STADSNIEUWS GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1931 VERGADERING VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De heer Gunters als lid geïnstal leerd. Een cursus warenkennis voor kruideniers ingesteld. De nieuwe telefoondistricten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken vergaderde Dins dagavond in haar gebouw aan het Nassau- plein onder voorzitterschap van cien heer E. H. K r e 1 a g e. Nieuw lid. Begonnen wordt met het onderzoek, door een daartoe aangewezen commissie, van de geloofsbrieven van het nieuwe lid, den heer C. A. C. Gunters uit Zandvoort. De Com missie bevindt alles in orde, zoodat tot zijn toelating besloten wordt. De voorzitter installeert den heer Gunters en wenscht hem met zijn benoeming geluk. Daarop richt de voorzitter zich tot den heer W. J. B. van Liemt om hem te felicitee- ren met zijn benoeming tot wethouder van Haarlem. De heer Van Liemt dankt voor de vriendelijke woorden. Hij zegt voorloopig zit ting in het bestuur te blijven houden. Voor de toekomst heeft hij nog geen beslissing geno men, aangezien hij eerst wil afwachten, of de beide functies op den duur vereenigbaar zijn. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat op Vrijdag 20 November a.s. de verkiezing voor de periodiek aftredende bestuursleden plaats zal vinden. Goedgekeurd wordt hierna het verzonden schrijven aan de directie van economische zaken van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, inzake Fransche invoerrechten op visch. Goedkeuring subsidies. Voorts keurt de vergadering goed de ver leende subsidies aan het Nationaal Steun comité voor den bouw van een nieuw Neder- landsch Paviljoen 150) en aan de vereeni- ging „Vooruit" te Hoofddorp 25). Aan de orde komt vervolgens het voorstel van het Bureau om aan het Lichtweek Comi té Haarlem 1931 een subsidie van 150 te verleenen. De heer Kruymel heeft bezwaar tegen deze subsidie, omdat het grootbedrijf weinig belang heeft bij de lichtweek. Wat is het oordeel hieromtrent van het kleinbedrijf. De heer Ten Boom verklaart, sprekende namens de Middenstandscentrale, dat de lichtweek van zeer veel beteekenis is voor de winkeliers. De vergadering hecht haar goedkeuring aan het voorsteL Arbitragereglement. Vervolgens wordt vastgesteld het arbitrage reglement. De heer Hooy vraagt, of het bureau, in verband met de belangrijkheid van het regle ment, er voldoende ruchtbaarheid aan wil geven. De voorzitter zegt dit toe. De cursussen 930 1931. Aan het verslag van de Commissie onder wijs over de cursussen 1930/1931 ontleenen wij de volgende bijzonderheden. Het aantal deel nemers aan de cursus Spaansch bedroeg dit maal 7 tegen 11 in het vorig jaar, rcsp. voor Zweedsch 5 (12), Maleisch 6 (4), Handel en Recht 7 (16), Boekhouden 14 (6). Het nadeelige saldo bedraagt 345,80 Xvorig jaar 741). Besloten wordt tot voortzetting der cur sussen over het jaar 1931/1932 met dien ver stande, dat daartoe alleen zal worden over gegaan, indien te harer beoordeeling het aan tal cursisten voldoende geacht kan worden. Een cursus warenkennis voor kruideniers. De Commissie Onderwijs had de instelling van een cursus warenkennis voor kruideniers voorgesteld. De heer Van den Bur g krijgt het woord én brengt de winkeliersvereeniging „Ons Be lang" dank aan het bestuur voor de mede werking, die het