IJMUIDEN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1931 UIT DE OMSTREKEN DS. T. A. BAKKER 35 JAAR PREDIKANT. Zondag 13 Septem ber a.s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat ds. T. A. Bakker te 's-Gravenhage als predikant bevestigd werd. Ds Bakker werd 4 Maart 1869 te Veendam geboren, studeerde aan de Theol. School te Kampen tot Juli 1893 en kwam toen als 24-jarig litterarisch student naar de Theol school. De student T. A. Bakker werd in 1893 tot de theologische studiën toegelaten en als |io. 2 in het album studiosorum inge schreven. Ds. Bakker diende de gemeente van 's-Gravendeel vier jaar. In 1900 vertrok hij naar Bunschoten oi^i deze gemeente in 1902 te verwisselen met Maassluis. Op 1 Juli 1906 deed ds. Bakker zijn intrede in Den Haag. Zeventien jaar lang diende ds. Bakker de Haagsche Gemeente en kwam in 1923 naar Sliedrecht, welke gemeente hem slechts zeventien maanden in haar midden mocht hebben. In zijn tegenwoordige gemeente IJmuiden werd hij tegen het einde van 1924 tot predi kant benoemd en Zondag 15 Februari 1925 wercl hij als zoodanig bevestigd. Ds. Bakker is ook zeer nauw verbonden aan de Theol. School te Apeldoorn waaraan hij eerst als curator en thans reeds vele jaren als penningmeester verbonden is. Het zal Ds. Bakker en zijn echtgenoote, die beiden zeer gezien zijn in hunne ge meente. op Zondag 13 September zeker niet aan belangstelling ontbreken. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederlandsche passagiersstoomschip „Cottica" van de K.N.S.M. is Dinsdagavond met passagiers en stukgoederen van West- Indië te IJmuiden aangekomen en opgeva ren naar Amsterdam. Het Spaansche stoomschip „Jata Mendi" met een lading ijzererts van Melilla naar IJmuiden, hetwelk den lsten September van de laadhaven is vertrokken ondervindt door het slechte weer vertraging en wordt eerst a.s. Donderdag aan het Hoogovenbedrijf yerwacht. Het stoomschip „Plitvice" ligt te Almeria in lading en zal binnen enkele dagen van daar vertrekken met een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden. VLIEGERWEDSTRIJD. Door de afdeeling IJmuiden der VARA \vordt op Zaterdagmiddag 26 September a.s. een vliegerwedstrijd gehouden op een terrein nabij de R.HJ3.S. te IJmuiden (O.) Voor dezen wedstrijd, waaraan zoowel meisjes als jongens van 614 jaar kunnen deelnemen, zijn een aantal prijzen beschik baar gesteld. De hoofdprijs valt ten deel aan dien vlieger, welke de mooiste reclame voor de VARA maakt; verder prijzen voor de mooiste groep, de grootste, de verststaande en de hoogst staande. Jongens en meisjes kunnen met hun vlie gers een groep vormen. DE „VULCANUS" ZAL DE „NAUTILUS" VERVANGEN Op het telegram van het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij aan de ministers van defensie en binnenlandsche zaken en landbouw met protest, tegen het onttrekken van den politie- kruiser Nautilus aan het politietoezicht op de Noordzee, heeft de minister van defensie ge antwoord. Terugzending Nautilus ligt niet in mijn voornemen, aangezien Vulcanus volgens vaar plan morgen uit Newcastle naar vischterrein vertrekt. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst ,of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. OPEN BRIEF AAN DE LEER LINGEN VAN DE Z.G.N. CRISIS-CURSUSSEN. Vrienden, Het is, gelet op den opzet van den Direc teur der visscherijschool, uw plicht op te komen voor uw leeraren, die zooals door u zelf werd beweerd en door mij werd gecon stateerd, uw belangen op het oog hebben, d.i.: u in den kortst mogelijken tijd praktisch en theoretisch op te leiden voor een examen als motor-machinist. Een der bladen, dat beïnvloed wordt door den heer Sander, via de IJmuider Federatie, deelt mede, dat er een misverstand bestaat in het „niet mogen varen" met de „Prins Hendrik". Gij allen weet beter. Toont nu dat gij mannen zijt en u niet laat drukken door den directeur der vissche rijschool en door anderen die zeggen: „zoo lang ik leef zal geen Diplomawet in werking komen". Weigert allen les te nemen van de door den Directeur der visscherijschool voor ge- schreven leeraren, ook door leeraressen, die overdag reeds een bestaanszekerheid ver worven hebben. Hetzelfde geldt ook voor de leerlingen van den navigatiecursus, waarvan de leeraar Zaterdag a.s. ontslag krijgt, omdat er geen voldoende leerlingen zijn. Een zeeman, spe- cieel een visschersman, laat zich niet mili taristisch drillen. Ik ben, dat weet jelui, niet revolutionnair aangelegd, maar dit zeg ik u: „weigert en laat je niet ten gronde richten door iemand die gesteund wordt door menschen die alleen eigen belang behartigen". VAN DER JAGT. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 8/9 Ned., Amazone, Algiers. Ned., Perseus, Kopenhagen. Ned, pantserkruiser, Gruno, Noordzee. Noorsch, Sardinia, Dieppe. Ned. motor. Zeeland, Londen. Engelsch, Winkleich, Buenos-Ayres. Ned., Cotteca, Paramaribo. Noorsch, Oddfar, Archangel. Vertrokken schepen. 8/9 Ned., Cderkerk, Antwerpen. Ned. Opleldingsschoener, Bestevaer, Noordzee. Duitsch, Hecksee, Opswich. Ned. pantserkruiser, Gruno, Noordzee. Duitsch, Huxter, Hamburg. Ned., motor, Eems, Rotterdam. Ned., Rijnstroom, Huil. Duitsch, Astarte, Bremen. Zweedsch, Patria, Rotterdam. Ned., Maasstroom, Leith. Engelsch, Lavewek, Londen. Ned., Klipfontein, Rotterdam. Engelsch, Holmside, Sunderland. VER. VOOR FACULTATIEVE LIJK VERBRANDING Bovengenoemde vereeniging houdt op Don derdag 10 Sept. 1931 een ledenvergadering met introductie in de lunchroom Eynthoven te IJmuiden. Na afhandeling der agenda zal de heer P. J. Klok, vice-voorzitter der afdee ling Amsterdam een causerie houden over: ,Lij kverbranding" BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijkschvischafslag te IJmuiden 12 trawlers. De besommingen waxen: Manden. Tr&wlers. 400 Mary, f 3300, 200 Mies en Truus f 230 Odm f 2900. 320 Derika 7 f 3900. 215 Paris f 3000. 370 Alkmaar f 3900. 205 Peter D f 2400. 475 Libra f 3900. 90 O. C. f 2400. 400 IJsselmond f 4100. 75 Hoop n f 2100. 305 Walrus f 3100. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.85— f 1.25. Griet per 50 K.G. 65—30. Tongen per K.G. 3.202.35. Zetschol per 50 K.G. 57—41. Kleine schol per 50 K.G. 369. Schar per 50 K.G. 7.506. Rog per 20 stuks 4026. Vleet per stuk 7.252.60. Pieterman en poon per 50 K.G. 18—19.50. Groote schelvisch per 50 K.G. 58. Middelschelvisch per 50 K.G. 5443. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 25 18.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 14.505.40. Kabeljauw per 125 K.G. 104—78. Gullen per 50 K.G. 32—4.60. Leng per stuk f 1.400.60. Heilbot per K.G. 2.20—1.80. Wijting per 50 K.G. 5.103.20. Koolvisch per stuk 1.100.30. Makreel per 50 K.G. 11.50—7. Versche haring per kist 4.3Ö. VELSEN RAADSVERGADERING. Dinsdagavond werd een vergadering van den gemeenteraad gehouden. Afwezig was Mr. A. v. d. Flier. De voorzitter stelt de verkiezing van een vierden wethouder aan de orde. Verkiezing van een 4en wethouder. De heer Visser