IJMUIDEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 31 AUGUSTUS 1931 TWEEDE BLAD UIT DE OMSTREKEN DE NIEUWE STEUNREGELING. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Door den IJmuider Bestuurdersbond is 'een adres aan den Raad van Velsen gericht, jvaarin hij mededeelt: „dat hij uit de plaatselijke Pers en middels Zijn vertegenwoordiger in de Commissie van Advies, bedoeld in de artikelen 11 en 14 van de tot voor kort bestaande regeling ter ver leening van steun aan werklooze arbeiders heeft vernomen dat door het College van Burgemeester en Wethouders een geheel nieuwe regeling voor steunverleening aan werklooze arbeiders is ingevoerd; dat deze regeling niet is behandeld in een openbare zitting van den Raad der Gemeente Velsen; Dat geen overleg gepleegd is met de Bestu ren der beide instellingen van Maatschappe lijk Hulpbetoon; dat het oordeel van de Katholieke, Christe lijke en Moderne Plaatselijke Vakcentrale niet is gevraagd en evenmin de Commissie van Advies over de voorgenomen wijziging is ge hoord hoewel zulks nadrukkelijk in artikel 14 van de toen geldende steunregeling is voor geschreven; dat in bedoelde, door het College van Bur gemeester en Wethouders op deze wijze inge voerde steunregeling verschillende verslech teringen zijn aangebracht; dat met name de zoo dringend noodzake lijke instelling eener Commissie van Advies uit de Vakcentralen in de nieuwe regeling, voor zoover het groepen van arbeiders betreft waarvoor Rijkssubsidie wordt verleend, niet is opgenomen; dat zoowel de wijze van doorvoering, als Verschillende der aangebrachte wijzigingen m strijd zijn met een behoorlijke verzorging van door werkloosheid getroffen arbeidei's en hunne gezinnen, redenen waarom adressant Uwen Raad, onder verwijzing naar bijgaande toelichting, verzoekt te willen besluiten dat: ten eerste de medezeggenschap der Vak centralen met betrekking tot de steunrege ling voor werklooze arbeiders niet mag wor den besnoeid, dat dus de instelling eener Commissie van Advies uit de Vakcentralen ook voor de gesubsidieerde steunregeling on verzwakt dient te worden gehandhaafd; ten tweede geen wijzigingen, hoe gering ook, verder in de steunregelingen zullen wor den aangebracht, zonder dat vooraf de Com missie van Advies gehoord is, gelijk tot nu toe in artikel 14 was omschreven en ten derde overleg tusschen de Besturen der beide Instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon en de Vakcentralen wenschelijk is, ten einde na te gaan op welke wijze de aangebrachte verslechteringen eventueel zou- iden zijn te ondervangen". SCHEEP VAARTBERICH TEN. Binnengekomen schepen. 29 Augustus? 1Zweedsch, Patria, Rotterdam. Spaansch, Santi, Huelvar. Fransch, Thisbé, Caen. Ned., Orestes, Duinkerken. Engelsch, The Duke, Londen. Engelsch, Chatloot, New-Castle. Duitsch, Julius Rutgers, Brunsbuttel. Ned., Montferland, Buenos-Aires. 30 Augustus: Duitsch, Taunïs, Rosario. Ned., Lingestroom, Londen. Engelsch, Laverock, Londen. Ned., Friesland, New-Castle. Estlandsch, Mall, Archangel. Engelsch, Queenworth, Sunderland. Italiaansch, Titania, River Plate. Ned., Rijnstroom, Hull. Ned., Hermes, Hamburg. Duitsch, Astarte, Bremen. Ned., Hercules, Hamburg. Ned., Nero, Kopenhagen. Duitsch, Ivo, Bremen. Ned., Milslands, Goole. Zweedsch, Wallovia, Antwerpen, Ned., Irene, Antwerpen. yertrokken schepen: 28 Augustus? Deensch, Laura Maersk, Drontjheim. 29 Augustus: Ned., Stad Zaandam, Rotterdam. Noorsch, Argerd, Thyne. Noorsch, Primero, Buenos-Aires, Duitsch, Themis, Bremen. Ned., Tiberius, Hamburg. Ned., Maasstroom, Leith. Engelsch motorjacht, Sapphire, Southamp ton. Duitsch, Westfalia, Rotterdam. Ned., Oberon, Malaga. Ned., Telemon, Figo. