ONDERSCHEIDINGEN. HAARLEM'S DAGBLAD tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S. van der Weyde, leeraar aan de Rijks kweekschool voor onderwijzeres te Zierik- zec; I. de Groot, oud-hoofd eener openbare la gere school te Neuzen; J. Hoogwerf, hoofd eener bijzondere lagere school te Rotterdam; H. M. Hosemans (pater Amatus), hoofd eener bijzondere lagere school te Zwolle; A. Janse, hoofd eener bijzondere lagere school te Biggekerke; P. Leys, hoofd eener openbare lagere school te Baarland; A. Oosterwijk, oud-hoofd eener bijzondere lagere school te 's-Gravenhage; M. J. Rats, hoofd der bijzondere lagere school van het Gesticht „de Heibloem" te Heythuyzen; R. Zuidema, hoofd eener bijzondere lagere school te 's-Hertogenbosch; J. Bruggeman, hoofdcommies aan het Al gemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage; J. Goudstikker, voorzitter van de Vereeni- ging vaxx Nederlandsche Kunsthandelaren te Amsterdam; Cor Ruys, tooneeldirecteur en tooneel- speler, te 's-Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw; prof. ir. Chr. K. Visser, lid vaxx de com missie tot onderzoek van het Koninklijk paleis te Amsterdam, wonende te Delft; J. Takken, administrateur bij het Departe ment van Financiën; J. R. Tijssens, directeur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Gro ningen; C. E. de Jonge, directeur der registratie en domeinen te Middelburg; J. M. Mulder, hoofdinspecteur der directe belastingen te Amsterdam; ir. E. C. Verschoor, directeur van het Rijks- inkoopbureau te 's-Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. M. de Jong, te Amsterdam; P. J. A. Adriani, inspecteur der registratie en domeinen te Amsterdam, voorzitter van de commissie, belast met een onderzoek naar de economische aanwending van de mili taire gebouwen en terreinen; J. C. Burgex-sdijk. inspecteur der grond belastingen te 's-Gravenhage; J. P. Schippers, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; L. Klooster, inspecteur der dix-ecte belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Venlo; L. J. Smeets, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Hilversum; G. J. Lijsen, Inspecteur der registratie en domeinen te Breda; J. F. A. van Riessen, ingenieur- verifica teur van het kadaster te Utrecht; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: mr. W. de Koning, hoofdcommies bij het Departement van Financiën; W. P. C. van Heuven, ontvanger der directe belastingen te 's-Gravenhage, 5de kantoor; F. J. de Haime, ontvanger der directe be lastingen te Utrecht; jhr. A. van Raab van Canstein, ontvanger der directe belastingen te Rotterdam, lstc kaxxtoor; A. G. Faber, ontvanger der i'egistratie no. 1 te 's-Gravenhage; W. J. Anthonisse, landbouwkundig opzich ter en Rijksschatter, te Hontensise; tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw: de generaal-majoors; M. Raaymaakers, inspecteur der genie; A. M. Voi'stman, hoofdintendant, en P. Donk, commandant der lilde divisie; J. Oele, kolonel, chef van het korps mari niers; C. L. van Buuren, gepexxsionneerd schout bij-nacht-titulair: G. B. Noothoven van Goor, reserve-kolonel van den gexxeralen staf; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden); de luitenant-kolonel jhr. C- M. Storm van 's Gravensande, adjudant van H- M. de Ko ningin; de kapitein ter zee A. Vos; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaardexx); de kapiteins te zee: H. J. Albarda, en H. A. Romswixxckel; de