IJMUIDEN KINADRUPPELS De nieuwe wethouders van Velsen. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAC 2 SEPTEMBER 1931 VIERDE BLAD UIT DE OMSTREKEN NUTSSPAARBANK. In de maand Augustus 1931 werd inge legd: a. Kantoor Julianakade f 16.242.03. b. Kantoor Willebrordstraat f 21.563.20. c. Kantoor Santpoort f 1.081.09. Totaal f 38.886,32. Terugbetaald: a. Kantoor Julianakade 16.604,31. b. Kantoor Willebrordstraat f 9.448.49 c. Kantoor Santpoort f 1.783,84. Totaal f 27.836,64. Meer ingelegd dan terugbetaald f 11.049,68 Het saldo-tegoed op 1 Augustus 1931 be droeg f 995.880,50. Het saldo-tegoed op 1 September 1931 be draagt f 1006.930,18. Uitgegeven werden 30 boekjes en ingetrok ken 10 spaarbankboekjes. Het laatstuitgege- ven boekje droeg het nummer 2456. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawler „Amsteldijk" IJm. 481 van de VJEJVI. en de „Erica" IJm. 384 van de vis- scherij-maatschappij „Batavia" zijn Maan dag weer naar zee vertrokken. De stoomtrawler „Plutos" IJm. 184 van de visscherij Mij „Praxis" vaart Woensdag en de „Christine Catherine" IJm. 3 vaart Donder dag a.s. uit om de vischvangst uit te oefenen De „Orion" IJm. 67 van de stoomvisscherij Mij."„Die Scelvisch" wordt in het dok gezet en zal eveneëns zoo spoedig mogelijk uitva ren. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepejn. 31 Augustus: 0 Duitsche sleepboot, Louise Schupp met Duitsche lichters Lentenwesen 17 en de „Mat thias", Leningrad. 1 September: Ned. Proteus, Stettin. Ned., Texelstroom, Bristol. Duitsch, Sierra Cordaba, Bremen. Zweedsch, R. H. Sanders, Westerfiek. Ned., Wolsen, Archangel. Ned., Brion, Bordeaux. Deensch, Finland, Stettin. Ned., Rotterdam, Baton Rouge. Estlandsch, Laanemaa, Pernar. Zweedsch, Forshut, Gothenburg. Ned. Chenlau Tello, Londen. Engelsch, Elax, Bordeaux. Vertrokken schepen. J-September: Zweedsch, Wallonia, Helmstadt. Ned., Real, Noordzee. Engelsch, Kingswood, Durban. Fransch, Tisbi, Rotterdam. Duitsche motorschoener, Karin, Kingsberg Engelsch, Dunpark, Rotterdam. Ned., Stuyvesant, Suriname. Engelsch, Palglen, Rotterdam. Ned. motorschoener, Novatie, Exmouth. Ned., Rijnstroom, Hull. Duitsch, Astarte, Bremen. Duitsch, ivo, Antwerpen. Ned., Orestus, Hamburg. Ned., Lingestroonii Londen. Ned., Bennekom, La Plata. Enge'lsch, City of Omaha, Bordeaux. Engelsch, Laverock, Londen. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksviscliafslag te IJmuiden 19 trawlers en 3 loggers. De besom mingen waren: Manden Trawlers 100 Catania 1500. 100 Nelly Gezin a 2000. 665 Jacqueline 3700. Luther'nog niet bekend. 440 Derika 4 1800. 510 Derika 5 2900. 665 Roode Zee 1700. 315 Schoorl 3200. 310 Groningen 2500. Proef n nog niet bekend. 210 Neptunus 2100. 450 Zaanstroom 4 2100. Rijnmond nog niet bekend. Flandria nog niet bekend. 486 Eveline 4000. Silvain nog niet bekend. 140 Condor f 2000. 300 Emma 2300. Reiger nog niet bekend. Loggers: KW 56 1010, KW 44 850, KW 89 850. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. 1.85—f 1.60. Griet per 50 K G. 72—35. Tongen per K.G. 3.302.35. Groote schol per 50 K.G. 47. Middelschol per 50 K.G. 38. Zetschol per 50 K.G. 43—31.50. Kleine schol per 50 K.G. 32f 6. Rog per 20 stuks 3623. Vleet per stuk 4.603.70. Pieterman en poon per 50 K.G. f 274.50. Groote schelvisch per 50 K.G. 48. Middelschelvisch per 50 K.G. f 4133. