BUITENLAND. DE BEZUINIGING IN ENGELAND. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 10 SEPTEMBER 1931 TWEEDE BLAD Donderdag biedt Snowden de voorstellen aan. Belastingverhooging van 70 millioen pond? Het stelsel der directe belastingen gehandhaafd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Het Erxgelsche kabinet kwam Woensdag bijeen om de nieuwe begrootingsvoorstellen definitief te formuleeren. De kanselier van de schatkist Snowden zal Donderdagmiddag een rede, welke ee'n uur zal duren, de voor stellen aan het Lagerhuis voorleggen, waar na de politieke besprekingen zullen worden voortgezet. De Britsehe pers meent te weten, dat de Kanselier van de Schatkist het La gerhuis belastingvoorstellen zal voorleggen, welke 60 tot 70 millioen pd.st. meer zullen opbrengen. Principieel zal Snowden, wellicht met uitzondering op de hooge inkomens, aan het tegenwoordig stelsel der directe belastin gen vasthouden. Voorts vermoeden de Lon- densohe bladen dat de tabaksbelasting, als mede de bier-, suiker en theeaccijns zullen worden verhoogd, terwijl tevens verwacht wordt, dat de belasting op de vermakelijk heden als theater en hondenrennen alsmede de radiobij dragen zullen worden verhoogd. Baldwin, diende als leider van het Lager Huis resoluties in waarbij de regeering ge machtigd wordt het Lagerhuis voor den ver deren duur der zitting ter beschikking te houden. Lees Smith de voormalige minister van Onderwijs verzette zich tegen deze resolutie welke eerst 308 tegen 215 stemmen haalde en vervolgens zonder stemming werd aange nomen. In de Woensdagmorgegn gehouden kabi netszitting wei-den de begrootingsvoorstellen voor de laatste maal besproken. Engeland. Botsing tusschen politie en werkloozen. Een werkloozen deputatie, die Woensdag ochtend toegang eischte tot het Vakvereeni- gingscongres, zag zich niet toegelaten. Dien tengevolge kwam het tot een botsing met de politie, waarbij schoten werden gewisseld. De leider der deputatie is daarbij gedood. De Tel. meldt nog: Voor het parlementsgebouw en op ver scheiden andere punten in de city hebben Dinsdagavond relletjes plaats gehad, en wel met name in de omgeving van de Cenotaaf. De bereden politie moest hier charges onder nemen en eehige personen arresteeren, die het verkeer belemmerden en de politie hin derden. Voor het Parlementsgebouw hebben door communisten uitgelokte relletjes plaats ge vonden. Ongeveer 1000 politie-agenten waren opgeroepen om de wanordelijkheden te be strijden, die tot laat in den nacht voortduur den. Vijftig man bereden politie, geassisteerd door een paar honderd agenten te voet, voer den een charge uit om de ongeveer 3000 de monstranten uiteen te jagen, waarbij 17 per sonen werden gearresteerd. Een der gearres teerden had getracht een agent van zijn paard te trekken, terwijl enkele anderen in een handgemeen met de politie waren ge wikkeld. Nadat de bereden politie de hoofd groep der demonstranten uiteen had gejaagd Werden voor het eerst de nieuwe politie auto's te hulp geroepen. Tien dezer wagens, elk met vier agehten bemand, bleven over het plein voor het parlement rijden om nieu we ongeregeldheden te voorkomen. De demonstraties, welke waren voorbereid en werden uitgevoerd door de communisti sche partij en door-de nationale werkloozen- beweging, waren reeds eerder op den dag begonnen achter het British Museum. Hier werd de menigte toegesproken door enkele leiders die de toehoorders aanspoorden ge zamenlijk naar Westminster op te marchee- ren. Dit werd echter door de politie verhin derd, waarna de demonstranten door hun leiders