BUITENLAND. ENGELAND'S ZORGEN ACUUT. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD Bijeenkomst in Downingstreet. Besprekingen over het rapport der bezuinigingscommissie. De moeilijkheden der regeering. De lasten der bezuiniging zullen niet op de schouders der kleine luiden mogen rusten. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Onmiddellijk nadat de Engelsehe bezui- nigingscommissie haar rapport had uitge bracht, kwamen de 5 groote figuren uit de Engelsehe arbeidersregeering in Downing street, onder aanvoering van Mac Donald bijeen. (Mac Donald, Snowden, Graham, Henderson, Thomas). Uit de commentaren van de pers, de ge ruchten omtrent de poging van de 5 iri ver gadering bijeengekomen ministers, en de draagwijdte van het rapport der commissie, kan zonder twijfel opgemaakt worden, dat Engeland's financieele zorgen acuut zijn. Aan het wegvloeien van het goud heeft men een einde kunnen maken, het disconto werd tot 41/2 pet. verhoogd, maar terecht zegt de „Times" dat deze middelen niet bevredigend zijn, vooral omdat bij een ren tevoet van 4 1/2 pet., de conversie der oor- logsleeningen, die Snowden als één der mid delen om tot aanzienlijke bezuiniging te geraken heeft aanbevolen, onmogelijk wordt. Doch voor wij verder op deze zaak in gaan, eerst iets over de houding van de regéering, ten opzichte van het rapport der bezuihigingscommissie. Men meent op het oogenblik dat de ar beidersregeering de aanbevelingen in dit rapport opgenomen, niet zal opvolgen. Maar de oorzaak van deze afwijzende houding behoeft men niet lang te zoeken: De arbeiderspartij heeft in haar jongste congres te Scarborough een reeks resolu ties aanagenomen, die zich juist richten te gen die economische maatregelen, die o.a. door de commissie werden aanbevolen. Die resoluties gelden in het bijzonder voor die maatregelen, die loonen, salarissen van kleine ambtenaren en steungelden aan werkloozen zouden treffen. En men weet dat de bezuinigingscommissie ook in deze richting naar een oplossing heeft gezocht. De arbeidersregeering bevindt zich dus in een zeer moeilijk parket. Zij zou alleen den, door de commissie gewezen weg op kunnen gaan, als zij tevens zou kunnen be wijzen, dat zij de lasten der bezuiniging niet uitsluitend op de schouders der kleine lui den wil laten rusten. Een tweede punt van beteekenis is, dat er sedert langen tijd sprake is van de vorming van een „nationale regeering", een regee ring gevormd uit de groote politieke groe pen, die de financieele en economische moeilijkheden degelijk het hoofd zou kun nen bieden. Deze idee, wij schreven het reeds eerder, is echter te fantastisch. Wel is- het mogelijk (en bovendien zeer waar schijnlijk) dat de oppositie, dè conservatie ven, met Baldwin en Neville Chamberlain aan het hoofd (die beiden hebben hun va- canties onderbroken om thans in Londen aanwezig te kunnen zijn) met de arbeiders regeering zal samenwerken. De oppositie zal de regeering bij de uitvoering van het programma ter algemeene bezuiniging steu nen, op voorwaarde, dat de arbeidersregee ring voor dit programma uitsluitend ver antwoordelijk blijft. Men werkt thans in ieder geval onder den hoogen druk van groote actueele zor^ gen. De krachtige factoren die ter weers zijden op de regeering wrijving uitoefenen, zijn de moeilijkheden met de partijgenoo- ten, die niets zullen willen weten van de conclusies der bezuinigingscommissies, en van groote kortingen op de werkloozenuit- keeringen en de eventueele medewerking van de conservatieve oppositie, die de in dustrie voor zwaarder belasting wil be houden. De