HANDBOOCSCHIETEN. ZWEEFVLIEGEN. HENCELEN GYMNASTIEK WIELRIJDEN LAWNTENNIS DAMMEN BILJARTEN VOETBALNIEUWS v. s. v. „Vooruitgang zij ons Streven" Hoewel <ie „hoofd"-concoursdag pas op 13 September wordt gehouden, zijn de feeste lijkheden ter eere van het 40-jarig bestaan der handboogschutterij „Vooruitgang zij ons Streven" te Santpoort reeds Zaterdag j.l. aan gevangen. Een en ander vond zijn oorzaak in het feit, dat men een tweetal Brabantsche vereengingen bereid had gevonden aan het concours deel te nemen, daar ze Zondag 16 Augustus toch zouden deelnemen aan het concours van „Claudius Civilis" te Amsterdam welke schutterij haar 80-jarig bestaan (her denkt. Nu staan in de handboogschutterij-wereld de Brabantsche schutters-capaciteiten hoog aangeschreven, zoodat men er bij V.Z.O.S. wel een vervroeging der feestelijkheden voor over had, wanneer daarmede een deelneming van 2 Brabantsche schutterijen te bereiken viel. Jammer genoeg echter hield een dezer ver- eenigingen haar woord niet, zoodat Zaterdag j.l. alleen arriveerde de vereeniging „Vrede en Vermaak" uit Heeze met 2 zestallen. Boven dien had deze vereeniging in haar midden den 78-jarigen heer A. Manders, den man, die 40 jaar geleden V.Z.O.S. opridhtte en die tal van jaren voorzitter is geweest. Des middags drie uur vond door den voor zitter, den heer De Lange de officieele ver welkoming der gasten plaats. In het bijzon der heette hij den heer Manders welkom, den man die tot de oprichting den stoot gaf. Vermoedelijk zal deze niet verwacht hebben, dat „zijn" vereeniging nog eens met hem in haar midden haar 40-jarig bestaan zou herdenken. De heer Manders kan trotsch zijn op zijn vereeniging, want V.Z.O.S. is in de schutterswereld wat geworden. We zullen hem steeds in eere houden als een van de beste yoorgangers. De oude heer Manders dankte hierop op aardige wijze voor de hartelijke woorden tot hem gesproken. „Moge V.Z.O.S. blijven bloeien tot in lengte van jaren", aldus eindigde hij, waarna de Brabantsche schutters op hun eigenaardige wijze „Lang zal hij leven!" aan hieven. Hierna gingen de Brabanders op des vrije baan hun geluk beproeven. Vooral de heeren Engelen (een jong schutter, doch die reeds deel uitmaakte van het Nederlandsch 12-tal, dat tegen België kampte) en Van Hussel, bleken goede schutters te zijn. Ze behaalden resp. 23 en 22 punten met de volgende cijfers (5 is het hoogst)5, 5, 4, 4, 5 en 5, 5, 3, 4, 5. Geen wonder dat de pijlenjongen die één cent per roos verdient vroolijk keek bij zulke schutters! Op de overdekte baan bleken de heeren minder goed thuis (ze schieten in Brabant op buiten-banen). Alleen Engelen, die in 16 schoten 63 punten behaalde (4 rozen) toonde zich ook hier een schutter van klasse. „Vrede en Vermaak" behaalde in de korps wedstrijd 269 punten (8 rozen) Voor de Eere wedstrijd behaalde zij 168 punten (10 scho ten). Voor den personeelen kampioensprijs •behaalde A. Engelen 22 punten (één 2 en 5 vieren). Het tweede zestal dong mee in den korps wedstrijd en in den kampioenswedstrijd. Voor eerstgenoemde kamp (16 schoten) maakte het 184 punten, voor laatstgenoemde 61 pun ten (6 schoten). Individueel stond P. Stienen met 17 pun ten (6 schoten) bovenaan Concours van „Het Baarsje". Zondag werd door „HetBaarsje" het uit geschreven concours ter herinnering aan haar 15-jarig bestaan gehouden in de Ring vaart te Vijfhuizen. Des morgens half negen vertrok men uit het clubgebouw naar den waterkant. De vangst kon niet schitterend genoemd worden. Na afloop werd naar het clubgebouw aan den Jansweg gereden. Vóór de uitreiking