De Tolunie-zaak voor het Internationaal Gerechtshof. geïllustreerd zondagsblad Nieuwe Uitgaven. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DACBLAD CRICKET HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Waarschijnlijk al weer voor de laatste maai Is een volledig programma vastgesteld, waar bij als belangrijkste wedstrijd die tusschen Haarlem en Rood en Wit aan den Schoterweg onze belangstelling vraagt. De ontmoeting aan de Spanjaardslaan vond destijds door den regen geen doorgang, zoodat morgen de oude strijd opnieuw gestreden zal worden. Onge twijfeld heeft Rood en Wit de beste kansen; het elftal is dit jaar goed op dreef en neemt op de ranglijst een mooie plaats in. Haarlem daarentegen heeft tot nu toe alleen van P.W. gewonnen en als het geen plaatselijke ont moeting gold, zouden wij een gedecideerde overwinning voor de gasten voorspellen. Voor al de batting-capaciteiten van Van Eeghen c.s. zijn stukken beter dan van Haarlem; spe lers als Van Baasbank, Hagenaar, Van der Togt, Van Bueren en Posthuma kunnen on getwijfeld voor een behoorlijk totaal zorgen en wie voor de thuisclub runs moet maken, is nog een open vraag. Hier falen juist de kopstukken de laatste weken! Daar Haarlem bovendien verleden jaar eveneens met een zwak elftal na een span- nenden strijd van Rood en Wit won, doet ons morgen een aardigen wedstrijd verwachten, waarin, zooals gezegd, de gasten de beste kansen hebben. H.C.C. 1 krijgt weer een mooie gelegenheid om met innings te winnen van H.D.V.S.; wat V.O.C. kan, kunnen de Hagenaars zeker. Hermes heeft een elftal zonder ruggegraat; als de Schiedammers niet met innings ver liezen, overtreffen zij onze verwachtingen. H.C.C. 2 heeft het lastiger; V.R.A. In Am sterdam zal een lastige tegenstander blijken te zijn en daar de kampioenen van verleden jaar vrij constant teleurstellen, zou een nieuwe nederlaag ons werkelijk niet bijzonder verrassen. V.O.C.dat momenteel de tweede plaats be zet, krijgt A.C.C. op bezoek; ook hier een strijd tusschen een sterke en een zwakke ploeg, waarvan de uitslag niet twijfelachtig is. Ten slotte P.W.—V.V.V.; in Amsterdam wisten de Grootmeyers met innings te win nen. Nu zal het wel niet zoo'n vaart loopen, maar toch komt het ons voor, dat P.W. aan het kortste einde zal trekken. R.C.H. speelt ook weer eens een thuiswed strijd en wel tegen Rood en Wit 2; de gasten zijn vooral met de bat zooveel sterker, dat een nederlaag voor de Racing onvermijdelijk lijkt. UMPIRE. CRICKET AAN DEN SCHOTER WEG. ifAARL. COMB.ROODT XI. Daar de tweedaagsche wedstrijd tegen de Kolibri's was omgezet in een ééndaagsche werd Vrijdag een wedstrijd gespeeld tegen een elftal voor het meerèndèel bestaande uit spe lers uit den H. C. B., waarbij tevens Stenger en Ovaa uit V.O.C. Haarlem wint den toss en gaat batten; Verschillende spelers droegen iets bij aan het totaal van 107. w. Kramer met 13 en Kleefstra met 20 kwamen in de dubbele cij fers, terwijl er 18 extra's waren. Voor Roodt's XI bowlden; Ovaa 2 x 29, v. d. Mey 1 x 21, Middelink 1 x 24, Roodt 5 x 15. Het Raadt XI brengt het dan tot 94. De Vos met 12, Roodt met 31 en v. d. Mey met 29 droegen het meeste aan het total bij. Voor Haarlem bowlden Vos 2 x 36, Visser 5 x 32, v. Dalsum 3 x 25. De Haarl. combinatie won zoodoende met 13 runs op de le innings. POSTDUIVEN. „DE KOERIER" TE