IJMUIDEN mmmm Een reis naar Amerika. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 10 AUGUSTUS 1931 UIT DE OMSTREKEN WETIIOUDERSBENOEMING. Men deelt ons mede, dat de 3 rechtsche raadsfracties Woensdagavond a.s. ten Raad huize weer zullen bijeenkomen om de ver kiezing der Wethouders in de nieuwe raad te bespreken. SCIIEEPVAARTNIEUWS. Het Ned. passagiersstoomschip „Orania" is Zaterdagmorgen met passagiers en stuk goederen van Buenos Aires te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. Het Grieksche s.s. „Morias" is op 4 Augus tus met een lading ijzerersts van Bona vertrokken en wordt a.s. Vrijdag. 14 dezer, aan het Hoogovenbedrijf, IJmuiden, ver wacht. Het Eng. s.s. „Walsend" is Zondagavond met een lading steenkolen van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aan gekomen. Hét motorschip „Poelau Roebiah" is Za terdagmiddag met een lading stukgoederen van Amsterdam naar Ned. Oost-Indiö ver trokken en passeerde de sluizen te IJmui den met een diepgang van 68 d.M. Het Ned. s.s. „Zeus" van de K. N. S. M. is Zaterdagmiddag na aan het Hoogovenbe drijf een partij ruwijzer te hebben geladen naar Genua vertrokken. Het Duitsche s.s. „Lerche" is Zondag avond van Antwerpen aan het Hoogoven bedrijf. IJmuiden, aangekomen om een partij ijzer voor Estland bij te laden. Het passagiersstoomschip „Simon Bolivar" van de K. N. S. M. is Zondagavond van Hamburg te IJmuiden aangekomen en op gevaren naar Amsterdam. A.s. Vrijdag, 14 dezer, zal dit stoomschip wederom naar West-Indië vertrekken. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 8 Augustus: Zweedsch, Dagman Bratt, Tanner. Ned. Orania, Buenos Aires. Duitsch, Eduard Geiss, Kingsby. Deensch, Ango, Archangel. Ned. Friesland, Sunderland. Duitsch, Laumburg, Batavia. Ned. Trito, Belfast. Deensch, Polymnia, Niéhlajev Ned., Ilos, Oporto. 9 Augustus: Ned., Nieuwendam, Londen. Eng. Vikingstan, Antwerpen.- Ned., Rietfontein, Hamburg. Rus,, Isha, Archangel. Ned., Jason, Hamburg. Ned., Rijnstroom, Gosle. Eng., Laverrock, Londen. Ned., Lingestroom, Londen. Ned. Simon Bolivar, Hamburg. Eng., Wallend, New Castle. Duitsch, Adarte, Bremen. Ned., Hebe, Hamburg. Noorsch, Ninabarthin, Port Arthur. Duitsch, Lii-che, Antwerpen. Vertrokken schepen 8 Augustus: Eng., Easingwold, Runn. Ned. Pluto, Kopenhagen. Duitsch, Iro, Hamburg. Ned., Bussum, Archangel. Ned., Geus, Genua. Noorsch, Ek, Plo. Eng., Mansepool, Sunderland. Fransch, Enseigne Maurice Prechac, Peine. Duitsch, Themis, Bremen. Ned., Iris, Odense. Ned., Zaanstroom, Leeds. Zweedsch, Venersborg, Rotterdam. Ned., Olan Rabiah, Batavia. Zweedsch, Gondul, Malmo, Ned., Garimedis, Hamburg. Eng., Gateshead, New Castle. Eng., Don, Gosle. Ned., Vechtstroom, Gosle. Eng., Mavis, Londen. Ned., Amstelstroom, Londen. 9 Augustus: Ned., Olan Tello, Hamburg. BESOMMINGEN. Heden (Maandag) waren aan den Rijks- vlschafslag te IJmuiden 17 trawlers, 2 kotters en 7 loggers. De besommingen waren: Manden Trawlers 420 Clara Nico f 3000 130 Nelly Gezina f 2100 540 Cremer f 2500 400 John Brown - f 3000 515 Ewald f 3100 460 Rotterdam IJm. 112 f 3200 500 Balder f- 2500 425 Alma f 3000 420 Derika 7 f 2500 235 Paris f 2500 510 IJselmond f 2400 450 Poolzeee f 3100 665 Aneta f 3900 175 Frisia f 1500 125 Condor f 2300 95 Zeehond f 1200 IJslandsche versche visch: 740 Odin f 2700 