IJMUIDEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 27 AUCUSTUS 1931 UIT DE OMSTREKEN oOilEEPVAARTNIEUWS. Na lossing zijner lading ijzererts aan het Hoogovexxbedrijf te IJmuiden is het Zweed- sche s.s. „Runmaro" Dinsdagavond in bailast naar Newcastle vertrokken. Het Nederlandsche passagiersstoomschip „Crijnssen" van de N.N.S.M. vertrekt a.s. Vrij dag, 28 dezer, 12 uur van Amsterdam en onge veer half vier van IJmuiden met passagiers en stukgoederen naar West-Indië. Het Duitsche motorpassagiersschip „Orino co" met passagiers en stukgoederen van West- Indië wordt hedenmiddag te LTmuiden ver wacht. Het Nederlandsche s.s. „Telamon" van de K.N. S.M. beladen met stukgoederen is in den afgeloopen nacht van Rotterdam aan het Hoogovenbedrljf, IJmuiden, aangekomen om een partij ijzer voor Italië bij te laden. Het Fransche Eskader, bestaande uit de torpedojagers „Oise", „Meuse" en „Somme" en het transportschip „Vanquois", hetwelK den 22sten IJmuiden passeerde met bestem ming Amsterdam, is Woensdagmorgen weder om vertrokken met bestemming Zeebrugge. Het Nederlandsche s.s. „Stad Arnhem" wordt a.s. Vrijdagmorgen met een lading ijzererts van Hornlllo aan het Hoogovenbe- drijf te IJmuiden verwacht. SCHEEP VAARTBERICHTF.N. Binnengekomen schepen. 25 Augustus: Zweedsch, Servlnla, Archangel 26 Augustus: Duitsch, Kate, Helsingfors. Ned., Gemma, Rotterdam. Ned. Mijnenlegger, Medusa, Noordzee. Duitsche motorschoener, Karin, Reval. Finsch, Bjorneborg, Londen. Zweedsch, Sigfrid Mathiessen, Unea. Ned., Amstelkei'k, Hamburg. Vertrokken schepen. 26 Augustus: Ned., Lingestroom, Londen. Noorsch. Matty, Archangel. Ned. mijnenlegger, Medusa, Noordzee. Fransche oorlogsschepen, Somme, Meuse, Vanquois, Oise, Brugge. Duitsch, Cassel, Hamburg. Ned., Irene, Hamburg. Deensch, Vera, Leningrad. Duitsch. Rhein, Hamburg. Ned., Gemma, Hamburg. Ned., Orpheus, Kopenhagen. Ned., Trito, Rotterdam. Ned. motor, Colombia, Hamburg. Ned., Hercules, Hamburg. Deensch, Bjorneborg, Transund. Ned., Sembilan, Hamburg. Ned., Gouwestroom, Plymouth. DE „PRINS HENDRIK" TE IJMUIDEN. Omtrent het bezoek van de „Prins Hendrik" waarvan wij het officieele gedeelte reeds pu bliceerden, schrijft men ons van de zijde der cursisten het volgende: Het scheepje is 24 M. lang, 5.70 M. breed cn 1.70 M. hol en is getuigd met twee masten, welke strijkbaar zijn. Behalve dat het schip door zeilen kan wor den voortbewogen, 's het voorzien van een 25 P.K. Bronsmotor welke het schip een vaart geeft van 10 K.M. Behalve den motor zijn nog verschillende demonstratie-motoren aan gebracht. Op het achterdek Is de kaartenkamer, klein, maar ruim voldoende voor het beoogde doel. Behalve het stuurkompas bevindt zich in de „midschips" het standaardkompas met peil- en azimuth toestel. Jammer dat de mees te nautische instrumenten waren afgegeven voor het schoolschip „Juliana". Voor het onderwijs zal hierin echter worden voorzien door eigen middelen. Er is in het schip een slaapgelegenheid voor 20 personen; verder een gezellige en ruime salon, welke 's avonds dienst doet als school lokaal. Het schip wox-dt In hoofdzaak in stand ge houden door subsidies en vrijwillige bijdragen. De leerlingen verrichten overdag het ge wone dek- en machinewerk, waartusschen practische oefeningen of observaties word *n gedaan, welke des avonds worden uitgewerkt. Het doel is, de leerlingen de geheele week praktisch onderricht te geven in het opzetten van motoren en dan de volgende week Dins dag met de „Prins Hendrik" uit te varen. Den len dag gaat het schip naar Marken, den 2cn dag naar Utrecht, waar dan tevens de verschillende fabrieken