HAARLEM. „De Koerier" hield een ouderlingen wed strijd van Vilvoorde (164 K.M.). De duiven zijn losgelaten 1 u. 10 min. Je duif 4 u. 37 sec.; laatste prijswinnende duif 6 u. 20 sec. De prijzen werden behaald als volgt: C. Kraan 1 4; J. v. Hartesveldt 2 17; P. Bank 3 6; G. Heerschop 5 11; G. Zomerdijk 7 10 13 15 16 19; J. T. Heerschop 8 18 20; J. Smit 9 12; G. Vonk 14. ZEILEN. ZEIL- EN MOTORBOOTWEDSTRIJDEN DER KONINKLIJKE. Door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereenï- ging zullen op 30 en 31 Augustus a.s. op het Buiten Y en op de Zuiderzee Internationale zeil- en motorbootwedst-rijden worden ge houden. Het programma bevat wedstrijden voor de 8 Meterklasse, 6 Meterklasse, 12 Voetsjollenklasse, Sterklasse, 30 en 22 M2. scheerenkruiserklasse, 14 voetsjollenklasse, Bergumermeerklasse, voorts wedstrijden voor ronde en platbodemjachten en wedstrij den voor sloepen der Koninklijke Marine. Verder noemt het programma nog een stedenwedstrijd voor platbodenj achten, waar voor reeds uitnoodigingen verzonden zijn aan zusterverenigingen te Antwerpen, Rot terdam en Dordrecht. De wedstrijden voor kajuitmotorbooten waarvoor de baan is uit gelegd op de Zuiderzee zullen gaan over een lengte van 35 a 50 Kilometer. De inschrij ving sluit 17 Augustus. ATHLETIEK DE KOMENDE MAAND. Het succes bij de wedstrijden om den Prins Hendrik-beker heeft aan „Haarlem" voldoen de zelfvertrouwen geschonken om a.s. Zon dag bij de kampioenschappen der K.N.A.U. een goed resultaat te bereiken. Wederom worden de kampioenschapswed strijden in het westen gehouden en wel te Amsterdam op de Olympische sintelbaan. Het chronologisch overzicht lijkt ons beter dan in 1930, toen dit zoo ruim genomen was. dat talrijke hiaten door het publiek en de athleten met displezier geconstateerd wer den. Thans loopt de zaak vlotter. De Stadion-baan kan bij deskundige be handeling in tiptop toestand gebracht wor den en is dan zeer snel. Welke Haarlemmers maken kans? Allereerst noemen wij dan Berger, die 100 M. en 200 M. wel voor zijn rekening kan ne men. Ook Benz heeft goede papieren. W. Kaan en A. Kaan loopen hun 110 M. horden. Helaas zijn er slechts zes liefheb bers in het geheel, zoodat direct de finale geloopen wordt. W. Kaan kan stellig win nen; wij verwachten bij gunstig weer een uitnemenden tijd, die mogelijk een record- yerbetering beteekent. De sprintkracht van ZATERDAC 8 AUGUSTUS 1931 W. Kaan heeft echter nog niet het maximum bereikt. Heeft A Kaan een goeden start dan is zijn kans voor de tweede plaats groot. Effern zal het Zeegers op de 1500 M. ge ducht lastig kunnen maken, als hij ten minste niet wederom een gebrek aan wed- strijdroutine demonstreert. Van der Zee op polshoog heeft eigenlijk een „walk-over" doch kan mogelijk de 3.86 M. overschrijden hoewel hij de stimulans van sterke concurrentie thans mist. Wat zal Van Welsenes doen aan den ver springbak? Zal hij wederom Hannes de Boer overtreffen? Dat het dan behalve een Haar- lemsch kampioenschap ook nieuw record mag worden. Van Musscher heeft een goede kans op hinkstapsprong. nu Peters niet komt. Peters weigerde deelneming aan de voorwedstrijden en is nu niet gerechtigd om in Amsterdam uit te komen. Eysker neemt discus en kogel voor zijn rekening met Coster als goede leerling naast zich op de tweede of derde plaats. Visser zal alles op het spel zetten