SCHAAKRUBRIEK. CRICKET. WIELRIJDEN AUTOMOBILISME. Oplossingen, vragen enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad Qroote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No 579 (No. 6 van den wedstrijd, 11e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kb7. Daó, Tb5, Te8, Ld3, Pb3, Pg5, e7, f2, h4, h6. Zwart: Ke5, a7, bó, d5, f3, f4. PROBLEEM No 580 (No. 7 van den wedstrijd, 11e ladder). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Ke2, Tdl, Tf8, Ld7, c3, c6, g2, g5. Zwart: Ke4, c4, c5, e6, g3, gó. De weg tot de overwinning kan ook ove gedeeltelijke nederlagen gaan. Dr. S. G. Tartakower. PARTIJ No. 678 Gespeeld in het toumooi van den Duitschen Schaakbond te Swinemünde, Juni 1931. Wit: L. Rödl [(Neurenberg) (Berlijn) SICILIAANSCH e2—e4 1 c7—c5 Pgl-f3 Zwart: F. Samisch d2d4 Pf3Xd4 Pbl c3 Lfle2 Pb8—có c5Xd4 Pg8 -fó d7—dó el - eó Met deze behandeling van de Siciliaansche verdediging heeft meester Samisch reeds vele goed resultaten bereikt. 0-0 7 Lf8-e7 12 f4 8 0-0 Lel e3 9 Lc8-d7 Le2—f3 10 Dd8-b8 Deze zonderlinge Dame-zet is door Sa misch reeds dikwijls gespeeld. De bedoeling- is, het punt d6 gedekt te houden en ver zwakkende pionzetten, b.v. a6, te vermijden. Het is echter zeer de vraag, of die zet goed is, daar de Dame voorloopig zeer uit het spel komt. Ddl d2 11 Tf8d8 Tal—dl 12 Pc6Xd4 Le3Xd4 13 Ld7-có Dd2-f2 14 Deze wijze van spelen (door Wit) is dui delijk en eenvoudig. 14 eó—e5 Geeft Wit door de opening van de f-lijn nieuwe kansen! Het is echter reeds zeer moeilijk voor Zwart een plan te maken, daar ook d5 er niet vroolijk uitziet. Ld4-e3 15 b7b5 Een poging tot inleiding van een tegen aanval. g2g4 16 b5—b4 Pc3-d5 17 Lc6Xd5 e4Xd5 18 e5Xf4 Le3Xf4 19 Pfó-d7 Lf3-e4 20 Td8-f8 Tdl—d3 21 Dreigt Td3h3 21 Db8—bö Lf4-e3 22 Dbó-c7? Hier was Db6d8 beter. Le3-d4! 23 De witte figuren nemen langzamerhand een ideale aanvalsstelllng In. 23 Le7—fó Een geweldige blunder! Meester Samisch ziet de elegante combi natie, waarmede de jonge Neurenbergsche meester (24 Jaar) de partij beslist, over het hoofd. De juiste zet was hier g7g6, waar na Wit. wegens de zwakte der Zwarte vel den, heelemaal geen gemakkelijke partij had. Le4Xh7+ 24 Kg8Xh7 Td3 - h3f 25 Kh7—g8 Ld4—fó 26 Pd7Xfó Df2-h4! 27 Dc7-c5f Tfl—12 28 Pfó—h5 Dh4Xh5 29 f7—fó g4g5 30 Dc5Xd5 Dh5-h7f 31 Kg8—f7 Tf2Xfóf 32 Opgegeven In dit tournooi deelden Bogoljubow en Rödl, ieder met 8 punten, (uit 12 partijen), den eersten en tweeden prijs. OPLOSSING PROBLEEM No. 574 (No. 11 van den wedstrijd, 10e ladder) Stand der stukken: Wit: Ka7, Db8, Ta5, Te8, Lc3, Ld7, Pbó, Pe4, e3, f3, g4. Zwart: Ke5, Dd4, Tdó, Te7, Lal, La8, Paó, Pd5, cl, f7. (H. G. M. Weenink, Amsterdam. 1. Ld7—f5, enz. Dit probleem werd met den 3en prijs be kroond in den wedstrijd van „Good Compa nion" (1920). Goed opgelost door: Chr. Gerritsen, te Bennebroek; H. de Ruij- ter te Bloemendaal; M. D. L. Artz, J. J. H. Bauer, C. van Dort, H. W. van Dort, L. Germeraad; F. van den Heuvel Rijnders, J. Hillebrand, H. M. Hoed Jr., F. W. Hooger- beets, J. Hoogeveen, J. ten Hove, I. Schoon en B. A. Snelleman, allen te Haarlem; E. G. van der Kaay te Heemstede; J. Germeraad, P. Mars