IJMUIDEN Tijdelijk 201 korting VELSEN BEVERWIJK HEEMSTEDE ZANDVOORT Stoom- en verfprijzen japonnen J. LOTTGERING. BENNEBROEK HILLECOM LISSE MARKTNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 15 AUCUSTUS 1931 Het is „af". Daarbij komt nog, dat de optre dende personen en dieren soms de zonder lingste gedaanteverwisselingen ondergaan. Een voorbeeld: Op het miniatuur-tooneel verschijnt een danseres, die na een gracieu- se dans ten beste te hebben gegeven, plot seling verandert in een luchtschip; twee kereltjes loopen er druk gesticuleerend om heen, stappen vervolgens in de gondel, de Zeppelin stijgt met veel geraas op en vliegt het hemelruim in. Tal van dergelijke op merkelijke staaltjes krijgt men te zien. Verder biedt het programma een koddig teekenfilmpje „Brand", het gebruikelijke Ufa geluidsnieuws en een wetenschappe lijke film betreffende het leven van de zee robben. Polygoon's geluidsjournaal o.m. de kermis in Middelburg en de autotentoon stelling te Scheveningen. REMBRANDT THEATER Liane Haid en Willy Forst in „Das Lied ist aus". Hoe goed gezien het was om „Das" Lied ist aus" weer eens voor een week te geven, bleek Vrijdagavond al direct bij de eerste en tweede voorstelling uit de groote liefhebberij die er bleek te bestaan. We twijfelen niet, of onder de vele bezoekers waren er ver scheidene, die de film voor de tweede maal kwamen zien, omdat er zoo verbazend veel goede momenten in „Das Lied ist aus" voor komen, die men graag twee- ja driemaal ziet, zonder dat het te veel wordt. Voor de enkelen, die den inhoud van de film nog niet kennen, geven we hier, heel in 't kort, den inhoud. Tilla Morland (Liane Haid) de gevierde operette-ster zingt in de Carltonbar een van haar nieuwste schlagers ,,De kleine garde-officier". Ieder luistert ge ïnteresseerd en geboeid, wanneer plots een jongeman uit het publiek zeer demonstratief opstaat den kellner roept om te betalen en heen gaat. Verbazing en verontwaardiging in de zaal! Tilla Morland is zoo gebelgd, dat ze weigert verder te zingen en vertrekt, diep beleedigd. Tilla heeft een privé-secretaris noodig. Onder de vele candidaten, ontdekt ze den man die haar in de Carltonbar zoo ge griefd heeft. Zij besluit hem de betrekking te geven, omdat ze wil weten, waarom hij zoo onhebbelijk optrad. Ulrich Weidenau (Willy Forst) blijkt een zeer veelzijdig man te zijn, die behalve privé-secretaris zijn, nog heel wat meer kan. Hij is een uitstekend zanger met een geestige voordracht, die zichzelf zeer verdienstelijk accompagneert op de vleugel. Zijn marionnettentheater amu seert zijn meesteres in hooge mate. Verder is zijn geheele persoonlijkheid wel geschikt om een vrouwtje als Tilla Morland te boeien. Hoe en waarom alles anders loopt dan èn Tilla èn Ulrich èn wij, publiek, zoo graag zouden willen, moet u maar zelf gaan zien en oordeelen of Tilla en Ulrich gelijk hebben in deze oplossing. Een vroolijken, prettigen, gezelligen avond zult U in elk geval hebben in Rembrandt. Het programma heeft het bekende verloop. Na de openingsmarsch, het Polygoons Holl. geluidsnieuws, daarna Paramount «Sound Journaal. De geluidsteekenfilm van Max Fleischer „Silly Scandals" en daarna het too- neelnummer „Maciste en Co.". UIT DE OMSTREKEN DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT. Deze week was er weer niet te klagen over te weinig vischaanvoer, Maandag wa ren er zelfs 21 stoomtrawlers aan den af slag met flinke partijen visch. De besommingen gingen wel niet erg hoog, doch door