ATHLETIEK. DE ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN VAN DE R. K. N. A. U. WANDELSPORT. HONKBAL POSTDUIVEN ZEILEN. De zeilwedstrijden op den Kralingschen Plas. ROEIEN ZWEMMEN WATERPOLO. Zondagmiddag (hadden op het sportterrein achter het R.K. Lyceum aan den Zijlweg de athletiek-kampioenschappen <van den R.K. N. A. U. plaats, georganiseerd door de R.K. Athletiek-Vereeniging „Holland" alhier. Deelnemers van de diocesane kringen Haar lem (D.H.A.K.), Utrecht (D.U.A.C.), Den Bosch (D.B.A.K.) en Limburg waren aan wezig. Het weer verleende medewerking. Alleen was de sterke wind soms een (beletsel voor goede prestaties en bij polsstokhoog zelfs een spelbreker, daar verscheidene malen de lat werd afgeworpen zonder door een deelnemer aangeraakt te zijn. Hoewel de prestaties der R.K. athleten nog niet op het peil van hun neutrale confraters zijn, bleken zij toch dezen op verschillende punten op de hielen te zitten, zooals de wed strijdleider, de heer W. F. Slee, opmerkte: „met grondige training behoeven binnen enkele jaren de R.K. sportsmen niet voor de neutralen onder te doen". Prestaties als 3.52 M. polshoog toonen dit ook aan. Kaptein sprong in vlotten stijl en zou bij gunstiger wind zeker meer gehaald hebben. Zijn concurrent P. Hooyen, die als gymnast ook meedeed, .beschikt over een zeer zonderlingen stijl, maar wist toch de 3.40 M. te passeeren. Bij de 100 M. finale deed zich het feit voor dat na een valschen start de revolver van den seingever weigerde. De deelnemers liepen door doch moesten aan de finish ver nemen dat hun moeite te vergeefsch was ge weest, zoodat zij opnieuw moesten loopen. Dat zij genoodzaakt waren in precies een uur tijd. de series, de finale en nogmaals de finale te loopen, was een fout van de wed strijdleiding, die door deze indeeling de spor tieve prestaties niet bevorderde. Bij de andere loopnummers .bleek de baan te kort te zijn (290 M.), waardoor de bochten moeilijk te loopen waren. Op de 5000 M. gaf de D.T.A.K.-man H. Smit een vertooning te zien van „tactiek-loopen". Hij liet zich een paar maal een ronde ach terkomen, om zoodra hij door zijn clubge noot Vessies werd ingehaald, deze gedurende eenige ronden op volle kracht als gang maker te dienen. Voor den laatste zal het een teleurstelling geweest zijn dat hij het rocord op deze wijze niet kon breken, maar uit sportief oogpunt was het mooier geweest, als deze looper op eigen kracht de eerste plaats had bezet, hetgeen hem zeker gelukt zou zijn De organisatie had door het betrekkelijk geringe aantal deelnemers (43) niet veel moeilijkheden. Het was echter reeds vijf uur dus een half uur over tijd, toen de heer W. F. Slee met eenige toepasselijke woorden aan de deelnemers hun prijzen overhandigde. Voor het verdere verwijzen wij naar de uitslagen: Uitslagen: 100 M.: 1. B. Blaisse (D.H.A.K.) 11.6 sec.: 2 J. H. van Deun (D.U.A.C.) 11.8 sec.; 3. J. v. d. Dennen (D.B.A.K.). 400 M.: 1. B. Blaise (D.H.A.K.) 54.6 sec.; 2. W. F. Slee Jr., (D.B.A.K.) 55.6 sec. 3. L. Koek (D.H.A.K.) 800 M.: 1. W. Vogel (D.H.A.K.) 2 m. 15 sec.; 2. C. Henneke (D.HA..K.); 3. M. Brokken (D.B.A.K.). 1500 M.: 1. H. Smit (D.H.A.K.) 4 min. 27.4 sec. (nieuw record); 2. A. Jansen (Limb. B.) 4 min. 35.8 sec.; 3. C. Henneke (D.H.A.K.). 5000 M.: W. Vessies 16 min. 33.6 sec. (D.H. A.K.); 2. J. Dubbelaar (D.H.A.K.); 3. J. W. Schoots (D.U.A.C.). 