BUITENLAND. roestand van de arbeidersregeering critiek. Uw Zenuwen '°c'„r woS AARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD De leider der conservatieven naar Londen vertrokken. De generale raad van het vakverbond verwerpt de voorstellen. Een labyrinth van doodloopende paden HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Uitvoerig hebben wij gisteren uiteengezet met welke moeilijkheden de Engelsche ar beidersregeering te kampen heeft. Zij moet een keuze doen uit een reeks „paardenmid- delen" om een onmiddellijke bezuiniging ^mogelijk te maken en heeft daarbij den tegenstand te overwinnen in eigen kring, in I liet kabinet, en moet daarvoor overeenstem- ming trachten te bereiken, in de eerste plaats a .met de eigen partij (de Generale Raad van het Vakverbond) en met de Liberale en de Conservatieve oppositie. Hoe dreigend de toestand nu geworden is, blijkt uit het onderstaande: LONDEN, 21 Augustus (V. D.) De Generale Raad van het Vakverbond heeft de Regee ring medegedeeld, dat de Raad de regeerings- voorstellen afwijst. Inofficieel heet het, dat het Vakverbond zelfs aan de invoering van een toltarief de voorkeur geeft boven verminderingen op de sociale uitgaven. Als resultaat der besprekingen maakte de GeneraleRaad bekend, dat hij gevoerde onderhandelingen van zijn ver tegenwoordigers met het kabinet goedkeurt. Aan het Vakvereenigingscongres, dat op 7 September te Bristol bijeenkomt zal een al geheel overzicht van den toestand gegeven moeten worden. Het besluit van den Generalen Raad van het Vakverbond heeft den politieken toe stand natuurlijk zeer onzeker gemaakt. De tegenstand t.a.v. een eventueele nieuwe regeling der werkloozenverzekering kan voor het Labourkabinet van buitengewoon groot belang zijn, daar meer dan 100 Labour- leden in het Lagerhuis vertegenwoordigers van het Vakverbond zijn of er in nauwe relatie mee staan. Men dient hierbij in aan merking te nemen, dat de Vakbonden jaar lijks een zeer aanzienlijk bedrag in de kas van de Arbeiderspartij storten. Het Vakver bond schijnt te verwachten, dat de regeering thans met een meer aannemelijk program komt, doch hiervoor bestaat nog geen enkele aanwijzing. Zelfs in geval het Vakverbond zich voor de heffing van invoerrechten in plaats van ver mindering der sociale uitgaven uitspreekt, blijven de moeilijkheden voor het kabinet bestaan, omdat de kanselier van de Schat" kist, Snowden, op dit punt onverzoenlijk is 'en van geen invoerrecht wil weten. De kans, dat de arbeidersregeering om deze' redenen zal aftreden, is lang niet gering. Wij schreven trouwens al eerder, dat de moeilijke positie, tusschen een liberale en conservatieve oppositie aan den eenen kant en de eigen partijen aan den anderen kant wel eens onhoudbaar kon worden, daar de arbeidersregeering de risico van een splitsing in de partij niet op zich zal willen nemen. Welke richting zal men uit moeten gaan wanneer het tot een kabinetscrisis komt? De eerste mogelijkheid is, dat de koning Baldwin opdracht geeft een conservatief ka binet te vormen, dat de verregaande con cessies zal moeten doen aan Liberalen en Labourpartij om de noodmaatregelen aange nomen te krijgen. De tweede is de vorming van een natio nale regeering -natuurlijk alleen voor den tijd die noodig is om