werden aangespoord, zich weer voor het Lagerhuis te verzamelen. Om acht uur hedenavond bevond zich daar ongeveer eeh menigte van 3000 man. De po litie trachtte de menigte zonder geweld tot doorloopen aan te manen, doch de demon- tranten begonnen daarop, met de roode ba nier omhoog en aangespoord door een man met een grooten luidspreker, de „Internatio nale" en de „Roode vlag" te zingen. Nadat alle pogingen om de menschen op kalme wijze uiteen te doen gaan, waren mislukt, ging de politie over tot het uitvoeren van een charge. Gedurende den geheelen avond bleef het onrustig. De taak van de politie werd nog zeer bemoeilijkt door de groote ge tallen nieuwsgierigen, die naar de illumina tie waren komen kijken en nu aangetrokken werden door de heropening van'het parle ment en de ongeregeldheden voor het ge- boirw. Eenige personen, die tusschen de de monstranten waren geraakt, werden neer geslagen en licht gewond. Drie hunner moesten naar het tegenover het parlements gebouw liggende Westminster Hospital wor den vervoerd. Loonsverlagingen in Britsehe gemeenten Het voornemen der Britsehe regeering om over de geheele linie bezuinigingen in te voe ren, wordt thans door de groote steden over genomen. De stad Plymouth heeft besloten de salarissen en loonen van het gemeente- personeel te verlagen. Over den omvang der verlaging wordt overleg gepleegd tusschen de stad en de vertegenwoordigers van het personeel. Het gemeentebestuur van Cardiff heeft besloten voordat nieuwe openbare werken worden uitgevoerd, een nieuw besluit van den gemeenteraad te vragen. u yerder wordt gemeld, dat de salarissen bij de politie te Londen waarschijnlijk met 12 1,2 pet. en de loonen van de arbeiders en beambten van het ministerie van Oorlog met ongeveer 10 pet. zullen worden verminderd. Roemenië. Politieke crisis in Roemenië? Uit Boekarest wordt gemeld: In een rede, uitgesproken voor de leiders der liberale partij, heeft oud-minister Duca den binnenlandschen politieken toestand van Roemenië buitengewoon ernstig ge noemd. De huidige regeering heeft in alle opzichten gefaald. De liberale partij kan niet langer in de oppositie blijven, doch zij kan in geen geval aan de tegenwoordige regeering deelnemen. Het blad ,Rdeveru!' zegt, dat ondanks alle dementi's, Jorga nog einde dezer week zal aftreden. Oostenrijk. Geen onmiddellijk crediet? In een bericht uit Genève dementeert Ha- wag de geruchten, volgens welke voor Oos tenrijk een nieuw crediet onmiddellijk zou worden geopend. Iedere aanvullend crediet aan Oostenrijk is afhankelijk fin het resul taat van het onderzoek dat ter plaatse zal worden ingesteld onder leiding van den plaatsvervangenden algemeenen secretaris van den Volkenbond. Avenol naar de Oosten- rij ksche financiën. De Fransche minister van Financiën heeft in den loop van deze volkenbondsvergade ring geen credietonderhandelingen met eeni- gen staat aangeknoopt. Miklas candidaat voor het Bondspresidentschap. De partijraad der Christelijk-Socialen heeft beraadslaagd inzake de a.s. verkiezingen voor het Bondspresidentschap. Als candidaat hier voor stelt de partijraad den tegenwoordigen president W. Miklas. Opmerkenswaardig is, dat het hier in de eerste plaats ging tusschen Miklas en Dr. Seipel voor een candidatuur van Bondspresident. De beslissing schijnt met groote meerderheid te zijn uitgevallen ten gunste van Miklas. Tenslotte kan worden op gemerkt, dat men een candidaat gekozen heeft, waarop een compromis met de andere meerderheidspartijen mogelijk is. Genève. Japan en de ontwapenings- idée. Woensdag voerde op de