IJMUIDEN Eiectroiux lil HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 7 SEPTEMBER 1931 UIT DE OMSTREKEN ACHT MILLIOEN KUBIEKE METER DRINKWATER GESPAARD. HET KWAM UIT DEN IJMUIDER SLUISPUT. In „De Ingenieur" is een voordracht ver- Schenen, die eenigen tijd geleden gehouden is door den directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, den heer Krul, waarin vermeld wordt hoe aanvankelijk een enorme hoeveelheid drinkwater zou verloren gegaan zijn bij het leegpompen van den bouwput voor de nieuwe sluizen te IJmuiden, doch hoe dit door samenwerking van Rijks waterstaat, Rijksbureau voor Drinkwater voorziening en provinciale waterleiding voorkomen is. Dr. ir. Th. v. d. Wacrden deelt hierover in Het Volk mede, dat de directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noord- Holland op het denkbeeld is gekomen dit uitstekend^ water, een belangrijk deel van het „zoetwaterkapitaal" der omgeving op te vangen en te vervoeren naar de waterwin- plaats der provincie te Wijk aan Zee. Tegen betaling der extra-pompkosten een be trekkelijk onbeteekenend bedrag leverde de Rijkswaterstaat het opgepompte zoete water aan het P.W.N., dat onder voldoenden druk vervoerd werd door een buisleiding van circa 4 K.M. naar Wijk aan Zee. In de voor dracht lezen wij daarover: „In totaal is op deze wijze rond 8.000.000 M3. water vervoerd, zoodat de Noorhollan ders een belangrijke deel van den sluisput hebben leeggedronken. Door een zijspruit aan de transportleiding werd ook belangrijke hoeveelheden aan de Hoogovens geleverd. Voorts werd aan de transportleiding nog een zijspruit aangebracht om ingeval van nood ook water ,aan de gemeentewaterleiding van Velsen te kunnen leveren; deze nood is ech ter niet opgetreden". Voor het brongebied te Wijk aan Zee be- teekende deze overvloedige bevloeiing met IJmuider duinwater een ware verjongings kuur. De groote hoeveelheid, die in korten tijd moest worden afgenomen, zette niet al leen het machinehuis onder water, maar overstroomde zelfs enkele duinpannen, met het gevolg dat hier een nieuwe waterflora- ontstond. Zoo is ten slotte de vrucht der samenwerking, dat op de veiligste wijze kon worden gebouwd, en tevens een belangrijk waterbezit nfet behoefde verloren te gaan, SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 5/9 Grieksch, Themoni, Dicuy. Ned., Tarakan, Londen. Engelsch. St. Branden, Swansea. Ned., Triton, Hull. .6/9 Ned., IJildum, Archangel. Lctlandsch, Velta, Riga. Ned., Pluto, Belfast. Engelsch, Ilolmside, Gdynia. Ned., Rijnstroom, Hull. Nod., Boskoop, Antwerpen. Ned., Gelria, Buenos-Aires. Engelsch, Laverock, Londen. Ned., Lingestroom. Londen. Ned., Colombia, Hamburg. Duitsch, Astarte, Bremen. Duitsche sleepboot. Eversand, met lich ters Peter en Unterwesen, Leningrad. Vertrokken schepen. 5/9 Deen'sch, Finland, Nestad. Ned., Nieuwendam, Londen. Estlandsch, Laanemaa, Antwerpen. Duitsch, Themis, Bremen. Ned., Poulan Tello, Betaire. Duitsch, Ubena, Antwerpen. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Duitsch, Kathe, Stettin. Ned., Proteus, Hamburg. Engelsch, Stanislas, Leith. Zweedsch, Gondul, Malmö. Noorsch Eek, Oslo. Zweedsch, Venusboy, Rotterdam. Ned., St. Jansland, Hartleport. Ned., Montferland, Hamburg. Engelsch, Dearne, Goole, Ned.. Alcor, Archangel. Engelsch, Mairs, Londen. Ned., Vechtstroom, Huil. Ned., Hontestroom, Londen. Ingezonden, DE GROEP SCHILLING. Beleefd verzoeken ondergeteekenden eenige plaatsruimte In uw veelgelezen blad, bij voorbaat onze harteiijken dank. In verschillende bladen werd onder het artikel „de wethouders-verkiezing" meer malen de „groep Dalmeijer" genoemd. Met welke bedoeling dit geschiedt, is ons ten eenenmale vreemd, doch wij stellen er prijs op te verklaren, dat wij in en buiten den raad de „groep Schilling" zullen blijven vormen, hetgeen ook de wensch is van alle kiezers dezer groep. J. A. DALMEYER. A. DE WAAL. H. DEKKER. A. v. d. VEER. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Duitsche s.s. ..Werner Kunstmann" is na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf. IJmuiden. Vrijdagavond in ballast naar Narvik vertrokken om aldaar .voor Lubeck te laden. Het motorschip „Poelau Tello" van de Stoomv. Mij. Nederland Is Zaterdagmiddag van Amsterdam naar Batavia vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 74 d.M. Het motorpassagiersschip „Colombia" van 'do K.N.S.M. is Zondag van Hamburg te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. A.s. Vrijdag. 11 September, ver trekt dit motorschip wederom naar West- In dië. Het Duitsch s.s. „Asien" ligt momenteel te Lulea in lading voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden en zal waarschijnlijk binnen enkele dagen vandaar vertrekken. De Nederlandsche sleepboot „Neutraal", welke door bemiddeling van het Maritiem Kantoor W. H. Mellema en Co. te Amster dam, naar Frankrijk werd verkocht, is Za terdagmiddag naar Caen vertrokken. Het Duitsche vracht- en passagiersschip „Ubena" van de Duitsche Oost Afrika Lijn heeft te Amsterdam een aantal passagiers ingescheept en stukgoederen bijgeladen en is Zaterdagmiddag via Antwerpen naar Oost Afrika vertrokken. Het Nederlandsch passagiersstoomschip „Gelria" van de Kon. Holl. Lloyd is Zondag met passagiers en stukgoederen van Buenos Aires te IJmuiden aangekomen en opge varen naar Amsterdam. HUISELIJKE TWIST In de van Speykstraat was een jong echt paar komen wonen, dat 14 dagen getrouwd was. Man en vrouw kregen echter verschil van meening waarbij een broer der vrouw kwam, die zich er mede bemoeide. De pas getrouwde man maakte zich zoo boos, dat hij naar buiten liep en zich in de polsen sneed. Badend in zijn bloed werd hij gevonden. Na door een dokter verbonden te zijn is hij naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem vervoerd. Bij informatie vernamen wij, dat zijn toe stand zorgelijk is. VAN DE WESTKUST De stoomtrawler „Donald" IJM. 117 van de stoomvisscherij-maatschappij „Hilde" kwam van de Westkust binnen met 145 manden visch, waarvan 50 manden hake. Dit is tevens de laatste reis naar de West kust. AANVOER PEKELHARING De stoomtrawler „Jhr. Carel Herman van den Brandeler", IJM. 33. van de N.V. „Nat- tionale Stoomvisscherij kwam aan den Rijks- vischafslag met 31 last pekelharing. SPEELTUINVEREENÏGÏNG „IN VEILIGE IIAVEN" Het bestuur der speeltuinvereeniging ,,Ix? ,TOilige Haven" verzoekt ons mede te deelen. dat het zich, door zeer bijzondere omstandig heden. geplaatst zag voor het feit, dat de de monstratie van de „Roode Valken" op Zater dag op het terrein van de speeltuinvereeni ging plaats moest vinden. Het bestuur stelt er prijs op te verklaren, dat de vereeniging strikt neutraal is en blijft. Belangstellenden hebben het bestuur van de speeltuinvereeniging „In veilige Haven" in staat gesteld voor weinig geld op haar ter rein een zweefmolen te plaatsen. In de maand Augustus hebben ongeveer 5000 kinderen den speeltuin' bezocht en aldaar on der deskundige leiding gespeeld. In het „Wapen van Velsen" heeft op 20 Sept. een zeer belangrijke vergadering plaats voor de ouders der kinderen. 10-JARIG BESTAAN DER RIJKS H. B. S- Naar wij vernemen zal het 10-jarig bestaan der Rijks H. B. S. herdacht worden op 26 September met een receptie in het schoolge bouw, 's avonds wordt een feestmaaltijd ge houden. HERLEVING IN DE VISSCHERSHAVEN. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawler „Adelante", IJM- 19, van de stoomvisscherij-Mij.. „Adelante" keerde uit het dok te Amsterdam in de haven terug en vertrekt weer naar zee. De „Schoorl" IJM. 39, van de Visscherij-Mij. „Petten", vertrok, evenans de „Friesland", IJM. 57, ook naar zee. De stoomtrawler ,;De- rika 8" is in het dok gezet en zal Dinsdag 8 September naar zee vertrekken. ROODE KRUIS-COLLECTE. 961.27& VERZAMELD. Vele jonge dames hadden aan de oproe ping van het plaatselijk bestuur van het Ned. Roode Kruis gehoor gegeven en waren des morgens al vroeg op pad gegaan met speldjes en collectebussen. Ondanks de hevige regenbuien welke in den morgen stroomden, lieten de dames den moed niet zakken en het is vooral hieraan te dan ken. dat het verschil in opbrengst met ver leden jaar niet zoo groot geworden is. Des middags klaarde het weer gelukkig iets op. Des avonds had in hotel „Nummer Eén" een gezellig samenzijn plaats van de collec- teerende jongedames waarbij tevens den in houd van de busjes geteld werd. In totaal werd opgehaald een bedrag van f 961.271'2, terwijl dit over het vorig jaar f 977 bedroeg. Gezien de slechte tijdsomstandigheden waar in IJmuiden verkeert, valt dit niet tegen. JEUGDFEEST „ROODE VALKEN" Zaterdag en Zondag werd te IJmuiden een jeugdfeest van de „Roode Valken" gehouden. Reeds vroeg zagen wij Zaterdag j.l. de blauw-roode kleuren met de roode valken door geheel IJmuiden fietsen. Dit waren in hoofdzaak de kwartiermakers en -maaksters voor de groote troep, welke des middags zou arriveeren. Des middags kwamen twee treinen met „Roode Valken" uit het gewest Noord-Hol land binnen, waarvan een trein aan het sta tion Velsen stopte en de andere trein aan de nieuwe halte aan den Koningsweg te Velsen. Toen de beide treinen gearriveerd waren, werden de „Roode Valken" ongeveer pl.m. 1000 in getal, bij verschillende pleegouders ondergebracht, hetgeen door de zeer goede organisatie en het voorbereidend werk in een minimum van tijd geschied was. Nadat de gasten zich bij hun pleegouders verfrischt hadden, begaven zij zich naar de verschillende pleinen in de stad, om vandaar af te marcheeren naar het terrein van de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel ■li De kwaliteits stofzuiger met wereldreputatie thans.reeds verkrijgbaar In Huurkoop vanaf f4.50 per maand Showrooms plaatsen alle voorname l Nederland. Te Haarlem: Kruisweg 70c. Tel. 14271 speeltuinvereeniging „In veilig Haven" aan de Ahornstraat. Eerst werden echter verschillende dansen op de pleinen uitgevoerd, welke zeer veel be kijks hadden. De jeugd scheen hier onver moeid en het was een aardig gezicht de goed ingestudeerde dansen te zien uitvoeren. In verschillende groepen begaf men zich daarop naar het terrein aan de Ahornstraat, waar een zoogenaamd „bónt programma" in de open lucht werd uitgevoerd. Hieraan werkten mede de afdeelingen Haarlem, Amsterdam (groep Noorderlicht) en Zaandam. De groep „Noorderlicht" gaf zang- en flui- spel te zien en te hooren terwijl de afd. Zaan dam een dansspel „de Tooverfluit" opvoerde hetgeen bij de talrijke aanwezigen groot suc ces had. Nadat het hoofdbestuurslid van de A. J. C. de heer Piet Schumacher, een korte rede had uitgesproken, kwam de clou van den dag. Er zou een vaandelgroet gebracht worden op het Kennemerplein en de geheele stoet „Roode Valken" zou met kleine fakkels gewa pend, langs de opgestelde vaandels der S. D. A- P. defileeren. Op het Kennemerplein, hetwelk geheel door