Kotters: E 84 f 530, E 142 f 770. Loggers KW 151 f1130, KW 167 f690. KW 44 f610, KW 124 f480, KW 33 f590, KW 49 f520, KW 169 f610. De overige loggers waren nog niet afge slagen. MARKTPRIJZEN. Tarbta per kilo f 1.75—f 1.3C Griet per 50 kilo f 70f 21. Tongen per kilo f 2.70f 2.25. Groote schol per 50 kilo f 50. Middelschol per 50 kilo f 51f 36. Zetschol per 50 kilo f 41f 22. Kleine schol per 50 kilo f 24f 4.70. Tongschar per 50 kilo f 50. Vleet per stuk f 4.70 f 2.50. Pieterman en poon per 50 kilo f 11f 1.80. Grilte schelvisch per 50 kilo f 36f 25. Middelschelvisch per 50 kilo f 22f 15. KI mid.schelvisch per 50 kilo f 14.50f 7.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 8.501 2. Kabeljauw per 125 kilo f 60f 37. Gullen per 50 kilo f 10.50f 1.70. T eng per stuk f 0.60f 0.48. Heilbot per kilo f 1.70—f 1.25. Wijting per 50 kilo f 4.10—f 2.20. Makreei per 50 kilo f 10f 4.50. VERGADERING CENTRAAL DRANKWEER COMITÉ. Op Woensdag 12 Augustus e.k. zal het Centraal Drankweer Comité een vergade ring houden in de bovenzaal van café „Royal" aan de Wijk aan Zeeërweg. Onder meer zal de Wintercampagne een punt van bespreking zijn. VELSEN BUURTVEREENIGING ZEEWEG BIJ DE HOOGOVENS. Het bestuur dezer vereeniging had weer eenjeugddag georganiseerd, die. evenals de twee vorige, uitstekend geslaagd is. Met twee groote autobussen van de „Stormvogels" werd naar Amsterdam gereden, waar Artis en het aquarium bezocht werd. Daarop werden nog eenige heerlijke uren in den speeltuin „Het Kalfje" doorgebracht. In de diergaarde be stond bij de kinderen vooral veel belangstel ling voor de jonge leeuwen en tijgers. Op den terugweg werd nog even langs den Zeev/eg naar het Bloemendaalsche strand gereden. Er was evenwel geen tijd meer om de kinde ren te laten uitstappen. In goeden welstand kwamen alle kinderen weer om 8 uur thuis. IÏARMONIEVEREENGING DE EENDRACHT. Op het Zondag jl. gehouden muziekcon cours te Heer bij Maastricht heeft de Har mon ievereeniging „De Eendracht", van de Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken Firma Van Gelder Zonen te Velsen, den eer sten prijs behaald. SANTPOORT NAAR HET CONCOURS. Ons fanfare-corps „Wilhelmina" nam Zondag deel aan het concours te Nieuwen dam, uitgeschreven door „Waterlands Fan farecorps". In den marschwedstrijd werd, evenals te Wormerveer, een eerste prijs be haald, doch in den concertwedstrijd kwam nog 1 punt te kort voor een eersten prijs. Met 113 punten moesten onz-e plaatsgenoo- ten zich met een tweeden prijs tevreden stellen. BEVERWIJK VERKEERSONGEVALLEN. In de Meerstraat ontstond een aanrijding tusschen 2 auto's besf.uurd door A. R. en G. D. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de auto, die bestuurd werd door'G. D, aan den linkerkant van de straat reed. Van een dei- auto's werd een wiel afgereden; persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. Tegen G. D. werd proces-verbaal opgemaakt. In de Nieuwstraat reed een bespannen voertuig, bestuurd door J. B. in verboden richting. Ter hoogte van de Meerstraat ontstond tengevolge van deze verkeersfout een aanrijding met een auto, die van de tegenovergestelde richting de straat wilde inrijden en waarvan de bestuurder geen tegenkomer verwachtte. Tengevolge van de aanrijding sloeg het paard met den kop door de voorruit van de cabine. Het onge