4 x 100 M. estafette: 1, V.I.C. (D.H.A.K.) 47 sec.; Krachten Kunst (D.B.A.K.); 3. V.D. Z. (D.U.A.C.). 400-300-200-100 M. estafette: 1. Holland (D.H.A.K.) 2 min 14.2 sec.; 2. V.D.Z. (D.U. A.C.) 2 min. 22.8 sec.; 3. Kracht en Kunst. Hoogspringen: 1. C. Penn (D.B.A.K.) 1,60 M.; 2. C. Jonkergouw (D.H.A.K.) 1.57 M.; 3. P. Rippe (D.H.A.K.) 1.56 M. Vèrspringen: B. Ronde (D.H.A.K.) 6.38 M. (nieuw record); 2. C. Gelens (D.B.A.K.) 6.21 M.; 3. J. van Deun (D.U.A.C.) 5.74 M. Polsstokhoog: 1. W. Kaptein (D.H.A.K.) S.52 M. (nieuw record); 2. P. I-Iooijen (D.B. A.K.) 3.40 M.; 3. C. Gelens (D.B.A.K.) 3.30 M. Hink-stap-sprong; 1. B. Ronde (D.H.A.K.) 12.55 M.; 2. P. Rippe (D.H.A.K.) 12.05 M.; 3. J. Fllpsen (D.H.A.K.) 12.02 M. Na afloop sprong B. Ronde 13.405 M. (nieuw record). Speerwerpen: 1. C. Penn (D.B.A.K.) 45.64 M.; 2. W. Jansen (D.U.A.C.) 42.30 M.; 3. G. v. d. List (Limb. Bond) 41.24 M. Discuswerpen: 1. W. Kuit 32 M. (D.U.A.C.); 2. M. Hagen (D.H.A.K.) 31.93 M.; 3. G. v. d. List (Limb. Bond) 31.69 M, W. Kuit bracht na afloop het record van 32.60 M. op 33.555 M. Kogelstooten: 1. C. Duin (D.H.A.K.) 10.98 M.; 2. P. Rippe (D.H.A.K.) 10.94 M.; 3. W. Kaptein (D.H.A.K.) 10.31 M. Totaaluitslag: 1. D. H. A. K. 50 pnt.; 2. D. B. A. K. 18 pnt.; 3. D. U. A. C. 12 pnt.; 4. Limb. Bond4 pnt. Wedstrijden te Schiedam. Eysker verbetert record kogel stooten. M. v. d. Berge in vorm S.V.V. organiseerde athletiekwedstrijden en had zeer tactisch de provinciale nummers 's morgens verwerkt en den middag voor de cracks vrijgehouden. De organisatie en terreininrichting viel te loven. Helaas deed de regen eenige afbreuk aan het vlotte verloop en bleef hierdoor de publieke belangstelling zeer beperkt. De 100 yards was in 10.2 sec. voor C. Berger die echter op den voet gevolgd werd door v. d. Berge, Rinus hee'ft in Capelle bewezen nog op volle kracht te zijn en was ook thans slechts 1/10 sec. achter Berger. Benz was in zijn serie door loting van een baan met 5 Meter plassen reeds uitgeschakeld doch re habiliteerde zich op de estafette. De 400 M. bracht M. Kaan na een uitste kende serie in de finale. Hier gingen Kok en Lijflander hem te hard. Na feilen strijd won Kok in 52.8 sec. Dop en Geurts van V. en L. streden een titanenstrijd op den 800 M., in 2 min. 7.5 won Dop. Sassen Haarlem was derde. Ook de 1500 M. won Dop voor de A.V. 1923-man Schmidtke. Buis was hier no. 3. Baars won zonder strijd in 16 min. 7 sec. de 5 K.M. De recordhouder Hofman bracht het bij hoogspringen tot 1.75 M. De Haarlemsche speerwerper Visser wist met 46.5 M. de twee de plaats te veroveren. Van Welsenes kreeg op verspringen klop. Met 6.76 M. bezette hij na overspringen met Lamoré die hetzelfde resultaat had de der de plaats. Hannes de Boer zegevierde einde lijk zij het dan met 6.83 M. Her succes van den middag was de record verbetering van G. Eysker op het kogelstoo ten. In de finale stootte hij 13.61 M. hetgeen 19 c.M. boven het bestaande record is. Sel- man „1923" was met 12.74 tweede. De 4 maal 400 M. won de vechtlustige V. en L.-ploeg voor het onvolledig A. V. 1923. Haarlem nam in 45.2 sec. de 4 maal 100 M. voor haar rekening. De korte bochten speel den Berger bijna parten doch met gering verschil wist hij voor de V. en L.'er de Boer te eindigen. Het waren geslaagde provinciale wedstrij den die stellig groote propagandistische waarde hebben gehad. Nederlandsche athleten in Bèlgië. Uit Cappellen: Aan de internationale athle tiekwedstrijden alhier werd deelgenomen door een Ned. Snelvoeters-ploeg. De voor naamste uitslagen luiden: 100 M.: 1. Van den Berge (Nederland), 111/5 sec., 2. de Boer (Ned.)3. Pirrignet (Fr.)4. Bury (België); 5. Hummel (Ned.) buiten mededinging. 