BUITENLAND. HET POLITIEKE NIEUWS UIT DUITSCHLAND. SPLITSING IN DE ECONOMISCHE PARTIJ. HAARLEM'S DAGBLAD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 4 AUGUSTUS 1931 Zitting van Rijkskabinet. LVolksstemming over het lot van Catalonië. Duitschland De crisis in de Economische partij. COBLENZ, 3 Aug. (V. D.) Gisteren werd te Coblenz een vergadering gehouden van de leiders der uit de Economische Partij ge treden afdeelingen. Besloten werd voortaan den naam Radicale Middenstand te voeren; organisatorische besluiten werden genomen. Een begroetingstelegram werd gezonden naar Dresden, waar de vergadering der Saksische afdeelingen eveneens besloten heeft uit de economische partij te treden. Uitgetreden groepen zullen een gezamenlijk congres be leggen, waar de nieuwe organisatievormen zullen worden vastgesteld. De fractiezitting der Duitsche Volkspartij. BERLIJN, 3 Augustus (V. D.) In de zit ting van de Rijksdagfractie der Duitsche Volkspartij, welke heden in het gebouw van den Rijksdag is gehouden, heeft de voorzit ter rapport uitgebracht over den polibieken toestand. iDe Rijksminister van Buitenlandsche Za ken, Dr. Curtius, besprak vervolgens den bui- tenlandschen politieken toestand. Hierna werd een uitvoerige gedachtenwisseling ge houden. De fractie nam kennis van de mededeeling dat de Rijksregeering verdere maatregelen voorbereidt tot doorvoering van den finan- cieele en economische noodzakelijkheden. De fractie zal hiertoe haar houding bepalen zoodra de voorzitter op de hoogte is ge bracht, van den juisten inhoud der maat regelen. De reis van de Duitsche ministers naar Rome BERLIJN, 3 Augustus (V. D.) Zooals be kend is. zullen Rijkskanselier dr. Brueninjg en de Rijksminister van Buitenlandsche Za ken, Dr. Curtius, Woensdagavond naar Rome vertrekken. De Rijkskanselier wordt verge zeld door Oberregierungsrat Planck van de Rijkskanselarij en Dr. Curtius door den Lega- tieraad Thomson van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Waarschijnlijk zullen de ministers Maandagmorgen weer naar Ber lijn terugkeeren. Het economische noodplan. BERLIJN, 3 Augustus (V.D.) Het Rijks kabinet heeft Maandagmiddag de Vrijdag middag begonnen beraadslagingen met de vooraanstaande leden uit het bedrijfsleven voortgezet. Aan de besprekingen die eenige uren duurden werd behalve door de leden vani het kabinet en den president van de Rijksbank Dr. Luther deelgenomen door ge heimraad Schmitz van de I. G. Farben, ge heimraad Buecher van het Reichsverband der Duitsche industrie, staatssecretaris dr. Dern- burg als president van de Accept- en Garan- tiebank, de nvroegeren minister van Finan ciën dr. Hilferding zoomede door prof. Warn- bold als landbouwkundig expert. Bij de besprekingen werd het Rijkskabinet op de hoogte gesteld van de meening der ge noemde persoonlijkheden. Besluiten zijn niet genomen. De beraadslagingen welke de volgende da gen door de economische commissie uit het kabinet tezamen met de deskundigen vair de daarvoor in aanmerking komende krin gen zullen worden voortgezet, betreffen de voorbereiding van het Economische Noipd- plan, waarover Rijkskanselier Dr. Bruening Dinsdagavond in een radiorede uiteenzettin gen zal geven. Korte zitting der Bank voor Internationale Betalingen. BAZEL, 3 Augustus. (V. Dj De vergadering van den Raad van Beheer van de Bank voor Internationale Betalingen duurde slechts an derhalf uur. De Duitsche vertegenwoordigers, Reusch, Melchior en Vocke, verlieten Bazel zelfs reeds weer hedenmiddag. Het voornaamste besluit was de verlenging van het door Frankrijk, Amerika, Engeland