BUITENLAND. Genève en Engeland's crisis. Bij Hoofdpijn «ja en bij Kiespijn HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD Het lot der groote ontwapeningsconferentie. Geruchten over Henderson's houding. De houding der politieke partijen t. a. v. het besluit der leiders. Engeland. Engeland's crisis en Genève. Naar van goed ingelichte zijde verluidt, verwacht men in Genève een brief van Hen derson, waarin deze zijn functie als voorzit ter der ontwapeningsconferentie weder ter beschikking stelt van den Volkenbondsraad. In toonaangevende kringen van het Vol kenbondssecretariaat acht men Henderson echter ook thans nog den geschiktsten per soon voor de leiding der conferentie. Het is echter geen geheim, dat van zekere zijde een krachtige actie, gedeeltelijk langs diploma- tieken weg wordt gevoerd om in de plaats van Henderson een anderen president voor de ontwapeningsconferentie te kiezen. Krijgt deze strooming de overhand, dan is nog niet. te overzien, welke vérstrekkende conse quenties in het bijzonder voor het houden van de ontwapeningsconferentie hieruit zul len voortvloeien. Al dagen lang doet hier het gerucht de ronde over een verschuiving van de conferentie die, zooals bekend, den 2en Februari van het volgend jaar moet wor den geopend naar een lateren datum en het is niet te loochenen, dat het denkbeeld van een kort uitstel van twee a drie maan den tijdens de jongste internationale ge- dachtenwisseling veld schijnt gewonnen te hebben. Naar verluidt, moet ook in krin gen van de Fransche linkerzijde een uitstel tot na de Fransche verkiezigen in Mei van het volgend jaar niet onaangenaam zijn en ook in Engeland wordt er den laatsten tijd meermalen op gezinspeeld, dat de binnen- landsche toestand in Engeland, zooals die er vermoedelijk in Januari en Februari zal uitzien, het houden der conferentie in laatst genoemde maand niet vergemakkelijken zal. Henderson zelf over Genève, LONDEN, 28 Aug. (Reuter). Op een vraag naar zijn meening inzake het voorzit terschap van de ontwapeningsconferentie heeft Henderson geantwoord: Ik werd geko zen om mijn persoonlijke hoedanigheden, ik doe geen enkele stap, je weet niet of iemand anders wenscht stappen te doen. Ik zal vrij zijn naar de ontwapeningsconferentie te gaan, wanneer de algemeene verkiezingen zullen zijn afgeloopen. Goed bericht: Cecil naar Genève. Door de vorming van het nieuwe En gelsche kabinet, zou Groot Brittanje dezen keer te Genève vertegenwoordigd moeten worden door een minister van buitenland- sche zaken, die het nadeel zou ondervin den van alle ervaring te missen, welke voor een optreden tijdens de jaarlijksche Sep tember-bijeenkomsten zoo noodig is, Ware het waarschijnlijk, dat Lord Reading langen tijd minister van buitenlandsche zaken zou blijven, dan moest men over dit bezwaar heenstappen, daar geen land zijn ministers alleen op grond van hun Geneefsche erva ringen kan kiezen, en een minister toch eens moet beginnen ervaring in Volkenbondza ken op te doen. Thans echter, nu zooveel kwesties van belang te Genève in behande ling komen was een experiment zonder toe komst ongewenscht, aldus de N.R.Ct. De Engelsche regeering zal nu, naar reeds gemeld is, dit bezwaar uit den weg gaan, door den man naar Genève te zenden die beter dan eenige andere Engelsche politicus het terrein kent, nl. Lord Robert Cecil. Dit is een goede tijding. Want de naam van Lord Robert Cecil vormt een program voor het onderwerp dat thans het meest op den voor grond komt: de