Het Tournament Rijnegom, HONKBAL HENCELEN SCHERMEN LAWNTENNIS. ZWEMMEN WATERPOLO. WIELRIJDEN GOLF LUCHTVAART. Van Australië naar Engeland. De gemaakte vluchten. Nu J. A. Molüson de vlucht van Australië naar Engeland, volbracht heeft in 8 dagen 22 uren en ?,5 minuten, daarmee het record van C. W. Scott verbeterende met ruim 2 dagen, nemen we hieronder een lijst van hen, die -denzelfden tocht maakten of dien in omgekeerde richting, uit de News Chro nicle over. 19Ï9 Ross Smith en Keith Smith, in 27 dagen 20 uur. 1926 Alan Cobham in 38 dagen. 192728 W. N. Lancaster en mevr. Keith Miller, in 5 maanden. 1928 Bert Hinkler in 15 dagen en 2 uur. 1929 F. J. Moir en Owen in 60 dagen. 1929 Kingsford Smith in 12 dagen, 21 uur. 1930 F. C. Chichister in 36 dagen. 1930 Piper en Kay in 43 dagen. 1930 Amy Johnson in 20 dagen. 1930 J. Matthews en Eric Hook, wier ma chine in de wildernis van Birma veronge lukte. Hook kwam hierbij om. 1931 G. W. A. Scott in 9 dagen 13 uur naar Australië. Van Australië in 10 dagen en 23 uur. 1931 J. A. Mollison in 8 dagen 22 uur en 25 minuten. BmiiiiumiiiiiiinifaBiiiiiiiuiuiiBiiiiiniaiiiiiiiiiinwfliiiiiiiiUiniiiiiiinininiiiiniiiiniiiniiiiiniiïniniiiiiiinïïiiiiiiniiiiiifii H. H. C.—D. E. C. f20—19 J Op verzoek van D.E.C. werd deze wedstrijd reeds Zaterdagmiddag, in plaats van Zondag gespeeld. Het weer werkte niet mee, nu en dan viel een stortbui en eenige malen werd dan ook het spel gestaakt. Beide ploegen verschijnen met invallers, H. H. C. o.a. voor werper, eersten en derden honkman. In het begin lijkt D.E.C. beslist sterker. Vooral het werpen bij H.H.C. is zwak, waar door al spoedig zeven runs voor DJ3.C. bin nen zijn. Als J. Hartog voor H. H. C. gaat werpen, gaat het beter. Eenige malen achtereen gaat D.E.C. voor nul of een run uit. Daar komt nog bij dat D.E.C. een slechte veldbeurt maakt, waarvan H. H. C. gebruik maakt door flink te slaan. De vijfde inning van H. H. C. brengt'zeven punten op, waardoor de achter stand in een voorsprong verandert. Steeds grooter wordt de spanning. Som mige spelers knoeien door zenuwachtigheid. Het werpen van Hartog wordt veel minder, waartoe de natte bal ook wel het zijne bij draagt. D. E. C. maakt van haar achtsten slagbeurt de beste van den geheelen wedstrijd. Steeds weer verdwijnt de bal in het verre veld, ter wijl ook spelers van vier wijd pjrofiteeren. Het gaat er voor H. H. C. slecht uitzien. Een beurt van zeven runs verhoogt het D.E.C.-totaal •tot 19. Als H. H. C. voor de laatste maal aan slag gaat, staat zij op 18. Minstens twee runs zijn dus noodig. De nummers een en twee van deze beurt gaan echter op drie slag uit. Wat zal er nu eerste komen: een nul óf een run? Goede slagen van Freymuth, J. Baas en J. Hartog zorgen voor twee runs, zoodat H. H. C. op 20 staat. Daar de tijd toch al ver streken was en de regen nog steeds viel. werd hier de wedstrijd maar geëindigd. i, Uitslag in innings: D. E. C. I: 3, 4, 0, 0, 1, 3, 1, 7 is 19 H. H. C. I: 0, 3, 2, 0, 7, 3, 3, 2 is 20 Haarlem—V. V. G. A. f 1130J. Zondagmorgen speelde Haarlem tegen de Amsterdamsche Ge meen te-Ambten aren. Gezien het slechte weer hadden deze laat- sten hun uitgaansplannen maar uitgesteld. De wedstrijd ging echter door. Haarlem ontving haar gasten