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 18— 13. Kleine schelvisch per 50 K.G. 9.503.20. Kabeljauw per 125 K.G. 9475. Gullen per 50 K.G. 22—4.30. Leng per stuk 1.500.60. Wijting per 50 K.G. 3.09—2.50. Koolvisch per stuk 1.30f 0.28. Makreel per 50 K.G. 10,50ƒ7. Versche haring per kist 4.204.10. ONDERWIJS Aan school 7 is wegens splitsing eener klas als tijdelijk onderwijzeres aangesteld mej. Hack. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het motorpassagiersschip „Johan van OI- denbarnevelt" van de Stoomvaart Mij „Ne derland" vertrekt hedenmiddag met passa giers en stukgoederen naar Ned. Oost-ln- dië. Na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden is het Fran- sche stoomschip „Thisbe" Dinsdagmiddag in ballast naar Rotterdam vertrokken. Het Ned. stoomschip ..Stuyvesant" van de K.N.S.M. is Dinsdagmiddag met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar West- In-dië vertrokken. Het Zweedsche stoomschip heeft aan het Hoogovenbedrijf, ..Wallonia" IJmuiden, een partij ruwijzer bijgeladen en is Dinsdag morgen naar Halmstad in Zweden vertrok ken. Het Nederl. motorschip .Rotterdam" van de Amer. Petr. Comp., met een volle lading petroleum en benzine van Baton Rouge naar Amsterdam passeerde Dinsdagmiddag de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 82 d.M. Het nieuwgebouwde stoomschip „Reael" van de Koninklijke Paketvaart Mij. te Am sterdam is Dinsdagmorgen naar de Noord zee vertrokken voor het houden van een technische proeftocht. Het Engelsche stoomschip „Denpark", het welk eenigen tijd in de haven van Zaandam heeft opgelegen is Dinsdagmiddag naar Rot terdam vertrokken. Bij het binnenvaren der middenschutsluis te IJmuiden heeft dit stoomschip eenige schade toegebracht aan één der sluisdeuren, doch kon na borgstel ling haar reis vervolgen. NED. ROODE KRUIS. In verband met de a.s. Zaterdag te houden collecte zal de oefening van het Roode Kruis deze week niet plaats hebben. Vrijdagavond 8 uur komen de dames, die zich beschikbaar stellen voor den collectedag op Zaterdag 5 September a.s., samen in Hotel No. 1 ter in deeling van de wijken. VELSEN RAADSVERGADERING In de vergadering van den gemeenteraad van Velsen op Dinsdagavond was de heer W. F. Visser (S. D. A. P.) afwezig. Installatie der leden. Alle leden leggen in handen van den voor zitter de eeden of beloften af. De voorzitter wil een woord van dank bren gen aan de raadsleden welke niet meer in den raad terugkeeren, inzonderheid aan den heer Langendijk, voor het vele en goede werk dat door hem verricht is. Spreker wenscht daarop den nieuwen leden geluk met hun ver kiezing. Benoeming van vier wethouders. In de vacature J. C. Dunnebier (C.H.) wor den bij eerste stemming uitgebracht 18 stem men op den heer J. C. Dunnebier (C.H 1 op van Woensel (communist), 1 op J. E. Sluiters en 5 op W. F. Visser, zoodat is gekozen de heer J. C. Dunnebier (C.H.) welke de benoe ming aanvaardt. In.de vacature J. P. Nijssen (R.K.) worden uitgebracht l blanco, 19 op den heer J. C. Nijssen (R.K.) en 5 op Mr. A. v. d. Flier (S. D. A. P.), zoodat de heer J. P. Nijssen gekozen is. Ook hij aanvaardt de benoeming. Mr. A. v. d. Flier (S. D. A. P.) verzoekt, met het oog op de afwezigheid van den heer vis ser (S. D. A. P.). welke door een sterfgeval in de familie eerst om kwart voor acht ter ver gadering kon zijn, uitstel van de wethouders verkiezing. De voorzitter zegt, dat er dan maar één mogelijkheid overblijft, n.l. schorsing der ver gadering. De heer Vermeulen (AR.) vindt dit een ge vaarlijk precedent. Wanneer er reden was ge weest voor een motie van orde, dan had dit moeten geschieden vóór de stemmingen. De heer A. ten Broeke (C.H.) deelt mede dat de C.H.