zullen worden be zichtigd, den 3en dag naar Amsterdam, waar o m. het „Veiligheidsmuseum" bezocht zal worden. Gedurende de voorgenomen reis van drie dagen is het verblijf en zijn de maaltijden voor de deelnemers geheel gratis. Drie leeraren en 16 cursisten maken deze reis mede. ORGELCONCERT. Ter gelegenheid van Koninginnedag zal op Maandag 31 Augustus in de Geref. Kerk een oi'gelconcert gegeven worden, waarbij de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Hallelujah" haar medewerking zal verleenen, evenals mej. Dora de Jong, sopraan. De heer T. van Popta zal een korte feest rede uitstpreken. R.K. WONINGBOUWVEREENIGING. In het kantoor van de R.K. woningbouw- vereenlging had de jaai'vergadering plaats, waarop de voorzitter mededeelde, dat de re geering de subsidie verhoogd had van 35 op 40 per jaar per woning. De heer C. Diependaal deelde mede niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking te kunnen komen. De Jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedge keurd. In het bestuur werden gekozen de heeren P van Zutphen, J. Rueppel, P. Altena en S. Eskes. DE CRISIS-COMMISSIE. Naar wij vernemen heeft de door de Regee ring ingestelde crisis-commissie een bezoek aan het Staatsvisschershavenbedrijf gebracht, waarbij ook een Rijksvischafslag bezocht werd. Een leder zal in de gelegenheid gesteld worden, grieven of aanwijzingen omtrent het visscherijbedrijf schriftelijk aan het secre tariaat mede te deelen. IN HET RUIM GEVALLEN. Aan boord van den Katwljker logger „Prin ses Juliana", KW 163, had Woensdag morgen een ongeval plaats, dat betrekkelijk nog al goed afgeloopen is. De monteur K. v. D. was in de onmiddellijke nabijheid van een open luik bezig een merkel van dek te halen. Plotseling schoot de handle las, waardoor v. D, naar voren schoot en door het luik op een cementen vloertje in het ruim viel. Dr. Rutter constateerde, dat v. D. een paar ribben gekneusd en een hoofdwonde bekomen had. Hij werd naar een ziekenhuis te Lelden vervoerd. WINKELSLUITING OP KONINGINNEDAG. B. en W. van Velsen hebben ten aanzien van de winkels in de afdeelingen IJmuiden en Velsen op 31 Augustus 1931 ontheffing ver leend van het verbod om des avonds na 8 uur een winkel voor het publiek geopend te heb ben en wel tot des avonds 11 uur. VELSEN PERSONALIA. De heer Reinders, leeraar in de lichame lijke opvoeding bij het openbaar onderwijs in onze gemeente, is als zoodanig benoemd te Arnhem. SANTPOORT DE RINGRIJDERIJ. Onder gunstige weersomstandigheden het regende althans niet, en dat wil wat zeg gen in dezen natten zomer vond gisteren de door „Santpoorts Ringrijden" georgani seerde ringstekerij plaats, waarvoor 44 paren hadden ingeschreven. (Het vorige jaar was dit aantal 41). Van bestuurszijde deelde men ons mede, dat dit aantal zeker nog grooter zou zijn geweest, ware het niet, dat het aan tal tilbury's en paarden de laatste jaren zoo aan het afnemen is. In ieder geval was men over de deelneming goed te spreken. Na een reeks van jaren in de Molenstraat te zij ngehouden, was „Santpoorts Ringrij den" door een sterfgeval in genoemde straat genoodzaakt haar tenten elders op te slaan. Men slaagde er in een uitstekende gelegen heid te vinden en wel bij den „driehoek" Terrasweg, Kerkpad, Enschedélaan. Reeds van den aanvang af bestond er van de zijde der toeschouwers flinke belangstel ling voor de vaardigheid der dames en hee ren ringstekers(sters) en deze belangstelling groeide hoe langer hoe' meer aan. De strijd om de fraaie prijzen was ditmaal buitengewoon vinnig, zoodat het lang duur de, voordat de beslissing viel: Het liep nl. reeds