IJMUIDEN „ARNHEM" HAARLEM S DAGBLAD VRIJDAC 14 AUGUSTUS 1931 UIT DE OMSTREKEN BESOMMINGEN. Weekoverzicht. Gedurende de week van 6 tot en met 12 Aug. kwamen alhier de navolgende vaartui gen binnen: 51 stoomtrawlers, 2 motortrawlers, 4 haring stoomtrawlers, 1 IJslander, 3 Duitsche haring stoomtrawlers, 2 stoom haringloggers, 2 mo- torharingloggers, 6 Deensche, 1 Duitsche mo- torkotter, 1 stoomsnurrevaade, 18 motorlog- gers en 157 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 8957 tot f 1073. Motortrawlers van f 4525 tot f 3777. Haring stoomtrawlers van f 2510 tot f 1498. IJslander van f 6658 Duitsche Haring stoomtrawlers van f 3338 tot f 2498. Stoomharingloggers van f 5129 tot f 1333. Motorharingloggers van f 4619 tot f 4181. Deensche motorkotters van f 1569 tot f 534 Duitsche motorkotters f 337. Stoomsnurrevaade f 698. Motorloggers van f 1147 tot f 342. De kustvisschers besomden totaal f 13637. De aanvoer bestond uit pl.m. 878750 K.G. trawlvisch, 27800 K.G. IJslandsche versche visch, 125 ton IJsl. zoutevisch, 4995 kisten versche haring en 1745 kantjes pekelharing. De totaal opbrengt bedroeg f 209.178.82. De marktprijzen waren: Tarbot f 87.50—f 22. Griet f 78—f 18. Groote tong f 2.75f 2.10 Middel tong f 2.85—f 2.10 Kleine tong f 2.80f 1.85 Groote schol f 55f 40. Middel schol f 51f 28. Kleine schol I f 44f 22. Kleine schol n f 31— 2.20. Schar f 15—f 7. Bot f 10—f 1.85 Tongschar f 65—f 44 Rog f 25—f 18. Vleet f 4.25—f 0.60 Pieterman en kleine poon f 27f 1.40. Kleine roode poon f 25f 14. Kabeljauw f 96f 36. Groote gullen f 25f 4.60. Kleine 'gullen f 17f 1.60 Wijting f 10—f 1.60. Groote schelvisch f 43f 22. Groote middel schelvisch f 36f 15. Kleine middel schelvisch f 26.50f 7.50 Kleine schelvisch f 16f 1.60. Leng f 1—f 0.17. Heilbot f 1.56—f 1.25. Koolvisch f 1.35—f 0.08. Makreel f 17—f 2.20. I-Iaring f 5—f 1.20. CENTRAAL ADMINISTRATIE BUREAU VAN HET VISSCHERIJBEDRIJF Wij ontvingen het jaarverslag over het boekjaar 1930 van het Centraal Admini stratie bureau voor het visscherijbedrijf en aanverwante vakken en ontleenen hieraan h£tvolgende •„Het aantal aansluitingen bij het bureau vermeerderde in totaal met 5 leden, te we ten drie reederijen, een vischhandel en een steenkolenhandel. De bestuursleden Joh. Polderman en K. van Pel Jr. werden op de algemeene verga dering van 11 Juli 1930 herkozen, evenals het lid van de financleele commissie, de heer F. I-I. Luchsinger en de leden van den Raad van Toezicht, de heeren M. J. Barne- veld en A. Krijger. Van het Departement van Financiën werd wederom 1 1500 ontvangen voor het verstrekken van inlichtingen ten behoeve van Rijks- en Gemeentebelastingen. Ook de vereeniging Zeerisico bleef niet achter, ter vergoeding van gegeven inlichtingen, haar jaarlijksche subsidie', ad f 1500 te geven, terwijl de Onderlinge Risico Vereeniging voor het zeevisscherijbedrijf f 500 vergoe ding gaf voor loonwerkzaamheden, noodig voor de uitvoering der gewijzigde Ongeval lenwet 1921. Het Bureau bleef als centraal orgaan hare inlichtingen verstrekken aan werk- loosheidsdienst, armen- en voogdijraden, Justitie, Rijksverzekeringsbank, etc. Door de samenwerking met verschillende Raden van Arbeid is het mogelijk, dat een vergemakkelijking in de verzekering van navorderingen, de Invaliditeitswet betref fende, kan worden verkregen. In verband met de gevoerde besprekin gen over de 'Ziektewet kan worden medege deeld, dat het meerendeel der bedrijven