om de speer verder te gooien, dan Knol of Selman. De 4 maal 100 M. estafette loopt de ploeg Rinkel, Van Welsenes, Benz, Berger. Indien het overgeven nu eens heel vlot gaat is een tijd van 42.3 sec. zeker niet uitgesloten. Het zou een nieuw record zijn. De 4 maal 400 M. loopt Haarlem niet. Zaterdagavond van zes tot acht uur wordt het eerste gedeelte verwerkt. Zondag van 1.30 tot 4 uur de finales. Verdere wedstrijden zijn nog die van S.V.V. Schiedam waar een Haarlem-ploeg present zal zijn. Daarna komt de belangrijke ont moeting te Munster, West-Duitschland Holland. Dat in deze K.N.A.U.-ploeg een groot contingent Haarlemmers gekozen wordt, staat reeds vast. Eind Augustus komt de laatste groote wed strijd die om den te Werve-beker waarmee op 31 Aug. het seizoen vrijwel gesloten wordt. Troost-tournooi afdeeling B. Heerenenkelspel. Roozen slaat Eeces 61, 6—2. Het van HAARLEM'S DACBLAD biedt U tal van fraaie foto's en interessante tekst en bovendier een gratis ongevallen-verzekering. WATERPOLO THETIS—ZIGNEA (0—3) Vrijdagavond had te Zaandijk de eerste promotie-degradatiewedstrijd plaats tus schen bovengenoemde clubs, die beide on deraan staan, respectievelijk in de A en B- afdeeling der eerste klasse dames-polo. Om kwart voor acht stellen de dames zich als volgt op; Thetis A. Stelling. M. Stelling, I. de Vries, C. Stelling, N. v. Delft, J. Spreeuw, Mevr. Dijkman. Zignea: C. Kammeijer, B. Venema, R. v. Spaendonck, P. Metz, B. Witkamp, M. v. Ommeren, D. Roos. Na twee en een halve week zijn dan einde lijk de pleidooien in de tolunie-zaak afgeloo- pen. Wie de pleidooien aanhoorde moet nog wel in het bijzonder getroffen zijn dooi de belangrijkheid van deze zaak. Er bleek trouwens ook van den kant van het publiek bijzondere belangstelling voor te bestaan. Ondanks het. feit, dat het in den regel verre van eenvoudige kost was, die het gehoor werd opgediend, kwamen er vrij veel luisteraars en voor de auditeurs van de Academie van Internationaal Recht bleek net geval voortdurend een trekpunt te zijn. Een ontzaggelijke hoeveelheid juridische, historische, economische en politieke argu menten zijn er te berde gebracht. Men spaarde het Hof geen detail en beschikte over een uitgebreide dosis materiaal. Van hun kant bleken de rechters zich voor de zaak sterk te interesseeren, en ondanks het feit, dat de pleiters toch zelf heel wat had den aangevoerd en getracht duidelijk te maken, zijn er van de rechterstafel, wat slechts zeiden geschiedt, nog eenige vragen tijdens de mondelingen behandeling gesteld. Wat is onafhankelijkheid, wat moet men, in art-, 88 van het verdrag van St. Germain en in het Geneefsche protocol van 1922, on der Oostenrijk's onafhankelijkheid ver staan? Wanneer is er sprake van aliener, compromettre van onafhankelijkheid etc.? Ziet daar eenige van de voornaamste vra gen, die onder de oogen werden gezien. Voorts kregen we breede beschouwingen over tolunies in het algemeen en last not least over het tusschen Oostenrijk en Duitschland gesloten tolunieprotocol in het bijzonder. De Duitsche en Oostenrijksche pleitbezorgers zochten hun kracht in het analyseeren van definities, in wat men wel genoemd heeft een ietwat dogmatische strijdmethode, terwijl daarentegen de Franschen het vooral over den boeg der realiteit wierpen. Daarbij kwam dan telkens de politiek om den hoek