de politie, onder persoonlijke, leiding van den commissaris was afgezet, waren vóór het plantsoen opgesteld de vaandels van de S. D. A. P., den bestuurdersbond, den Centra- len Ned. Ambtenaarsbond, den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst, den Algemeenen Bouwarbeid'ersbond, de Sociaal-Democratische vrouwenclub en veie andere. Te ongeveer half 10 kwam de stoet van de Kennemerlaan af in het gezicht, het maakte een zeer fantastischen indruk, deze duizend lichtjes in de verte en steeds naderbij komend. Voor het plantsoen splitste de groep zich in tweeën, Waarvan de eene helft links en de andere rechts langs het plein haav tocht ver volgde. Nadat de vaandelgroet gebracht was, werden de „roode valken" naar de pleegouders gebracht. Zondagmorgen kwamen de „Valken" al weer vroeg' bij elkaar en werd onder hevige regen buien opgemarcheerd naar een terrein van de Hoogovens, waar verschillende spelen en dansen uitgevoerd werden. Ondanks de he vige regenbuien liet men zich niet afschrik ken en hebben de jongens gedanst met een vuur aLsof de „Meidans" in de maand Mei onder een mooien blauwen hemel uitgevoerd werd. Na gebruik van'het twaalf uurtje werden de Hoogovens èn de nieuwe sluis bezichtigd, waarna men met vliegende vaandels en slaan de trom naar het Stationsplein in LTmuiden (O.) vertrok en de Roode Valken" naar hun haardsteden teruggevoerd werden. DE NOORD. EN ZUID-HOLLAND" SCHE REDDING-MAATSCHAPPIJ NIEUWE STRANDREDDINGBOOT VOOR IJMUIDEN IN AANBOUW. (Van onzen correspondent) Naar wij vernemen is door de Noord- en Zuid-Hollandsche Redidng Mij. aan de firma Gebr. Taat, alhier de bouw van een motor- strandreddingboot opgedragen. Deze motor-strandreddingboot wordt 11 M. lang, 2.90 M. breed en 1.20 M. diep. De schroef loopt in een tunnel om te voorkomen, dat deze het strand zal raken. De boot is voorzien van een dubbele bodem, welke gevuld is met lucht tanks, terwijl de motorkamer midscheeps ge bouwd en waterdicht afgesloten is. Zij wordt uitgerust met een 25 P.K. benzinemotor en gestationneerd aan het Noorderstrand. Door een aantal waterlooskleppen in den bodem kan men zeer gemakkelijk het inkomend zee-' water loozen. Voor het vervoer van deze boot dient een sterke wagen met breede rupswielbanden, een z.g. Roadless-track, waardoor het wegzakken in het zand geheel voorkomen wordt. Een van de bootbouwers, die veel heeft bij gedragen tot de verbetering van den bouw der reddingbooten was de heer Bruyne te Am sterdam. Enkele zijner booten, bijna 40 jaar geleden gebouwd, zijn thans nog in dienst bij de Reddingsmaatschappij en verkeeren in een uitstekenden staat. Zijn zoon, de heer J. Bruyne, die zijn vader bij den bouw van boo ten ijverig ter zijde stond, deelde ons eenige interessanté dingen mede. Hij herinnert zich uit zijn vroege jeugd de tentoonstellingen in het Paleis voor Volksvlijt waar booten ten toongesteld waren, welke door zijn vader ge bouwd waren en bekroond zijn met de zilveren medaille. In het jaar 1870 lag op zekeren dag aan de werf een onooglijk, naar de tegen woordige eischen beoordeeld, zelfs vrij zon derling vaartuig. Het was laag en kwam mid scheeps ongeveer 50 c.M. boven water uit. Dit drijvend monument van roest en ontbinding was het type van de toen in gebruik zijnde reddingbooten. Het leelijke zou graag op den koop toe genomen zijn als daarmede maar bruikbaarheid en veiligheid verzekerd waren. Daaraan haperde echter wel een en ander. Voor de riemen waren ijzeren mikken en dol len. In den vloer zaten gaten, afgesloten met houten stoppen aan ijzeren kettingen. Het binnenboord slaande water kon door