aanvankelijk met zes man, later aangevuld tot zeven, en omstreeks de helft van den wedstrijd tot negen. Van Haarlem I kon toen echter niet meer ge sproken worden. Voor Haarlem bowlde Dijkhuizen, die niet in staat was hard te gooien en dus geducht geslagen werd. Ook het veldwerk van Haar lem was niet best er werden vangballen ge mist en slechte ballen aangegooid. In de vijf de inning werd het nog slechter. De Haarlem- velden lieten zich door twee loopers van V.V.G.A. zoo in de war brengen dat deze er beide doorheen kwamen en het thuis-honk bereikten. Negen punten leverde deze beurt de V. V. G. A. op. Later wierp Wulfhorst maar ook toen kwa men nog V. V. G. A.'ers binnen, behalve in de negende inning toen V. V. G. A. voor de tweede maal voor nu uitging. Hoewel de achterstand negentien runs bedroeg, deed Haarlem in de laatste innings nog een poging. Succes bleef echter uit. Beets sloeg keurig naar het eerste honk, Parson in de handen van den werper en M. Hunik kreeg drie slag. Toen waren er weer drie nullen en geen punten. Uitslag in innings: V. V. G. A. I: 4, 4, 1, 0, 9, 4, 5, 3, 0 is 30. Haarlem I: 2, 0, 0, 2, 4, 2, 0, 1, 0, is 11. Het Baarsje. Ter herinnering aan zijn 15-jarig bestaan heeft „Het Baarsje" Zondag 16 Augustus een concours georganiseerd op witvisch in de Ringvaart bij Vijfhuizen, waaraan vereeni- gingen en alleenstaande personen kunnen delnemen. Veertien vereenigingen en 103 al leenstaande hengelaars hebben zich hier voor opgegeven. Zaterdag had in het Clubgebouw de loting plaats voor de volgorde aan den waterkant. De uitslag was: 1. De Grundel, Haarlem; 2. Dageraad, Haarlem; 3. De Vrije Hengel, Haarlem; 4. Hengelsport, Leiden; 5. Ons Genoegen, Bus- sum; 6. Onder Ons, Leiden; 7. Baars, Scha- gen; 8. Haarl. Hengelaarsbond, Haarlem; 9. Onders Ons, Haarlem; 10. De Ruischvoorn, Haarlem: 11. D.V.S.. Haarlem; 12. Forel, Dordrecht: 13. D.V.V., Haarlem; 14. De Brasem, Haarlem. De prijzen, bestaande uit bekers, lauwer takken. kransen en verschillende luxe artike len, zijo in hn^ clubgebouw Jansweg hoek Nieuw bt te bezichtigen. De scherm wedstrijden te Zand voort. De regen maakte Zaterdag te Zandvoort het schermen op het terras onmogelijk, zoo dat de aangekondigde internationale équipe wedstrijden in een der zalen van het Hotel d'Orange werden gehouden. Geschermd werd door den Antwerpschen Cercle de la Concorde en een équipe van de schermzaal Giandomenici-Paoli. Over het algemeen viel het floretschennen tegen, omdat de verwachtingen nog al hoog gespannen waren. Wel werd een hooger peil benaderd dan bij het floretschermen op onze nationale tournooien, voornamelijk door het uitstekende spel van de Belgen Pecher, de Beukelaar en Kort, waarmede o.a. Olman en Knoek goedepartijen wisten te maken. In de eerste ronde wist Olman na den stand 44, door een snellen aanval, waarop de Beu- kelaer een foutieve wering toepaste van dezen gevaarlijken „gaucher" te winnen, terwijl Knoek door uitstekende riposten Poplimont sloeg. Stand na die ronde 22 voor den Cer cle de la Concorde. In de volgende ronde weigerde de Belg Pecher, na den stand 4—3 Het was van den wedstrijdleider, den heer O. van de Klashorst, zeer goed gezien geweest om in de eerste dagen van de thans afge- loopen