1 Mijl: 1. Geeraert (België), 4.341/5; 2. Le- curon (Fr.)3. Leguyader (Fr.)4. Dop (Ned.). Hoogspringen: 1. Hofman (Ned.), 1.83 M.; 2. van Horen (België) 1.68 M. 400 M.: 1. Prinsen (België), 51 sec.; 2. Ver- haert (België), 3. Kok (Ned.) Polsstokhoogspringen: 1. Van Oorschot (Ned.) 3.73 M.; 2. Noel (België), 3.43 Meter. Zweedsche estafette: 1. Snelvoeters (Dop, Beintema, Hummel, v. Welsenes) 2.3 3/5; 2. Racing Club Bruxelles. Politie Athletiekwedstrijden te Velp. SUCCESSEN VOOR DE HAARLEMSCHE DEELNEMERS. Zaterdag 15 Augustus namen eenige leden van de Politie Sportvereeniging Haarlem deel aan de nationale politie-athletiekwed- strijden te Velp. De agent H. van Guldener behaalde den eersten prijs op de 1500 M. in 4 min. 33 sec. hardloopen en werd in het nummer ver springen zonder aanloop tweede met een sprong van 2.77 M. Inspecteur A. Berentsen werd in het num mer hoogspringen met aanloop derde met 1.65 M De athleten P. Wesseling en J. v. d. Berg (winnaar van den Stouten-beker Haarlem- Amsterdam) hebben den veteraan Koop man nog eens uitgenoodigd voor een wan delwedstrijd over 30 K.M. Datum en tijd zul len nader worden bekend gemaakt. Ned. Arbeiders Sportbond. Zomerfeest te Santpoort. De belangstelling van de zijde der deelne mers aan het zomerfeest der af deeling Sanfc- poort-Bloemendaal van den N.A.S.B. was minder groot dan men verwacht had. Zoo was bijv. de afdeeling Utrecht heel wat min der sterk vertegenwoordigd dan in de bedoe ling lag en andere afdeelingen waren in het geheel niet opgekomen. Men deelde ons mede dat dit kwam, doordat in die plaatsen groote hoeveelheden regen waren gevallen. Begonnen werd met een rondgang. „Met de muziek van „Excelsior" uit Haarlem voorop werd een flinke wandeling gemaakt. Overal trok de stoet veel bekijks. Op het terrein, waar de E.H.B.O.-dienst en een luidsprekers-installatie aanwezig wa ren, aangekomen, heette de heer Van Ham burg, voorzitter der afdeeling Santpoort al len welkom, waarna hij het woord gaf aan den vertegenwoordiger van het Bondsbe- stuur, den heer Barend Doof. Voor de micro foon zeide deze o.m., dat een veelzijdig pro gramma was samengesteld om den aanwe zigen een indruk te geven van het werk van den N.A.S.B. Spr. hoopte van harte dat het feest zou slagen, èn om den moed van de ionge afdeeling om een dergelijk feest te organiseeren èn om het vele werk, dat was verricht. Dc N.A.S.B. heeft zich ondanks veler te- werking, verankerd in duizenden gezinnen. Vijf jaar geleden, bij de oprichting, telde hij 1 afdeeling met 54 leden zoo er toen al thans van een „bond" gesproken kon wor den thans zijn er 67 afdeelingen met 15000 leden. Spr. hoopt, dat, wanneer de Bond eind December van dit jaar 'zijn eerste lustrum viert, de 20.000 bereikt zal zijn. Na deze inleiding werd aan de afwerking van het „werk"-programma begonnen. Be gonnen werd met de series van de 100 M. hardloopen, waarna voetbal en gymnastiek en korfbal volgden. Alle onderdeden apart te bespreken zou ons te ver voeren. We volstaan dus met de uitslagen te geven van de verschillende wed strijden: IJmuiden-Santpoort (voetbal) 10 Santpoort'Haarlem 