zich heeft aangesloten bijxde ziekenkas van den R. v. A. te Haarlem. De administratie van de vlschlosregeling en verschillende administratieve werkzaam heden ten behoeve van het Fonds voor Sociale voorzieningen werden in het afge- loopen boekjaar door het Bureau verricht. Was in den loop van het voorafgaand boekjaar, tengevolge van de uitbreiding der vloot, het totaal aantal mandagen van het opvarende en het losse personeel vermeer derd met 36594, in het verslagjaar 1930 viel er een vermindering te constateeren van totaal 30973 mandagen, vergeleken met het iaat 1929. Voor het losse personeel werden in 1930 173239 mandagen geboekt (tegen 181892 in 19291; voor het opvarende personeel luidde dit cijfer 500406 (tegen 522726 mandagen m 1929) Het verslag eindigt met een woord van leedwezen over het vertrek van dei| heer A. J Veltkamp, voorzitter en bestuurslid, en brengt hartelijken dank voor al wat hij als voorzitter van het C. A. B. van 1 Septem ber 1920 heeft gedaan. De balans geeft een totaal rekening aan van f 35.073.64 1/2 terwijl de rekening en verantwoording een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven toont van f 74393,99 1/2. SCHEEPVAART NIEUWS. Het Spaansche s.s. „Artxanda Mendi" is Donderdag met een lading erts van ruim 4500 ten van Bilbao aan het Hoogovembedrijf te IJmuiden aangekomen. Het Engelsche s.s. „Monksitone" is Don derdagavond in ballast van Londe naar IJmuiden vertrokken en wordt in den loop van den dag -aan het Hoogovenbedrijf ver wacht om ijzer te laden voor Engeland. Na haar lading ijzererts aan het Hoog- ovenbedrijf te IJmuiden te hebben getost, is het Nedevlandsche s.s. „Stad Zwolle" Vrijdag morgen in ballast naar Rotterdam vertrokken Het Nederlandsche s.s. „Boskoop" van de K. N. S. M. met stukgoederen van Chili en passagiers van Curasao, passeerde Donder dagmiddag de sluizen te IJmuiIden met een diepgang van 79 dM. met bestemming Am sterdam. Het Nederl. s.s. „Orpheus" van de K.N.S.M. zal Vrijdagavond aan het Hoogovenbedrijf IJmuiden, een partij ruwijzer voor Kopen hagen bijladen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 13 Augustus. Spaansch Artxanda Mendi, Bilbao. Engelsch, Greates, New Castle. Italiaansoh Anti Topie, Rotterdam. Duitsch, Themis, Bremen. Zweedsch, Ludwig. Solfesborg. Duitsch, Edmund Halm, Zeebrugge. Ned. Hontestroom, Londen. Engelsch, Gateshead, New Castile. Ned. Maasstroom, Lelth, Duitsch, Galilea, Levant. Ned. Vechtstroom, Huil. Engelsch, River Ribble, Goole. Ned. Boskoop, Curacao. Ned. Soesterberg, Archangel. Ned. motor, Sambree, Parijs. Letsch.Balva, Riga.v Engelsch, Mavis, Londen. Zweedsch, C. G. Teeling, Londen. Italiaansdh opleidingschepen Chris tof Kore Columbo. Italiaansoh opleidingsschepen Vespucci. Brest. Noorsch, Bratholm, Leningrad. Ned. Gouwestroom, Fonij. 14 Augustus. Noorsch, Torejarl, Rotterdam. Vertrokken sóhepen. 13 Augustus. Engelsch, Queenworth, Sunderland. Ned. Eemland, Hamburg. Finsch Greta Thorden, Lyborg. Duitsch, Eduard Geiss, Memel. Ned. motor, Meuse, Parijs. Estlandsche motorschoener Wlrumaa. Rotterdam. Duitsch Stormsee, Antwerpen. Engelsch. Gampus, Barry. Ned. motor. Fledderveen, Eipswich. Ned. Saturnus. Rotterdam. Deenisch, Rosenburg, Dronthelm. STAATSVISSCHERSIIAVENBEDRIJF. Verstrekking van nniformkleecling. Naar men ons mededeelt, is het personeel van het Staabsvisschersbavenbedrijf niet in genomen met' de wijze van verstrekking v<an uniformkleeding. Het bestuur van