IJMUIDEN Verregende Hoeden. J. LOTTGERING, RINGRIJDERIJ-VEREENIGING „DE PRINS". HAARLEM'S DACBLAD WOENSDAC 26 AUCUSTUS 1931 UIT DE OMSTREKEN SCHEEPVAARTBER.ICHTEN. Binnengekomen schepen: 25 Augustus: Ned,, Trito, Belfast. Duitsch, West-Falla, Dantzig. Ned. Nerius, Dantzig. Ned., Trajanus, Lissabon. Vertrokken schepen: 25 Augustus: Finsch, Hilda Torden, Middell. Zee. Ned. opleidingschip, Bestevaer, Rotterdam Noorsch, Stan ja, Burnt. Duitsch, Norburgh, Einden. Poolsch, Robur III, Idynia. Ned., Larenberg, Archangel. Zweedsch, Patria, Rotterdam. Ned., Rijnstroom, Huil. Duitsch, Hapa Randa, Hamburg. Engelsch, Stanislas, Leith. Duitsch, Astarte, Bremen. Engelsch, Rafonia, New-Castle. Zweedsch, Runmaro, New-Castle. Engelsch, Laverock, Londen. SCHEEPVAARTN1EUWS. Na haar lading papierhout aan de Papier fabriek te Velsen te hebben gelost is het En- gelsche stoomschip „Gothic" Maandagavond in baulast naar Rotterdam vertrokken. Het Neierl. stootnschip „Stad Zaandam" is Zaterdagavond met een lading ijzererts van Bilbao naar iJmuiden vertrokken en wordt a.s. Donderdag aan het Hoogovenbedrijf ver wacht. Het Duitsche stoomschip „Werner Kunst- mann" is Dinsdagmorgen van Lulea met een lading ijzererts vertrokken voor het Hoog ovenbedrijf te IJmuiden en wordt a.s. Maan dag aan genoemd bedrijf verwacht. Het Engelsche stoomschip „Chatwood" ligt momenteel te Newcastle in lading en zal waarschijnlijk hedenavond vandaar vertrek ken met een lading steenkolen voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden. Het stoomschip, „Telamon" van de K. N. S. M., hetwelk Maandagavond naar Rotter dam is vertrokken, zal waarschijnlijk heden avond wederom van Rotterdam naar IJmui den vertrekken om aan het Hoogovenbedrijf een partij ijzer bij te laden. DE AANGEKOCHTE TRAWLERS. De van de Oceaan Mij. aangekochte traw lers „Oceaan II", IJm. 92, „Sumatra", Um. 253. en „Timor", IJm. 491, zullen onder den zelfden naam en merken voor de Vereenig- de exploitatie maatschappij in de vaart ge bracht worden. VAN DE WESTKUST. Dinsdagmorgen kwam de stoomtrawler „Petten", IJm. 49, van de Westkust binnen met 250 manden vlsch, waarvan 130 man den hake. VERSCHE HARING. De stoomtrawler „Treia", IJm. 142, van de Vereenigde exploitatiemaatschappij, kwam Dinsdag aan den Rij ksvlschafslag met 900 manden versche haring. LEKKE KETEL. De stoomtrawler „Balder", IJm. 143 van de Vereenigde exploitatie maatschappij, kwam, na een dag naar zee geweest te zijn, weer binnen de pieren met een lekken ketel. AANBESTEDING. Dinsdagmiddag heeft de aanbesteding plaats gehad voor de verbouwing van per ceel Kennemerlaan 15 tot slagerij voor re kening van den heer B. Wamsteeker onder architectuur van den heer A. ten Broeke. Inschrijvers waren: D. van der Plas Zn., f 2784 J. van Beelen f 2775. J. Lindhout f 2582. Fa. Heere Zn., f 2542. J. de Waard f 2410. P. Verschoor f 2345. Raming was f 2450. Het werk is gegund aan den laagsten In schrijver. DE TAPPERIJEN. De Burgemeester van Velsen brengt hier bij ter algemeene kennis, dat door hem is bepaald, dat de tapperijen in de afdeelingen IJmuiden en Velsen op 31 Augustus 1931 ge opend mogen zijn tot des nachts 12 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien dag tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. NOG GOED AFGELOOPEN. Maandagmiddag had in Overschie een on geval plaats dat betrekkelijk nog goed af- liep. De ongeveer 14-jarige T. L., wonende te IJmuiden, had het ongeluk van de vracht auto van den heer v. G. eveneens te IJmui den, te vallen. Hij brak daarbij zijn pols en kreeg wonden aan het hoofd. Door een te hulp geroepen dokter werd hij verbonden, waarna hij naar het ziekenhuis aan de Coolsingel werd vervoerd. Maandagavond kon hij naar zijn woning terugkeeren. NEDERL. ROODE KRUIS. Op Donderdag 27 Augustus wordt door het Roode Kruis alhier een belangrijke oefening gehouden op het stationsemplacement. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f2.20—f 1,80 Griet per 50 K.G. f 76f 36 Tongen per K.G- f 3,70f 2,60 Groote schol per 50 K.G. f 75 Middelschöl per 50 KG. f 66 Zetschol per 50 K G. f 54f 38 Kleine schol per 50 K.G. f38.50f9 Schar per 50 K G. f 13 50f8 Vleet per stuk f 4,50f2,33 Kleine poon per 50 K.G. f 7,50f 2,80 Groote schelvlsch pde 50 K G. f 54f 45 Middelschelvisch per 50 KG. f 38f 28 Kleine middelschelvisch p. 50 KG. f 18f 12 Kleine schelvlsch per 50 KG. f 11—f4,50 Kabeljauw per 125 K.G f 100f 66 Gullen per 50 K.G. f 18—f3,20 Leng per stuk f 1,20f 0,50 Heilbot per K.G. f2,10 Wiping per 50 KG. f5,20—f3,20 Makreel per 50 K.G. f 15—f 11 VELSEN HET JEUGDFEEST DER ROODE VALKEN. Het bestuur van de A. J. C. heeft van de directie van de Hoogovens de beschikking gekregen over een terrein in de Breesaap, voor het houden van het gewestelijk jeugd feest der Roode Valken, hetwelk op Zondag 6 September gehouden wordt. DE WERKLOOSHEID. De afgeloopen week bracht nog een stij ging van 21, zoodat het totaal aantal werk- loozen Zaterdag jl. 600 bedroeg. Het aantal werkloozen in de bouwvakken steeg van 176 tot 193, de groep arbeiders zon der vakkennis, stegen met 4 en waren in to taal 214 De werkloosheid bij de metaalbe werkers blijft stabiel, dit aantal was 102 te gen 104 in de week daarvoor. Het aantal werklooze kantoorbedienden bedraagt 39. Het aantal werklooze personen ingeschre ven in de groep diverse beroepen, liep terug van 61 op 52. INTREDE DS. MEIJER. De nieuwe predikant bij de Ned. Herv. Kerk Ds. Meijer zal Zondag 27 September te Vel sen zijn intrede doen. De bevestiging zal geschieden door Ds. Kluyn directeur der Weesinrichting te Neer bosch. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 1 September 1931, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda luidt als volgt: 1. Installatie van de leden. 2. Benoeming van: a. vier Wethouders; b. vijf leden der Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; c. vier leden der commissie van bijstand voor de financiën; d. vijf leden der commissie van bijstand voor gas en water; e. vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken; f. drie leden der commissie van bijstand voor Velserbeek en de plantsoenen; g. vijf leden der commissie van voorbe reiding voor de plaatselijke strafwetgeving; h. drie leden en plaatsvervangende leden van de reclamecommissie inzake vergun ningsrecht; 1. twee leden der commissie van overleg voor de ambtenaren; J. twee leden der commissie van overleg voor de werklieden; k. twee leden der commissie van overleg voor de politie; 1. twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland; m. vier leden van de commissie ad hoe, welke een onderzoek zal Instellen op welke wijze voor deze gemeente het best de na zorg voor volwassenen ter hand zou kunnen worden genomen; INGEZONDEN MEDEDEELINGETf a 60 Cts. per regel OPNIEUW MODELLEEREN. REGENJASSEN en -MANTELS opnieuw Waterproof maken. Gr. Houtstraat 5 a Telef. 