RHEUM ATIEK, TOGAL HAARLEM'S DACBLAD VRIJDAC 28 AUGUSTUS 1931 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per reget. ZANDVOORT RAADSVERGADERING De laatste bijeenkomst van den „ouden" raad. Het afscheid van wethouder Zwaan. De raad der gemeente Zandvoort kwam Donderdagavond in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester H. van Alphen. Als eenig punt vermeldde de agenda de bespreking van een door de commissie van publieke werken en bedrijven ontworpen rooilijnenkaart. Den heer Siegers, lid van de Commissie van Bijstand, wordt allereerst 't woord ver leend. Hij zegt, dat het velen raadsleden niet duidelijk is geweest waarom deze vergade ring bijeengeroepen is. De bedoeling was den ledenl een goed inzicht te geven in de ont worpen kaart. Ten aanzien van vier punten geeft spreker een nadere uiteenzetting, nl. de Strandweg, de Spoorstraat, het Tram plein en de verbinding met plan-Noord. De Strandweg moet verbeterd worden ten behoeve van de voetgangers. Er zijn daar flinke trottoirs noodig. Bij zijn bespreking van de kwestie der Spoorstraat vestigt spre ker de aandacht op de wenschelijkheid van een goede verbinding van het eene deel der gemeente met het andere. Wat het Tram plein betreft hier zou spreker gaarne zien, dat het station wat teruggeplaatst werd, eoodat de gelegenheid ontstaat voor het aanleggen van een ruimer plein. Tenslotte de kwestie der verbinding met plan-Noord bij den overweg HaltestraatKostverloren- straatweg. De oplossing hiervan zal men volgens de commissie van Bijstand, moeten zoeken in een tunnelverbinding naar dit plan. Met de uitvoering zouden de werkloozen kunnen worden belast, zoodat men de tien a twintig duizend gulden, die jaarlijks voor werkloo- zensteun gereserveerd blijft, tevens heel wat nuttiger besteedt. De heer Siegers vraagt tenslotte den raad aan dit plan zijn sanctie te verleenen, waardoor het wordt tot „het" uitbreidingsplan van de gemeente Zandvoort. De voorzitter is van meening, dat de com missie het op prijs gesteld zou hebben eerst een prae-advies op de rooilijnenkaart te ontvangen. Spreker heeft bezwaar tegen de verschillende voorgestelde wijzigingen van het plan, mede in verband met de nieuwe woningwet, waarin o.m. de achtergevelrooi lijn en tal van andere bepalingen zijn op genomen. Na eenige discussie .gaat de raad accoord met het voorstel van den voorzitter, dat hij op de eerstvolgende vergadering met het be wuste advies zal komen. Afscheidswoord aan de scheidende raadsleden. Vervolgens richt de voorzitter zich tot die leden, die in September niet meer in den hieuwen raad zullen terugkeeren. Den heer G u n t e r s kenmerkt spreker als de vertegenwoordiger van de industrie. In den laatsten tijd heeft hij meer dan ooit getracht de tering naar de nering te zetten. Van deze noodzakelijkheid was hij diep doordrongen. Van den heer Van der Mije zeide spre ker, dat deze er vier jaar geleden, wegens zijn gezondheidstoestand nogal tegenop zag, zijn raadslidmaatschap te aanvaarden. Ge lukkig heeft zijn gezondheid er niet onder geleden en misschien is de rustige atmosfeer waarin de beschouwingen over het alge meen worden gehouden zelfs wel bevorder lijk voor hem geweest- Als de voorzitter den naam van den heer T e r m e s uitspreekt, moet hij denken aan de zee. Spreker is den heer Termes dankbaar voor de medewerking, die hij bij het nemen van vele belangrijke besluiten in den raad heeft verleend. De heer Fraenkel is de man, die voor de noodige humor zorgt. Maar hij is daarbij ook de man van den ernst. Spreker herin nert aan hetgeen de heer Fraenkel heeft ge daan voor de tandheelkundige verzorging in de gemeente en als automobilist voor het verkeer, al juicht hij zijn snelle rijden door het dorp niet toe. (Gelach). In den heer F o r r e r apprecieert de voor zitter de rustige wijze, waarop hij