2 (korfbal) 02 Utrecht-Haarlem 1 (korfbal) 1—3 100 M. hardloopen (dames): 1. Mej. J. Klinge (IJmuiden) 14 4/5 sec. 2. Mej. J. Mol (Haarlem) 14 4/5 sec. 3. Mej. v. d. Bosch (IJmuiden) 15 2/10 sec. 100 M. hardloopen (heeren): 1. Kerker Haarlem) 12 3/5 sec. 2. De Vries (Haarlem) 12 7/10 sec. 3. Van Rooyen (IJmuiden) 13 1/10 sec. Om 5 uur was het middagfeest geëindigd. Des avonds gaf „Excelsior" eerst een concert, dat door velen werd bijgewoond. Toen volg de een „pauze", die niet op het programma stond en die veel te lang duurde, wat op de zen frisschen Augustus-avond niet aange naam was. Door een defect aan de luidspre kers-installatie, die pianomuziek voor rhyt- mische dansjes moest overbrengen, verviel dit nummer tot overmaat van ramp boven dien nog bijna geheel. Tenslotte werd op een podium nog een ta bleau vertoond, dat door de niet te sterke verlichting ook niet geheel tot zijn recht kwam. Om 10 uur behoorde het zomerfeest weer tot het .verleden. v. V. G. A. 2—H. H. C. 1 Voor de competitie trok H.H.C. Zaterdag middag naar de reserves van de Amsterdam- sche Gemeente-ambtenaren. Dit is een van de zwakste negentallen, zoodat het gevaar voor verliezen door H.H.C. zeer gering was. H.H.C. gaat eerst velden en al spoedig blijkt dat Hartog als werper goed op dreef is. Driemaal achtereen gaat V.V.G.A. voor nul uit, terwijl in dien tijd nog slechts een en kele speler op een honk geweest is, en niet één het thuishonk gehaald heeft. De score aan H.H.C. zijde is ook nog niet groot, maai er is toch een kleine voorsprong verkregen. Plotseling verandert dan het aspect van den wedstrijd. Hartog is „er uit" en blijft toch werpen. De ambtenaren raken hem nu geducht en daar bovendien het veldwerk ook gebreken vertoont, levert de vierde slagbeurt aan V.V.G.A. tien runs op. In dezelfde beurt bezweert H.H.C. al het gevaar door negen runs te behalen. De volgende H.H.C. werper gooit weer zui ver en alleen in de laatste beurt haalt V. V. G. A. II nog eenige runs. De uitslag in innings is:' V.V.GA. II: 0—0—O—10—0—0—0—0—3 13 HH.C. I: 2—1—2—9—3—2—6—1—0 26 Honkbaltournooi Blauw Wit Bovengenoemd tournooi begon met de wedstrijden D.E.C.T.O.G.O. en AjaxV. V. G. A. Het werpen van D.E.C. is zeer zwak en T.O.G.O. maakt dan ook innings van 7 en 9 runs. Hoewel spelende zonder eigenlijken werper weet T.O.G.O. door goed veldwerk de D.E.C. score toch laag te houden. Na vier in nings is de tijd verstreken en de stand: T.O.G.O.: 7—3—1—9 20. D.E.C.: 2—0—2—0 4 In den wedstrijd AjaxV.V.G.A. worden de punten van Ajax voornamelijk verkregen door slecht werpen van Lammers en gebrek kig aangooien naar de honken. V.V.G.A. is ook aan slag slecht op dreef en speelt bo vendien met slechts acht man. De uitslag is: Ajax: 06300 9. V. V. G. A.: 0—3—O—0—1 4 Hierna komen zoowel Haarlem als HH.C. in het veld. Voor Haarlem kwamen achter eenvolgens aan slag: Veenhof, Wulf horst, M. Hunik, Kloos, Zwart, Hinze, Langereis, De Bock, Dijkhuizen, zoodat Haarlem lang niet op haar sterkst uitkwam. Toch heeft deze ploeg tegen het zwak spe lende Z.R.C. uitstekend party gegeven. Wulf horst wierp langen tijd uitstekend, behalve op het laatst toen de bal door den regen nat geworden was. Op den zwakken Z.R.C. werper werd door de Haarlemmers geducht geslagen. M. Hunik blonk uit als derde honkman en sloeg bo vendien een schitterende home-run. De inningscijfers waren: Haarlem: 