STADSNIEUWS STEUNT! TIJDSCHRIFTEN. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimelt je beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 25 AUGUSTUS 1931 VREDESMEETING IN HET BRONGEBOUW. GEORGANISEERD DOOR DE NOOIT MEER OORLOG FEDERATIE. Op initiatief van de Nooit Meer Oorlog Fe deratie is Zaterdagavond in het Brongebouw een vredesmeeting gehouden. Vooraf trok een aantal leden der bij deze federatie aangesloten federaties in optocht door de stad. Overal trok de stoet, waarin doeken met anti-oorlogsopschriften meege voerd werden, natuurlijk veel belangstelling. Om half acht opende de heer Joh. Op "t Eynde de bijeenkomst in het Brongebouw. Hij zelde in zijn inleiding o.m., dat de strijders voor den vrede moeten leeren hun enthou siasme wat in te toornen, omdat met kalm overleg heel wat meer bereikt wordt. Hierna sprak allereerst de heer Dirk B o e r uit Groningen. Spreker constateerde, dat bij de vredesbeweging de jeugd voorop moet gaan. Zij is het immers, die bij een mo gelijken volgenden oorlog er het ergst aan toe zal zijn. Het militairisme bedreigt ons op het oogenblik meer dan ooit, laat de jeugd toch vooral begrijpen, dat, wanneer het zoover mocht komen, het zal geschieden met haar bloed. Als de regeeringen blijven doorgaan als nu, moet het naar den ondergang gaan, want de oorlogsvoorbereidingen zijn tot in de puntjes geregeld en wij, jongeren, kunnen daar niets tegen doen. De groote schande van het militairisme is, dat het onze persoonlijk heid heeft aangerand en in een belachelijke politieke situatie heeft gebracht. Politici en dictatoren waarschuwen tegen het oorlogsgevaar en op de kerken wordt \an alle zijden een beroep gedaan om haar passie ve houding te laten varen. Als verscherping van den noodtoestand is daar de ontzettende crisis op economisch ge bied, vooral in Duitschland. Spreker ging hier uitvoerig op in. Van de actie van dè Nederlandsche Dag bladpers zeide spreker, dat er wel milhoenen op geteekend hadden, maar dat hij de voorkeur gaf aan eenige honderdduizenden ondertee kenaars, waarop bij het beslissende moment werkelijk gerekend kan worden. Aan de hand van enkele politieke gebeur tenissen uit den laatsten tijd, meende de heer Boer de mogelijkheid van een militair verdrag te kunnen verwachten tusschen Nederland, België en Frankrijk. Dit verdrag zou ten doel hebben gezamenlijk tegen Duitschland op te trekken, wanneer daar in den komenden win ter, als gevolg van de werkloosheid, de com munisten de overhand mochten krijgen. Zullen wij gedwongen zijn, vroeg spreker, om het uitgemergelde Duitsche volk den doodslag toe te brengen? En wat voor bezwa ren zal de regeering daar tegen maken, nu zij ons ook wil gebruiken om de communisten in eigen koloniën te bestrijden? Maar zoover zal het niet komen, als de gongeren zich verzetten tegen elke afspraak der generale staven. Het mag dan waar zijn, dat we verkocht zijn aan het militairisme, ge leverd zijn we nog niet, aldus spreker. „Oor log?" vraagt de groote massa zich af. Laten wij het zijn, die daar op antwoorden „Neen, nooit!" Het is onze taak om alle jongeren er van op de hoogte te brengen welk gevaar hen bedreigt. Laat één gloeiende verontwaardi ging uit ons opgaan tegen het onzedelijke van den oorlog, opdat ieder zijn taak weet als hij voor de keuze komt te staan: of opstand tegen het militairisme of zelfvernietiging. Vervolgens