de afd. IJmuiden van den Centr. Ned. Ambtenaars bond heeft daarover een onderhoud gdhad met den directeur van het kleedingbureau. Hierbij kwam vast'te staan, dat de haven- knechts, het haipersoneel, enz. allen op tijd hun regenjassen zuilen krijgen. Alleen de afslagers, die deze niet noodig hebben en niet wenschen. krijgen deze niet. Voor het tijdelijke en op arbeidscontract werkzame personeel is met uitzondering van de halpolitie, alleen maar een pet aange vraagd, terwijl tegen normale betaling vol ledige uniformkleeding-verstr ekking mogelijk is. Deze word door de betrokkenen, waaronder er zijn, die i"eeds een dozijn dienstjaren heb ben, gewenscht. Naar aanleiding hiervan heeft het béstuur zich tót de directie van het Staatsvisschers- havenbedrijf gewend met het verzoek voor de tijdelijke en de op arbeidscontracten werkzame beambten die zulks wenschen, als nog volledige verstrekking van uniform- kleeding op de gewone wijze te bevorderen, tegen betaling der daarvoor geldende bedra gen. DE OEVERVERBINDING. EEN ADRES AAN DEN RAAD. De afdeelingen IJmuiden van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, van den Ned. R.K. Me- taalbewerkersbond, en van den Chr. Metaal bewerkersbond in Nederland, aJsmede de Ver eeniging van employés der Koninklijke Neder landsche Hoogovens en Staalfabrieken en ne- venbedrijven. genaamd „De Gieteling" en de buurtvereeniging „Zeeweg" te Velsen-Noord, vertegenwoordigende, zooals opgemerkt wordt het allergrootste gedeelte van de inwoners der gemeente, die vrijwel uitsluitend belang hebben bij een doelmatige verbinding van de beide gedeelten van Velsen, welke ten Noor den en ten Zuiden van het Noordzeekanaal gelegen zijn, hebben het volgende adres tot den gemeenteraad gericht. Naar aanleiding van het rapport van de Commissie inzake het vraagstuk der oever verbinding, dat in Januari van dit jaar ver scheen, richtten ondergeteekenden zich tot Uwen Raad in een uitvoerig adres, waarin werd verzocht de conclusies, waartoe boven genoemde Commissie in haar rapport gekomen was, niet te aanvaarden voor zoover betreft de plaats, waai- de verbinding van de oevers van het Noordzeekanaal zou worden tot stand gebracht en betreffende de van de te vervoeren personen te vragen betaling. De argumenten, welke ondergeteekenden tot dit verzoek aanvoerden, waren in het kort de vole de: lo. het van de in de Breesaap en omgeving gelegen groote fabrieken en woonwijken naar het Zuidelijk gedeelte der gemeente gerichte verkeer komt natuurlijkerwijze te zamen in een knooppunt, dat gelegen is aan den oever van de nieuwe Rijksbinnenhaven, in het ver lengde van den Zeeweg. De wegenaanleg, welke aldaar den laatsten tijd heeft plaats gevonden, is daarmee dan ook volkomen in overeenstemming. In verband hiermede be hoort de Noordelijke aanlegplaats in de na bijheid van dit knooppunt gelegen te zijn; 2o. De aanlegplaats, welke ondergeteeken den zich aan den Zuidelijken kanaaloever voorstellen, brengt den van het Noorden ko menden verkeersstroom in de onmiddellijke nabijheid van de belangrijke woon- en winkel centra van IJmuiden-Oost en van de aldaar gelegen hoofdverkeerswegen in de richting Villapark Zeeweg en Driehuis; 3o. het project van de Commissie daaren tegen voorziet in een verbinding, die veel te ver naar het Westen en buiten de natuurlijke verkeerswegen om is gelegen, die dwingt tot INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ waarborgt U en