bij de totstandkoming van deze cursus verleend heeft. De heer Meyer vraagt of de cursus ook bedoeld is voor niet-kruideniers. Na eenige discussie deelt de voorzitter mede, dat eerst de resultaten van deze cursus afgewacht zullen worden. Zijn deze van gun- stigen aard, dan bestaat het plan om ook soortgelijke cursussen voor bakkers, enz. te organiseeren. Het voorstel van de Commissie wordt goed gekeurd. Rondvraag. De heer Kruymel klaagt er over, dat de vorderingen aan de Velserpont zoo langzaam in hun wei'k gaan. Hij heeft gehoord, dat van de derde pont nog de machines vervaardigd moeten worden. De heer M e ye r dringt, evenals de heer Kruymel, bij het Bureau op een onderzoek aan. Overigens is spreker van meening, dat de in gebruik neming van een derde pont weinig zal baten, aangezien deze toch voor reserve moet dienen. De heer Gunters vraagt, of het bestuur niet een poging wil doen om de zomervacan- tie der scholen vervroegd te krijgen. Hij acht dezen maatregel in het belang van het hotel- bedrijf. De Kamer van Koophandel voor Gooi land heeft er reeds moeite voor gedaan. Ook het systeem van verdeeling der vacantie over de zomermaanden voor de verschillende pro vincies, lijkt spreker, gezien het toch al korte seizoen voor de badplaatsen, zeer gewenscht. De voorzitter antwoordt, dat deze kwestie de volle aandacht van het bestuur heeft. De nieuwe telefoondistricten. Tenslotte hield de heer Meyer Drees, lid van het hoofdbestuur van de Fosterijsn, Telefonie en Telegrafie te Den Haag een in leiding over de invoering der nieuwe telefoon districten. Hierover hebben wij eenigen tijd geleden in ons blad reeds mededeelingen ge daan. Spreker zette uiteen hoe het Nederland- sche telefoonnet thans een groote verschei denheid vertoont. In Haarlem bijvoorbeeld, heeft men de kiesschijf, in Leiden een „spraakorgaan", enz. Hoe is hier eenheid in te brengen. Alles automatisch maken zal men zeggen. Men wil thans een reorganisatie in het telefoonnet brengen door instelling van tele foondistricten. Het ideaal, aldus spreker, is bereikt, wan neer iedere abonné ten allen tijde en zoo spoedig mogelijk met een anderen binnen de grenzen in verbinding kan komen. De 1500 telefooncentrales, die ons land op het oogenblik telt, worden bij het nieuwe plan ondergebracht in 22 complexen (districten) en door tusschenkomst van telefonisten kan een gesprek van het eene complex met het andere tot stand komen. Binnen ieder dezer distric ten, wordt het telefonisch verkeer geheel ge automatiseerd. Ieder district heeft een hoofdcentrale, verdeeld in eenige ondercen trales eerste klas, welke op haar beurt met ondercentrales tweede klas in verbinding staan. Voor telefonisch verkeer met het buitenland komt een speciale hoofdcentrale met telefo nisten. Al naar gelang de ligging van hun woning worden de abonnés bij de centrales aange sloten. Met ingang van 1 November zal men met vijf districten, met name Arnhem, Deventer, Haarlem, Hengelo en Leeuwarden een aan vang maken. De hierbij opgedane ervaringen zijn natuurlijk van groote waarde bij den aanleg der overige districten. Bij discussie, die na afloop van deze uiteen zetting ontstond, vroeg de Vüörzitter of de in leider er op wilde aandringen, dat de bloem bollenstreek, HaarlemHillegomSassen- heim, in een district wordt ondergebracht, gezien