elkander genomen waven ze tamelijk goed. De motortrawler „Aintje" markts her oWensdag ook met de visch van de „Betjv", die aan de Westkust op de vis- scherij bleef, beide schepen maakten teza men een besomming van f 8000, wat voor de Westkust niet meegevallen is. De visch- prijzen waren over 't algemeen heel goed, er werd voor de hake zelfs f 90 betaald en de andere vischsoorten behielden ook een goeden prijs, wat wel in hoofdzaak te dan ken zal zijn aam het zeer koele weer. Vrijdag kon de electrlsclie afslag blijven rusten, want er was niet één stoomtrawler of logger aan den afslag, alleen een vijftig botters en deze gaan nog niet over het electrische mijntoestel, dat zou ook te veel tijd in beslag nemen aam de voor-werk- zaamheden. Het zal de vraag zijn, of deze kustvisschers- hier wel ooit electrisch hum visch zullen verkoopen, want er blijkt onder ds grootere schepen ook al weinig animo meer voor dat electrisch mijnen te zijn. Het is nu al geruimen tijd alleen Vrijdags verkoopen over de klok (zooals het nieuwe mijntoestel hier genoemd wordt) en een en kelen keer op andere dagen, als er pekel haring verkocht moet worden, doch verder komt het niet. BIJNA VERDRONKEN. In den namiddag had op het stille strand alhier, even voorbij paal 57, een ernstig on geval kunnen gebeuren, hetgeen aan twee dames stellig het leven had kunnen kos ten. Beide dames hadden zich bij het baden te ver in zee begeven en kregen het. op een ge geven oogenblik te kwaad met den stroom. Het gelukte een heer, welke eveneens in de inmiddellijke nabijheid der dames aan het baden was, de dames vast te grijpen, doch door den sterken stroom welke er stond, kon hij met de beide dames het strand niet meer bereiken. Van het strand af werd de hachelijke si tuatie, waarin het drietal zich bevond, opge merkt en weldra vormden verschillende strandbezoekers een keten, door zich gekleed hand in hand in zee te begeven. Men mocht er gelukkig in slagen het drietal behouden op het strand te brengen. De dames hadden echter nog al veel water binnen gekregen, doch konden na eenige ©ogenblikken, erg geschrokken en nog zeer onder den indruk, huiswaarts keeren. Men ziet hier weer uit, hoe gevaarlijk het is, zonder toezicht te baden en zich te ver in zee te wagen. BEGRAFENIS D. F. G. SCHILLING. Naar wij vernemen zal het college van B. èn W. der gemeente Velsen bij de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van den heer D. F. G. Schilling, oud-wethouder van sociale zaken tegenwoordig zijn. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Engelsche s.s. „Momkstone" is Vrij dagavond in ballast van Londen aan het Hoogovenbedrijf te IJanuiden aangekomen om ijzer te laden. Het Nederlandsche passagïersstoomsohip „Simon Bolivar" van de K.N.S.M. is Vrijdag middag met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar West-Indië vertrokken. De Italiaansche opleidingschepen „Christof ore Columbo" en Vespucci" zijn Donderdag avond te IJmuidcn aangekomen en opgevaren naar Amsterdam, alwaar deze schepen eenige dagen zullen verblijven. Het uitgaande s.s. Orpheus" van de K. N. S. M. heeft aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, een partij ijzer bijgeladen en is hedenmorgen nar Kopenhagen vertrokken. De Nederlandsche motarschoener „Vted- derveen", welke eenige dagen in het binnen- toeleidingskan aal tot de middenshüs te IJmuiden heeft vastgemaakt gelegen, as Don derdagavond vertrokken met bestemming naar Ipswich. Het Nederlandsche s.s. „Waalhaven", het welk ruim 3 maanden in de Aansterdamsche haven heeft opgelegen, is wederom in de ataart gebracht en Is Vrijdagmiddag van IJmuiden vertrokken met bestemming Ham burg, om aldaar te laden voor Zuid-Ameri- ka. SCHEEPVAARTBERICIITEN. Binnengekomen schepen. 