Uw gezin een onbezorgde toekomst. het maken van een grooten omweg, wanneer men zich van de belangrijke woon- en winkel centra ten Zuiden van het Kanaal naar de fabrieken en woonwijken ten Noorden van het Kanaal of omgekeerd wenscht te begeven en die altijd nog over één sluis leidt; 4o. het is onjuist om een deel van de ge meentenaren extra te belasten met het oog op een verbinding binnen de grenzen der ge meente, waarvan de inrichting en de instand houding tot de taak der gemeente mag wor den gerekend. Met het oog hierop kome er een cratis verbinding tot stand. Het Coll.ge van Burgemeester en Wethou ders heeft onlangs praeadvies uitgebracht be treffende het rapport der Commissie en me degedeeld, dat het zich met de conclusies dei- Commissie kan vereenigen. Met de door on- deigetcekenden in hun adres van Januari j.l. aangege-cn oplossing kan het College mits dien niet accoord gaan en het volstaat met hiervan melding te maken. Van een weer legging of zelfs van een onderzoek naar de weloverwogen argumenten van ondergetee kenden blijkt uit dit praeadvies niets. Ondergeteekenden betreuren dit en zij ver zoeken dan ook Uwen Raad bij de behande ling van deze zaak ernstig met het standpunt van hen, die als vrijwel uitsluitend belang hebbenden zijn te beschouwen, rekening te willen houden, hetgeen er ongetwijfeld toe zal leiden, dat hun verzoek, zooals dat is neder- gelegd in het aan Uwen Raad gericht adres van Januari 1931, zal worden ingewilligd. VELSEN VEILING „ROOSWIJK". DE BUITENPLAATS STAAT IN OPBOD VOOR 263.157. Ten overstaan van notaris W. A. Dolle man te IJmuiden, had Donderdagmiddag, in hotel „de Prins" te Velsen, de openbare verkooping bij inzet plaats van het beken de, onder Velsen gelegen buitengoed „Roos- wijk". De belangstelling van de zijde van het kooplustige publiek was groot, ruim 150 personen waren er en over alle linie's werd in het algemeen druk geboden. Het landgoed, bijna 60 H.A. groot, was ver deeld in 60 perceelen. Veel belangstelling toonden de aanwezigen voor de als tuingrond aangewezen percee len en ook de aan den Koningsweg gepro jecteerde terreinen, hadden veel aftrek. De perceelen boschgrond, aan den Schulpweg, liepen in den aanvang hoog, doch later werd de markt flauwer, vooral bij de per ceelen boschgrond aan den Zeeweg, was de inzinking der prijzen sterk merkbaar. Ook de grootere perceelen boschgrond konden de prijzen niet houden. Het heerenhuis, met ongeveer 14 H.A. grond, was niet voor ieders gading, een en keling uit het publiek gaf bod en „trekke rig" kwam men tot f 50.000. De moestuin, de mooie „ronde wei" en het schoone „Beukenrond" kwamen wel aan den prijs, wat ook in het algemeen gezegd kan worden van de boerderij en de tuin derswoningen. Het weiland nabij den Koningsweg was gewild en liep flink op, de zeven bunder weiland echter vóór het heerenhuis konden niet aan den prijs komen. De geheele buitenplaats is thans ingezet op f 263.157,— Doonderdag heeft de toeslag plaats. SANTPOORT. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. De afdeeling Santpoort van den Ned. Ar beiders Sportbond organiseert op Zondag 16 Augustus een zomerfeest, dat zal be staan uit sport, dansen, muziek enz. Er komen ongeveer een paar honderd deelnemers. 's Avonds wordt een concert gegeven door de arbeiders muziekvereeniging „Ex celsior" uit Haarlem met tot slot een ver licht tableau. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: H. Straus, Juliana- laan 98, Overveen, een sigarettenkoker; Houtgraaf, Bloemendaalscheweg 26, Bloe- mendaal, 5 rentezegels; Stokkink, Rijper- weg 2, Bloemendaal, een zilveren speldje; B. van Gulick, Alb. Thijmlaan 15, Bloemen daal, een portemonnaie met inhoud; Hart man, Alb. Thijmlaan 54, Bloemendaal, een voetbal; Distellaan 19, Aerdenhout, een tam me eend; Ballegoy, Schulpweg 9, Aerden hout, een zwarte hond; J. v. d. Linden, H. Roozenlaan 25, Haarlem, een regenjas; P. Hekker, Ramplaan 68, Haarlem, een post duif gemerkt 36073; de Jong, J. W. Friso- laan 15, Overveen, een vulpenhouder; Hein- sius, Iepenlaan 50, Bloemendaal, een partij kalkzandsteenen; Garstens, Genestetweg 17, Bloemendaal, een lorgnet; L. Boeree, Dorreboomstraat 16, Haarlem, een vermoe delijk gouden armbandhorloge; Mijs, Kle verlaan 82, Haarlem, een medaille in den vorm van een huis; Kok, hotel „Van ouds het Raadhuis", Overveen, een damestasch met inhoud; Clyvialaan 24, Heemstede, een rijwielbelastingmerk; J. van Dijk, Klever laan 8, Bloemendaal, een rijwielbelasting merk; J. van Opzeeland, Zijlstraat 24, Haar lem, een geldstuk; Garage B. A ,T. O., Zee weg. Overveen, een portemonnaie met in houd; G. van Gennep, Betje Wolfstraat 3, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; aan den politiepost Aerdenhout, een grijze jongensjas, een lichtblauwe kindercape; aan den politiepost Noordzeestrand, een maatstok van benzinetank, een ceintuur, een kindermanteltje, een muts, een drietal sleutels, een schoentje, eenig breiwerk, een paar gymnastiekschoenen, een rijwielbelas tingmerk, een tweetal badschoenen, een rij- wielpomp, een kinder-kousje, een ring met sleutels, een paar badschoentjes. een da mestasch inhoudende o.a. een legitimatie bewijs t. n. Toska Welzig; aan het bureau van politie te Overveen, een badpak met handdoek, een bruine klut, een rozenkrans, een dameshandschoen, een Lipssleutel no. 5362, een zakétui, een glacé dameshand schoen. RAADSVERGADERING Openbare vergadering van den gemeente raad. van Bloemendaal op Donderdag 13 Augustus, des namiddags twee uur. Voorzitter: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, bur gemeester. Geheime zitting. Vóórdat de vergadering geopend wordt, is er eerst een geheime zitting, die drie kwar tier duurt. Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor om voor kennisgeving aan te nemen een adres van de Verkeers- commissie voor Haarlem en Omstreken, houdende verzoek om het rijwielverkeer op den Bloemendaalscheweg, Zeeweg en Korte Zijlweg beter te regelen. Den heer C a ss e heeft het onaangenaam getroffen, dat B. en W. adviseeren om dit adres zonder meer voor kennisgeving aan te nemen. Deze Verkeerscommissie bestaat uit leden van organisaties, die alleszins tot oor- deelen bevoegd zijn. Ook mist spreker een advies van den Commissaris van Politie. Spreker noemt verscheidene punten in de ge meente die voor verbetering vatibaar zijn. De heer S c h u 1 z spreekt in denzelfden geest. Hij merkt op dat deze menschen geen onmogelijke eischen stellen. Weliswaar oefe nen zij critiek, maar zij geven ook aan, hoe verbeteringen tot stand gebracht moeten wor den. Vele rijwielpaden, vooral bij het einde van de Julianalaan, zijn zeer gevaarlijk. In woners, die de situatie goed kennen, zijn natuurlijk voorzichtig. Maar vreemde lingen weten niet, dat zij plotseling wiel rijders links van den weg te voorschijn kun nen zien komen. Ook de heer Schulz noemt eenige