goochelaar Snowden moet een oplos sing vinden. Hoofdpunt van zijn programma is de conversie der oorlogsschulden, het omzetten van oude schuldenin nieuwe. L. A. OmutscMaicidl Geheime communistische orga nisatie ontbonden AKEN, 12 Aug. (V.D.) In den nacht op Woensdag en in den loop van hedenmor gen werden iiï de plaatsen Eschweiler, Stol berg, Nothberg en Weissweiler door de politie huiszoekingen gedaan in Communistische stadswijken. Er zijn ongeveer 50 Communisten gearresteerd, die een geheime organisatie vormen, een „strijdhond tegen het fascisme en de politie". Vast staat dat de leden der organisatie in het bezit zijn van wapenen en munitie en ook schietoefeningen hebben ge houden. Onder de gearresteerden bevindt zich een communistisch lid van den raad der gemeen te Eschweiler, voorts de vroegere Communis tische Rijksdagafgevaardigde Dautzenberg, zoomede een raadslid en Rijksdagafgevaar digde uit Stolberg, wiens naam tot nu toe nog niet is medegedeeld. De heropening der beurzen. BERLIJN, 12 Aug. (V. D.) In het Pruisische ministerie van handel heeft een bespreking plaats gevonden met de besturen der Prui sische effectenbeurzen en een reeks van an dere deskundigen, waarbij de heropening van het beursverkeer en de daarmede verband houdende kwesties werden besproken. De gedachtenwisselingen hebben tot volkomen overeenstemming gevoerd voor wat betreft de te nemen technische maatregelen. Ter- mijnhandel zal voroeerst niet plaats vinden. De afwikkeling van hangende verplichtingen moet op iedere beurs worden geregeld vol gens de bijzondere behoeften door een beurs- besluit. Inzake de kwestie van het tijdstip der heropening der beurzen worden gedu rende de volgende dagen verdere besprekin gen gehouden met de betrokken zakenkrin- gen. Naar verder verluidt zal het bestuur van de Berlijnsche effectenbeurs in den loop van Donderdagmorgen bijeen komen, teneinde op grond van de besprekingen in het Pruisische ministerie van handel tot een besluit te ko men inzake de heropening der beurzen. Jimmy Walker te Berlijn. BERLIJN, 12 Augustus (V. D.) De Eerste Burgemeester van New-York is Woens dagmiddag de gast geweest van de Vereeni- ging Karl Schurz. Hij werd allereerst ver welkomd door het bestuur der vereeniging en vervolgens door den Eersten Burgemees ter van de stad Berlijn, Dr. Sahm. In zijn toespraak zeide Dr. Sahm te be treuren dat de toestand te Berlijn thans niet zoo is als vier jaren geleden toen Walker voor de eerste maal te Berlijn vertoefde. De Amerikaan antwoordde in een geestig speechje, waarna minister Treviranus na mens de Rijksregeeïing het woord voerde en antwoordde op den dronk door Walker inge steld op Rijkspresiêlent von Hindenburg. En .'lel an J, De zitting van de bezuinigings commissie. LONDEN, 12 Augustus. (V. D.) Woensdag werd officieel bekend gemaakt dat de Bezui nigingscommissie van het Kabinet, bestaande uit den premier, den minister van Financiën, den minister van Buitenlandsche Zaken, den minister van Handel en den minister voor de Dominions in de ambtswoning van den ministerpresident een zitting heeft gehouden ten einde de aanbevelingen van het bezuini gingsrapport van de Commissie May te be spreken. De kabinetscommissie is voorts in het bezit van de opvattingen van alle be trokken ministerieele departementen, die door de maatregelen welke door de Commis sie worden voorgesteld, zullen worden getrof fen. De Commissie is voornemens morgenoch tend opnieuw bijeen te komen en zoo mo gelijk a.s. Maandag nog eens. Als dan ver wacht men eenige vastomlijnde voorstellen gereed te hebben. De