en de Internationale Bank aan Duitschland verstrekte crediet: van honderd millioen dol lar voor ten hoogste drie maanden. Het cre diet zou op 6 Augustus afloopen. Verder bevestigde de Raad van Beheer het besluit van de presidenten der emissieban- ken volgens hetwelk de door de Londensche Conferentie in het leven geroepen deskun digen-commissie van tien leden, Zaterdag middag te vier uur te Bazel bijeen komt. De commissie zal in Duitschland een onderzoek instellen naar de noodzakelijkheid van het verstrekken van nieuwe credieten en naar de mogelijkheid van het converteeren van cre dieten op langen termijn. De commissie zal geheel autonoom zijn. Zij kiest zelf haar voorziter en kiest haar eigen werkmethoden. De Internationale Bank zal alleen haar se cretariaat ter beschikking stellen. Engeland. De voorstellen tot reorganisatie der Engelsche kolenindustrie. LONDEN, 3 Augustus (V. D.) Den Engel- schen mijneigenaars is een memorandum toe gezonden, samengesteld door de commissie tot reorganisatie van de Engelsche kolen- industrie. welke werd ingesteld volgens hoofd stuk II van de Kolenwet van 1930. Als grondslag voor verdere uitwerking wordt een reorganisatie voorgesteld, bestaan de uit een geografische indeeling der kolen- gebieden in zes ongeveer even groote en uniform beheerde kolendistricten, waaraan eventueel nog kleinere districten toegevoegd kunnen worden. In elk district wordt de in- distrie sterk gecentraliseerd en geleid door een centrale commissie, die behalve de pro ductie ook de verkoop en de verwerking der kolen regelt. Volgens het plan zal een aantal onproductieve of niet voldoende productieve mijnen worden stilgelegd, waardoor ruim honderdduizend arbeiders ontslagen moeten worden. De reorganisatie zal in etappes door gevoerd moeten worden. Men verwacht dat de onderhandelingen,die naar aanleiding van dit rapport met de mijneigenaars en de mijn werkersorganisaties gevoerd zullen worden, moeilijkheden zullen opleveren. SPORT EN SPEL Spanje. Autonomie van Catalonië verzekerd?. MADRID, 3 Augustus (V.D.) Bij de volksstemming over het Catalaansche Sta tuut voor autonomie van Catalonië brach ten te Barcelona van de 265.000 stemge rechtigde personen 263.000 personen hun stem uit, waarvan 172.000 mannen en 91.000 crouwen. Slechts 4000 stemmen werden uit gebracht tegen het statuut. In de provincie hebben reeds 700 dorpen en steden er zich vóór uitgesproken, zoodat het aanne men ei-van vrijwel zeker is. Frankrijk. Fransche deelneming aan het uitstelconsortium verzekerd. PARIJS, 3 Aug. (V.D.) lm den loop van de zitting van heden van de commissie van certegenwoordigers der groote banken wer den de Duitsche voorstellen nogmaals diep gaand onderzocht; er werden slechts onbe- teekenende veranderingen in aangebracht. De Fransche deelneming aan het uitstel consortium is thans zeker en behoeft geen reden tot ongerustheid in Duitschland meer te geven. De beslissende plenaire zitting van de groote Fransche banken zal Donderdag plaats vinden. TOL-UNIE VOOR HET HOF. Voortzetting repliek van den Oostenrijkschen ver dediger. Prof. Kaufmann de Oostenrijksche verde diger heeft zijn pleidooi in de zaak der Duitsch-Oostenrijksche Tolunie voor het Per manente Hof van Int. Justitie voortgezet, aldus de N. R. Ct. PI meende, dat de kunst om een diction- naire te lezen, zeer moeilijk is. De citaten van prof. Krcmaz omtrent de beteekenis van het woord compromitteeren zouden alleen dan ter zake dienende zijn, indien aan Oostenrijk verboden was, zich te compromitteeren. Im mers, die citaten hadden alle