kijken, en stond de overweging voorop, dat van tolunie tot politieke aansluiting „il lï'y a qu'un pas". Zoowel prof. Kaufmann, die voor Oosten rijk optrad als Duitschland's pleiter, Prof. Bruns bleken uit te munten in scherpzinnige juridische uiteenzettingen. In eerste instan tie legde Basdevant zich in niet mindere mate op een juridisch betoog toe, zulks in tegenstelling met Paul Boncour. die nu eenmaal niet kan nalaten om in het Vredes paleis denzelfden toon te doen hooren en van eenzelfde gedachtengang uit te gaan als in het Parlement of als in de Assem blee te Genève. Dat is echter in Den Haag niet op zijn plaats, hoe mooi ook overigens het orato risch geluid van dezen spreker aandoet. Neen, dan legde zijn Italiaansche mede strijder Pilotti er zich heel wat meer op toe om werkelijk juridische argumenten te bezigen. Interessant was het te bemerken, hoe men over en weer op de historie een veel vuldig beroep deed, hoe er heel wat moeite aan vergelijkingen met andere tolunies uit het verleden en uit het heden (b.v. de Zwit- sersch-Lichtensteinsche en de Belgisch- Luxemburgsche) besteed werd. En natuur lijk speelde vooral ook nog een rol van be- teekenis de wordingsgeschiedenis van art. 88 van het verdrag van St. Germain en van het Geneefsche protocol van 1922 inzake den financieelen steun aan Oostenrijk. Wat dit laatste betreft, werden er merkwaardige zinspelingen gemaakt op hetgeen er bin nenskamers hi '22 zoo al overwogen zou zijn m.a.w. op wat er in de geheime protocollen van de Geneefsche beraadslagingen hierom trent te lezen is. Twee van de rechters, Fro- mageot en Cecil Hurst, zijn op de hoogte, doordat zij deel hebben genomen aan het redigeeren van het protocol vanl922, maar de rest is niet voldoende au fait. Ten aanzien van een bepaald punt bleek het Hof gaarne alsnog de noodige documentatie te zullen ontvangen. Prof. Kaufmann had gewag ge maakt van een plan, dat in Augustus 1922 ten aanzien van Italiaanschen bijstand aan Oostenrijk -door die tweelanden onder de oogen gezien zou zijn. De heeren rechters nu vroegen beiden partijen hen hierover als het kan nader op de hoogte te brengen, door alsnog documenten enz. over dit punt te verschaffen. Het was waarlijk vermakelijk TIJDSCHRIFTEN. „Onze Moot". Het Augustusnummer van „Onze Vloot" opent met een artikel van F. F. Prager, waarin de slag bij DoggeTsbank, die 5 Augustus 1831 plaats vond, herdacht wordt. Opgenomen is voorts een rede, gehouden door gep. kapitein ter zee S. P. 1' Honoré Naber over de West-Indische Compagnie in Brazilië en Guinea, Notaris A. Mijs publiceert een rapport, be trekking hebbende op den slag in het Zwin, op 5 Augustus 1831. Verder bevat deze aflevering de marine- berichten, de rubriek „Uit de afdeelingen" en de boekbespreking. „Eigen Haard". Wij ontvingen het nummer van 8 Augustus, Cat-y Verbeek schrijft hierin bij eenige af beeldingen over den schilder A. M. Gorter. Voorts noemen we een arttikel over be smettelijke zielsziekten van voorheen en thans, „De rechtstoestand van militaire ambtenaren" door mr. N. J. Vellenga, „Bali- sche Plastieken" door L. KroeseGrégoire. de tooneelrubriek van Eduard Visser en de wekelijksche fiimkroniek (waarin ditmaal de film „Kijk uit, Harold!" besproken wordt) van Bart in 't Hout. „Binnenhuis". In „Binnenhuis" van 30 Juli zet de archi tect Paul Bromberg