punten, die verbeterd moeten wor den. Hij vindt het niiet goed, om dit adres zoo maar voor kennisgeving aan te nemen. Hij stelt voor, dit adres in handen van B. en W. om praeadvies te stellen. Wethouder Laan geeft toe, dat het mis schien goed geweest zou zijn om voor te stellen, dit adres in handen van B. en W. om advies te stellen. Het gaat echter om dingen, die men allemaal kent-. Het is waar, dat vele rijwielpaden gevaarlijk zijn, maar er is niet veel tegen te doen. De boomen op het rijwielpad langs den Bloemendaalsche weg mochten niet weg. Vele borden mogen niet geplaatst worden, zonder dat Ged. Sta ten er hun goedkeuring voor geven. Het streven is, om de wielrijders, die van den Zeeweg komen, direct op den Bloemendaal scheweg te laten komen en terug. Nog vele oplossingen worden door B. en W. bestudeerd. De heer Noorman vindt het ook beter, om dit adres in handen van B. en W. om prae-advies te stellen. De heer Schulz is niet geheel door het antwoord van wethouder Laan bevredigd. Hij vestigt ook de aandacht op borden, die ver warrend werken. Hij vindt het beter, om die borden te verwijderen. Spreker zou willen, dat aan adressanten gemeld wordt, dat B. en W. de klachten zullen bestudeeren. De heer Cassée: „Juist!' Wethouder Laan vestigt de aandacht op de kruisingen, die wel gevaarlijk zijn, maar die men toch niet kan vermijden. Het ge vaar kan intusschen aanmerkelijk vermin deren, als de wielrijders behoorlijk rechts houden en niet soms met z'n vieren naast el kaar rijden. De Voorzitter sluit hiermee de discussie Hij zegt toe, dat B. en W. het adres nog eens zullen bestudeeren en het resultaat daar van aan den raad zullen meedeelen. Benoemingen. Tot onderwijzer aan school F wordt be noemd de heer G. J. Kelder te Breukelen. Tot onderwijzeres aan dezelfde school wordt benoemd mejuffrouw J. M. Hofland, fce Bloe mendaal. Tot schoolarts aan school F wordt benoemd de arts W. H. Dippel. In de vacature van wijlen Mr. Dr. J. Wackie Eijsten wordt als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand benoemd Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. De vuilverivijderïng. De heer Schulz klaagt over de vuilver- wijdering, die volgens hem niet ideaal is. Hij zou de voorkeur geven aan vuilverbranding. Wethouder Laan geeft toe, dat de toe stand beter zou kunnen, maar men zou veel bezwaren ondervinden, als daar een vuilver brandingsoven geplaatst werd. Het is gemak kelijk om met klachten te komen, maar men verzuimt, een oplossing aan de hand te doen. Volgens spreker kan de huidige toestand wei gehandhaafd worden. De heeren Kremer en Cassée zijn het daarmee eens. Er wordt geen voorstel ingediend. Kamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Aanvulling besluit tot overdracht van wegen aan Zandvoort. Goedkeuring rekening der gezondheids commissie voor 1930. Goedkeuring begrooting der gezondheids commissie voor 1932. Wijziging der verordeningen op de heffing en op de invordering van schoolgelden L.O. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. Vermindering pacht „Huis te Bloemen daal". Ontheffing van bepalingen der Bouwver ordening wordt niet verleend aan J. Back- huys en Zoon voor verbouw van het perceel Bloemendaalscheweg no. 200. omdat vele leden er bezwaar tegen hebben, dat op deze gevaarlijke plaats autobussen op den open baren weg worden schoongemaakt. Met 8 tegen 7 stemmen wordt de onthef fing niet verleend. Afscheid van den heer K. Kooiman. De Voorzitter wijdt eenige vriendelijke woorden tot den heer Kooiman, die voor het laatst de raadszitting heeft bijgewoond. Het spijt spreker, dat hij in dit afscheidswoord geen persoonlijk element kan leggen, omdat hij den heer Kooiman nog maar zoo kort kent. Spreker dankt hem voor de correcte wijze waarop hij zijn raadslidmaatschap heeft vervuld en spreekt er de hoop bij uit, dat het den heer Koolman en zijn gezin wel moge gaan (applaus) De heer Kooiman dankt voor deze vrien delijke woorden en den raad voor zijn in stemming. Hij is niet voornemens om reeds voor goed te gaan rusten; met belangstel ling zal hij, zij het dan ook niet als raadslid, de handelingen van den Bloemendaalschen raad, waarin hij op zulk een aangename wijze met de andere leden heeft samengewerkt, blijven volgen. (Applaus). Rondvraag. De heer Dorhout Mees vraagt verbe tering van het voetpad op den Vogelenzang- schen weg. Wethouder L a a n zal er zijn aandacht aan wijden. Het dragen van badmantels op het strand. De heer Kremer vraagt hoe het staat met de voorschriften betreffende de badcostuums op het strand. Hij keurt het af, dat de men- schen op het vrije strand blijkbaar mogen, doen wat zij. willen en dat de memscben op het gereserveerde gedeelte badmantels moe ten dragen. Spieker vraagt of dat niet een beetje ouderwetsch is. Wethouder Laan beaamt, dat de men- schen op het gereserveerde gedeelte een bad mantel moeten dragen. Vroeger ontkleedden de menschen op het vrije strand zich zoo maar aan den duinrand, wat voor vele ande ren erg hinderlijk was. Dat is nu uit. Ieder die een bad wil nemen, moet zich in een tent ontkleeden. „Ik zelf", zegt spireker, „ben waarlijk niet voor een kleinte vervaard (luid gelach), maar ik kan begrijpen, dat vele an deren die uitkleedpartijen zoo maar in het openbaar hinderlijk vinden. Het dragen van badmantels op het vrije strand, waar meest al heel eenvoudige menschen komen, kan men echter niet verplichtend stellen, omdat men niet van arbeidersgezinnen kan vergen, dat ze voor alle gezinsleden een badmantel aan schaffen". De heer Kremer vindt dat toch wel heel erg eenzijdig. Hij begrijpt niet, waarom de menschen op het gereserveerde gedeelte, ook bij een hittegolf, nog een badmantel over het badcostuum moeten dragen. De heer Laan geeft in overweging, om daar toch geen verandering in te brengen. De heer Schulz merkt op, dat men het aan de arbeidersgezinnen onmogelijk zou ma ken om te kampeeren als het dragen van bad mantels verplichtend werd gesteld. De heer Prinsenberg zegt, dat er een algemeene klacht is over de ongegeneerde kleeding (als men dit tenminste nog kleeding kan noemen), die sommige menschen op het strand dTagen. Spreker heeft er ernstig be zwaar tegen om aan de menschen toe te staan, nog minder kleeding aan te trekken. Wethouder Laan waarschuwt nog eens tegen het afschaffen van badmantels. .An ders komen er weer duizenden Amsterdam mers en Haarlemmers en dan blijven de Bloe mendalers weg". De heer Kremer stelt voor het verplich tend stellen van het dragen van badmantels ook op het gereserveerde gedeelte af te schaf fen. Wethouder Laan: „Ik waarschuw jullie!