vermindering der bewape ning. Ook voor de kwestie der minderheden is het van belang, dat de Engelsche vertegen woordiger een man is, die het probleem yan alle kanten heeft leeren kennen. Henderson leider der arbeiderspartij LONDEN, 28 Aug. (Reuter)Officieel wordt medegedeeld dat Henderson gekozen is als leider van de arbeiderspartij, als opvolger van MacDonald. Naar V. D. meldt is Clynes gekozen tot de- putyleader. Snoivden stelt zich niet meer herkiesbaar. LONDEN, 28 Aug. (N.T.A.) Snowden heeft aan zijn kiesdistrict Colne Valley een schrijyen gericht, waarin hij mededeelt af te zien van zijn candidatuur voor de naderende verkiezingen, wegens gezondheids- en ouder- domsredenen. Ook Shaw niet herkiesbaar. Tom Shaw, minister van oorlog in het vo rige Kabinet, heeft aan zijn kiesdistrict me degedeeld, dat hij niet in aanmerking wil komen voor herkiezing aan het eind van de parlementaire periode. Hij is van plan al zijn krachten te wijden aan zijn taak als secre taris van de internationale textielwerkers federatie. Baldwin's houding goed gekeurd, LONDEN, 28 Aug. (Reuter). Vanmorgen is er een vergadering van conservatieven ge houden, bijeengeroepen door Baldwin, die hun de redenen wenschte uiteen te zetten voor zijn steun aan de nationale regeering. De volgende motie werd aangenomen: De vergadering van conservatieve leden der bei de Huizen en candidaten steunt haar leider in zijn besluit om deel te nemen aan de vor ming van een nationale regeering om de hui dige financieele moeilijkheden te boven te komen. Ook de liberalen keuren de houding hunner leden goed. Naar het Hbld. meldt hebben ook de libe rale hooger- en lagerhuisleden en de can didaten voor het parlement de houding hun ner partijgenooten, die tot het kabinet zijn toegetreden, goedgekeurd. Er waren slechts enkele tegenstemmers. Regeeringsmeerderheid van tenminste 50 stemmen. LONDEN, 28 Aug. (Reuter). Uit de heden gehouden vergaderingen der drie politieke partijen vloeit voort, dat de nationale re geering in het Lagerhuis met een minimum van 331 stemmen een meerderheid zou heb ben van ten minste 50 stemmen, zelfs al zou zij van de arbeiders geen grooter steun krij gen dan de zes stemmen, waarvan zij zeker is De komende strijd voor de tarieven. In zijn rede voor de conservatieve partij heeft Baldwin gezegd dat hij zich zou houden aan zijn tarievenpolitiek, verklaarde dat zij volkomen onontbeerlijk is om de taak te vol einden. Wanneer het parlement zal zijn uiteen ge gaan, zullen de conservatieven tegen de so cialisten strijden over de tarievenquaestie. Het Engelsche crediet te New- York en Parijs toegestaan. PARIJS, 28 Augustus (V.D De Engelsch- Fransche en Engelsch-Amerikaansche onder handelingen betreffende een leening zijn Vrijdagavond geëindigd. Engeland ontvangt van Frankrijk 5 milliard franken tegen 4 1/2%. Genève. Interessant minderheden- congres. Het jaarlijksche Europeesche minderheden congres zal vandaag onder voorzitterschap van den vroegeren Sloweenschen afgevaar digde in het Boheemsche parlement dr. Wil- fan te Genève worden geopend. Minderhedengroepen uit 14 Europeesche Staten zullen aan het congres deelnemen, w.o. Duitsche minderhedengroepen uit acht verschillende Europeesche staten. Voor de eerste maal zullen ook de Grieksche minder heidsgroep van de Dodekanese (onder Ita- liaansch bestuur) zoomede de Slowaken uit Hongarije er aan deelnemen. Van belang is voorts de deelneming van een Catalaansche delegatie onder voorzitter schap van kolonel