2640 12. Z.R.C.2—0—0—1 3 Tegelijkertijd werd gespeeld Blauw-Wit H.H.C. Hoewel we dachten dat Blauw Wit ge makkelijk winnen zou, leek het er in het be gin hee'lemaal niet op. Wel maakte Blauw Wit in de eerste beurt vijf runs, doch toen speelde Pijnakker het klaar de Zebra's twee maal voor nul uit te maken. Zeer jammer was het dat er in HH.C. verschil van mee- ning ontstond, waardoor Pijnakker moest gaan vangen. Verschillende HH.C.'ers tra den als werper op. Dat was van H.H.C. een grove tactische fout. Blauw Wit sloeg er nu lustig op los, terwijl de Amsterdamsche wer pers moeilijk te raken waren. De H.H.C.'ers, die de honken nog bereikten, waagden bij het honkloopen te veel en werden een ge makkelijke prooi. De zoo goed begonnen wed strijd eindigde met een groote overwinning- van Blauw Wit. De inningscijfers waren:" •Blauw Wit: 5—0—0—7—10 22. H. H. C.: 2—0—0—2—0 4 Voor de tweede ronde was H.H.C. dus uit gevallen en moest Haarlem tegen Blauw Wit spelen. En we kunnen niet anders zeggen dan dat de Haarlemmers, hoewel grooten- deels tot Haarlem n be'hoorende, keurig heb ben gespeeld. Tot het laatste oogenblik toe heeft Blauw Wit, hoewel kampioen van de eerste klasse, moeten vechten om de over winning. Dezen keer stond Veenhof op de werp- plaat en zoo goed is hij nog nooit geweest. Op zijn harde en zuivere ballen ging her haaldelijk een Blauw Witter met drie slag uit. Als een paar Haarlemspelers wat meer wedstrijdroutine hadden gehad en Wulfhorst beter de gevallen nullen had geteld, had de wedstrijd best gewonnen kunnen worden. In het be'gin raakte Haarlem wel wat ach ter maar in de vijfde inning redde De Bock de situatie door een home run te slaan, toen er drie honken bezet waren, zoodat deze slag vier punten opleverde. Ook dezen keer behoorde M. Hunik. zoowel in veldwerk als in vangen, tot de uitblinkers. Het resultaat van vijf innings was: Blauw wit: 034:01 8. Haarlem: 00115 7. Hierdoor was beslist dat Blauw Wit de fi nale zou spelen. Op het andere terrein werd tegelijkertijd ge speeld: T.O.G.O.Ajax. Vooral door veel „wijd" ballen van Blomvliet behaalt T.O.G.O. een kleinen voorsprong, die echter door slecht werpen van den T.O.G.O.werper weer verloren gaat. Vooral de laatste inning brengt Ajax punten op. De inningscyfer zijn: T.O.G.O.: 0—1—4—0 =5 Ajax: 0248 14. Door dezen uitslag is eveneens Ajax aan gewezen om de finale te spelen. Blauw Wit'Ajax. Helaas was de eindstrijd niet de mooiste wedstrijd van dezen dag. Maar even, heel in het begin, lijken de partijen tegen elkaar op te wegen. Dat ver andert echter al spoedig. Blomvliet is niet gevaarlijk meer en Blauw Wit neemt zachtjes aan de leiding. Bovendien slaan de Ajaxieden de ballen van Smit vaak de hoogte in en geen enkele vangkans wordt gemist. Het verschil tusschen de twee partijen wordt op het laatst zoo groot dat de vertooning een tonig wordt. Iedereen is blij dat de tijd ver streken is. Blauw Wit heeft dan met 241 den eindstrijd gewonnen en daarmee den door haar zelve be'schikbaar gestelden zilve ren wisselbeker. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met jonge vogels van Mons (220 K.M.) De prijzen werden als volgt be haald: M. v. Norde 1 2 9 B. Hilbrink 3 6 8, Joh. L. Heemskerk Sr. 4 7, F- Kuijken 5, De heer M. v. Norde wist meteen beslag te leggen op den beker, uitgeloofd door Mevr. Hilbrink, (Van onzen medewerker). Zaterdag en Zondag hield de Rotterdam- sche Zeilvereeniging haar jaarlij ksche natio nale- en groepswedstrijden op den Kraling schen Plas bij Rotterdam. De inschrijvingen waren vooral wat de jollen betreft zeer talrijk. Voor de teamwedstrijden om den H.J.C.