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Ned., Prontus, Londen. Duitsch, Wolfsburg, Antwerpen. Ned., de Ruyter, Auklam. Ned., Meuse, Parijs. Zweedsch, Patria, Gothenburg. Ned., Flying Scotsman, Siam. Ned., Polydorus, Batavia. Ned., Hontestroom, Londen. Engelsch, Mavis, Londen. Ned., Pollux, Londen. Ned., Vechtstroom, Hull. Engelsch, Dearne, Goole. Poolsch, Robur IV, Gdynia. 30 Augustus: Zweedsch, Fega, Rotterdam. Engelsch, The Duke, Britte Sain. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Fransche s.s. „Thisbe" is Zaterdag morgen met een lading ijzererts van Caen aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aange komen. Het Engelschë s.s. „The Duke", hetwelk Zaterdagmorgen in ballast van Londen aan het het Hoogovenbedrijf, IJmuiden, arriveer de is Zondagmorgen met een lading ijzer naar Briton Ferry in Engeland vertrokken. Het Engelsche s.s. „Chatwood" is Zaterdag middag van Newcastle te IJmuiden aange komen met een lading steenkolen voor het Hoogovenbedrijf, aldaar. Het uitgaande Zweedsche s.s. „Vega" heeft aan het Hoogovenbedrijf. IJmuiden, een partij ruwïjzer voor Zweden bijgeladen en is Zon dagmorgen vertrokken, i Het Nederlandsche s.s. .Friesland" is Zon dagmorgen met een lading steenkolen van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf, IJmui den, aangekomen. Het Duit-sche passagiersschip „Sierra Cor doba" van de ND.L. vertrekt heden van Bre men en wordt a.s. Dinsdag te Amsterdam verwacht. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET „FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN." Het artikel in de IJmuider Federatie van Augustus (no. 50) overgenomen door de plaatselijke bladen, noopt mij de gepasseer de jaarverslagen eens na te gaan van het Fonds voor Sociale Voorzieningen" en haar positie eens van een anderen kant te be zien. Met het volste recht kan geschreven wor den: „in geheel Nederland bestaat een der gelijke instelling niet", maar men heeft ver geten dar aan toe te voegen: „die met zoo veel animo(?) is opgezet". Hier wordt het fonds geheel en uitslui tend in stand gehouden door bijdragen van de reeders en van de gages der zeelieden is nog nooit één enkele cent voor dit doel af gehouden", wordt verder gezegd. Nu begrijp ik er niets meer van; hier wordt, uitdrukkelijk gezegd dat de bijdragen als 't ware een gratificatie van de rederijen zijn, terwijl in het 4e jaarverslag wordt gezegd: „Men rekent deze bijdrage dus niet als tot het loon behoorend". De commissie was dus even als de geheele bemanning van de trawler- vloot overtuigd dat deze bijdragen een deel van het tractement waren, terwijl curatoren in faillissementen (zie 3e jaarverslag) zeg gen: het is geen loon (wat het echter wèi is(, maar wordt door den onderhandschen verkoop te niet gedaan. Om een klein gedeelte van de geschiedenis weer te geven, diene, dat bij de laatste plaats gehad hebbende staking een loons- verhooging werd gevraagd van f 10. Na lang durige discussie werd een loonsverhooging gegeven van f 5 per maand. Nu werd voor gesteld om deze f 5 per maand te bestem men voor een „fonds van sociale voorzienin gen", waarna dan, (indien hier aan werd medegewerkt) alle overige eischen izouden vervallen, wat door de Reedersvereeniging geaccepteerd werd. Deze f 5 was dus bij den opzet wel dege lijk loon, maar in de roes, blij dat men zich een goede positie veroverd had, heeft men dit maar niet vastgelegd. Het was hier ook een kwestie van eigenbelang. Men rekende nog niet op een fusie met de C. B., en de IJ. F. stond in een stadium van ondergang dus moest men zich een positie verwerven en ontstond, trots de oppositie van andere organisaties, het „fonds". Nu is het een voldongen feit, dat de bij dragen geen loon zijn, dus zou de Reeders vereeniging weigeren die stortingen te hand haven, dan kan, dank zij de goede zorgen van de IJ. F. voor haar leden nooit gespro ken worden van loonsverlaging, alleen van een inhouden der gratificaties. Voor het eigen belang was echter beter ge zorgd, waarvoor eenige cijfers ter toelichting volgen: 1927, aan loonen f 1327.75; vergaderingen f 125.85 (hierin is zeker presentiegeld be grepen); uitgaven over een half jaar. 2e boekjaar: loonen f 3,907.45; kosten ver tegenwoordiging f 1.645.65; vergaderingen f 695.89; algemeene kosten f 2.619,59: 3e boekjaar: respectievelijk f 4624.60; f 1651.78; f 298 en f 2.828.64. 