14 Augustus. Noorsch Torejarl, Rotterdam. Ned. Ganymedes, Hamburg. Noorsch Hommeledal, Goole. Ned. onderzeeboot O 12, Noordzee. Engelsch Toftwood, Belfast. Finsch Albert Oasimir, Ohristinestedt. Engelsch Monkstone, Londen. Zweedsch, Patria, Rotterdam. 15 Augustus. Vertrokken schepen. Letseh, Everene, Leningrad. Estlandsch Kodumaar, Talin. Ned. Stad Zwolle, Rotterdam. Spaansch, Ante Topic Immingham. Ned. imotor Simon Bolivar, Colombo Ned. Waalhaven, Hamburg. Noorsch, Hommeledal, .Rassö. Duitsch, Aspa, Cuxhaven. Zweedsch C. G. Tunlin, Frederiksstad. Ned. motor Sambre, Parijs. Finsch, Onnetar, Rotterdam. Ned. Eos, Rotterdam. Engelsch, Tringa, Liverpool. Engelsch, Toftwood, Durban. VAKBEKWAAMHEID In verband met de heerschende crisis in het visscherijbedrijf, hebben de reeders vau IJmuiden eenigen tijd geleden de aandacht van de opvarenden van de stoomtrawlers ge vestigd op de noodzakelijkheid zich te bekwa men voor het certificaat van de internatio nale regeling ter voorkoming van aanvaring op zee en van de toepassing dier regelen. De reeders hadden daartoe onder de ODva- renden een circulaire doen verspreiden en"aan de pers verzocht deze ook in haar kolommen op te nemen met een woord van aanbeveling. Aan deze oproeping is door velen gehoor gegeven en de resultaten stemmen zeker tot tevredenheid. Reeds zijn de certificaten uit gereikt, waarvan te IJmuiden 50 en te Eg- mond aan Zee 31. Aan 20 opgekomenen voor het examen te IJmuiden en aan 7 te Egmond aan Zee kon het diploma nog niet worden uitgereikt. IJMUIDEN'S A CAPELLA KOOR De prijzenkast, die eenige weken geleden op een feestavond door het bestuur van IJmui- den's a Capella koor aan de leden werd ge schonken, is thans te bezichtigen in de ban ketbakkerszaak van den heer Wildschut, Ken- nemerplein te IJmuiden. Alle behaalde prijzen zijn in de kast ten toongesteld. BEZOEK VAN MINISTER MR. T. J. VERSCHUUR AAN DE HOOGOVENS Met den trein van 11 uur 14 arriveerde Vrij dagmorgen de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, Mr. T. J. Verschuur aan het sta tion te Beverwijk teneinde een bezoek te brengen aan de hoogovens en haar neven- bedrijven. De Minister werd rondgeleid door de Direc tie en bezichtigde de terreinen van de hoog ovens terwijl een afsteek van een hoogoven bijgewoond werd. Des middags gebruikte Zijn Excellentie In het casino van de hoogovens den lunch, waarna in de middaguren nog een bezoek ge bracht werd aan de cementfabriek" en de stik- stoffabriek. SCHAFTLOKAAL CnR. FARRIEKS- EN TR AN SPORT ARBEIDERSBOND. Onlangs werd door den architect Ant. ten Broeke aanbesteed het bouwen van een schaftlokaal aan de zuidzijde der visschers- haven voor den Nederl. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders, waarbij laag ste inschrijf ster was de fa. van Beelen en v. d. Plas alhier. Het werk is toen niet gegund als zijnde bo ven de begrooting. Na gehouden herbested'.ng is het werk op gedragen aan de fa. Mulder en Rijke alhier. HEER SCHILLING. Aan Schilling. Als een machtige eik stond hij sterk, onver vaard,' In het woud van den arbeid. VastgeWorteld in d' aard. De jaren van storm had de stam niet ge bogen, Hij vocht voor de werkers, Trots miskenning en logen. Hij zaaide het zaad in den vruchtbaren