de belan gen van zijn partij heeft behartigd. Spreker hoopt met zijn beide opvolgers in dienzelf den geest te kunnen samenwerken. Toespraak tot wethouder Zwaan. De heer Zwaan, De voorzitter zegt vervolgens, dat de raad hem het wel niet euvel zal duiden, wanneer hij een oogenblik langer stilstaat bij den vertrekkenden buurman aan zijn rechter zijde, wethouder Zwaan. Hij heeft, aldus spreker, zonder het oordeel van de kiezers af te wachten, bepaald: „ik ga". Of het een wijs besluit is, daarover kan spreker niet oordeelen, maar als iemand voor zich zelf noodig acht een dergelijk besluit te ne men, dan heeft hij daar zijn redenen voor. Wethouder Zwaan en ik zijn het dikwijls oneens geweest, dat hebben we tot op den dag van heden volgehouden, merkt spreker onder gelach op. Maar wat zou het in de wereld niet vervelend zijn, als we nooit eens meeningsverschll met elkaar hadden. Spre ker waardeert dengene, die den moed heeft voor zijn overtuiging uit te komen. Spreker brengt den heer Zwaan dank voor het vele, dat hij voor de gemeenschap en in het bij zonder voor de hulpbehoevenden heeft ge daan. In de vereeniging „Onderling Hulpbe toon", die door wethouder Zwaan is opge richt, is spreker dikwijls in de gelegenheid geweest, daarvan te getuigen. Het zou te ver voeren, aldus de burgemeester, om alles wat de heer Zwaan tot stand heeft gebracht, op te sommen. Maar op één ding wil ik toch in het bijzonder de aandacht vestigen en dat is het gebouwtje aan de Poststraat, waarin o.a. het consultatiebureau is onderge bracht. Nogmaals brengt spreker den scheidenden wethouder dank voor de wijze, waarop hij, met volkomen uitschakeling van eigen per soon, de belangen der gemeente behartigd heeft. Als blijk van erkentelijkheid overhan digt hij hem de beeltenis van het raadhuis in gebrand glas, vervaardigd door den heer Van der Meije, den zoon van het raadslid. Moge u. zoo dikwijls als ge door dit glas op uw geliefde Gasthuis pleintje kijkt, aan den tijd terugdenken, dat ge in den gemeente raad zitting had, aldus spreker. Met den wensch, dat de heer Zwaan de herfst van zijn leven in besten welstand mocht door brengen, eindigde de burgemeester zijn toe spraak. (applaus) Wethouder Zwaan, dankte bewogen voor deze hartelijke woor den. Hij is erkentelijk voor de samenwerking die hij heeft ondervonden en voor het ver trouwen,dat de ingezetenen steeds in hem hebben gesteld. Spreker schetst in het kort de 30 jaren van zijn raadslidmaatschap, die thans achter hem liggen. Veel sympathie heeft hij in die periode ondervonden, maar ook heel veel moeilijkheden en critiek heeft hij te verduren gehad, vooral in de jaren 1911, toen een ernstige kinderziekte te Zandvoort uitbrak en in 1914 bij het begin van den wereldoorlog. Diepe waardeering getuigt de heer Zwaan voor burgemeester van Alphen. Al bestond er wel eens een meeningsverschil tusschen ons, .zegt spreker aan de goede verstandhou ding heeft dat toch nooit eenige afbreuk ge daan. Ook de raadsleden dankt spreker in har telijke bewoor4ingen voor de ondervonden samenwerking, alsmede den directeur en de ambtenaren van Publieke Werken, den ge meentesecretaris en de ambtenaren van Publieke Werken. De heer Zwaan geeft allen de verzekering dat hij met belangstelling den gang van zaken zal blijven volgen. Van harte hoopt spreker, dat er op hun arbeid zegen mag rusten, tot bloei .der gemeente Zandvoort. (applaus) WERKVERRUIMING. De Zandvoortsche béstuurdersbond heeft zich tot den gemeenteraad gewend met het verzoek dat de commissie van werkverschaf fing en steunverleening zoo spoedig mogelijk met haar taak zal beginnen. Als objecten voor de werkverruiming wor den aangegeven: het afmaken van den weg over het spoor, het in orde brengen van de bevloeiïngsvelden (door het omspitten), het maken van een sportterrein en het bouwen van woningen voor