4e boekjaar: respectievelijk f 3.736.62: Loonen f 14.096.42. Kostenvertegenwoordiging 6.420.24 Vergaderingen 1.628.07 Algemeene kosten 10.394.76 totaal f 32.539.49 een bedrag dat gebruikt wordt door leiders van organisaties, welker leden reeds contri butie betalen, waaruit o.m. ook de salarissen betaald worden. Hierin is dan ook begrepen presentiegeld en last not least 5 pet. commissie van het uit te betalen bedrag, aan de werkloozen, voor de uitbetaling. De totale inkomsten 'bedroegen over die periode f 329.728.70, zoodat dus bijna 10 pet. verdwijnt aan salaris en onkosten. En dan durft men nog te schrijven: „dank zij de zelfbeheersching door de leiding van het fonds zichzelf opgelegd enz.: „zullen wij het door de crisis heen halen". Ja, toen er iets wat ik niet noemen zal, aan den knik ker kwam, werden de presentiegelden af geschaft en het salaris van den penning meester gereduceerd van f 65 per week op f 1300 per jaar, trots het feit dat door de accountants was gezegd, dat het heel goed kon met een ongesalarieerden penningmees ter, als men goede kantoorkrachten had. Dan is er nog een punt waarom het fonds niet aan haar doel beantwoordt, n.l.: er komen verschillende gevallen voor waarin opvarenden van de oprichting af van het fonds hebben gestort en nooit één cent hebben getrokken, terwijl nu, nu zij gedoemd zijn om te trekken, hun slecht 50 van het vast gestelde bedrag, respectievelijk f 6.90 en of f 5.40. wordt uitgekeerd. Een prachtige rege ling! Deze menschen betaalden méér dan f 225 en krijgen terug f 41.40 of f 34.40, ter wijl nu toch al meer dan 100 booten in de vaart zijn. Wij mogen dus concludeeren, dat de stortingen in hoofdzaak zijn voor de sa larissen en de huur voor de keet f 10 per week. En nu wil men deze uitkeeringen hand haven om een ouderdomspensioen in te stel len. Maar dat is het niet. Zij denken uit sluitend en alleen aan zich zelf, zij ver bergen hun werkelijke bedoelingen onder mooi klinkende phrases en beroepen zich op hun idealen, zij schreeuwen het van de daken dat zij alles voor het volk willen doen, maar dat zijn woorden, ijdele woorden. De basis wordt al gelegd, door: „wij weten dat, wat door ons op het gebied van werk- loozen- en ziekenverzorging is gedaan, kinder spel is, vergeleken bij de moeilijkheden aan het pensioeneerings vraagstuk verbonden", m.a.w., denk er om, als dit gebeurt nemen wij geen genoegen met 10 pet van het ge storte bedrag, dan moet het 20 pet. zijn. Rest ons nog iets te zeggen over de vaar- reserve. In het 3e en 4e boekjaar werden voor de vaarreserve uitgetrokken de sommen van f 911.03 en f 1.055.25. Naar ons bekend is, heeft de vaaTreserve noch voor belanghebbenden, noch voor recderijen eenig voordeel afgeworpen, doch slechts een paar duizend gulden aan het fonds gekost, waar eenigen van geprofiteerd hebben, zonder dat hierop voldoende con trole kon worden geoefend. AQUARIUS. VELSEN RAADSLIDMAATSCHAP DOOR DEN HEER HENNINK. BEZWAREN VAN HET BESTUUR DER AMBACHTSSCHOOL TEGEN HET AAN VAARDEN. In verband met de berichten omtrent het niet aanvaarden van het raadslidmaat schap door den heer Hennink kunnen wij het volgende mededeelen: Nadat de gemeenteraad den heer Hen nink had toegelaten, deelde het bestuur der Nijverheidsschool hem mede, dat voor het be'kleeden van het raadslidmaatschap ver gunning van den Minister noodig zou zijn. Het bleek daarbij, dat het raadslidmaatschap door het bestuur en den Minister van On derwijs werd opgevat als een bijbetrekking. Zonder met deze opvatting accoord te gaan, moest de betrokkene zich voorloopig bij deze opvatting