en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen 2 punten). CORRESPONDENTIE Haarlem J. H. Wel beter spel na Te8, maar geen winst, zooals ook Dr. Lasker een oogenblik meende. Santpoort B. v. R. 1. Dc7: faalt na 1Pc7:. CRICKETBESCHOUWINCEN In aansluiting op de bespreking van ver leden week volgt nu nog een korte bespre king van de andere Overgangers. No. 3 op de ranglijst is H.T.C.C., dat even als verleden jaar een leidende rol speelt en een behoorlijke kans heeft om nog hooger te eindigen. Van de 7 wedstrijden werden er 5 gewonnen en 2 verloren, terwijl 1 x het extra punt werd behaald. Dat de Eindhovenaren voor een groot deel op Maas drijven, is ge noegzaam bekend; zoowel met de bat als met den bal steekt hij ver boven de rest uit en zonder dozen speler zou H.T.C.C. een zeer middelmatig team zijn. McDonald en Schilt- huizen bereiken ook wel eens behoorlijke re sultaten, maar zijn geen uitblinkers en als Maas weer eens tot. zijn oude club zou terug- keeren, kreeg H.T.C.C. ongetwijfeld een lasti ge periode. Quick (N.), oud eerste-klasser, is, evenals 'Ajax <L.>, een club van de middenmoot, wint onverwacht van sterkere tegenstanders, maar verliest van zwakkere elftallen. Maas d'e Hartogh is nog steeds een kracht van betee- kenis; jongeren, zooals Burki en Burggraaf, doen herhaaldelijk nuttig werk en daarom is de toekomst van deze prettige, sportieve ver- eenlging in goede handen. Het zal iedereen genoegen doen, als Quick mettertijd weer sterk genoeg is voor de eerste klasse! Het derde elftal van de Haagsche is bedui dend zwakker dan verleden jaar en neemt met 3 overwinningen uit 8 wedstrijden een beseheiden plaats in. Enkele jongeren zijn in het eerste en tweede team opgenomen en de plaatsvervangers zijn nog niet rijp voor de heusch niet. zwakke Overgangsklasse. H.C.C. kweekt, echter op deze manier prima reserves en dit Is voor de groote l-Iaagsche wel het voornaamste. Het oude Leidsche Ajax kan zich ook niet meer boven het middelmatige verheffen sedert het vertrek van Eigemah. De Sleutelstad maakt trouwens toch een matige periode mee en het lijkt niet gemakkelijk om cricket daar populair te maken. Ajax is een elftal, waarin alle mogelijkheden opgesloten zijn; als het lukt, dan lukt het, dank zij de freehitters, goed. Maar het is zoo vaak anders en daar de aanval voor de sterke clubs uit deze afclee- Jing weinig verschrikkingen biedt, is het aan- Stal nederlagen grootcr dan het vorige seizoen. Kampong ten slotte is met R.C.H wel de zwakste; van de 9 wedstrijden werd er slechts 1 gewonnen en alleen aan het gelukkige on besliste spel tegen H.B.C. is het te danken, dat zij niet op de laatste plaats staat. Voor het Utrechtsche cricket, dat op een tamelijk laag peil saat, is het te hopen, dat Kampong zich niet alleen zal handhaven, maar binnen enkele jaren een leidende positie zal inne men; vooral voor beginnelingen is succes de beste aansporing! Een opvallend verschijnsel is nog, dat tot nu toe geen enkele club er in slaagde een inningsoverwinning te behalen. De Flamingo's vieren dezer dagen hun 10- jarig bestaan en herdenken dit heugelijk feit op bescheiden wijze. Men kan over deze ver- eeniging denken hoe men wil, één