ouden van dagen. Verder wordt verzocht zoo spoedig mogelijk over te gaan tot uitbesteding van de riole ringswerken. HAARLEMMERMEER BEZUINIGINGSMAATREGELEN OP DE HAARLEMMERMEER LIJNEN. MACHINEDEPOT TE HOOFDDORP OPGEHEVEN? Door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen wordt overwogen om de be zuinigingsmaatregelen op de Haarlemmer- meerlijnen verder uit te strekken door o.a. oo khet machinedepot te Hoofddorp op te heffen en in Uithoorn onder te brengen. De opheffing zou dan reeds op 6 October ingaan. Wanneer het tot dezen maatregel komt, zou dit voor vele te Hoofddorp wonende ma chinisten, stokers enz. een teleurstelling be- teekenen, omdat overplaatsing er allicht het geyolg van zal zijn. LANDBOUWCURSUSSEN. Het bestuur van de afdeeling Haarlem mermeer van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten in den a.s. winter, bij voldoende deelneming, te Hoofd dorp, Nieuw-Vennep en Zwanenburg weder landbouwcursussen te doen houden. KONINGINNEFEEST TE NIEUWVENNEP. Onder begunstiging van prachtig weder, heeft men Donderdag te Nieuwvennep den verjaardag van H.M. de Koningin gevierd Reeds vroeg in den morgen wapperde uit vele woningen de driekleur. Het actieve bestuur der Oranjevereenlging was met een keurig samengesteld program ma voor den dag gekomen, terwijl de rege ling van het feest bij de daarvoor geconsti tueerde commissie, onder voorzitterschap van den heer J. A. van Arkel, in goede han den was, zoodat met aller krachtige mede werking het feest schitterend is van stapel geloopen. 's Morgens te 9 uur kwam de commissie in café Nijssen bijeen, alwaar de heer van Ar kel een openingsrede hield en de waarne mend burgemeester, de heer Kistemake'r, ook een enkel woord sprak en namens het ge meentebestuur de ingezetenen van Nieuw vennep met dezen dag feliciteerde en de beste wenschen voor het welslagen. van dit feest uitte. Hierna werd met de schoolkinderen, die met vlaggen en oranjesjerpen getooid waren, met de muziek voorop een optocht door het dorp gemaakt. Na terugkeer werden de kin deren op versnaperingen onthaald en op het terrein kinderfeesten gehouden, waarvoor veel belangstelling was en fraaie prijsjes be schikbaar waren gesteld. 's Middags hadden verschillende volksspe len plaats, waarvoor veel animo aan den dag werd gelegd en die bij het publiek bijzonder in den smaak vielen. Er heerschte den geheelen dag een prettige en recht feestelijke stemming. Ook langs den weg in het dorp, waar met kramen en ten ten nog goede zaken werden gemaakt. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was er zoo goed als geen handel, zoodat de noteerlng weder ontbrak. Oorzaak: „geen aanvoer en groote drukte in den ko- renbouw". pi«. lach la*. Jicht.Kriap. hoofd-. Wc»- an aanuwpljn wordt rotgans r ÖOOO geneashaaren op da maast afdoanda wijaa bastradan door Togalta biettan. Togal ach stad t hart noch maag en kan dus worden Ingenomen door hen dia andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen faalden. Bij Apoih Pros, i 380 EEN AARDIGE ATTENTIE. In een vergadering van de afdeeling Haar lemmermeer van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw werd den heer S. Veldman aan wien wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol ont slag werd verleend als hoofd van de open bare school no 7 alhier door den voorzit ter, den heer Folmer, hartelijk dank gezegd voor de vele belangrijke diensten door hem als leeraar aan den algemeenen landbouw- cursus gedurende een lange reeks van jaren bewezen en uit waardeering en erkentelijk heid een mooien wandelstok met inscriptie aangeboden. Leerlingen en oud-leerlingen woonden deze huldiging bij. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude vergaderde Donderdag on der voorzitterschap van burgemeester L H Simons. Onder de ingekomen stukken was een af schrift van een kon. besluit waarbij vernie tigd werd een besluit van Gedep. Staten waarin vermeerdering werd bevolen van den omvang van het Lager Onderwijs aan de O. L. scholen in deze gemeente door toevoeging van het leervak „lichamelijke oefening". Voorts werd mededeeling gedaan van een adres van de raadsleden v d. Vegt en Winkel man gericht aan H. M. de Koningin om de verordening op de winkelsluiting niet goed te keuren. Een verzoek van E. F. van Beem te Haar lem om afwijking der bouwverordenig voor een door hem te bouwen bergplaats voor zeilbootjes aan den Mooien Hel wordt inge willigd. Aangewezen wordt als deskundige voor het opnemen van kas en boeken van den ge meente-ontvanger: het Centraal Bureau voo r Verificatie en Financieele Adviezen der Vereen van Ned. Gemeenten te 's-Gra- venhage. Aan A. Frankfort wordt krachtens art. 13 der L. O. wet vergoeding van tramkosten gegeven voor het bezoeken van zijn zoon van een school voor U. L. O. te Haarlem. Toestemming wordt gegeven tot opheffing der overeenkomst van borgtocht van wijlen L. Vlasveld, in leven ontvanger dezer ge meente. De heer F de Klerk te Haarlem Is in be roep gegaan tegen de weigering van een bouwvergunning van een dubbel wooonhuis aan het Liewegje aan de zijde van de Bui ten-Liede. Na een besloten zitting is adressants ver zoek overeenkomstig het voorstel van B. en W. afgewezen. Ten slotte werd de pensioensgrondslag van den veldwachter-conclerge G. de Graaff na der vastgesteld. Bij de rondvraag deelde de voorzitter me de, dat van aanleg van waterleiding te Zuid- Schalkwijk voorloopig geen sprake kan zijn, gezien de geringe medewerking van de be woners uit dat deel der gemeente. De heer v. d. Laan wenscht den Burge meester onder applaus van den Raad geluk met diens herbenoeming. De heer Vink dringt aan op verlichting van het Liewegje, terwijl de heer Van Seggelen bestrating van de 3e kromming van den Zuid-Schalkwijkerweg bepleit. De voorzitter richt vervolgens een woord van afscheid tot de 3 raadsleden, de heeren Stork, Kroon en Van Seggelen, die In den nieuwen Raad niet weder terugkeeren. Hij dankt deze heeren namens de burgerij voor alles wat zij in het belang der gemeente heb ben gedaan. De heer Van Seggelen dankt voor de pret tige en amicale samenwerking en hoopt, dat nu Zuid-Schalkwijk in den nieuwen Raad niet meer vertegenwoordgd zal zijn, dat deel toch niet stiefmoederlijk zal worden be deeld. De heer Stork zegt eveneens dank voor de prettige leiding van den voorzitter en den secretaris voor de welwillendheid om alle gewenschte inlichtingen steeds te ver strekken. BEVERWIJK R..K. KIESVEREENIGING HET RAADSLID EIJKING NIET TOE GELATEN TOT DE R.-K. STAATSPARTIJ. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" hield Donderdagavond in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering, welke was bijeenge roepen op verzoek van het reglementair ver- eischte aantal leden. De aanvragers van deze bijeenkomst konden zich niet vereenigen met het besluit van het bestuur, waarbij afwijzend was beschikt, op het verzoek van den heer Joh. Eijking, om weder tot de kies vereeniging te mogen toetreden. Zooals bekend heeft de heer Eijking zich in 1923 van de R.K. Staatspartij afgeschei den, waarna hij op een vrije lijst tot lid van den gemeenteraad werd gekozen met één zij ner volgelingen. Na daartoe door verscheide ne leden van „Recht en Plicht" aangezocht te zijn, diende hij een verzoek in, om thans weer in de R.K. kiesvereeniging te worden opgenomen. Blijkens de verklaring van den voorzitter, den heer Jac. van Zutphen, was de heer Eijking niet officieel tot het lidmaat schap uitgenoodigd. Spr. verklaarde, voor zich persoonlijk geen motiveering te heb ben gevonden om den betrokkene als lid te weigeren. In het bestuur behoorde hij dan ook tot de minderheid, die den heer Eyking wel wenschte toe te