IJMUIDEN Nieuwe Uitgaven. STEUNT! HAARLEM'S D AC BLAD VRIJDAG 31 JULI 1931 UIT DE OMSTREKEN SCIIEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen scheden. 30 Juli. (Duitscihe sleepboot Louise Sdhupp met lich ters Hans Otto en Peter, Leningrad. Zweedsóh Rigoe, Londen. Ned. motor, Olga, Londen. (Deensóh, Samsö, Leningrad. Ned. Hontestroom, Londen. Enge Is ch stoomjacht, Rosabella, Havre. Zweedsclh, Bres, Leningrad. (Duits ch, Themis, Bremen. Ned. Nickerie, Paramaribo. Ned. Maasstroom, Leith. Ned. Gouwestroom, Towey. Ned. motor Engelina, Noordzee. Ned. Vechtstroom Hull. Engelsch Gateshead, New Castle. Engelsch Dearne, Goole. Ned. motor, Sambre, Rotterdam. Fransch, Capitain Dalprecht, Cassa Blanca. .Engelsch Mavis, Londen. Vertrokken schepen. Estlandsch, Mai, Aldan, Ned. Mexope,. Hamburg. 30 JuTït Engelsch, Queeoworth, Sunderland. (Duitseh, Industria, Hamburg. Ned. Apollonie, Batavia. Ned. Engelina, Noordzee. Zweeds ch, Falksten, Gothenburg. Engelsch City of Durban, Antwerpen. Engelsch, Margan Abby, Hamburg. Zweedsch Rigel, Antwerpen. Letlandseh, Everelsa, Daortzig. Ned, Irene, Rotterdam. Ned. Pollux, Rotterdam. Spaansch, Arichodha, Kenny, DE OEVERVERBINDING. Men schrijft ons:' De oeververbinding Is nu weer voor gerul- imen tijd van de baan. En het heeft reeds zoo lang geduurd, vóór er een voorstel kwam Lang voor de nieuwe schutsluis klaar was, is er op gewezen, dat de zaak der oeververbin ding een belangrijk vraagstuk voor Umuiden ,was. Door IJmulden's Bloed, den middenstand en- de arbeiders welke er, belang bij hebben, is er herhaaldelijk op aangedrongen, dat de over- verbnding gereed zou zijn-, als de sluis open gesteld werd. Dit was echter niet het geval. Er werd een commissie ad hoe benoemd 'aan welke opgedragen, werd den zaak te onderzoe ken en het college, van B. en W. van advies te -dienen. De commissie ad hoe heeft eenige jaren werk gehad en in de raadsvergadering werd herhaaldelijk gevraagd, hoe het met deze zaak stond. Tenslotte bleek de com missie nog nooit vergaderd' te hébben. Einde lijk kwam men bij elkaar en in December j.L verscheen het rapport. Dtl werd gepubli ceerd en de voorzitter der commissie -had over de zaak een bespreking met het bestuur van IJmuiden's bloei hetwelk zich met het advies der commissie kon vereenigen. Het werd eind Juli vóór er een voorstel aan den raad kwam. En zie, nu stelt de h-eer Ver meulen voor deze zaak nog wat aan te houden en met verzet van slechts drie raadsleden besluit de raad Mettoe. Men vraagt zich af, waarom dit nu móest geschieden. Immers, al -beslist Waterstaat gunstig op het verzoek om over de midden- sluis een rolbrug te bouwen, da.n zal het zeker nog wel een paar jaar duren, alvorens deze er is. Want technisch is het een zeer moeilijke -kwestie. Intusschen had men de beide aaai- legsteigertjes kunnen maken en deze hadden slechts een hedrag van f 8500 vereischt. Zoo lang het verkeer over de drie sluizen niet zonder moeilijkheden plaats kan vinden is een overzetveer tegenover de halte Juliana- kade gewenscht. De overgang met rijwielen over de middensluis is veel te moeilijk. Een veer met vlugge'motorbooten brengt de menschen spoedig aan het punt bij de oude electrische centrale. Het is wel bedroevend, zoo als men met belangrijke dingen - talmt en deze telkens maar weer aanhoudt. EUROPEESCn VISSCHERIJBEDRIJF IN NED.