10771. n. vier leden van de commissie ad hoe, welke de mogelijkheid zal onderzoeken van de stichting van een volkshuis; 0. zes leden van de commissie ad hoe, tot onderzoek naar de mogelijkheid van de stichting van een bad- en zweminrichting. 3. Loting ter vaststelling van de beide •afdeelingen van den Gemeenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Aanbieding van de rekeningen over 1930 van: a. de gemeente; b. het gasbedrijf; c. de waterleiding; d. het bedrijf openbare werken; e. het bedrijf reinigings- en ontsmet- tlngsdienst; f. het grondbedrijf; g. den ophaal- en stortlngsdlenst; h. den woningdienst; 1. de Algemeen burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon; j. de R.K. burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon; k. de Commissie van toezicht op het lager onderwijs. 6. Aanbieding van de volgende begroo tingen voor 1932: a. van de gemeente; b. van het grondbedrijf; c. van het gasbedrijf; d. van de waterleiding; e. van het bedrijf openbare werken;' f. van het bedrijf reinigings- en ont- smettingsdienst; g. van den ophaal- en stortingsdienst; h. van den woningdienst; i. van de burgerlijke instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon; j. van de Gezondheidscommissie; k. van de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 8. Aankoop van het landgoed „Rooswijk". 9. Verkoop van grond. 10. Verhuur van grond. 11. Verhooging van het crediet, toege staan voor den bouw van een openbaar slachthuis. 12. Verleenen van vergunning tot het dempen van een gedeelte beek te Santpoort. 13. Verleenen van vergunning tot het dempen van een gedeelte beek te Driehuis. 14. Verleenen van vrijstelling van het be paalde in artikel 68, alinea 3 der Bouw- en Woningverordening. 15. Aanvulling der verordening rege lende het openbaar lager onderwijs, uitge breid en buitengewoon lager onderwijs in de gemeente Velsen. 16. Benoeming en overplaatsing van on derwijzend personeel. 17. Benoeming van: a. een onderwijzeres aan de openbare lagere school E te IJmuiden; b. een lid van de R.K. Burgerlijke Instel ling van Maatschappelijk Hulpbetoon (va cature Th. Dam). c. één lid -der Commissie van toezicht op den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering (vacature A. Krijger). De ringrijderij-vereeniging „De Prins" hield Dinsdagmiddag haar jaarlijksche ringrijderij op een terrein voor hotel „De Prins" te Vel sen. De deelnemers stelden zich op in de Burg. Weertstraat en vooraf gegaan door een vrachtauto, waarop de jazz-band van den heer Koopman plaats had genomen, reden zij langs een omweg naar het terrein. Er hadden zich 31 paren laten inschrij ven. Teneinde te voorkomen dat met een min deren gang onder den paal door gereden werd, had het bestuur de bepaling gemaakt, dat de sjeezen de 20 Meter voor den ring en 10 Meter achter den ring, in 8 seconden moesten rijden, hetgeen met 'n chronometer gecontro leerd werd. en Wij zagen allerlei sjeezen, ook een oud- Hollandsche, waarin een Volendammer (C. B. Koopman) had plaats genomen. Daar er door het bestuur streng de hand werd gehouden aan het op tijd rijden, werd er dit jaar niet zoo bijzonder goed gestoken hoewel toch nog verschillende ringen genomen werden. Menigmaal werd er hartelijk gelachen, als een dame te ver van of te hard tegen den paal stak. Mede door het pavoiseeren van het terrein en de muziek van de bekende jazzband van hotel „De Prins", zat de stemming bij het talrijk opgekomen publiek er al spoedig in. Des avonds 8 uur had de prijsuitreiking in Hotel „De Prins"5 plaats. Reeds