betrekking op personen. „Compromettre 1'indépendance" be teekent echter de onafhankelijkheid vermin deren. De gevaren voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk, die de tegenpartij ziet in de voorgenomen tolunie, bestaat hierin, dat deze de nationale, politieke eenheid zou be gunstigen. Maar die begunstiging van de na tionale eenheid vloeit voort uit geheel an dere factoren dan uit het sluiten van een tolunie. Het verdrag van Versailles heeft de vrije stad Dantzig juist binnn de douane- grenzen van Polen geplaatst om de politieke eenheid van beide overbodig te maken. Zelfs de groote mogendheden moeten en tentes trachten te bereiken, waarbij zij zich voor langer of korter tijd binden met de be langen van andere staten te zullen rekening- houden. En indien dit geldt voor groote mo gendheden, hoeveel te meer geldt dit dan niet voor zwakke. Bij dergelijke verdragen wordt de houding der staten gestabiliseerd, zooveel mogelijk op den voet van wederkee- righeid. Dit is ook in het belang van het in ternationale leven. Prof. Pilotti voerde aan, dat er geen be paalde vorm voor zulke verdragen is. Maar de uniformiteit van dergelijke alliantie-ver dragen is grooter dan prof. Pilotti denkt en vooral geldt zulks voor de douane-unies. PI. erken, dat er vormen van zulke verdragen kunnen zijn, waarbij de wil van den eenen staat ondergeschikt wordt gemaakt aan dien van den anderen. Maar vraagt pl. wat is het criterium om dit vast te stellen? Prof. Pilotti geeft zulk een criterium niet. GOUD OP NOVA ZEMBLA ONTDEKT. ARCHANGEL. 2 Aug. (V.D.) Volgens een draadloos bericht van Nova Zembla hebben aldaar twee Russische geologen goudafzettin gen ontdekt. De Academie van Wetenschap pen is voornemens een nieuwe expeditie naar Nova Zembla te zenden, teneinde verdere on derzoekingen te doen. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. Bevallen: M. J. van IJsendijkKruijs d. R. N. van HerpenWeill d. Ondertrouwd: J. G. van den Bergh en E. van der Ven. Getrouwd: D. Fock en Chr. S. Moltzer; J. A. Baars en A. Marcus, A. J. de Nijs en P. de Zwart. Overleden: J. D. Wildeboer, 62 j. J. Wackie Eijsten, 61 j., overl. te Zeist. VOETBAL BRUIN WIT—SPORTVER. HAARLEM S DAGBLAD (3—5). De Sportvereeniging Haarlem's Dagblad speelde Maandagavond op één der terreinen aan den Middenweg een voetbalwedstrijd tegen Bruin Wit, een elftal bestaande uit' personeel van de N.V. Electrische Luxe Broodfabriek H. Franken Jr. De door Bruin Wit uitgenoodigde scheidsrechter had eerst op het laatste oogenblik bericht van ver hindering gezonden. De heer A. Hensen werd toen bereid gevonden om den strijd te leiden. De aanvoerder der Groentjes won den toss. Hij liet Bruin Wit, die met slechts negen man begon, tegen den sterken wind in af trappen. Niettegenstaande de numerieke minderheid gaf de thuisclub uitstekend partij. Het duurde dan ook een kwartier, eer de midvoor der gasten met een welge richt schot de score opende (01). Inmiddels was de tiende man van Bruin Wit ver schenen. De partijen wogen toen goed tegen elkaar op, met Haarlem's Dagblad iets in de meerderheid. De midvoor der Groentjes ver hoogde spoedig den voorsprong (02). Daar na met elf man spelende bood Bruin Wit toen zulk een flinken tegenstand, dat de bezoekers niet meer van het windvoordeel konden profiteeren. De thuisclub kon vóór rust ook het net niet vinden. Rust kwam met on'gewijzigden stand (02). Niet lang na de hervatting verkleinde de handige rechtsbinnen van Bruin Wit on houdbaar den achterstand, maar heel spoe dig daarna maakte de linksbuiten van Haarlem's Dagblad, na