volgende stap der commissie zal zijn de leiders der beide oppositiepartijen uit te noo- digen voor een interparlementaire conferen tie. Frankrijk. De Duitsche uitnoodiging aan de Fransche ministers onderweg. PARIJS, 12 Augustus (V. D.) De „Liberté" weet te berichten dat de officieele uitnoodi ging van den Rijkskanselier aan de Fransche ministers Laval, Briand en Flandin reeds is verzonden en nog Woensdagavond of Don derdagmorgen door den Duitschen ambassa deur te Parijs, von Hoesch, aan den Fran- schen ministerpresident zal worden overhan digd. In de uitnoodiging heeft de Rijkskan selier den wensch uitgesproken dat het be zoek der Fransche politici aan Berlijn nog voor het einde der maand moge plaats heb ben, waarbij voorgesteld wordt de tijd van 23 Augustus tot 31 Augustus. T sjecho'Slowak ije. Hongaarsch-T sjechisch grensincident. KASCHAU, 12 Aug. (V. D.l Hedenmorgen vroeg heeft een ernstig incident plaats ge vonden aan de TsjechischHongaarsche grens. Hongaarsche soldaten arresteerden te Hidasnemeti, op Hongaarsch grondgebied, de Tsjechische douaneambtenaren Stefan en Smolik. De soldaten beweerden, dat de beiden in aangeschoten toestand op Hongarije had den gescholden. Daarop is tusschen de douaneambtenaren en Hongaarsche be woners van de stad een vechtpartij ont staan. De Hongaarsche gendarmerie heeft zoowel de Tsjechische als ook de Hongaar sche deelnemers aan de vechtpartij gear resteerd. De Hongaarsche politie wilde ook nog een derden douaneambtenaar arrestee ren, doch deze wist bij tijds ov~ de grens te ontsnappen. Het officieele onderzoek is ingeleid. Donderdag zal het resultaat daar van worden bekend gemaakt. Het officieele Tsjechische persagentschap beweert echter, dat thans reeds vaststaat, dat het hier een welbewuste Hongaarsche uitdaging betreft. De Tsjechische bladen schrijven over dit voorval in zeer opgewon den bewoordingen. De „Express" gaat zelfs zoo ver onmiddellijke militaire maatregelen te eischen. Ieder offensief over de grens zal aldus dit blad door het Tsjechische volk levendig worden begroet. Naar uit Praag verluidt heeft de Tsjechi sche regeering reeds stappen gedaan te Boe dapest, opdat het vooral van beide kanten zal worden onderzocht. De Tsjechische re geering verlangt voldoende genoegdoening voor de twee ambtenaren en den Tsjechi- schen staat. Wanneer de Hongaarsche re- geerin zich niet wil houden aan de internatio nale overeenkomsten, zal de Tsjechische re geering onmiddellijk energiek zulke garan ties eischen voor de toekomst, dat dergelijke gebeurtenissen onmogelijk gemaakt zullen worden. Zwitserland. De financieele onderhandelin gen te Bazel. BAZEL. 12 Aug. (V. D.) De Deskundigen commissie heeft Woensdagmorgen haar werkzaamheden voortgezet. Ten einde het resultaat der tot nu toe gevoerde onderhan delingen voor het begin der samenwerking met de onderscheidene „Stillhalte" con sortia schriftelijk samen te vatten, heeft de commissie haar werkzaamheden tot de middaguren uitgesteld. Hoe groot het bedrag der door Duitsch- land verschuldigde credieten is, kan nog niet bij benadering worden opgegeven, aangezien zulks zal afhangen van de interpretatie van het begrip „kort termijn". Vrijdagmorgen om elf uur is de eerste ge meenschappelijke zitting der Deskundigen commissie met de leden der verschillende „Stillhalte"-commissies. Duitschland zal voor deze bijeenkomst een bijzondere delegatie van 3 of 4 leden af vaardigen, waaronder een vertegenwoordiger van de Rijksbank van de Golddiscontbank en van de bankierscommissie. Cuba. Van den Bosch moet wegens de koude het water verlaten, waarvoor bij H. P. C. Heer- kens Thijssen uitviel Met iedere seconde stijgt de spanning. Kooyman lost wederom een hard schot, doch de bal ketst tegen de bovenlat. Een zekere kans voor het Jeugazevents 1 om te doelpunten, ontgaat het, als op het moment dat de vrijliggende Hazenberg wil schieten, het eindsignaal klinkt. II. P. C.