neerleggen en was daardoor in verband met een wetsartikel verplicht de ministerieele goedkeuring aan te vragen. De Minister heeft medegedeeld geen be zwaar tegen het aanvaarden van het raads lidmaatschap van de nheer Hennink te heb ben, mits het bestuur der school daarin niet een overwegend bezwaar ziet voor een be hoorlijke uitoefening van de leeraarsfunctie aan de ambachtsschool. Zonder deze bezwa ren te noemen, heeft het bestuur der school den heer Hennink medegedeeld in het ver vullen van het raadslidmaatschap een over wegend bezwaar te zien voor een behoor lijke uitoefening van de leeraarsfunctie. De heer Hennink neemt met deze bestuursbe- slissing geen genoegen en overweegt nadere stappen. De federatie der SD.A.P. heeft zich over deze quaestie tot de Kamerfractie gericht. INSTITUUT VOOR ARBEIDSONTWIKKE- LING. Het instituut voor Arbeidersontwikkeling afd. Velsen hield Zondag jl. een zomerfeest op een terrein aan den Doodweg te Driehuis. Te ongeveer half elf opende de voorzitter, de heer Klim, dit feest, waarin hij zei, dat het instituut aan de gewoonte getrouw, ook dit jaar een zomerfeest belegd heeft. Hij riep een hartelijk woord van welkom toe aan den arbeiderssportbond en de arbeidersjeugdcen- trale. Verder werd een woord van-dank ge bracht aan den heer Hennink, die de leiding van den gemeenschapszang op zich had ge nomen. Nog werd een bijzonder woord gericht tot de A. J. C. Een moeilijke en zware taak wacht u, zei spr. Wij hopen, dat hetgeen u heden door de ouderen geleerd wordt, gij op rijpe ren leeftijd uit overtuiging zult uitwerken en dan voorzeker zal het werk der ouderen niet tevergeefsch geweest zijn. De arbeidersklasse zal dan een mooie toekomst tegemoet gaan. Hierna werd door de jeugd in samenwer king met de ouderen de Internationale en meer strijdliederen gezongen, waarna spelen, turnen en zangreien elkander opvolgdn. Het twaalfuurtje werd onder geZelligen zang genuttigd. De voorzitter sloot aan het einde dit welgeslaagde zomerfeest met een woord van opwekking en een tot weerziens. SANTPOORT DIEFSTAL. Ten nadeele van den heer W. v. T. wonende te Uitgeest werd op de Hoofdstraat te Sant poort een heerenrijwiel ontvreemd, hetwelk de eigenaar onbeheerd had laten staan voor een perceel aldaar. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Zaterdagmiddag is op den nieuwen Rijks straatweg een ernstig motorongeval gebeurd. Om 4.15 wilde een motorrijder uit Beverwijk, zekere W. v. D., den voor hem rijdenden auto en paard en wagen passeer en, niet bemer kende, dat uit de richting Haarlem eveneens een auto kwam. Toen hij zulks bespeurde, was het reeds te laat en reed hij met flinke vaart tegen de nauto op. Met een groote hoofdwond bleef hij bewusteloos liggen. Een passeerend geneesheer verbond v. D., die daarop per ziekenauto van de firma Van Ga meren naar het Sint Elisabeth's Gasthuis te Haarlem werd gebracht, waar hij gistermid dag nog steeds niet bij kennis was gekomen. De zoon van v. d„ die als duopassagier mee reed, werd van de motorfiets geslingerd, doch kwam met den schrik vrij. HET AFSCHEID VAN „MEESTER" DEKKER. Zaterdag werd door het gemeentebestuur van Velsen het onderwijzend personeel en de kinderen afscheid genomen van „meester" Dekker, het Hoofd van School F., die na een diensttijd van ruim 46 jaar het onderwijs gaat verlaten. Dit afscheid vond plaats in het gymnastiek lokaal der school. Toen de heer Dekker en zijn echtgenoote waren binnegeleid, bood een der meisjes Mevr. Dekker bloemen aan en zongend e kinderen een alleraardigst wel komstlied. Hierop verkreeg de Wethouder van Onder wijs, de heer Tusenius, het woord, om namens B. en W. getuigenis af te leggen van de waar deering, die het gemeentebestuur voor het werk van den heer Dekker gevoelt. Namens het personeel sprak de heer J. de Vries woorden van waardeering en hoogach ting, waarna hij het scheidende Toofcï een prachtigen zilveren aschbak als herinnering aanbood. Jongejuffrouw Gjaltema bood namens de leerlingen een schitterende bloemenmand aan. Tenslotte dankte de heer Dekker allen recht hartelijk voor het afscheid hem bereid. Dc kinderen spoorde hij aan steeds hun uiter ste best te doen en zeide, dat hij voor hen steeds „meester" Dekker zou blijven. BEVERWIJK DE K. R. O.