der prijzen werd door het Vischcollege „De Baars" uit Schagen als blijk van waardee ring aan „Het Baarsje" een bloemenmand aangeboden, hetgeen door den heer Veen, voorzitter van „Het Baarsje", met een dank woord werd aanvaard. Door den heer Reij broek werd namens den Haarlemschen Hengelaarsbond een groote zilveren beker aangeboden; hij sprak hierbij den wensch uit, dat de samenwerking steeds nauwer moge worden. Tenslotte werd door den Voorzitter van den Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en omstreken, den heer Larson, een geschenk aangeboden. Nadat de voorzitter allen bedankt had voor de verschillende blijken van belangstelling, werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. Voor den persoonlijken wedstrijd:" le prijs Groenendijk, Leiden, met 11 stuks; 2e prijs M. Willems, Haarlem; 3e prijs Oost veen, Leiden; 4e prijs H. Jansen, Bussum; 5e prijs J. Wildschut, Haarlem; 6e prijs Teling, 7e pr. v. Klaveren, Leiden; 8e pr. A. Tuithof, Leiden; 9e prijs L. J. Vernet Jr., Leiden; 10e prijs B. Duitsch, Haarlem; lie prijs M. H. Dreijer, Haarlem; 12e prijs Péper, Haarlem; 13e prijs P. Neuteboom, Leiden; 14e prijs J. M. Stoof, Haarlem; 15e prijs J. Pauw, Leiden; 16e prijs Risschoffer; 17e prijs Rietkerken; 18e prijs P. van Woerkom; 19e prijs v. d. Smidse; 20e prijs prijs P. Jansen en 21 prijs Van Roode; de laatste vier uit Haarlem. Tevens kreeg Groenendijk, uit Leiden, als „held van den dag" een draagmedaille. Voor de Vereenigingen: le prijs De Forel, uit Dordrecht, beker; 2e prijs Haarlemschen Hengelaarsbond, uit Haarlem, beker; 3e prijs D.V.V., uit Haar lem, lauwerkrans; 4e prijs Ons Genoegen, uit Bussum, beker; 5e prijs Hengelsport uit Leiden, lauwerkrans; 6e prijs D.V.S., uit Haarlem, beker; 7e prijs De Ruischvoorn, uit Haarlem, lauwertak; 8e prijs De Brasem, uit Haarlem, beker; 9e prijs Onder Ons, uit Leiden, zilveren medaille; 10e prijs De Dage raad, uit Haarlem, lauwertak; 11e prijs De Grundel uit Haarlem, lauwertak; 12e prijs De Vrije Hengel, uit Haarlem, lauwertak; 13e prijs Onder Ons, uit Haarlem, medaille; 14e prijs De Baars uit Schagen. „De Hengelsport" uit Leiden, kreeg een medaille als hoogst ingeschreven vereeniging en „De Forel uit Dordrecht als verst komende Vereeniging eveneens een medaille. Bekerwedstriid. De Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en omstreken houdt Zondag 23 Aug. een wisselbeker wedstrijd. Voor de aangeslo ten colleges. Er wordt gevischt in de Ring vaart op baars. Er moet gekampt, worden te gen het college „De Ruischvoorn", dat thans den beker in zijn bezit heeft. Aan den wedstrijd nemen zeven colleges deel, nl. De Ruischvoorn. De Dageraad, De Brasem. De Vereenigde Visschers, Het Baars je, De Grundel en „Door Vriendschap Saam- gebracht, i Het kamp komt te Egmond aan Zee. ONDERHANDELINGEN VAN DE A. N. Z. V. VER GEVORDERD. De organisatoren van de zweefvliegerij in Nederland, de Algemeene Nederlandsche Zweefvereeniging, laten, om een stout beeld te gebruiken, geen gras groeien over hun toestellen. Heden vangt te Egmond aan Zee. welke badplaats men hoopt te maken tot het centrale punt voor deze jonge sport, een cu'rsus aan In ihet zweefvliegen. Men spreekt daarbij van een kamp, hetgeen niet gehee! juist is, daar de deelnemers in een hotel zijn ondergebracht. Er zijn twee Duitsche oefen toestellen, type Kassei XII en er is een ge brevetteerd Duitsch zeilvlieger als instruc teur. Eerst zou van Tijen deze functie be kleed hebben, doch hij is plotseling verhin derd. De minimum tijd van deelneming aan de opleiding is gesteld