las de heer Pier H oekstra den inhoud voor van het volksverdrag Hol land—België, waarbij de onderte eken aars zich verbinden in geen opzicht mede te wer ken aan welke militaire actie ook, die gericht is tegen de menschen aan de andere zijde ,van de grens. Men is van plan soortgelijke volksverdragen met zooveel mogelijk andere landen aan te gaan, zoodat er tenslotte over de geheele wereld een geheel netwerk van overeenkomsten tegen de dienstplicht ont staat. i Daarna sprak dé heer Albert de,Jong hit Den Haag. Deze spreker zeide de overtui ging te hebben, dat niemand den oorlog graag wil, de publieke opinie is er absoluut tegen. Maar dat zegt niets, want in deze zelfde pe riode van de bloei der vredesbeweging, wordt er gewerkt aan een ontzettnde oorlogsvoorbe reiding. 0:k in 1914 wilde niemand den oor log, maar niettemin zijn we erin gedreven. Wanneer we de ware oorzaken van den oor log willen bestrijden, is het noodig, dat we de feiten leeren kennen. Onze groote vijanden zijn de internationale munitiefabrikanten, die overal, waar zij er geld mee kunnen ver dienen, hun munitie leveren. De vraag is nu deze, aldus spreker, vindt ge, dat er millioe- nen aan deze bedrijven verdiend moeten blij ven, of moet al die oorlogsvoorbereiding ra dicaal vernietigd worden. Alleen wanneer dit laatste het geval is, zal de groote massa zich van het dreigend oorlogsgevaar kunnen be vrijden. Laten we toch vooral bedenken, dat de vrede van 1931 slechts in schijn bestaat en dezelfde onzekerheid inhoudt als die van 1913. Wanneer we doordenken, aldus de heer De Jong, tot de eigenlijke oorzaken van den oorlog, dan kan het toch niet anders, of we moeten deze maatschappij verwerpelijk achten. De oplossing van alle hedendaag- sche vraagstukken ligt dan ook volgens spre ker in revolutie, in een geheele omwenteling van de maatschappij Bloedig behoeft deze re volutie niet te zijn. Het is hier de vraag, _aldus spreker, of ge U wilt verzetten tegen hét ka pitalistische stelsel. Het is noodzakelijk, dat de macht in handen van de arbeidersklasse wordt gebracht. Spreker vroeg zich in dit ver band af, of de arbeidersklasse np het oogen blik inderdaad in staat is de leiding op zich te kunnen nemen. Spreker betwijfelt dit, omdat de georganiseerde arbeiders ;;ich vrij wel uitsluitend bezighouden met acties voor hooger loon en betere arbeidsvoorwaarden, maar de pogingen tot daadwerkelijke ont wapening liever aan de politieke partij over laat. Het is de hoogste tijd, dat de arbeiders klasse ontwaakt en meehelpt tegen ie oor logsvoorbereiding, tegen de munitiefabrieken, tegen den bouw van kazernes, tegen de hui dige maatschappij. Wil de arbeidersklasse werkelijk geen oorlog, dan komt die ook niet. En met de arbeidersklasse bedoelde spreker niet alleen de werklieden, maar ook de inge nieurs, de doktoren, kortom, ieder die aan het productieproces medewerkt. Als de jongeren, zoo zeide spreker, ons vra gen „Hebben wij recht om te leven?" dan moeten wij daar „ja" op antwoorden en hun helpen in den strijd tegen het militairisme. Ds. G. Westmijse uit Drachten, de laat ste spreker van dezen avond, had zijn onder werp getiteld: „Hinderlijk volgen". Volgens spreker worden wij in deze jaren gedwongen pod Mars overal te volgen. De massa staat hier over het algemeen nog te lauw tegen over. Ook de kerken schieten te kort bij de uitvoering van haar vredestaak. De