kapitein-luitenant ter zee; J- T. A. J. Bruinsma; de kolonel H. G. M. Mathol de Jongh, com mandant der Vide infanteriebrigade; de luitenants-kolonel: D. A. W, van der Moer, commandant van het 2de regiment onbereden ai'tillerie; J. van Dijk, commandant vaxx het 5de re giment infanterie; W. N. Becking, van het regiment genie troepen B. D. van Ei'ckelens, van den genoralen staf; G. Daxxxes. commandant van het 10de re giment infanterie; H. G. Ontrop, van den generalen staf; C. Hanedoes, dirigeerend officier van ge zondheid der tweede klasse; de majoors: J. S. C. Rink, magazijnmeester der artil lerie S. Sehilderman, directexxr van de militaire gassclxool; W. Ruël Engelman, vaxx de militaire ad ministratie; tot officier ixx de Orde van Oranje-Nassau: ds. E. L. Nauta, legerpredikant; H. P. Kottixxan. administrateur bij de Rijks werf te Willemsooi-d; nxr. A. H. Kamerlingh Onxxes, referendaris bij het Departement van Defensie; nxr. dr. C Sleeswijk, voorzitter van het „Fonds tot aanxxxoediging en ondex'steuning vaxx den gewapendeix dienst in de Neder landen"; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) de luitenants ter zee der eerste klasse: J. W. G. Van Hengel, eix G. B. Salxxx; de officiercix van den marinestoomvaart dienst der eerste klasse K. J. Metz, en C. B. Eenhoox-n; de officier van dexx marinestooxxxvaartdienss «ier tweede klasse S. G. Barendregt; DINSDAG 1 SEPTEMBER 1931 de officier van gezondheid der eerste klasse P. C. M, van de Velde; de officier van administratie der eerste klasse P. H. Sluyter; de kapiteins: P. R. Kuipers, van het 4de regiment infan-. texïe; W. J. Rij kens, van het 5de regiment veld- artilledie; G. Stiirm, va nhet regiment wielrijders; J. B. de Jongh, van het dienstvak der inten dance; M. W. L. van Alphen, van den generalen staf; C. A. F. W. Sicherer van de Koninklijke mi litaire academie; J. W. Bos, van het 9de regiment infanterie; G. Fabius, van den staf der artillerie; de ritmeesters D. A. Camerling I-Ielmolt, van de rijschool; de kapiteins: D. van Voorst Evekink, van den generalen staf; H. G. van Voorthuysen, van de luchtvaart af deeling; De reserve-kapitein J. P. Bolten, van de schoolcompagnie van den motordienst; is benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. Hartman, pastoor te Amersfoort; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) de kapitein W. van den Hoek, van het wa pen der Koninklijke marechaussee, coege- voegd aan den inspecteur van dat wapen; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederiand- schen Leeuw: ir. F, L. Schlingexxxann, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswater staat; ir. J. J. van Leeuwen, te Middelburg, hoofd ingenieur van den provincialen waterstaat in Zeeland; ir. W. Hupkes, te Bilthoven, hoofdingenieur chef van den dienst van matei'ieel en werk plaats bij de Nederlandsche Spoorwegen; G. F. G. Gobius, te Amsterdam, gepenslon- neerd kapiteixx ter zee, oud-inspecteur van het loodswezen, de betonning. bebakening en verlichting te Rotterdam, plaatsvervangend lid van den Raad voor de Scheepvaart; H. J. Claasen, te 's-Gravenhage, admini strateur bij het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie; A. B. van Beers, te Amsterdam, Inspecteur in algemeenen dienst, aangewezen als direc teur van het postkantoor aldaar; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. N, C. Couvée, te 's-Gravenhage, refe rendaris bij het Departexnent van