de crisis te overwinnen r— met Baldwin, Lloyd George en MacDonald als leidende ministers. Voorloopig dient men echter af te wach ten of de Regeeïing MacDonald nog een uit weg uit het Labyrinth van doodloopende kronkelpaden zal kunnen vindeninder daad doodloopende paden: de liberalen den ken er niet aan eventueel in te gaan op een invoerrecht van tien procent, de conserva tieven moeten waken voor te zware lasten op handl en industrie, de arbeidersregeering voelt over het algemeen wel voor een nieuw invoerrecht, maar de machtige kanselier van de schatkist wil daar niet aan, en de andere plannen die door twee commissies zijn op gesteld, zijn niet aanvaardbaar voor den Ge- nsralen Raad van het Vakverbond De Engelsche puzzle! L. A. DuifscMand. Plannen tot bestuurs vorming. De Pruisische minister van Financiën, Höpker-Aschoff heeft in de „Deutsche Volkswirt" een uiteenzetting gegeven van het ontwerp inzake de hervorming van het bestuur. In aansluiting daaraan stelt de mi nister een gemeenschappelijk beheer van het rijk en Pruisen op de belangrijkste ge bieden voor. De Pruisische minister van Bin- nenlandsche Zaken zou de gelijke functie voor het rijk moeten bekleeden. Het rijk zorgt voor het politie-toezicht en de con trole der gemeenten. De minister meent, dat die veranderingen mogelijk zijn door het uit vaardigen van een noodverordening, daar de grondwettelijke weg teveel tijd in beslag zou nemen. Verder meent de minister, dat de rijksmi nister van Justitie het Pruisische ministerie van Justitie moet waarnemen, terwijl de Pruisische premier tot vice-rijkskanselier benoemd zou moeten worden. Verlies van 255 millioen mark van het Nordwolleconcern. BREMEN, 21 Aug. (V. D.) Naai' in de heden gehouden eerste vergadering van schuld eischers van het Nordwolleconcern omtrent de in dit concern geleden verliezen bekend is geworden blijkt, dat de door de Treuhand-A. G. opgestelde balans een verlies van rond 197 millioen rijksmark aantoont, hetwelk met in begrip van de andere geleden verliezen is op- geloopen tot 255 millioen mark. Een non-agressie verdrag tusschen Bolivia en Paraguay. ASSUNCION, 21 Aug. (V-D.) In principe is overeenstemmming bereikt tusschen de re geering van Bolivia en die van Paraguay, over den tekst van een non-agressieverdrag, dat tusschen beide landen, die geruimen tijd in een ernstig conflict gewikkeld waren om de Gran Chaco, zal worden gesloten. Engeland. Baldwin naar Londen. LONDEN, 21 Augustus (V.D.) De leider der Conservatieve Partij Baldwin, die zich te Aix les Bains bevindt, heeft een telegrafisch verzoek ontvangen naar Londen te komen. Hedenmiddag is Baldwin van Aix les Bains vertrokken. Spanje. F abrieken te Barcelona bezet. In Barcelona hebben de arbeiders twee fa brieken in bezit genomen. Pogingen van de politie om deze fabrieken te ontruimen zijn tot nu toe door de vijandelijke houding van een duizendkoppige arbeidersmenigte verhin derd. Breuk tusschen regeering en Vaticaan waarschijnlijk De premier en de ministers van Buiten- landsche Zaken en Justitie hebben op het departement van Buitenlandsche Zaken een onderhoud gehad met den pauselijken nun tius, bij wien zij een diplomatieken stap deden met betrekking tot het document, dat in het bezit van den vicarius capitularis van