val bleek echl>er nog goed te zijn afgeloo- pen, want noch de autobestuurder noch het paard bekwamen eenig letsel. Tegen den voerman J. B. werd proces-verbaal op gemaakt. DE WETHOUDERSBENOEMINGEN. Naar wij vernemen wordt Dinsdagavond ten raadhuize een bijeenkomst gehouden door de leden van den nieuwen gemeente raad ter bespreking van de verdeeling dei- we thouderszetels. Deze bijeenkomst is be legd op uitnoodiging van de R. K. raads fractie. ZANDVOQRT EN HET MIDDEL BAAR ONDERWIJS. „VOLKSONDERWIJS" IN BEROEP BIJ GEDEP.. STATEN. Zooals onze lezers bekend is. heeft de ge meenteraad van Zandvoort besloten het con tract met de gemeente Haarlem wat het bezoeken van Zandvoortsche leerlingen op Haarlemsche openbare inrichtingen van Mid öelbaar Onderwijs betreft, op te zeggen, om dat dat voor Zandvoort financieel te be zwarend is. Tevens werd door de gemeente Zandvoort een regeling getroffen met de be sturen van het Kennemer Lyceum te Bloe- mendaal, het R.-K. Lyceum en het Christe lijk Lyceum te Haarlem en de Rijks H.B.S. te Velsen, die de Zandvoortsche leerlingen te gen lagere tarieven zullen toelaten. De afdeeling Zandvoort van „Volksonder wijs" heeft zich thans tot Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland gewend. In het adres wordt er de nadruk opgelegd, dat het Kennemer Lyceum, het Christelijk Lyceum en het R.-K. Lyceum bijzondere schoolinrichtingen zijn, dat bij de nieuwe regeling het volgen van openbaar gymna siaal onderwijs, handelsonderwijs en speciaal meisjes, middelbaar onderwijs uitgesloten zijn, zoodat de afdeeling de nieuw aange nomen regeling een nekslag voor het Open baar Middelbaar Onderwijs noemt. De afdeeling verzoekt, indien de regeling gelijk te stellen is in wezen met een belas ting of verhaalsverordening om ongunstig te willen adviseeren op de door den raad ge nomen besluiten en voor het geval geen ko ninklijke goedkeuring behoeft te worden verleend, te willen bevorderen, dat de rege ling, als zijnde in strijd met het algemeen belang, worde vernietigd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel houdt mond en keel frisch. Formamint vernietig» de ziektekiemen met het stof ingeademd en beschermt U zoodoende tegen besmettingsgevaar. Neem Formamint mee op In olie Apoth. en Drog, autotocht en wondeling. a fl. 1.- per fllesch. LANGS DE STRAAT. Poes. Poes was groot en welgedaan en zwart, met een witte borst en witte vlekken op het onderste gedeelte van haar pooten. Zij zat vóór het raam van een café in het hartje van onze hoofdstad. Uit al haar gedragingen bleek, dat zij wist dat zij wat je noemt „een mooie kat" was. Zij nam geruimen tijd niet de minste notitie van de vele voorbijgangers om dan, plotseling, met scheefgehouden kop en één pas afgelikte poot half in de hoogte, naar de straat te kijken met een blik, die duide lijk zeide: „Zien jullie me wel? Mooi ben ik, hè?" Daarna negeerde zij weer heel lang alles en iedereen. Zij wist heel goed, dat het voldoende voor haar was daar te zijn, om elks aandacht tot zich te trekken. Poes hield, zonder zich ook maar in 't minst te geneeren, daar voor het raam van het café groote schoonmaak. Zij likte zich met lange, regelmatige likken of veegde met één poot over den coquet in schuine houding gebrachten kop. Nu en dan wijdde zij speciale aandacht aan bepaalde gedeel