOM, 1875 M. 6.4512.00 VARA. 12.004.00 AVRO 008.00 VARA 8.0011.00 VPRO* '1-00—12.00 VARA rtÖ^r~7'°i? en 7-30~7 45 Gymnastiekles o.l.v. G. ^leerekoper 10.00 Morgenwijding VPJ?.o. Vo'rtr Yoor?1!fcht door Jan Lamers. 10.30 lïïl 12.00 Gramofoonpl. 7~''5 Concert door de Stafmuzlek van het 5de Reg. Infanterie o.l.v. J. R. v. d. Glas ~2.;5 Pr- H' B- Holsboer: „Opleiding voor de Textiel-Industrle en -handel". 2.454 00 Concert A.VR.O.-kwartet o.l.v. D. Groene- I*?,4.°° Orgelspel door Fr. Uyttenboganrd. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert door En semble uit het V.A R.A.-orkest o.l.v. H. Wig- gelaar. 6.00 J. de Vries: ..Arbeiders en rras ln hun sociale en economische beteekenis" 6 20 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei 'door het N.V.V. 7.00 Vervolg en slot concert, too Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Ds. W. Banning; „Jean Jnurès, strijder, denker, ee- loovige (lil. 8.30 Concert Eveline Lopes Sal- zedo (viool), Theo v. d. Pas (piano). 9.00 MeJ. E. C. Knappert: „Reisverhalen: England, the New Forest". 9.30 Vervolg concert, 10.00 Vrijz. Gods. Persbureau. 10.95 Vaz Dlas. 10,15— 11.00 Vervolg concert. 11.00—12.00 Gramo- foonplaten V.A.R.A. HUTZEN. 298 M. Algemeen Programma verzorgd door de K.R.O. 8.00—9 15 Gramofoonpl. 10.00 -11.30 Gra mofoonpl. 11.30 Voor ouden van dagen en zieken. 12.00 Concert KRO.-kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1 30 Gramofoonpl, 2,00— 5 00 Concert K.R O. Salon-orkest o.l.v. M. van 't Woud. 5.15—5.30 Gramofoonpl. 5.307.15 Concert K.RO, Kunstensemble o.l.v. P, Lus tenhouwer. 6.00—615 M. K. Oerisch: „Het land rondom de Main en de Rijn". 7.15—7.45 J. CornelIssen „Voetverzorging". 7.45—1100 Concert K R.O.-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M. m. v. R. Kloosterhuis (zang). 11.00—12.00 Vaz Dias en Gramofoonpl, DAVENTTtY. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert (sopraan-alt). 12.50 Orgelconcert. 1.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Licht orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Moderne sonates voor cello en piano. 7.40 Rugby match Engeland—Nieuw Zeeland. 7.30 Muziekcrltiek. 7.45 Lezing. 8.05 Dansmuziek, Jack Payne. 8.35 „The King can do no wrong", radiotooneel van Denis Free man. B. B. C. Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9,40 Lezing. 9 55 Symphonieconcert. B. B. C.-or kest o.l.v. Hermann Scherchen. 11.20—12.20 Dansmuziek. T flvrr^rgr,. 473 M. 7.25, 11.00. 1.25 Orkstconcert. 2.50 Gramo- foon. 5.20 Concert door het Sted, Orkest van Wiesbaden. 8,20 Spaansche liederen (gra- mofoon). 9.05 „Was frag ich viel nach geld und gut", comedle van MüllerSchlosser. Tot 11.50 Concert. PARTJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6Ü.50, 7.20 Gramofoon. 8.20 „Tosca", opera van Puccini op gramo- foonplaten. KAI.TTNDBORG, 1153 M. 12.202.20 Concert. Strljkensemble. 3.50— 5.50 Concert. Orkest. 8.209.20 Concert. Har monie-orkest. 9.20 Concert. Strijkkwartet. Werken van Louis Glas. 10.20—1.20 's nachts Dansmuziek. BRUSSEL. 338.2 M. en 508.5 M. 3.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Lezing. 6.50 Gramofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Orkestconcert. (338,2 M.). 5.20 Orkestconcert. 6.05 Orkestconcert. 6.35 Gra mofoon. 7.35 Lezing. 7.50 Nieuws. 8.20 Gramo foon. 9,05 Lezing. 9.20 Concert. Casino in Knokke. Intusschen snelden onze vrienden met het bevrijde prinsesje deer het luchtuim. Ze trokken over vele landen, over de zee en het matroosje wees de prinses op een zeilschip, dat statig voorbijtrok. Keesje voelde zich erg gewichtig. Met zijn zwaard in de hand vloog hij door dc lucht, alsof hij ook hier het ver keer moest regelen. Ze kwamen in kabcmterland, waar zij reeds lang werden verwacht. Toen dc kabouters hen boven de boomen zagen aan komen, steeg er een groot gejuich op. Men zwaaide met dc mutsen en. riep „Hoera". „Hier, prinses," zei het matroosje, „zijn we in het land der langhaarden. Maar het is een goed en lief volk,"

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13