Volkenbondsverga dering o.m. het woord de gedelegeerde van Japan, Yoshisawa die, evenals minister Bee la erts, het ontwapeningsvoorstel en de economische crisis behandelde. Volgens de N.R.C. waren de uitingen van den Japanschen gedelegeerde verre van be moedigend. Hij sprak een woord van hulde aan de voorbereidingscommissie Loudon voor de ontwapeningsconferentie, die naar hij meende haai- taak schitterend volbracht heeft. Aan haar is te danken, dat volgend jaar een ontwapeningsconferentie zal worden gehouden De Japansche regeering hoopt ernstig, dat men tot een rechtvaardig accoord over ver men. De gedelegeerde herinnerde aan de mindering van bewapening zal kunnen ko- loyale medewerking van Japan aan de vloot- conferenties van Washington, Genève en'Lon den. Op het gebied der bewapening te land verklaarde ook de Japansche gedelegeerde zooals ook anderen zich daarop hebben be roemd dat de bewapening van zijn land is verminderd. Japan heeft thans niet meer dan 0.28 pet. der 'bevolking onder de wape nen, terwijl bovendien, doordat Japan niet aan den wereldoorlog te land heeft deelge nomen, het materiaal van het leger verouderd is en niet meer aan de behoefte van na tionale verdediging beantwoordt. De Japan sche regeering zal dus vorostellen aan de ont wapeningsconferentie moeten doen, die met deze feiten en met den bijzonderen toestand van Japan in het Verre Oosten rekening houden, overeenkomstig het reglement van artikel 8 van het Volkenbondsverdrag dat vermindering van bewapennig zoover moet gaan als met nationale veiligheid in over eenstemming is te brengen. Wat de economische crisis betrof, drong hij erop aan, dat de tarieven verlaagd zou den worden. Bij den tegenwoordigen stand van onder linge economische afhankelijkheid der vol ken, heeft iedere tariefverhooging onmid dellijk ernstige gevolgen voor de landen, die nog van het beginsel van den vrijhandel uitgaan. Indien steeds meer staten, die thans nog de liberale handelspolitiek volgen, dit beginsel zouden opgeven, zou dit waar schijnlijk rampzalig zijn voor de geheele in ternationale economie. Hij hoopte, dat de volkenbond alles in hetwerk zal moeten stel len om deze tendenz tegen te gaan. Briand bij Curtius. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Briand heeft Dinsdagavond na het einde van de plenaire vergadering van den Volkenbond een bezoek gebracht aan dr. Curtius. De bespreking gold in de eerste plaats naar verluidt, het a.s. bezoek van de Fran sche ministers aan Berlijn. Grandi's voorstel. Naar uit Washington gemeld wordt, wordt er in het staatsdepartement de nadruk op gelegd, dat de Amerikaansche regeering ieöe- ren stap begroet, die gelijk het voorstel van INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHU1S MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. No. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Grandi klaarblijkelijk bedoelt, de moeilijke Geneefsche onderhandelingen in het volgen de jaar vergemakkelijkt. Een bewapenings rustdag zou de atmosfeer bij de conferentie te Genève aanzienlijk verbeteren on de Amerikaansche regeering verwacht met be langstelling de details van het Italiaansche plan. In de kringen der Italiaansche delegatie staat men ten aanzien van de door Grandi Dinsdag j.l. in de Volkenbondsvergadering Ingediende voorstel inzake een stilstand dei- bewapening tot aan de Ontwapeningscon ferentie op het standpunt, dat in de eerste Plaats moet worden afgewacht, hoe dit voor stel door de andere regeeringen, in het bij zonder door de groote Europeesche mogend heden, zal worden ontvangen. Het