ding is een feit: voor het Nederlandsche cricket heeft zij ontzettend veel gedaan! Men denke slechts aan de jaarlijksche trips door Engeland, waar de heeren relaties hebben om jaloersch op te zijn en waar verschillende jonge spelers een schat van ervaring kunnen opdoen. Verder het speciale tournooi voor de jeugd, dat een attractie op zich zelf is! Onze hartelijke gelukwenschen voegen wij gaarne bij de vele, die de Flamingo's onge twijfeld hebben gekregen! UMPIRE. NED. CRICKETBOND V. V. V.-HAARLEM. Ook de returnwedstrijid tegen V. V. V. is in een nederlaag voor Haarlem geëindigd. Ook nu was er echter nog spanning genoeg even als in Haarlem. Alweer doordat Haarlem te weinig runs maakte werd de wedstrijd ver loren terwijl zij toch niet tegen een hoog totaal behoefde op te zien, want voor 96 runs zat. geheel V. V. V. aan den kant. Kleefstra wint voor Haarlem den toss en gaat fielden. Captain Grootmeyer en v.Stuy- venberg openen voor V.V.V. Grootmeijer be gint met den eersten bal van de Ruig voor 4 te slaan. Op den tweeden bal van zijn tweeden over is hij echter de eenige die runt, zoodat hij met v. Stuyvenberg aan hetzelfde wicket komt te staan en run out gaat. Eerst op 28 komt de tweede scheiding als Misset van Stuyvenberg in de slips vangt op de Ruig. Hij had er 17, waaronder drie zeer goedé vieren. Nieda wordt door Nagtzaam voor 0 gebowled, en dan doet Kleefstra kort achter elkaar drie goede vangen, waardoor Panjer, Kost en Jeuken kunnen vertrekken, de eerste twee op Nagtzaam's bowlen de laatste op het bowlen van de Ruig. Het is dan 6 voor 44. Just Grootmeyer wondt op 1 eenvoudig ge mist en ranselt er dan in korten tijd 29 bij elkaar, dan vangt Ton hem op Brakei's bowlen. Alleen de laatste twee batsmen hou den nog even stand, doch een vang van Ton op de Ruig's bowlen maakt ook hier een einde aan en op 96 sluit de V.V.V.-innings Er waren 13 extra's. Nagtzaam had met den bal het meeste succes. Hij nam in 14 overs 5 x 18. De Ruig had drie wickets en Bra kei één. Bij Haarlem is het in den beginne een ko men en gaan. Op 12 zijn reeds 5 wickets neer. Visser en Misset gecleaned door Jeuken en Grootmeyer, na ieder 1 run gescoord te hebben, de Ruig gecleaned door Jeuken voor 5, Kleefstra achter het wicket gevangen op Jeuken voor 0 en Nagtzaam eveneens ge cleaned door Jeuken voor 0. Alleen de la, Mar houdt stand en krijgt eindelijk eenigen steun van Brakel. Deze slaat o.a. Nieda voor 6. Als hij er 23 heeft, gaat hij clean bowled Jeuken. Allart maakt er nog 5 alvorens Grootmeyer hem bowlt en als het totaal met inbegrip van 15 extra's 70 is, sluit de innings en blijft de la Mar met een goede 18 not out. Grootmeyer en Jeuken namen res pectievelijk 4 en 5 wickets. V. V. V. wint dus met 26 runs op de eerste innings. De volledige scores luiden: V.V.V. eerste innings: J. J. Grootmeyer, run out, 4 A. v. Stuyvenberg, c Misset, b. de Ruig 17 H. Panjer, c. Kleefstra, b. Nagtzaam 10 G. Nieda, bowled Nagtzaam 0 C. A. Kost, c. Kleefstra, b Nagtzaam 0 H. Jeuken, c Kleefstra, b ide Ruig 0 J. C. Grootmeyer, c Ton, b Brakel 29 H. Oltmans, st. Ton, b. Nagtzaam 3 Ph. Engel, bowled Nagtzaam 2 J. Hendrix, not out 4 L. Hendrix, c Ton, b