Vittoria was gevonden. De leden der regee ring hebben den H. Stoel den formeelen eisch gesteld, zijn houding ten opzichte van de Spaansche republiek te bepalen. Wordt hierop geen bevredigend antwoord ontvangen, dan zou, zoo werd te verstaan gegeven, wellicht een breuk tusschen Spanje en het Vaticaan kunnen volgen. Frankrijk. Zaak-Navarre een verzekeringszwendel. De politie samen met een particuliere de tective, in dienst der verzekeringsmaatschap pij bij wie Navarre's leven hoog verzekerd was, heeft kans gezien de wonderlijke ver dwijning en eigenaardige terugkeer van den fabrikant Navarre ten deele tot een oplossing te brengen, aldus het Hbld. Het is gebleken uit mededeelingen van denzelfden Robert Guillaume wiens legitimatiepapieren de fa brikant zich had toegeëigend, dat er herhaal delijk door de beide broeders Navarre proe ven zijn genomen om de auto onbeschadigd op de rotsen te plaatsen. Ook het feit dat Navarre zich een tijd van te voren reeds heeft voorzien van valsche papieren wijst er op dat men hier niet te doen heeft met een plotseling opkomende zwaarmoedigheid. Bo vendien was Navarre volkomen normaal toen hij te Villers sur Mei' werd aangehouden door de politie, die hem op grond van zijn (later valsch gebleken) legitimatiepapieren weer heeft losgelaten. Waarschijnlijk zal Robert Guillaume een aanklacht indienen wegens diefstal zijner pa pieren. Daar de toestand van Navarre, die in ob servatie is, onveranderd blijft, zoodat hij geen inlichtingen kan verschaffen, wacht de verzekeringsmaatschappij, waarbij zijn broer tevergeefs getracht heeft de verzekerings som te incasseeren na de verdwijning, nog met het indienen van een aanklacht wegens oplichting. Smedley Butler neemt ontslag WASHINGTON, 20 Aug. Het departe ment van Marine heeft van generaal- majoor Smedley Butler van het corps mari niers het officieele verzoek ontvangen, met ingang van 1 October a.s. op pensioen te worden gesteld. (Reuter) Generaal Smedley Butler heeft vooral van zich doen spreken door zijn redevoering, waarin hij had verklaard dat Mussolini niet om een menschenleven zou malen, wanneer hij zich met zijn geliefde autosport bezig houdt. Deze oppervlakkige en roekelooze be wering had diplomatieke stappen van Ita- liaansche zijde tot gevolg. Voorts kreeg de generaal bekendheid door zijn plannen om trent reorganisatie der politie. T sjecho-Slowakije. Geheime besprekingen van Arnoldo Mussolini? PRAAG, 21 Aug. (V.D.) Een opzienbarend bericht, dat echter nog bevestigd moet wor den, bevat het avondblad van het Tsjechisch sociaal-democratische blad „Pravo Lidu". Volgens dit bericht zou de broeder van den Italiaanschen Minister-president Arnoldo Mussolini, die dagbladuitgever is te Milaan, voor kort geruimen tijd als gast van den vroe- geren Oostenrijksch-Hongaarschen Minister van Buitenlandsche Zaken Graaf Berchtold op diens slot Buchlau te Buchlowitz vertoefd hebben. Arnoldo Mussolini zou zoo beweert het Praagsche blad met eenige nog onbe kende personen streng incognito naar Buch lowitz gereisd zijn. Het verblijf zou slechts door een toeval zijn uitgekomen. De echtge- noote van Arnoldo Mussolini zou ongesteld zijn geworden, waarop men genoodzaakt was één "dokter uit Buchlowitz te halen. Mussolini en de hem vergezellende