laten, dit temeer, om dat met hem vermoedelijk een groot aantal zijner volgelingen tot de kiesvereeniging zou zijn toegetreden. Een verdediging van het bestuursbesluit is van den voorzitter dan ook ook niet te verwachten. Deze taak wordt overgenomen door een der andere bestuurs leden, den heer A. v. d. Plas, die verklaart, dat op den heer Eijking art. 5 van het regle ment van toepassing is, waarin wordt om schreven, dat een lid der kiesvereeniging moet worden geroyeerd wanneer hij de ver kiezing van een of meer door „Recht en Plicht" gestelde candidaten tegenwerkt. Dit nu heeft de heer Eijking gedaan, door met een vrije lijst uit te komen, waardoor hij nog steeds zitting heeft in den gemeenteraad. Weliswaar is de heer Eijking geen lid der kiesvereeniging, doch wanneer de vergade ring zou besluiten hem toe te laten, dan zou aan de hand van art. 5 toch weer onmiddel lijk het royement moeten worden uitgespro ken. De voorzitter geeft daarna aan voor- en tegenstanders gelegenheid zich omtrent deze zaak uit ;e spreken, waarvan vele le den gebruik maken. Het debat van voor en tegenstanders krijgt door het persoonlijk element van de kwestie meermalen een fel karakter, doch wanneer de interrupties wat al te heftig worden, weet de voorzitter de goede ordes telkenmale te herstellen. Van degenen, die toelating bepleiten vree zen enkelen, dat het „Reght en Plicht" een groot aantal leden zal kosten wanneer de ver gadering in afwijzenden zin zal beslissen. Zij doen een beroep op de vergadering om deze poging, die eindelijk weer de zoo lang begeerde eenheid onder de RK. Kiezers In Beverwijk zal herstellen, toch aan te grij pen en zich niet te laten leiden door gevoe lens van antipathie tegenover den persoon van den betrokkene. De leden die zich als tegenstanders ontpoppen merken o.m. op, dat de eenheid reeds voor de gemeenteraads verkiezingen hersteld had kunnen zijn, wan neer de heer Eyking zich na de spreekbeurt van mr. P. Romme voor het lidmaatschap van „Recht en Plicht" had aangemeld en niet met een vrije lijst was uitgekomen. Mede op grond van het feit. dat gedurende deze zittingsperiode van den gemeenteraad de R.K. Raadsfractie in geen geval met den heer Eijking, die immers aanvoerder blijft, van de vrije lijst, zal kunnen en willen sa men werken, waren zij van meening. dat een poging om de eenheid te herstellen tegen de volgende verkiezingen meer kans van sla gen zal hebben. Nadat nog langdurig over dez» aangele genheid was gediscussieerd werd tenslotte tot stemming met gesloten briefjes overge gaan. De uitslag was dat 46 stemmen vóór en 60 stemmen tegen toelating werden uitge bracht, zoodat het verzoek van den heer Ey king om weer in de RJK, Staatspartij te mogen terugkeeren, was afgewezen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur der kiesvereeniging in overeen stemming met de R. K. Raadsfractie beslo ten heeft een commissie samen te stellen, die regelmatig contact zal houden met de afgevaardigden naar den gemeenteraad, ter bespreking van de zaken, die in de raads vergaderingen aan de orde zullen komen. De organisaties zullen voor deze contactcom missie vertegenwoordigers uit haar midden kunnen afvaardigen, evenals de vrije kiezers- groepen. De leden van de fractie behouden daarbij echter hun volledige zelfstandigheid van handelen in den raad. De vergadering verleende aan dit bestuurs besluit met algemeene stemmen haar goed keuring. SPOORVERNIEUWING. Teneinde een rustigen en stabielen gang mogelijk te maken van de electrische trei nen, wordt ook het baanvak HaarlemUit geest voorzien van z.g.n. stoelspoor, zooals dit ook in gebruik is op de hoofdlijn Am sterdam—Rotterdam. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd over een leng te van bijna 2 K.M. vanaf Beverwijk 't afko mende spoorrichting Uitgeest opgebroken en vervangen door stoelspoor. De treinenloop ondervond door deze belangrijke werkzaam heden geen vertraging. KONINGINNEFEESTEN. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE. Evenals vorige Jaren zal ook ditmaal de Gymnastiekvereniging,, Turnlust" op Ko ninginnedag een turndemonstratie geven op het weiland voor „Scheybeeck" aan den Vel- senveg. De gymnasten zullen zich des na middags te 3.15 uur op het Meerenstelnplein opstellen en gaan vandaar met muziek naar het oefenterrein. Het programma vermeldt de volgende nummers; 1. Staafoefenlngen, heeren; 2. Banken, meisjes; 3. Springen, jongens, en toestelturnen, dames 4. Ladders, jongens; paardspringen, heeren; 5. Volksdans, meis jes; 6. Vrije oefeningen, dames; 7. Kllmpalen, jongens; 8. Toestelturnen, heeren; 9. Knots- zwaaien, meisjes. Voor den voetbalwedstrijd Kennemers V.S.V., we.lke des avonds van 68 uur ln het Gemeentelijk Sportpark zal worden ge houden, zijn twee bekers beschikbaar ge steld. Tenslotte hebben de pogingen, om de fees telijkheden op Koninginnedag met een vuur werk te besluiten toch nog succes gehad, niettegenstaande de gemeenteraad het daar voor aangevraagde subsidie heeft geweigerd. Naar wij vernemen zal het vuurwerk op de gebruikelijk plaats, Meerkade, worden afge stoken. LISSE RAADSVERGADERING In aansluiting op het verslag van den ge meenteraad van gisteren, thans het vervolg en slot: Het Ambtenarenreglement. Vervolgens kwam aan de orde de bespre king van het Ambtenarenreglement. De heer Noorlandt, zeide dat hij van den Voorzitter gehoord heeft, dat bij de sa- samenstelling van dit reglement overleg ge pleegd is met de organisaties. Hij heeft ech ter vernomen dat de organisaties zich bekla gen, dat er met hun wenschen geen reke ning is gehouden. Hij stelt voor het regle ment aan te houden, terug te zenden naar de Sociale Commissie en de organisaties nogmaals te hooren en de ingediende amen dementen nader te overwegen. De voorzitter protesteerde hier heftig tegen. De klacht over te weinig overleg had tot B. en W. gericht moeten worden. Dit reglement regelt de rechtspositie van het Gemeente personeel. Spreker heeft vertrou wen in bevolking, Raad en Wethouders. Het gaat niet aan, minder vertrouwen te hebben in het gemeentebestuur dan in de organi saties. Bij de samenstelling is met zorg voor de belangen van het gemeente personeel ge waakt. Spr. was tegen terugzending. Wethouder Warmerdam had eerder een danktoon van de organisaties verwacht en had gaarne gezien, dat een eeresaluut was gebracht aan den samensteller, den burgemeester. Spreker bracht den burge meester dank voor zijn serieus werk. De heer Noorlandt handhaafde zijn voorstel. Het werd verworpen. Vóór stemden de heeren Noorlandt. A. H. Schrama en v. Kesteren. Vervolgens werd het reglement artikels- gewijze behandeld en na wijzigingen aange nomen. Gas-straatveHichting. Door den directeur van het Gasbedrijf was een rapport ingediend voor betere gas- straatverlichtlng. Dit rapport was door B. en W. aangehouden in verband met de plannen ter verbetering van den electrische straatverlichting. Deze laten echter nog eenigen tijd op zich wachten. In het rapport is met de verlichting rekening gehouden. In nagenoeg alle straten waar gasverlich ting is. worden lantaarns bijgeplaatst, in to taal 31. In de Veldhorststraat zal een proef worden genomen met lantaarns voorzien van boogarmen, waardoor het licht meer op het midden van de straat vallen kan. Deze uitbreiding kost de gemeente f 2000, terwijl de jaarlijksche exploitatie f 1500 be dragen zal. Na eenige bespreking werd hot rapport goedgekeurd. Overneming grond. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om van den heer Schuts op den hoek van de Kanaalstraat een stukje grond over te nemen ter verbreeding van den heek Ka naalstraatHeerenweg. Een woord van afscheid. In dezen laatste zitting van den ouden Raad bracht de voorzitter dank voor het op bouwende werk door den Raad verricht. In het bijzonder richtte spr. zich tot de heeren Sobels en Kuipers, die niet meer in den nieuwen raad terugkeeren en dankte hen voor hun trouwen arbeid. HILLECOM DE VOLKSFEESTEN. Hoewel de laatste dagen harnekkig geruch ten de ronde deden dat de volksfeesten in verband met de tijdsomstandigheden niet zouden doorgaan, werd ons heden medege deeld dat deze feesten op 23 er. 24 September definitief zullen plaats vinden. De eerste dag zal gewijd zijn aan de volksspelen, op den tweeden dag vindt de traditioneele hard draverij plaats. Het programma is zoo goed als gereed. Op het terrein achter de zweminrichting, het voetbalterrein van „Hillinen" zullen de verschillende vermakelijkheden gebouwd worden. EEN BAZAR. Ten bate van het fonds tot stichting van een Ned. Herv. Jeugdgebouw zal in den loop van Februari 1932 een bazar worden gehou den. Het dagelijksch bestuur van het uitvoe rend comité bestaat uit Mevr. Ds. Mulder, presidente; Mevr. Baas, pennlnginecsteresse en de heer H. Kolk, secretaris. De bazar zal bestaan uit 8 afdeelingen, n.l.: handwerken; vermakelijkheden; bloemen, huisvlijt, ver- brulksartikelen: voorwerpen en boeken; thee tent en verkooping en verloting. De heer S. P. Visser zal voor de muzikale illustratie zorg dragen. Aan de afdeeling bloemen wordt nog een wedstrijd verbonden voor het broeien van bloemen. Voor dc mooiste prestaties zullen prijzen worden uitgeloofd. DE A.S. WETHOUDERS VERKIEZINGEN. NOG GEEN OVEREENSTEMMING. Naar wij vernemen is trots herhaalde be sprekingen nog steeds geen overeenstemming bereikt in zake de verkiezing der wethouders. Men deelde ons mede dal Zaterdagavond nogmaals een bespreking zal worden gehou den waaraan alle raadsleden zullen deel nemen ten einde te trachten de candidaten voor deze functie aan te wijzen. SPAARNDAM KONINGINNEFEESTEN. Voor de feesten op a.s. Maandag 31 Augus tus is het navolgende programma vastge steld: 8.30 v.m. Verzamelen der schoolkinderen op het schoolplein, ook voor de kinderen, die ln andere gemeenten schoolgaan. 900 v.m.. Rondgang der schoolkinderen met muziek. Te volgen route: Pol, Kerklaan. Vis- scherselnde, Havenplein. vervolg Vlsschers- elnde; terug: Visscherseinde. Udijk, Veld weg, Spaarndammerdljk, IJdlJk, Kerklaan naar de Westkolk. 9.30 v.m. Kinderzang (Aubade).. Uitreiking van versnaperingen. 10.30 v.m.: Kinderspelen: voor Jongens van 6 en 7 Jaar blokjesrapcn; 8 en 9 jaar Zak- loop; 10 en 11 Jaar Kopsncl'.en: 12 en 13 jaar: Karretje trekken; voor meisjes van G en 7 jaar blokjesrapen; 8 en 9 jaar tonnetje rollen; 10 en 11 jaar poprijden; 12 en 13 mullloopen. 2.00 n.m. RingrijderiJ per rijwiel voor dames en heeren, met afzonderlijke prijzen. Inleggeld f 0.50. 4.30 n.m. Bchendigheldswedstrijden voor dames en heeren. „Woeste Trlneke". Inleg geld f 0.50. 6.30 n.m. Voetbalattractie. Inleggeld f 0.50. 7.30 n.m. Uitreiking der prijzen en ver loting. 9.00 n.m. Gondelvaart met muziek Tnleg- geld f 0.25. 8.00 uur opstellen bij de Werf Van Hattum. 10.50nm. Tot slot muzikale ommegang, fakkels verkrijgbaar bij de feestcommissie. De feesten zullen worden opgeluisterd met muziek van de muzlekvereentglng „Crescen do", directeur de heer F. Dekker. OPMERKINGEN VAN LEZERS. Een lezer, die er bijvoegt niet „anti- oranje" te zijn, protesteert tegen de geld verspilling, die hij ziet in de vele feesten, die met Koninginnedag op touw gezet wor den, in dezen slechten tijd. HM meent, dat deze verspilling niet de wensch is van de koningin en dat het geld beschikbaar moest worden gesteld tat leniging van den nood. Een nationale verloting ten behoeve der werkloozen, zou volgens onzen lezer gehou den kunnen worden, al lost deze ook de crisis niet op.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11