de Ruig 8 Extra's 13 Totaal 96 Bowlincijfers: P. de Ruig 12.4 2 3 53 N. Nagtzaam 14 6 5 18 W. Brakel 2 0 1 12 Haarlem eerste innings: J. Visser, bowled Jeuken W. Misset, bowled Grootmeyer P .de Ruig, bowled Jeuken H. de la Mar, not out 18 B. Kleefstra, c J. Hendrix, b Jeuken 0 W. F. v. d. Lee, l.b.w. J. Grootmeijer N. Nagtzaam, bowled Jeuken W. Brakel, bowled Jeuken 23 J. Allart, bowled Grootmeyer R. Ton, c v. Stuyvenberg, b. Grootmeyer 0 A. Blok, run out Extra's 15 Bowlincijfers: J Grootmeyer H. Jeuken G. Nieda 15 16 2 5 4 16 7 5 22 0 0 17 HAARL. CRICKETBOND Haarlem 4R. C. H. 3. Daar het Haarlem-veld bezet was, werd bovengenoemde wedstrijd, met welwillende medewerking van R. C. H. op het R. C. H.- veld gespeeld. R. C. H. 3 ging eerst batten en bracht het tot 128, dank zij een goede 46 van G. v. Mey de Bie, 22 van A. Scheen en 13 van Sie- rerist. De wickets werden genomen door J. de la Mar 4—38, O. Abendanon 5—36 en W. Onken- hout 1-^-43. Haarlem 4 bracht er daarna niet veel van terecht. De eenige kans was nog de tijd uit te spelen, doch een kwartier voor tijd viel het laatste wicket. Het totaal was slechts R. Kramer 14, O. Abendanon 13 en Mr. Extra 10 kwamen in de dubbele cijfers. De bowling- cijfers waren H. Zonneveld 312, Mey de Bie -20, A. Scheen 25 en J. Siegerist 1—1. Rood en Wit 3Haarlem 3. HAARLEM WINT. Voor dezen wedstrijd waren beide teams zeer sterk opgekomen en na een match met van beide kanten vrij hooge totalen is het aan Haarlem tenslotte gelukt de over winning te behalen. Rood en Wit bat eerst. Het begin is vrij goed, alle batsmen maken eenige runs. Bok heeft er goed het oog in, terwijl ook Ir. A. J. Faber, die weer eens zijn medewerking ver leende zich niet onbetuigd liet en een vlotte 28 scoort. Van de laatste R. en W.'ers is het vooral M. Houtkooper die last oplevert voor den va-ij goede Haarlem-aanval. Het totaal wordt tenslotte 141 waarvan hadden W. F. Bok 29. H. v. d. Berg 14, C. L. v. Lennep 31, A. J. Faber 28, M. Houtkooper 21, Bowlingcijfers: A. Heimig 134, M. Boei-ee 446 en W. Kramer 454. Van Woerkom en Heimig openen hierna, op het bowlen van Chapon en Van Lennep. Eerstgenoemde heeft niet over pech te kla gen en plaatst eenige malen zeer gelukkig, wordt zelfs gemakkelijk gemist. Hij ondervindt goeden steun van Boeree en W. Kramer, die beiden goed cricket laten zien. De 100 gaat op en voor het verlies van 6 wickets wordt het R. en W.-totaal gepas seerd. In de dubbele cijfers kwamen: A. Heimig 14. H. J. v. Woerkom 53, H. Boeree 36 not out, W. Kramer 18 en extra's 11. Vor Rood en Wit bowlden: C. L. v. Lennep 2—47, J Chapon. 0—42. M. Houtkooper 1—31 A. J. Faber 2—3 en J. Goossens 0—10. Haarlem wint dus met 3 runs en 4 wic kets. JeugdelftalFlamingo's. Het volgende Junioren-elftal zal volgens „De Crt." op 22 Augustus in Den Haag een Flamingo-elftal ontmoeten: M. Henny (H.C.C-); U- de la Mar (Haar lem); A. v. Baasbank (R. en W.); M. Hartog (V.R.A.); J. Prent (A.C.C J. Smeets (Excel sior); J. Oosterholt (Excelsior); Lapièrre (Hilv. B. C.); Steingz (Hilv. B. C.); F. Pino (Kampong) en Van Hamme (HJD.V.S.) CRICKET IN ENGELAND DE TWEEDE TESTMATCH. Toen inderdaad bleek, dat Dempster niet