week, welke dagen ons schitterend zomerweer gebracht hebben, maar zooveel mogelijk af te spelen. De regen van de laatste dagen had anders het goede verloop van het tournament, totaal in de war gestuurd en het werd nu toch nog Zondagavond acht uur, eer het einde daar was. Dat het ondanks de heer v. d. Kiashorst toch nog zoo laat werd, kwam door een oorzaak buiten hem om. De finale van het heerenenkelspel* in afdeeling A vroeg maar eventjes 2 1/2 uur tijd! En toen moest de damesdubbel-elndstrijd nog gespeeld wor den. Het heerenenkelspel in afdeeling A werd tenslotte door de Ruiter gewonnen. Na een voor hem vrij gelukkige loting werkte hij zich staag door de diverse ronden heen en sloeg Hermans tenslotte met 63, 63 in den halven eindstrijd. In de andere helft had Borgerding geluk nu de sterkste tegenstanders i elkander er uit wipten en hij zich in den halven eindstrijd tegen van Tetering zag geplaatst, waar de Westrust-man met 75, 36, 61, zegevier de en dus den eindstrijd tegen de Ruiter kreeg te spelen. De algemeene verwachting dat het tweede klasse spel van Terry hier een niet moeilijke zege zou behalen over het derde klasse van Westrust, werd in de praktijk geheel onderst boven gegooid. De Ruiter voelde zich tegen Borgerding lang niet op zijn gemak. De wel niet harde, maar dan toch lastig, te retourneeren drieven van Borgerding ging steeds van links naar rechts; aanvankelijk had De Ruiter dan ook zoo goed als geen touch op de bal. Zelf echter ook een drive speler zijnde, ook oer-vast, stonden twee spelers tegenover elkaar, die niets riskeerden Niets is dan ook tenslotte minder verwonder lijk, dat deze partij lang duurde en tenslotte zeldzaam eentonig werd, In menig dames enkelspel zat meer gang, meer leven dan in dezen eindstrijd heerenenkelspel, welke 2 1/2 uur duurde. De eerste set won De Ruiter met 97, an-) dersom had eveneens juist geweest. In de tweede set een plotselinge inzinking van Borgerding; zijn vastheid is thans geheel verdwenen en zonder inspanning van naam haait de Ruiter de tweede set met 6—0! En toen de derde set. Laten wij u meteen zeggen dat die 1614(ü) voor Borgerding werd. Dertig lange games met lange rallies van slappe drives van den een en slappe drives van den ander; zonder verder eenige bij zonderheid, dan een heel enkele „ace-ball" of een nog zeldzamer drop-shot-achtige bal over het net. Een zucht van verlichting toen het eindelijk uit was. Na de pauze had Borgerding zijn vastheid niet meer en het moet noch De Ruiter, noch Borgerding gespeten hebben, dat het toen uit was. De totaal score van de Ruiter was 9—7, 6—0, 14—16, 6—2. De eerste prijs van het dames-enkelspel werd opnieuw gewonnen door mevr. Kühn in den eindstrijd tegen mej. Vester. De T. C. H.-dame was op den duur niet be stand tegen de harde fore-hand drive van mevr. Kühn (heel wat harder dan van de finalisten in het heerenenkelspel!) en bezat te weinig techniek en te weinig plaatsing om die door haar gevreesde fore-hand te ont wijken. Sytse van der Meer hersteld. De bekende Haarlemsche zwemmer Sytse van der Meer, die door een ongeval de zwem- sport ruim een jaar vaarwel moest zeggen, is thans weer in ons midden teruggekeerd. Hoewel hij veel van zijn vroegere snelheid heeft ingeboet, is