-VETERANEND. W. R.- VETERANEN (2—0). De H.P.C.'ers ontwikkelen onmiddellijk een snel spel. J. Roos is bij H. P. C. de gevaar lijke man; menig hard schot wordt door den Waterrat ten keeper met groote moeite ge stopt of corner gewerkt. Eindelijk heeft hij dan ook succes en geeft zijn club met een straf schot de leiding (1—0). Door hardnekkig verdedigen van de D.W.R. achterhoede wordt in de eerste helft niet meer gedoelpunt. In de tweede helft kan D.WR. het weder om niet tot doelpunten brengen; daarentegen vergroote H. P, C. door Roos den voorsprong, waarmede einde komt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regcL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Samson 3, 11, 12. 13; R. P. Balms, 5, J. P. I-Iarmse 6. N. de Vries 7, 9. J. Verwer 14. H. J. Handgraaf 8. „DE LUCHTGIDS". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorde l 162 K.M.) De duiven weiden te 1 uur 5 in vrijheid gesteld. Eerste prijswinner 4 uur 23 min. Laatste 6 uur 46 min. De prijzen werden als volgt behaald: K. Wits, 1, 3. 57; Joh. v. d. Pol 2, 18 .22. 45. 55, 56; W. H. Spoor 4, 6, 7. 57; P. Boerjan 5. 12, 20, 21. 46, 51; P. J. Leurs S, 40;J. v. d. Klugt 9. 10. Th. Cramer 11, 26, 27, 31. 48. 50. 52. 60, 61; Ed. van Bree 13, 15, 16. 25, 34; P. M. Kok 14. 32: H. Koelemijer 19, 39, 41; J. van Duijn 22, H. Bannink 23, 49, J. W. v. d. Horst 24, 33, J. W. Radsma 28. 43; L. van Bragt 30. 37. 53; H. Philippo 38; A. J. Timmermans 44, 54. Wedvlucht- van Neufvilles 1209 K.M.). De duiven werden losgelaen te 7 u. 20 min. Eer ste duif 10 u. 58. Laatste prijswinner 11 uur 18 min. De volgorde der prijswinnaars is: Ed. van Bree 1, 6. 9, Joh. v. d. Pol 2. 4. 16. 20; J. W. Radsma 3. 7. 24: P. F. Boerjan 5. 8, 12; J. v. d. Klugt 10. 18, 19. 21. 22; H. Philippo 11. P. J. Leurs 13; P. J. Kruijer 14, 23; H. Koelemeijer 15. Th. Cramer 25. HET CENTRUM. Uitslag der wedvlucht van Antwerpen: H. C. Hartman Senf 1. M. Mes 2 3 6. W. Weidema 4 8 10 11, H. J. T. v. der Kort 5 P. v. der Kerkhof 7 12. L. Mutsaers 9, G. N. v. der Linden 13 14 15. Wedvlucht van Vilvoorden: II. C. Hartman Senf 1, C. v. der Kerkhof 2 3 6, G. N, v. der Linden 4 12 14. H. F. A. v. der Kort 5 10, W. Weidema 7 13, L. Mutsaers 8 11, M. Mes 9 15. Wedvlucht van Neufvilles: G. N. v. der Linden 1 5 7 11 12. W. Wei dema 2 4. H. C. Hartman Senf 3 10. P. v. der Kerkhof 8 9. L. Mutsaers 13, M. Mes 14, H. J. A. v. der Kort 15. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen drie personen, die zich aan ver schillende insluipingen hadden schuldig gemaakt en veroordeelde den hoofdper soon tot een gevangenisstraf van een jaar en 6 maanden. De tweede man kreeg een jaar en 3 maan den en de vrouw, die op uitkijk had ge staan en een deel van de opbrengst had genoten tot 5 maanden, alles met aftrek van voorarrest. Geëischt was respectievelijk: 1 jaar en 6 maanden, 10 maanden en 3 maanden. Een loopjongen, die zich aan verschillen de diefstallen ten nadeele van zijn patroon had schuldig gemaakt werd veroordeeld tot 4 maanden conform den eisch. BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER. Bevallen: S. Faas—Imanse, d.; M, C. Mcir mansvan Staveren, d.; H. van Duijn beek, d.: A. Hartman—Hijzelcndoorn, d.; II. van Gulik—Plantinga, z.; C. van der Stelt Teuling, z. w Ondertruowd: G. Koelman. 