die gaten geloosd wordexx, doch wat gebeurde er. wanneer het water van beneden opdrong? Kortom, deze primitieve booten stelden red ders en schipbreukelingen aan heel veel risico bloot. Het bestuur der Noord- en Zuid-Holland sche Reddingmaatschappij besloot na kort en goed overleg cle booten belangrijk hooger te timmeren en de vloer of buikdekking hooger te leggen. Voorloopig bleven de stevens nog hellend. Met een zekere trots vertelde de heer Bruyne hoe het met de verbeteringen aan booten en wagens dadelijk crescendo ging, i toen de toenmalige voorzitter Jhr. S. Dedel met den ouden heer Bruyne steeds nieuwe verbeteringen uitdachten. Laat ik er in het j kort aan herinneren, zeide hij, dat de ijze ren mikken en dollen, die bij stooten on- I bruikbaar werden, verdwenen, om plaats te maken voor houten .Ik draaide dollen van es sen talhout en brak zoo'n dol, dan kan op het gebroken eind terstond een nieuwe gezet wor den. Buitenboord op de beuling steunend, kon den schroefoogen ingedraaid worden om daar aan de paarden vast te maken. Daaronder kwamen van steven tot steven stootkussens te liggen van zeildoek uit één stuk. In de buik denning kwamen de koperen waterloozers met automatisch sluitende kleppen. Bij een proef werd de boot tot aan de boorden toe onder water gezet. Binnen de minuut liep ze droog, zoodat hiermede was aangetoond, dat èn de verhooging der buikdenning èn de nieuwe kleppen volkomen beantwoordden aan het gestelde doel. Binnenboord zijn langs de beide zijden twee reepen aangebracht waaraan in de na bijheid van iederen roeier een lijn met kurken schijf .Aan bakboord en stuurboord zijn kantstukken gebracht, die aansluiten op de doften, waaraan luchtdichte koperen bakken. Kort daarna kwamen weer onder de eerste en laatste doft tot onder de buik denning, luchtkokers. Onder de buikdenning is geheel de ruimte verdeeld in kleine vakken welke gevuld zijn met kurk, zoodat er bij lekkage hoegenaamd geen plaats meer over bleef voor het binnendringende water. Weer iets later kwamen de oliebakken met trek kers om de golven te stillen. De allerlaatste veranderingen waren o.m. het rechtop zetten van de stevens waardoor het zoo gevaarlijk gieren van de boot wordt voorkomen. Voorts werd haar lengte tot 9 Meter gebracht. In dienzelfden tijd mochten wij ook de wagens verbeteren, vervolgde hij. Voor de wangen en leiders werden zes krijdels of armen aangebracht pochouten rollen in slee en lier. In 'de open wielen stonden de spaken naar buiten uit. Wij hebben ze op de naaf uit elkaar gezet om ze in de vellingen in één lijn te laten loopen, waardoor het wiel zoo goed als onverwoestbaar geworden is. Maar de paarden hadden toch nog te veel zand te verplaatsen, omdat de wielen soms tot aan de naven toe in het zand weg zakten. Wij hebben toen de wielen aan beide zijden beschoten, zoodat de paarden met veel minder moeite de boot door het mulle zand konden sleepen. Ten slotte zijn de oude schinkelassen door patentassen ver vangen. In 1876 hadden de hier opgesomde verbeteringen zoowat allemaal haar beslag gekregen. De laatste waren wij nog bezig aan te brengen: in plaats van al het ruw gesmede, gekoolteerde en geverfde ijzerwerk kwam er gegalvaniseerd materiaal, waar mede schade en gevaar door roesten werd voorkomen. Het boLiwen en herstellen van de booten der Noord- en Zuid-IIollandsche Redding- Maatschappij is een belangrijk stuk levens taak voor mij geweest, eindigde de heer Bruyne. Een, waaraan ik mij geheel en met volstrekte toewijding heb gegeven. BESOMMINGEN Heden waren aan den Rijksvïschafslag te IJmuiden 23 trawlers en 2 kotters. De besom mingen waren; Manden: 435 Balder f 2500. 