-INDIë. Naar mem zich wellicht nog zal herinneren "werd in 1929 door den reeder Poortman te Maassluis een reis gemaakt door Nederl.-In- dië ten einde de mogelijkheid van een op te richten Europeesch visscherijbedr.ijf te be- studeeren schrijft 'de Crt. en vervolgt: „Het plan dateert reeds van 1926. Na het visscherijbedrijf van alle kanten te hebben bekeken, keerde de heer Poortman in Sep tember 1929 naar Nederland terug met de absolute overtuiging, dat het zeer wel moge lijk zou zijn in Indië een op Europeesche leest geschoeid visscherijbeclrijf flink renda bel te maken. Met de voorbereidende werkzaamheden ging veel tijd verloren. Zoo moest b.v. acht maanden worden gewacht op de goedkeuring ider statuten, welke goedkeuring onlangs ver kregen is. Dezer dagen, zoo meldt het Soer. Hbld., keerde de heer Poortman naar Indië terug, teneinde thans na een vijfjarige voor bereiding tot afwikkeling der zaken te ko men. In de nieuwe vlsscherij-onderneming heeft de regeering voor f 150.000 aandeelen geno men en garandeert tevens voor andere aan- deelhoudei-s de eerste drie jaren na de op richting een rente van vijf procent per jaar. Niettegenstaande de regeering de grootste aandcelhoudster in de vennootschap is, .wordt de onderneming zuiver particulier. De leiding berust bij de directie. Slechts zal door de regeering een commis saris worden aangewezen, die echter niets met de leiding en uitvoering van de visscherij te maken heeft. Alle visscherij-gegevens moe ten als studiemateriaal aan het Dep. van Landbouw worden gezonden. Verder heeft het gouvernement de voorwaarde gesteld, dat door den heer Poortman en andere aan deelhouders eveneens voor i" 150.090 aandee len zal worden genomen. Het maatschappe lijk kapitaal moet drie ton bedragen, waar aan momenteel nog een klein gedeelte ont breekt. Aangezien het bedrijf een specifiek Indische onderneming zal worden, is het de bedoeling het resteerende bedrag in Indië bij elkaar te brengen. iDe heer Poortman, die inmiddels weer naar Batavia is vertrokken, stelde zich te Soerabaja in verbinding met den heer De Waart. Door beide heeren zijn reeds met enkele vooraanstaande, personen besprekin gen gehouden die naar het zich laat aan zien, een gunstig resultaat beloven." SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Duitsche stoomschip „Industria" is Donderdagmorgen, na haar lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf, IJmuiden, te heb ben gelost in ballast naar Oscarsham ver trokken. Het Ned. passagiersstoomschip „Nickerie" van deKN.SM. is Donderdagmiddag met passagiers en stukgoederen van West-Inidië te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. Het Ned. stoomschip „Poseidoni" van de K.N.S.M., beladen met stukgoederen is Vrij dagmorgen van Rottendam aan het Hoog ovenbedrijf, IJmuiden, aangekomen om een partij ruwijzer voor Italië bij te laden. Het Duitsche motorpassagiersschip „Mag- dalena" is Vrijdagmorgen met passagiers en stukgoederen van West-Indië te IJmui den aangekomen en opgevaren naar Am sterdam. PROEFTOCHT. Het voor rekening van de Ned. Ind. Tank stoomboot Mij., bij de' Nederlandsche Dok Maatschappij te Amsterdam gebouwde motor tankschip „Angelina" heeft Donderdag een officieelen proeftocht gehouden op de Noord zee, waarbij het schip aan gestelde eischen heeft voldaan en door de