27 en A. M. Mulder, 22 j.; C. v. d. Brink. 68 j. wedr. en K. Pols, 43 j.: C. Kamstra. 25 j. en H. Oudshoorn, 21 j.; G. de Ron wedr., 60 j. en C. van Leijen, wed., 46 j. Gehuwd: J. N. van Hanja. 24 j. en J. A. Beu me v, 23 j.; D. J. van Kampen, 22 j. en J. Gedaan. 20 j.; J. Bos, 24 j. en M. van Geffen, 20 j.; A. Wielema, 28 j. en L. Blan- kert. 23 j. Overleden: Jan Willem Polliaar, 72 j., geh. met A. Verbeek; Appolinia Outshoorn, 62 j., wed van P. Tales. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van den 12en Augustus 1931. Spinazie per kist f 0.40—f 0.70. Postelein f 0.30f 0.40. Andijvie per kist f 0.20f 0.50. Wortelen per 100 bos f 10. Komkommers per 100 f 1f 4. Augurken per slof f 1.10. Aardappelen, klei per K.G. f 0.04f 0.06. Id. zand per K.G. f 0.07. Doppers per Kilo f 0.16f 0.18. Capuc.ijners per Kilo f 0.14f 0.18. Raspers per Kilo f 0.18f 0.22. Tuinboonen per K.G. f 0.12. Snljboonen per K.G. f 0.16. Hcerenboonen per K.G. f 0.07—f 0.12. Trosboonen per K.G. f 0.14f 0.16. Roodckool per 100 f 4. Bloemkool per 100 f 2f 10. Uien per Kilo f 0.06f 0.08. Sla. per K.G. f 0.12—f 0.40. Pieterselie per bos f 0.02 Selderie per bos f 0.06. Appelen per Kilo f 0.18 Peren per Kilo f 0.20f 0.30. Frambozen per doosje f 0.36f 0.42 Bessen per slof f 1.20 Kruisbessen per slof f 0.80, AGENDA. Heden: DONDERDAG 13 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Concertgebouw: Concert H.O.V. Soliste E. de Vries Kellersman, sopraan, 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Hoepla! Kokkie", 8.15 uur. Pal ace: „Der Bcttelstudent". Tooneel: The Frieme Bros. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Gigolo" en „Misdadigers volgens de wet". Tooneel Origlneele Eskimo Spelen. 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Kijk uit, Harold!" Tooneel Collins en Ray, 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 14 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: „Hoepla! Kokkie." 815 uur. Bioscopen, nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN. Fa. C. G- Loomeijer en Zn., Barteljorisstr, 11- Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793, De Cubaansche rebellengene- raal Peraza gevallen? LONDEN, 12 Augustus (V-D.) Omtrent de ernstige botsingen welke hebben plaats gehad tusschen de insurgenten en de regeerings- troepen op het eiland Cuba, wordt nader uit Havana gemeld dat bij gevechten in de omge ving van de stad Los Palacios de bekende re- bellengeneraal Prancisco Peraza met een groot aantal zijner aanhangers zijn gevallen. Van karbonaadjes tot Staatsleening. Een keukenprinses met millioenen. Vijf jaar geleden had miss Jeanette Lewis het oppertoezicht in de keuken van een klem restaurant in het Bohémien kwartier van New-York, in Greenwich Village, zegt de News Chronicle. Nu biedt zij Newfound land liefst 250 millioen gulden ter leen aan om Labrados te redden van verkoop. In de dagen, dat zij bezig was met de soep of met gebraden kippen, babbelde ze wel eens met oude klanten over haar Ca- nadeesche eigendommen. „Ik heb daar uitgestrekte wouden", placht ze te zeggen. „En op den een of anderen dag moet ik er werkelijk eens naar toe om mijn mijnen te exploiteeren. Let op mijn woor den: van Newfoundland en Labrador komt het goud van de toekomst". De stamgasten luisterden zwijgend en eerbiedig bij zulke gelegenheden, want de biefstukjes uit haar keuken waren immer uitstekend'. Toen miss Lewis het restaurant sloot, verdween zij uit New-York. En men. hoorde niets meer van haar, totdat van het RItz Carlton Hotel in Montreal het sensationeele bericht kwam. dat ze Newfouiadland 250 millioen gulden tegen 5 procent wilde leenen. SPORT EN SPEL WATERPOLO H. P. C.