aardig naar 7 uur, alvorens de sabels konden worden ingenomen. Ook ditmaal viel het ons weer op, hoe vele prijswinnaars van vorige jaren ook nu weer tot de gelukkigen behoorden. Eén ontbrak er echter, nl. een be kend Haarlemsch verkeersagent, die jaren lang tot de vaste deelnemers behoorde, doch nu door ziekte vei-hinderd was. In hotel „De Weyman" werden de prijzen uitgereikt, doch niet voor dat de heer Wit- teman in zijn kwaliteit van voorzitter dank had gebracht aan B. en W. van Velsen, be schermheer P. W. Janssen, de politie, het mu ziekkorps „Wilhelmina" enz. De uitslag luidde als volgt: Dames: le prijs en wisselprijs. Mej. Metze- laar (Delftsch aardewerk vazen en verzilverd servies). 2e prijs mej. Witteman-Spanjaard (bloemenbak). 3e prijs mej. H. Rutte-Stam (waterstel). 4e prijs mej. Duineveld-Span- jaard (borstelhanger). 5e prijs mej. van Tu- nen-Spanjaard (étui lepeltjes). Heeren. le prijs en wisselprijs A. Uitendaal (rooktafel en beker). 2e prijs. H. H. Meyer (paraplu-bak). 3 E. Wlgchert (rookstel). 4e prijs J. v. Warmerdam, (barometer). 5e prijs J. Schoorl (kistje sigaren). In de morgenuren was het ringsteken per fiets beoefend. Hiervan was de uitslag als- volgt: Dames: le prijs Tr. Geroer (tasch), 2e pr. Leni Ruigvoorn (toilet-doos). 3e prijs Rika v. Wijngaarden. Heeren: 1. S. Verbeek (scheerapparaat). 2. A. Tabernal (klokje), 3 J. Looyenga (porte feuille). Na de prijsuitreiking gingen het bestuur en de prijswinnaars met de muziek van „Wil helmina" voorop in optocht door het dorp. Des avonds om half 10 werd een mooi vuurwerk afgestoken, dat velen op de been had gebracht. Ook na dien tijd heerschte nog een ringrijders-stemming in ons dorp. NASLEEP DER VERKIEZINGEN. Eenigen tijd geleden deelden we mede, dat er overeenstemming was bereikt tusschen de R.-K. gemeenteraadsleden van de groep Nijs- sen en die van de lijst Handgraaf. Thans vernemen we, dat dit bij vele kiezers van de lijst Handgraaf ernstige ontstemming heeft verwekt. Deze kiezers hebben nu naar aan leiding daarvan hedenavond een vergadering uitgeschreven. De twee gekozen leden van de lijst Handgraaf de heeren Handgraaf en Van Zutfen alsmede de heeren Mr. Bo- mans en Jac. P. Nijssen zijn uitgenoodigd. OUDERAVOND. Op Vrijdag 28 Augustus wordt In hotel „De Weyman" te Santpoort een ouderavond ge houden voor de ouders van de leerlingen der openbare school. De heer Dekker, bijna een kwart eeuw het hoofd der school, zal voor de laatste maal dezen ouderavond leiden en zal van 1 Sep tember af zijn welverdiende rust gaan ne men. De Oudercommissie en de* vereeniging „Volksonderwijs" besloten deze gelegenheid te benutten om den heer Dekker, die ich op bijzonder verdienstelijke wijze van zijn taak heeft gekweten, op sobere wijze te hul digen en van hem afscheid .te nemen als hoofd der school. De agenda vermeldt verder: Zwerftochten door Nederland (voordrachten met lichtbeel den) door den heer J. Drijver. BEVERWIJK DF. A.S. WETHOUDERS. BENOEMING. VERKIEZING VAN DE HEEREN K. STEYN EN J. F. BRAUN. Heden, Donderdagavond wordt ten raad- huize opnieuw een bijeenkomst gehouden van de leden van den gemeenteraad, die van 1 September af zitting zullen hebben, tot het nemen van een beslissing inzake het benoe men van de beide wethouders. In een vroe- gSi*e bijeenkomst werd in principe reeds overeenstemming bereikt, doch men wensch- te toen de fracties gelegenheid te geven, om deze aangelegenheid in eigen kring te be spreken. Met vrij groote zekerheid kan wor den verwacht, dat de raadsleden zich zullen vereenigen met het voorstel om in de a.s, Dinsdag te houden vergadering van den ge