grond, Gaf het leven en wasdom, Schonk den werkers hun Bond Als eerste op de bres bij nacht en bij dag Was hij werkelijk een herder, Hij was er één van hun slag. Maar langzaam kroop nader door den vrucht baren grond De worm, die ging knagen Aan den stam van den Bond. Nu is hij gevallen, na een leven vol strijd Maar eerbied en dank, Dezen leider gewijd. De dank voor zijn voorbeeld en onkreukbare trouw, Is wel het minst wat wij geven, In deez' dagen van rouw. VELE VRIENDEN EN HAVENARBEIDERS MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De nieuwe steunregeling. Naar wij vernemen heeft Donderdag avond een vergadering plaats gehad van de besturen van Maatschappelijk Hulpbetoon met de commissie van advies uit de vak- centralen en den wethouder van financiën, naar aanleiding van de gewijzigde steunre geling, welke ingevoerd zal worden in ver band met de Rijkssubsidie. Daar de bezwaren welke door de com missie uit de vakcentralen op genoemde steunregeling waren ingediend, niet onder vangen konden worden, zal deze zaak voor- loopig in handen gesteld worden van het College van B. en W. De nieuwe steunregeling is echter met in gang van Vrijdag 14 Augustus ondanks de bezwaren der vakcentralen ingevoerd. De vakcentralen zullen echter hierbij niet stil blijven zitten, zij zullen op Maan dag 17 Augustus een gecombineerde verga dering beleggen om verdere stappen te be raden. JEUGDFEEST ROODE VALKEN De Roode Valken in Noord-Holland zullen op 5 en 6 September het jeugdfeest in onze gemeente vieren. Deze Roode Valken vormen een onderafdeeling der A. J- C. Door ruim 1200 jongens en meisjes zal aan dit feest deelgenomen worden. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Maandag 17 Augustus 1931, des namiddags 7 uur ten gemeentehuize.. Op de agenda komt échter als eenig punt voor: Besloten vergadering. „KINDERVREUGD". Door den heer S. Luttik te Velsen (N.) wer den van de feestelijkheden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de vereeniging „Kindervreugd" en het in gebruik nemen dei- glijbaan, eenige filmopnemingen gemaakt. Deze film zal nu op Woensdag 19 Augustus in het clubgebouw afgedraaid worden voor ouders en genoodigden. HET VRAAGSTUK DER RADIO DISTRIBUTIE. Met betrekking tot het vraagstuk der radio distributie, dat in deze gemeente nog steeds niet tot oplossing is gebracht, werd in de raadsvergadering van 27 Aug. 1930 reeds een voorstel aangenomen van den heer W. Maters, waarbij werd besloten niet over te gaan tat gemeentelijke exploi tatie eener redio-centrale, maar aan plaatselijke particuliere firma's met steun van de N.V. Philips te Eindhoven de radio distributie op te dragen, echter op zoo danige voorwaarden, dat de gemeente geen risico liep en ten allen tijde gerechtigd zou zijn het bedrijf over te nemen. Eerst op 17 Februari van dit jaar kwam de bereidver klaring der betrokken firma's Van Lunzen, Minkema en de N.V. v.h. C. Nijman bij het gemeentebestuur in. Bij navraag is echter gebleken, dat de concessie voor het exploi- teeren eener radio-centrale door het Rijk wordt verleend, zoodat het stellen van voor waarden, als in het voorstel Maters bedoeld, bezwaarlijk zal gaan. Dit zal wel mogelijk zijn, indien de gemeente de concessie om een radio-centrale te explolteeren, zelf aan vraagt, en, na die verkregen te hebben, de exploitatie onder bepaalde voorwaarden overdraagt aan bovengoemde gegadig den, die' reeds te kennen hebben ge geven daartegen geen bezwaren te hebben Tevens is ter sprake gebracht, om de afd. Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en Duin in de radio-centrale te betrekken. De met die gevoex-de onderhandelingen heb ben tot een gunstig resultaat geleid. B. en W. hebben den raad op grond van een en ander voorgèsteld om aan den Minister van Waterstaat machtiging te verzoeken voor den aanleg en de exploitatie van een radio centrale in de gemeente Beverwijk en in Wijk aan Duin en na verkregen machtiging de concessie voor het exploiteeren over te dragen aan de genoemde firma's. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel oksels en voeten bchandele men met Purotpoeder. Dit is liet meest afdoende middel daarvoor. Purolpoeder kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. KINDERFEESTEN. Naar wij vernemen zijn de kinderfeesten, georganiseerd door de Winkeliersvereeniging „Plan West", nader vastgesteld op Donder dag 20 Augustus a.s. Des namiddags te 1 uur verzamelen de deelnemers zich het gemeen teterrein nabij het C. H. Moensplein, ten einde hun ballon in ontvangst te nemen. Be geleid door een muziekcorps wordt een rond gang door de gemeente gemaakt, waarna de ballons worden losgelaten. Verder zal den kinderen nog een poppenkast-vertooning worden aangeboden. ONDERWIJSVOORDRACHTEN. B. en W. hebben den gemeenteraad voor gesteld om aan de Gemeentelijke Huishoud en Industrieschool in vasten dienst te be noemen tot leeraressen in fraaie handwer ken en stof versieren mej. H. C. Nieuwenhuy- zen; in koken, voedingsleer en warenkennis mevr. M. Holdert-Heil; in lingerienaaien, knippen .verstellen, mazen en stoppen mej. E. Zwaan; in costuumnaaien, knippen en stoffenkennis, tevens leidster der school mej. M. W. Capelle, in huishoudkunde, waschbe- handeling, strijken en gezondheidsleer mej. I. van Straaten, in algemeen vormend on- dei-wijs mevr. J. M. Sonneveld-van Mensch. EEN WACHTLOKAAL VOOR AUTOBUS PASSAGIERS. Reeds vele jaren werd op het Meerenstein- plein, het eindpunt van autobusdiensten in verschillende richtingen, de behoefte gevoeld aan een wachtgelegenheid voor de aütobus- reizigeïs. Het bedrijf van Openbare Werken heeft thans een plan ontworpen om in deze dringende behoefte te voorzien en tevens om enkele verkeersverbeterlngen in te voeren. Het Meerensteinplein is nl. een van de ge vaarlijkste verkeerspunten, in het bijzonder als gevolg van de omstandigheid, dat de Oos terwij k- en de Meerensteinstraat beide op dit plein uitkomen en direct als een weg aan sluiten op den Rijksweg AlkmaarHaarlem. Volgens het ingediende plan zal de aan plakzuil worden verwijderd, waardoor gele genheid gevonden wordt midden op het plein het wachtlokaal te bouwen. Voorts wordt in overweging gegeven, om op het plein en in den Rijksweg een drietal verkeersleiders te plaatsen met verlichte paaltjes en richtings borden, zoodat het verkeer steeds rechts op den Rijksweg geleid wordt. De kosten van deze voorzieningen zijn be groot op f 2400. B. en W. die de voorgestelde oplossing van groot belang voor het verkeer achten, hebben den raad voorgesteld het be- noodigde crediet te verleenen. RAADSVERG ADERING. De gemeenteraad houdt op Dinsdag 25 Augustus een openbare vergadering ten raad- huize ter behandeling van de volgende pun ten: 1. Benoeming van personeel der gemeen telijke Huishoud- en Industrieschool. 2. Aanbieding gemeenterekening 1930. 3. Praeadvies op het adres van de afd. Vel sen van den Bond van Nederlandsche On derwijzers betreffende de belooning van plaatsvervangers van schoolhoofden. 