op een week en zweefvlucht-adspiranten van beider kun ne zijn welkom tot het volgen, tegen be taling natuurlijk, van een cursus. Kampioenschappen K. T. K. Zondagmiddag werden onder leiding van den heer R. Verwers op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de wedstrij den voor de At'hletiek-kampioenschappen van den Kennemer Turnkring gehouden. Over 't algemeen waren de prestaties beter dan vorig jaar wat zeer zeker voor een ge deelte te danken is aan de goede terreins gesteldheid. Het woord van dank, bij de prijs uitreiking door den kring-voorzitter, den heer J. Hop, gericht tot den terreinbewaarder, den heer Parson, was dan ook zeker op zijn plaats. De prestaties waren natuurlijk niet te ver gelijken irnet die van de K.NA.U.-cracks maar niet vergeten anag worden, dat voor de gymnasten de athletiek een nevensport is, Ten overvloede bleek de veelzijdigheid uit 't feit, dat verschillende turnsters en turners op meer dan één nummer no. 1 werden. Van deze gymnasten volgt hier het eere-lijstje: mej. A. Tijm (Concordia), 4 overwinningen; P. Spoor (Concordia) 3, J. Verkes (Turnlust Haarlem) 2, C. v. d. Klinkenberg (Bloemen- daalsche G. V.) 2, W. Pronk (idem) 2. Voorts waren er deelneemsters en deelnemers, die zich verschillende -malen no. 2 of no. 3 wis ten te plaatsen. Vergeleken met de resultaten van andere turnkringen bleken die van den K.T.K. lang niet slecht te zijn. Deelneming uit den K.T.K. aan de a.s. athletiekkampioenschappen van het K.N.G.V. is dan ook zeker te verwach ten. Alle on-derdeelen van den uitgebreiden wed strijd verliepen precies op tijd. Ten opzichte van het publiek, dat onverwacht in vrij grooten getale was opgekomen, waren af rasteringen zeker wel gewenscht geweest. Van de Christ. Gymnastiek-Vereeniging „Turnlust" was geen enkel lid ingeschreven. De uitslagen luiden als volgt: Dames: 100 M. hardloopen: 1. A. Thijm (Concordia) 14.5 sec., 2. J. ten Post (Bloemendaalsche G.V.), 3. N. Stapper (Turnhout Beverwijk). 4 x 100 M. estafette: 1. Concordia I 57.2 sec, 2. B.G.V. I, 3. Turn lust B. Verspringen met aanloop: 1. A. Tijm (Concordia) 4.69 M., 2. J. -ten Post (B.G.V,) 3, T. van Halst (Concordia). Hoogspringen met aanloop: 1. R. v. Asselt (B.G.V.) 1.25 M., 2. J. Kluft (Turnlust B.), 3. N. Stapper (Turnlust B.) Duitsche driesprong: 1. A. Tijm (Concordia) 9.62 M., 2. T. van HaLst (idem), 3. A. Jansen (idem). Discuswerpen: 1. M. Bakker (B.G.V.) 26.28 M.. 2. A. Tijm (Concordia), 3. J. ten Post (B.G.V.) Speerwerpen: 1. A. Tijm (Concordia) 26.85 M., 2. A. Osterthun (idem), 3. J. Wegman (idem) Heeren. 100 M. harloopen. 1. P. Spoor (Concordia) 11.8 sec., 2. T. Dijkman, (idem), 3. C. Voogd (Gratia-Plato). 400 M. hardloopen. 1. P. Spoor (Concordia) 54.4 sec., 2. P. Heiligers (Gratia-Plato), 3. A. v. Zadel (B.G.V.) 1500 M. hardloopen. 1. J. Verkes (Turnlust H.) 4 min. 45.4 sec., 2. A. Cleeren (Gratia- Plato), 3. S. Klees (Turnlust B.) 4 x 100 M. estafette. 1. Concordia I, 47.6 sec., 2. B.G.V. I, 3. B.G.V. II. Zweedsche estafette: 1. B.GV. I 2 min. 17.2 sec., 2. Concordia I, 3. S.S.H. Vèrspringen m.a.: 1. P. Spoor (Concordia) 6.16 M., 2. C. v. d. Klinkenberg (B.G.V.), 3. W. v. d. Outenaar (Gratia-Plato). Hoogspringen m.a.: 1. C. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) 165 M., 2. J. Kohier (idem), 3. M. Veenstra (Turnlust B.) Hinkstapsprong: 1. C. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) 13.19 M., 2. C. Cornet (Concordia), 3. P. Heiligers (Gratia-Plato). Polsstokhoogspringen: 1. J. Verkes (Turn lust II.) 3.11 M., 2. W. Pronk (B.G.V.) 3. G. Bonke (idem). Kogelstooten. 