CSDA.P.) zegt, in verband met het niet aannemen van zijn benoeming tot wethouder, dat hij deze benoeming in beraad heeft gehouden op verzoek van zijn fractie, die hier bij gedreven werd door groote verantwoordelijkheid. Door de fractie is nader overleg gepleegd met de besturen der orga nisaties, wat een ledenvergadering van de Federatie der S.D.A.P. tot gevolg had. Deze vergadering sprak als haar meening uit, dat de samenstelling van het College geen voldoende waarborgen zou bieden voor een politiek als door den Sociaal-Democraten wordt voorgesteaan en het daarom niet ge- wenscht is van zoo'n college deel uit te maken. Verder zegt spr., dat voor de SD.A.P- fractie nog twee wegen open staan, n.l. zich van stemming te onthouden en aan de 19 raadsleden welke het eens zijn geworden om trent de bezetting van de eerste drie zetels, ook de bezetting van den vierden zetel over te laten, of haar stem uit te brengen op den heer Bosman (Vrijzinnig Democraat, om daarmede een poging te doen om te verhin deren, dat voor de 4de zetel een lid der AR.- fractie benoemd zal worden, zooals naar spr. ter oore kwam, de bedoeling der rechtsche fractie is. Na rijp beraad heeft de S, D. A. P.-fractie besloten zich van stemming te onthouden. De heer Van Woensel (communist) critiseert de houding van de S.D.A.P. bij deze wethoudersverkiezing. Hij meent de arbeiders te moeten waarschuwen tegen de politiek der S.D.A.P., ook al gaat deze partij nu in de oppositie, zal zij tooh het proletariaat be letten zich te bevrijden van het juk dei- kapitalistische uitbuiting. Aan de orde is thans de verkiezing van een vierden wethouder. Op den heer Homburg (A.R.) worden 10 stemmen uitgebracht en 6 op den heer Bos man (V.D.) De heer HombuTg (A.R.) deelt mede met zijn fractie-genoot van meening te zijn, af gezien van het feit, dat zij de verkiezing van drie rechtsche wethouders op zichzelf reeds in het belang der gemeente achten en gelet op het bedanken van den heer Visser, als I een gevolg van het besluit yan de Federatie I der S.DA.P., dat de verkiezing van een der- 1 den wethouder uit de rechtsche groepen nu temeer alleszins gerechtvaardigd moet worden geacht en ook op zeer goede gronden ver dedigbaar is. Zou aan dezen vierden zetel het wethou derschap van sociale aangelegenheden ver bonden zijn, dan behoeft dat voor onze par tij, zonder deze taak maar eenigszins te on derschatten, geen bezwaar op te leveren, daar de fractie op het standpunt staat, dat de be hartiging van dezen tak van gemeentedienst bij de Anti-Revolutionnairen In even toege wijde en veilige handen is, als bij welke an dere partij ook. Lettende evenwel op de moeilijkheden, die uit de aanvaarding van een derden rechtschen wethouderszetel voor het College van B. en W. in zijn geheel dreigen te ontstaan, en voor op stellende, dat bovenal op het gemeentebe lang gelet moet worden, zijn wij bereid als nog aan een andere mogelijke oplossing mede te werken door voor de benoeming te bedan ken. Bij de volgende stemming worden uitge bracht op den heer Bosma (V.D.) 17 stem men, van Woensel (Communist) 1 en 7 blan co, zoodat de heer Bosman gekozen is. De heer Bosman verklaart de benoeming te aanvaarden. De heer Vermeulen (AR.) merkt op dat nu in de samenstelling der commissies een verandering komt en dat een onderling overleg nog wel gewenscht is. De Voorzitter schorst daarom de ver gadering voor een kwajtier. Benoeming commissies. Nadat de Voorzitter de vergadering heropend heeft wordt overgegaan tot het be noemen van verschillende commissies. De heer Visser (S.D.A.P.) merkt op dat een der gekozen raadsleden nog geen zitting kan nemen. Er zijn bezwaren om dit lid te benoemen in de commissie voor Openbare Werken. In andere gemeenten is dit wel het geval, zegt spr. Er zijn 53 zetels te bezetten. Dat beteekent dat de S.D.A.P.