4. Praeadvies op het adres van het be stuur der R.-K. Meisjesschool, Peperstraat, houdende verzoek om beschikbaarstelling der benoodigde gelden voor den aanleg van een gasverwarmingsinstallatie. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening op het beheer van het openbaar slachthuis. 6. Voorstel tot het aanvragen van machti ging voor het aanleggen en exploiteeren van een radio-centrale in de gemeente Beverwijk en in de afdeeling Wijk aan Duin der ge meente Wijk aan Zee en Duin en tot het t. z. t. overdragen der concessie aan een drietal particuliere gegadigden. 7. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor den bouw van een wachtlokaal voor autobuspassagiers op het Meerensteinplein en voor het aanbrengen van verschillende verkeersverbeteringen ter plaatse. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. DE NIEUWE PASTOOR IN DE ST. BAVO- PAROCHIE Vrijdagavond heeft de nieuwe pastoor der Sint Bavolcerk, de zeereerw. heer J. M.. van der Tuyn zijn intrede gedaan in zijn nieuwe parochie. In een zestal auto's, voorzien van de geel witte vlaggen, en waarin gezeten waren de pastoor, zijn ouders en het kerk- en armbe stuur arriveerde onder klokgelui de stoet om half acht voor de kerk. Hier waren ter verwelkoming aanwezig een 50-tal bruidjes, witte bloemen dragende, ter wijl. de verschillende R.K. organisaties met hun vaandels tegenwoordig waren om den pastoor een vaandelgroet te brengen. In het kerkportaal wrden de pastoor en een tweetal andere geestelijken met de kerkelijke gewaden omhangen, waarna de pastoor, voor afgegaan door de bruidjes en de vaandels het kerkgebouw betrad, terwijl de geloovigen een welkomstlied zongen. De oudste kapelaan der parochie, de wel- eerw. heer A. van Schaik sprak daarna een kort welkomstwoord, waarin hij memoreerde het heengaan van den grijzen pastoor, en te vens zijn voldoening er over uitsprak dat ons land nog voldoende priesters heeft om de Goddelijke zending te verrichten. Hierna celebreerde de nieuwe herder een plechtig kort Lof, terwijl de plechtigheid werd besloten met het zingen van een lied. Heden zou de pastoor door den plaatsver vangend deken van Haarlem, pastoor Sondaal plechtig worden geïnstalleerd. Hedenmiddag tusschen half 3 en 4 uur Is er gelegenheid om in de pastorie met den nieu wen pastoor kennis te maken. ITALIAANSCHE OPERA. Maandag 17 Augustus wordt dor bemidde ling van de V. v. V. in „Groot Badhuis" een Operaconcert gegeven door de Italiaan sche opera. Medespelenden: Sara Scuderi, Nunu San- chioni, Nedia Govaceva, Aless Ziliani, Luigi Fort, Antenore Reali, Eraldo Goda. Maestro Accompagnatore Vincenzo Mariiil. HET KAMPEEREN. Zondag 2 Augustus was het voor het Zui- derstrand een recorddag, wat de tenten be treft. 450 tenten van alle grootte en ver scheidenheid. Na Zondag is het aantal ver minderd, maar nog altijd staan er een 150. waarvan de laatste meer dan een K.M. van de eerste verwijderd is. Al blijven er nog vele wenschen, de kam- peerbevolking is tevreden. Een oogenblik dreigde de goede harmonie verbroken te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Houtstraat 5 a, Telef. 