ten van haar huid; waar likken alléén niet voldoende scheen te zijn, begroef zij haar kop gedeeltelijk in de dikke vacht en beet eens flink dóór, waarna zij de likbewegin- gen weer onverdroten voortzette. Het is verwonderlijk te zien hoe zoo'n kat blijk baar hoar geheele ziel in deze reinigings werkzaamheden legt, die worden verricht met een degelijkheid en een toewijding, welke menigen mensch ten voorbeeld zou den kunnen worden gesteld. De voorbijgangers liepen langs het raam van het café en keken. „Wat 'n prachtkat!" zeiden de dames. Poes likte. „Een mooi beest!" vonden de mannen. En poes likte. Alsof al die bewonderende blikken en verrukte uitroepen haar geen steek aangingen. Er was één bewonderaar van poes, die aan kijken in t' voorbijgaan niet genoeg had. Deze bewonderaar zal een jaar of tien zijn geweest en hij behoorde onmiskenbaar tot het onsterfelijk ras der Amsterdamsche straatjochies. Dit bleek uit zijn kleeding en zijn geheele voorkomen, maar vooral uit zijn oogen, die die eigenaardige mengeling van brutaliteit en trouwhartigheid ver toonden, den Amsterdamschen straatjongen waarschijnlijk al sedert eeuwen eigen. Hij posteerde zich vlak vóór de caféruit, recht tegenover de likkende kat en zei vleierig: „Poes! Poessië!" Maar poes keek niet op of om en likte alsof haar leven er van afhing. De jongen weer: „Poessie! Poe-oes!" En hij tikte tegen de ruit. Toen keek de kat op, om te zien wie haar op deze indringerige wijze in haar werk stoor de en nauwelijks zag zij het Amsterdammer tje of zij mat- hem van boven tot beneden met een onzegbaar-hautainen blik, draaide hem haar rug en wat daaraan vastzit toe, sprong met onnavolgbare gratie van de ven sterbank en liep met nuffige pasjes het café in. De kleine dierenvriend was er even be duusd van. Zóóveel duidelijke minachting was hem te veel, blijkbaar en hij zocht naar woorden, om aan zijn teleurstelling en ge krenkte ij delheid lucht te geven. Hij vond ze spoedig. Naar woorden behoeft een Amster- damsch schooiertje nooit lang te zoeken: „Stik kreng!" zij hij hartelijk. En ging heen, fluitend het lied: „Adieu, mein kleiner Gardeoffizier!" J. C. E. REVUE „HALLO-HIERHEEN!" Men schrijft ons: Gisteravond ging te Haarlem de eerste voorstelling van de nieuwe revue „Hallo- Hierheen", welke gegeven wordt door de N.V. Nationale Revue onder leiding van de heeren Joh. Kohier (voorheen directeur der Henri ter Hall's Revue's) en Bob Peters (vroeger administrateur Louis Bouwmeester's Revue). Wat dit nieuwe gezelschap ten tooneele brengt is buitengewoon goed verzorgd. Wat een genoegen voor de trouwe bezoe kers van de ter Hali's Revue, hier weer terug te vinden. Roosje Kohier, die zooals bekend is, uit Indië per vliegmachine is teruggeko men, om de haar toekomende plaats in deze Revue te vervullen. Wat een openbaring; Lou Bandy als revue-komiek, die den gehee- len avond het publiek met zijn liedjes en grappen weet bezig te houden. Verder vond ik in deze Revue nog terug Sophie Köhler-van Dijk en Ad. Timm in een scène, zoo komisch, dat de zaal daverde. De Dickson-gh-ls, die een tournée door het buitenland hebben gemaakt, treden op met acrobatische dansen. Balletmeester Dickson heeft hier hooge eischen gesteld. Het orkest onder leiding van Gerrit van Weezei brengt uitstekende muziek, ten deele bestaande uit eigen compostie van den di rigent, ten deele uit bekende populaire wijs jes. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE LAREN. Op het gevaarlijke kruispunt Hilversum- schewegNieuwe Rijksweg te Laren is Zon dagavond omstreeks 8 uur een luxe-auto, bestuurd door den heer S. uit Laren gebotst tegen een bus van de N.V. Westfriesche Autocaronderneming, welke een tocht had gemaakt met leden van de Amsterdamsche Tooneelclub „Tonegido". De heer S., die uit Laren kwam, zag de bus, die in de richting Amsterdam reed, niet aankomen, daar hij alleen keek of er verkeer van rechts aan kwam. Onder de passagiers van de bus ont stond een paniek. De chauffeur en een der inzittenden liepen verwondingen op, even als de heer S. en een inzittende van zijn wagen. De gewonden werden overgebracht naar het St. Jansziekenhuis, waar zij behan deld werden. De autobus en de luxe auto werden geheel vernield. De inzittenden van de bus gingen met de tram naar Amsterdam terug. New-York. Kosten voor verbeteringen en uitbreidingen. Iets over het zakenleven. Wie zich verbeeldt, dat het een ieder in een stad als New-York voor den wind gaat, vergist zich. Evenals het geheele land de ge volgen der malaise ondervindt, is zulks ook het geval in New-York Van meer dan één zijde gaan stemmen op, die tot voorzichtig heid manen. Dat geldt in de eerste plaats met betrekking tot de geweldige financieele verplichtingen, welke op de stad rusten en die een bedrag van 1000.000.000 dollar te bo ven gaan; tal van onderhandelingen, in zake uitbreiding en onderhoudswerken, zijn al In een dusdanig stadium gekomen, dat ook daarvoor nieuwe credieten beschikbaar gesteld moeten worden waarschijnlijk bot eenzelfde bedrag als bovengenoemd. Dat daarbij de ondergrondsche spoorwegen een belangrijke plaats innemen, spreekt wel vanzelf. Persoonlijk heb ik gelegenheid gehad om een deel der in aanbouw zijnde werken te be zichtigen. Het grenst alles aan het wonder baarlijke. Op vele plaatsen liggen onder den grond vier spoorverbindingen trapsgewijze onder elkander. De bouw van het nieuwe Rondout-viaduct zal volgens de laatste be rekeningen, 80 millioen dollar kosten. Een en ander heeft ten gevolge, dat een verbetering en vergrooting van een belangrijk gedeelte van het bestaande rioolstelsel tot stand moet komen, waarvoor ondergrondsche werken noodzakelijk zijn en o.m. rekening gehouden moet worden met de bestaande ondergrond sche leidingen van de electrische tram en de uitgebreide ventilatie-installaties voor ver- versching van de lucht in de ondrgrondsche tunnels. De kosten, aan die werkzaamheden ver bonden, worden geschat op 317 millioen dollar. Van beide bovengenoemde projecten staat dus ongeveer vast, hoeveel zij zullen vorde ren, van een tweetal andere is daaromtrent nog niets te zeggen; terwijl wel als vast staand wordt' aangenomen, dat zij tot uit voering zullen komen Het zijn: de tunnel, die Brooklyn zal verbinden met „Staten Is land' en de ondergrondsche spoorbaan onder de „Sixth Avenue". Een bedrag van circa 25 millioen dollar is voorts uitgetrokken voor den aankoop van terreinen, bestemd voor parkaanleg. Aan het beroemde „Metropolitan" Kunstmuseum wordt een nieuwe vleugel gebouwd. De spoor baan aan de rivierzijde zal omlaag gebracht worden en in aansluiting daarop zal een nieuwe hoogbaan