de talrijke telefonische gesprekken, die dagelijks in dit gebied plaats hebben. De heer Meyer Drees zegde dit toe. KAPELAANSBENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haarlem (H.H. Elisabeth en Barbara) den W.E. Heer A. v. d. Hoeven, die kapelaan was.te IJmuiden. EEN LEERGANG OVER INDIe. Bovengenoemd Comité (gevestigd te Deven ter, secretaris -Dr. H. Zeylstra) houdt ge durende de maanden October, November en December te Haarlem een Indischen leergang van 10 voordrachten. De heer K. van der Veer, afdeelingschef aan de afd. Handelsmuseum van het Kolo niaal Instituut te Amsterdam zal dan spre ken over: „Nederiandsch Indië in zijn gees telijke en economische ontwikkeling". De voordrachten zullen met lichtbeelden worden geïllustreerd. De leergang zal in de eerste plaats toe gankelijk zijn voor ieder die bevoegdheid bezit voor het geven van. lager, middelbaar of hooger onderwijs. Het volgen van dezen belangrijke leergang zal zeer zeker zijn in het belang van het aardrijkskundig onderwijs aan onze scholen De Inspecteur van het L.O. inspectie Haar lem, heeft er zijn ingenomenheid mede.be tuigd. In de plaatselijke Regelings-commissie hebben zitting genomen vertegenwoordigers van de Vereen, van Leeraren bij het Middel baar Onderwijs, de Vereen, van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen, de Unie van Christelijke Onderwijzers, de St. Augusti- nus Vereeniging, de Bond van Nederl. On derwijzers, het Ned. Onderwijzers Ge nootschap en de Vereen, van Hoofden van Scholen, terwijl de Vereen. „Oost en West" afd. Haarlem en Omstreken, "vertegenwoor digd is door haar secretaris den heer H. P. Deinum. Het voorzitterschap heeft de heer E. Vene- ma op zich genomen, terwijl secretaris is de heer D. J. v. d. Stam, te .Heemstede. DAHLIA-TENTOONSTELLING. In „Huize de Bakker" aan den Zomerweg. clubhuis van de Coöperatieve tuinbouwver- eenigdng „Eigen Tuin" wordt een verzameling afgesneden Dahliabloemen tentoongesteld, Zaterdag 12 September na 4 uur en Zondag van 9 tot 6 uur. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Vermeys, Teijlerstraat 59, bankbiljet; Bou wen, Lange Begijnestraat 22, broche; Van Schelven, Kenaupark 18, broche; Bureau van Politie, Smedestraat, leesboek; v. d. Horst, Gasthuisstraat 3rd., ceintuur; De Keizer, Saracenenstraat 1, contributiekaart; Leeman, De Wetstraat 4rd., houder v. e. ijzerzaag; Harder, Brederodestraat 24 duimstok; De Boer, Slachthuisstraat 40 rd„ duozitting; Kennel Fauna, Parklaan 119, duif; Bureau van Politie, Smedestraat, étui met inhoud; Helmerhorst, Zomervaart 12c, gewicht; Rats- ma, Cornelissteeg 5, insigne; Saarloos, Pieter Kiesstraat 49 rd„ jekker; F. v. d. Meulen, Kleverparkweg 236, kerkboek; Kramer, Burg wal 3 rd., vogel; Bakker, Pegasusstraat 16, kalendertje m.i.; Schild, Amsterdamstraat 45, kerkboek; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten; Morlang, Plein 7, portemonnaie m.l.; Zwart, Oranje Nassaulaan 158, Over- Een abonnement op het van HAARLEM'S DAGBLAD doet U uw zorgen vergeten. °BiWWIiT!5B!8tWKgaBaiBf' veen, portemonnaie m.i.; Bureau van Politie, Smedestraat, pakje m.i.; Willemse, J. F. HeJ- merstraat, sleutel; G. Schonenbeek, Overton- straat 5. schoen; Steenwijk, Merkmanstraat 7 taschje m.i.; Zonneveld, Wilgenstraat 9. vulpotlood; Bon, Ged. Raamgracht 30. vul