Macia. Portugal. Nog steeds strijd in Lissabon? Uit de berichten uit Portigal is niet op te maken, hoe de opstandige actie is afgeloopen. Van de officieele zijde wordt verklaard, dat de poging op bloedige wijze geheel onder drukt is, reizigers daarentegen verklaren, dat de rebellen nog niet verslagen zijn en dat nog steeds gevechten in de straten van Lissabon worden geleverd. De spoorweg arbeiders moeten zich grootendeels bij de opstandelingen hebben aangesloten. (B. T. A.) Spanje. Aanslag op den Portugeeschen gezant te Madrid. MADRID, 28 Augustus (V.D.) Vrijdag middag hebben twee als arbeiders gekleede mannen een bom geworpen in de werkkamer van den Portugeeschen gezant te Madrid. De bom ontplofte in het vertrek. De gezant, die zich met zijn vrouw in de kamer bevond, zag te juister tijd het gevaar en kon zich met zijn vrouw in veiligheid stellen, voor de ontplof fing plaats had. Door de explosie werd het bureau geheel verwoest. De gezren zijn vrouw bleven ongedeerd. Duitschland. Litwinof over Russisch- Poolsche onderhandelingen. BERLIJN, 28 Aug. (V.D.) De Russische Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinow, heeft de pers ontvangen, aan wie hij een verklaring aflegde over de Russisch- Poolsche onderhandelingen nopens een non agressiepact. Litwinow herhaalde de bekende uiteenzet ting over het Russische voorstel uit het jaar 1926 en het afbreken der onderhandelingen met Polen in 1927. In het bijzonder legde de Volkscommissaris er den nadruk op, dat sindsdien geen Rus- sisch-Poolsche onderhandelingen over een nonagressiepact zijn gevoerd evenmin ais op dit oogenblik Litwinow voegde hieraan toe, dat de be trekkingen tusschen Polen en de Sovjet- Unie ook nimmer onderwerp van bespreking zijn geweest bij onderhandelingen door de Sovjet-regeering gevoerd met andere staten (Frankrijk). Amerika. Meer dan 5 millioen werk- loozen. NEW YORK, 28 Aug. (Reuter). Green, de voorzitter der Amerikaansche federatie van den arbeid, schatte het aantal werkloo- zen in de Vereenigde Staten in het begin van Augustus op 5.100.000. Hij voorspelt, dat het aantal tegen Januari met 2.000.000 zou toege nomen zijn. Green gaf in overweging den werktijd te verkorten voor allen die in een der industrieën werkzaam zijn wat zi. de voorkeur verdiende boven ontslag van een deel van het personeel. BINNENLAND DE UITVAART VAN MGR. NOLENS. DROEFHEID TE GENèVE. Bij uiterste wilsbeschikking heeft Mgr. dr. Nolens bepaald, dat de plechtige uitvaart dienst moet worden gehouden in de kerk der parochie, waarin hij zou overlijden en dat deze uitvaartdienst moest worden gecele breerd door den pastoor der parochie. En ver volgens, dat hij begraven moest worden op de begraafplaats te Venlo. Daarom is bepaald, dat de Metten zullen gezongen worden in de Parochiekerk van Sint Willibrord Assen- delftstraat te 's-Gravenhage, Maandagavond 7 uur, dat de Lauden zullen gezongen worden in dezelfde kerk, Dinsdagochtend om half tien; dat de H. Uitvaartdienst zal worden gehou den in dezelfde kerk Dinsdag om 10 uur; dat in de Parochiekerk van St. Martinus te Venlo een plechtige Mis van Requiem zal worden gezongen Woensdag om half elf, waarna de begrafenis op de begraafplaats te Venlo. De K.R.O. zal Dinsdagmorgen om 10 uur de Requiemmis uitzenden, welke in de kerk aan de Assendel ftstraat in Den Haag voor de zielerust van Mgr. Nolens zal worden op gedragen. Radio-herdenkingsrede. Mr. C. Goseling, de voorzitter van den R.-K. Partijraad, heeft Vrijdagavond van 8.15 tot 8.45 uur voor den K.R.O.