voor Nieuw Zeeland kon spelen, was de al- gemeene verwachting, dat Engeland's kan sen zeer gunstig stonden. Dat de toeristen echter zoo vei-pletterd zouden worden, had niemand durven voorspellen; ondanks ver traging door den regen op den eersten dag was het pleit s' Vrijdagsmiddags om ruim 3 uur al beslecht; Engeland had gewonnen met innings en 26 runs! Jardine was zoo gelukkig den toss te winnen en koos met het oog op het doode wicket eerst batten. De Nieuw Zeelanders waren hierdoor inderdaad in het nadeel, te meer toen enkele buien veld en bal nat maakten. Aanvoerder Dowry had blijkbaar niet veel vertrouwen in zijn team en pro beerde van het begin af op een draw te spe len; de bowlers, die het goedkoopst waren, n.l. Cromb, Allcott en Vivian, kregen bijna onafgebroken een beurt, maar waren niet gevaarlijk. Het totaal werd nu toch 416 voor het verlies van slechts 4 wickets, w.o. 1 run out en iets meer risico was ongetwijfeld ge motiveerd geweest. Sutcliffe (117), Duleep (109) en Hammond (100-) kwamen in de drie cijfers, Bakewell offerde zich op voor Sutcliffe, toen hij er 40 had en een voor hem onmogelijke run moest loopen, Ames scoorde een kalme 41 en captain Jardine (7*ging nog even naar de wickets, tot Hammond zijn century had. Vermelding verdient het goede fielden der gasten en het prima keepen van James, die slechts 1 bye doorliet, Sutcliffe stumpte en Ames ving. Allcott had 1 wicket in 44 overs voor 108 runs, Vivian 2—96, Cromb 0—97 en Nerrit 075 in 12 overs. Het batten der Nieuw Zeelanders was een groote teleurstelling en Dempster werd erg gemist. Allen, de Middlesex-amateur, onder scheidde zich bijzonder als bowler en nam 5 wickets voor 14 runs in 13 overs! De beste innings speelde aanvoerder Lowry (62); met Kerr (34) bracht hij het van 5—92 tot 6—157, maar reeds op 193 viel het laatste wicket. Tate 115 (18 overs), Brown, de Cam- bridge-man, 2—52 (29 overs), Verity 2—52, Peebles 035. Natuurlijk kregen de gasten de follow-on en het vei-ging hun weinig beter, ondanks hardnekkigen tegenstand van Mills (30), Blunt 43, Vivian, een 18-jai-ige lefthander, een aantrekkelijke 51 en Kerr (28), die 4 ballen van Browxx achter elkaar naar de boundary joeg. Wederom werd de 200 niet bereikt, want op 197 speelde Alcott een bal vaix Verity in de handen van Alleix en de innings-nederlaag was een feit. Jardine had als captain geen lastige taak; hij beschikte over 5 prima bowlers van slow tot fast en door geregeld verandering in den aanval te brengen gaf hij de batsmen weinig kans om ingespeeld te i'aken. Tate was wederom zeer goedkoop: 322 in 21 overs, Peebles 4—63, Brown 1—38, Verity 2—33, Allen 0—23. De belangsteling voor de derde en laatste testmatch zal na deze overwinning wel zeer groot zijn! Voor de competitie gaat Yorkshire rustig voox-t met het behalexx vair overwiixningen, waardoor zij thans een flinken voorsprong op de concurrenten heeft. Dank zij uitstekend batten van Sutcliffe (58 uit een totaal van 118) en 78 not out en schitterend bowlen vair Macaulay (627) werd Gloucester met 9 wickets geklopt, ter wijl zonder Sutcliffe en Verity Somerset met 10 wickets geklopt wex-d. Mitchell 134. Glamorgan speelde