hij toch het zwemmen nog lang niet verleerd. Hij hoopt met ernstige training zijn ouden vorm weer spoedig terug te vinden. Zijn trainer is hieromtrent zeer optimistisch gestemd; deze acht het zelfs niet onwaarschijnlijk, dat Van der Meer reeds in het einde van deze maand op het zwemfeest van H.P.C. in een der estafettes voor de Zwemclub „Haarlem" zal starten. In zijn partij tegen Olman een hem regle mentair toegekenden treffer, omdat Olman de grenslimiet had overschreden. Olman wist den stand daarna op 44 te brengen en ver loor door een snelle riposte. Vooral het ripos teeren van dezen Belgischen fleurettist was uiterst snel. Na de le helft hadden de Belgen den stand op 53 gebracht. In de volgende ronde wist alléén Olman voor een Ned. overwinning zorg te dragen zoodat de Belgen een 84 voorsprong behaald hadden. In de laatste ronde begon Weber met een overwinning op Poplimont, terwijl de laatste partij dier ronde Knoek—Pecher na den stand 44 door eerstgenoemde met een goede riposte gewonnen werd. De Cercle de la Concorde won de floret- match met 10 gewonnen partijen, 54 ontvan gen en 68 gegeven treffers. De Belg Kort wist al zijn partijen te winnen terwijl van de Ne- derlandsche schermers Knoek en Olman d£ beste resultaten behaalden. De degenmatches werden geleid door gene raal G. A. Scheffer. Aangezien de partijen door een treffer werden beslecht, werden twee manches getrokken. In beide matches was het veel te sterk opdringen "de groote fout, waardoor vrijwel alle treffers op den romp aankwamen in plaats van op het meest vooruitstekende gedeelte van het tref vlak: de hand en voorarm. Vooral hierin, te neinig plaatsen, heeft mej. Verster, zichzelf tenslotte laten siaan. Een meer voortdurende drukking op de back-hand van mevr. Kühn, waar wel eens, doch niet regelmatig en vast, goede slagen van kwamen, had zeker resultaat gebracht. Daarbij dan nog het plaatsen van de drives in de hoeken, links en rechts en mej. Verster zou met haar overigens soepele stijl veel meer resultaten halen. Mej. Verster voelde zelf blijkbaar in tuïtief, dat in deze factoren haar kracht kon schuilen, want de wijze waarop zij in de eerste set van 25 op 55 kwam, was door de betere plaatsing in de hoeken en goed scherp spel. De finishing touch ontbrak haar ook nu nog om het voordeel te behouden mevrouw Kühn had dat juist wel en won de eerste set met 75. In de tweede set haalde mevr. Kühn de resultaten van drives op de base-line. Do uitstekende fore-hand en de wat minder krachtige backhand scoorde steeds. Een soepel, tactisch aardig spel, hoewel ook hier het slagen-repertoire beperkt bleef tot de drive. Met 97, 63, won zij tenslotte ver diend de match. In het dames-dubbelspel zegevierde mevr. Kühn eveneens met mevr. Melse als partner. Laatstgenoemde bleek in haar spel-capacitei- ten heel wat te zijn opgeschoten. De drive had al goede vaart; zelfs ook uit de back hand-hoek. Als de ontwikkeling van het spel van mevr. Melse nu maar niet eenzijdig drive-spel wordt, want hoe krachtig ook, tegen een speler met'iets grooter repertoire haalt dat niets uit. Deze finale was overigens een vlotte, aar dige tennispartij. Mevr. Kamerbeek en mej- Uitenhage de Mist, waarvan de laatste heel goede volleys had, wonnen