zijn besprekingen over de Berlijnsche Bouwtentoonstelling voort. Ro van Oven geeft een beschouwing over de tentoonstelling van reclamedrukwerk, in het Stedelijk Museum te Amsterdam ge houden. In de rubriek ..Nieuwe Uitgaven" wordt het boek „Die schone Wonnung" besproken. Beroepsofficier-Pacifist. De kapitein der Jagers, T. J. Lagerwerf! heeft geschreven Beroepsofficier-Pacifist, een brochure gericht tegen de Volksmislei ding. Het doei is het publiek wakker te roe pen tegen het dreigend gevaar: de onder mijning van den Staat, culmineerende in leuzen als: „Nederland weerloos", en „Indië los van Nederland", om te bespeuren hoe zich plots een in deze rechtszaal anders ongewone scène afspeelde. Kaufmann en PHot-tl interrumpeerden el kaar. Men moet 2 lj'2 weck achtereen de zit tingen bijwonen te midden va.n een o zoo plechtige atmosfeer om zulk een tooneeltje extra te kunnen waarcieeren. Behalve plechtig is de atmosfeer in de in ternationale rechtszaal in den regel ook. ge lijk het behoort, zeer sereen. Op bepaald opvallende wijze werd die stemming echter vertroebeld, toen Scialoja zich in eerste in stantie op wel heel ongelukkige manier uit liet. Men verst-a mij wel: een groot deel van de redevoering van dezen beroemden Ita liaan was zeldzaam knap. Men stond ver baasd hce hij hier voor de vuist weg spre kende, zonder eenige aanteekening, een zeldzaam helder betoog leverde. Intusschen bleek ditmaal dat voor de vuistweg spre ken toch wel heel gevaarlijke gevolgen met zich mee te brengen, Scialoja zei nl. niets meer of minder dan het volgende: ..Si vous déclarez que le Conseil n'a plus rien a faire, cette déclaration pourra être demaln une declaration de guerre." Gij kunt u voorstellen welk een slechten indruk zulk een bedreiging ook op de rechters maakte. En het. lag wel voor de hand, dat zijn tegenpleiters bij hun repliek met beide handen de hun aldus geboden gelegenheid aangrepen om te doen uitkomen aan welk een vergrijp tegen den juisten gang van zaken bij een proces voor het Internationaal Gerechtshof hun Ita liaansche tegenstander zich had schuldig gemaakt. Zeer juist was o.m. de opmerking hem toegevoegd, dat het heelemaal niet be grijpelijk is hoe zoo iets, als hij hier te ken nen had gegeven, nog mogelijk zou zijn. nu het Kellogg-verdrag in werking is! Het dient gezegd, dat Boncour. Basdevant en Pilotti zich in tweede instantie alle mogelijke moei te hebben gegeven om een weiwillenden en vriendelijken toon aan te slaan tegenover de Dultschers en Oostenrijkers en hoe zij er zich op toelegden tot uiting te doen komen ten volle doordrongen te zijn van de nood zakelijkheid dat het beslissende woord zou zijn aan het Recht. aan het Gerechtshof, althans in den vorm van zijn advies aan den Raad. Tot besluit der pleidooien kregen we toen nog de met groote spanning tegemoet ge ziene repliek van Scialoja. Dit keer week hij, ten einde geen nieuwe ongelukken te voorko men, van zijn gewoonte af om niets op pa pier te zetten. Hij las het voornaamste van zijn repliek op en deed zulks op een dermate zenuwachtig manier; dat alleen daaruit reeds duidelijk sprak, dat hij zich bewust was van de groote fout door hem begaan. Zijn stelling komt hierop neer, dat de Raad het door de vredesverdragen zelf aangewezen orgaan is om als waker, juist voor den vrede, op te treden in verband