1. W. Pronk (b.g.v.) 10.02 M., 2. K. Leguit (Turnlust b.), 3. W. v. Zadel (b' g.v.) Discuswerpen. 1. W. Pronk (B.G.V.) 31.49 M., 2. A. v. Zadel (idem), 3. P. Kruyer (Con cordia). Speerwerpen. 1. J. Kohier (B.G.V.) 39.11 M„ 2. D. Blokker (Concordia), 3. F. Dijkman (idem). h. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een sprintrit voor het clubkampioenschap over 1 K.M. Aan den start verschenen de volgen de renners: Van Egmond, Schijvenaar, v. Dijk, Fabel ,v. Baak, Meng, Moerkerk. Kin- ket, Gruykes, v. Duinern, Kruid, ReLneveld en Fennes Huyboom. Eerste serie: Van Egmond 1, Fabel 2, Kin- ket 3, Meng 4. Tweede serie: Van Dijk 1, Gruyters 2, Reï- ineveld 3, Huyboom 4. Derde serie: Van Baak 1, Schijvenaar 2, Tennes 3. Vierde serie: Van Duinen 1, Kruid 2, Moer kerk 3. Repechage tusschen Moerkerk, Kinket, Meng, Reineveld, Huyboom en Tennes. Moerkerk kwam in de Demi-finale. Daarna werd de Demi-finale verreden met de volgende renners: Van Egmond 1, Fabel 2, n.g. Schijvenaar. Van Dijk 1, Moerkerk 2, n.g. Gruyters. Van Baak 1, Kruid 2, n.g. v. Duinen. De beslissingsrit tusschen Kruid en Fabel bracht Fabel in de finale. De finale bracfet den volgenden uitslag: Van Egmond 1, v. Dijk 2, Baak 3, Fabel 4. Tournament „Duinwijck". 29 AUGUSTUS—6 SEPTEMBER. Het wedstrijdcomité „Duinwijck" organi seert de jaarlijksohe op enwedstrijden van Zaterdag 29 Augustus tot een met Zondag 6 September a.s. op de banen van het Tennis park „Duinwijck" aan den Johannes Ver- iiulstweg te Büoemendaal. De wedstrijden staan open voor ieder al gemeen lid van den N.L.T.B. en voor ieder lid van een vereeniging, welke lid is van den N.L.T.B. Het toumooi is een 2-j. B- tournooi. Er wordt in alle 5 nummers gespeeld, dus dames-enkel en -dubbelspel; heeren-enkel en -dubbelspel, gemengddubbelspel. De wedstrijdcommissie bestaat uit mevr. Van OlstUnger en de heeren Stokmans en De Groot, terwijl beide laatstgenoemden tevens als wedstrijdleiders zullen fungeeren. Gedelegeerde van de NL.T.B. is de heer Tijsseling. De inschrijvingen sluiten Maandag 24 Augustus des avonds te 10 uur bij den heer Stokmans Brederodeweg 76, die ook gaarne nadere inlichtingen wil verstrekken. De winnaars van verled enjaar zijn: Heeren-enkelspel: Blom. Heeren-dubbelspel: De Ruiter en Melse. Da mes-enkelspel: mej. Verster. Dames-dubbelspel: niet gespeeld. Gemengd dubbelspel: mej* Verster en Aanstoot. De wereldkampioen vestigt zich in Holland. De wereldkampioen B. Springer schrijft ons uit Lyon, dat hij nog dit jaar naar Hol land komt en zich definitief te 's-Graven- hage zal vestigen. Ned. Biljartbond. Buitengewone algemeene ver gadering. (Van onzen medewerker.) In verband met een besluit van de laatste jaarlijksche algemeene vergadering werd Zondag in een der zalen van Krasnapolsky in de Warmoesstraat te Amsterdam een buiten gewone algemeene vergadering gehouden, ter behandeling van de voorstellen der com missie van drie, bestaande uit de heeren P. Bocd (B.V. „H.E.T. E.IJ.") Bern. Berghoff (B.V. „Rembrandt") en D. Broerse (B.V. „Vondel"), tot wijziging van het wedstrijd reglement, ingediend na bespreking met het bestuur. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van den Bond, den heer J. Sanders. Bij de opening zei hij het te moeten betreuren, dat de opkomst zoo gering was, ofschoon dit steeds een bewijs was, dat de zaken in den bond goed gaan, wat ook thans het geval is. In zeer vele opzichten is er re den tot groote tevredenheid: een homogeen bestuur, waardoor er weder rust in den bond is gekomen, een bloeiende financieele toe stand, waarvoor hij den penningmeester, den heer De Foeljaeger dank bracht en waar mede de vergadering met applaus instemde en goede kameraadschap in de diverse ver eenigingen. Hij sprak den wensch uit. dat dit in het belang van de biljartsport zoo moge blijven. Daarna werd overgegaan tot het eenige punt van de agenda: bespreking van de voorgestelde wijzigingen in het wedstrijd reglement. De commissie stelde voor in artikel 34 sub 1 en 2 de moyennes in de kampioenschap pen klein en groot-biljart in dien zin te ver anderen, dat het punt tusschenruimte zou komen te vervallen en enkele grenzen te wijzigen. Hierover ontspon zich een eindeloos debat tusschen voor- en tegenstanders van een dergelijke regeling.. De heer Pijper, secretaris van den bond, stelde voor de minimum en maximumgrens op groot biljart in deze voorstellen nader tot elkaar te brengen, daar die van de com missie te wijd uiteen liepen en deed een be paald voorstel. Ook hierover ontstond een le vendige discussie. Tenslotte ging men tot stemming over en werd het voorstel van de commissie met 362 voor en 391 stemmen verworpen. Het eigen aardige hierbij was, dat de tegenstemmen van slechts twee vereenigingen kwamen te gen de andere van 8 clubs. Onder deze om- stadigheden achtte de commissie het beter, de geheele behandeling te staken, daar de kern der voorstellen was gevallen. Het be stuur ging hiermede accoord en er werd bij stemming besloten tot sluiting der vergade ring, nadat het bestuur de commissie ver zicht had intact te blijven en op de eerstvol gende jaarvergadering nog eens met nauw keurig omlijnde voorstellen te komen. Na een korte discussie bij de rondvraag, sloot de voorzitter dé vergadering. W. F. C.Bloemendaal (56) """Na eenige maanden rust be'gint men zich ook 'n 't Bloemendaal kamp op het komende seizoen voor te bereiden. Of Bloemendaal in Huisman nu eindelijk een waardig plaatsvervanger voor Beyk Sr. heeft gevonden, zal de tijd nog moeten lee- ren. Zondag was zijn spel in ieder geval zeer goed. Bloemendaal speelde met vier invallers een oefenwedstrijd in Wormerveer tegen W.F.C. (2de klasser K.N.V3.) Over het verloop van deze ontmoeting die zeer rijk aan doelpunten bleek, het volgende: W.F.C. heeft het windvoordecl en ver schijnt dan ook al spoedig voor het Bloemen - daal-doel. Tegen de verhouding in neemt Bloemendaal de leiding, wanneer Ch. de Bock het leder van dichtbij krijgt toegespeeld, geeft hij den W.F.C.-doelman geen kans. Spoedig maken de gastheeren echter gelijk cn dan blijkt tevens het ijs gebroken. De witte-achterhoede staat nog al eens vreemd te schutteren en zonder dat Huisman er iets aan kan doen wordt hij nog 4 maal gepas seerd. Het dient evenwel gezegd dat de Wor- merveerders met het maken van de doelpun ten niet onfortuinlijk waren. Kort voor rust werkt v. Beem het leder in het WR.C.-doel. Rust 5—2 voor W.F.C. Bloemendaal heeft zich in de tweede helft danig hersteld. De middenlinie der witten gaat thans veel beter spelen en doelpunten kunnen niet uitblijven. Dank zij Ch. de Bock. die enkele zwakke momenten in de W.F.C.