potlood; J. Dekker, Pijnboomstraat 97. vesten en kleerhanger; Brand, Frederik Hendrik- laan, regenjas; Hama, Kruisstraat, rijwiel; van Baak, Kruistochtstraat 76 zw., rijwielbe- lastingmerk; De Carpentier, Molukkenstraat 39, rijwielbelastingmerk; v. d. Kerke, Fon teinlaan 9, zakmes; Bureau van Politie, Smedestraat, rijwielped. Eeninga, Kenaupark 18, boekje v. d. Helm Kleine Houtstraat 104, bril; Diekman, Kle verparkweg 94, ceintuur; Bureau van politie, Smedestraat, handschoen; Klomp, IJdijk 7. Cpaamdam, hond; Kennel Fauna, Parklaan 119 hond (gebr. door Lantz, Oost-Indiëstraat. 55)Elskamp, Edisonstraat 10, halsband met penning; Maas, Oosterhoutlaan 19, hond; Silvis, Tuinstraat lg. overhemd met 2 boor den; v. d. Worp, Vrouwe'nekstraat 103, duif; Huet, Preangerstraat 9, duif; P. van Tonge ren, Anslijnstraat 16 B, Foto's; Leij Colter- manstraat 2, foto; Bels. Velserstraat 101, ge wichten; Kennel Fauna 119,, kat (ge bracht door Rol, Ged. Schalkburgergracht 83); Kennel Fauna, Parklaan, 119. kat gebr. door Ontebsrgen, Anthoniestraat 65)Scheen Groote Houtstraat 147 a, rood lantaarn; Meulenberg, Spaarnhovenstraat 111 mes, v. Tongeren, Nassaustraat 14 a, rood, mantel; De Wit, Leidschevaart 566 rood, mantel; Bureau van politie, Smedestraat, potlood; Vinckx, Ruych aver straat 30 rood, pakje met inhoud; Bureau van politie, Smedestraat, portemonnaie met inhoud; Kraan, Nijl- straat 17, portefeuille met inhoud; v. Doorn Frans Halsstraat 57, portemonnaie met in houd; De Graaf, Sierkan, Zijlweg, een zak peren; Meezenbeek, 2e Hoogerwoerddwars- straat 42, vogel; Mok, Klein Heiligland 73, schort; Boeree, Drappenlerstraat 7 zwart, spaarzegels; Coops, Koninginneweg 100, mes; Borgerding, Raamvest 21, zwempak en hand doek; Fut-te. Bakkerstraat 43, ring; Dubelaar Teslastraat 32, rijwielbelastingmerk; Bureau van politie, Smedestraat, rijwielband. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements rechtbank te Haarlem zijn op 8 September in staat van faillissement verklaard: 1. J. Kamp, veehandelaar, wonende te Purmerend, Overweerschepolder; Curator Mr. Silvain Groen wonende te Haarlem. 2. H. M. Bergman, reiziger, wonende te Haarlem, Preangerstraat 15. Curator Mr. B. E. van Tijn„ wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillisse menten; Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. Wed. P. PiepenbrinkNeugenbouwer, wonende te Haarlem. Curator Mr. F. J. Gerritsen wonende te Haarlem. 2. C. J. Wulff, wonende te Haarlem. Curator Mr. L. U. Rengers Hora Siccama, wonende te Haarlem. 3. H. van der Laan, wonende te Wijk aan Duin. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel wonende Haarlem. 4. H. W. Hartman, wonende te Hillegom. Curator Mr. F. J. Gerritsen wonende te te Haarlem. NUT EN SPORT. De Haarlemsche Pluimvee- en Konijnenfok kers Vereeniging „Nut en Sport" kreeg voor haar a.s. Internationale tentoonstelling een zilveren medaille van de Koningin-moeder, als eere-prijs. TWEE MEISJES OVERREDEN. Bij het uitgaan van de school, is door het plotseling oversteken van den weg het 7- jarig dochtertje van den heer Van Ek te Nieuw-Lekkerland door een bestelauto van een broodbakker overreden en onmiddellijk gedood. Het zesjarig dochtertje van den heer v. d. Graaf, dat bij haar was, werd eveneens overreden, en is in levensgevaarlijken toe stand een huis