-fractie op zich genomen heeft om in deze vacature den heer Visser te stemmen. Hierna wordt het verzoek van den heer Mr. A. v. d. Flier (S. D. A. P.) in stemming ge bracht en met 3 stemmen tegen aangenomen De vergadering wordt hierna voor twintig minuten geschorst. Nadat de heer Visser (S. D. A. P.) daarop geïnstalleerd is, wordt ge stemd over de vacature K. H. Tusenius (V.B-) Uitgebracht worden: 19 stemmen op den heer K. T. Tusenius (V.B.); 6 op den heer W. F. Visser (S. D. A. P en 1 blanco, zoodat geko zen is de heer K. H. Tusenius, welke zijn be noeming in beraad wenschte te houden tot na afloop der wethoudersverkiezingen. Voor de 4de vacature worden uitgebracht 19 stemmen op den heer w, F. Visser (S. D A. P.); 5 op Mr. A. van der Flier en 2 blanco zoodat de heer W. F. Visser benoemd ver klaard werd. De heer Visser deelde mede, zijn benoeming nog in beraad te willen houden. Thans volgt de verkiezing van raadscom missies en de trekking der afdeelingen. De voorzitter zegt, dat nu het College van B. en W. nog niet voltallig is, het geen zin heeft alle agendapunten te behandelen, daar om stelde hij voor in deze vergadering de be langrijkste punten af te doen en daarna de vergadering te schorsen tot Dinsdag 8 Sep tember. Vastgesteld worden de rekeningen der ge- hieente, de bedrijven en de armbesturen. De cijfers der gemeenterekening zijn: Inkomsten, gewoon f 2.806 649,62 1 2; bui tengewoon f 1.813.600.75, Uitgaven gewoon INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Dr M.NANNING'S EETUJ5T-OPWEKKEN0. /L30p.W.j f 2,658.955.67 1/2; buitengewoon f 2.095.121.70. Batig slot gewoon f 147-693.95; Nadeelig slot buitengewoon f 281.520.95. De aankoop van „Rooswijk". B. en W. stellen voore, den aankoop van het landgoed Rooswijk" te bekrachtigen en het gekochte op den datum van overdracht in het grondbedrijf in te brengen. Dit. wordt, goedgekeurd. Verkoop en huur van gTond. B. en W. stellen voor aan M. J. Rolvink te IJmuiden te verkoopen bouwterrein, ter grootte van ongeveer 1130 M2„ liggende aan de Kalverstraat en de Piet Heinstraat tegen f 9.50 per M2. Aan G. P. Voor ting te Santpoort zal ver huurd worden een perceeltje grond, liggende aan de Uitendaalstraat aldaar, ter grootte xvan 290 M2. voor f 5 per jaar Credietverhooging voor den bouw van een Open baar Slachthuis. De heer Vermeulen (AR.) wil zijn stem voorbehouden, tot hij weet wat de oorzaken zijn, welke tot een verhooging leidden. Spr. doet het voorstel om dit nieuwe crediet toe te staan onder beding, dat de gunning niet zal geschieden voor dat er proefpalen gesla gen zijn. Wethouder Dunnebier (C.H.) zegt op gave gevraagd te hebben over het uitvoeren van heiwerk, doch hij heeft niet veel bezwa ren deze beide punten van elkaar los te maken. De heer Bosman (V.D.) heeft, toen deze zaak in de commissie behandeld werd met een zwaar gemoed voor gestemd. Het ont werp is gekomen als een gebouw waarvoor niet geheid behoefde te worden en daarna pas is een heiplan ingediend. Met het ontwerp had hier rekening mede gehouden moeten worden, misschien had de architect dan een lichter plan ingediend en dit had tengevolge kunnen hebben, dat de totale som veel lager had kunnen zijn. Spreker verzoekt dit punt nog even aan te houden en opnieuw door des kundigen te laten bekijken. De heer ten Broeke (CH.) zegt dat in de commissie het geheele bouwplan door en door besproken is, ook de gedachte van proef heien. Wij thebben