personen zouden met Graaf Berchtold langdurige vertrouwe lijke besprekingen hebben gevoerd. In Tsje chische kringen wordt een en ander terug gevoerd op het begin van een monarchistische actie in Midden-Europa, een actie die niet mogelijk zou zijn geweest, zonder de jongste overeenstemming tusschen Italië en Frank rijk. Deze besprekingen brengt men in ver band met het jongste bezoek van ex-Keizerin Zita aan Italië en met het aftreden van graaf Bethlen. Rusland. Menschinsky treedt af. MOSKOU, 21 Aug. (V.D.) De chef van de Ogpoe, Menschinski die reeds verscheidene malen het bestuur van de Communistische Partij had verzocht hem van zijn functie te ontheffen, heeft thans wederom zijn ontslag aangevraagd, hetwelk hem dezer dagen door het partijbestuur zal worden verleend. Als opvolger van Menschinski wordt zijn belang rijkste medewerker, Akulow genoemd. Zuid-Amerika. Duitsche nationalen en Nat.- socialisten eischen bijeen roeping van den Landdag. BERLIJN. 21 Aug. (V.D.) De Duitsch na- tionale fractie en de Nationaal socialistische afgevaardigden hebben in den Pruisischen landdag een voorstel ingediend, waarin zij de onmiddellijke bijeenroeping van den Prui sischen landdag eischen. HET CIRCUS GLEICH. een buitengewone voorstelling. Nu ik aan mijn bureau zit om een verslag te schrijven over de openingsvoorstelling van het circus Gleich, weet ik werkelijk niet, waar aan te beginnen. De indrukken van dezen avond zijn nog te versch en dwarrelen door mijn hoofd, ongeordend. Er wordt eigenlijk te veel geboden om er een rustig overzicht van te hebben. Het was al vroeg in den avond te zien, dat er wat bij zondei's te gebeuren stond.. De trams naar Heemstede waren t-jok- en tjok vol en verderop liepen ze door, zonder meer passagiers op te nemen. Het is te hopen, dat er op de volgende dagen extra maatregelen geti'offen worden, en dat het publiek iets vroeger van huis gaat. Want het aanvangs- uur der voorstelling is 8 uur en de directie laat stipt op tijd beginnen. Ditmaal kwamen ivelen te laat. Het programma werd zeer vlot afgewerkt. Er waren geen onnoodig lange pauzes tus schen opvolgende nummers, en als het op ruimen der gebruikte toestellen wat tijd in be'slag nam, dan kwamen de onbetaalbare clowns die ruimten vullen. Ik denk hierbij aan de kostelijke parodie op het leeuwen nummer. Dat de potsenmakers ook nog iets meer in hun mars hadden bleek wel uit hun muzikale optreden. Over de dieren niets dan lof. De paarden, die in grooten getale verschenen we her inneren aan de caroussel der gevlekte bruine en zwarte paarden zagen er zonder uit zondering welverzorgd en goed doorvoed uit. „Ze worden dan ook geen van allen voor anderen arbeid gebruikt dan in de arena", vertelde ons een official. „Voor sleeperswerk hebben we tractors en drie olifanten". Ook de leeuwen waren prachtexemplaren. Niet suf en lodderig, zooals dat zoo vaak in circussen het geval is, doch glanzend, fier en beweeglijk. Het deed daarom wel wat zie lig aan, den Koning van de Woestijn op een bal te zien balanceeren. De temmer, Sailor Jackson had ze' flink onder den duim. Wer den ze wat al te wild, dan was een greep naar den revolverholster meestal voldoende. Of wel een hypnotiseerende blik. Het hoogtepunt van den avond, in figuur lijken, zoowel als