-FILM. Naar wij vernemen zal de z.g. KR.O.-fiim welke door de Haarlemsche Filmfabriek „Polygoon" wordt vervaardigd, ook in Bever wijk en omgeving worden vertoond. Zij zal op 1 October a.s. in het W. B. theater worden gedraaid. DE A.S. HARDDRAVERIJ. Vrijdagavond vergaderde in de bovenzaal van „Oud-Meerenstein" de Harddraverlj- vereeniging „Beverwijk en Omstreken" ter nadere bespreking van de op Donderdag 10 September a.s. te houden harddraverij op de korte baan. Na de gebruikelijke openings werkzaamheden deelde de voorzitter mede. dat door het Mannenkoor „Zanglust" en de Harmonie „St. Jozef" een vocaal en instru mentaal concert was aangeboden ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan der vereeni ging. Ook de vereeniging van café en koffie huishouders in Beverwijk heeft een jubileum- gave aangeboden, in den vorm van een som geld voor het afsteken van een vuurwerk. Dit lichtfestijn zal, dAnk zij het royale ge schenk van bijzonderen omvang zijn. Het telt n.l. 63 nummers, verzorgd door de be kende pyrotechnische fabriek der firma Kat te Leiden. Onder daverend applaus dankte de voorzitter de schenkers. Het bestuur nam van den heer G. Han- nema het voorstel in overweging, om aan de volgende draverij iets bijzonders te ver binden b.v. het verrijden van het kampioen schap voor Nederland op de korte baan. Verder werd medegedeeld, dat van den Rijkswaterstaat en van het gemeentebestuur toezegging was verkregen, om de harddrave rij onder de gebruikelijke voorwaarden we derom op de Breestraat te doen houden. De baanlengte werd bepaald op een maximum lengte van 325 M. Bij de draverij zullen als juryleden fungeeren de heeren J. de Boer, G. Hannema, Dè Peereboom, J. Troost en A. Voogt. De heer G. Hannema werd belast met de handicap, terwijl voornamelijk met de be doeling, om de course vroeger te doen eindi gen ditmaal de heer B. Vaandrager uit Rot terdam als starter zal fungeeren, De beker, die door de Heineken's Brouwerij is uitgeloofd, werd beschikbaar gesteld voor den eigenaar van het paard, dat de course •wint. De vergadering werd hierna gesloten. HEEMSTEDE GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Heemstede gehouden op Dinsdag 1 September 1931. des avonds om 8 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming Wethouders. 3. Voorstel van een drietal raadsleden tot uitbreiding van het aantal commissieleden met afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders. 4. Benoeming van: a. een Voorzitter en Leden van de Commis sie voor de Financiën; b. Leden van de Commissie voor de Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven; c. Leden van de Commissie voor Openbare Werken en den Reinigingsdienst; d. Leden van de Commissie voor het Onder wijs; c. Leden van de Commissie voor het Grond bedrijf; f. Leden van de Commissie voor dc Plant soenen g. Leden en plaatsvervangende Leden van de Commissie voor Georganiseerd Overleg: h. een Voorzitter en Leden van de Commis sie voor de Bezwaarschriften tegen den aan slag in den Hoofdelijken Omslag. DE VASTE RAADSCOMMISSIEN De raadsleden van Unen, Vring en RIJkes stellen den raad voor het getal leden van de verschillende Commissies met één uit te brei den en dat besluit te willen nemen vóór tot de verkiezing van de nieuwe commissies in de zitting van Dinsdagavond wordt overgegaan. Het wil hen voorkomen, dat het hoofddoel van de commissies is, het zooveel mogelijk voorbereiden in klein comité van de verschil lende raadsvoorstellen, opdat vóór de behan deling in den Raad de Raadsleden uit het advies van de commissies de opinie kunnen leeren kennen van hun vertrouwensmannen in die commissies. Een absolute voorwaarde daarvoor is ech ter h.i, dat in alle commissies zooveel mogelijk de stem gehoord kan worden van de ver schillende partijen in den Raad. Bij het tegenwoordige aantal leden in de commissies (drie) zal het moeilijk zijn. een zoodanige samenstelling tot stand te brengen, zoodat alsdan één of meer in aantal belang rijke partij groepen niet hun stem zullen kun nen doen hooren niet wenschelijk is. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Als gewoonlijk bestaat er onder de oudjes van Beverwijk en Wijk aan Duin weer groote beiangsteling voor de autotocht voor ouden van dagen, welke op Donderdag 3 Septem ber gehouden wordt. Zoo hebben zich reeds 115 thuiszittende oudjes aangemeld, welk aantal vorig jaar slechts 68 was. Met de ouden van dagen uit het St. Jozefgesticht De Westerburcht en het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee is het getal deelnemers reeds tot 215 geste gen, waarvoor ongeveer 70 auto's noodig zul len zijn. Gelukkig ondervindt het comité weer van vele zijden medewerking en wor den tal van versnaperingen by de comité- leden bezorgd. De reis gaat over Wijk aan Zee, Velsen, Driéhuis. Bloemendaal, en Aerden hout naar Noordwijk. Op de terugreis zal bij Leiden een bezoek worden gebracht aan den bekenden theetuin „Den Deyl" Des avonds te 8 uur zal de stoet weer te Beverwijk arriveeren De beide plaatselijke muziekcorpsen hebben zich bereid verklaard om de oudjes een fees telijke intocht te bezorgen. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Vreeken, Bloe- mendaalscheweg 256, Overveen, een postduif; De Bruin, Midden Duin en Daalscheweg 18, Bloemendaal, een nikkelen huissleutel; Hen driks, Rollandspad 19, Overveen. een pakje o.a. inhoudende een nieuwoverhemd; Raven horst, Hospeslaan 3. Haarlem, een heeren- hoed; A. de Boer, Duinwijckweg 1. Bloemen daal, een damesbeursje; Dr. D. Bakkeriaan 50. Bloemendaal. een autoped; v. d. Sluis, Rijnegomlaan 46, Aerdenhout, een vulpen houder; Gelhaus, Zandvoortschelaan 357, Zandvoort, een tasch met inhoud; Brouwer, Kromme Twaal 13, Amsterdam, een bank biljet; W. Vader, Oostertuindorplaan 12, Haarlem, een rijwlelbelastingmerk: P. van Amstel, Sophiastraat 25rood, Haarlem, een bril; Losecaat Vermeer, Hooge Duin en Daal scheweg 16, Bloemendaal, een jong poesje; Diets, Bentveldsweg 6, Zandvoort, een grijs poesje; Van Amerongen, Bloemendaalsche- weg 18, Bloemendaal, een rozenkrans; F. P. Bremer, Zuidertuindorplaan 4, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; Van Dantzig, Cle matislaan 5, Aerdenhout; een sigaretten koker; aan den politiepost Aerdenhout: een kinderschoentje, sleutel met ring, gemerkt Ford 52; Bureau van Politie Overveen: een huissleutel, een sierspeldje, een actentasch, een dameshandschoen, een portemonnaie, een pet, een paar dames handschoenen, een buisje. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Dinsdag 1 Sep tember a.s. des namiddags te 2 uur. Aan dc orde zal worden gesteld: Beëediging en in stallatie van de raadsleden; benoeming van wethouders; benoeming van leden van de vaste raadscommissiën, de commissie vonr georganiseerd overleg en van het burgerlijk armbestuur; voorstel tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst in zake de open bare straatverlichting en voorstel tot uitbrei ding van het leerplan voor de Nijverheids school voor meisjes te Hoofddorp. DOOR EEN ZANDTREIN OVERREDEN. De machinist van het nabij Aalsmeer alhier rijdend zandtreintje, wilde een der wagens aanhaken en wenkte den steker om daartoe even te stoppen. Vermoedelijk reed de loco motief toch nog te ver door, met het gevolg, dat de machinist door een der karren gegre pen en overreden werd. Ernstig aan beide beenen verwond werd de man opgenomen en per auto