met Oostenrijk's onafhankelijkheid. Wel nu, gaat men aan dit systeem tornen, door den Raad niet langer den waker te doen zijn, dan zet men alles, dan zet men dat heele stelsel dat den vrede moet hoog houden op losse schroeven met alle gevolgen van dien. Ziet daar wat de redeneering van Scialoja is, die hierbij echter al te zeer heenliep over het feit, dat de Volkenbondsraad zelf van oordeel is geweest, dat de vraag o! er rechtens aanmerking te maken valt op het feit, dat Oostenrijk het tolunie-protocol sloot, zonder eerst om toestemming van den raad gevraagd te hebben, een zuivere rechtsvraag is. die het veiligst kan worden, onderzocht door het Internationaal Gei rechtshof. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit over drie weken der wereld kond doen van zijn opvatting. Moge dan inderdaad niet de po litiek, waaraan gedurende de behandeling dezer zaak soms dat al te veel aandacht in de rechtszaal in het Vredespaleis is be steed (al zij terstond gezegd, dat Scialoja in dit opzicht zijn collega's verre overtrof), doch het Recht en niets anders dan het Recht den doorslag geven. Zoo verlangde hot Genève. Het ware buitengewoon Jammer als het hierin door Den Haag teleurgesteld zou worden Dr. E. VAN RAALTE. Vrede. In de vertaling van John Kooy is uitge komen „Vrede" door Ernst Glaeses, den schrijver o.a. van Gewas 1902. Hij behandelt hierin de chaotische verwarring in Duitsch land na den wapenstilstand. Het boek is verschenen bij W. de Haan te Utrecht. Una Golden. Bij de Nederlandsche Uitgevers maat schappij te Amsterdam is verschenen Una Golden, de door Jeanne Gocverncur zeer goed uit het Amerikaansch vertaalde roman van Sinclair LewisThe Job. Hij geeft hier in den strijd om het bestaan van een dood gewoon meisje in New-York in de beginjaren dezer eeuw, toen de vrouwenbeweging nog slechts in opkomst was. Het boek zit vol fijne trekjes, die wijzen op groote kennis van menschen en maat schappelijke toestanden. Het meisje uit Hcllnaes. Bij do N.V. Uitgevers Maatschappij „Else vier" te Amsterdam is verschenen „Het meisje uit Hellnaer" door Jongen Falk Rönne, uit het Deensch vertaald door A. en E. Rosendahl Huber. Een fijngevoeldc ge schiedenis is het van twee menschen die als kind samen waren cn later gescheiden, doch wier liefde door alle moeilijkheden heen gebleven is. COMMISSARIS TINHOLT TF. AMSTERDAM OVERLEDEN. In de Diaconesseninrichting aan den Over toom te Amsterdam is op 59-jarigen leeftijd overleden de heer J. A. Tinholt. Commissaris van Politie in de 4e Sectie aldaar. Op 1 December 1896 werd de heer Tinholt tot surnumerair bij de Hoofdstedelijke politie aangesteld, l September 1897 volgde zijn be noeming tot inspecteur van politie 3e klasse, waarna hij via de 2e en le klasse van dezen rang op 16 Maart 1918 zijn aanstelling tot hoofd inspecteur verkreeg. Als zoodanig ver richtte de heer Tinholt werkzaamheden aan het bureau aan de Kattenburgergracht, van welk bureau hij op 12 Mei 1920 Commissaris werd, welke functie hij tot aan zijn dood toe bekleedde. Met den heer Tinholt ls een zeer bekwaam en algemeen geacht politieman heengegaan. BILJARTEN COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Vrijdagavond kwamen de besturen van de aangesloten bilj artvereenigingen bij boven- gemelden bond in het ressort Haarlem onder voorzitterschap van het