Waterstaat; ir. W. J. H. Harnxsen, te 's-Gravenhage, hoofdingexxieur van den Rijkswaterstaat; dr. ir. C. W. Lely, te Nijmegen, hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat; H. Walaart Sacré, te 's-Gravenhage, alge meen secretaris van de Koninklijke Neder landsche Vereeniging voor Luchtvaart, alge meen secretaris van het Vde ixxternationale Luchtvaartcongres te 's-Gravenhage; ir. N. M. de Kanter, te Utrecht, chef van de werken Noord bij de Nederlandsche Spoor wegen; R. C. Weidener, te Rotterdam, Inspecteur van den technisclxen dienst van den Rotter- damschen Lloyd; dr. C. T. Groothoff, te Heerlen, hoofdbe- drijfsixxgenieur bij de Staatsmijnen in Lim burg; jhr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer, te Rotterdaxxx, directeur der filiaalinrichting vaxx het Koninklijk Nederlandsch Meteox-ologisch Instituut aldaar; Ir. H. van Berckel. te Nijmegen, ingenieur van den weg bij de Nederlandsche Spoorwe gen; J. H. van der Torren Kzn., te Gouda, oud dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Schielaxxd; tot ridder in de Orde van Oraxxje-Nassau: M. H. A. Straater, te Nijmegen, technisch- hoofdambtenaar van den Rijkswaterstaat; G. vaxx Uixexx, te 's-Gravenlxage. bureel- ambtexxaar (bureelchef) van den Rijkswater staat; H. Beets Pzn., te Purnxer (gem. Upcndam), oud-dijkgraaf van het waterschap „De Pur' mer"; J. de Waal, te Hoxxtenisse, oud-dijkgraaf van het watei'schap Lamswaarde c.u.; C. Gerritsma. te Oranjewoud (gem. Scho- ter'land), voorzitter van het bestuur van den Grooten Sint Johanxxes Gasteiweenpolder e.a.; H. M. Nieuwenhuysen. te Rotterdam, hoofd- bouwkundige bij de Nederlandsche Spoor wegen R, C. A. Kroes, te Amsterdam, hoofdixxspec- teur van de Nederlaxxdsche Telegraaf-Maat- schappij „Radio-Holland" N.V.; W. Kok, te Zwolle, statioxxschef 1ste klasse A* bij de Nederlandsche Spoorwegen; G. J. de Joxxge, te Vlissingen, directeur van dexx Provincialen Stoombootdienst op de Wes- ter-Schelde; J. F. Mulders, te Utrecht, onderafdeslings- chef bij de Nederlandsche Spooi'wegexx; C D. J. Buys, te 's-Gravenhage, commies bij dexx post-, telegraaf- en telefoondienst, secretaris van de Commissie van Overleg voor het Staatsbedrijf der Posterijen, Tele grafie exx Telefonie; A. Heeck, te 's-Gravenhage, electrotech- xxisch-hoofdanxbtenaar der telegrafie en tele fonie; L. H. Perquixx, te Amsterdam, voorzitter vaxx den Katholiekexx Radio-Omroep; tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: xxxr. Aug. Philips, te 's-Gi-avenhage; ixxr. II. A. vaxx Nierop, dii'ecteur der Naam- looze Vennootschap Amsterdamse he Bank, te Axxxsterdaxxx; dr. J. Kuiper, oud-geneesheer-directeur vaxx het Wilhelnxina Gasthuis te Amster dam; V. Gravestein, xxxedisch adviseur bij de Rijksverzekeringsbank, te Axxxsterdaixx; ir. G. Doormaxx; lid van den Octrooiraad, te 's-Gravenhage; zijn bevorderd; tot officier ixx de Ox'de van Oraxxje-Nassau: Th. I-I. K. M. Jansen, voorzitter van het bestuur van de Naamlooze Vennootschap Ki'istal-, Glas- en Aardewerkfabriek „De Sphinx" voorheen P. Regout exx Co., direc teur van de Maastrichtsche Crediet en Han delsbank, te Maastricht; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. vaxx Zwanexxberg, wonende te Nijmegen, directeur der Naamlooze Venxxootschap Zwaneixberg's Slachterijen en Fabrieken, te Oss; A. F. J. Dijkgraaf, wonende te Wassenaar, directeur der Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, te Rotterdam; J. J. F. M. Smulders, woxxexxde