- beker, dien de Rotterdammers destijds op het Spaarne veroverd hadden, waren niet minder dan zes deelnemende groepen. De Rotterdamsche Zeilvereëniging verdedigde de cup met twee teams, het eerste bestond uit Karreman, Obst en Barzilay; het tweede uit De Ridder, Bouma en Van 't I-Ioogerhuis. De Zaanl. Z.V. was gekomen met L. de Wit, Van Lijnen Noomen en Van der Stadt, terwijl de W.S.V. Aegir, eveneens uit Rotterdam ook met twee teams uitkwam, bestaande uit: Huybers, Van Luyn en Van der Valk en H. de Jong, K. de Jong en D. J. v. Brummelen. Zoo als wij reeds gemeld hadden, bestond de ploeg der H.J.C. uit Stoel, Brand en Mej. Alberts. In de eerste ronde lootten de beide ploe gen der Rotterd. Z.V. tegen elkaar; het eerste team wist het tweede met weinig moeite te verslaan. Evenmin had de Zaa.nl. Z.V. die tegen het tweede team van Aegir had ge loot. veel moeite om zich in de halve eind strijd te plaatsen; met 13 tegen 8 punten wonnen de Zaankanters. Maar de H.J.C. die tegen het eerste team van Aegir (waarin o.a. de jollenkampioen Huybers zat) had geloot, trof het niet. Na een start met veel windstilten, wist Huy bers zich al spoedig vrij te maken en liep ge leidelijk uit. Brand, die bij de Haarlemmers het beste op dreef was, kwam op de tweede plaats, terwijl om de overige plaatsen hard werd gestreden. De volgorde van aankomst was tenslotte: 1.' Huybers, 2. Brand, 3. Van Luyn, 4. Mej. D. Alberts, 5. Stoel, 6. v. d. Valk. Aegir kreeg dus 11 punten en de H.J.C. 10 punten. De halve eindstrijd tusschen de Rotter damsche Z.V. en de Zaanl. Z.V. werd een ge makkelijke overwinning voor de Rotterdam mers, die de eerste drie plaatsen bezetten en dus wonnen met 15 tegen 6 punten en in den eindstrijd tegen Aegir kwamen. Ook nu zege vierden zij weer en zijn dus weer voor één jaar in het bezit van den H.J.C.-beker. Wat den wedstrijd voor 12-voetsjollen seniores betreft, ook hier dongen de Haar lemmers mee. Den eersten dag wisten ze zich echter geen van alle onder de prijswinners te plaatsen. Huybers was weer ongenaakbaar en won onbedreigd. De uitslag was; 1. P. J. J. Huybers, 2. J. N. Karreman, 3. J. Barzilay. De tweede dag werd het veld van 18 jollen door een zeer zware onweersbui overvallen. Meer dan de helft der deelnemers zag zich gedwongen den strijd te staken. Karreman zeilde zijn mast overboord. Van de Haarlem mers wist Brand zich echter keurig zeilend derde te plaatsen. Ook Barzilay trok zich weinig van het noodweer aan en werd eerste. De uitslag was: 1. J. Barzilay, 2. K. Obst, 3. M. G. Brand. Radio-uitzending van een zeil wedstrijd. A.s. Donderdag zal voor het eerst in de ge schiedenis van de Nederlandsche zeilsport, een verslag van een zeilwedstrijd door de radio worden omgeroepen. Deze uitzending vindt door de A.V.R.O. plaats, Donderdag om 11.40, via den zender te Hilversum op 1875 M. Uitgezonden wordt een verslag van den regenboogwedstrijd, op het Sneekermeer, tusschen De Kaag en de Sneeker Zeilvereeni ging. De Europeesche Roei- kampioenschappen ZWITSERLAND BEHAALT MET DRIE OVER WINNINGEN DEN COUPE GLANDAZ. Uit Parijs: De uitslagen van de Zaterdag verroeide races luiden; Vier met stuurman: eerste heat: 1. Dene marken 6 min. 38 2 '5 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 46 1/5 sec.; 3. Polen 6 min. 53 sec. Vier met stuurman: tweede heat: 1. Hon garije 6 min. 35 4/5 sec.; 2. Italië 6 min. 38 2/5 sec.; 3. Zweden 6 min. 43 sec. Achtriemsgieken; eerste heat: 1. Frank rijk. 5 min. 59 2/5 sec.; 2. Denemarken 6 min. 14/5 sec.; 3. Polen 6 min. 4 sec.; 4. België 6 min. 5 4/5 sec. Achtriemsgieken: tweede heat: 1. Italië 5 min. 57 2/5 sec.; 2. Hongarije 6 min. 2 3/5 sec.; 3-, Nederland 6 min. 7 3/5 sec.; 4. Tsjecho- Slowa 6 min. 20 sec. De Utrechtsche studenten kampioen. Twee zonder stuuurman. Zondag zijn de finales verroeid. De uitsla gen luiden als volgt: Vier met stuui-man: 1. Italië 6 min. 26 sec. 2. Denemarken 6 min. 30 2/5 sec.; 3. Zwitser land 6 min. 33 3/5 sec.; 4. Hongarije 6 min, 39 sec. Twee zonder stuurman: 1. Nederland (met de heeren G. L. Röell en P. A. Roelofsen van de Utrechtsche Studentenroeivereeniging „Triton") in den tijd van 7 min. 1 3/5 sec.; 2. Italië 7 min. 3 3/5 sec.; 3 Frankrijk 7 min. 8 sec. Skiff: I. Zwitserland (Condeveau, die hier mede voor de tiende maal kampioen skif- feur van Europa is) tijd 7 min. 6 sec.; 2. Italië (Mariani) 7 min. 10 sec.; 3. Frankrijk (Saurin) 7 min. 10 sec.; 4. Denemarken (Hendrix) 7 min. 13 sec. Twee met stuurman; Frankrijk 7 min.26 3/5 sec.; 2. Italië 7 min. 30 sec.; 3. Zwitserland 7 min. 33 3/5 sec.; 4. België 7 min. 36 4/5 sec. Vier zonder stuurman: 1 Zwitserland 6 min. 24 séc.; 2. Polen 6 min. 314/5 sec.; 3. Nederland, De Laak, den Haag, 6 min. 33 2/5 sec.; 4. Frankrijk 6 min. 36 3/5 sec. De protesten van Nederland en Polen werden afgewezen. Double Scull: 1. Zwitserland 6 min. 30 sec.; 2. Hongarije 6 min. 37 15 sec.; 3. Italië 6 min. 44 4'5 sec.; 4. Frankrijk 6 min. 46 4/5 sec. Achtriemsgieken: 1. Frankrijk 5 min. 59 3/5 sec.; 2. Italië 6 min. 2 sec.; 3. Hongarije, 6 min. 5 3/5 sec.; 4. Denemarken 6 min. 9 sec. A. Wapstra. Het zal velen leed doen te vernemen, dat de heer A. Wapstra, zwemmeester aan de Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting al hier en één der meest bekende leden van de Haarlemsche Reddingsbrigade, nu al sinds ger'uimen tijd ernstig ongesteld is. Na een zware operatie heeft hij een verlamming in beide beencn gekregen, zoadat hij zich slechts heel moeilijk en dan nog met behulp van een paar stokken kan voortbewegen. Wij herinneren er aan, dat de heer Wapstra, die thans den leeftijd van 32 jaar bereikt heeft, reeds verscheidene menschenlevens van den verdrinkingsdood gered heeft, waarvan ze ven met eigen levensgevaar. Eens redde hij een jongetje, door in een bijt onder het ijs te duiken. Tallooze malen verleende hij ook zijn veel gewaardeerde medewerking aan zwemfees ten van H.V.G.B., Zignea, De Waterratten, De Schoolslag en andere vereenigingen. We wenschen hem van harte een spoedige beterschap toe. De drie maal twee K.M. te Sloten. Zaterdagmiddag werd in de Ringvaart te Sloten een 3x2 K.M. estafette gehouden door de Zwemvereeniging de Dolfijn te Amster dam, als onderdeel van den vierkamp tus schen A. Z„ U. Z. C„ het IJ, en Dolfijn. Be halve deze vier hadden ook ingeschreven L. Z. C„ „Haarlem" en de Delft. „Haarlem" is gehandicapt door het niet uitkomen van Zeeman, daarvoor in de plaats zwemt de schoolslagzwemmer Van Ellinck- huyzen. Onmiddellijk na den start nemen Dolfijn, L. Z. C. en A. Z. de leiding, tot