reederij werd over genomen. De „Angelina" is Donderdagmid dag te IJmuiden teruggekeerd om de gasten te landen. Naar wij vernemen zal dit motorschip 'Vrijdagmorgen voor haar eerste reis naar Thameshaven vertrekken om aldaar voor (IJsland te laden. Tarbot per K.G. Ï1.30—fl.10 Griet per 50 K.G. f62,—127 Tongen per K.G. f3,10f2;10 Zetschol per 50 K.G. f26,50f13 Kleine "schol per 50 'K.G. f 19—f 5 Bot per 50 K.G. f4.90 Rog per 20 stuks f 20,50—f 17,50 Vleet per stuk f 2^50 Pieterman en poon per 50 K.G. f 1918,50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 13,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9,50f 1,85 Kabeljauw per 125 K.G. f39,50—f27 Gullen per 50 K.G. f 12,50—f2 - Heilbot per K.G. f 1,65 Wijting per 50 K.G. f2,35—f2,05 Koolvisch per stuk f 0,19f 0,08 Makreel per 50 K.G. f 13,—f 11 Versche haring per. kist. f 4,70f 2,90' Er werden 983 kisten versche haring aan gevoerd. NED. HERV. GEMEENTE. Wegens vertrek van den heer J. J. Wringer naar Velsen is wederom in den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van IJmuiden-Oost een, vacature ontstaan, daar de heer Wringer diaken was. Er is nu een vacature van ouderling 'en diaken. Naar wij vernemen kan het nog wel eenigen tijd duren, vóór deze vacaturen ver vuld worden aangeziqn het kiescollege niet voltallig is en dit dus eerst aangevuld moet worden. WEER NAAR ZEE. Dé stoomtrawlers „Schoorl" IJm. 39 van "de visscherij Mij. „Petten"; de „Hoop IT' LTm. 40 van de zeevisscherij Mij. „Hoop II"; de „Per seus" IJm. 45 van de visscherij Mij. „Praxis" en de „Protinus" IJm. 85 van de stoom- visscherij Mij. „Protinus" vertrekken weer naar zee om de vischyangst uit te oefenen. IN REPARATIE. Dé stoomtrawler „Petten" IJm. "49 van 'de visscherij mij. „Petten" blijft voor reparatie liggen. BESOMMINGEN. Heden-waren aan den Rij ksvïschafslag '4 trawlers en 2 kotters. De besommingen waren: Manden: 710 O.N. 83 2600. 800 Anna 2600. 70 Holland 2 1800. 95 Condor 1500. Kotters: O. 65 935; S. 66 1075. 30 Juli: Logger KW 23 858, WINKELIERS- EN HANDELSVEREENIGING „IJMUIDEN-OOST". In de JI. gehouden algemeene ledenverga dering wercl wegens vertrek naar elders van den voorzitter als zoodanig benoemd de heer J. Besse. Aangezien deze heer reeds een be stuursfunctie bekleedde, is in zijn plaats tot commissaris benoemd de heer J. P. Loen- dersloot. VELSEN CONCERT. Progranhna van het concert té geven 'door de harmoniekapel „De Eendracht" te Vel sen in de muziektent in het park „Velser- beek" op Donderdag 6 Augustus a.s. des avonds van 7.45—r9.45 uur. 1'. Vers I'Avenir, marsch, Sam. Vlessing. 2. Ouverture Rosamunde, Schubert. 3. Souvenir de l'Arlcsienne, G, Bizet. Arr. Sam. Vlessing. 4. Peer Gynt, E. Grieg. Arr. Th. Barnier. a. Le Matin. b. La Mort d'Ase. c. La danse d'Anitra. d. Dans la halle du Rol. 5. Einfest in Aranjuez, J. Demersseman, 6. Souvenir de Ballet Sylvia, Delibes. Arr. Sam. Vlessing. 7. La Housarde, Valse Militaire, L. Ganne. 8. Czardas no. 1, Gustaaf Michiels. 'Arr. Miehiel Krein. OPDRACHT. Het bouwen van een landhuis aan den van Tuyllweg in het park Velserbeek voor reke ning van den heer J. G. Grapér te IJmuiden onder architectuur van den heer P. de Boer te Santpoort. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Frisch als 'n hoentje.... Een bad met Wright's werkt op beurend en geeft U dat gevoel van kracht en kunnen. De antisep tische werking voorkomt infectie. OVERAL a "35 CT. VERKRIJGBAAR. WRIGHT'S ZEEP SANTPOORT AANGEKOCHT. Door den aannemer P. Prins is aangekocht de tuin van de firma H. Kramer en Zn., te Bloemendaal. Dit perceel is gelegen naast de zaak van den heer J. Mus aan de hoofdstraat alhier. VEILING. In café „Zomerlust" werd Donderdagmid dag door notaris G. D. Boerlage geveild, een huis met erf en bouwterrein aan den Biezen- weg, groot 13 Are 83 c.A. Eigenaar W. Bour- gonje. Het huis met erf werd gekocht voor f 3950 door J. J. Moolenaar te Haarlem- Noord. De heer P. Bleeker kocht voor f 1950 het bouwterrein. Een terrein aan de Kerklaan te Haarlemmerliede groot 19 Are, werd gekocht door S. W. Balm, van Spaarndam voor f 650. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag, 6 Augustus a.s. te 14 ure ('s nam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. Als eenig punt staat op de agenda: Installa tie van Jhr. Mr. C. J. A. den Tex als burge meester. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bijApeldoorn, Bloe- mendaalscheweg 315 Overveen, een bruine portemonhaie met inhoud; A. van Kempen, Korte Zijlweg 10 Overveén, een postduif; Van Leeuwen, Platanenlaan 58 Bloemendaal, een broche met steén; J. Houweling, Zuid Brou wersstraat 4i h, Haarlem, een jongensregen jas; Tennisbaan, Oosterduinweg Aerdenhout, een motorpomp en een schaar; Schaaper, Schulpweg 5 Aerdenhout, een schildpad;. Aan het bureau van politie te Overveen: Een mantelceintuur; een autoped; een bruin hee ren nappa handschoen; en een hondenriem. SPAARNDAM OPENSTELLING POST-, TELEFOON- EN TELEGRAAFKANTOOR. Met ingang van heden is de openstelling van het post- en telefoonkantoor met een 1/2 uur per dag uitgebreid en wel des mor gens van 88 1/2 uur, zoodat de uren van openstelling nu zijn; van 811, 1416, en van 17.3019 uur. Het telefoonkantoor is 1 uur langer open gesteld en wel van 1617 uur, zoodat dit kantoor thans is geopend' van 820 uur. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Nieuwe raadsleden toegelaten. Het Ambtenarenreglement vast gesteld. Vergadering van den Raad 'der gemeente Heemstede, op Donderdagavond onder leiding van wethouder Jhr. A. va ndePoll'.' Afwezig de heeren Vringen Kwak én mevr. De Voogt—De Vogel. De voorzitter deelt mede dat de in Mei gekozen leden van Maatschappelijk Hulp betoon hun benoeming hebben aanvaard. Spr. brengt hulde en dank. aan de afgetreden leden van het Burgerlijk Armbestuur, de hee ren Jansen Hendriks, Van der Weyden en De Wilde. Voorts deelt de voorzitter mede dat ér op 20 Augustus weer een raadsvergadering zal worden gehouden. Dan zal de nieuwe bouwverordening tér vaststelling worden aan geboden. Onderzoek geloofsbrieven. De geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden worden onderzocht en in orde be vonden. Tot toelating wordt besloten. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de Openbare School voor U.L.O. aan de Bronsteeweg wordt be noemd mej. J. J. S. van Tongeren, onderwij zeres aan de Hoogere Meisjesschool der Amersfoortsche Schoolvereeniging, met alge meene stemmen. Uitvoering Ambtenarenwet. Behandeld wordt het reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente Heem stede, dat na uitvoerige discussie met eenige redactiewijzigingen wordt aangenomen. Aangenomen worden ook de jaarwedde- regeling voor de ambtenaren; de wachtgeld regeling voor liet 'gemeentepersoneel en de tweede wijziging van het werkliedenregle ment. Aanwijzing boekhoudkundige. Aangewezen wordt als buiten de takken van dienst staande boekhoudkundige voor het verklaren van de jaarrekeningen van de takken van dienst:, de Controleur der Ge- meentefinanciën. Rondvraag. De heer Van Un'eii vraagt', dat niet meer bij den ingang van de gemeente leelijke re clame wordt gemaakt met „lappen en stuk ken hout". Voorts vraagt spr. verbetering van de ga- zonglooiïng aan de CrayÖéstervaart. Wethouder Dr. Droog heeft op het laatste reeds de aandacht van het Hoofd van Open bare Werken gevestigd. Reclame kan wel eens noodig zijn, maar er kunnen misschien in het vervolg grootere schoonheidseischen worden gesteld. De heer De Boer vraagt, hoe het staat met de verlichting van de wijzerplaten der torens. De voorzitter zegt, dat in de volgende vergadering door B. en W. een voorstel zal worden gedaan. Hierna sluiting der openbare vergadering. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der vergadering aangeno men de voorstellen betreffende: vergoeding volgens art. 100 L.O. wet 1920 over 1929; hef fing en invordering van het schoolgeld L. en U.L.O.aanvaarding van grond aan den Binnenweg voor verbreeding van trottoirs; aanleg van den Heemsteedschen Dreef tus- schen Cloosterlaan en Pieter Aertszlaan (de heer Van der Linden drong in ver band met de werkloosheid op spoed aan, dien wethouder Dr. Droog toezegde)aanleg van een stamriool in de Heemsteedsche Dreef. Naar aanleiding van dit laatste punt vroeg de heer Jonc kbloedt verbetering van de Bleekersvaart, waarop D r. Droog antwoord de, dat het de bedoeling is, een duiker in die vaart te maken. HILLECOM WONINGBOUW. De firma Gebr. Pierik te Zwolle wenscht in het verlengde gedeelte van de Ambacht straat over te gaan tot den bouw van 64 wo ningen en 4 winkelhuizen. Er wordt nu ver zocht dat de gemeente garant zal blijven voor de tweede door het Rijk te verstrekken hypotheek tot een maximum van f 600.per woning. Bij inwilliging van het verzoek wordt voor gesteld te bepalen: 1. dat deze hypotheek binnen 10 jaren zal worden afgelost en 2. dat gedurende den duur der garantie de wo ningen slechts zullen worden verhuurd aan hen die al minstens één jaar in deze ge meente wonen, terwijl verhuur aan niet-Hil- legommers slechts met goedkeuring van B. en W. mag plaats hebben. SCHOOLWONING. De heer W. v. d. Wal, hoofd der O. L. School, heeft verzocht de door het vertrek van den heer Engel leegkomende ambtswo ning te mogen huren. In verband met aan te bréngen veranderingen wordt voorgesteld aan den raad "den huurprijs te bepalen op f420.per jaar. VRAGEN OVER WERKLOOSHEID. De raadsleden P. H. Fijma en Th. Paase hebben aan B. en W. een vijftal vragen ge richt om te vernemen of maatregelen ter voorziening in de thans nog heerschende werkloosheid zullen worden getroffen. Deze vragen zullen in de a.s. raadsvergadering worden behandeld. RECLAMES VERGUNNINGSRECHT. Van de indertijd aangehouden drie recla mes tegen den aanslag vergunningsrecht heeft een der reclamanten, J. G. Schoorl, geen" nadere toelichting ingezonden, zoodat nu wordt voorgesteld afwijzend op het verzoek te beschikken. Wat betreft de reclames, van W. C. v. d. Akker en Wed. C. Schrama wordt