—NED. JEUGDZEVENTAL. 2—3. Onder leiding van den heer G. Blitz stel len de volgende zeventallen zich op: Ned. Jeugdzevental: Veenstra (IJ.) A. Engers (IJ), Hazenberg (IJ), v. Ommeren (A.Z. en P. C.) J. Uitendaal (H.P.C.), v. d. Kamp (Dolfijn), v. d. Bosch (IJ). H. P. C.: L. Kohier, A. J. Braam, H. J. Leijenaar. F. W. Moolenaar H. Eldering, J. Kooijman, A. Heerkens Thijssen Het-Ned. Jeugdzevental verschijnt met zes man, zoodat J. Uitendaal moet invallen en H.P.C. een goede kracht in de voorhoede mist. Het Jeugdzevental zet direct na het begin een snel tempo in, waardoor de H.P.C.-ach terhoede druk werk krijgt. Een goede door slag bal van v. d. Kamp wordt door Kohier keurig gestopt. De druk op het H. P. C.-doel blijft groot; tenslotte heeft Uitendaal succes, als hij bij een doelworsteling den bal achter Kohier werkt. Onmiddellijk komt de Jeugd weer terug, J. Uitendaal zwemt snel op, doch wordt op het juiste moment gehinderd om te schie ten. H. P. C. komt er langzamerhand beter in, Veenstra wordt eenige malen aan het werk gezet. De snelle Amersfoorter Van Ommeren komt opgezwommen en met een scherp schot passeert hij Kohier (02). Nu vinden de II. P. C.'ers het genoeg; zij werken zich los. Braam zwemt snel op en schiet hard in, doch keeper Veenstra kon nog net corner werken, welke echter niets oplevert. Kort hierop lost Braam wederom een hard schot, doch wederom is Veenstra op zijn post. De rust treedt in met een 20 voorsprong voor het Ned. Jeugdzevental. Na de hervatting komt de Jeugd enthou siast opzetten. J. Uitendaal komt naar voren; doch hem wordt de bal ontnomen en cor ner gewerkt. Het ontgaat echter den scheidsrechter en grensrechter dat de bal achter de doellijn was geweest; Uitendaal is er snel bij om het leder van achter de doellijn te halen en Kohier te passeeren (03). Als Braam is opgezwommen plaatst hij naar Kooijman, dien een vrije worp wordt toegewezen. Hij stelt Braam in de gelegen heid om van dichtbij Veenstra onhoudbaar te passeeren (13). Het spel gaat uiterst snel heen en weer Keiharde schoten van Uitendaal en van Van de Kamp worden keurig door Kohier gestopt. Aan den anderen kant doet Kooyman I het beter. Half onder water lost hij een fel I schot, dat keeper Veenstra totaal verrast 1 (2—3). DE WATERRATTEN—NEPTUNES (2—1). Dinsdagavond speelden de Waterratten in de inrichting aan de Houtvaart een oefen wedstrijd tegen Neptunus uit Zaandam. Er wordt met zes tegen zes gespeeld. De Waterratten stellen zich als volgt op; v. d. Broek, S. de Vries, C. H. Vrugt, Th. v. Koningsbrugge, N. de Vries en A. C. de Bruyn. Al direct zitten de Waterratten voor het doel van Neptunus, doch er wordt een paar maal naast geschoten. De aanvallen van de Waterrattenzijn over het algemeen gevaarlij ker, dan die van Neptunus. Dan weet N. de Vries met een goed schot de score te openen (l—O). Neptunus onderneemt nu verscheidene aan vallen, waarbij v. d. Broek een paar maal handelend op moet treden, hetgeen hij goed doet. De Neptunus-keeper krijgt verscheidene schoten van N. de Vries, De Bruyn en Van Koningsbrugge te verwerken, doch hij weet voorloopig zijn doel schoon te houden. Vóór de rust komt in den stand geen ver andering meer. Er wordt door de Waterratten na de her vatting weer direct flink aangepakt; al gauw heeft A. C. de Bruyn succes als hij den bal na handig spel van De Vries toegespeeld krijgt (2—0). Het Neptunus-doel verkeert doorloopend in gevaar. Aan den