-fractie recht heeft op 16 zetels en als zij in enkele com missies twee zetels krijgt, komt zij niet aan het getal. Spreker vraagt de commissie voor Openbare Werken voorloopig uit vijf leden te laten be staan, waarmede de fractie der S.D.AP. ge noegen kan nemen en dan een raadslid te kiezen in plaats van den heer Hennink. De Voorzitter zegt dat de bedoelde gemeenten onwettig hebben gehandeld, doch hij wil den heer Visser wel ter wille zijn en den raad verzoeken een ander lid 'der S. D. A. P. te kiezen, om zoodoende later te wisselen. De heer Vermeulen (A.R,) deelt mede dat uit de stemming wel zal blijken of de Raad hiermede genoegen neemt. De commissies worden als volgt samenge steld De commissie van bijstand ln het beheer der openbare werken: 1. W. van Heyst, 2. C. P. J. Maas, 3. E. Luykman. 4. P. Vermeulen, 5. J. A. Dalmeyer. 6. A. ten Broeke. De commissie van bijstand in het beheer der gemeente-flnanciën: 1. A. ten Broeke, 2. H. Homburg, 3. W. F. Visser, 4. J. Zwanen-' burg. De commissie van bijstand in het beheer van gas en water: 1. J. P. Handgraaf, 2. J. E. Heykoop, 3. J. Stark, 4. C. van der Steen. J. v. d. Veer. De heer D a 1 m e ij e r (groep Schilling) dient het schriftelijk voorstel tot uitbrei ding van de commissie tot bijstand voor de Financiën in. De commissie van bijstand voor onderwijs zaken 1. Mr. A. v. d. Flier. 2, J. E. Heykoop, 3. W. J. F. Lourent, 4. A. ten Broeke, 5. C. Diepen- daal. De commissie van bijstand voor Velserbeek en plantsoenen: l. J. P. Handgraaf, 2. F. P. Vermeulen, 3. W. van Heyst. De commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving: 1. P. van Zutphen, 2. A. de Waal, 3. C. v. d. Steen, 4. Mr. A. v. d. Flier, 5. J. Zwanenburg. Drie leden en twee plaatsvervangende leden van de reclame-commissie inzake vergun ningsrecht: 1, J. Zwanenburg, 2. P. H. van Rummelen, 3.' H. Homburg. Plaatsvervangende leden: 1. C. v. d. Steen. 2. W. F. Visser. Twee leden der commissie van overleg voor ambtenaren: 1. A. ten Broeke, 2. J. E. Hey koop. Twee leden der commissie van overleg voor de werklieden: 1. C, P. J. Maas 2. W. F. Vis ser. Twee leden der commissie van overleg voor de politie: 1. J. v. d. Veer. 2. C. v. d. Steen. Twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidson derwijs in Kennemerland: K. H. Tusenius en na loting met den heer Sluyters (C.H.), W. J. F. Laurent. Op voorstel van den Voorzitter wordt met het kiezen der commissies ad hoe voor de nazorg van volwassenen, voor de stichting van een volkshuis en voor de stichting van een bad- en zwemiiyichting gewacht tot het voorstel van den heer ten Broeke in behandeling is gekomen, strekkende tot in stelling van een commissie voor sociale aan gelegenheden over te gaan. Tot voorzitter van de eerste afdeeling wordt gekozen den heer K. H. Tusenius (V.B.) en tot plaatsvervangend voorzitter de heer P. Bosman (V.B.) Tot die der tweede afdeeling resp. de heeren J. C. Dunnebier (CJi.) en J. P. Nijssen (R.K.) Verlaging rentc-peroentage. Met de N.V. Maatschappij voor Gemeen te- crediet zijn in 1925 en 1926 door de gemeente Velsen aangegaan twee geldleeningen. oor spronkelijk groot f 270.000 en f 300.000 a 5 pet., waarvan na aflossing in December as. nog resteert respectievelijk f 113.260 en f 213.60. Een van de leeningsvoorwaarden is, dat bij vervroegde aflossing een extra-vergoeding verschuldigd Ss van 1 pet.. Na onderhandelin gen heeft de Maatschappij zich bereid ver klaard, tegen vergoeding van 1 pet., met in gang van l Januari 1932, de rente te ver lagen tot 4 12 pet. B. en W. stellen voor, aldus te beslui ten. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen terwijl de heer Van Woen sel (communist) wil geacht worden te heb ben tegengestemd. Hierna sluit de Voorzitter de vergade ring. DE WERKLOOSHEID Volgens het maandelijksch overzicht van de Arbeidsbeurs stonden aldaar over de maand Augustus 622 werkloozen ingeschreven tegen 631 in de voorgaande week. De metaalbewerkers liepen met 8 omhoog, doch bij de bouwvakarbeiders was een kleine vermindering te constateeren n.l. van 215 naar 199. De werkloosheid bij de kantoorbedienden beweegt zich ook in stijgende lijn n.l. van 42 op 45. Het aantal ingeschreven losse- of fabrieks arbeiders is van 213 gedaald op 209. LOCO-BURGEMEESTER In de vergadering van het College van B. en W. werd als loco-burgemeestcr aangewe zen de heer J. C. Dunnebier (C.-H.) VERDEELING DER WETHOUDERS- FUNCTIES In de vergadering van het college van B. en W. werden de functies als volgt verdeeld: Wethouder J. C. Dunnebier, Openbare Werken. Wethouder J. p. Nijssen, Financiën, Park en Plantsoen. Wethouder K. H. Tusenius, Onderwijs, Gas en Water en Brandweer, Wethouder p. Bosman, Sociale zaken, school voeding en schoolkleeding. IIET RAADSLIDMAATSCHAP VAN DEN HEER II. HENNINK De heer Hennink deelt ons mede, dat het in zijn bedoeling ligt. in den loop dezer week voorloopig als raadslid te bedanken, teneinde te voorkomen dat de sterkte der S. D. A- P. nog langer verzwakt blijft. Door dit bedan ken kan zij op de normale sterkte gebracht worden. Dit beteekent geenszins, dat de heer Hen nink zijn gevolgde gedragslijn in dezen staakt. DE NIEUWE WETHOUDER. P. Bosman. De heer P. Bosman werd 25 October 1870 te Hoofddorp geboren. In 1885 nam hij als licht matroos in dienst bij de Kon. Ned. Marine; hij verliet als bootsman den dienst in 1907. Na eenigen tijd rust kwam hij in 1911 als be ambte bij den Rijks-Waterstaat, waar hij thans als opzichter werkzaam is. In 1917 kwam hij voor het eerst als vrijzinnig demo craat in den raad, hij werd toen gekozen in de vacature-R. de Boer. Bij het inwerking treden der evenredige vertegenwoordiging, stond de heer Bosman zijn plaats af aan wijlen Dr. Hesselinga. In 1923 werd hij opnieuw voor den vrljzlnnig- democratischen bond gekozen, daarna zag hij zijn mandaat telkens vernieuwd. De nieuwe wethouder is voorzitter van vereeniging „Eendracht maakt macht" van het personeel van den Rijks-Waterstaat, afd. Noordzee-kanaal. Verder zit hij in verschil lende raadscommissies, o.a. de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, de commissie van overleg voor de politie, dc commissie ad hoe welke een onderzoek zal in stellen op welke wijze voor de gemeente Vel sen het best de nazorg voor volwassenen ter hand zou zunnen worden genomen e:i de commissie ad hoe welke de mogelijkheid zal onderzoeken van de stichting van een volks huls en ten slotte de commissie ad hoe tot onderzoek naar de mogelijkheid van üc stich ting van een bad- en zweminrichting. In het College van B. en W. zal hij zoo goed als zeker de portefeuille voor sociale zaken toegewezen krijgen. Wanneer het