gehoord, dat proefheien vóór de besteding veel te hooge elschen stelt en veel geld kost. Als de grondboringen vroe ger begonnen waren, had dit wel anders kun nen loopen. Het is de gebruikelijke weg dat voor heien een verrekeningspost opgenomen wordt. De heer V i s s r(S.D.A.P.) zei, dat in de Commissie ook verschillende deskundigen ge hoord zijn. De arbeiders loopen met bosjes werkloos. Dit werk mag dan ook niet opge houden worden. Wethouder T u s e n 1 u s (V.B.) wil over zijn bezwaren heenstappen en het werk niet laten wachten. Wethouder Dunnebier (C.H.) zegt, dat het voorstel van den heer Vermeulen de zaak niet ophoudt. Het voorstel van de nheer Vermeulen wordt tenslotte zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Chr. Nationaal Schoolonderwijs. Op voorstel van B en W. wordt op het verzoek der Vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te Velsen om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor aanschaffing van nieuwe gordijnen in lokalen der P. Ver- meulenschool, afwijzend beschikt. Ingekomen stukken. Bij de ingekomen stukken wijst de heer Stark (SJXAP op het feit, dat 't vraagstuk der oeververbinding een paar vergaderingen geleden verschoven was. Hij had gaarne, ge zien het belang der zaak voor de arbeiders van de hoogovens, dat deze zaak de volgende vergadering aan de orde gesteld wordt. De Voorzitter zegt, dat de nieuwe leden nog niet voldoende ingewerkt zijn. De heer Vermeulen (A.R.) vindt dat het ontwerp zich beter leende voor een verga ring in comité-generaal. De Voorzitter zegt hiervoor geen be sloten vergadering uit t e kunnen schrijven doch heeft geen bezwaar, dat de raadsleden in conferentie bij elkaar komen ter voorlich ting. Commissie van Bijstand Sociale Zaken. De heer ten Broeke (C.H.) stelt voor B, en W. uit te noodigen een ontwerp-veror- dening aan den Raad ter behandeling aan te bieden voor een Commissie van Bijstand voor Sociale Zaken. B. cn W. nemen dit voorstel voor prae- advies. Een R.K. Teeken en Schilderschool? Het bestuur van het St. Vincentius-pa- tronaat heeft den Raad verzocht, ingevolge art. 25 2e lid der Nijverheidsonderwijswet de noodzakelijkheid uit te spreken van de oprichting en instandhouding van een R.K. Teeken- en Schilderschool aldaar. Dit voorstel wordt In handen gesteld van B. en \y. om prae-advies. Benoemingen. Ter benoeming van een onderwijzeres der school K boden B. cn W. de volgende voor dracht aam 1. H. W. Blokdijk, tijdelijk onderwijzeres aan school D; 2. I. van der Bergh van Eysinga, tijdelijk onderwijzeres aan school D; 3. B. Lootsma, tijdelijk onderwijzeres aan school J. Benoemd wordt Mej. H. W- Blokdijk- De heer H. Jonkers wordt overplaatst van school J naar school K in het park „Velser- beek". Ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school E te IJmuiden bie den B. en W. de volgende voordracht aan: 1. S. E. Versprille, onderwijzeres op wacht geld, te Oostburg (bevoegd tot onderwijs in Fransch) 2. M. H. Lansdorp tijdelijk onderwijzeres aan school H. te IJmuiden, 3. B. Lootsma, tijdelijk onderwijzeres aan school J te Velsen. Mr. A. v. d Flier (S. D A.P.) vraagt of juist een onderwijzeres met acte Fransch noodig is, waardoor een onderwijzeres op wachtgeld uit Oostburg benoemd moet worden, terwijl op de voordracht 2 tijdelijke onderwijzeressen uit de gemeente staan. Wethouder Tusenius (V. B-) antwoordt, dat voor deze functie beslist een onderwijzeres met de acte Fransch noodig is, waarop Mej. S. E. Verspille met 23 stemmen benoemd wordt. Ter benoeming van een lid van de R.K. Burgerlijke Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, vacature Th. Dam, bieden B. cn W den Raad de volgende voordracht aan: 1. C- P. Post, Santpoort. 