letterlijken zin was m.i. de luchtpotpourri. De verbluffendste staaltjes aan de trapéze werden vertoond met ware doods verachting door een 15-tal luchtacrobaten, in den nok van de tent. Dit was te veel in eens. Vele toeren gingen voor ons verloren omdat we niet wisten, waarnaar te kijken. Het is ondoenlijk alle nummers afzonder lijk te bespreken: daarvoor zou een pagina misschien nog te klein zijn Van cowboys kregen we vaardigheidsproeven in het lasso- werpen te bewonderen; er waren verder mes senwerpers, scherpschutters, vuureters, Chi- neesche meisjes en Singaleezen met in- heemsche dansen. Voorts vertoonden ijsbe ren, kameelen, olifanten en zeeleeuwen hun kunsten, en gaven Dos Valencianos van hun kunnen op balanceergebied en acrobatiek blijk. En dan was er, niet te vergeten de paar- dendressuur, terwijl tot slot de menschelijke kogel gedemonstreerd werd: de man, die zich uit een monsterkanon liet schieten. We hebben al even aangestipt, dat de re geling zoo goed was. Dit viel ook na het einde op. Want het wil wat zeggen, dat een zoo groote tent die 10.000 personen kan ber gen, wil ze' vol zijn leegstroomt zonder ge drang. Ook in dat opzicht is hef een „reuzen" circus. We zouden het loflied op Alt-Heidelberg ook. op circus Gleich willen toepassen. „Kein andres kommt dir gleich". SCHEEPVAARTBERICHTEN Ealoeran 20 17 u. v. Colombo, Rotterdam n. Batavia. Brielle 19 v. Callao naar Amsterdam. Bin tang 20 v. Balik Papan n. Los Angeles. Cremer, 19 te Hong Kong. Colombia 20, 23 u. v. Polmouth n. Havre, Bar bados naar Amsterdam. Deli 21 v. Batavia naar New York. Delfland 20 te Buenos Ayr es v. Amsterdam. Drechterland 20 v. Rio de Janeiro, Amsterdam naar Buenos Ayres. Delftdijk 20 v. Liverpool naar Southampton, Pacifickust naar Rotterdam. Edam p. 20 Ouessant, New Orleans n. Rotter dam. Eemland 20 17 u. v. Hamburg n. Amsterdam. Eisenach p. 21 Vlissingen, Amsterdam 1. v. Antwerpen n. Brazilië. Gaasterland 21 te Bissao, West-Afrika naar Amsterdam. Hoogkerk p, 21 Perim, Rotterdam naar Cal cutta, Helder, 20 v. Callao n. Mollendo. Jason p. 20 2 u. Flores .Azoren). Amsterdam naar Curacao. Kota Pinang. 21 tc Rotterdam v. Batavia. Melampus, 19 v. Suez, Liverpool n. Batavia. Meliskerk 21 te Amsterdam v. Hamburg. Polydorus 20 v. Cuxhaven naar Java. Nfjkerk 20, middernacht, t© Havre, vertrok 21 naar Duinkerken. Beira naar Rotterdam. Nias 21 te Hongkong v. Amsterdam, vertrok naar Yokohama. Patria 20 15 u. te Marseille, Rotterdam naar Batavia. •*- Rijnland, p. 19 Madeira. Montevideo naar Am sterdam. Simon Bolivar p. 20 20 u. Flores, Amsterdam naar West-Indië. Sembilan 21 te Londen, Batavia n. Amsterdam Springfontein 20 te Beira v. Rotetrdam. Tjinegara 19 v. Hong Kong naar Manila. Tjisalak 20 v. Sjanghai naar Dalrcn. Tawali 21 to Sydney v. Rotterdam. Tanimbar p. 20 Perim, Rotterdam n. Australië Tjiliboet 19 v. Manila n. Hong Kong. Tenerife p. 21 Vlissingen, Amsterdam 1. v. Antwerpen naar Brazilië. Tiberius p. 20 11 u. Flores, n. Havre, Puerto Plata naar Amsterdam. Veendain 19 v, New York n. Bermuda. Venezuela 20 v. Curacao n. Puerto Cabello. Waterland 20 v. Buenos Ayres n. Rosario. Zeelandia 2 0 14 u. v. Boulogne, Amsterdam n. Buenos Ayres. Dempo 21 7 u. te en 9 u. v. Gibraltar, Batavia naar Rotterdam. SPORT EN SPEL