te 's-Gra- veixlxage, voorzitter van den raad van be heer der Naamlooze Vennootschap „Firma A. F. Smulders, Werf Gusto", te Schiedam; H. F. R. Snoek, te 's-Gravenhage, secre taris der Vereeniging Nederlandsch fabri kaat en der Nederlandsche Vereenigixxg voor Ten toons tellixxgsbelaixgen mr. C. de Vries van Buuren, lid der firma de Vries van Buuren en Co. te Amster dam; ir. G. J. van de Well, te 's-Gravenhage; C. D. E. Nierstrasz, arts, te Leeuwarden; J. Teekens, referendaris bij het departe ment van Arbeid, Handel en Nijverheid, te 's-Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: ir. J. R. Sassexx, directeur der Naamlooze Venn. Ulftsche Ijzergieterij en Email leerfabriek Diepenbrock en Reigers te Ulft, gemeente Gendringen; J. P. C. Leinweber, wonende te Drieber gen, directeur der Naamlooze Vennootschap Venendaalsche Sajet- en Vijfschachtfa- briek voorheen Wed. D. S. van Schuppen en Zoon te Veenendaal; B. Hartelust, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Fries land, te Leeuwarden; A. T. Mijer, te Groningen; H. Timmer, industrieel te Meppel. A. J. M. van Iersel, directeur der Naaml. Venn. Kwatta te Breda; L. A. Roozen, directeur van het hotel „Witte Brug", te 's-Gravenhage; F. L. van der Bom, voorzitter der Vereeni ging van Christelijke Werkgevers en Groot- lxaixdelarexx ixx Nederland, te Amsterdam; A. Bos, te Rotterdam, 2de voorzitter der Vereeniging vaxx den Christelijken Handel- drijvexxden en Industrieelen Middenstand in Nederland; W. Strijbis Pzn., voorzitter van den Ne derlandsehen Bond van Chr. Fabr.- exx Transportarbeiders te 's-Gravenhage; I. A. G. Job, wonende te Oost- en West- Souburg, algemeen bedrijfsingenieur bij de Naaml. Venn. Koxxinklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen; R. E. de Vaal, bedrijfsvoerder bij de fa. Ter Horst en Co., te Rijssen; D. Slettenaar Hzn., chef de bureau bij de fa. H. ten Cate Hzn en Co., te Almelo, P. L. Gerritse, chef de bureau bij dexx Raad van Arbeid te Amsterdam. mevrouw de weduwe A. J. Dros geb. van der Flier, wonende te 's-Gravenhage, pre sidente van de vei-eeniging „Zusterhulp", gevestigd te Axxxsterdam; dr. H. C. van der Lee, gemeente-genees heer te Enkhuizen; dr. J. van Del den, arts te Deventer; J. F. Bax, voorheen gemeentegeneesheer te Genemuiden; dr. L. G. J. A. van de Meerendonk, arts te Horst; P. G. H. Voestermaxxs, te Venlo; mejuffrouw T. J. Servatius, te Assen; mejuffrouw C. E. M. Milders, lid van de commissie van toezicht en beheer over de Rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Rot terdam; mejuffrouw C M. Haspels, besturend zus ter van het Diacoixessenhuis te Utrecht; tot ridder ixx de Orde van den Nederland sehen Leeuw: B. W. T. van Slobbe, Gouverneur van Cu- raqao; Raden Adipati Aria Achmad Djajadixxin- grat, lid van dexx Raad van Nederlandsch- Indië; J W. Meyer Ranneft, voorzitter van den Volksraad P. J. Gerke, algemeen secretaris; nxr. I. J. Dermout, president der beide hooge gerechtshoven in Nedei-landsch-In- dië; A Mühlenfeld, directeur van het Binnen- landsch Bestuur; Ch F. St.aargaard, Regeeringscommissaris voor de bestuurshervorming; J. B. Hartelust, Gouverxxeur vaxx West-Java. J, G. Larive, Gouverneur der Molukken, met buitenlandsch verlof; Amaloedin Sani Pex*kasa Alanxsj ah, sultan van Deli; professor dr. W. Boomstra; hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, voorzitter der faculteit van technische wetenschap, te