ligt niet in de bedoeling, om reeds direct met een practisch voorstel te komen. Beslissend zal zijn, welk standpunt de Ministers van Bui tenlandsche Zaken van Frankrijk en Duitsch- land, alsmede de vertegenwoordiger van de Britsehe Regeering ten aanzien van dit plan zullen innemen. Naar verluidt, zou het in de bedoeling lig gen van de drie Scandinavische landen Zwe den, Noorwegen en Denemarken, om het Italiaansch voorstel in de Ontwapenings commissie van de Volkenbondsvergadering ter sprake te brengen. Dmtscfaland. De Pruisische nood verordening. De „Vossische Zeitung" publiceert een be richt van den Demokratischen Zeitungs- dienst, waarin bijzonderheden gegeven wor den over de a.s. Pruisische nood verordening, waarbij een materieele bezuiniging zal worden doorgevoerd. Een al- gemeene verlaging van salarissen wordt, volgens dit bericht niet overwogen. Daaren tegen verwacht men wel een verlaging van pensioenstoelage e.d. De bezuiniging op de gemeentelijke financiën welke saneerings- maatregelen hoofdzakelijk gebaseerd zijn op de financieele en economische plannen van aen Duitschen Stedendag, zal alle gebieden van het gemeentewezen omvatten, vooral scholen, werkloozensteun, ziekenhuizen e.d. Men zal er naar streven het niveau van het schoolwezen in stand te houden en slechts op die dingen te bezuinigen welke op het huidige oogenblik van drukkende crisis niet noodzakelijk zijn voor de bevolking. Tenslot te zal het program bepalingen bevatten be treffende de bezoldiging der gemeente ambtenaren. De Danatbank. Naar de Berliner Boersenkurier van goed- ingelichte zijde verneemt, is het zeker, flat de Danatbank zal worden gereorganiseerd in een maatschappij op aandeelen. Het aantal leden van den Raad van Bestuur zal bij de reorga nisatie der directie verminderd worden. Dr. Strube heeft zich reeds als directeur terugge trokken. Voorts zullen eenige van de tegen woordige directeuren der Danatbank niet meer in de directie van de nieuwe maat schappij treden. Jakob Goldschmidt zal even wel aanblijven. Voorts is bepaald, dat staats secretaris buiten dienst Bergmann. gevol machtigde van het Rijk bij de Danatbank, eveneens in den Raad van Bestuur zal zijn vertegenwoordigd. BritspTi rlH. Opstandelingen veroordeeld. Te Tharrawaddy in Burma heeft het pro ces plaats gehad tegen 14 leiders der opstan delingen waarbij 1 beklaagde ter dood werd veroordeeld, terwijl 12 andere werden ver oordeeld tot levenslange verbanning. Een beklaagde werd vrijgesproken. Het aantal personen, die amnestie hebben gekregen, bedraagt 5000. DE NAUTILUS TERUG. BIJ SPITSBERGEN. De Tel. verneemt uit Oslo; Dinsdagmiddag om 1 uur is de „Nautilus" te Longyearstown op Spitsbergen aangekomen. Het vaartuig was zwaar gehavend en de verf was er vrij wel geheel af, doch overigens had het zich goed gehouden. De bemanning zag er onbe schrijfelijk vuil uit: allen hadden lange baarden, doch glimlachten en waren over gelukkig, weer in de bewoonde wereld terug te zijn. Hun eerste verzoek was om water, daar hun voorraad reeds eenigen tijd uit geput- was. Nadat zij hun dorst hadden ge- lescht, namen zij een Turksch bad. Hun tocht van Maandag in Zuidelijke richting langs de kust van Spitsbergen was buitengewoon zwaar en verscheiden leden der expeditie waren zeeziek geworden. De bemanning keek er zeer van op, toen zij vernamen, in welke spanning de wereld had verkeerd gedurende de dagen, dat er geen radioberichten van de „Nautilus" waren ont vangen. HET EINDE VAN EEN PSEUDO- GROOTVORSTIN. Zooals men zich wellicht zal herinneren, schrijft het Hbld., verscheen