2. L. Bóhm, Santpoort. en van een lid der Commissie van Toezicht op den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering, vacature A. Krijger 1. H. J. Fidder. 2. C. Dijkhuijzcn. De heer Visser (S. D- A. P.) deelt mede. dat hij in besloten vergadering om aanhouding van dit punt gevraagd had. wat betreft de benoeming van een lid van de R.K. Burger lijke Instelling van Maatschappelijk Hulp betoon. Spreker deelde uitdrukkelijk mede, dat het niet om de personen ging, doch alleen omdat men aan de bezwaren der S. D. A. P- niet te gemoet wilde komen. De S-D.A.P. heeft daar om bezwaren om over deze voordracht te stemmen en zal zich van stemming onthou den. De heer C. P. Post wordt gekozen. Er zijn 14 blanco stemmen uitgebracht. Als lid der commissie van Toezicht op den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidverzekering wordt benoemd de heer H- J. Fidder. De heer Maas (R.K.) deelt mede dat deze commissie reeds eenige jaren bestaat en dat zij nooit vergaderd heeft. Het is noodig dat er regelmatig vergaderd wordt, het contact tusschen werkgever en werknemer is drin gend noodig. Hij verzoekt B. en W. met klem te bewerken dat er regelmatig vergaderd wordt. De voorzitter is er eveneens van overtuigd dat regelmatig vergaderen zeer noodzakelijk is en zal het verzoek van den heer Maas over brengen, als het college van B- en W. geheel voltallig is. Rondvraag. De heer Dalmeyer fgroep Schilling) vraagt eenige inlichtingen omtrent de definitieve vaststelling van het stratenplan. Den heer E- Luykman (S. D. A. P.) hadden eenige klachten bereikt omtrent de uitvoe ring van het schilderwerk aan de woning bouwvereniging ..Patrimonium" De aanne mer houdt zich niet aan de voorschriften om zooveel mogelijk ingezetenen aan het werk tc zetten. Nog vroeg spr. of voor den prijs van het schilderwerk behoorlijk werk geleverd kon worden. Wethouder Dunnebier (C.H) zegt dat de klacht over het aannemen van personeel juist was. Er waren dien tijd echter geen schilders door bemiddeling van de Arbeidsbeurs te krijgen, waardoor schilders van buiten de ge meente aan het werk gesteld waren. Deze menschen zijn echter inmiddels ontslagen. De heer Visser (S. D. A. P.) vraagt B- en W. omtrent de plannen tot het bouwen van wo ningen in Velsen. In verband hiermede wilde hij vragen om deze zaak in de volgende ver gadering aan de orde te stellen. De voorzitter zegt. dat het in de bedoe ling ligt om dit zoo spoedig mogelijk te doen, doch wil eerst op den nieuwen wethouder van sociale zaken wachten. De heer Heyst (neutraal) wijst op de quaestie van de ouders die weigeren hun kin deren naar de nieuwe school K te zenden Wethouder Tusenius (V.B.) antwoordt, dat verschillende ouders wonende nabij de R.K. kerk te Driehuis bezwaren hadden om hun kinderen naar school K te zenden vanwege den smallen en druk beganen Driehuizerkerk- weg en de verschillende individuen, die daar met minder goede bedoelingen rond loopen Om niet onbillijk te zijn, hadden B on W. alle verzoeken om overplaatsing afgewezen omdat zij de nieuwe school anders wel geslo ten hadden kunnen houden. De voorzitter zegt toe dat de zaak nog na der onderzocht zal worden. De heer van Woensel (communist) vraagt hierna het woord, waarop de voorzitter ant woordt, dat hij