545 Christine f 3500. 480 Johanna Elizabeth f 2500. OmmerLng nog niet bekend. 70 Penelope f 1200. 200 Holland 4 nog niet bekend 70 Oentang f 1500 Aneta nog niet bekend 70 Mascotte f 1500 120 Rijnstroom f 1800 255 Ita f 2300 70 Delftland f 1300 230 Eemmond f 1700 70 Dordrecht f 1800. 370 Maria f 3500 Timmers nog niet bekend Gezina Catherina nog niet bekend Bergen nog niet bekend. 140 Zeemeeuw f 1500 105 Dolfijn f 2500 180 Bruinvisch f 1800 115 Jenny Elza f 1300 700 Cornelis f 3000. Kotters; F.N. 3 f 1200, E 246 nog niet be kend. De besommingen der loggers waren nog niet bekend. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1801.45 Griet per 50 K G. f 70—30. Tongen per K.G. f 2.60—2. Groote schol per 50 K.G. f 5348 Middelschol per 50 K.G. f 4138 Zetschol per 50 K G. f 26—3.80 Rog per 20 stuks f 28. Vleet per stuk f 3.932.67 Groote schelvisch per 50 K-G. f 43 Middelschelvisch per 50 K.G. f 3628.50 KI. Middelschelvisch per 50 K.G. f 18.50—12 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9.504-70 Kabeljauw per 125 K.G- f 7538 Gullen per 50 K-G. 1: 26—2.70 Leng per stuk f 1.150.65 Heilbot per K G. f 1.65 Wijting per 50 K-G. f 3-80—3 Makreel per 50 K.G- f 9.§0—6.50 Versche haring per kist f 81.20 IIET TIENJARIG BESTAAN DER RIJKS H.B.S. TE VELSEN (IJmuiden-Oost). Men schrijft ons: Nu de vacantie geheel achter den rug is, kunnen wij over de viering van het tienjarig bestaan der Rijks HB.S. te Velsen het vol gende mededeelen: De eerecommissie wordt gevormd uit de heeren: Dr. N. Bakker, eerevoorzitter; R. de Boer, C. Fraenkel, J. L. van Overbeeke en M. van Veen. De commissie van voorbereiding is nu definitief samengesteld als volgt: Ir. J.. A Spruijt, voorzitter; Mej. M. A. Uhlig, pen- ningmeesteresse, Stationsweg 58, iJmuiden- Oost, postgiro 81562, Dr. D. J. Broekens en D. Fuldauer, secretarissen en Dr. J. F. Groos- muller. Uit de ouders: Ds. J. D. van Calcar, J. C. Dunnebier en J. de Nobel. Uit de oud leerlingen: Mej. N. Poppe, Mr. M. J. van der Plas. Namens de leerlingen: P. M. Pleijler en J. Keuter. De officieele receptie en plechtige herden king is bepaald op Zaterdag 26 September, namiddags 3 uur in de zaal van „Het Wapen van Velsen", Stationsweg, IJmuiden-Oost. Het behoeft geen betoog, dat alle belang stellenden van harte welkom zijn. Dr. N. Bakker, de eerste directeur, zal een feestrede uitspreken, terwijl door leerlingen en oud- leerlingen, onder leiding van den leeraar D. Fuldauer de eerste twee bedrijven van Von- del's meesterwerk „Lucifer" ten gehoore zul len worden gébracht. Berichten over den feestavond in October te houden volgen nog. Wij gaven boven het adres en gironummer van de penningmees- teresse der commissie, vooral ten behoeve van hen, wier adressen aan de commissie on bekend waren en die toch gaarne de viering van het tienjarig bestaan van dit cultuur centrum onzer streek ook financieel willen steunen en wie der talloozen, die of direct als oud-leerlingen of indirect als ouder van leerling(en), zooveel aan deze H.B.S. te dan ken hebben, zou dat niet willen? Zijt gij reeds abonné op het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad? Zoo neen, geef u dan nu op! Voor slechts 5 cent per week ont vangt gij een fraai uitgevoerd, rijk ge ïllustreerd tijdschrift en gij zijt boven dien gratis verzekerd tegen ongevallen (naast en benevens de soortgelijke verzekering die Haarlem's Dagblad reeds heeft). De uitkeeringen, afgescheiden van die van Haarlem's Dagblad, bedragen: Levenslange ongeschiktheid f 2000. Overlijden f600.Verlies van hand voet of oog f400.