eenige 'aren ge leden te Berlijn een vrouw, Anastasia Tsjaj- kowsky genaamd, die beweerde grootvorstin Anastasia Nikolajewna, een der dochters van Nicolaas n te zijn. Na vele wederwaardig heden is de onbekende (haar werkelijke naam is tot nu toe onbekend gebleven: Tsjaikowsky was de naam van een man. met wien zij be weerde gehuwd te zijn geweest) naar Amerika vertrokken, waar grootvorstin Xenia haar in huls nam. Na eenigen tijd zag deze echter in met een bedriegster te doen te hebben en zij zette Tsjajkowsky het huis uit. Deze werd toen opgenomen door een rijke Amerikaan sche vrouw, die van plan was haar te adop- teeren om op deze. wijze aan „de dochter van keizer Nicolaas Et" een veilig en luxueus be staan te verzekeren. De Amerikaansche over heid deelde echter de opvatting van de goede vrouw niet en besloot de avonturierster uit het land te zetten. Intusschen begon de on- I bekende jonge vrouw zich op een vreemde I wijze te gedragen. Zij eischte, dat iedereen 1 voor haar neerknielde en haar hand kuste, verklaarde, dat alleen de prins van Wales het recht heeft met haar te dansen enz. Het werd steeds duidelijker, dat zij niet- geheel normaal was. Haar geestestoestand werd met den dag ernstiger. Zij beweerde, dat haar vijanden van plan waren haar te vergiftigen en durfde daarom niets eten. Volgens de ..Roejl" werd zij ten slotte in een krankzinnigengesticht opgesloten, waar zij zich ook nu bevindt. De artsen verklaren haar toestand als hopeloos. DE BOSCHBRAND IN ATTICA. De boschbrand in het bosch van Tatoi Is tot staan gebracht, zoo meldt de N.R.Crt., en het presidenteele paleis schijnt voor ver nieling behoedt te zijn. Op de hellingen van den Parnassus woedde de brand Dinsdag nog voort. FRAGONARD HERDACHT De stad Grasse, waar Jean-Honoré Frago- nard in 1732 is geboren, bereidt een herden king van den beroemden schilder en graveur voor. Reeds is een eere-cómité gevormd. EEN MOORDZAAK OPGEHELDERD. NA 25 JAAR. Het mysterie van een moord, die 27 jaar geleden te St. Malo du Bois in de Vendée werd gepleegd, is thans opgehelderd door een op het sterfbed afgelegde bekentenis. In 1904 werd de weduwe Baud in haar woning vermoord gevonden. De verdenking viel op haar zwager Hoewel de aanwijzingen niet voldoende waren voor het indienen van een aanklacht, ging de man toch zoozeer onder den jegens hem gekoesterden argwaan gebukt, dat hij spoe dig daarna overleed. De ware moordenaar echter bleef ongemoeid. Een paar dagen ge leden werd hij ziek en daar hij voelde dat zijn einde naderde, ontbood hij een priester en twee getuigen, daar hij zijn geheim niet in het graf wilde mode nemen. Hij vertelde dat hij in den bewusten nacht het huis was binnengedrongen en de vrouw had vermoord. Sinsdien, zoo vertelde de stervende, was het leven voor hem een hel geweest, 's Nachts kon hij niet slapen, want in de duisternis doemden altijd weer de doodelijk-beangste oogen van zijn slachtoffer voor hem op en hoorde hij weer haar erbarmelijk smeeken. Tevergeefs was hij naar een andere streek vertrokken in de hoop, daar vergeteldheid te zullen vinden. Zeven en twintig jaar lang had hij die dagelijksche marteling verdra gen. Eerst toen hij zekerheid had, niet meer van zijn ziekbed te zullen opstaan, besloot hij de waarheid te zeggen. (Tei.) TRAM IN BRAND. IN TOTAAL 75 PERSONEN GEWOND. Uit Windsor (Ontario) wordt bericht: Een tram waarin zich een groot aantal personen bevonden, die op weg waren naar een sportfeest, is omgeslagen en in brand gevlogen. Politie en brandweer waren on middellijk ter plaatse om hulp te verleenen aan de