- achterhoede keurig uitbuit wordt de stand 5—5. - Kort voor het einde ziet Bloemendaal kans er nog 6—5 van te maken. De witten speelden met het onderstaande elftal: W. Huisman, C. A. Bakker, J. IJfs, L. v. d. Meij. H. Bevk. Ph. Immer, D. Kuiper, P. Wille, Ch. de Bock. J. v. Beem, A. Cassee. HET AANSTAANDE SEIZOEN DE ELFTALLEN. Zooals gewoonlijk zullen in het aanstaande seizoen weer eenige wijzigingen in de elftal len plaats hebben, Verschillende spelers zijn niet meer beschikbaar, maar vele anderen staan klaar om hun plaatsen in te nemen. De volgende gegevens werden ons reeds verstrekt: H. F. C. H. F. C. zal zich het verlies van haar hoogst verdienstelijken spil Van der Lee moe ten getroosten. Daar staat tegenover het heu gelijke bericht, dat haar oud-internationaal Frits Kuipers weer in training is gegaan en aangezien hij eigenlijk nog niet tot de vete ranen gerekend mag worden, kan de H. F. C. nog veel plezier aan hem beleven. Bovendien heeff de Zandvoortsche goal-gettcr Koper zich als lid aangemeld. In hoever de over schrijvingsbepalingen nog voor dit seizoen belemmerend zullen werken, dient te worden afgewacht. Als het gelukken mag om voor Koper dispensatie te verkrijgen, dan zal de voorhoede van H. F. C. aanmerkelijk ver sterkt kunnen worden. Verder heeft H. F. C„ nog de beschikking over den spil Kruyer, wiens spel den laatsten tijd de aandacht vraagt. De nieuwe trainer zal wel spoedig ontdekt hebben, welk „materiaal" hij op de verschillende plaatsen het best kan gebrui ken. Het elftal kan als volgt samengesteld: Doel: Van der Meulen. Achter: Wamsteker en Smit (of Van Baas- bank). Midden: R. Jongeneel, Kruyer en P. Jonge- neel. Vóór: De Ruiter, Van Riemsdijk, Kruyt, Koreman (of Hagenaar of Miezérus) en Chapon. r. c. h. Zooals gewoonlijk komt onze Racing weer geheel met eigen krachten uit. De geruch te^. dat eenige spelers uit andere clubs ge probeerd zouden worden.zijn uit de lucht ge grepen. Achterhoede en middenlinie zijn dus weer van dc bekende prima kwaliteit. Het elftal zal dus in de volgende formatie op het veld verschijnen. Doel: Kos. Achter: Krom en Prevost. Midden: Geutskens. Ruis en Muller. ;Vóór. Hanse. Van der Werve, Verkerk, De Geus en Paape. Stormvogels. Stormvogels zal vrij waarschijnlijk, wat de verdediging betreft, met hetzelfde elftal uit komen. Doel: De Waard. Achter: Haak en Koster. Midden: Effern, Tol en v. d. Velde. Vóór: Boekelaar, Prins, Ketting, Plokker,- Groeneveld en v. d. Steen. Uit dezé zes spelers zullen en zijn reeds een paar „proef'-voorhoedes worden ge formeerd. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat nog een zevende speler in aanmerking komt. V.S.V. zal waarschijnlijk in haar verdedi ging eveneens geen wijziging brengen. Deze zal er dus als volgt uitzien. Doel:' Van der Wint. Achter: v. d. Pieterman en v. d. Gricndt. Midden: Jac. Wey, J. Heyerman en H. Heyerman. Voor de voorhoede komen in aanmerking: Hillekamp, De Koning, Koning, Schoorl, Wolf Sr. en Wolf Jr. Ook bij V.S.V. is de voorhoede dus nog niet definitief samengesteld. Schoorl is een speler uit de R.K.S.V. „Santpoort". Haarlem. De roodbroeken zullen het in het nieuwe seizoen weer eens met frisschen moed pro- beeren om weer in de eerste klas te komen. Aan spelers hebben ze daarvoor geen gebrek, ook al zal haar oud-aanvoerder W. van Daa- len, die nu al vele jaren lang zooveel voor Haarlem gedaan heeft, misschien niet meer van de partij zijn. De andere veteraan, Bies- haar, kan blijkbaar zijn voetbalschoenen nog niet voorgoed wegbergen. We zullen hem tenminste weer op de rechtsbinnenplaats zien verschijnen. Het doel wordt weer door De Vries verdedigd en mocht deze eventueel vervangen moeten worden, dan is nog de be schikking over den kranigen keeper Jan Hoeben, die van den zomer zoo flink ge traind heeft. Op de spilplaats komt de ex- Wilhelmina- en ex-Aj axspeler Fijen. Dat aan De la Mar een serieuse kans voor het eerste elftal gegeven zou worden, lag voor de hand. Hij is een even verdienstelijk cricket- als voetbalspeler. Het elftal wordt, wat de