10771 worden omdat voor 't gebruik der W.C.'s 2 1/2 cent per persoon door de geméente ge vraagd werd. Gelukkig is dit tarief terugge bracht tot 1 cent. Een andere vraag is of- voor de groote uitgestrektheid er nog niet meerdere W.C.'s kunnen komen. VERKOOP GRONDEN. De bouwgronden van Baron van Ittersum aan de Duinlaan zijn thans alle verkocht. Een stuk van 1000 M2. is aangekocht door de gemeente voor bouw van een postkantoor. Het restant is in handen gekomen van het Prov. Waterleidingbedrijf. Op deze gronden zullen bronnen worden geslagen voor water winning. COLLECTE. Aan de afdeeling Bennebroek van de R.K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht" is door B. en W. vergunning verleend voor het houden van een speldjesdag op Zondag 30 Augustus. RIJWIELDIEFSTAL. Wederom is een heerenrijwiel ontvreemd dat eenige oogenblikken onbeheerd stond voor het café van den heer Hensen in de Molenstraat. EEN DORSTIG TWEETAL. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn twee beschonken personen, die waar schijnlijk naar hun idee nog niet genoeg ge dronken hadden, met behulp van een valschen sleutel, het café van de Wed. Schrama in de Molenstraat binnengedron gen. Toen de bewoonster beneden kwam, eischten zij sterken drank, die hun natuur lijk niet verstrekt werd. Een buurman waar schuwde de politie, die spoedig te plaatse was en een der mannen inrekende; de andere had de vlucht genomen. Tegen beiden werd wegens huisvredebreuk proces-verbaal opgemaakt. H. G. HOPMAN f In den ouderdom van 52 jaar is in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden onze plaatsgenoot, de heer H. G. Hopman, direc teur der N.V. P. Hopman Zonen. De overledene was voorzitter der Nederl. Gladiolusvereeniging, voorzitter van den Bond van Patroons in het Bloembollenbe- drijf, terwijl hij een groote stuwkracht is geweest bij de oprichting der Coop. Veilings- vereeniging „Hillegom". Goed spreker als hij was, werd hij meermalen namens de Hille- gomsche afdeeling van Bloembollencultuur afgevaardigd naar de algemeene vergade ring. Voor het personeel was hij een zeer humaan patroon. De teraardebestelling heeft Maandagmid dag op de Algemeene Begraafplaats alhier plaats. PRIESTER FEESTELIJK INGEHAALD Vrijdagavond werd een stoet met 16 auto's gevormd voor de R.K. Pastorie, welke om 7.30 uur den neomist Pater P. Schoone op plechtige wijze aan het station Lisse heeft ontvangen. Voorafgegaan door het fonfarecorps Adolf Kolping werd door bet be^lagde dorp ge reden; de stoet werd ontbonden bij dei R.K. Kerk. Hier droeg Pater Schoone een plech tig lof op. Na afloop daarvan werd de stoet weder gevormd en gereden naar het woon huis van de moeder van den neomist in de Van-der-Veldstraat. Pater P. Schoone werd op 4 Juni te Ouden bosch priester gewijd en zal op Zaterdag 15 Augustus zijn eerste plechtige mis te Lisse opdragen. Dit is in één maand tijd de derde priester die te Lisse plechtig wordt ingehaald. BEVERWIJK. Noteering van den 14en Augustus 1931. Postelein per kist f 0.40 Andijvie per kist f 0.10f 0.40. Wortelen per 100 bos f 13f 14. Komkommers per 100 f 1f 4. Augurken per slof f 0.25f 0.80. Aardappelen, klei per K.G. f 0.06f 0.07. Id. zand per K.G. f 0.08. Doppers per Kilo f 0.20f 0.24. Capucijners per Kilo f 0.20f 0.26. Raspers per Kilo f 0.20f 0.32. Snijboonen per K.G. f 0.16f 0.24.. Keerenboonen per K.G. f 0.08f 0.13. Trosboonen per K.G. f 0.16f 0.20. Roodekool per 100 f 4. Savoyekool per 100 f 6. Bloemkool per 100 f 4f 15. Uien per Kilo f 0.04. Sla per kist f 0.05—f 0.30. Rabarber per 100 bos f 6. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie per bos f 0.05. Appelen per K.G. f 0.26—f 0.30. Peren per Kilo f 0.09f 0.12. Pruimen per K.G. f 0.34f 0.56. Aardbeien per schoteltje f 0.22. Frambozen per doosje f 0.32. Bessen per slof f 1.25.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10