lang voor dat de voorzitter de feestelijke bijeenkomst had geopend, zoTgde het bekende muzikale kwartet van Hotel „De Prins" dat de goede geest er al spoedig in kwam en „Kees en Koos" de vroolijke hu moristen hielden de lachspieren met hun vroolijke duetten steeds in werking. De voorziter, de heer v. Gameren, opende den avond met een woord van welkom en een woord van h artelij ken dank aan den eere-voorzitter voor de financieele hulp. Ver der stelde spreker voor, mevr. Schoo te be noemen als eere-lid (applaus). Verder zei spreker allen dank, die hebben meegewerkt om het feest zoo goed te doen slagen. Met toepasselijke woorden worden de ver schillende prijzen aan de dames en heeren door den voorzitter den heer v. Gameren uit gereikt. De eerste prijswinnaars, ontvingen tevens een wisselprijs welke 2 keer achter elkander gewonnen moet worden. Ook werden eenige prijzen uitgereikt aan die dames en heeren welke geen enkelen ring hadden kunnen steken. Hierna vroeg de heer Meyer het woord en sprak tot den voorzitter, den heer Van Gameren eenige woorden van dank voor alles wat hij doet en steeds heeft gedaan in het belang van de Ringrijderij -vereeniging. De heer Van Heyst nam hierna ook het woord en bracht eveneens woorden van hul de aan den voorzitter en het bestuur. Hierna bleef men nog lang bijeen. De prijzen werden als volgt toegekend: Afdeeling heeren: le prijs de heer G. Grapendaal, 2e H. H. Meyer, 3e J. Hoogenwerf, 4e H. van Game ren, 5e P. Wortel Jr. Afdeeling dames: le prijs Mevr. Kok, 2e mevr. Van Schie, 3e mevr. Schoo, 4e mej. Lena Warmerhoven en 5e mevr. C. Spanjaard. De prijzen voor de heeren bestonden uit een rooktafel met rookstel; paraplustandaard, barometer en boekenklemmer; en de prijzen voor de dames uit: een servies, een stoel, een pul, een spiegel met borstel en een vaas. De Volev dammer BEVERWIJK RAADSVERGADERING Dinsdagavond kwam de gemeenteraad voor de laatste maal in zijn oude samenstel ling in openbare vergadering bijeen. Afwezig wethouder C. A. Zwager wegens ongesteldheid en de heer Luc. Aardenburg. In vasten dienst worden benoemd aan de Gemeentelijke Huishoudschool tot leerares in fraaie handwerken en stofversieren mej. H. C. Nieuwenhuyzentot leerares in koken, voedingsleer en warenkennis mevr. M. Hol der!.Heil; tot leerares in lingerienaaien, knippen, verstellen, mazen en stoppen mej. E. Zwaan; tot leerares costuumnaaien, knippen en stoffenkennis, tevens leidster der school mej. M. W. Capelle; tot leerares huishoud kunde, waschbehandeling, strijken en gezond heidsleer mej. I. van Straaten en tot onder wijzeres in algemeen, vormend onderwijs mevr. J. M. Sonneveldvan Mensch. Aangeboden wordt de gemeenterekening over het dienstjaar 1930, welke ter onderzoek in handen gesteld wordt van de Commissie van Bijstand voor de Financiën. De gemeen terekening vertoont voor den gewonen dienst een batig saldo, groot f38265, de kapitaal- dienst een nadeelig slot van f314875, voor welk bedrag alsnog een geldleening zal moe ten worden gesloten. Op voorstel van B. en W. wordt naar aan leiding van een daartoe ingekomen verzoek van de afdeeling Kennemerland van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, be sloten aan onderwijzers een belooning toe te kennen op grond van hunne aanwijzing tot plaatsvervangers van het hoofd der school. De belooning wordt eerst dan uitgekeerd, in dien de plaatsvervanging langer dan 10 ach tereenvolgens schooltijden heeft geduurd. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Jan. 1931. Aan het bestuur der R. K. Meisjesschool voor 1. o. aan de Peperstraat worden de noodige gelden toegezegd voor den aanleg van een gasverwarmingsinstallatie. Het verzoek van hetzelfde schoolbestuur inzake den bouw van een gymnastieklokaal en de verandering der inrichting van. het schoolgebouw wordt aangehouden. De verordening op het openbaar Slacht huis wordt op voorstel van B. en W. zooda nig gewijzigd, dat in het vervolg de gemeen te-ontvanger belast zal worden met het be heer der financiën. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. aan den Minister van Waterstaat machtiging te verzoeken voor den aanleg en de exploitatie van een radio-centrale in de gemeente Beverwijk en in de afd. Wijk aan Duin der gemeente Wijk aan Zee en Duin en om na verkregen machtiging de concessie voor het aanleggen en exploiteeren van een radio-centrale in hetzelfde gebied, over te dragen aan het Technisch Bureau R. van Lunzen, het Technisch Bureau D. G. Minke- ma en de N.V. v.h. C. Nijman, alhier onder nader door den Raad te bepalen voor waarden. De heer Wel age informeert, hoé het staat met de adressen van andere aanvra gers. Spr. stelt voor, om de concessie niet aan de firma's, die door B. en w. zijn voorge dragen te verleenen, omdat deze naar spre- ker's meening, de zaak tot in den treure ge traineerd hebben, maar ze over te dragen aan een der andere aanvragers. Mevr. Kern p-H aan setlt voor, om het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W- aan te nemen, doch de concessie nog niet aan genoemde particuliere firma's te ver leenen. Spreekster beveelt aan, ook contact te zoe ken met firma's in Wijk aan Duin en met de andere particuliere aanvragers. De heer Visser betreurt het, dat de Raad destijds het voorstel, om tot exploitatie van gemeentewege over te gaan, heeft ver worpen. De heer E ij k i n g informeert naar de aan- sluitmgskosten voor de a.s. abonnés en spreekt den wensch uit, dat de tarieven in alle geval billijk zullen zijn. De voorzitter antwoordt, dat deze ta rieven later aan een bespreking in den Raad kunnen worden onderworpen. De heer Tromp, die aanvankelijk voor stander was van een concessie aan particu lieren, had nooit kunnen vermoeden, dat de particuliere handelaren deze zaak zoo op de lange baan zouden schuiven. Spr. zou alsnog willen adviseeren, om gemeentelijke exploi tatie onder het oog te zien. Het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel van Mevr. Kemp—Haan om het tweede gedeelte van het voorstel aan te houden, wordt eveneens met algemeene stem men aangenomen. Betreffende het voorstel van B. en W. om op het Meerensteinplein een wachtlokaal te bouwen voor autobuspassagiers merkt de heer Visser op, dat dit volgens billijkheid dooi de autobusondernemers zelf moet geschie den. Ook de Spoor- en Tramwegen moeten voor eigen wachtlokalen zorgdragen. De Voorzitter acht het niet gewenscht een dergelijke zaak met de huidige onder nemers in orde te brengen, later komen er weer andere concessiehouders. Bovendien overwegen B. en W. een voorstel om van de autobusondernemers een staanrecht te hef fen. De heer E ij k i n g is niet enthousiast over het voorstel. De toestand is daar inderdaad gevaarlijk, doch dit zou al verbeterd kunnen worden, wanneer het trottoir voor café „Oud- Meerenstein" niet zou worden ingenomen door tafels en stoelen. Spreker acht het voor een gemeente als deze overbodig, om een bedrag voor een wachtlokaal