verdediging en middenlinie betreft, als volgt samengesteld: Doel: De Vries. Achter: P. van Daalen en. Huisman. Midden: De la Mar, Fijen cn Vreeken. Over de samenstelling van de voorhoede Is men het nog niet eens. Het is nog niet be kend of Verwaal dan wel Van Polanen op den linkervleugel komt. E. D. o. Velen zullen gedacht hebben dat nu E. D. O. ook naar de tweede klasse gedegradeerd is, eenige spelers de roodzwarte gelederen zouden verlaten. Niets is echter minder waar. De spelers blijven hun club. waar ze zooveel vriendschap hebben ondervonden, trouw. Allen popelen ze naar het oogenblik, dat E. D. O. het verloren terrein weer zal herwinnen. Neen, van een zinkend schip kan hier nog lang niet gesproken worden. De mo gelijkheid bestaat, dat Perukel Sr. wegens leeftijdsredenen niet meer zal meespelen, maar als hij ziet, dat zijn club hem weer noodig heeft, dan zal hij stellig wel 't vroe- geree mooie voorbeeld van Sparreboom vol gen en weer voor de geliefde kleuren op de bres springen. Men rekent er dus op, dat hij wel weer mee zal doen. Dan zal het elf tul er als volgt uitzien: Doel: De Waard. Achter: W. Zandstra en C. van der Laan, Midden: J. Perukel, J.. Dinkla en W. Koppen. Vóór: Steffens Jr., A. van Norden, B. Stef- fens, Perukel Jr. en Oomen. Bloemendaal. Bij Bloemendaal schijnt niet veel veran dering in het elftal plaats te zullen hebben. Alleen de rechtsbuiten J. Kammeijer zal niet meer voor de witten kunnen uitkomen. Zijn plaats zal worden ingenomen door F. Bakker. Overigens hebben er geen wijzigingen plaats. Doordat keeper Jan Beyk nog niet aanwezig is, zal het doel nog door Huisman verdedigd worden. Bloemendaal zal dus de competitie met het volgende elftal beginnen: Doel: Huisman. Achter: IJfs en C. Bakker. MiddenImmer, H. Beijk en Parson. Vóór: F. Bakker, De Bock, Sunter, Kuiper en Strik, -v« Zandvoort'. De Zandvoorters komen vermoedelijk met een heel gewijzigd elftal in het veld. Koper heeft, zooals men hierboven heeft kunnen le zen, voor het lidmaatschap bedankt. Dat is voor Zandvoort natuurlijk een ernstig ver lies. Erger i shet evenwel, dat ook de stoere back Keesman gemist zal moeten worden, evenals keeper Van der Mej'. Eerstgenoemde heeft zich, naar wij vernamen, als lid bij Stormvogels aangemeld. Dit is de verlleszljde. Daar staat vermoedelijk eenige winst tegen over. De mogelijkheid bestaat namelijk, dat eenige „Bennebroek"-spelers lid van Zand voort zullen worden. Is dit echter niet het geval, dan zou het elftal er als volgt uitzien: Doel: Schcffer. Achter: J. Water en G. Hollenberg. Midden: A. Molenaar. Schaap en E. Keur. Vóór: Rinkel, A. Weber, L. Terol, G. Paap en Jan van den Bos. Scheffer speelde het vorig seizoen ln de halflinie en Hollenberg kwam toen voor het tweede elftal uit. Mochten de drie Benne- broekers nog kunnen meespelen, dan komen ze op de plaatsen van Schaap, Terol en Paau. Kinheim. Kinhelm komt vermoedelijk met hetzelfde elftal uit als het vorige seizoen, dus als volgt: Grapcndaal, Rozemever, Stals, Druiven. Bakker, Asjes, Boot, Michel, Groeneveld, Michel, Ellen. Schoten. Het eerste elftal van Schoten speelde gis teren een nederlaagwedstrijd tegen Hillegom. Onze stadgenooten wisten dezen zeer goed gespeelden wedstrijd te winnen met 31. Het Schoten-elftal was voorzien van jonge spelers, en vormde een heel goed geheel. Het geeft veel hoop voor de toekomst. Maar of het in de competitie succes zal hebben? Het Is een zware afdeeling. Geen enkel lid wenscht de vereeniging te verlaten. Een zeer verblijdend teeken. Er traden zeer veel jonge krachten toe. Schoten