passagiers, die zich in de brandende puinhoopen van de tramwagens bevonden en met groote moeite slaagde men er in hen te bevrijden. In totaal werden 75 personen gewond, van wie verscheidene ernstig. DE GEVAARLIJKE GIFGASSEN. MEDICUS GEDOOD BIJ EEN PROEFNEMING. Dr. Gilbert Blurton, een medicus te Not tingham, die zich bezighield met proefne mingen op het gebied der gifgassen, is het slachtoffer geworden van zijn experimenten, zoo meldt het Hbld. Toen Maandagavond het dienstmeisje zijn werkkamer betrad om de luiken te slui ten, zag zij den dokter in zijn stoel zitten met een gasmasker voor. Zij verontschul digde zich te zijn binnengekomen, doch had niet geweten dat haar meester zich in de kamer bevond. Deze gaf weliswaar geen antwoord, doch het meisje verwachtte dit ook niet. Toen zij na eenige uren niets hoorde in het vertrek, ging zij naar boven en trof den medicus in precies dezelfde houding aan. Het bleek bij onderzoek dat dr. Blurton dood was. Hij had een nieuw soort gasmasker, dat hij Zondagavond had ontvangen, willen experi menteeren, met het fatale gevolg dat hij zichzelf het leven benam. Dr. Blurton, die slechts negen-en-dertig jaar oud is geworden, had in den oorlog bij de marine gediend. Hij nam aan den slag van Jutland deel op een torpedojager, die tot zinken werd gebracht. Na eenige uren op wrakhout te hebben rondgezwalkt, werd hij door een Nederlandsch visschersvaartuig opgepikt. LANKMOEDIGE POLITIE. AUTOMOBILISTEN KRIJGEN 8 DAGEN VOOR VERBETERING. Te Amsterdam is gecontroleerd of de num merplaten van automobilisten wel voldoen aan de wettelijke voorschriften. Daarbij haalde de agent een biljet met af- scheurbare strook voor den dag. op welk biljet in drukletters in het generaal de zon den van den automobilist beschreven ston den. lezen wij in de Tel. De politieman vul de dan een en ander in en gaf de ingevulde strook aan den overtreder. Hierop staat ver meld de sectie van den dienstdoenden poli- tie-agent, zijn naam en kleedingnummer, verder de letter en het nummer van den auto alsmede de datum waarop het gebrek (dat óok omschreven wordt) geconstateerd wordt. Binnen acht dagen kan de automobilist zich aan het bureau van de verkeerspolitie ver voegen. ten einde daar te toonen, dat hij de nummering in overeenstemming heeft ge bracht met de eischen, welke de wet er aan stelt. In de practijk blijkt, dat een groot aantal borden mede door verkeerde plaat sing of gedeeltelijke onzichtbaarheid tenge volge van bagagedrager, bumper of stoplicht niet aan de eischen voldoet De verkeerspolitie verzamelt al die biljet jes, zoodat precies bekend is wie gewaar schuwd en nalatig gebleven zijn. HOE IS EEN BRIEVENBUS VAN BINNEN? ONVOORZICHTIGE NIEUWSGIERIGHEID. Een meisje van wellicht drie jaar had Woensdagmiddag in de brievenbus op den hoek van de Warmoesstraat en Pijlsteeg te Amsterdam een spiegeltje laten vallen, waar mee het wilde zien hoe de brievenbus er van binnen uitzag. Zij wilde haar kostbaar bezit terug hebben en stak daarvoor haar armpje in de gleuf van de bus. Toen dat gebeurd was, wilde het armpje niet meer terug en zat het als het ware geklonken aan de brieven bus. Natuurlijk kwam er weldra publiek bij, maar niemand wist te helpen. Een der om standers schelde de brandweer op, die over al raad voor weet, maar hier stonden haar handen toch ook wel een beetje onwennig tegenover. Geprobeerd werd de bus met een looper te openen, het slot bood weerstand. Juist zou een boodschap naar het postkan toor gaan toen een beambte langs kwam. die een sleutel had. Toen de deur open was, werd het- armpje van de kleine langzaam teruggeschoven en was het meisje bevrijd. UIT DE STAATSCOURANT. BURGEMEESTERS. Benoemd is tot burgemeester der gemeenten Nunen. Gerwen on Nederwetten jhr. mr. C. T. J. van Rljckevorsel. STAATSBLADEN. Woensdag si afgekondigd het Staatsblad: No. 391. K. B. van 1 September tot rege ling van de vergoeding wegens het gebruik van eigen rijwiel mei hulpmotor bij reizen ten behoeve van het Rijk gedaan. HET GEVAAR VAN REPAREEREN AAN DEN WEG. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam is een automobilist, die bezig was het achter licht van zijn auto te repareeren door een personenauto aangereden, waardoor hij tus schen beide auto's bekneld geraakte. Hij be kwam vermoedelijk een bekkenfractuur en is naar het Tesselschade-Ziekenhuls overge bracht. NACHTELIJKE UCHTSTORING TE AMSTERDAM. Kort voor drie uur ontstond hedennacht in de Gemecnte-Electriciteitsvoorzlenmg te Amsterdam een storing, zoodat de geheele hoofdstad in het donker werd gezet. De juiste aard van de storing kon ons nog niet worden medegedeeld, hoewel deze reeds bekend was. Met man en macht is er aan gewerkt de storing zoo spoedig mogelijk op te heffen. Ongeveer een kwartier na het intreden van de storing was de schade her steld. Het Hbld. heeft later van de G. E. W. vernomen, dat de oorzaak van de storing was: een defect, geworden stroomtransfor- mator. waardoor sluiting ontstond op de rails van het 50.000 volts-onderstation aan de cen trale-Noord. De storing bleef beperkt tot de gemeente Amsterdam. Zij was de grootste die er ooit voorgekomen is. In de zieken huizen behielp men zich met eigen licht installatie. HARDERWIJK 700 JAAR. Te Harderwijk wordt het 700-jarig be staan der stad feestelijk gevierd. De koloniale tentoonstelling. Laffe aanslag op een kameel. Een der attracties op de Koloniale Ten toonstelling te Parijs is Ali, de kameel, die vele bezoekers op zijn rug heeft rondgeleid. Maar voorloopig zal hij dat niet meer kun nen doen. Want op een kwaden morgen is hij in zijn stal gevonden met 7 messteken in zijn lichaam, lezen we in Le Journal. „Hij zal zich er wel doorslaan", zeide de dierenarts. En onderwijl vertelde de oppasser hoe hij, in de vroegte, zijn kameel gevonden had, badend in zijn bloed. „Het moet uit wraak geschied zijn", zeide hij. „En het moet iemand geweest zijn, die in de puntjes de gewoonte der kameelen kent en er dikwijls meer omgegaan heeft. Want anders zou het dier hem nooit zoo dicht hebben laten naderen. Ik heb nog nooit iemand kwaad gedaan, maar als ik den dader vind En zijn blik zei genoeg. AGENDA Heden: DONDERDAG 10 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Concertgebouw: Bouwmeester's Revue „Champagne", 8 uur. Brongebouw: Aquariatentoonstelllng 9 uur v.m.10 uur nam. Blauwe Kruis: Tentoonstelling Filigralne Handwerken 3—6 en 7 10 uur. Palace: „Met Byrd aan de Zuidpool". Op het tooneel: Bel Argay (vroolijke modelleur). 8.15 uur. Luxor Theater: „Export in blond". Tooneel: The Morpha Sisters (Bamboessensatie). 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Skippy". Tooneel: Willy .Schenk Comp. (musical "equilibr. act.) 7 en 915 uur. VRIJDAG 11 SEPTEMBER Concertgebouw: Bouwmeester's Revue „Champagne", 8 uur. Brongebouw: Aquariatentoonstelllng 9 uur v.m.—10 uur nam. Blauwe Kruis: Tentoonstelling Filigralne Handwerken 36 en 710 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaame 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. f'a. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27, tel. 10043.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5