zijn politieke geloofsbelijdenis maar bij de begrooting moet afleggen. Hierna schorst de voorzitter de vergadering tot Dinsdag 8 September a.s. des avonds 7 uur PERSONALIA. De heeren J. Deinum en J. Combé te Vel- die zijn benoeming in beraad heeft gehouden K. H. Tusenius. J. P. Nijssen. J. C. Dunnebier. sen hebben als lid van het Centraal bestuur der Chr. Hist. Kiesvereenlging in de gemeen te Velsen bedankt. De heer J. Combé heeft eveneens ontslag genomen pis lid van het Statenkringbestuur Velsen. VERKLARING VAN DE SOC.-DEM. RAADSFRACTIE. Door Mr. A. van der Filer (S.D.A.P.) werd in de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering de volgende verklaring afgelegd: De wethoudersbenoeming is een belang rijke. Onze fractie wenscht nu wij hier weer voor staan de volgende verklaring af te leg gen: Het is bekend, dat met de sociaal-demo cratische fractie geen overeenstemming is verkregen omtrent de verdeeling dezer zetels. De redenen zijn de volgende: Toen de verkie zingen achter den rug waren, de uitslag hier van te overzien, heeft onze fractie zich tot de, toen uit 5 leden bestaande R.K. tractie cn die der Chr. Historische gewend met het ver zoek. een bespreking te houden omtrent het bezetten der wethouderszetels. In die bespre king stelde onze fractie, na overleg met de besturen instantie onzer organisatie, zich op het standpunt, dat het voor de komende vier jaar wenschelijk was. dat de zetels verdeeld zouden worden tusschen de drio groote frac ties. waarbij de S.D.A.P. als grootste fractie 2 zetels zouden worden toegewezen. Voor onze fractie golden de volgende overwegingen: 1. dat de kiezers zich bij de stembus hebben uitgesproken voor een meer democratische richting in de politiek onzer gemeente, door vooral onze partij te versterken. 2. Dat door den uitslag der verkiezingen vertegenwoordi gers van 11 verschillende partijen en groe pen in den raad zijn gekomen, waardoor van een evenredige vertegenwoordiging bij de wethoudersbenoeming geon sprake kan zijn. 3. dat het wenschelijk was. dat er door de samenstelling, van het college een meerder heid in den raad zou worden gevormd, waar door een vruchtdragend werk zou kunnen worden verricht in het belang der gemeente en dat der arbeidersklasse. In de eerste bespreking bleek reeds, dat de z.g. rechtsche samenwerking zou vorden her steld en dat in dit hersteld verband naar oren was gekomen de combinatie: l. 3 wethouders van rechts en 1 sociaal democraat. 2. de zitten de wethouders te handhaven, aangevuld door een lid der S.D.A.P. Beide combinaties werden door onze fractie afgewezen. In een brief werd ons namens de drie rechtsche fracties medege deeld, dat door hen onze eisch van twee wethouders uit de S. D. A. P. fractie was af gewezen (hun idee van drie wethouders van rechtsch had men laten vallen), waarbij zij voorstelden het college te lateu bestaan uit. één vertegenwoordiger van do R.K.. één van de Chr. Hist, en een van de S- D. A. P.-frac- tie, terwijl de vierde wethouder .