de eerste set met 64. Doch het hardere, meer afmakende spel van mevr. Kühn en mevr. Melse, zegevierde toen met 63, 62. In het gemengde dubbelspel behoorde mevr. Kamerbeek eveneens tot de verliezende partij in drie sets, met Der Kinderen. Doch tegen mevr. Huystee en Allard werd een zeer goede score gehaald met 68 als derde set. Bijna zou deze partij zelfs door mevr. Kamerbeek en Der Kinderen gewonnen zijn, want zij haalden in de derde set op van 25 en 040 tot 3—5, 4—5, 5—5 en zelfs 6—5. Drie games achtereen voor mevr. Huystee en Allard gaven hen de set en de match. De belangrijkste uitslagen van dit geslaagde tournament zijn: Afdeeling A: Heerenenkelspel: halve eindstrijd: Borgerding slaat Van Tetering 7—5, 3—6, 6—1. De Ruiter slaat Hermans 63, 63. Eindstrijd: De Ruiter slaat Borgerding 9—7 6_o, 14—16, 6—2. Dames-enkelspel, halve eindstrijd. Mej. Verster slaat mevr. Kamerbeek 62, 62. Mevr. Kühn slaat mej. v. d. Haar 62, 6—2. Eindstrijd: Mevr. Kuhn slaat mej. Verster 7—5, 6—3. Gemengddubbelspel. halve eindstrijd: Mevr. Huystee en Allard slaat mej. Reyen- ga -en Verhagen 57, 62, 63; mevr. Ka merbeek en der Kinderen slaan mej. Verster en v. d. Stadt 108, 75. De 1 K.M.-wedstrijden te Halfweg. Zaterdagmiddag werden te Halfweg ver- zwommen de 1 K.M.-wedstrijden om het kampioenschap van den Kring Haarlem van den N. Z. B. en voor inwoners van Halfweg en omstreken. Voor een onder de gegeven weersomstan digheden vrij groot publiek wordt te drie uur begonnen met den K.M. voor de inwo ners, welke, klaarblijkelijk door het som bere weer afgeschrikt, zich lieten vertegen woordigen door eenige jeugdige zwemmers en zwemstertjes, in letterlijken zin gevolgd door slechts één lid van de oudere genera tie, die, dit dient gezegd, tot het bittere eind getracht heeft de eer op te houden van die groote schare vaders en moeders van huis gezinnen, die deze baan het vorig jaar tot zulk een imposanten propagandatocht maakten. Van een betere zijde lieten zich de Haar lemmers zien, die nu ten getale van ruim 50 verschenen waren. Het eerst startten hier de dames en de heeren veteranen. Bij eerstgenoemden nam mej. C. Kan direct den kop, gevolgd door het drietal Kollerie, Haase en Van Galen, en de heeren, waarna de overigen volgen. Op regelmatige wijze vergrootten de zwem sters den voorsprong en kwamen in de zoo even genoemde volgorde aan den finish met mej. Kan als gedecideerde eerste. Hierna kwam de K.M. Schoolslag heeren Hoewel de Belgen belde matches wisten te winnen, bleek op dit wapen het overwicht niet zoo groot als op de floret. Zelfs hadden onze landgenooten een goede kans de tweede degenmatch te winnen. Na 10 partijen had de Ned. équipe de leiding met 5—4, die eerst na den stand 55, door de Belgen in een 9—5 overwinning werd omgezet. De eerste match werd verloren met 96, zoodat de Cercle de la Concorde den aegenstrijd won met 11811 gewonnen. Evenals Poplimont en X. de Beukelaer wist Weber met 5 winstpartijen de beste persoon lijke degenresultaten te behalen. Zondag had de internationale personeel? floretwedstrijd plaats. De uitslag was als volgt: 1. P. Pêcher (Antw.) met 8 gew. partijen, 12 ontv. en 32 gegeven treffers; 2. C. Weber resp. met 6—18—27; 3. J. Olman met 5—17—26; 4. J. v. Jole