/ Dan wordt het weer een misse boel!" Over het voorstel van den heer Kremer staken de stemmen met 7 tegen 7. (Webhou der Bornwater had de vergadering ver laten) In de volgende vergadering zal dus her stemd moeten worden. De heer De Clercq vraagt verbetering van het plaveisel in de Sboilberglaan en Von- deillaan. Wethouder Laan antwoordt, dat inert met de Vondellaan reeds bezig is. Hij wil mi echter den Duin en Daalscheweg vóór laten gaan. Hij wil dien laten verbroeden en eea voetpad door het groen laten maken. Dé andere wegen moeten dan nog maar eensi een jaartje wachten. De heer Cassée vestigt de aandadht op den slechten toestand, van het plaveisel van! den Vijverweg bij den Stationsweg. Het zit daar vol met kuilen. Wethouder Laan zegt verbetering toe. Meer zitbanken In dé gemeente* De heer Cassée vraagt het plaatsen vaii zitbanken in de ELswoufeslaan en op derf Duinlustweg. Vele menschen willen hier vari het natuurschoon genieten, maar zij moeten dit staande of loopende doen, want iedereen wil niet in het gras zitten. Wethouder Laan belooft het aan dé eige«< naars van deze wegen te zullen vragen. De heer Schulz vraagt ook het plaatsen! van een bank aan het begin van de Donkere Laan bij „Wildhoef". Wethouder Laan geeft toë, dat dit in derdaad een heel mooi punt is. Hij zal het} verzoek overwegen. De heer Schulz vraagt ook aandacht vooï het parkeeren van auto's op hoofdverkeers wegen. Hij vindt het heel gevaarlijk, dat er dikwijls auto's aan beide zijden van den weg stilstaan. De Voorzitter antwoordt, dat dit geert gemakkelijke kwestie is. Hij zegt echter over weging toe. De heer Kooiman vraagt een hekje té laten plaatsen om het plantsoentje op den Bloemendaalscheweg bij den Rustenburger- weg. Telkens rijden er auto's over heen, waar door het plantsoentje vernield wordt. Wethouder Laan antwoordt, dat hij juist dit hekje heeft laten wegnemen, omdat zulk een afrastering zoo foei-leelijk staat. In Hil versum heeft men die hekjes ook weggeno men en dat staat veel mooier. Bovandien kosten die hekjes veel aan onderhoud, want ze moeten dikwijls geschilderd worden. De gemeente wordt door deze hekjes ontsierd. De automobilisten die er overheen rijden, zullen dat wel per ongeluk doen, dus dan zullen ze dit ook wel over de hekjes doen. Onvoor zichtige autobestuurders rijden ook wel brug leuningen kapot. De hekjes hebben echter weer dienst gedaan, want ze zitten allemaal in het beton. (Gelach). Spreker zal het echter nog eens „bekijken". De heer D e W a a 1 M a 1 e f ij t. vraagt meer politietoezicht bij het Julianaduin. Hij heeft gezien, dat daar vandalisme van de ergste soort plaats heeft; ongeveer twintig jongens heeft hij er bezig gezien met het aftrekken van dennenappels, waarmee ze dan gingen gooien. Ook fietsen de jongens daar telkens de schuine helling af. Als dit zoo doorgaat, dan zal het mooie duin worden vernield. Spreker heeft er een half uurtje vertoefd, in de hoop, dat daar een politieagent zou ver schijnen, maar dat is niet geschied Wethouder Laan zou het niet prettig vin den om het Julianaduin in den vacantietijd te sluiten. De Voorzitter zegt toe er als hoofd van de politie zijn aandacht aan te zullen wijden. De heer Hogenbirk juicht het toe, dat de heer Cassée het plaatsen van meer banken bepleit heeft. Spreker vraagt ook een bank bij de Prot. Kerk. Wethouder Laan zegt dit toe. De heer Lu den betreurt het, dat het mooie perk bij den koepel van de familie Van Tienhoven verwijderd is en plaats heeft ge maakt voor een leelijke oppervlakte rood puin. Wethouder Laan antwoordt dat dit perkje we! mooi was. maar dat het aan het verkeer in den weg stond. Te vijf uur wordt de vergadering geslo ten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10