hoofdbestuurslid D. A. de Foeljaeger in café Louw-bijeen ter be spreking van het nieuwe competitieregle ment en de wenschelijkheid van samenwer king bij de inschrijvingen. Vertegenwoordigd waren de volgende clubs; „Door Eendracht Sterk" (D.E.S.), „B. C. Haarlem", „Vrienden kring", „Haarlemsche B. C.", „Haarlem- Noord" en „Roozendaal". Ter vergadering was ook aanwezig de heer A. Hamburger, Vice-voorzitter van den N.B.B. en competitieleider. Hij gaf een uit leg van de bedoelingen van het competitie reglement en beantwoordde verschillende vragen, door de afgevaardigden gesteld. Met een opwekking tot ruime inschrijving sloot de voorzitter deze bijeenkomst. VOETBAL JOHEZ—GRAFICUS (0—9). De Vrijdagavond gespeelde voetbalwed strijd tusschen Johez en Graficus eindigde met een 90 overwinning voor Graficus. OM DEN ZILVEREN WESTERTOREN. Voor de halve competitie om den Zilveren Westertoren ontmoet V.S.V. morgen op het Spartaan-terrein „Hilversum". Voor deze ver- eeniging staat er veel op het spel, want wan neer zij er in deze halve competitie in slaagt als nummer één te eindigen, komt zij, mede op grond van vroegere prestaties, definitief in het bezit van den zilveren toren. LAWNTENNIS TOURNAMENT RIJNEGOM. De laatste uitslagen zijn: Afdeeling A: Heerenenkelspel. Hermans slaat v. Bellen 86, 2^6, 63; de Ruiter slaat v. d. tSadt 6—2, 6—3. Damesenkelspel. Mej. Verster slaat mevr. Kamerbeek 62. 62; mevr. Kühn slaat mej. v. d. Haar 62. 62. Gemengd dubbelspel. Mej. Reyenga en Ver hagen slaan mevr. en heer Hermans 36, 75, 61; mevr. Huyster en Allard slaan mevr. en heer de Ruiter 63, 26, 64. Heerendubbelspel. De Ruiter en Melse slaan v. d. Stadt en Hermans 75, 36, 62; Verwey en Borgerding slaan Allard en van Tetering 68, 6—3, 62. Finale. De Ruiter en Melse slaan Verwey en Borgerding 64, 64. Damesdubbelspel, Mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist slaan mevr. v. d. Klashorst en mej. Verster 61, 64 Mevr. Melse en mevr. Kühn slaan mevr. de Ruiter en mej. Leeuwenberg 63, 57, 64. Afdeeling B: He er en enkelspel. Smit slaat Lamp 26, 6—3. 7—5. Damesenkelspel. Mevr. de Groot slaat mej. van Tetering 79, 62, 62. Gemen.vd dubbelspel. Mej. Bies en Swolfs slaan mej. Hengeveld en Hop 64, 8—6. Damesdubbelspel. Mevr. Karspel en mej. Bies slaan mej. Kahman en mej. Allard 61, 62; mevr. Honing en mevr. Freekenhorst slaan mej. Ruigrok en mej. Pimentel 63, 6—4. Troost-tournooi afdeeling A. Heerenenkelspel. Ter Laay slaat Slingervoet Ramondt 60, 62; Gall slaat de Kaüt 62, 63; Ruiter slaat v. Woerkom 60, 60. Allard slaat Hop 62, 62. v. Tete ring .slaat Levy 75, 26, 75; Melse slaat Onstein; ten Have slaat Luinlng 75, 63: Lahmann slaat Schouten; ter Laag slaat Gall 62, 63; Bitter slaat Allard 64, 64; Melse slaat v. Tetering 6—2, 60. Damesenkelspel. Mej. Borggreve slaat mej. Maks; mej. Brinkman slaat mej. Borggreve 64. 63; mevr. de Ruiter slaat mej. Heyt- hekker 62, 61. Zignea haalt den bal en gaat dadelijk op het Zaansche doel af, maar ofschoon Thetis voorloopig een doelpunt weet te voorkomen, ls het al spoedig merkbaar, dat zij het niet tegen Zignea zal kunnen bolwerken. De Haarlemsche dames plaatsen beter en als de keepster van Thetis een schot van mevr. Ve nema houdt en de bal slecht wegwerkt, ziet mej. Kammeijer haar kans schoon en geeft haar club de leiding (01). Nu trachten de dames van Thetis door forsch spel het verloren terrein te herwin nen, doch mevrouw Venema weet zich vrij te maken en brengt dern stand op 0—2. Als mevrouw Dijkman zich binnen de twee M.