LAWNTENNIS HET VIJVERHOEK TOURNOOI. Het Vijverhoek Tournooi, dat Zondag be gonnen is. vol animo en met veel inschrij vingen ziet z'n naam te veel eer aangedaan. Heele vijvers regen plensten over de banen in den loop der week. Toch, dank zij de uit stekende wedstrijdleiding die in goede han den is, staan al veel finales op de wedstrijd- lijst, zoodat we een aardig overzicht krijgen van wat er Zondag te zien zal zijn. Voor dag en dauw heeft de heer Melse zich met een overwinning op de Crauw in de finale gewerkt, waar hij zal uitkomen tegen de Ruiter of t Hermans. In het Damesenkèlspel komt mej. v. d. Haar tegen mej. Verster of mevr. Kramer. In het Damesdubbelspel zullen mevr. Kühn en- mej. Leeuwenberg tegen mej. Uitten- hage de Mist en mej. v. d. Haar komen. De uitslagen luiden: De Crauw slaat v. d. Laan 63 6—3. Putz slaat Lamp 62 61. Sprengers slaat Hout man 103 63. Melse slaat Ter Laag 64 62. De Ruiter slaat R. Slingervoet 6—1 63. Melse slaat v. Huystee 62 75. De Ruiter slaat Blikslager 60 61. v. Beelen slaat Lantzius 64 64. A. v. Tetering slaat De Kamper 62 611 10—8. Hermans slaat Nierman 75 8—10 63. De Crauw slaat Puts 6—4 63. Melse slaat Sprengers 75 63. De Ruiter slaat v. Bellen 61 86 Hermans slaat A. v. Tetering 60 64. Melse slaat de Crauw 63 63. Heeren enkelspel B: Baart slaat Swolfs 64 63. Seignette slaat Vaags 63 63. v. Tetering slaat Pauw 46 63 86. v, d. Aa slaat Sonnemans 64 63. v. Tetering slaat v. d. Aa 61 64. Dames enkelspel. Mevr. Nijhuis slaat mej. Blikslager 62 64. Mevr. Kramer slaat mevrouw Kamerbeek 64 62. Mevr. Kiïhn slaat mevr. de Ruiter 97 64. Mej. Verster slaat mej. Leeuwenberg 62 7—5. Mevrouw Bilderbeek slaat mej. Smit 63 2G 6 -4. Mej. Verstor slaat mevr. Kiihn 61 6—3. Mej. Bilderbeek slaat mej. Verkley 63 63. Mevr. Melse slaat mej. Bies 16 6—2 63. Mej. v. d. Haar slaat mej. I. Smit 57 6—0 61. Mej. Brinkman slaat mej. v. d. Kolk 62, 64. Mevr. Kramer slaat mevr. Nijhuis 75, 75. Mej. Verstor slaat mej. Uitdenhage de Mist 62, 61. Mej. Bilderbeek slaat mevr. Melse 62, 36. 64. Mej. v. d. Haar slaat mej. Brinkman 64, 62. Mej. v. d. Haar slaat mej. Bilderbeek 60, 6—2. Gemengd Dubbelspel B. Mej. Driessen en Sonnemans slaan mevr. Houtman en Baart 64, 63. Mej. Klein en Houtman w.o. Mej. Klein en Houtman slaan mej. Tetering en Lamp 63, 62. Mevr. en de heer De Pauw slaan mevr. en de heer Schweitzer 62, 36, 63. Mevr. en de heer Wildeboer slaan mej. Verkley en Bies. 63, 64. Mej. Klein en Houtman slaan mej. Driessen en Sonnemans 62, 6—3. Mevr. en de heer Wildeboer slaan mevr. en den heer De Pauw 62, 75. Gemengd Dubbel A: Mevr. v. Huyster en Hermans slaan mej. Blikslager en Lantzius 64, 6—1. Mej. v. d. Haar en De Crauw slaan mej. Brinkman en Gall 97, 61. Mevr. Kamerbeek en Ter Laag slaan mej. v. d. Kolk en Sprengers 6—3 36, 75. Mej. Bilderbeek en Seignette slaan mej. Bies en Swolfs 6—4, 3—6, 6—4. Mej. Verster en Van Huyster slaan mevr. Melse en Putz 6—2, 63. Mevr. Van Huystee en Hermans slaan mevr. en den heer De Ruiter 63. 