met 42223; 5. Ch. Knoek met 4—22—21; 6. R. Kort (Antw.i met 4—29—24; 7. R. Burger met 32817; 8. P, Bralne met 22720 en 9. P. Fraterman met 0—3214. Ten slotte schermden Weber (Nederl.) en P. Braine (België) een degenmatch om 10 tref fers, welke door eerstgenoemde met 108 gewonnen werd. Het is jammer, dat deze Nederlandsche degenkracht zich niet vrij kan maken om ons land te Ostende le ver tegenwoordigen. (Tel.) Eindstrijd: Mevr. Huystee en Allard siaan mevr. Ka merbeek en der Kinderen 46, 63, 86. HeerendubbeLspel, halve eindstrijd: De Ruiter en Melse slaan v. d. Stadt en Hermans 75. 36, 62. Veiwey en Borgerding slaan Allard en Van Tetering 6—8, 6—3, 6—3. Eindstrijd: De Ruiter en Melse slaan Ver- wey en Borgerding 64. 64. Damesdubbelspel, halve eindstijd. Mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist siaan mevr. v. d. Klashorst en mej. Ver ster 61, 64. Mevr. Melse en mevr. Kühn slaan mevr. De Ruiter en mej. Leeuwenberg 63, 57 6—4. Eindstrijd: Mevr. Kühnn en mevr. Melse slaan mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist 4—6, 6—3, 6—2. Afdeeling B: Heerenenkelspel, halve eindstrijd. Smit slaat Lamp 26, 63, 75. Nelissen slaat Van Tetering 26, 0—4, 6—1 Eindstrijd: Smit slaat Nelissen 6—2, 63. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. Honing slaat mej. Boon 6- 3, 0—2, Mevr. Groot slaat mej. Van Tetering 7—9. 6—2, 6—2. Eindstrijd: Mej. Honing slaat mevr. Groot 6—8. 6-4. 6—2. Gemengddubbelspel, halve eindstrijd. Mej. Bies en Swolfs slaan mej. Hcngeveld en Hop 64, 86. Mej. Kahman en Kahman slaan mevr. en mijnheer Egas 63. 61. Eindstrijd: mej, Kahman cn Kahman sl. mej. Bies en Swolfs 63. 63. Heerendubbelspel, halve eindstrijd. Roozen en Hop slaan Pondman Sr. en Van Woerkom 62, 75. Eindstrijd: Gebr. Smit slaan Roozen en Hop 6—4, 6—0. Damesdubbelspel, halve eindstrijd. Mej. Bies en mevr. v. Caspel slaan mej, Kahman en mej. Allard 61, 62. Mej, Honing en mevr. Freekenhorst slaan mej. Ruigrok en mej. Pimentel 63, 64. Eindstrijd: mej. Honing en mevr. Freeken horst siaan mej. Bies en mevr. v. Caspel 61 4—6, 8—6. Troosttournooi, afdeeling A. Heerenenkelspel, halve eindstrijd. Ter Laag slaat Bitter 63, 64. Melse slaat Kahman 62, 97. Eindstrijd: Ter Laag slaat Melse 7—5, 6—3. Damesenkelspel, halve eindstrijd. Mej. Brinknf.nn slaat mej. Borggreve 6—4 63, mevr, de Ruiter slaat mej, Heythekker 6—2, 6—1. Troosttournooi, afdeeling B. Heerenenkelspel, halve eindstrijd. Roozen slaat Steger, 6—0, 63. Van Heumen slaat Hollaar 60, 60. Eindstrijd: Rooscn slaat van Heumen 64 6—1. Damesenkelspel, halve eindstrijd: Mej. Ruygrok slaat mevr. de Crauw 26, 6—1, 6—2. Mej. Gonlag slaat mevr. van Heukesliovcn 9—7, 6—1. Eindstrijd: Mej. Ruygrok slaat mej. Gonlag 64, 06, 8—6. aan orde, die eveneens zonder bepaalden strijd verliep en waarin C. v. Ellinckhuyzen als eerste eindigde, gevolgd door J. Seu- bering. De Vrije Slag gaf een verwachte overwin ning voor den „Haarlem"-man Jan van Hemsbergen, die op soepele wijze zijn baan tje zwom en van den start af regelmatig op zijn tegenstanders uitliep, even onder broken door een botsing met één der terug- keerende zwemmers uit de middenmoot. Zijn clubgenoten Liezenberg en Zeeman volgden hem op afstanden van 60 en 100 M. ongeveer. Een wisselslag-estafette voor adspiranten bracht drie ploegen van H. V. G. B, en 1 van „Haarlem" in het water. De H. V. G. B.'ertjes toonden zich beter ook in kwali teit en kwamen als eerste, tweede en vierde aan, met .Haarlem" als derde. De volgende polomatch HalfwegH. V. G. B.