-lijn opstelt stuurt de scheidsrechter haar het water uit. Spoedig treedt nu de rust in. Na de hervatting moet Thetis nog met zes dames doorspelen, zoodat Zignea in de meerderheid is. Mej. Kammeijer krijgt vrij voor het doel liggende, den bal toegespeeld en het is 03. Nog eens spant Thetis alle krachten in, om de eer te redden; in het vuur van het spel zwemmen de dames M. Stelling en C. Kammeijer te vroeg weg, zoodat ze beiden het water moeten verlaten. Spoedig is het nu tijd. Zignea heeft verdiend gewon nen. De achterhoede van Zignea verdedigde goed, zoodat mej. Roos heel weinig te doen kreeg. Thetis speelde over het algemeen een forsch spel, doch scheidsrechterSabel hield de teugels strak en leidde uitstekend. DE WATERRATTEN—ZIGNEA II (4—3). Direct vallen de Wateratten aan en maken spoedig door toedoen van Gr.q van Galen een doelpunt (1—0). Spoedig hierop weet A. de Bruijn na een snellen rush den stand op te voeren, 2—0. Nu komt Zignea er beter in, doch het gelukt haar niet om een doel punt te maken. Als mej. Van Galen den bal krijgt toegespeeld, weet zij dezen met een hard schot in den hoek te plaatsen (30). Na een schermutseling voor het D.WJR.-doel schiet mej. Haase net over. Na mooi samenspel met mej. Hol en De Bruijn gelukt het laatstgenoemde de Zignea-keepster te passeeren (40). Met dezen stand treedt de rust in. Na de hervatting loopt Zignea langzaam uit. Mej. Haase 4s nu de beste speelster. Al spoedig 'heeft zij succes door van veraf met een mooi schot het eerste doelpunt te maken, welke spoedig gevolgd door een tweede (4 2). Van een fout in de achterhoede van de Waterratten weet Zignea te profiteeren (43). Met dezen stand komt het einde. DE WATERRATTEN VET. H.V.G.B. VET. (4—0). den hoek. Met dezen uitslag heeft de Water overwegend sterker en weten dit door toe doen van W. Dijkstra reeds spoedig in een doelpunt uit te drukken (10). De aanval len van Rol c.s. leveren niets op, daar hun snelheid niet groot is. Dijkstra neemt ook den tweeden goal voor zijn rekening. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de hervatting breekt H.V.G.B. eenige keeren goed door, doch Thuis weet alle aan vallen goed te doorstaan. Wederom gelukt het Dijkstra aan Boon het nakijken te geven (30. Er wordt steeds op de H.V.G.B. helft gespeeld. Als Nieman een keer in de handen van den keeper schiet, laat deze hem weer vallen. Dijkstra is er als de kippen bij en plaatst den bal met een hard schot in den hoek. Het dezen uitslag heeft de Water ratten verdiend gewonnen. WATERRATTEN—FUUT. A.s. Zondag spelen de Waterratten een polowedstrijd tegen de „Fuut" in Maarssen. Daar D.W.R. op den Polodag in Utrecht van deze vereeniging met 100 heeft ge wonnen, voorspellen wij nu eveneens een overwinning voor de Haarlemmers. Deze wedstrijd wordt op uitnoodiglng van „De Fuut" gespeeld, terwijl tevens een 7 maal 50 M. vrije slag estafette voor de beide zeventallen is ingelascht. De Waterratten zullen als volgt verschijnen: C. v. d. Broek, C. H. Vrugt, Th. van Koningsbrugge, S. de Vries, J. v. d. Booren, N. de Vries, A. C. de Bruijn. A. H. de Bruyn komt niet meer uit.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11