vereeni- ging „Kerk en Vrede" geboren uit den nood der tijden heeft erkend dat het zoo niet lan ger mocht gaan, zij besloot krachtdadige maatregelen te nemen tégen alle oorlogsvoor bereiding en heeft dan reeds ook enkele suc cessen in die richting kunnen boeken. Om God Mars uit de samenleving te verdringen, zal er een daad verricht moeten worden en de kerken, die immers millioenen bereiken, kunnen tot die daad geraken door de gezind heid van de massa te veranderen. Na een slotwoord van den voorzitter, werd deze bijeenkomst, die, den Zaterdagavond in acht genomen, vrij druk bezocht was, geslo ten. DE FEESTEN OP KONINGINNE DAG. DE DEFINITIEVE PLANNEN. Het Centrum-Comité schrijft ons: Het Centrum-Comité der Vereeniging „Ko ninginnedag" heeft de plannen voor de fees telijke viering van den verjaardag van de koningin op 31 Augustus a.s. definitief vast gesteld. De dag zal beginnen met een reveille, uit gevoerd door twee muziekkorpsen, vervolgens zal er van den toren der Groote Kerk koraal- muziek worden uitgevoerd. Om 8 1/4 uur op tocht der schoolkinderen uit de buitenwijken naar de Groote Markt, te negen uur kinder aubade op de Groote Markt. Na de aubade worden de kinderen begeleid door verschil lende muziekkorpsen naar den Hertenkamp en naar het Speelterrein aan den Middenweg gebracht. Om tien uur Kinderspecialiteiten- voorstelling in den Hertenkamp. Van 1112 uur concert op de Groote Markt, van 121 uur carillon-bespeling van den toren der Groote Kerk, te 11/2 uur kerk- concert in de Groote Kerk, te 2 1/2 uur Kat.o- wedstrljd in den Kloppersingel; van 35 uur specialiteiten- voorstelling op de Groote Markt; van 56 uur concert op de Groote Markt van 810 uur concert op de Groote Markt. Om 81/2 uur schitterende gondelvaart in stadssingels en grachten; om 11 uur groote taptoe, te geven door vijf muziekkorpsen op de Groote Markt. Op den Kloppersingel worden terreinen ge reserveerd bij den start en de finish voor leden van „Koninginnedag" nabij de Vrouwe- hekstraat en de Vrouwehekbrug, zoo ook voor de specialiteitenvoorstelling op de Groote Markt op het verhoogde gedeelte van café Brinkmann. Er zal dit jaar streng de hand aan gehou den worden dat geen andere personen dan leden van Koninginnedag toegang verkrijgen tot de afgezette gedeelten, die van zitplaatsen zullen worden voorzien. Leden hebben ook toegang tot het Kerkconcert aan den Klop persingel van 1 1/42 1/4 uur. Zij die nog lid wenschen te worden kunnen zich alsnog opgeven bij den heer J. v. ci. Lin den, KI. Houtstraat no. 8. Inschrijvingen voor den gondelvaart en den kano-wedstrijd kunnen nog steeds geschieden. Hoewel de be langstelling hiervoor zeer groot is kan zij nooit groot genoeg zijn. Dus Kano- en motor boothouders komt allen op, laat er niet één thuis blijven! Deelnemers aan de gondelvaart moeten er vooral aan denken, dat zij hun versierde en verlichte vaartuigen niet hooger uitbouwen dan een meter veertig boven den waterspiegel en de breedte niet breeder dan drie meter vijfenzeventig, met het oog op de doorvaart der bruggen. Indien zulks noo dig is kunnen de vaartuigen worden gesleept. Gaarne geeft de secretaris van het Cen trum-Comité A. H. de Bruijn Sr. Ged. Volders gracht no. 4, telefoon 11272, nog nadere in lichtingen. BUURTVEREENIGING „ONDERLING GENOEGEN". Bovengenoemde vereeniging houdt Maan dag 31 Augustus a.s. in de Geweerstraat haar