voorgesteld op grond van de huurwaarde der perceelen en den omzet in de lokaliteiten den aanslag te rug te brengen tot 50. PERSONALIA. Mej. Huneman, onderwijzeres aan de" O.L. School heeft orrssjag aangevraagd wegens vertrek, OVERNEMING WEG. De N.V. Gebr. Segers te Lisse heeft een verzoek tot het gemeentebestuur gericht om de Hyacinthenlaan met de daarin gelegen brug in eigendom aan de gemeente te mogen over dragen met bestemming tot publieken weg. Voor onderhoudsafkoop verklaart zij zich bereid bij de overdracht 2000 in eens te be talen. HAARLEMMERMEER KIND DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Een 2-jarig kind van den heer H., dat op den Hoofdweg aan 't spelen was en bij 't na deren van een auto nog gauw den weg wilde ovresteken, werd doordit motorrijtuig aange reden. Bloedend aan het hoofd gewond werd de kleine opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. De toestand van het kind liet zich nogal bevredigend aanzien. De bestuurder van de auto heeft geen schuld. ZWEMWEDSTRIJD. Bij 'dé zwemvereeniging „De Dolfijn" te Amsterdam bestaat het plan om op Zaterdag 15 Augustus a.s. in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolders een zwemwedstrijd te organiseeren tusschen het stoomgemaal „de Lijnden" en de Slo ter brug, PERSONALIA. De heer W. Engel alhier, is door "den Com missaris der Koningin herbenoemd tot lid van de in deze gemeente zetelende gezondheids commissie, m Het Burhham-mysterie. Onder den naam Het Burnham-Mystrie is de Hollandsche vertaling van Maurits J. Vies verschenen van Die tolle Herzogin door Ernst Klein. De detective geschiedenis is boeiend en zit zonder hinderlijke onwaarschijnlijkheden goed in elkaar. De Nederlandsche keurboekerij te Amster dam gaf het boek uit. Meineed. Fred. Andrëas' boek, Prozess Gregor Kaska, is in het Hollandsch vertaald door Herman Middendorp en onder den titel Meineed ver schenen in de Nederlandsche keurboekerij te Amsterdam. Mr. Frangais Pauwels schreef de inleiding. Het boek behelst de geschiedenis van een moord; waarbij een der getuigen om een meisje niet te compromitteeren, een meineed aflegt. Roman van 'een Tsaar en een Demon. De Tsaar is Peter de Groote en de Demon Raspoetin. Van beide figuren geeft Klabund in beknopten, doch krachtigen stijl levens loop en karakter-schildering. De beide romans door Casper de Jong zeer goed vertaald, zijn in één uitgaaf verschenen bij de N.V. Em. Queridos Uitgevers Mij. te Amsterdam. DE MOLEN „DE ADRIAAN". RESTAURATIE WORDT VOORBEREID. Het bestuur van „De Hollandsche Molen" schrijft ons; Het trof ons, in Uw laatste Zaterdagavond blad een bericht te vinden omtrent den windmolen „De Adriaan" aan het Spaarne, doch dit bericht eischt eenige preciseering en verbetering. Inderdaad werd eenige maanden gelézen een der roeden weggenomen, omdat deze ge vaar opleverde voor de omgeving. Het Be stuur onzer Vereeniging overweegt het aan brengen van een nieuwe roede en verbete ring en vernieuwing van het uitwendige van den windmolen, welke veranderingen hooge kosten met zich mede brengen, die te schatten zijn op ongeveer f5000.Dit be drag is een te groote aanslag op de kas der vereeniging en daarom is onze vereeniging voornemens een beroep te doen op belang stellenden van Haarlem om door een gelde lijke bijdrage de som bijeen te brengen; de vereeniging kan ongeveer een f 1500.