een fraai stukje solo- spel er 13 van, spoedig gevolgd door een goal van den midvoor (14). Even later werd het door den linksbinnen zelfs 15. Bij een worsteling voor het doel der Groentjes werkte hun keeper den bal in eigen doel (25), De aanvallen der bezoekers bleven echter het talrijkst. De verdediging van Bruin Wit had het dan ook zwaar te ver antwoorden. Zij kweet zich flink van haar taak. Bij een aanval der thuisclub werd één der backs van de Groentjes zóó in het nauw gedreven, dat hij' den bal met de hand weg werkte. De toegestane penalty werd kalm en onhoudbaar benut (3—5). Verder werd er niet meer gescoord. Het einde bracht den mannen van Haarlem's Dagblad dus de eerste overwinning. BILJARTEN LOUW-BEKER De vierde biljartvereniging, die Dinsdag avond voor de nederlaagwedstrijden om bo- vengénoemden beker tegen de „B. C. Haar lem" in het strijdperk trad, was „Excelsior" uit Velsen Noord. De gasten konden maar met drie spelers verschijnen. De partijen hadden het volgende verloop: pnt. brt. h.s. gein. Kinper 62 58 7 1.07 M. Spronk 80 58 7 1.37 K. Verhoef 80 76 7 10.5 J. Hoogstrate 72 75 9 0.96 W. Nan 81 36 12 2.25 J. v. Trigt 150 36 27 4.28 De uitslag luidt: „Excelsior" 223, „B. C Haarlem" 302 caramboles. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Voor deze wedstrijden zijn in het regie' ment eenige ingrijpende wijzigingen aange bracht, o.a. kunnen de clubs met meer teams inschrijven. Ter bespreking van een en an der heeft het hoofdbestuurlid D. A. de Foei- jaeger de vereenigingen op a.s. Vrijdag sa mengeroepen. CRICKET C. V. H. n—ROOD EN WIT IV. Rood en Wit gaat eerst batten. Faber en Schmeink brengen den stand van 311 tot 461, op welk totaal Faber voor 16 gebowld woi-dt. Rood en Wit sluit dan op 117 voor het verlies van 8 wickets. Schmeink hadt een goede 51 (1 zes, 4 vie ren, 2 drieën). M. Everard 14 n. o. Extra's 9. Servaas 543, Kroon 340, Broekmeijer 0—25. C. V. H. brengt het dan tot 50. Alleen Hes- selink (10) kwam in de dubbele cijfers. Extra's 8. Slingenberg 12. Faber 527. Stall 18. Schmeink 22. Poederbach 13. BLOEMENDAAL—R. C. H. II Gewonnen door Bloemendaal met 64 runs. Bloemendaal trok het eerst naar de wickets en bracht het tot een totaal van 78, waarvan 7 Middelin'k 34, G. v. Dam 13. Voor R. C. H. bowlden: J. Doets 530, R. A. Radsma 432, A. Muller 110. Van de in nings van R. C. H. (14) valt niets te vertel len. Vooral J. Middelink bleek met zijn uiterst snelle ballen voor de bezoekers te machtig, zijn cijfers 6 voor 1 waren dan ook buitengewoon fraai. L. v. d. Meij nam de ove rige 4 wickets voor 12 runs. Bloemendaal tracht daarna een innings overwinning te behalen. Aan spanning ont brak het zeker niet. R. C. H. wist met 1 run het BI.daal totaal te overschrijden. 2de in nings R. C. H. 65. L. v. d. Bosch 27, A. Muller 11. Voor Bl.daal bowlden: J. Middelin'k 623, G. Zeeuwe 28, G. v. Dam 112, L. v. d. Meij 1—15. CRICKET AAN DEN SCHOTERWEG. De crickebweek op het Haarlemveld werd Maandag geopend met een wedstrijd van een Haarl. Crickebbondselftal tegen een Haar lem-elftal. Bij (het H. C. B.-elftal waren o.a. A. v. Baas- bank en P. C. Hagenaar van de partij. Roodt wint voor de H. C. B. den toss en gaat fielden. Over de Haarleminnings valt niet veel te vertellen. Alleen Kleefstra met 11 en Misset met 17 bereikten de dubbele cijfers. Voor de anderen was het bowlen van Hage naar te goed. Vooral in het begin cleande hij eenige batsmen met zeer goede ballen. Zijn cijfers voor 32 laten dan ook niets te wenschen over. Voorts nam Middelink 3x12 en Roodt 0x7. Het H. C. B.