^an na over leg uit de overige groepen zou wórden geko zen. In overlegd met het bestuur onzer fe deratie werd door ons besloten dit voorstel niet zonder meer af te wijzen maar vóór de federatievergadering te trachten het eens te worden over de vraag, wie de vierde wet houder zou moeten zijn. In een -bespreking van den voorzitter en secretaris onzer frac tie met. den voorzitter der R.K.. Chr. Hist, en A. R. fractie bleek, dat de opvatting on zer fractie, dat, indien de federatieledenver gadering met het voorstel der rechtsche fracties accoord zou gaan, de vierde verte genwoordiger niet die van den Vrijheids bond, maar die der Vrljz. Democraten zou moeten zijn, bij hen op bezwaren zou stui ten. Men bracht de in de eerste bespreking genoemde combinaties naar voren, combina ties, die voor de S. D. A. P. niet te accep teeren waren. Met al deze feiten voor oogen besloot de federaticledenvergaderlng op het eerste standpunt terug tc gaan. namelijk twee wet houderszetels voor do S. D. A. P. Wij ont vingen evenwel de mededeeling. dat men dit standpunt niet kon deelen. De S. D. A. P. z.al dus wel weer buiten het college komen te staan, zij zal evenals in het verleden de aan de orde komende zaken toetsen aan het ge meente- en arbeidersbelang en daarna een houding bepalen. De S. D A. P.-fractie zal verder alleen haar stem uitbrengen op de candidaten van haar partij en wel om beur ten op de candidaten W. F. Visser en Mr. Dr. A. van der Flier". EEN VERKLARING VAN DEN IIEER II. IIENNINK De heer H Hennink, die zooals bekend is, niet tot raadslid geïnstalleerd kon worden, heeft den volgenden brief aan den voorzit ter van den raad gezonden: „Nu ondergeteekende .door omstandighe den buiten zijn wil. gedwongen wordt Dins dagavond niet aanwezig te zijn bij de eer ste beraadslagingen van Uwen raad. moge hij U verzoeken den Raad liet volgende me de te deelen: Nadat de vorige raad besloten had hem tot het lidmaatschap van dezen raad toe te laten, deelde het bestuur der vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland, in dienst van welke veree niging hij de betrekking van leeraar aan de Nijverheidsdagschool alhier bekleedt, hem mede, dat voor het aanvaarden van het raadslidmaatschap toestemming van den. minister van onderwijs noodig zou zijn, waarbij dan dit raadslidmaatschap niet als een bestuursfunctie, doch als een bijbetrek king werd opgevat. Toen bleek, dat de minister van onderwijs zich inderdaad op dit standpunt stelde, heeft ondergeteekende. op grond van een wetsartikel daartoe verplicht, deze toestem ming aangevraagd, daarbij echter kenbaar makende, het standpunt door den minister en schoolbestuur in dezen ingenomen, niet te deelen. In zijn antwoord van 28 Augustus j.l. geeft de minister tc kennen, tegen het verlecncn van deze toestemming geen be zwaar te hebben, mits het schoolbestuur daarin niet overwegend bezwaar ziet voor een behoorlijke uitoefening van zijn leeraars- functie aan de Nijverheidsdagschool. Het bestuur voornoemd heeft hem daarna per 29 Augustus d.a.v. medegedeeld, in het uit oefenen van het raadslidmaatschap over wegend bezwaar te zien, voor een behoorlijke uitoefening van zijn leeraarsfunctie aan de Nijverheidsdagschool, echter zonder dit be zwaar nader te motlvecren. De ondergeteekende kan zich dan ook met deze beslissing zonder meer niet ver eenigen en heeft zich nader tot den minister gewend, doch is tot zijn spijt dientengevolge voorlooplg niet in steat uwe vergaderingen bij tc wonen". SANTPOORT KONINGINNEDAG Zooals wij reeds meldden, worden hier ter plaatse de koninginnefeesten pas heden ge houden. In het programma is een kleine wij ziging gebracht. Wel worden als gemeld de kinderspelen des morgens cn de volksspelen des namiddags gehouden, doch de gecostu- meerde voetbalwedstrijd, wat ongetwijfeld een aardig nummer belooft te worden, zal niet om half 9 doch om half 8 aanvangen. De dag wordt besloten met een vuurwerk,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13