Bandoeng; ir. J. R. Gaade, hoofdingenieur bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Open bare Werkexx, inspecteur voor de Buitenge westen, met buitexxlaxxdsch verlof; J. A. Lagas. hoofd van het technisch-eco- nomisch adviesbureau van het Departement van Gouvernexxxentsbedrijven, gewezen tijde lijk waarnemend directeur van dat Departe ment; J C. Koster, generaal-majoor der infante rie, hoofd van den generalen staf; R. Oostixxg, gepensionneei'd generaal-ma- joor-titulair vaxx het Nederlaxxdsch-Indisch leger, voorzitter van den geneeskundigelx raad; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden) G. Minderman, gepensionneerd kolonel- titulair der infanterie; zijn benoemd: tot officier in de Orde vaxx Oranje-Nassau: J. W. Stoutjesdijk, luitenant-kolonel der cavalerie, intendant vaxx het Huis van den Gouverxxeur-Generaal, met bepalixxg, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; mr. C. C. van Helsdingen, lid van het col lege van gedelegeerden van den Volksraad; H. Soetadi, oud-lid van den Volksraad; W. S. de Haas, hoofd vaxx het tucht-, op- voedings- en armwezen, met buitenlandsch verlof; mr. E. J. F. van Dunné, Landsadvocaat te Batavia; nxej. J. A. van Exxxden, adixxinistrateur bij het Departement van Justitie, hoofd der af- deeling personeele zakexx; E. A. C. den Hamer, hoofd van de afdee- ling Wetgeving exx Statistiek van het Kan toor van Ai-beid; Tlx. M. Hoogendoorn, gewezen hoofd van den belasting-accountantsdienst; F. Me kern, hoofdcontroleur 1ste klasse bij den dienst der in- en uitv oen-echten en ac cijnzen; ir. J J. G. E. Rückert, fd. burgemeester vaxx Meester-Corxxelis; A. M. van der Eist, hoofdambtenaar met buitenlandsch verlof, laatstelijk i-esident van Djember; M. Hage, assistent-resident van Makassar; Raden Adipati Aroeng Binan, regent van Keboenxen; S. Bastiaans, inspecteur voor de Agrarische Zaken en Vei'plichte Diensten; Raden Toemexxggoeng Mangoexxnagoro, re gent Kotta Soerakarta; Dr. H. Kraenxer. afgevaardigde van het Nederlandsch Bijbelgenootschap Th. E. de Backere, apostolisch prefect van Soerabaja; G. van Kleef, inspecteur van het Westersch lager onderwijs ter beschikking, met buitexx- landsch verlof; K. van Dijk, algemeen inspecteur vaxx het Westersch lager, nxeer uitgebreid lager en kweekschoolonderwijs; D. Laverman. directeur van de Prins Hexx- drikschool te Batavia, met buitexxlaxxdsch verlof dr. Ch. W. F. Winckel, inspecteur voor West-Java van den diexxst der Volksgezond heid; B. H. Paerels, hoofd van den voorlichtixxgs- dienst voor landbouw en visscherij dr. W. M. F. Mansvelt, oxxderhoofd vaxx het cexxtraal kaxxtoor voor de statistiek; di\ W. Brokx, assistent-resident bij den algemeenen bestuursdienst, met buiten landsch verlof; W. Price, lid van de firma Tiedeman en van Kerchem te Batavia; A. van der Eyk, oud-hoofdvertegenwoor diger van de handelsvereeniging Amsterdam te Soerabaja;! dr. A. J, Ultée, directeur van het proefsta tion Malang; ir. V. L. A. Razoux Schulz, hoofd van de bedrijfsafdeeling bij den dienst van water kracht en electriciteit; J. H. Cox, luitenant-kolonel der infanterie met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; A. van Zuiden, gepensioneei'd luitenant kolonel der infanterie, met 'bepaling dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaar den; Raden Ario Tjokrosoebroto, majoor, com mandant van het korps Barisan te Soeme- ïxep, met bepaling dat 't versiersel der oi-de zal zijn met de