van den gemeentelijken genees kundigen dienst naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. ZEn.BOOT OMGESLAGEN. In de Ringvaart nabij den Spaarnwouder- weg alhier, sloeg Zaterdag een zeilboot om. De inzittenden, twee heeren en een dame, ge raakten allen te water, doch wisten zwem- I mende den kant te bereiken. Na van droge kleeren te zijn voorzien, konden ze weder huiswaarts keeren, HILLECOM RAADSVERGADERING. De nieuwe raad is in vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 1 September, des namiddags te kwart voor twee. Punten van behandeling: 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Vaststelling notulen vorige vergaderin gen. 4. Benoeming 4 leden gascommlssie. 5. Benoeming 2 leden waterleldlngcommis- sie. 6. Benoeming 4 leden Commissie voor de bad- en zweminrichting. 7. Benoeming 4 leden Commissie voor Open bare Werken. 8. Benoeming 4 leden Commissie Inzake werkverschaffing. 9. Benoeming 4 leden Slachthuiscommissie. 10. Benoeming 3 leden 3 plaatsvervangen de leden en aanwijzing van den president en vice-president der Commissie van advies over het pompstation. 11. Benoeming 5 commissarissen der N.V. Electriclteitsbedrljf „H.L.S." 12. Benoeming 4 leden en 4 plaatsvervan gende leden der commissie van georgani seerd overleg voor de ambtenaren, 13. Benoeming 4 leden lj 4 plaatsvervan gende leden der Permanente Commissie Werkliedenreglement. RAADSVERGADERING Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdagmiddag. Zonder kennisgeving zijn afwezig de hoe ren P do Vreugd, wethouder; C. de Wreede, J. van Houten, F. Selhorst en L. Th. J. van Dijk. Als eenig punt van behandeling staat op de agenda: Wijziging bedragen personeele belasting naar den grondslag motorrijtuigen. Het betreffend voorstel wordt aangeno men met de stem van den heer Meskers te gen. Aangenomen wordt het formeele voorstel om de gronden langs Pastoorslaan en Loos- torweg II ten behoeve der verbreeding voor f 1 over te nemen. Van dc Vereeniging tot verdieping van het Protestantsch bewustzijn ls een adres inge komen waarin wordt geprotesteerd tegen de toestemming om op Zondag 16 Augustus 1.1. een vuurwerk te mogen afsteken ter gelegen heid van het Jubileum van Pastoor Krook. Gelijktijdig wordt verzocht om een verbod tegen liet maken van muziek op Zondag, het geen do verwildering der jeugd in de hand werkt. Aan dit adres is adhaesie betuigd door de kerkeraden der Ned. Hcrv. kerk en Chr. Goreform. kerk. Na uitvoerige discussie wordt het adres met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. Do heer Loerakker verzoekt om spoedige bijeenroeping dor diverse commissies inzake de werkloosheid. Dc burgemeester zegt dat het in de bedoe ling ligt zoo spoedig mogelijk een grooto commissie-vergadering uit. te schrijven. De hoer Locrakker hééft met groote vol doening in de bladen gelezen over het niet doorgaan der volksfeesten. Hij wil zc niet af schaffen doch met het oog op den slechten toestand is nietdoorgaan wenschelijk. Er worden in een paar dagen groote sommen uitgegeven. Kan men geen overleg plegen met de Harddraverijvereeniging, hoe staat het met de contractanten? De burgemeester antwoordt dat, alle prin- cipieele punten er buiten latend, het niet wenschelijk is veel geld uit te geven. Het land is aan de vereeniging verhuurd, het is hem niet bekend hoe het met de contrac tanten staat, doch weth. Klaver heeft hem verteld dat afzegging heel moeilUk zal gaan. Er is geen enkel bezwaar een en ander in het college van B. en W. nog eens te bekij ken en dit punt In de volgende vergadering nog eens ter sprake te brengen. Er is in elk geval dan een raadsbesluit noodig om de feesten niet te doen doorgaan. Verschillende leden zijn tege"n niet door gaan. zoodat de heer Loerakker het niet wenschelijk oordeelt hierover een voorstel in te dienen. Hierna sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5