62. Mej. v. d. Haar en de Crauw mevr. Kamerbeek en Ter Laag w.o. Mej. Ver ster en Van Huystee slaan mej. Bilderbeek en Seignette 64, 62. Heerendubbelspel: De Ruiter en Melse slaan Swolfs en v. Tetering 61, 62. v. d. Aa en Lamp slaan Schweitzer en Bus 5—7, 75, 64. Ter Laag en Nierman slaan Slin gervoet en v. Hezel 61, 63. De Crauw en de Kamper slaan Pauw en Wildeboer 64, 64. Bijvoet en Allard slaan Vaags en Veld- huyzen 61, 61. Aanstoot cn v. d. Klas- horst slaan Putz en Houtman 61, 62. Seig nette en Levy slaan Vreeke en Jongkind 63, 62. Sprenger en Lantzius slaan v. Huystee en v. d. Laan 64, 62. Aanstoot en v. d. Klashorst slaan Bijvoet en Allard 6—2, 8—10, 63. Seignette en Levy slaan Sprengers en Lantzius 64, 119. Heerendubbelspel B: Pauw en Wildeboer slaan Schewertzer en Bies -75, 46, 63. Pauw en Wildeboer slaan Swolfs en v. Tete ring 6—4, 7—9, 6—4. Damesdubbelspel: Mevr. Nijhuis en Mevr. Egas verliezen van mevr. Kühn en mej. Leeuwenberg 36, 16. Mej. Bilderbeek en mej. Bies slaan mevr. Houtman en mej. Klein 62, 62. Mevr. v. d. klashorst en mevr. v. Huystee slaan Mevr. Pauw en mevr. Dijkstra 60, 63. Mevr. v. d. Klashorst en mevr. v. Huystee slaan mej. Bilderbeek en mej. Bilder beek en mej. Bies 6-^1. 61. Mej. Uitdenhage de Mist en mej. v. d. Haar slaan mevr. v. Cas- pel en mevr. Wildeboer 60, 61. Mevr. Kra mer en Mevr. Melse slaan mevr. de Ruiter en mej. Leeuwenberg 63, 61. Mej. Uittenhage de Mist en mej. v. d.Haar slaan mevr. Kramer en mevr. Melse 62, 62. Mevr. Kühn en mej. Leeuwenberg slaan mevr. v. d. Klashorst en mevr. Huystee 75, 63. Damesdubbelspel B: Mej. Bles en Mej. Bil derbeek slaan Mevr. Pauw en Mevr. Dijkstra 86, 64. Mevr. v. Logchem en mevr. v. Steenbergen slaan mevr. v. Caspel en mevr. Wildeboer 75, 63. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- slaat Lantzius 62. 62. Lamp slaat v. d. Laan 6—0, 3—6, 6—4. Troostron<te: Damesenkelspel: Mej. v. d. Kolk slaat me}. Smit 3—6, 61, 97. Mej. Vex-kley slaat mej. D. Smit 46. 63, 63. Mej. Bies slaat mej. Verkley 6—2, 46. 64. Mej. Leeuwen berg slaat Mevr. de Ruiter 60. 61. Mej. Blikslager slaat mej. v. Tetering w.o. Mej. Bies slaat mej. v. d. Kolk 79. 60, 6—3. Mej. Blikslagermej. Leeuwenberg w.o. CRICKET HET PROGRAMMA VAN ZONDAG. Tot besluit van de cricket-week speelt- Rood Wit vandaag en morgen een tweedaag- schen competitiewedstrijd tegen H.C.C. 1; dit belooft een goed slot te worden van een aan trekkelijk programma, dat de Spanjaards laan-club ter eere van haar 50-jarig bestaan, had vastgesteld. Ofschoon Rood Wit een goed seizoen achter den rug heeft-, gelooven wij toch niet-, dat het. haar zal gelukken de a.s. kampioenen te verslaan. Wel zijn spelers als Hagenaar, Gebr. van Baasbank e.a. uitstekend op dreef, maar de Haagsche heeft de punten noodig om definitief kampioen te zijn en beschikt bo vendien over een meer gevariëerden aanval. In Den Haag ontvangt H.C.C. 2 het Rotter- damsche V.O.C, en ook hier kan een spannen de strijd verwacht- worden. Do club van East bezet, momenteel de tweede plaats en heeft als zij volledig is een aanval om trots op te zijn; Tenviel, East, van Herwaarden en Beyers zijn in staat om de sterkste tegenpartij voor een laag totaal uit te krijgen, terwijl het elftal verschillende batsmen telt. die voor een behoorlijk aantal runs kunnen zorgdra gen. Het feit, dat V.O.C. het eenige elftal is, dat dit jaar van H.C.C. 1 heeft gewonnen, zegt voldoende. De uitslag van den wedstrijd A.C.C.