anderen kant vliegen eenige schoten naast het doel. Vrugt schiet eens in handen van den keeper. Als Van Konings brugge den bal goed doorgeeft naar De Vries, vergroot deze den voorsprong. Bij een Water ratten-aanval komen twee Neptunus-spelers vrij te liggen, zoodat de linksbuiten aan v. d. Broek het nakijken geeft (31). De Water ratten zitten weer geregeld voor het doel van Neptunus. Dan doelpunt de Waterratten- middenvoor van korten afstand opnieuw (41). Na een Waterratten-aanval fluit scheidsrechter Hölsken het einde. ATHLETIEK WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND TE MUNSTER. Nu de financieele depressie der K.N.A.U. weer voorbij is, heeft men den jaarlijkschen wedstrijd tegen onze oostelijke naburen weer in eere hersteld. Naar aanleiding van de resultaten dei- laatste kampioenschappen heeft de T.C. een ploeg samengesteld, waarin negen Haarlem mers een plaats vonden. Op de 100 Meter komen Berger en Benz uit met H. de Boer. V. en L„ als reserve. Tegen den geduchten kampioen Jonath zullen zij alle zeilen moet bijzetten. Met Sierhuis A.V. 1923 en Kok, Trekvogels, is de 400, M. op de sterkste wijze bezet. Hier is Dop van V. en L. reserve. Lijflander is ongetwijfeld onze sterkste 800 M. man. De keuze van Nieuwland lijkt ons geen goede greep voor den tweeden man; reeds tweemaal heeft Nieuwland getoond zijn krachten te overschatten. Waarom geen goeden nieuweling geprobeerd of Effern, die thans reserve is? De gebroeders Zeegers loo- pen gezamenlijk de 1500 M., doch zullen tegen hun Duitsche confraters vermoedelijk geen groot succes oogsten. De 5 K.M. wordt terecht door J. Zeegers en den Rotterdammer Baars bezet. Baars was niet bij de kampioenschappen en zal het o.i. niet verder dan de vierde en laatste plaats brengen. Op de 110 M. zullen A. en W. Kaan ons land op waardige wijze vertegenwoordigen. Voor beide athleten is deze uitnoodiging een verdiende belooning van hun serieuze training. De 4 x 100 M. ploeg is gekozen; De Boer, Van Welsenes, Benz, Berger. Deze ploeg maakt een goede kans tegen West Duitsch land. Een tweede reden tot verwondering geeft ons de plaatsing van Peters op het versprin gen. Naast den Haarlemmer Van Welsenes hadden wij De Boer verwacht. Speciaal nu de houding van Peters tegenover de K.N.A.U. niet van groote discipline getuigt. Roelofs en Hofman zullen elkaar op het hoogspringen weinig toegeven. Na de blessure Van Wegener heeft Van der Zee een goede kans op de eerste plaats polshoog. Nijhof en Oorschot vergezellen hem. De Haarlemsche kampioen Visser werpt de speer en heeft met een constanten worp van 53 Meter goede papieren. Van Meyl en Collaris zijn hier resp. tweede en reserve- man. Het discuswerpen wordt door G. Eysker en De Bruyn behartigd. Sevenhuyzen reserve. WANDELSPORT. J. PASSTOORS OVERLEDEN. Maandag j.l. is te Amsterdam op ruim 70-jarigen leeftijd overleden de bekende wandelveteraan J. Passtoors. Hij woonde de laatste jaren in Beverwijk; hij was eere- lid van de athletiekvereeniging A. V. A. C. In Mei van dit jaar nam hij nog deel aan een door A. V. A. C. uitgeschreven wandel- marsch van 50 K,M. en deed ook eenige malen mee aan de vierdaagsche afstands- marschen. De teraardebestelling heeft he den plaats op de begraafplaats Buiten- veldert. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF' TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Neufvilles. af-' i stand 211 K.M. Eerst getoonde vogel 11.11.40 uur; laatste prijswinnende vogel 11.30.53 u. J. G. v. Leuven 1, 10, P. Kroon 2, 4, 15, J,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5