zal dan ook in het komende seizoen mei eenige adspirant-elf- tallen aan de competitie deelnemen. "v Zeemeeuwen. De Zeemeeuwen zullen met het nieuwe sei zoen waarschijnlijk eens een paar jeugdige spelers uit het tweede elftal probeeren. Over de samenstelling van het elftal wordt juist heden Maandagavond een vergadering ge houden. De volgende elf namen worden ons reeds genoemd: Doel: G. Molenaar. Achter: J. Keur en D. Molenaar. Midden: W. Koper, D. de Munck en G. de Mu nek. Vóór: Drommel Sr., Drommel Jr., A. Paap, N. N. en W. Keur. Deze samenstelling kan echter nog een ver andering ondergaan. De Promotieregeling. 2e klasse: De kampioenen spélen met no. laatst der le klasse oen geheele competitie om één plaats ln de le klasse. 3e klasse: De kampioenen A en B spelen met no. laatst- der 2e klasse A een geheele competitie om één plaats in de 2e klasse. De kampioenen C en D spelen met no. laatst der 2e klasse B een geheele competitie om één plaatst in de 2e klasse. Reserve 2e klasse: De kampioenen spelen met no. laatst dor reserve le klasse een geheele competitie om één plaats in de reserve le klasse. Reserve 3e klasse: De kampioenen A en B spelen met no. laatst dor reserve 2e klasse B een geheele competitie om één plaats in de reserve 2e klasse. De kampioenen C en D spelen met no. laatst der reserve klasse B een geheele competitie om één plaats in de reserve 2e klasse. (Sportkr.X Om den Zilveren Bal. De loting voor de wedstrijden om den Zil veren Bal heeft het volgende resultaat op geleverd: Zondag 30 Augustus: 1011.15 uur: A Excelsior—(For tun a (Cas- teleijn). 11.15—12.30 uur: B V.O.C.—A.D.O. (Hazeu). 12.30—1.45 uur: C Quick—Hermes-D. V. S. (Van Moorsel). I.453 uur: E Heracles—Xerxes (Tetz- ner). 34.15 uur: E Heracleswinnaar A (Van Bisselick). 4.15—5.30 uur: F winnaar Dwinnaar C (Eijmers). Zondag 6 September. 10—11.15 uur: G Feijenoord—D.F.C. (Van Moorsel). II.15—12.30 uur H H.F.C.—Willem II (Cas- telijn). 12.30—1.45 uur: I H.V.V.—winnaar B (Hazeu). 1.45—3 uur: J winnaar E—winnaar F (Van Bisselick). 34.15 uur: K winnaar G—winnaar H (Eijmers). 4.155.30 uur: L winnaar Iwinnaar J (Mutters). Zondag 13 September. 2.304.15 uur: M. winnaar Kwinnaar L (Tromp). Op den laatsten dag wordt tevens een tournooi gespeeld tusschen de winnaars van de dit voorjaar gehouden Corinthian-juniores tournoolen, winnaars van de dit voorjaar ge houden Corinthian-juniores-tournooien, t.w. Haarlem, D.V.V. (Den Haag), U.D. (Deven ter), WilheLmina (Den Bosch) en Achilles (Assen). Als wisselprijs ls beschikbaar gesteld de beker van de Zilveren-Voetbal-commissie. (Sportikr.), StormvogelsO. D. E. Zondag waren te IJmulden het eerste en tweede elftal van O. D. E. op bezoek. Het eerste team der Amsterdammers speelde tegen Stormvogels II en verloor met 2—1 van de IJmuider reserves, bij wie o.a. Struys en Prins medespeelden. Stormvogels III was de tegenpartij van O.D.E. n en won den strijd met 41. Kasteleinsvoetbalclub „Ons Genoegen". In de afgeloopen week is er alleen Dinsdag avond gespeeld. De groentehandelaars waren de gasten en bleken een prettige tegenpartij te zijn. Ondanks het feit dat de bezoekers o.a. Perukel Jr. en Steffens Jr. in de gelede ren hadden, slaagden de kasteleins er in door geestdriftig spel een 3—3 gelijk spel te bevechten. Elke partij nam drie strafschop pen, en omdat Perukel Jr. de meeste benut te, waren de groentehandelaren toch win naar. Dinsdag a.s. Is de bakkersclub Bruin Wit te gast en Donderdag de Beverwljksche loodgietersclub „de Dakhazen",

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11