—P.W. zal geheel afhangen van dc samenstelling van het Enschedesche elftal; als de reis naar Amsterdam volledig, dus met Höpink en Wa- gener, ondernomen wordt, geven wij A.C.C. niet veel kans. De belangrijkste wedstrijd voor de over gangsklasse is ongetwijfeld die tusschen H.B.C, en H.T.C.C. Beide clubs hebben 102 punten uit 10 matches en de winnaar van morgen is practisch kampioen. Naar or.ze meening is H.B.C. qua team een beter geheel; Cremers is waarschijnlijk niet van de partij en het gemis van dezen veteraan, {lie nog steeds een prima bowler is, kon wel eens fnuikend zijn. R.C.H. speelt thuis tegen H.C.C. 3 en heeft werkelijk een kleine kans het seizoen met een overwinning te besluiten. De aanval is sterk genoeg, het fielden buitengewoon goed, zoodat alles van de batting-prestaties af hangt. De Rood Wit reserves gaan naar Utrecht en zijn zeker in staat om van Kam pong te winnen, te meer daar Mr. Davidson over een sterk elftal beschikt. Haarlem 2 gaat met een onvolledig elftal naar Ajax (A.) en ofschoon het resultaat niet meer van invloed op de ranglijst is. zal toch wel alles geprobeerd worden om ongeslagen te blijven. Een Haax-lem-eombinatle, voor een groot deel bestaande uit spelers van het eerste team, speelt in Nijmegen den traditioneelen tweedaagschen wedstrijd tegen Quick. UMPIRE. ZEILEN HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. ZOMERFEEST. Het Zomerfeest ter viering van het negen jarig bestaan der vereeniging zal morgen worden gehouden bij de Haven op de Mooie Hel. De commissie ter voorbereiding heeft weer een programma in elkaar gezet met num mers niet alleen voor de heeren zeilers maar ook voor de dames cn kinderen. in g ezonden mededeelin gen a GO Cts. per regel daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten AGENDA Heden: ZATERDAG 22 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: „Hoepla! Kokkie." 8.15 uur. Palace: „De amateur-regisseur." Tooneel: Selbo, English Juggler. 2.30, 7 en 9-15 uur. Luxor Theater: „Een avontuur aan de Rio Grande" cn Charlie Chaplin in „De Pelgrim" Tooneel: George en Charlie, komische, vroo- lijke Ikariers- 2.30 cn 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Försterchristl". Too neel: 3 Flying Flacory's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Voorstellingen circus Gleich in het Sportpark. 2.30 en 8 uur. Vel s e n: Tuinfeest op Velserend van de Ned. Reisvereeniging. 8.15 uur. ZONDAG 23 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: 2 uur: Kindervoor stelling van .Micky Mouse". 8-15 uur: „Hoepla! Kokkie." Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Voorstellingen circus Gleich in het Sportpark. 2-30 en 8 uur. MAANDAG 24 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Heemstede: Voorstelling Circus Gleich in het Sportpark. 8 uur. Zand voort; Hotel Groot Badhuis. Con cert iï. O. V. voor Vreemdleingenverkeer. So liste Anny Lambrechts (zang). 8.30 uur. APOTHEEKDIENSTEN Troostfronde. Firma Grijseels en Van Hees, Lange Veer- Heerenenkelspel: v. Huystee slaat Levy straat 14. tel 11000 2—6. 6—3, 8—6. Slingervoet Ramondt slaat i l. Schoorl. Frans Halsplein, tel. 11180- Blikslager 6—0, 8—6. Nieman slaat De Kam- Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaarfc- per 57, 6—1, 6—0. Slingervoet Ramondt I straat 26, tel. 13290.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5