uit te trekken. Bovendien is ernstige verontreiniging van het lokaal niet denkbeeldig. Wethouder S t e ij n wijst er op, dat de regeling van het verkeer voor dit plein het zwaartepunt van de voordracht is. Het wacht lokaal veroorzaakt niet de grootste kosten. Dat zal misschien een paar honderd gulden kosten. Mevr. Kemp—Haan bepleit aanneming van het voorstel omdat een schuilplaats voor het publiek zeer noodzakelijk is te achten. De heeren Eijking en Versteeg ver zoeken B. en W. om op het plein het par keeren van auto's te verbieden. Dat zou reeds een belangrijke ver keersverbe tering zijn. Bovendien vraagt de heer Versteeg om een bij avond verlichte kiok aan het wacht lokaal aan te brengen. De Voorzitter adviseert, om dit bij de begrooting in overweging te nemen. Het voorstel van B. en W. om een wacht lokaal te doen bouwen en verder verschil lende verkeersvoorzieningen op en bij het Meerensteinplein aan te brengen, een en an der voor een bedrag van f 2400, wordt in stemming gebracht en met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Eyking en Visser. Op voorstel van B. en W. wordt aan A. Koolman 810 M2. en aan F. J Kochx 610 M2. grond, gelegen aan de Stumphuisstraat, tegen f 6.50 per M2. verkocht. In verband hiermede wordt afwijzend be schikt op het verzoek van do firma Meine- ma en Postma te IJmuiden om alle beschik bare grond in één koop te mogen hebben. Een verzoek van N. H. Geerling om een perceel grond van 257 M2. gelegen aan den Romerkerkweg te mogen koopen, wordt inge willigd. B. en W. spellen vervolgens voor, om een verweer in te stellen tegen een eisch in rechten door M. Mulder, tegen de gemeente ingesteld, wegens het hem op 14 Februari ge geven ontslag als los werkman, dat volgens hem zonder opzegtermijn is verleend. De heer Elj kin g ziet niet veel heil in de procedure. De gemeente zal het in ieder geval moeten bekostigen, want verliest de betrokkene het geding, dan zullen de kosten vrij zeker op de gemeente verhaald worden. De betrokkene verklaart bovendien, dat hij niet is opgezegd door het hoofd, van den betrokken dienst. Spr. acht dit een gevaarlijke zaak. De heer Tromp moet tegen dit rechts geding waarschuwen, want, zegt spr., de op zichter, die het ontslag verleende, moet tegen de menschen nogal „Russisch" zijn opge treden. Na langdurige discussies wordt het voor stel van B. en W. verworpen met 29 stem men. Voor stemmen alleen de heeren Maters en Steijn. Met 92 stemmen wordt besloten om te berusten in de rechtsvordering. Tenslotte komt nog in behandeling het voorstel van B. en W. om van verschillende eigenaren van peroeelen aan den Alkmaar- schen weg den benoodigden grond aan te koopen ten behoeve van den aanleg van een betegeld voetpad aan de Oostzijde van den Alkmaarschen straatweg. De kosten van aan koop van dezen grond bedragen f 1574. In dit verband bepleit de heer Eyking bestrating van het nog onbeharde gedeelte van het rijwielpad, waarvoor reeds vroeger de be- noodigde gelden werden toegestaan. Spr. dringt er op aan, om de eigenaren, die on willig bleken om tot het verkrijgen van een goed geheel mede te werken, langs gerechte lij kenweg tot afstand van den benoodigden grond te dwingen. De Voorzitter zegt toe, deze zaak in het College aanhangig te maken. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen adres van het Mannenkoor „Zanglust", houdend verzoek, om een bijdrage uit de gemeentekas te mogen ontvangen in de kosten van de vie ring van het eerste lustrum, stellen B. en W. voor een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Een verzoek van den Beverwijkschen Be- stuurdersbond om werkloozen, die van Maat schappelijk Hulpbetoon uitkeering ontvangen, een toeslag te verleenen gelijk aan de kosten van een rijwiel-belastingmerk, wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat een Rijks regeling voor deze aangelegenheid in voor bereiding is. Aan het slot der vergadering richt de voor zitter eenige afscheidswoorden tot de heeren L. Aardenburg, N. C. M. Brantjes en M. Tromp, die in den nieuwen raad geen zitting zullen nemen en dankt hen voor het werk, dat zij in het belang der gemeente hebben verricht. Hierna volgt sluiting. .FEESTELIJKHEDEN KONINGINNEDAG. Hedenmorgen verscheen het programma voor de viering van den Koninginnedag op Maandag 31 Augustus a.s. Blijkens den feestgids vangen de feestelijkheden des morgens te 8 uur aan met koraalmuziek van den torentrans der Ned. Hervormde Kerk, gegeven door de Beverwijksche Harmonie kapel. Te 9 uur brengen de schoolkinderen dë gebruikelijke aubade voor het raadhuis onder leiding van den heer D. van Veen en meti medewerking van de Beverwijksche Harmo- niekapel. Daarna volgt de uitvoering van een klep- permarsch, eveneens met medewerking varfi de Beverwijksche Harmoniekapel onder lei ding van den heer H. W. Hofmeester. Na deze uitvoering wordt een rondgang ge maakt door de gemeente, waarna op het weiland Scheybeeck de kinderspelen een aan vang nemen. Te half twaalf brengt het Duitsche mannenkoor „Rheingold" uit Ober- housen, dat eenige dagen de gast is van heb mannenkoor „Zanglust", voor het raadhuis aan het gemeentebestuur een aubade. Des namiddags worden op het speelterrein aan,' de Baanstraat verschillende volksspelen ge houden, waarvoor de deelneming is openge steld voor jongens en meisjes uit Beverwijk en Wijk aan Duin. Voor den namiddag ver meldt verder het programma een gymna- stiekdemonstratie te geven door de Bever wijksche Gymnastiekvereeniging „Turnlust" onder leiding van den heer B. J. Wielandi Los. De feestelijkheden worden besloten met een voetbalwedstrijd in het gemeentelijk sportpark, waar des avonds van 6 tot 8 uur de voetbalvereeniging „Kennemers" te Bever wijk een wedstrijd speelt tegen de 1ste klasser V.S.V. uit Vlsen. BLOEMENDAAL AERDENHOUT. DE VICTORIA REGL\. Door het ongunstige weer is de bloei van de Victoria Regia in de gemeentelijke kwee- kerij tegen gehouden, zoodat het publiek gisteravond teleurgesteld is moeten worden. De kassen der gem. kweekerij te Aerden- hout zullen nu heden (Woensdag)- en Don derdagavond voor het publiek toegankelijk zijn. VERGADERING „BLOEMENDAALS BLOEI". Dinsdag hield de vereeniging „Bloemen- daals Bloei" een ledenvergadering in „Rust hoek" ter bespreking van de aanstaande feestelijkheden in verband met het 25-jarig jubileum. Zaterdagmiddag zal een opvoering plaats hebben van Don Quichot op de bruiloft van Kamacho van Pieter Langendijk voor leden en genoodigden. Maandag zal een herhaling plaats hebben ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de koningin. Elke Bloemendaalsche ingeze tene kan 2 kaarten verkrijgen aan de adres sen op de raambiljetten vermeld. Op voorstel van het bestuur werd de heer D. Kuiper tot bestuurslid benoemd. De voorzitter Mr. Theijse hoopte, dat de burgerij reeds Zaterdag de vlaggen zou uit steken om het dubbele feest hooger luister bij te zetten.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10