voorstel van de Chr. Historische raadsfractie, om een commissie van bijstand voor sociale zrken te benoemen, wordt aangenomen, zal hij mis schien gemakkelijker werken dan ijn voor ganger, wijlen den heer D. F. G. Schilling, daar er dan een voortdurend contact met de commissie en dus met de verschillende groe pen uit den Raad zal zijn. BEVERWIJK ESPERANTO-CURSUS. Evenals het vorige jaar zullen ook in dezen winter weer cursussen in Esperanto worden georganiseerd. De cursus vangt aan in Octo ber en zal in Maart 1932 eindigen. De lessen zullen worden gegeven in een der gemeentescholen. YVERKLOOZENZORG. Ingevolge de opdracht van de Algemeene bestuursvergadering heeft de Beverwijksche Best.uurdersbond aan den gemeenteraad een adres gezonden, waarin met het oog op het groot aantal te verwachten werkloozen wordt aangedrongen op werkverruiming, o.a. dooi over te gaan tot den bouw van arbeiders woningen. het uitvoeren van rioleeringswer- ken, havenwerken, parkaanleg enz. en op het beramen van middelen, om aan werkloozen gelegenheid tot ontspanning en ontwikkeling te geven. o.a. door het beschikbaar stellen van localiteiten, leermiddelen en onderwijs krachten. Het adres, dat vergezeld gaat ^an een toelichting, is eveneens gezonden aan den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin. V.A.R.A.-TOONEELFONDS. Dinsdagavond vergaderde het V.A R.A.-too- neelfonds, opgericht op initiatief van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling en de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. De voorzitter, de heer A. J. van Groningen, deel de mede, dat het fonds reeds 360 contribuee- rende leden telt, dank zij de in het vorig seizoen gegeven ..Heijermans-avond", waar op het Groot Volkstooneel drie één-acters van dezen dramaturg opvoerde. Het huishoudelijk reglement werd vastge steld. Wegens den snellen groei van het fonds werd het bestuur met drie leden uit gebreid, waarvoor werden gekozen de heeren Busman, Goppel en Comis. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de hee ren A. Achterhof, G. Faber en H. Retel. Betreffende de te geven tooneelavonden werd medegedeeld, dat op 13 October voor de leden een opvoering zal worden gegeven van A. M. de Jong's „Frank Yan Weael's roem ruchto jaren" door het Groot Volkstooneel, voor een tweede voorstelling is het bestuur in onderhandeling getreden omtrent een op voering van ..Glück auf!" van Herman He ij er mans, terwijl betreffende de derde en laatste tooneelavond zal worden afgewacht, wat het Groot Volkstooneel nog op het repertoire zal nemen. CONCERT. De Beverwljksche Harmonickapel gaf Woens dagavond wederom een concert :n de gemeen telijke muziektent op het C. H. Mocnspieln. Hoewel het concert plotseling werd vastge steld, zonder daaraan de gebruikelijke publi citeit te geven, heeft een talrijk publiek van de uitvoering genoten. De Harmonickapel voerde onder leiding van haar dirigent den heer H .W. Hofmeester een op voortreffelijke wijze gevarieerd programma uit, dat blijkens het herhaald applaus wel inden smaak viel. Als gewoonlijk paste het publiek zich weer schitter end bij de gewone ordemaatregelen aan. zoodat de muziekliefhebbers ongestoord konden luisteren. Onder de toehoorders be vond zich ook burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Llnschoten, die het concert ge deeltelijk bijwoonde. HEEMSTEDE VERGADERING KRUIS VER BOND ST. JOSEF-MARLAVEREENIG ING. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond een vrij goed bezochte gecombineerde ledenvergadering in de Jongenszaal van het Patronaatsgebouw. Voorzitter J. Verzijlbergen opent op de ge bruikelijke wijze, en spreekt den wensch uit, dat het nieuwe seizoen zeer vruchtbaar mo ge worden, waarvoor hij aller medewerking verzocht. Mededeellngen volgen, betrekking hebben de op de opstellenwedstrijden en den wed strijd in het aanwerven van nieuwe leden, waarvoor de voorzitter aller aandacht vraagt. Uitvoerige besprekingen volgden, betref fende de jaarlij ksche processie naar Hello. Als datum daarvoor werd vastgesteld Zon dag 20 Sept. a.s. De reis zal gaan per autobus. Hiervoor gaven zich reeds 18 leden op, ter wijl de gelegenheid nog openblijft, waarvoor men zich spoedig aanmelden bij den secr. H. van den Berg. Eikenlaan 44. Behoudens toestemming van B en W. zal de jaarlijksche verkoop der Sabriëtas-bloem plaats heboen op Zaterdag 26 Sept. Na uitvoerige verslagen der gehouden jaarvergaderingen van het Dioc. Krulsver- bond en Mariavereeniglng sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering op de gebruike lijke wijze. CHRIST. GEMENGD KOOR SURSUM CORDA. Naar men ons mededeelt, is de heer Nico Hoogerwerf benoemd tot directeur van het Christelijk Gemengd koor Sursum Corda. Hij heeft deze benoeming aanvaard. Binnen korten tijd zal een oratorium met orkest worden uitgevoerd. LISSE LOCO-BURGEMEESTER. B. en W. dezer gemeente hebben tot waar nemend Burgemeester dezer gemeente aan gewezen den heer G. Tromp. HAARLEMMERMEER AUTO VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG VERBRAND. Dinsdagnacht is op den Hoofdweg nabij de Lijnden in Haarlemmermeer een luxe-auto in brand geraakt en geheel door hot vuur vernield. Uit het door de politie ingesteld on derzoek bleek dat de auto afkomstig was van den heer B. te Amsterdam en aldaar was ontvreemd. MARKTNIEUWS COöP. CENTRALE EÏERVEILING. Purmerend, 8 Sept. 1931. Afdeeling eieren: Aanvoer 39412 Eendeieren prijs 4.20 a 4.50. 89745 Kippeneieren 70 80 K.G. 6.80 a 7.30. 65 66 K.G. f 6a/ 6.40. 63/64 K.G. 5.90 a 6.20. 60 62 K.G. 5.60 a 6. 58'59 5.40 a 5.80 56'57 5.20 a 5.D0. 53/55 4.60 a 4.80. 45 49 3a 4.30. Afdeeling pluimvee: Oude kippen 0.65 a 1.55 per stuk. Oude hanen 1, a 1.50 per stuk. Jonge Hanen 0.35 a f 1.35 per stuk. Kilo prijs Oude kippen 0.50 a 0.62. Kilo prijs Johge hanen 0.60 a 0.80. FRYSK SELSKIP „GYSBERT JAPICX". De Friesche vereeniging „Gysbert Japicx", hier ter stede opgericht op 22 Dec. 1897, zal op 15 Sept. haar eerste vergadering van dit Jaar houden in de Gemeentelijke Concertzaal. Op die bijeenkomst wordt een programma af gehandeld, bestaande uit voordrachten van mevr. Bijlsma en de heeren dr. Schepers en S. Mets. het zingen van Friesche liederen cioor het Friesche Zangkooor onder leiding van den heer B Elskamp, en een satirische schets in 1 bedrijf „Potfortarre". BURCERLIJKE STAND HEEMSTEDE Ondertrouwd: H. J. de Kort—H. A. E. Verster. Bevallen: A. J. Zwarter—Vosse, z.: H. M. Goudzwaard—van Eekeren. z.; A. André dc la Porte—Van Dam, z.; J. de Haan Van Diggele, d. BENNEBROEK. Ondertrouwd: J. Hassels en Wllhelmlna Jacoba Tjooltlnk. Bevallen: J. M. van der Meyvan Won deren, d. Geboorten: J. M. Heykoop-v. d. Plas d., G. Nielen—Zonneveld d., M. P. Ruygvoorn Boon z„ M. Smakman—v. d. Fluit d.i" P. Kos terde Vries d., A. B. Zijlmans—v. d. Koot d. A v d. Velde—Butter b., P. P. r. Leen- houtsMeuldijk z., A. HartendorpSmni z„ C. Bos- v. Dilpen z. Overleden; Adrian us Meyboom 57 j«

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7