kinderfeest, bestaande uit spelen, zooals hardloopen met hindernis, mastklimmen. ringsteken enz., en zullen aanvangen om 1 uur 's middags. Des avonds om 8 uur heeft er een groote verloting plaats om fraaie prijzen. De straten zijn versierd en 's avonds elec- trisch verlicht. Het geheel zal worden opge luisterd met muziek. WONINGBOUWVEREENIGING „DE VOORZORG". Deze woningbouwvereéniging heeft een feestelijke herdenking van het 12 l/2jarig be staan georganiseerd op Donderdag 27 Augus tus in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Welwillende medewerking wordt verleend door het muziekgezelschap onder leiding van den héér D. Hogenbirk en de dames mej. Nel Hogenbirk, zang en mej. Rie Servaas, piano. De heer van Tongeren treedt op als decla mator. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cis. per regeï. HAARLEM'S TRAMFANFARECORPS Woensdag 26 Augustus des avonds om 8 uur geeft Haarlems Tramfanfarecorps een concert op het Wilsonsplein. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Salut a Louveyne, Pas Redouble van D. D. Belleflamme 2. Le secret de la Bohémienne, Ouverture L. Massar 3. Mercédes, Fantasie M. J. H. Kessels 4. Au Golfe de Napels, Grande Valse Arr. par E. Larue 5. Amsterdam, Marsch Blankenberg Pauze 6. En Avant Les Compagnards, Pas Redouble P. Mertjes 7. Espéria, Ouverture R. de Souter 8. Le Grop d'or, Fantasie G. Gardenne 9. La joly Flamonde, Grande Valse D. Bouwens 10. Le Congo, Marsch J. de Wolff SERENADE GOUDEN ECHTPAAR. Woensdag 26 Augustus geeft de muziek- vereeniging .Kunstgenot", directeur P. Wit van 89 uur een serenade aan het gouden echtpaar D. van Merkenstein, Oostvest 80. VERLEGGING TRAMBAAN. Heeft men van gemeentewege de weg Ke nauparkManegebrug een groote verbete ring doen ondergaan door den rijweg te ver beteren, de tramwegmaatschappij is thans bezig de tramrails te verleggen, de bochten aldaar flauwer te maken. Zal dit ten goede komen aan het steeds drukker wordende ver voer, oppassen blijft toch steeds de bood schap omdat de tram op de Manegebrug op enkel spoor rijdt, op sommige momenten een lastig vraagstuk voor bestuurders van voer tuigen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Lahaise, Hooger- woerdstraat 23, armbandhorloge; Schoen, Javastraat 37, idem; Der Kinderen, Wester houtstraat 16, cano; G. v. Eijken, Wilgenstr. 100, ceintuur; v. d. Weijden, Hagestraat 26, cano; A. v. Dijk, Scheeperstraat 44, hond; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond; Smeets, v. Oosten de Bruijnstraat 71, hand schoenen; J. Pull, Lootsstraat 13, hond: Bu reau van politie. Smedestraat. handschoen; Vermeulen, Minahassastraat 24, hondenpen ning; P Nolet, Lijsterstraat 46, hondenpen ning; Verhappe, Populierstraat 2, horloge; Posthuis Plantsoenen, Rolhuizen, emmer; P. v. Puiveld, Laurierstraat 52, glazenwisscher Leenards, Kokstraat 19, gewicht; v. d. Lee, Minahassastraat 28, jasje; P. A. v. Zonneveld, Ternatestraat 42, insigne; Pliesman, Gast huislaan 32, muts; J. Bakker, Baljuwslaan 3, polissen; C. Bijster, Nachtzaamstraat 67. portemonnaie m. i.; Batot, Populierstraat 11, idem; F. J. Horeman, Residastraat 11, schoe nen; H. Volbracht, Casteleinstraat 4, sleutel; Rijswijk, Havenplein 36, schoentje; Nijhuis, Graaf Willemstraat 19, schoenen; A. v. Nor den, Voorhelmstraat 42, tasch m. i.; Scholten, Baan 21, vulpenhouder; Viersen, Brouwers straat 