een interessanten wed strijd tegen Northamptonshire, als men ten- mixxste de eerste innings van beide counties, 51 voor 1 en 51 voor 2 gesloten, uitschakelt De aanvoerders besloten een beslissing te forceeren en het lukte! Northampton begon den derden dag met den stand 17 voor 1; op 45 viel het tweede wicket en het laatste op59! Clay 5—22, Ryan 4—12. Glamorgan vex-loor nog 5 wickets, voox-dat Duckficld de winning hit sloeg! UMPIRE. H. S. V. „De Kampioen'ê'. Bovengenoemde vereeniging hield haar 26ste j.aax-vergadering, die een eenigsziixs feestelijk karakter droeg, omdat het lid Van Egnxond het kampioenschap van Nederland in de Amateursafdeeling sprint had gewon nen. Namens het bestuur werd hem een bloe menmand aangeboden, terwijl de leden hem een mooie vulpen schonken. Het verslag van den secretaris getuigde van een levendig clubleven. Het verslag van den penningmeester wees een flink batig saldo aan. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Voorzitter K. Hoekstx*a; Secretaris P. Borre- berg, Spaarne 21; Penningmeester F. Kuiper; Commissarissen; J. Tulleken en Th. Stiphout. Het programma voor Augustus vermeldt o.m.: Clubkampioenschap N.W.Ü. 6 Aug. 12 Aug. Kmpioenschap 1 K.M. 23 Aug. Kam pioenschap 100 K.M. Piet van Kempen wint in Brussel. Uit Brussel: De Nederlandsche renner Piet van Kem pen, werd bij de internationale wedstrijden in het Heysel Stadion eex-ste vóór Tonani (Italië), J. Wouters (België) en den Duit- scher Miethe. Het Bondsfeest van den A. N. W. B. Zaterdag is in Den Bosch het jaarlijksche Bondsfeest van den A.N.W.B. den Toeristen bond voor Nederland, begonnen. Te tien uur werd onder leiding van den burgemeester van Den Bosch, den heer Lanschot, door de ruim 200 deelnemers de beroemde St. Jans Kathedraal een van Neerlaxxd's fraaiste kerk gebonwen bezichtigd. In aansluiting hierop vond een orgelconcert plaats. Na afloop hiex-van vond om 12 uur de of- ficieele ontvangst door het gemeentebestuur op het stadhuis plaats. In zijn rede wees de burgemeester op het goede werk dat de Bond verricht op het gebied van toerisme, wegenaanleg en wegen ver-be tering en hij sprak de hoop uit. dat de Bond nog lang voor het toerisme moge blijvexx werken. In aansluiting hierop vereenig-den de deel nemers zich in den Bosschen raadskelder aan een ouderwetsche Brabantsche kof fietafel. Des middags wex-d in de zalen van het Provinciaal gebouw voor Kunsten en Wetenschappen de Jaarlijksche Algemeeixe Vei-gadering gehouden. Het jaarvei-slag, uit gebracht door den secretai-is, den heer H. J. van Balen, werd goedgekeurd. Zondagmorgen om 10 uur is het geheele gezelschap, deels per auto, deels per fiets en deels per motorboot van den Bosch naar Oisterwijk getrokken. Vandaag werd onder deskundige leiding van dr. Jac. P. Thijsse een wandeling ge maakt door de bosschen en langs de vennen. Onder het prachtige Brabantsche geboomte werd de lunch genoten. Hier werden toe spraken gehouden door deix burgemeester van Oisterwijk, die het gezelschap reeds in zijix gemeente vei*welkomd had en den voor zitter van den bond den heer Edo Bergsma. Na de lunch vertrok het gezelschap weer per touringcar naar het kasteel Heeswijk, bij