zwaarden; J. G. Statius Muller, referendaris ter gouvernementssecretarie van Curasao; C. Lekkerkerker, archivaris van het Ne d er - laixdsche Java-Instituut en van het Bali-In- stituut te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: mr. J. E. van Hoogstraten, referendaris ter algemeene secretarie; C. Langedijk, gepensioneerd 2de luitenant- titulair der militaire administratie, laatste lijk waarnemend kantoorhoofd bij de Alge- meexxe Rekenkamer; J„ J. van der Eyk, inspecteur van het ge vangeniswezen; Raden Mohammed Hamid, landrechter te Cheribon; S. Lont, referendaris 1ste klasse bij het kantoor voor Reiswezexx; J. Companjan, gepensioneerd waarnemend algemeexx ontvanger 1ste klasse; H. L. Lindeboom, controleur bij den dienst der belastingen te Jogjakarta; Dr. L. Adam, ambtenaar met buitenlandsch verlof, laatstelijk assistent-resident te Jog jakarta; Mas Samadi, patih vaxx Semarang; H. H. A. Jopp, controleur 1ste klasse voor agrarische zaken te Jogjakarta; S. van der Ley, oud-directeur-geneesheer der Zendingsziekeninrichting te Poerwodadi in Blora; J. G. Duyvetter, gepensioneerd ambtenaar voor het toezicht op de opvoeding van jon gelieden te Batavia; G. D. Klein Lankhox'st, leeraar aan de Koningin Wilhelminaschool te Batavia; G. B. Tiekstra, oud-schoolopziener van het Nederlandsch Zendeling Genootschap, be heerder der zendingsscholen in de Minahas- sa; mejuffrouw J. M. Koch (mère Clemence) overste van het Groot-Klooster Noordwijk te Batavia; mevrouw M. Hoogvelt, geb. van Kleef, pre sidente van het hoofdbestuur van het St. Melaniawei'k te Semarang. F. B. Wilten, boscharchitect 1ste klasse; J. A. Platte, administrateur der suiker fabriek Redjo-agoeng, lid van den Provin cialen Raad vaxx Oost-Java; ir. J. LI. Hesselberg, ingenieur 1ste klasse bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Openbare Werken, met buitenlandsch ver lof; G. J. Meymeiïng, architect bij den Water staat en 's Lands Burgerlijke Openbare Wer ken, met buitenlandsch verlof; J. J. van Beymerwerdt, gepensioneerd hoofd van de werkplaats bij den post-, tele graaf- exx telefoondienst; W. F. H. Manuel, ambtenaar ter beschik king van den hoofdinspecteur der Staatsspoor cn Tramwegen, d.d. ingenieur 1ste klasse met buitenlandsch verlof; F. W. L. Peterman, gepensioneerd xxiet ge gradueerd inspecteur bij den dienst dei- Staatsspoor- en Tramwegen; K. Pels, administrateur bij de Gemeen schappelijke Mijnbouwmaatschappij Billi- ton; J. F. Roth, gepensioneerd administrateur bij den magazïjiisdienst der artillerie; H. J. B. Tulfer, kapitein der militaire administratie, met bepaling, dat het ver siersel der orde zal zij.n met de zwaar den; dr. J. Ch. Witjens, militair paardenarts le klasse, met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; A. J. L. de Boer, gezaghebber bij ijde gouver nemen tsmarine; ir. S. Visman, ingenieur van scheepsbouw der marine, gedetacheerd bij het Marine- Etablissement te Soerabaja; A. J. N. Hageman (frater M. Pachalis), hoofd eener Roomsch-Katholieke bijzondere school in Suriname; L. J. Rens, particulier geneesheer in Suri name; W. F. Roeske, districts-commissaris in Su riname; A. J. Nou wens (frater), onderwijzer bij het bijzonder Roomsch-Katholiek onderwijs in Curasao; mevrouw J. C. van Andel, geb. Rutgers, echtgenoote van den missionair-predikant dr. H. A. van Andel; J. A. Sleyffers, hoofdcommies bij het Departement van Koloniën; tot broeder in de Orde van den Neder- landscben