meenteraad de heeren J. F. Braun (R.K. Staatspartij) en K. Steyn (VJ). aftr.) tot wethouders te benoemen. Zooals reeds eerder bericht zal de aftre dende wethouder, de heer C. A. Zwager niet meer als zoodanig worden herkozen, omdat hij, toen hij op voorkeurstemmen gekozen werd in strijd met een beslissing der partij toch zijn benoeming tot raadslid heeft aan genomen, waardoor hij zich buiten de R.K. Staatspartij plaatste. VERHURING GRAS GEWAS. Woensdagmiddag werd in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" van notaris G. D. Boerlage het grasgewas verhuurd van de dijken, bermen en wegen in den Zuid wij kermeerpolder, voor een tijdvak van vijf jaren. De totale oppervlakte van de te ver huren perceelen was 22,61,37 H.A. De op brengst bedroeg f 2140. De waarde van het grasgewas bleek enorm gedaald te zijn, want in 1926 werd voor dezelfde oppervlakte f 5404 betaald. Bij deze verhuring werd eveneens ver pacht het recht van visscherij in de Ring vaart, behalve in de aan den Staat behoo- rende gedeelten. De animo was zoo gering, dat slechts een pachtsom van f 4 kon wor den bedongen. UITSTAPJE. De jeugd-afdeeling van den R.K. Metaal- bewerkersbond „St.-Eloy" heeft per autobus een uitstapje gemaakt naar Nijmegen, waar o.m. een bezoek is gebracht aan de H. Land stichting. Vervolgens werd het natuurschoon bewonderd in de omgeving waarbij Berg en Dal en Mooi Nederland. Des avonds te half elf arriveerde het gezelschap, dankbaar voor het genotene weer in de plaats zijner inwo ning. RAADSVERGADERING. De nieuwe gemeenteraad is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 1 September a.s. des namiddags te 2 uur. Be halve de installatie der raadsleden en de wethoudersverkiezing' vermeldt de agenda nog de benoeming van leden voor de com missies van bijstand in het beheer der be drijven, openbare werken, financiën en Openbaar Slachthuis. BLOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Dinsdag 1 September 1931 ten 14 ure ('s nam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Installatie nieuw-gekozen raadsleden. 2. Benoeming van wethouders. AERDENHOUT KONINGINNEFEEST. Voor het eerst worden op Maandag 31 Aug. te Aerdenhout Koninginne-feesten ge vierd. 's Morgens 10 uur is er een bloemen corso voor kinderen in verschillende afdee lingen (eind- en vertrekpunt aan de Vondel laan). 's Middags 2 uur kinder-feesten, zang demonstratie en gecostumeerde voetbalmatch op het feesterrein aan de Catslaan bij de Mr. Enschedéweg. 's Avonds 8.30 uur vuur werk op hetzelfde feestterrein. LISSE FEESTELIJKHEDEN. Naar ons nader wordt medegedeeld is in het ons gezonden bericht, geplaatst in ons blad van 19 Aug.. een onjuistheid geslopen. De op 30 September te houden kinderfeesten, ge organiseerd door de pas opgerichte Oranje vereniging, zullen als streng afzonderlijk worden beschouwd en geheel afgescheiden worden gehouden van de harddraverij en de daarbij behoorende kermisvermakelijkheden. Tusschen het terrein, waarop de kinderfees ten plaats hebben en het terrein, waarop de kermis-vermakelijkheden zijn geplaatst, wordt op 30 September een zoodanige afscheiding gemaakt, dat van eenige combinatie niet kan worden gesproken. Het ligt in de bedoeling de kinderfeesten voortaan te houden op 31 Aug., den verjaar dag van H.M. de Koningin. Voor dit jaar was de organisatie op dien datum niet meer moge lijk, vandaar, dat de datum is gesteld op 30 September. HILLECOM TERAARDEBE STELLING Onder groote deelneming had Woensdag de uitvaart en begrafenis plaats van den heer J. C. Groot. Dinsdagavond was het stoffelijk overschot vervoerd naar de St. Josephkerk, waarbij Vincentianen als dragers van hun vriend en medelid fungeerden. Woensdagmorgen had de plechtige H. Mis van Requiem plaats. De kerk was even vol als ware het Zondag. Wij merkten op het kerkbestuur der beide parochies; het R.