-comb. verliep onder een aanhouden de regenbui bijna zonder publiek, waarvan de meesten een schuilplaats tegen de zege ningen van Pluvius hadden opgezocht. Het einde bracht een overwinning van Halfweg met 32. De tijden zijn: 1. K.M. v. inwoners, J. v. Roon in 23 min. 52 4 5 sec. K.M. Vr. slag dames: L. Z. B.: 1. C. Kan H. P. C., 20.40.1 5, 2. L. cTolIerie (Waterratten), 21,18.1/5. 3. H, Haase, Zignea, 21.28.2/5. K.M. Veteranen heeren H. Z. B.: 1. T. Heintzberger, (De Delft), 24,56.3/5. School slag heeren: 1. C. v. Ellinckhuyzen, Haar lem, 19.10.1.5. Vrije Slag heeren; 1. J. v. Hemsbergen (Haarlem), 17.33.4,4. 2. S. A. Liezenberg (Haarlem1. 18.19.4'5. 3. C. Zeeman, Haarlem», 18.54.4 5. Puntentelling voor den v. Ellinckhuyzen-wisselbeker: 1. „Haarlem" 24 p. (thans definitief eigenaar). 2. De Waterratten 6 p. Zus Braun weer in actie. Onder groote belangstelling werden Zondag te Utrecht de nationale zwemwedstrijden U.Z.C. gehouden. Er werden verschillende fraaie nummers te zien gegeven. Zus Braun bleek nog steeds favoriet te zijn. ZIJ won dan ook onbedreigd. De Man stelde teleur en gaf na de helft van de baan reeds op. De mooiste wedstrijd werd geleverd bij de 100 M. vrije slag heeren. waar de voorsten in een kop-aan-kop-race op de finish afgingen. De Haas. die eerst op de tweede plaats lag. wist op de laatste 100 M. uit- te loopen en won ln een fractie van een seconde Juffrouw Vierdag toonde op de 100 M. voor dames zich weer op haar plaats. Haar tijd 1 min. 14 1, 5 sec. zegt genoeg. Zwemfeest te Katwijk aan Zee. Zaterdagmiddag is ln het buitenwater van de Watering te Katwijk aan Zee de groote zwemwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer en de Katwijksche Reddingsbrigade, De zwemdemonstraties werden opgeluisterd door deelneming bulten mededinging, door mej. P. Oversloot, die onlangs deelnam aan den toer naar Zuid-Afrika en van de be kende zwemsters, de gezusters Segmond, die deelnamen aan den 50 Meter vrijen slag voor dames. Mej. Oversloot was nummer een. Verder werden door haar eenige zwemsla gen gedemonstreerd en een voorbeeld gege ven van trickzwcmmcn. zooals zeehondje, on derzeeër, draaiend rad cn sleepbootje. Deze verschillende demonstraties werden met groot applaus begroet. Er werden ook demonstraties gehouden van het redden van drenkelingen, terwijl ten sMftte nog gecostumcerd hindernis zwemmen plaats had. De 8 K.M.-zwemwedstrijd in den Jsel Uit Deventer: Zondagmiddag werd in den IJsel van Halfvasten tot Zutfen de jaarlijk- sche 8 K,M, zwemwedstrijd van D.J.K. ge houden. Er waren 146 deelnemers, De uitslagen luiden als volgt: Dames-internationaal: 1 mej. L. Breukel (OD.Z.)2 mej. H. Delwei (R.D.Z.), 3 mej. M. Olsen (R.D Z.) Heeren: A. G. Brandt (Neptunus, Zutfen), 2 W. Temper Z.C.G., Groningen), 3 J. v. d. Bogaerdt (Bergen op Zoom). Heeren Veteranen; 1 H. J. v. d. Vegte (Nep tunus), 2 W. A. Coerengel (A.D.Z.) De FuutDe Waterratten 15 Op uitnoodiging van de zwemvereenlging