ongeveer 1 K.M. blijven deze drie zwemmers gelijk, A. Z. zakt dan af en wordt op 1500 M. ook door Haarlem gepasseerd. De tweede man van de Dolfijn start met een kleinen voorsprong op L. Z. C.; dezen voorsprong weet hij tot een 100 M. te ver- grooten, Liezenberg als tweede man van Haarlem loopt zienderoogen in op L. Z. C., doch de voorsprong is te groot om geheel in te halen, zoodat Van Hemsbërgen als laatste man met ongeveer 75 M. achterstand start. De strijd om de eerste plaats is intusschen al beslist ten gunste van de Dolfijn waar voor Kuiper als derde man zijn voorsprong van ongeveer 200 M. behoudt. Van Hemsbergen loopt zijn achterstand nog iets in doch blijft de derde plaats be zetten. Plet eindresultaat was 1. Dolfijn in 1 uur 42 min. 40 4/5 sec. met Stender (35 min. 15 sec.) Brink (34 min.) Kuiper (33 min. 25 4/5 sec.) 2e L .Z. C. met v. d. Reyden, Lut en Munting in 1 u. 46 min. 42 4/5 sec. 3. „Haarlem" in 1 uur 47 min. 28 4/5 sec. met v. Ellinckhuy- zen Liezenberg en v. Hemsbergen welke laat ste den besten tijd gemaakt heeft met 33 min 6 seconden. Nationale zwemwedstrijden te Amersfoort. Zondag werd ente Amersfoort door de A.Z. P. C. nationale zwemwedstrijden georgani seerd, waaraan door de Haarlemsche ver eenigingen „Haarlem", D. W. R., en H. V. G. B. werd deelgenomen. In het nummer 50 M. vrije slag Jun. plaat ste Zeeman („Haarlem") zich derde in 30 2/5 sec., eerste was Wolters (U. Z. C.) en tweede F. v. d. Bosch het IJ beiden in 30 sec. Op 75 M. gekleed zwemmen waarvan de laatste 25 M. met drenkeling, werd C. Vrugt voor de Haarl. Red. Brig, derde na H. Pezie (Zaandaansche R. B.) en L. Korpershoek (Rot. Red. B.) Het nummer 200 M. schoolslag heeren bracht wederom de rivalen Korpershoek, Vrugt en Kooy tegen elkaar, de Rotterdam mer bleek ook nu weer de steiicste en won in den goeden tijd van 3 min. 1 2/5 sec., tweede werd H. Kooy („Haarlem") in 3 min. 5 2/5 sec., der-de C. Vrugt in 3 min 10 3/5 sec. Het nummer 100 M. vrije slag heeren bracht een „Haarlem"zege met J. van Hems bergen als eerste in 1.08 3/5 en H, Suerhoff als tweede. De 3x50 Meter wisselslag estafette heeren werd gewonnen door de eerste ploeg van „Haarlem" met Liezenberg, Kooy en Zeeman voor het IJ en U. Z. C. Nederlandsche zwemmers in Parijs. In Parijs hebben zwemwedstrijden plaats gehad, waaraan door Nederlanders met suc ces is deelgenomen, blijkens het verslag in „De Crt." A. van der Meer werd No. 2 in het nummer 100 M. rugslag. De waterpolo Frankrijk—Nederland werd door onze land- genooten met 32 gewonnen. De eindstand was: Frankrijk 27, Nederland 21 p. Oefenavond van Zignea". Het oefenuur van Zignea aan de Klever laan is met ingang van a.s. Donderdag ver vroegd van 78 uur, in verband met het vroeger sluiten der Gemeentelijke Zwemin richtingen, nl. te 8 uur. Stedenwedstrijd. Donderdag a.s. speelt het Haarlemsch Ze vental in Koog a/d. Zaan een wedstrijd te gen het Zaansche zevental. De waterpolocommissie van den Haarl. Zwembond heeft het volgende zevental sa mengesteld: L. Kohier, (H. P. C.) A". J. Braam, H. J, Leijenaar, F. W. Moolenaar (H. P. C.) ..(H. P. O.) ..(H. P. C-)..; J Uïtenüaal, S. A. Liezenberg, N. de Vries (H. P. C.) (Haarlem) D. W. R.) H. P. C. 5 kampioen. Doof den beslissingswedstrijd met 51 van V. Z. V.I te winnen is H, P. C. V kampioen hare; afdeeling geworden,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12