-K. Armbestuur; het Bur gerlijk Armbestuur; Vincentianen, den wet houder P. Klaver, Dr. Hanrath, den heer F. J. Paayens, dir. gas- en waterbedrijf; het bestuur der R.-K. Dragersvereeniging „To bias' en de meeste leden, het bestuur der Hanze en de leden, het Collectantencollege der parochie, de leerlingen der hoogste klas sen van de beide scholen enz. Te 10 uur ving de plechtige Rouwmis aan. Deze werd opgedragen door den heer M. J, Groot, kapelaan te Krommenie, een zoon van den overledene, met assistentie van den heer A. Verhaar, kapelaan der parochie als Dia ken en de heer J. Groot, theologant van het Groot Seminarie, eveneens een zoon van den overledene, als sub-Diaken. Aan een der zij-altaren werd tegelijk een gelezen H. Mis opgedragen door den heer G. Groot, pastoor te Overschie en broeder van den overledene. Het zangkoor voerde uit de meerstemmige Missa pro défunctum van E. Franssen en de „Libera nos" van denzelfden componist. Op het kerkhof was de deelneming schier even groot als in de kerk. De absoute werd gegeven door den wel eerw. heer G. Groot met assistentie van de weleerw. heeTen A. Verhaar en M. J. Groot. Op verzoek waren geen bloemen aanwezig. HOOGERE PERSONEELE BELASTING. NAAR DEN GRONDSLAG MOTORRIJTUIGEN. De gemeenteraad is nog eens bijeengeroe pen tegen Vrijdag 28 Augustus, des middags te 4 uur. Als eenig punt op de agenda prijkt: Wijziging bedragen Personeele Belas ting (Grondslag Motorrijtuigen). Uit de toelichting blijkt, dat de gemeente- begrooting voor 1932 niet sluitend kan wor den gemaakt met de opbrengst der belas tingen zooals zij nu worden geheven. Daar een besluit van herclassificatie of wijziging van het percentage voor de heffingen der Personeele belasting voor 1 September moe ten zijn vastgesteld, wordt deze vergadering alsnog uitgeschreven, wil deze wijziging voor 1932 van kracht kunnen zijn. De bezitters van motorrijtuigen betelen thans minder personeele belasting dan voor heen, omdat de vroeger geheven opcenten voor het Leeningsfonds vervallen zijn. Voor gesteld wordt nu deze opcenten weer te gaan heffen ten behoeve der gemeente, waar door 'n meerdere opbrengst van pl.m. f 6800 geraamd wordt. SPORT EN SPEL ATHLETIEK NATIONALE ATHLETIEKWED STRIJDEN VAN A. A. C. AMSTERDAM, 26 Aug. De Amsterdam- sche Athletiekclub organiseert óp Zondag 20 September a.s. nationale athletiekwed- sfcrijden op de Sintelbaan alhier. Behou dens goedkeuring der K.N.A.U. zal het pi-o- gramma uit de volgende nummers bestaan: Kampioenschap van Nederland alle klas sen) 200 M. hordenloop. 10 K.M. hardloopen. 10 x 100 M. Estafette. Hardloopen: 100 M. Klasse C. 300 M. klasse A. 800 M. klasse B. 5000 M. Koppel-Race (alle klassen). 3 x 100Q M. estafette (alle klassen). Snelwandelen 1 Eng mijl klassen B en C. Springen: Verspringen m. a. klasse A en B. Hoogspringen met aanloop, klasse A. Hoogspringen zonder aanl. (alle klassen). Werpen: Speerwerpen klasse A en B. Discuswerpen Klasse A. Kogelstooten Klassen A en B. De inschrijving sluit op 10 Septembe. DOOFSTOMMEN-OLYMPIADE. NEURENBERG, 26 Aug. (V.D.) Van 20 tot 24 Augustus heeft te Neurenberg de der de interaationale doofstommen-olympiade plaats gehad. Duitschland behaalde met groote meer derheid de overwinning, met een totaal pun tental van 312. Tweede werd Frankrijk met 189; daarop volgden resp. Denemarken, met 186 punten, Zweden met 91 punten, Finland met 