de gelijknamige gemeente,welk kasteel nog uit de Middeleeuwexx dateert en thans als museum is ingericht. De burgemeester van Heeswijk leidde de bezoekers in persoon x-ond. Na afloop werden de autocars weer bestegen en ging het naar Heeswijk, waar het geheele dox~p op de been was en waar de harmonie stoxxd opgesteld, die spoedig zijn lustige tonexx liet weerklinken. Ook hier werden' toespraken door den burgemeester en den heer Edo Bergsana gehouden. Rijswijksche Wielerbaan. De uitslagen van ,de Zondag gehouden wedstrijden te Rijswijk luiden als volgt: Sprintwedstrijd voor amateurs exx onaf- hankelijken: 1. P. Leeixe (laatste 200 Meter in 13.4 sec). 2. N. Krens (1/2 wiel), 3. Eind hoven.1; 4. v. d. Heuvel. Revanche amateur-kampioenschap van Ne derland in 3 ritten: Totaal klassement: 1. P. Leene 3 pxxt; 2. v. d. Londen 6 nt.; 3. v. Eg- mond 9 pnt. 10 K.M. wedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken: 1. P. Leene 14 min., 10.4 sec.; 2. N. Kx-ens (1/2 wiellengte)3. Valk 3/4 leng te). Wedstrijd achter motoren over 30, 30 en 40 K.M.: Totaalklassement: 1. Blekemolen 4 pnt 2. Lorie 8 pxxt., 3. v. d. Wulp 9 pnt., 4. Ma nera 1.1 pnt., 5. Leddy 13 pnt. Wordt lid van de K. N. A. C. Onder hovenstaanden titel heeft de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club een sierlijk boekje uitgegeven1, dat in rui men kring versupreid wordt en de bedoe ling heeft, de automobilisten op te wek ken om lid te worden van deze club, welke blijkens den inhoud van het boekje zoo veel doet voor het automobilisme en voor de be veiliging van het verkeer. In een kort voorwoord wordt er op ge wezen hoe sedert de oprichting in 1898 de naam van de Koixinklijke Nederlandsche Automobiel Club gewevexx is door de his torie van het onbespannen en zichzelf voort bewegende voertuig, zonder hetwelk onze samenleving thans niet meer denkbaar is. In de drie en dertig jaren welke achter ons liggen is veel gebeurd. Langs de Neder landsche wegen eix in steden en dorpen is veel dat in duidelijke taal vair de daden vair de K.N.A.C. spreekt: daar zijn de aanwij zingen in velerlei vorm, zooals de waarschu wingsborden, plaatsnaamborden en xxiet het minste de talrijke correcties, welke ten aaxx- zien van het begrip goede wegen in den lande wenden aangebracht. Gevaax-lijke bochten werden verbeterd, wegen ge ëgaliseerd, tollen en andere obstakels opge ruimd en weggenomen. Wat de K.N.A.C. voor haar leden doet, wordt uitvoerig in het boekje uiteengezet. Zij zorgt voor zeer vereenvoudigde douane formaliteiten, uitgebreide reisrouten, alles zonder eenige extra betaling, verleent rechts kuxxdigen bijstand, zendt haar leden een fraai en uitstekend geredigeerd weekblad kox-toxxx biedt zoovele voox-deelen, dat de lid- maatschapskosten dubbel en dwars daar door worden gedekt. Wie ivitvoex-iger over een en ander in gelicht wil zijn, vrage het boekje aan bij het secretariaat der K.N.A.C., Lange Vijver- bex-g 10, Den Haag. Dc A'merikaansche vliegers Herndc-n flinks)' en Panqhorn, die liet wereldvliicMréeow! van Post en Catty trachten tc verbeteren, tijdens hun kort oponthoud te Eerlijn gekiekt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12