-elftal bracht het op den zwak ken Haarlem-aanval tot 143. De helft hiervan komt op rekening van A, v. Baasbank die 70 runs maakte en toen run out ging. Wel was het geluk eenige malen met hem, doch ook liet hij uitstekende slagen zien. waarvan voor al die naar cover point en extra cover zeer hard waren. Zeeuwe met 14 en W. de Vos met 11 kwamen nog in de dubbele cijfers en bo vendien waren er 13 extra's. Bij Haarlem ham Misset "dë meeste widkets n.l. 5x51, terwijl Fortgens met 3x40- en- W. Kramer met 2x18 de andere wickets namen. Heimig zag 21 runs op zidh slaan, zonder dat hij een wicket veroverde. De H. C. B. won dus met 85 runs op de eerste innings. C.V.n. II—ROOD EN WIT IV. Gewonnen door Rood en Wit met 58 runs op de 1ste innings. Rood en Wit bat eerst op het bowlen van L. Servaas en A. Kroon. J. Faber en B. Schmeink zetten een goeden stand op, vooral Schmeink laat dan goed batten zien; doch gaat dan l.b.w. op het bowlen van L. Servaas. Het totaal wordt 117 voor het verlies van 3 wickets. J. Faber, B. Schmeink 51 (1 zes), M. Everhard 14 n.o. L. Servaas 5 voor 43. A. Kroon 3 voor 40. P. Broekmeyer 1 voor 25. Bij C.V.H. gaat het dan vrij slecht. Het ope- ningspaar houdt stand, doch de runs komen langzaam. Daarna kwispelt de staart nog even, doch op 59 hebben allen een beurt ge had. K. Hesseling 10, J. Faber 5 voor 27, Slin- gerberg l voor 2, B. Schmeink 2 voor 12, Poe derbach 1 voor 3. ZEILEN. DE WATERSPORT OP DE WESTEINDER PLASSEN. Men schrijft ons: De laatste dagen van de vorige week en Zondag werden op de Westeinder Plassen zeilwedstrijden gehouden, georganiseerd door de vereeniging „Westeind". Vooral de serie wedstrijden voor twaalf-voetsjollen waren een succes en een demonstratie van den grooten vooruitgang sedert deze tak van de zeilsport op de Westeinder Plassen wordt be oefend. Zondag werd een interessante estafette- wedstrijd gehouden voor schepen van ver schillende klassen, ingedeeld in groepen. De zeilers moesten nadat zij de baan hadden ge varen een kurkenzakje overhandigen aan de voor de startlijn varende schepen van de tweede groep, hetgeen veel vaardigheid en overleg eischte. Deze laatst egroep bestond uit twaalfvoetsjollen, die, na het afleggen van de baan, den estafette-staf, in dit geval den kur- kezak, op de tafel in het clubhuis moesten deponeeren. Er werd in dezen wedstrijd voortreffelijk gevaren; de strijd werd met belangstelling door de vel bezoekers gevolgd, 's Zaterdags avonds was er feest in het Clubhuis van „Westend", een geïmproviseerd bal-masqué, dat zeer goed slaagde en dat bewees, dat de stemming onder de leden vootreffelijk is. Het bestuur heeft zeer veel genoegen be leefd van dit zeil- en dansfeest. ATHLETIEK NURMI TE GLASGOW. MISLUKTE RECORDPOGING. Uit Glasgow: De Fïnsche hardlooper Paavo Nurmi heeft Zaterdag alhier getracht een nieuw wereldrecord te vestigen op den afstand van vier Engelsche mijlen (6437.32 M.). Ofschoon Nurmi een uitstekenden tijd maakte, bleef hij toch nog meer dan vier sé conden onder het geldende wereldrecord, dat 19 min. 15.6 sec. is. WIELRIJDEN HET WEGKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Uit Arnhem: Maandag zijn op het bekende Veluwe-traject de wegkampioenschappen van Nederland verreden. De uitslagen van de Nieuwelingen luiden: 1. Doreleyer (Eindhoven) 2 uur 41 min. 2 sec., 2. J. van Nassau (Amsterdam), 3. Joosten (Mierlo), 4. Triepels, 5. Peters, (Eindhoven), 6. J. Mars (Amsterdam), 7. Gramser (Eind hoven), 8. Nieuwehuysen (Kerkrade), 9. Pisa- no (Amsterdam), 10. G. Maas (Eindhoven). Van de Veteranen: 1. L. van Griensven (Den Bosch) 2 uur 49 min. 33 sec. 2. Sybrands (Amsterdam), 3. G. Vlemminx (Eindhoven). In de afdeeling professionals heeft Bras penning bij Barneveld moeten opgeven. Hij klaagde over pijn in het hoofd. Daar hij bij Beekbergen, hoewel niet ernstig was gevallen, zal waarschijnlijk eën hersenschudding, welke hij kort geleden heeft opgeloopen van invloed zijn. Uitslag: 1. C. van den Bogaert, St. Jansteen, in 5 uur 36 min. 33 sec.; 2. Ranchaert, Sas van Gent 5 uur 37 min. 46 sec.; 3. A. Polak, Stadschendijk, 6 uur 48 min. 54 sec. Uitslag amateurs: 1. F. Dunder, Amster dam 5 uur 47 min. 44 sec. 2. De Reus, Halfweg, 5 uur 48 min. 28 sec. 3. Grodrie, Zundert 5 uur, 53 min. 27 sec. 4. Vermeulen, Amsterdam, 5 uur 55 min. 47 sec. 5. Schuchard, Amsterdam, 5 uur 58 min. 55 sec. 6. Willems, Sittard 5 uur 59 min. 34 sec. Uitslag Onafhankelijken: 1. Franken, Til burg 5 uur 47 min. 23 sec. 2. Maas, Steenber gen, 5 uur 49 min. 27 sec., 3. Boekkom, Heer len, 5 uur 50 min. 3 sec., 4. Pijn, Amsterdam, 5 uur 54 min. 44 sec. De afstand bedroeg voor de drie groepen 176 K.M. BRAND ONDER AMSTERDAM'S BANK VAN LEENING Tegen half een Maandagmiddag is brand ontstaan in den onder het gebouw van de Bank van Leening aan den O.Z. Voorburg wal tegenover het Stadhuis te Amsterdam gelegen kelder, welke verhuurd was aan den handelaar in porcelein en glas S. Plotske. In deze kelder, die tot de Nes doorloopt, was een groote hoeveelheid porcelein en glas opgeslagen. De brandweer rukte met veel materiaal uit; voor er zoowel aan den kant van den Voorburgwa lals aan dien van de Nes eenige slagen naar binnen geleid konden worden, moesten enkele brandwachts met rookmas- kers gewapend tot het inwendige van den kelder doordringen. Het vuur dat gretig voedsel vond in den grooten voorraad pak- stroo, vras spoedig gebluscht, zoodat een deel van het materiaal kon inrukken. De brand weer, die onder leiding stond van den com mandant, den heer C. Gordijn Jr., bepaalde er zich hierna toe, het smeulende stroo, dat een dichten rook ontwikkelde, met haken op straat te trekken. Een vrij dichte menigte sloeg het blusschingswerk gade. Op het ter rein van den brand kwamen wethouder Abrahams en kort daarna ook burgemees ter De Vlugt een kijkje nemen. De schade, die wegens den in den kelder heerschenden rook nog niet overzien kon worden, zal wellicht vrij aanzienlijk zijn. Zij wordt door verzekering gedekt. MGR. NOLENS NIET MEER IN DE KAMER -TERUG? De Res.b. weet van betrouwbare zijde te melden, dat op een hervatting van de parle mentaire werkzaamheden van Mgr. Nolens, niet meer gerekend mag worden. MINISTER DECKERS OP ZIEKENBEZOEK* De minister van Defensie, mr. -dr. L. N. Deckers, bezocht vorige week in het Mil. Hos pitaal te 'sGravenhage den sergeant, der Jagers Snel, die onlangs tijdens een marsoh werd aangereden. Maandag bracht de minister een bezoek aan den marinier Diks in het Militair Hospi taal te Utrecht en aan den Kaderlandstormeï Timmer in het R. K. ziekenhuis te Laren. De marinier Diks werd onlangs gewond doordat een motorrijder in een marchee- renden troep mariniers reed, de Kaderiand- stormer Timmer uit den Haag kreeg bij oefeningen in den omtrek van Laren een los geweerschot in de borst. AUTO IN DE DRENTSCHE HOOFDVAART GEREDEN Te Assen is, naar de Tel. meldt, een auto in de Drentsche Hoofdvaart gereden bij het uitwijken voor een fietser. De drie kinderen die in den achterbak van de twoseater za ten, konden zelf op het droge komen. Eén hunner, de oudste zoon, stelde terstond dap pere pogingen in het werk om zijn ouders en het jongste