voor vrachtvervoer ge bouwd worden, die circa 20 millioen dollar zal kosten. Het daarvoor benoodigde viaduct is grootendeels al gereed. Ten behoeve van het transatlantisch ver keer worden aan den oever der Hudson, tus schen de 48ste en 52ste straat, nieuwe pieren gebouwd, waarvan de kosten ongeveer 17 millioen dollar zullen bedragen. Behalve deze projecten staan die voor den bouw van een groote reeks van scholen en ziekenhuizen. In het midden der stad komt een nieuw centraal ziekenhuis, dat minstens tien millioen dollar zal kosten. Op niet minder dan vier plaatsen zijn nieuwe Hoogescholen geprojecteerd. Het behoeft wel geen betoog, dat derge lijke uitgaven met een zekere bezorgdheid tegemoet gezien worden, te meer omdat het zakenleven allerminst fleureert. Het aantal leegstaande winkelhuizen is ge weldig. De schier overal aangekondigde uit- verkoopen zijn waarschijnlijk evenmin een bewijs van weelde; vooral op het gebied van heerenkleeding zijn de vele aanbiedingen op vallend. Een goed heerencostuum kan men zich voor 22 dollar of 55 Hollandsche guldens aanschaffen; overhemden voor circa vier gul den. De keus is zeer groot. Toch is het leven er duurder, dan bij ons. Het aantal werkloo- zen groeit nog steeds. Niet alleen in Detroit staan vele fabrieken gedurende eenige da gen in de week stil, maar ook het vervoer op de Transatlantische schepvaartlijnen is kleiner dan ooit. Kapitein Koch van de „Hamburg" vertelde mij, dat de bezetting bij de reizen van Ame rika naar Hamburg dit jaar ongeveer de helft is van die in het vorige jaar. In alles openbaart zich de malaise. Ontslag van personeel heeft veelvuldig plaats. Wel is er een neiging om voor de werkloozen het een en ander te doen via de openbare kassen (New-York stelde daarvoor in Juni nog een aanvullend crediet van 10 millioen dollar ter beschikking)maar in het algemeen zijn deze ongelukkigen aan hun lot overgelaten. Zoodra de toestand iets beter wordt nemen de fabrieken, hotels en handelshuizen nieuw personeel aan, gewoonlijk tegen beduidend lagere loonen. Voor velen is het leven uiterst moeilijk. In een plaats als „Niagara Falls", geheel ingericht op toeristenverkeer, waren de ho tels niet voor een kwart gedeelte bezet; de touring-cars vervoerden slechts weinig kijk- lustigen. De electrische trambaan, geheel aangelegd voor een bezoek aan hét natuur schoon in deze omgeving, gaf een aanblik van verlatenheid. Men klaagde allerwegen. In New-York had ik in hotel Wellington een gesprek met een 19-jarigen bediende, een Hollander, afkomstig uit Rotterdam, die ge durende bijna drie jaren in dit hotel en an dere in New-York werkzaam was geweest. Hij was de eenige Hollander, dien ik ontmoet heb. Hem om eenige inlichtingen vragend, deel de hij mede, tevreden te zijn, al moest hij hard werken, evenals zijn collega's. Vacantie kende hij niet; slechts één maal per week werd een vrije dag gegeven. Het personeel was verdeeld in drie groepen: keukenperso- neel, kellners, hulp-kellners en vrouwelijke hulpkrachten. Het keukenpersoneel wordt verreweg het beste gesalarieerd, in hoofdzaak, omdat het buitengewoon moeilijk te krijgen is; velen verdienen liever wat minder, dan in de keu ken werkzaam te zijn, bij de zomersche-, men mag wel zeggen tropische temperatuur, welke New-York gedurende eenige maanden per jaar