75 punten, Engeland met 56 punten en Oostenrijk met 55 punten. In aansluiting op deze spelen werd een congres gehouden van den Internat. Sportbond van Doofstom men. De volgende internationale ontmoeting zal in 1934 plaats vinden. ZEILEN HOLLAND—BELGIë IN JOLLEN. Op de Kagerplassen is een Holland,België jollenwedstrijd gezeild, die na vier races een sprekende Nederlandsche overwinning bracht omdat België wel zeer zwak vertegenwoor digd was. Bob Maas werd eerste, Jan Maas tweede, Huybers derde en de Belgen de Neve en Blum eindigden geheel onderaan de lijst. WIELRIJDEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Guerra (Italië) prof. kampioen. H. Hansen (Deen) amateurkam pioen. KOPENHAGEN, 26 Augustus. (V. D.- He denmorgen 7 uur ving de wegwedstrijd aan om het wereldkampioenschap op den weg voor profs en amateurs. Voor de eerste maal werd op het horloge gereden. De renners ver trokken telkens met 2 minuten tusschenpoos. Het parcours was 172 K.M. lang, eenigszins heuvelachtig, terwijl de renners met vrij sterkerx tegenwind te kampen hadden. Ach tereenvolgens startten Rebx*y (België)Metze (Duitschland), Hermansen (Denemarken), Blanchonnet (Frankrijk), Battesini (Italië), Bulla (Oostenrijk), Bogaard (Holland), Blatt mann (Zwitserland), Dewaele (België)Thier bach (Duitschland), Guerra (Italië), Muller (Luxemburg), Büchi (Zwitserland), van He vel (België), Geyer (Duitschland), Le Drogo (Fx-ankrijk) en Binda (Italië) wereldkam pioen. Frantz (Luxemburg) en Pelissier (Frankrijk) waren niet opgekomen. Volgens de controlepost, te Roskilde, na 85 KM., had Guerra 2 minuten voorsprong op zijn mededingers. Blanchonnet, die ook zeer goed reed, moest na 125 K.M. den strijd op geven. De Dse"n Hermansen en de Duitschers Metze exi Thierbach gaven voorts eveneens op, al was het maar 30 KM. van het eind punt. Guerra haalde achtereenvolgens 8 rennex's in. De Hollander Bogaax-d werd door alle renners ingehaald en eindigde op de laatste plaats. De uitslagen luiden: 1 Guerra (Italië) tijd 4 uur 53 min. 43 sec. wereldkampioen. 2. Ledrogo (Frankrijk) 4 uur 58 min. 20 seconden. 3. Büchi (Zwitserland) 4 uur 58 min. 31 seconden. 4. Battesini (Italië) 4 uur 59 min. 40 sec. 5. Bulla (Oostenrijk) 5 uur 6 sec. 6. Binda (Italië) 5 uur 2 min. 25 sec. 7. Rebry (België) 5 uur 3 min. 45 sec. 8. van Havel (België) 5 uur 7 min. 29 sec. 9. de Waele (België) 5 uur 8 min. 4 sec. 10. Geyer (Duitschland) 5 uur 8 min. 29 seconden. 11. Blattmann (Zwitserland) 5 uur 12 min. 26 sec. 12. Muller (Zwitserland) 5 uixr 12 min. 57 seconden. 13. Boogaard (Holland) 5 uur 13 min. 49 seconden. De uitslag van den wegwedstrijd voor amateurs luidt als volgt: 1. H. Hansen, Denemarken, tijd 4 uur 50 min. 53 sec., wereldkampioen. (NJB..) Een betere tijcl dan die van den prof kampioen). 2. Olmo, Italië, tijd 4 uur 56 min. 54 sec. 3. Nielsen, Denemarken, tijd 4 uur 57 min. 33 sec. 4. Bridz, Zweden, tijd 4 uur 58 min. 43 sec. 5. Karlsson, Zweden tijd 5 uur 3 min. 29 seconden. 6. Bjorklund, Zweden. De Hollander de Reus heeft opgegeven. Er bestond zeer veel belangstelling vah de zijde van het publiek. Een overzicht van den wedstrijd was zoo goed als niet mogelijk. ZWEMMEN DE EUROPEESCHE ZWEM- KAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Vierde dag. Miss Wolstenholme kampioene 200 M. schoolslag. Mej. Kastein tweede. Zus Braun en Jenny Korthof in de finale 100 M. rugslag. PARIJS, 26 Augustus (VJD.) Begonnen werd heden, den vierden dag van de Europee- sche zwemkampioenschappen te Tourelies, met de 4 x 200 Meter estafette voor heeren, waaraan werd deelgenomen door ploegen van