Leeuw: A. A. Siegers, wijkmeester, gewezen com mandant van de schutterij te Saparoea. P. van den Bos, gepensioneerd godsdienst leeraar te Malang; Ch. A. Ungerer, tijdelijk waarnemend 1ste commies bij den post-, telegfaaf- en telefoon dienst; is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in goud, bij bevordering, aan: J. Hillenius, bureelchef van het parket van den px'ocureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam; in goud aan: J. Harms, brigadier-majoor der Rijksveld- wacht, hoofd van de Rijkspolitiehondenaf- richtingschool te 's Gravenhage; W. E. van der Bok, huismeester in het huis van bewaring te Amsterdam; in zilver aan: J. Rab, brigadier-majoor der Rijksveld- wacht, te Alkmaar; F. Versteeg, brigadier-majoor der Rijks- veldwacht te Breukelen; J. Leeflang. brigadier-majoor der Rijks- veldwacht te Zeist; C. van Dolderen, brigadier der Rijks- veldwachtt te Woerden; C. van Rossum, brigadier-majoor der Rijks- veldwacht te Hoeven; P. J. Bakx, hoofdbewaarder bij het huis van bewaring te Breda; A. Aarts, werkmeester (tuinman) aan de tuchtschool te Ginneken; L. Vroeienstein (broeder Aloysius). werk zaam in het Roomsch-K:\thoiieke Jongens gesticht onder het patronaat van den H, Laurentius te Rotterdam; L. Maselee, koster bij de Nederlandsche Hervormde Kerk te Oostburg; H. Cohen, koster en bode bij de Neder- landsch-Israëiietische gemeente te Breda; J. Kesseï, onderwijzer aan de Zondagsschool te Opperdoes; Tj. Tjepkema, notarisklerk, te Leeuwar den; J. de Vries, bureelchef van het parket van den ambtenaar van het openbaar ministerie bij kantongerechten, ter standplaats 's Gra venhage; B. E. IJsseldijk, bode bij het Departement van Justitie te 's Gravenhage; K. B. Boomsma, bode bij het Departement van Justitie te 's Gravenhage; in brons aan: A. G. Verspuy, brigadier-titulair der Rijks- veldwacht te Utrecht; L. J. Defesche, Brigadier-titulair der Rijks- veldwacht te Maastricht; J. A. Vermeulen, brigadier-titulair der Rijks- veldwacht te Heerde; W. J. de Rooy, bewaarder in de strafge vangenis te Breda; Utrecht; C. van der Meulen, meesterknecht in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden; G. Meijnen, beambte in algemeenen dienst aan het Rijksopvoedingsgesticht te Doetin- chem; P van der Laan, klokluider en hulp van den organist te Loppersum; M. van Hooft, organist van de Roomsch- Katholieke kerk te Vorstenbosch J H. Cornelissen, concierge-bode bij de ar rondissementsrechtbank te Roermond; LI. Helmerhorst, concierge bij het kanton gerecht te Harderwijk; in goud, bij bevordering, aan: J. Goedbloed, opziener der domeinen, te Klundert; in goud, aan: L. H. Biesot, meesterknecht der afdeeling drukkerij van de Algemeene Landsdrukkerij, te 's-Gravenhage; N. J. van Garderen, Rijkszuivervisiteur- dienstleider te Utrecht; W. de Vries, inspecteur van politie te Schoonhoven; C. J. A. Schrassert Bert, secretaris-penning meester van de burgerwacht te Voorschoten; in zilver, aan: G. J. Lambrechts, bode bij het Departe ment van Binnenlandsche Zaken en Land bouw te 's-Gravenlxage; J. Boon Jzn., voorwerker bij het Staats- boschbeheer op Texel; G. Kerkhovxen, gasmeester aan de gemeen tegasfabriek te Barneveld W. Verhart, zwemmeester bij de stedelijke zweminrichting te Gouda; G. Sunnotel, onderbrandmeester bij dé brandweer te Amsterdam; Fr. de Hoo, bode-concierge aan het ge meentehuis te Assen; Th. Schraveix, oud-veldwachter der ge meente Vught, te