kenmerken. De kellners en hulp-kellners, voor zoover ongetrouwd, in vele hotels inwonend, hebben een laag vast inkomen; zij leven verder van fooien. Hun maaltijden krijgen zij gratis van het hotel. De vrouwelijke hulpkrachten wonen buiten het hotel. Haar positie is het slechtst. Zij ver dienen circa 25 dollar per maand en moeten in de stad een kamer huren, die, zonder iets, gerekend mag worden op 26 dollar per maand. Bedenkt men nu, dat het waschgeld in een dergelijke betrekking hoog is en het vrouwe lijk personeel dit zelf heeft te dragen, in tegenstelling met het mannelijk personeel, dat zijn uniform van het hotel krijgt en waarvan de kosten voor wasschen ook door het hotel gedragen worden, dan is er van oversparen door het vrouwelijk personeel geen sprake. Daarbij dient men dan nog in aanmerking te nemen, dat een conditie bij het huren van kamers gewoonlijk deze is, dat men niet gerechtigd is, in zijn kamer zijn eigen wasch te verzorgen. Met de meest mogelijke nauwkeurigheid heb ik in de verschillende Amerikaansche steden getracht, Hollandsche artikelen te vinden. Slechts op één plaats heb ik succes gehad. Het was in New York in Lindys Res taurant, Broadway 1626, waar ik in een groot gedeelte van de uitstalkast een etalage vond van Droste's chocolade en Rademaker's hop jes. Eerstgenoemd artikel werd geannonceerd met een veelkleurige reclameplaat. Op het gebied van bloemen en planten was de ke^ze al zeer gering. Slechts enkele groo- tere bloemenwinkels heb ik kunnen ontdek ken, die grootendeels voorzien waren van cactussoorten en van enkele soorten afgesne den bloemen, waaronder de lelies een eerste plaats innamen. Afgesneden rozen waren wéï te krijgen, doch zij maakten meestal een arm zaligen indruk. Per dozijn werden zij verkocht voor één dollar. Geheel afwijkend van wat men ziet ïtf andere steden, ook die waar men gewend is aan New-Yorksche temperaturen men' denke b.v. aan de Italiaansche en Spaanschei steden zijn de vele open winkels en winkel tjes, waar men in de buitenlucht, a raisort van luttele Amerikaansche centen, een ver- frisschenden dronk kan krijgen. Alles is ook daar op snelheid ingericht; met één hand omdraaien is een sinaasappel uitgeperst, allé mogelijke andere vruchtensappen staan gekoelden toestand op den komenden gast te wachten en het simpele omdraaien van één kraan is de eenige beweging, die gemaakt be hoeft te worden om het verlangde gereed té maken. De snelheid daarbij betracht wordt overgenomen door den dorstigen klant, want met één teug is het vocht verdwenen. MOLLERUS. SCHOUWBURG JANSWEG. Wegens den grooten toeloop bij dé voor stellingen van „Tropenadel" heeft de directié van den schouwburg Jansweg, mevr. de Boer- van Rijk bereid gevonden nog twee voorstel lingen te geven op hedenavond Maandag 10 en Dinsdag 11 Augustus, om hen die wegens de uitverkochte zalen geen plaats meer kon den krijgen, in de gelegenheid te stellen om! deze voorstellingen bij te wonen. EXAMEN HANDARBEID. Haarlem 7 en 8 Augustus. Geslaagd de dames: J. W. Dijkstra, Heemstede; Jb. E. M. Koning, Horón; A. L Moees, Bussum en A. A. M. Vader, Am sterdam. De heeren: S. H. Boot, Toorn; S. Hooy, Haarlem; Chr. S. F. Hunij, Amersfoort; J. van Straten, Amersfoort; H. J. C. van Stra tum, Amersfoort.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8