binnengedragen, meldt de Tel. De politie, die een onderzoek instelde omtrent den toestand van den wagen, heeft geconstateerd, dat alles in orde was. DE VOORBEREIDENDE SCHOLEN. EEN ADRES VAN VOLKSONDERWIJS. De af deeling Haarlem vah Volksonderwijs heeft een adres gezonden aan den Raad, waarin zij te kennen geeft, dat zij heeft ge zien, dat op de agenda voor de eerstvolgende raadszitting voorkomt een voorstel tot het bouwen van een school voor Gewoon Lager Onderwijs aan de IJsselstraat. De afdeeling heeft reeds in Juni 1930 aan den Raad o.m. verzocht over te gaan tot het bouwen van een Gemeentelijke School voor Voorbereidend Onderwijs. Zij meent, dat, gezien de indertijd overgelegde lijsten met handteekeningen bij het adres van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, er groote behoefte bestaat aan een school voor Voorbereidend Onderwijs ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Reeds meer malen heeft de afaeeling aan den Raad ver zocht in a 1 ie stadsgedeelten Voorbereidende Scholen te stichten, het eerst in 1925. Daar om dringt zij nogmaals ernstig bij den Raad aan tot het bouwen van een voorbereidende school, nu in aansluiting aan den bouw van een school voor Gewoon Lager Onderwijs aan de IJsselstraat. Het adres is geteekend door voorzitter en secretaris der afdeeling Mr. L. G. van Dam en E. Geerts Wzn. NIEUWS UIT INDIE. VREUGDE BIJ INDISCHE NATIONALISTEN. STUDIEREIS VAN SOEKARNO? Aneta seint uit Batavia: Het bericht omtrent de ver'eening van gratie aan ir. Soekarno is in de kringen der Inheemsche beweging met veel vreugde ont vangen. Plannen werden gemaakt om hem feestelijk te verwelkomen. Een deel der pers is vol lof voor de Regeering. terwijl een ander deel het besluit toeschrijft aan socia- listischen invloed. De Bintang Timoer drukt een vetgedrukien oproep aan de nationalisten af, om gelden bij een te brengen teneinde ir. Soekarno in staat te steden om na expiratie van zijn straf een studiereis naar Europa te maken via Britsch- Indïë. Egypte en Turkije om vervolgens via Amerika, Japan. China en de Philippijnen naar Ned.-Indië terug te keeren. UIT DE PERS. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) Geuniformde predikanten. Wij lezen in de Avondpost: Eén van onze leger-predikanten heeft de onsmakelijke gedachte gehad en uitge voerd om in uniform op den kansel te verschijnen en aldus een gewone kerkelijke godsdienstoefening te leiden. Gelukkig dat daartegen ook van ortho- dix-geloovige zijde geprotesteerd is. Bij dit protest sluiten wij ons aan, te meer waar wij in het gebeurde weinig anders kun nen zien dan een demonstratie. Wij hebben ons altijd afgevraagd, waarom het noodig is geweest aan de leger-predikanten unifor men te verschaffen en menschen, die met het oog op hun beroep wettelijk van den krijgsdienst zijn vrijgesteld, plotseling zot majoor te bombardeeren. Waarom moet het christendom verkondigd worden in de mili taire tenue? Oorlog en christendom zijn elkanders venijnige tegenstelling; zij vloe ken met elkander. Maar goed, het is gebeurd. Wanneer nu echter zoo'n predikant in het bedehuis op den kansel verschijnt, niet in toga, maar in uniform, dan kunnen wij ons levendig voorstellen dat het velen te mach tig wordt. Wij hebben ook altijd een sterk innerlijk verzet gevoeld wanneer wij vernamen dat kerken gebezigd werden voor landstorm-da gen en militaire herdenkingen. Ook dit komt niet te p.