kind, die in den gesloten wa gen zaten, te redden. Hij werd hierin bij gestaan door de zoons van den fietser, die in een woonschip woont, dat in de onmid dellijke nabijheid van de plaats des onheils lag en die direct kwamen toesnellen. Spoedig waren allen op den wal. De auto, die geheel onder water lag, kon met een kraanwagen worden gelicht. ..OCKENBURGH" GSKOCHT DOOR 's-GRAVENHAGE De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft Maandag besloten tot aankoop van de bui tenplaats „Ockenburgh". Het prachtige landgoed, 50 a 60 H.A. groot, zal dus als park in het uitbreidingsplan aan de Loosduinsche zijde worden opgenomen. DE REVUE „HALLO HIERHEEN!" TE HAARLEM. Op Zondag 9, Maandag 10 en Dinsdag li1 Augustus a.s. zal in de Gemeente-Concert zaal worden opgevoerd de Hollandsohe Revuë „Hallo Hierheen!" van Rido in een proloog en 18 tafereelen. Medewerkenden zijn o.a. Lou Bandy en Roosje Kohier. Het gezelschap bestaat uit 40 personen, waaronder het we reldberoemde Dicksonballet. Johan Kohier, de ex-<4irecteur van het vroegere gezelschap van Henri ter Hall, voert de directie, terwijl Bob Peters, vroeger manager van Louis Bouw mees ter's Revue, de zakelijke leiding heeft. ONS FEUILLETON. Ons feuilleton bevatte Maandag een aantal regels die bij dat gedeelte niet hoorden. In ons nummer van vandaag wordt de vergissing hersteld. PERSONALIA Mej. J. C. Schilpzand te Heemstede én mej. H. Groenewegen te Haarlem zijn. te Amsterdam geslaagd voor het examen nut tige handwerken. De heer W. Jongh te Haarlem is geslaagd voor het toelatings-examen van de politie- vakschool te Hilversum. De heer H. J. Pescliar te Haarlem is té Utrecht geslaagd voor het examen Franseh L. O. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERS CESSEN) TE HAARLEM. Met ingang van den nieuwen cursus zijn als leerlingen toegelaten: Tot de le klasse: k. Brandenburg te Be verwijk; W. Le Frebre, Haarlem; W. J. Gee- sink, Zandvoort; P. J. de Graaff, Haarlem;1 W. G. van der Horst, Haarlem; J. H. F. Kal, Haarlem; S. M. Koppelman, Zandvort; D. Kukènheim, Amsterdam; E. Kupers, Bloe mendaal-; M. G. Lettenmeijer, IJmuiden; h'. L. Leijen, Haarlem; J. Poots, Zandvoort; G« Riezebos, Heemstede; W. Rijf, Helder; M. Rip- hagen, Heemstede; C. Schipper, Haarlem; G. Schreuder, Haarlem; G. Verschoor, Haar lem; A. J. Weber, Haarlem. Tot de 2e klasse: Bakema, Amsterdam;) E. E. de Boer, Aerdenhout; C. M. J. Leuwe- rik, Haarlem; A. J. Poetskoker, Haarlem; J. Stolk, Hoofddorp. Tot de 3e klasse: J. Baas, Haarlem; M. dë Graaf, Lonneker; E. C. Scholten, Aerden hout; O. H. G. Vervoorn, Haarlem, IS DE COURANT WAARIN GIJ MET *11 HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT «tl MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Marktbericht van 3 Augustus 1931. Postelein per kist f 0.050.20, Andijvie per kist f 0.200.50. Wortelen per 100 bos f 1020. Komkommers per 100 f 35. Aardappelen, klei per K.G. f 0.060.07. Idem zand per K.G. f 0.09. Doppers per K.G. f 0.220.26. Capucijners per K.G. f 0.260.30. Raspers per K.G. f 0.280.30. Tuinboonen per K.G. f 0.050.08. Snijboonen per K.G. f 0.16. Heerenboonen per K.G. f 0.12. Roode kool per 100 f 25. Savoije kool per 100 f 58. Bloemkool per 100 f 614. Uien per K.G. f 0.03—0.05. Sla per kist f 0.050.15. Rabarber per 100 bos f 4. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie per bos f 0.03—0.05. Aardbeien per doosje f 0.120.20. Frambozen per doosje f 0.300.40. Bessen per slof^f 0.801.20. Idem zwarte per slof f 0.751.10. Kruisbessen per slof f 0.65,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8