—, Van duim of wijs vinger f 75.Van eiken anderen vin ger f30.Bij spoor- of tramongeval: Overlijden f 1000.Invaliditeit f 3000.-. Abonneer u op het Geïllustreerd Zon dagsblad van Haarlem's Dagblad en profiteer van de dubbele gratis onge vallenverzekering. ADMINISTRATIE HAARLEM'S DAGBLAD. LOODS IN ZEE GEVALLEN. Bij ruwe zee kwam Zondagmiddag om kwart over een de „Lingestroom" van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, gezag voerder de heer Van Os, voor IJmuiden aan. De loodsboot zetten een jol uit met drie roeiers en de loods Kuipers, om deze af te zetten op de Lingestroom. Juist op het moment dat de loods naar de touwladder sprong, werd de jol door een golf naar beneden getrokken. De loods viel in de zeer woelige zee. De eerste stuurman der „Lingestroom", de heer Visser, had de tegenwoordigheid van geest direct een lijn uit te werpen, die door den loods Kuiper- werd gegrepen, waarna Kuiper in de loodsjol kon worden geheschen. Dank zij kapitein Van Os en stuurman Visser liep het voor den loods Kuiper goed af. BEVERWIJK PERSONALIA. Op het examen van den Algemeenen Në- derlandschen Politiebond verwierf het diplo ma met aanteekening de heer W. G. Eman, te Beverwijk. SANTPOORT EXCURSIE, Zaterdag brachten een aantal leden van de vereenigingen „Pax-kwijk Zeeweg", „Buurt schap Driehuis" en „Santpoorts Bloei" een bezoek aan de hoogovens. In 3 groepen werd men rondgeleid. Door duidelijke uitlegging kregen de aanwezigen een goeden kijk op dit interessant bedrijf. GOED AFGELOOPEN. Zaterdag slipte op den nieuwen Rijkstraat weg tusschen Santpoort en Velsen een auto van de firma Van Delft te Koog a. d. Zaan. De auto sloeg om en kwam op een der zij kanten te liggen. Gelukkig bekwam de chauffeur geen letsel. De carrosserie van den wagen werd geheel vernield, Ook de in houd van de auto werd beschadigd. WEER NAAR SCHOOL. De vorige week deelden wij mede, dat een aantal ouders te Driehuis er bezwaar tegen hadden, dat hun kinderen overgeplaatst werden van school E naar de nieuwe school in Velserbeek, een en ander uit een oog punt van vex-keersgevaren. Na de kindex-en een paar dagen te hebben thuis gehouden, hebben de protesteerenöe ouders ze toch naar de nieuwe school gezoxxden. Deze week zal er een ondei'hoixd met den wethouder worden aangevraagd, om de kwestie nog maals te bespreken. HILLECOM AANBESTEDING. Zaterdag had in Hotel Sistermans de aan besteding plaats van het vei'bouwexx van een opslagplaats in een garage met 2 boven woningen voor rekening van den heer J. de Jong Jz„ alhier, onder leiding van den ar chitect H. Kijne Wz. 'Ingeschreven werd als volgt: Vrolijk en Zn., Haarlem f 7865; J. G. Reeuwijk, Hille- gom f 7995; K. Vermey en Zn., Hillegom f 8189; H. Seysener, Hillegom f 9275; W. Imthox-n en Zn., Hillegom f 9358; Couzijn en De Vries, Hillegom f 9772; S. Schuit, Hille gom f 9878; Versteeg en Gortzak, Hillegom f 9975: Gebr. Botbijï, Heemstede f 11675 en N.V. Menton, Haax'lem f 11975. De gunning werd aaxxgehouden. BURGERLIJKE STAND LISSE. Geboren; Johaxxna, dochter van C. P- Blom en van J. Kooijman. Dirkje, dochter van A. v. d. Oever en vaix J. Petit; Cecilia Maria Margaretha, dochter van A. F. Schenk en van G. H. v. Dijk. Jannetje, dochter van J. v. Delft en van G. C. Schalk. Overleden: Adrianus Mosseveld, echtgen. van L. v. d. Geest, oud 59 jaren. Christina Cornelia Rietveld, echtgen. van W. van Groen oud 43 jaren. Ondertrouwd: E. Timmerman en J". Wes- terink; P. C. v. Kesteren en P. van Oeffelen; P. C. Faas en C. Reijerkerk. Gehuwd: A. Dompeling en E. v. d. Stelt.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6