De Fuut speelde De Waterratten een polo wedstrijd in Maarsen. Tevens werd voor belde ploegen een 7X50 M. vrije slag esta fette voor poloploegen verzwominen. Op de eerste twee banen zijn de Waterratten circa 25 M. achter. Maar op de derde baan loopt Koningsbrugge in. Vrugt en v. d. Booren verkleinen den achterstand nog meer en M. de Bruyn tikt iets eerder aan dan zijn tegen stander, doch De Vries weet den voorsprong niet te behouden, zoodat Van Doorn met minimum verschil als eerste aantikt. Hierna volgt de polo-wedstrijd. De Wa terratten stellen zich als volgt op: v. d. Broek, v. Koningsbrugge, S. de Vries. C. H. Vrugt, J. H. v. d. Booren, N. de Vries en A. C. de Bruyn. De Fuut is het eerst bij den bal en gaat tot den aanval over, Het blijkt dat de mid denvoor Van Doorn uiterst snel is. Dan volgen eenige Waterratten-aanvallen. Als na goed samenspel de bal bij De Bruyn komt, geeft deze aan De Waterratten de leiding (0—1). Dan is het N. de Vries, die den voorsprong vergroot 02. Nu komt de Fuut flink opzetten, doch v. d. Broek weet voorloopig zijn doel schoon te hou jen. Weer volgen eenige Waterrat ten-aanvallen doch er wordt ver over ge schoten, Dan krijgt De Fuut een corner te nemen. Wan Doorn wordt de bal toege speeld; hij scoort met een hard schot (12). De Waterratten ondernemen verscheidene gevaarlijke aanvallen. De Vries weet op nieuw te doelpunten (13). Direct na de rust valt De Fuut weer fa natiek aan, zoodat de Waterratten-verdedi ging alle zeilen bij moet zetten om doelpun ten te voorkomen, doch zij ls het terrein volkomen meester. Van Koningsbrugge gaat nu voorspelen en A, C. de Bruyn achter. Spoedig heeft eerstgenoemde succes (1—4). De Waterratten zitten nu geregeld voor het doel van De Fuut. Dan gelukt het den midvoor der Waterratten om na goed sa menspel nummer vijf te scoren (15). De Waterratten hebben verdiend gewon nen. H. S. V. „De Kampioen". Woensdag hield bovengenoemde vereeniging een trainingsrit voor de a.s. kampioenschap pen. Na verschillende series en tusschen- ritten werd de einduitslag: Amateurs: 1. v. Egmond, 2. Kruycr, 3. v. Duynen, 4. Fabel, B-Klassc1. Gruyters, 2. Moerkerk, 3. Meng, 4, Rijneveld. Zondag werd eveneens een trainingsrit ge houden, waarvan de uitslag is: 1. v. Egmond, 2. v, Baak, 3. Kruyd, 4. Fabel, 5. Rijneveld, 6. Huyboom Jr. Dinsdagavond vergadering. Woensdag Kampioenschap op den korten afstand. Kennemer GolfclubDen Hvtg Van dezen competitiewedstrijd lulden de uitslagen der fousomes: G. T. Patterson en A. Kerkhoven spelen all square met W. F. Looman en Ch E. Veltman; G. Putman Cra mer en Jhr. W. H. den Beer Portugael win nen van Jhr. P. N. Quarlcs van Ufford en Mr. A. A. Diemer Kool 2 up, Mr. Ch. Crom- melln en Dr. H. C. Gallois winnen van H. A. Healy en A. Jurjans 21. De uitslagen der singles zijn: A. Kerkho ven wint van P. Dyserlnk 32. J. T. Patter son speelt all square met W, F. Looman, G. Putman, Cramer wint van Ch. E. Veltman 2 up, Jhr. W. den Beer Portugael wint van H. A. Healy 4-3. Dr. H. C. Gallois speelt all square met A, Jurjans, Mr. Ch. Crommelin verliest van Jhr. P. N. Quarles van Ufford 2 down. De gasten winnen dus met 1. Groote belangstelling voor de finales.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11