99, vulpotlood; Boutkamp, Z. B. Spaar- ne 36, rijwielbelastingplaatje; W. v. Roode, Midden Tuindorplaan 9 B, rozenkrans; Smit, Brouwersstraat 143, rozenkrans; Bureau van politie, Smedestraat, gummi paardje. SCHOUWBURG JANSWEG. Van Woensdag 26 Augustus af tot en met Zondag 30 Augustus zal door het Eerste Ned, Kinder-Revue-Gezelschap iedjeren middag opgevoerd worden de groote Kinder-Revue .Luilekkerland". Deze revue wordt grootendeels door kinde ren gespeeld en munt uit door schitterende décors, costumes en lichteffecten. Een revue welke voor een groote revue in avondvoor stellingen niet onder doet. Het orkest staat onder leiding van Marinus Spree. Deze revue werd gedurende geruimen tijd te Rotterdam in Theater „Casino" en Scheveningen in „Seinpost" met groot succes opgevoerd. mmm bij gelijken prijs én kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. ONTVANGEN BOEKEN. „Cave Cancm". De Koninklijke Nederlandsche Politiehond Vereeniging heeft een geschriftje uitgegeven, dat onder den titel „Cave Canem", propa ganda maakt voor den politiehond. In het vlot geschreven boekje wordt eerst een over zicht gegeven van de vereischten voor het examen volgens het keuringsreglement van de vereeniging, waarop een diploma wordt uitgereikt. De eischen zijn niet gering. Verder wordt behandeld, wat de geslaagde hond kan presteeïen; aangehaald worden ver schillende gevallen uit de practijk van het gebruik van den politiehond bij politioneel onderzoek. De hond is van groot gewicht als kameraad en helper van jachtopzieners, ook als hun verdediger, het boekje noemt daar voorbeelden van. Het gebruik van den politiehond ter be teugeling van oproermakers wordt verdedigd. Aangehaald wordt o.a. het Haarlemsche ge val, doch de argumenten tegen het gebruik van de honden, acht men niet gerechtvaar digd. Ongevaarlijker dan paarden, de sabel, de gummistok en gas- en traanbommen acht men de honden. Wat de surveillance betreft komt de schrij ver tot de conclusie: geen politieman buiten zonder hond. Aan het slot wordt den autori teiten net gebruik van den goed afgerichten politiehond bij politioneel onderzoek aanbe volen, want baat het niet, schaden zal het zeker niet. De schrijver is echter overtuigd, dat het meestal wel zal baten. „Caecilia". Het Augustusnummer van de vereenigde tijdschriften „Caecilia en het Muziekcollege" wordt geopend met een artikel van Julius Hij man over moderne muziek te Pyrmont. Lou van Strlen vraagt onze aandacht voor de eerste kwarttoon-opera: Alois Hètba's „Die Mutter". In de rubriek „boekbespreking" behandelt Dirk A. Balfoort het boek „Vioolbouw" van dr. A. Verwey. Het „praatje van de maand" betreft dit maal o.m. de benoeming van Eduard van Beinum bij het Amsterdamsche Concertge bouw Orkest en de concerten van de H.O.V. te Zandvoort. Vlaanderen. Wij ontvingen de 7e aflevering van het werk Vlaanderen door de Eeuwen heen, dat bij Elsevier te Amsterdam in 24 afleveringen volledig verschijnen zal. Dit nummer behandelt de Vlaamsche Beeldhouwkunst en vanft aan met een bij drage van prof. dr. Stan Leurs over de Bouw kunst in Vlaanderen. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) SCHEEPVAARTBERICHTEN inilllllllIllllllllIÜIlIllininilllllllllllüllllllOl Alwaki 24 v.m. te Rotterdam v. Hamburg. Attika 23 v. Bahia. Brazilië n. A'dam. Aagtekerk 23 v. Wei-Ha-Wei, Japan naar Rotterdam. Baarn 22 v. Cristobal n. Curasao. Berenice 23 te Hamburg v. A'dam. Baloeran 24 te 7 u. te Belawan, R'dam naar Batavia. Barneveld 22 v. Guayaquil n Paita. Bodegraven 22 te Antofagasta v. Corral. Both 23 op 13 gr. 49 min. N. en 62 gr. 15 min. O., Amsterdam n. Batavia. Cotica 22 v. Paramaribo n. Madeira en A'dam. Crijnssen 23 te A'dam v. Hamburg. Djember p. 28 Suez, R'dam n. Batavia. Dempo p. 23 21 u. Ouessant. 24 8 u. v. Batavia te Cowes en 25 8 u. teR'dam verw. Delftdijk 23 te Londen. Pacifiekust n, R'dam. Eemland p. 23 Ouessant, Bremen n. de Pla- tarivier. Flandria 22 v.m. te Buenos-Aires v. A'dam. Grootendijk 22 v. New Orleans n. R'dam. Gelria 22 19 u. v. Pernambuco, Buenos-Aires n. Amsterdam. Grijpskerk 23 te A'dam v Hamburg. Heemskerk 23 v. Port-Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Helder 22 v. Mollendo n. Arica. Johan de Witt 23 v. Port-Said, Batavia naar Amsterdam. Kota Tjandi p. 23 18 u. Ouessant, R'dam n. Batavia. Kota Nopan 23 te Padang. R'dam n. Batavia. Luna 21 v. New-York n. Venezuela. Meliskerk 23 te Vlaardingen v. Amsterdam. Melampus p. 23 Perim. Liverpool n. Makassar. Merauke p. 23 Galle. New-York n. Java. Narpnta 22 te Londen. Pacifiekust n. R'dam. Nijkerk 23 te Duinkerken. Beira n. R'tlam. Nieuw kerk v. Rotterdam 25 te Kaapstad ver wacht. Rotterdam 23 te New-York v. R'dam. Reggestroom p. 24 Ouessant, Amsterdam n. W.-Afrika. Statendam 24 6 u. 50 m. te R'dam v. N.-York. Soemba p. 23 Dungeness. Simaloer, p. 23 Perim. Batavia n. New-York. Sibajak p. 23 24 u. Kaap Guardafui, Batavia n. Rotterdam. Oostkerk 22 v. Genua. R'dam n. Japan. Oldekerk 23 v. Perim. Japan n. R'dam. Polvdorus 23 te A'dam v. Bremen. Prins der Nederlanden p. 22 Perim, Amster dam n. Batavia. Poelau Roebiah p. 23 Perim, Amsterdam n. Batavia. Palembang 23 8 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Phrontls v. 22 Gibraltar, Batavia n. A'dam. Patria p. 23 4 u. Kaap del Armi, R'dam naar Batavia. Ulysses 23 te A'dam v. Antwerpen. Van Rensselaer 21 v. New-York naar Port au Prince. Volendam 23 v. Southampton, R'dam naar New-York. Van Renselaer 21 v. New-York n. Curacao. Volendam p. 23 Lizard. R'dam n. New-York. Zeelandia 23 18 u. v. Leizoes. Amsterdam n. Batavia. Springfontein 22 v. Beira n. Mozambique. Houtman 22 v. Zanzibar n. Batavia. Waterland 21 te Rosarlo v. Buenos Aires. Oost-Indlë. Polyphemus 22 v. Birkenhead. Amsterdam n. P. C. Hooft 22 te Belawan. Batavia n. A'dam. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 26 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. Ultsl. VARA-Uitzending. 6.45 Gymnastiek. 7.30 Gymnastiek. 8.01 Gra- mofoonpl. 9.30 Orgelspel door J. Jong. 10.00 VPRO-Morgenwijding. 10.15 Kookpraatje door P. J. Kers. 11.00 Gramofoonpl 11.05 mevr. J. StamDresselhuys; Kinderen in den tuin. 11.35 Gramofoonpl. 12.01 Concert VARA-septet. Gramofoonpl. 2.15 Gramofoon- platen. 2.30 Cooperatlekwartiertje. 2.45 Voor de kinderen. 3.30 Maak-het-zcif- cursus. 4.25 Gramofoonpl. 4 30 Voor de kinderen. 6.00 Concert. VARA-Mandoline Ensemble. Gra mofoonpl. 7.00 Huib Luns: Beeldende kun stenaars. 7.30 Joodsch uurtje. Gramofoonpl. Toelichting door S. H. Englander. 8.00 „Op Hoop van Zegen". Spel van zee van H. Heyer- mans. 9.30 Vervolg Joodsch uurtje. 10.00 Persber. 10.10 Concert. VARA-Orkest, Gra mofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. HUIZEN 298 M. Ultsl. NCRV-Uitzendlng. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10 30 Zlekendienst. 