Vught; W. H. P. van der Kraats, oud-gemeente veldwachter, te Dodewaard; H Israël, hoofdagent van politie te Rotter dam; W. G. Harteveld, hoofdagent van politie té Rotterdam; A. Rottier, veldwachter te 's Heer Abts- kerke; B. J. Jonker, gepensionneerd 1ste klerk bij de gemeentepolitie te Utrecht; G. Wielink, majoor-rechercheur hij de ge meentepolitie te L.,olle; mej. G. Schmidt, hoofdopzichteres aan erf wonende in de inrichting voor stadsbestede- lingen te Amsterdam; J. Verhoeven, opzichter over terreinen ïrt Noord-Brabant van de Vereeniging tot be houd van natuurmonumenten in Nederland, te Boxtel; J. W. Vrolfik, boschbaas-jager in dienst der familie Bentinck op Middachten, te Rhe- den; J. Slijkhuis, timmermansbaas in dienst der familie Bentinck op Middachten, te Rhedenf P. Gijsbertse, jachtppziener in dienst van graaf van Aldenburg Bentinck, te Ameron- gen; J. Pruissen, be'di'ijfsleider op den polder Muggewaard in den Biesehbosch, te Werken dam; P Meijer Jzn., veehouder te Jispt J. Bosma, tuinbaas in dienst van mevrouw; de weduwe M, gravin van Limburg Stirum- de Blocq van Schelt-inga te Oranjewoud, ge meente Schoterland; J. G. van Dijk, meesterknecht in dienst bq de kweekerij der familie Bosgra, te Bergum gemeeixte Tietjerksteradeel; in brons aan: L. Droomer, geaffecteerde bij de Rotter damsche Vrijwillige Brandweer, te Rotter dam. C. Mars, geaffecteerde bij de .Rotterdam sche Vrijwillige Brandweer, te Rotterdam; C. Bal, geaffecteerde bij de Rotterdamsche Vrijwillige' Brandweer te Rotterdam. C. Kloeg, gepensionneerd agent van politie lste klasse, te Rotterdam; G. G. van Assen, wagenbestuurder bij de gemeentetram te Amsterdam; G. Zwalue, haveixbeainbte bij den haven dienst te Amsterdam; A. van den Hout, gemeentebode te Fijnaarfc c. a.; J. Buixte, afslager in de gemeente Epe, te Vaassen; W. J. Koot, klokkenist in dienst der ge meente Zoeterwoude, te Zoeterwoude; G J. de Weerd, jachtopziener op het landgoed „Neder he mer t." teNederhemert; H. J. Laixxmers, jachtopziener in dienst der familie Bentinck op „Middachten"' te Rheden P. Kruger, tuinknecht in dienst der familie Bentinck op „Middachten", te Rheden; J. Haas, tuinman in dienst van den heer P. Loeff, arts, te Epe; A. van Tricht, arbeider in dienst van dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburg, te Langbroek; H. van Werkhoven, arbeider in dienst van dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sanden burg, te Langbroek. H. Vermeulen, arbeider in dienst van dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sanden burg, te Langbroek. D. Woudenberg, tuinman bij de familie Ras te 's-Gravenhage; C. Reek. arbeider op de boerderij van den meer P. Stolp te Beemster. C. van der Houten, arbeider in dienst van deix heer C. Warnaer G.-Lzn., te Dirks- land; J. C. van Putten, arbeider bij de familie den Boer, te Dirksland; mejuffrouw N. J. Hakman, geboren van der Padtt, schoonnxaakster der openbare la gere school der gemeente Ridderkerk; in goud, aan: P. van den Akker, bedrijfschef bij het la boratorium voor technische plxysica aan de Techxxische Lloogeschcol te Delft; mej. M. Th. Mostertman (zuster (Reinera) hoofd vaxx een Roomsch-Katholieke be waarschool te Roermond; P. N. Bakker, oud-technisch assistent lste klasse bij het Rijksmuseum te Amsterdam; J. M. F. Tlx. Pierik, chef de bureau bij tie N.V. ..het Coixcertgebouw", te Amsterdam; ixx zilver, aan: (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 8