— uit eigen kas disponibel stellen. Het ontbreken de hoopt zij te krijgen door een bijdrage van gemeentewege en door bijdragen van be- langstllenden. De vereeniging is niet voor nemens, om, zooals in Uw bericht staat aan gegeven, den molen te laten vervallen en ze ker niet, omdat zij in den Handelsraad L. T. B. zulk een voortreffelijk huurder heeft, die gaarne van het windmolenbedrijf wederom zal profiteeren. De gemeente Haarlem en hare inwoners kunnen het sieraad van de stad Haarlem be houden door onze vereeniging in staat te stellen den molen wederom geheel aan haar doel te laten beantwoorden en tot in lengte van dagen het zoo karakteristieke oud-Haar- lemsche plekje in hare volle schoonheid te laten voortbestaan. Wij mogen hier wijzen op Amsterdam, die den molen de Goyer in orde bracht, in welken molen thans tot ge noegen der Amsterdammers het oude wind-i molenbedrijf wederom in eere is hersteld. NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE TE AMSTERDAM. DE HEER C. BAKKER BENOEMD. Donderdag is benoemd tot 'commissaris van politie te Amsterdam, de heer C. Bakker, thans hoofdinspecteur van het verkeers wezen. De heer Bakker kwam in 1903 als surnu merair bij de Amsterdamsche politie. Hij doorliep alle rangen en werd in 1912 geplaatst bij de toenmalige afdeeling vervoerwezen. In 1920 werd hij hoofdinspecteur. De inspecteur en het personeel van zijn afdeeling hebben hun chef Donderdagmid dag met bloemen gehuldigd en de onlangs opgerichte vereeniging Veilig Verkeer Am sterdam heeft den nieuwen commissaris een groot bloemstuk gezonden. ROTTERDAM KOOPT EEN BIERONYMUS BOSCH. „DE VERLOREN ZOON" VOOR HET MUSEUM BOYMANS. De Raad van Rotterdam heeft goedge keurd den aankoop voor het Museum Boy mans van het beroemde schilderij „De Ver loren Zoon" van Hieronymus Bosch, dat uit de voormalige collectie Figdor te Weenen afkomstig is. De kosten van dezen aankoop bedragen f 262.000.Door particulieren is hiervan f 82.000.beschikbaar gesteld, waar van f 25.000 van de Vereeniging „Rem brandt". Het restant zal door de gemeente Rotterdam worden gefourneerd uit het le gaat Van der Schilden. MARKTNIEUWS GROENTENMARKT TE HAARLEM Andijvie, f 0,25f 0,50 per kist. Spinaziie, f 0,40f 0,90 per kist Postelein, f 0,35f 0,60 per kist Sla, f 0,80f 4 per 100 krop Wortelen, f0,08f 0,16 per bos Rabarber, f 0,04-f 0,08 per bos Pieterselie, f 0,06f 0,15 per bos Selderij, f 0,05f 0,12 per bos Bloemkool, f 0,04f 0,14 per stuk Komkommers, f 0,02f 0,04 per stuk Tomaten, f0,14—f0,20 per K.G. Snijboonen, f 0.22—f 0,28 per K.G, Heereboonen, f0,12—f0,26 per K.G. Tuinboonen, f 0,08—f 0,12 per K.G. Aalbessen, f0,20f 0,36 per K.G. KOERSEN TOT HEDENMIDDAG 12 UUR VRIJDAG 31 JULI 19 31, BILJETTEN Berlijn 58.70 —59.03 Parijs 9.70 9.80 Belga 33.50 —33.95 New-York 2.46 2.50 Londen 12.04 12.10 CHEQUES Berlijn(geen noteeringy Parijs 9.69 —9.77 Brussel 33.61 —33.69 Zurich 48.36 —48.49 Londen 12.05 —12.071/2 Rome 12.93 —13.03 Madrid Weenen 34.82 34.97 New York Cable 2.47 7/8—2.48 3/8 Kopenhagen 66.25 —66.35 Oslo 66.271/2 —66.471/2 Stockholm 16.30 —66.50 Praag 7.30 7.40 anniDiiiinniioinnniniinnninininiJinnninniiiinnnMnnininnniiininnimiiiiiiinninniiinniinnnnnnnnnnninim bij gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. UB

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10