11.00 Openlnv: van de Alg. Vergadering van den Alg. Nederl. Zulvelbond te Utrecht.. Spreker: Oud-Min. Posthuma. 12.00 Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12 30 Concert. Zang, viool, cello en piano. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Concert. Alt-mezzo, fluit, viool en piano. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Verteluurtje. 7.00 Wlj- dingsdienst in de Domkerk to Utrecht- Sprekers en kerkkoor. 8.30 Politieber. 8.45 Concert. 10.00 Persber. 10.30 Gramofoonpl. DAVFNTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding 12.20 Gramofoonpl. 1.05 Orgelconcert door A. Biggs. 1.50 Orkestcon cert 3.50 Concert. Orkest. C. Smith piano). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 7.00 Zang door Eleanore Toye on Dale Smith. 7.20 Lezing. 7.50 Concert door het Temple Kwartet. 8.20. Orkest. E. Steuermann (piano) 10.00 Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.35 Orkestconcert. 11.20 Dansmuziek. PAFIJS „RADIO PlFTS". 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Viool-recital. 9.50 Concert Harp, zang, cello, fluit en orkest. LANGENBERG 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert.. 5.20 Con cert. Orkest. 9.05 LandstreicherWeltfahrer. Orkest en solisten. 10.20 Berichten. Daarna tot 12.20. Orkestconcert. KAVrvnnORG. 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 3.20 Orkeslconcert cn voordracht. 5.20 Gramofoonpl. 8 20 Orkest- concert. 9.20 Voordracht en zang. 10.20 Saxo- foon-soll. 10.50 Orkestconcert. RRvecrT M. rn 50R.5 M. 508,5 M.: 5 20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoon- platen. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Orkestconcert en zang. 338.2 M.: 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoon- platen. 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert en zang. ZEESEN 1635 M. ca. 7.00 Gramofoonpl. 9.20 Schooluitzending. 10.55 Berichten Gramofoonpl. 1.15 Berich ten. 2.20 Gramofoonpl. 3.20 Lezingen. 4.20 Concert. 5.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Herdenking van Ludwig Thoma. 10.30 Berichten en daarna tot 12.50 Dansmuziek. Gelukkig was den volgemden dag de baard van Tuimeltje weer heel lang, want die groeien bij de kaboutertjes in een nacht weer heelemaal bij. Ze zouden samen gaan wandelen, dcch toen Kikker Karei cn Tuimeltje in de straten kwamen, zagen zc een hecleboel spinnen, torretjes, kevertjes cn kikkertjes hard rennen. Er was brand in de stad. „Daar moet ik naar toe." zei kikker Karei tegen Tuimeltje. „Ik ben commandant van de brandweer cn ga gauw de brand- auto halen." „Mag ik dan niet mee," vroeg Tuimeltje aan Karei. „Je kunt niet in den wagen zitten," zei Kikker Karei, „maar Je mag er wel achter aan gaan hangen, dan zal ik cr wel ccn stevig touw aan vastmaken." Zoo vertrokken zc naar den brand. Van alle kanten zag Tui meltje dieren rennen. Zelfs vogeltjes met geruite petjes op, vlogen er zoo hard zc kenden, heen. Het was heelemaal geen plezierig ritje voor Tuimeltje. Hij liet zich achter de auto aan voorttrekken cn kreeg allemaal stof in zijn oogen. Zc reden heel erg hard en kwamen onderweg verschillende kikkers tegen met emmers cn ladders. Tuimeltje vond het erg aardig, dat die diertjes elkaar' zoo goed hielpen als cr brand was cn daarom werd het rennen minder zwaar.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 9