Hongarije, Duitschland, Italië en Frank rijk. De Hongaren met de sterke zwemmers Vannie, Szalados, Szekely en Dr. Barany kwa men met grooten voorsprong aan met meer dan 14 sec. verschil op Duitschland. De laat ste moest hevigen strijd voeren met Italië om de tweede plaats, slechts met klein verschil wonnen de Duitschers. De uitslagen luiden: 4 x 200 Meter estafette heeren; 1. Hongarije met Vannie, Szalados, Sze kely en Dr. Barany in 9 min. 34 sec. 2. Dxxitschland met Schubert, Deiters, Bank en Heinrich in 9 min. 48 3/5 sec. 3. Italië met Bonelli, Banchelli, Baldo en Costolli in 9 min. 49 sec. 4. Frankrijk in 9 min. 59 2/5 sec. Finale 200 M. schoolslag. Hierna werd dë finale 200 Meter schoolslag voor dames verzwommen met onze beide ver tegenwoordigsters Mej. Kastein en Mej. Huy bers. Mej. Kastein heeft bijna voortdurend de leiding tot op 150 Meter. Dan komt Miss Wol stenholme opzetten, eerst liggen beiden gelijk, doch dan neemt de Engelsche 3/4 lengte voor sprong en wint. Mej. Huybers moet na 50 Meter de tweede plaats aan Miss Wolstenholme afstaan, daar na zakt de Hollandsche zwemster af tot de vierde plaats, na 150 M, is zij vijfde en exndxgc tenslotte op de zesde plaats. De uitslagen luiden: 200 Meter schoolslag Finale: 1. Miss Wolstenholme, Engeland, nijd min. 16 2/5 sec. Europeesch kampioen. 2. Mej. Kastein, Holland, tijd 3 min. 18 2/5 sec. 3 Miss Hinton, Engeland, tijd 3 min. 20 2'5 sec. 4 Mej. Suchardt, Duitschland, tijd 3 mm. 23 4/5 sec. 5. Mej. Bienenfeld—Wertnexmer, Oostenrijk, tijd 3 min. 24 sec. 6. Mej. Huybers, Holland, tijd 3 min. 24 1/5 sec. Series 100 Meter rug dames. De kans, dat we nu eindelijk eens een Europeesch kampioenschap halen is veel grooter geworden. Op de 100 Meter rugslag toonde Zus Braun,dat ze nog altijd een der sterkste rugzwemsters is. In haar serie, die ze als eerste beëindigde maakt zij een ujü van 1 min. 24 2/5 sec. waarbij dient te wor den opgemerkt, dat ze het niet moeilijk had. Een betere tijd werd ook in de tweede serie niet gemaakt, alleen wist Miss Harding (Engeland) den afstand in den zelfden tijd te zwemmen. O.i. kan Zus Braun Vrijdag middag, als de finale worden verzwommen. ten minste een titel aan Holland brengen. Wat de beide series betreft, in de eerste nam Zus Braun al dadelijk de leiding, zonder die meer af te staan. Deze voorsprong be houdt zij tot het einde, zonder een oogenblik bedreigd te worden. De uitslag luidt 1. Zus Braun, Holland, tijd 1 m. 24 2 5 s., 2. Miss Cooper, Engeland, tijd 1 m. 26 3 5 s. 3. Mile Blandeau, Frankrijk. 1 m. 28 3 5 s. 4. Maj. Mallasz, Hongarije, 1 m. 313 5 s. In de tweede serie leveren Miss Harding en Jenny Korthof op de eerste vijftig meter harden strijd, beide zwemsters liggen vrij wel gelijk. Dan neemt de Engelsche een kleinen voorsprong, terwijl de Fransche Humblot op Mej. Korthof inloopt. Beide zwemsters tikken tegelijk aan. De uitslag van de 2e serie luidt: 1. Miss Harding (Engelang), tijd 1 min. 24 2 5 sec. 2. Dames Jenny Korthof (Holland) en Humblot (Frankrijk) beiden met een tijd 1 min. 27 3 5 sec. Mej. Lempret (Yougoslavië) tijd 1 min. 37 3 5 sec. Voor de finale op Vrijdagmiddag a.s. plaatsten zich de dames Braun, Korthof, Harding, Humblot, Cooper en Blondeau. Polo België—Oostenrijk. Tenslotte stond op het programma van heden de waterpolowsdstrijd tusschen België en Oostenrijk, Waar echter drie Belgische spelei-s afwezig waren, teiwijl Oostenrijk weigerde extraspelers in te laten vallen, moest België den wedstrijd tegen Oostenrijk gewonnen geven. Oostenrijk staat nu met vier punten achter Hongarije.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10