-microfoon een herdenkingsrede uitgesproken. In de ochtendzitting van het internatio naal sociaal-economisch congres te Amster dam heeft de voorzitter, Mr. C. H. v. d. Leeuw Mgr. Nolens geschetst als een der voorman nen van de sociale beweging in Nederland en die ook op internationaal gebied bekendheid verworven heeft als leider van talrijke Ne- derlandsche delegaties bij arbeidsconferen- ties. Staande en onder groote stilte hoorde de vergadering deze woorden aan. De correspondent van de Msb. te Genève meldt dat het bericht van het overlijden van Mgr. Nolens op het'internationale arbeids bureau groote verslagenheid gewekt heeft. Mgr. Nolens werd daar buitengewoon ge waardeerd als een der getrouwste vrienden van de internationale arbeids-organisatie. Mgr. Nolens is van de allereerste interna tionale arbeidsconferentie in 1919 te Wash ington af, op alle conferenties aanwezig ge weest. Hij heeft in 1926 met groot gezag het voorzitterschap der internationale arbeids conferentie bekleed en genoot in de kringen der arbeidsorganisatie het hoogste aanzien. Met dankbaarheid herinnert men zich op het internationale arbeidsbureau, hoe Mgr. Nolens herhaaldelijk in de moeilijke oogen- blikken als een rechtvaardig arbiter tusschen beiden is gekomen en het geschil tot oplos sing had gebracht. Een zoo spoedig einde was niet voorzien. De directeur van het internationaal ar beidsbureau, Albert Thomas, die door jaren lange samenwerking met Nolens een groote, persoonlijke vriendschap voor den overledene gevoelde, zou juist Donderdagavond overeen komstig een dezer dagen gemaakte afspraak bij gelegenheid van zijn verblijf in Neder land, een bezoek aan Mgr. hebben gebracht. MEER LICHT IN DE MOORD. ZAAK-ZUIDBROEK De moeder verstiktde zoon verdronken. TWEE DADERS GEZIEN? Donderdagmiddag heeft dr. Hulst uit Lei den te Zuidbroek sectie verricht op de lijken van de weduwe Molanus en haar zoon Hen drik, die vermoord zijn. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de weduwe is overleden tengevolge van verstikking (een slaapmuts was haar in den mond geduwd) en Hendrik door verdrinking. Daar de zoon op het hoofd een groote won de had van 4 bij 7 cM. en er op de lijken verdere sporen van geweldpleging (steek- en snij wondenaanwezig waren, is absoluut uit gesloten, dat de zoon zijn moeder vermoord en daarna zelfmoord gepleegd zou hebben. Bovendien zijn aan de woning sporen van braak gevonden, terwijl eenige zware deuken in het hout van de deur aanwezig waren. De ijzeren deurklink is geheel verbogen en ver draaid. Ook de financieele toestand van de moeder kon voor haar zoon geen reden zijn, tot zulk een gruwelijke daad. Van den vermoede] ij ken dader of van de daders is nog zoo goed als geen spoor. Wel hebben op den avond van den moord twee jongemannen gezien, dat er tegen elf uur van den weg langs het Winschoterdiep twee onbekende mannen kwamen. Vermoed wordt dat deze meer van de zaak weten. Het vrij vage signalement van deze personen luidt als volgt: Beiden zijn van middelbare grootte. Een van hen, dien men in het licht der lantaarns heeft gezien was haveloos gekleed in een licht gestreept boezeroen en een lange los hangende jas van donkere stof, vermoedelijk bruin. De man droeg een jockey-pet en heeft vermoedelijk een bleek gezicht en ingevallen wangen. Hij had een knuppel of paal onder den arm. De tweede persoon trachtte uit het licht der lantaarns te komen, maar men heeft gezien, dat hij eveneens