°~ Conclusie? Dat wij ons wat meer rekenschap moeten ge ven van de gedachte der (internationale) ontwapening. Wij kunnen er niet eenzijdig toe overgaan. Maar de geest der ontwape ning moet ons beheerschen en doordringen. En dat kan wel. SCHEEPVAARTBERICHTEN Cottica 9 8 u.. v. W.-Indië te Amsterdam, verwacht, 8 n.m. te IJmuiden aangekomen. Grootendijk p. 8 17 u. 20 m., Lizard, New Orleans naar Rotterdam. Kcdoe 8 n.m. te Rotterdam v. Hamburg. Klipfontein v. Amsterdam naar Rotterdam 8 n.m. v. IJmuiden. Nieuwkerk 6 te Lour Marques v. Rotterdam Palembattg 8 te Duinkerken, Batavia naar Rotterdam. Poelau Laut, 8 te Havre, Batavia naar Am sterdam. Siantar 8 v. Calcutta n. de Pacifickust via Ned.-Indië. Soemba 8 v. Suez. Amsterdam n. Batavia. Scheldestroom 6 te Spaansch-Guinea. Stuijvesant 7 te Madeira v- Amsterdam, ver trok naar Paramaribo. Tasman 6 v. Port Natal n. Algoabaaf. Waalkerk p. 8 Gibraltar, Beira n. Rotter dam. Tjikembang 7 te Sjanghai. Aludra, 6 te Santos, Buenos Ayres n. R'dam. Alpherat. 7 te Montevideo v. Rotterdam. Burgersdijk. 7 te Pcnang v. Batavia. Dinteldijk 4 te Tacoma, Pacifickust n. Liver pool Southampton Londen Rotterdam. Flora 7 te New-York van W.-Indlë. Irmgard 6 te Rio de Janeiro van Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt p. 7 Gibraltar, Amsterdam n. Batavia. Kedoe 7 17 u. van Hamburg n. Rotterdam. Gennemerland. 6. 16 u. 20 m. 350 mijl van Valentin, Buenos Ayres n. Sligo. Medea 5 te New-York v. W.-Indle. Nias, 6 te Kobe v. Amsterdam. Nieuw Zeeland 7 te Melbourne v. Singapore. Ouderkerk 8 te Rotterdam van Amsterdam. Poelau Laut p. 7 Ouessant, Batavia n. Amsterdam. Patria 8 7 u. te Sabang. R'dam n. Batavia. Sibajak 8 11 u. te Rotterdam v. Batavia. Sierra Cordoba 6 v. Lissabon. Amsterdam n. Z. Amerika. Tjimentcng, 6 v. Soerabaja n. Hongkong. Tjibesar, 7 te en van Macassar. Veendam 7 te New-York v. Bermuda. RADIO-PROCRAMMA DONDERDAG, 10 SEPT. 1931. HILVERSUM, 1875 KL Uitsl. AVRO-uifczjcnding. 8- Gramofoonpl., 10.— Morgenwijding, 10.15 Gramofoonpl.. 10.30 Leaing: 11, Aansluiting met de Zendingskapel Amster dam. Orgelconcert door Fr. Hasselaar, m. m.v, mej. Heljderijk tzang), 12. Kovacs Lajos en zijn orkest. In de pauze: Gramo- foonplaten 2.Zenderverzorging. 2.30 AVROkwartet o.l.v. D .Groeneveld: 4 Zie- kenuur. 5.— Gramofoonpl.. 5.30 Omroepor kest o.l.v. N. Treep, 6.-- Sportpraatje door H. Hollander; 6.30 Omroep orkest (vervolg), 7.— E. G. Kleerekooper,.De piano-studie in de opvoeding. 7.45 Vervolg Omroeporkest. 8.30 Lezing. 9.Gramofoonpl., 10.— Vaz Dlus 10.15 Aansluiting Hotel Brittairnia Vlisslngen. Dansmuziek, door Joh. van Broek en his Boys, 11,15 Gramofoonpl. HUIZEN, 298 M. 8.— K.R.O., 10.— N.CH.V., 11. K.R.O. Daar na N.C.R.V. 88.15 en 1010.15 Gramofoonplaten: 10.15 Ziekend.ien.st. 10.45 Framofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Per- quin; 12.— Politlebcr.. 12.15 Cncert KRO-Trlo o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.45 Gramofoonpl,, 2.- Handwerkcursus. 3.Vrouwenhalfuurtje. 4.— Ziekenuurtje. 5,— Cursus handenarbeid voor de jeugd. 4.45 Harmoniumconcert door Tm Branies. 6.45 Gramfoonpl. 7.Vragcn- halfuurtje. 7.30 Politieber., 7.45 Concert II. Hermann (viool). H. v. d. Horst Jr., (.cello). Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano), 9.— Gramofoonpl., 9.15 V. GleerdLn: „Iets ver de historie van Noord-Brabant". 9.45 Gramofoonpl., 9.15 V. Gleerdin: „Iets yer du historie van Noord-Brabant". 9.45 Gramo foonpl., 10.Vaz Dias. 10.15 Concert door de Philips-Harmonie ol.v. K. v. d. Weyden. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding, 11.05Lezing. 12,20 Orgelsje.l door F. Foort, 1,20 Orkestconcert, 2.20 Gramofoonpl., 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4.50 Concert. Orkest. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Plano-duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 7.10 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Lezing 8.20 Concert. Orkest, M. Heyner (bariton), T. Jon os (te nor), L. Tcrtis (viola), A. Morrison (plano), Koor. 10.— Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Dansmuziek. 11.50 Dansmuziek. 12.20 Televisie. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl12,50 Gramofoonpl., 1,25 Gramofoonpl., 4.50 Concert. 6.50 Gramofoon platen. 8.20 Radlo-Tooneel. 9.50 Concert. Strijkkwartet en Solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl., 10.35 Gramofoonpl., I,25 Orkestconcert, 5.20 Concert. Orkest en colisten. 8.20 Orkestconcert, 9.05 Concert. Or kest en solisten. Daarna; Berichten en tot 11,20 Orkestconcert. 11.20 Dansmuziek (Gra mofoonpl.) KALUNDBORG, 1153 M. 12,25 Orkestconcert. 3.20 Orkesteoncert. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 9.35 Ver volg concert. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. en 338,2 M. 508,5 M.: Orkestconcert, 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.05 Lezing. 9.20 Ver volg concert. 338.2 M.: 5.20 Orkesteoncert. 6.50 Gramo foonpl., 8.20 Concert. 9.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. C.a. 7.— Gramof.pl.. 10.55 Ber., 12,20 Gromof. 1,15 Berichten. 2.20 Gramofoonpl.. 3.20 Lezin gen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Oud- Berlijnsche Dansavond. 9.10 „Dubbele Zelf moord,, spel in 3 acten van L. Anzengrubcr. 10.40 Berichten en vervolgens orkestcon cert. In een der kelders vonden zc een schuilplaats. ,.Dc koning zal ons zeker gevangen nemen," zei kikker Karei. „We hebben hem erg kwaad gemaakt en nu zullen wij streng gestraft worden. Laten we ons verstoppen in deze stccnen potten. Ik zal zien 's nachts wat eten uit de keuken te halen en dan kunnen wij hier rustig leven." Dagen verliepen, /onder dat er nu iets gebeurde. Iedereen was verwonderd dat Tuimeltje en Karei verdwenen waren, maar zc waren al gewend geraakt aan de gekke streken van dc twee vrienden. Toen eindelijk kwam er ccn dag. dat de deur van den kelder open werd gemaakt. Verschillende bedienden verschenen cn haalden dc steen.cn potten naar boven. En Tuimeltje en Karei kropen zoo diep mogelijk in de vazen cn zaten vol span ning te wachten, wat cr zou gebeuren. Toen kikker Karei cn Tuimeltje eens wilden zien waar zd naar toe werden gebracht, ontdekten zc plotseling dat er in dc verte een heele rij kikkers aankwamen, die allemaal emmertjes water droegen. En het duurde niet lang of zc waren bij do steencn potten cn Tuimeltje kroop zoo diep mogelijk naar be neden. want telkens gooiden de kikkers heel koud water cp het hoofd van Tuimeltje cn kikker Karei.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11