haveloos ge- i kleed was en een jaaglijn over den schouder I droeg. Dit signalement is gisteren door den burgemeester naar alle gemeenten tn de drie Noordelijke provinciën gezonden. Het vinden van het lijk van Hendrik rug gelings in de sloot, op ongeveer tweehonderd meter afstand van de boerderij, is vermoe delijk zoo te verklaren, dat hij in doodsangst na een voorafgaande worsteling het land is ingevlucht, waarna hij door den vermoede- lijken dader of door de daders neergeslagen en in de sloot geworpen is. De begrafenis was Vrijdagmorgen. METHODE-BENDIEN VOLKOMEN ONBRUIKBAAR WAARDELOOSHEID ZOU IN ENGELAND BEWEZEN ZIJN. Dr. O. L. E. de Raadt te Oegstgeest schrijft in den Geneeskundigen Gids over de waar de der onderzoekingen van dr. Bendien met betrekking tot het kankervTaagstuk. Dr. de Raadt acht de diagnostische methode van Bendien ook voor alle beginnende kan kers, volkomen onbruikbaar. De methode is slechts in enkele gevallen van kanker bruik baar, n.l. in die waarbij reeds secundaire acedose is opgetreden. Wat nu door de Nederlandsche beoor deelaars van het boek van Bendien niet was gedaan, n.l. Bendien's proeven toetsen met- behoorlijke toestellen, is wèl gedaan door drie Engelsche medici, Frank Campbell Smith, Ensor Roslyn en Joh. Marrack, allen van liet London Hospital. Zij bevonden, dat de door Bendien bereide vloeistof bij spectrofoto- metriscli onderzoek afwijkende resultaten geeft, indien men haar laat staan. De door Bendien met de versche vloeistof verkregen tuberculose-kromme gaat als de vloeistof wat heeft gestaan over in de carcinoom-kromme. Hoe deze zaken precies in elkaar zitten volgens de opvatting van de drie genoemde Londensche doktoren die tot hun uitspraak kwamen na de proeven van Bendien te heb ben nagedaan! kan men vinden in The Lan cet van 29 Augustus pag. 507508. Zij con- cludeeren „Wij zijn ervan overtuigd, dat de spectro- fotometrische methode, toegepast op de op lossingen van dr. Bendien, geen waarde heeft voor de kanker-diagnose''. DR- JOH. v. d. SPEK PRIVAAT DOCENT. AAN DE RIJKS-UNIVERSITEIT TE UTRECHT. Naar de Standaard verneemt, is Dr. Joh. v. d. Spek, geneesheer-directeur van het- Krankzinnigengesticht „Maasoord" te Poortu- gaal toegelaten als Privaat-Docent in de Ziel kunde van het Religieuse leven, aan de Rijks universiteit te Utrecht, in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte. Dr. v. d. Spek, die een zoon is van Ds. J. v. d. Spek, em. predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Schoonhoven, was werk zaam als psychiater aan het Krankzinnigen gesticht te Den Dolder, en vervolgens aan de Stichtingen „Meer en Bosch" te Heemstede Sinds het vorige jaar is hij werkzaam op „Maasoord". CHARLES M. VAN DEVENTER. Donderdag is te Amsterdam in den ouder dom van 71 jaar overleden de chemicus en letterkundige dr. Charles M. van Deventer. Hij werkte mede aan de Nieuwe Gids, de Gids. wetenschappelijke bladen, de Groene en vakbladen. Zaterdag is de teraardebestelling te Am sterdam. UIT DE STAATSCOURANT. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Bij K. B. is met ingang van 1 October be noemd tot referendaris der P.T.T. de refe rendaris 2e kl. J. G. M. J. Langeraap, thans directeur van het kantoor te Nunspeet; hij is met ingang van dien datum aangewezen als directeur van het kantoor te Waalwijk. GEORGANISEERD OVERLEG BELASTINGEN. Bij beschikking van den minister van Financiën is, onder opheffing van de bijzon dere commissie voor Georganiseerd Overleg in zaken, rakende de ambtenaren bij de ad ministraties der dir. bel., invoerr. en acc. en der registratie en domeinen, van de hypothe ken en het kadaster (aan wier leden eervol ontslag is verleend) ingesteld een bijzondere commissie voor Georganiseerd Overleg voor de ambtenaren der dir. bel., invoerr. en acc. en der registratie en domeinen, van de hy potheken en het kadaster. Benoemd zijn: tot voorzitter J. J. C. Gay mans dir. der dir. bel., invoerr. en acc. te Maastricht: tot onder-voorzitter E. Kleyn, dir. der registratie en dom. te Arnhem; tot leden J, R. Tijssens, dir. der dir. bel., invoerr. en acc. te Groningen en C. E. de Jonge. dir. der registratie en domeinen te Middelburg; tot secretaris J. H. Odenzaal, hoofdcommies bij het dep. van Financiën en tot adj. secr. mej. M. Tjepkema, rijksklerk der dir. bel., invoerr. en acc. bij het Dep. van Financiën te Den Haag. Plaatsvervangende leden zijn P. C. Ligten- berg te Breda. P. K. Sjollema te Leeuwarden en A. N. Hamelberg te Amsterdam. KONINGINNEDAG. INGEZONDEN MEDEDEF.LÏNGEN a 60 Cts. per regel STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TEL. 10756 PREMIER-DUPLEX Stofzuigers f165- In Haarlem-Noord. 8148 3/4 uur. Kinderoptocht naar do Groote Markt. 10111,2 uur. Kinderspeclaliteitenvoorstel- ling op het R. C. H.-terrein. 11 42 l 4 uur. Kerkconcert in de Klopper singelkerk. 24 1 2 uur. Kinderwedstrijden op het R. C. H.-terrein. 810 uur. Concert op het Soendaplein. Chr. Oranjevereen. „Schoten". De Chr. Oranjevereeniglng „Schoten" (Haarlem-Noord) heeft het volgend pro- gramma opgemaakt: 10.30 uur: Opstellen der kinderen, Jullana- park en optocht naar het terrein aan den Middenweg, waar .kinderspelen gehouden worden. 4 uur: Vertrek van het feestterrein naar het Plein bij de Willem de Zwijgerschool, waar de stoet wordt ontbonden. Des avonds is er een avondfeest met mu ziek, filmvoorstelling en voordrachten. In Haarlem-Oost. 7.308 uur. Muzikale reveille. 8 1 483 4 uur. Kinderoptocht naar de Groote Markt. 11 23 uur. Tractatie der kinderen van leden. 25 uur. Muzikale wandelingen. 35 uur. Japansch dagvuurwerk bij de Zo mervaart, 78 uur. Muzikale ommegang. 810 1 4uur. Concert en Zanguitvoering op het Teylerpleln. 10 1/2 uur. Muzikale ommegang met fakkels. 11 uur. Vuurwerk aan de Zomervaart. Den geheelcn dag van 9 uur v.m. tot 12 uur n.m. zijn op verschillende plaatsen in de stad vermakelijkheids- en ververschingsin- richtingen opengesteld, n l. aan de Ged. Raamgracht, de Nassaulaan, op het Wilsons- plein en aan de Zomervaart. Een van 10 uur v.m. tot 12 uur n.m. op het Pretoriaplein. DE KINDEREN EN KONINGINNEDAG. Nader melden we, dat bij ongunstig weer het niet doorgaan der feestelijkheden wordt aangekondigd door vlaggen op den stads toren. Dan gaan de tractaties den volgenden dag naar de scholen. Aan de aubade zullen 5002 kinderen deel nemen. De kinderen uit het Oosten verzamelen kwart over 8 op het Teylerplein die uit het Noorden op het Cavalerieterrcin, maar allen zijn toch negen uur present op de Groote Markt. Bekend is, dat nu niet de kinderen in de Hertenkamp spelen, maar dat acrobaten, goochelaars en jongleurs voor hen optreden. De kinderen uit het Noorden koeren na afloop der aubade terug om hun program, in denzelfden geest als dat in den Herten kamp te zien afspelen. Als het programma is afgewerkt, ontvangt elk eèn versnapering en een muts en wordt een rondgang op het feestterrein gemaakt. DE FEESTEN VAN DEN ORANJEHOND. De afdeeling Haarlem-Oost, Oranfebond „Prinses Juliana", geeft volgens het officieele feestprogramma, des middags van 3—5 uur een voor Haarlem geheel nieuwe attractie, n.l. Japansch dagvuurwerk. Er zullen 25 „bommen" opgelaten worden, die op zekere hoogte komende zich openen en een para chute uitlaten, waaraan een pop, dier, enz. naar beneden komt. Aan deze attractie Is een wedstrijd voor het publiek verbonden welke bestaat in het terugbrengen van een dezer poppen, dieren, enz, bij de bestuurstent op den hoek van de Zomervaart en de Kruistochtstraat. Deze in teressante nieuwheid zal plaats hebben aan de Zomervaart en zal natuurlijk zeer veel pu bliek trekken, vooral als men bedenkt c'at deelneming aan den wedstrijd geheel gratis kan geschieden en dat geen inschrijving noo dig is. Dat er veel belangstelling voor Is, blijkt wel uit het beschikbaar stellen van ?cnige prijzen, n.l. door den heer Marinissen, een taart, door den heer Hommels een flesch advocaat, door den heer L. Kuyk, drie rookworsten, enz. Het volledige programma van dit Japansch Dagvuurwerk, alsmede voor het groote avond vuurwerk dat dit jaar bijzonder groot is, is te vinden in het officieele feestprogramma. Op het feestterrein aan de Zomervaart zal een tent geplaatst worden, waar de prijzen worden tentoongesteld van de loterij, ten bate van de eigen muziektent, waarvan de trekking thans definitief is vastgesteld op 22 Sept. a.s. Tevens zullen daar de laatste loten worden verkocht. Het bestuur van de afd. Haarlem-Oost van de Vereeniging „Koninginnedag", heeft ge meend, dit jaar, als proef, geen Individueel© wedstrijden te moeten uitschrijven, omdat uit den aard der zaak. daaraan alleen leden kunnen deelnemen, terwijl aan de nieuwe attractie „Japansch Vuurwerk" iedereen kan meedoen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. AGENDA WAT ER TE DOEN IS. In het Centrum. 77 3/4 uur. Muzikale reveille. 7 1/47 3/4 uur, Koraalmuziek van den toren der Groote Kerk. 8 1/48 3/4 uur. Optocht der schoolkinderen uit de buitenwijken naar de Groote Markt. 99 1/2 uur. Kinderaubade op de Groote Markt» 9 1/210 uur. Optocht der kinderen naar den Hertenkamp en naar het speelterrein aan den Middenweg. 10111/2 uur. Kinderspecialiteitenvoorstel- ling in den Hertenkamp. 1112 uur. Concert op de Groote Markt. 121 uur. Carillonbespeling van den toren der Groote Kerk. 11/22 1/2 uur. Kerkconcert In de Groote Kerk. 2 1/241/2 uur. Kanowedstrijd in den Kloppersingel. 35 uur. Specialiteitenvoorstelling op de Groote Markt. 56 uur. Concert op de Groote Markt. 8—10 uur. Concert op de Groote Markt. 8 1/210 uur. Gondelvaart. Al uur. Groote taptoe, Schouwburg Jansweg: „Luilekkerland", 2 uur. „George wil wel". 8.15 uur. Dancing „Olympia": Feestavond Deutsche Verein, 8 uur. Palace: „Madame de Pompadour". Tooneel Didama trio (novelty-act), 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De Duivelsrace" en „Zeg.... ja". Tooneel: The Pandogs (Indische Hawai muziek) 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Skippy". Tooneel: Henry Rosen (The „Tramp" violinist), 2.30, 7 en 9 uur. ZONDAG 30 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg: „Luilekkerland", 2 uur. „George wil wel". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middag en des avonds. MAANDAG 31 AUGUSTUS. Groote Kerk; Orgelbespeling. Helène Cals (sopraan) 1.30—2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. APOTHEEKDIENSTEN. Duym en Keur, Keizerstraat 6. tel 10378. Fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5