IJMUIDEN BON ONS H. O. V.-CONCERT TE VELSEN HAARLEMS DAGBLAD DONDERDAC 10 SEPTEMBER 1931 UIT DE OMSTREKEN WEER NAAR ZEE. De stoomlogger „Jhr. C. H. van den Dran- öeler", Um. 33, is Woensdag weer naar de iharingvisscherij vertrokken. De „Sumatra" LJni. 253 is in het dok ge plaatst om voor de visseherij klaar gemaakt te worden. De „Beatrice" Um. 118, zal een dezer dagen weer uitvaren. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 9 September: Ned. Venezuela, Barbados. Zweedsch, Jupiter, Londen. Estlandsch, Siro, Sristinested. Ned. Willy, New-Castle. Engelseh, Otterhound, Londen. Deensch, Alice, Bordeaux. Ned. Montferland, Hamburg Vertrokken schepen. 9 September. Engelseh, Saint Brandon, Dieppe. Ned. Real, Batavia Ned. Tiberius, Hamburg. Duitsch Gustav Schindeler, Br alia. Estlandsch, Mall, Rotterdam. Ned. Gouwestroom, Plymouth. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned. Amazone, Hamburg. Ned. Trito, Rotterdam. Duitsch, Hecht, Bremen. Itaiiaansch, Titania, Hoek van Holland. Ned. Trojanus, Rotterdam. Zweedsch, Jupiter, Hernesand. SCIIEEPVAARTNIEUWS. Het passagiersstoomschip „Venezuela" van de K.N.S.M. is Woensdagmorgen met passa giers en stukgoederen van West-Indië te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. Het Joego-Slav. stoomschip „Plitvice"' is met een lading ijzererts van Almeria in Spanje naar het Hoogovenbedrijf, IJmuiden, vertrokken en wordt 1516 deze* aan ge noemd bedrijf verwacht. Het nieuwgebouwde stoomschip „Reael" van de Kon.-Paketvaart Mij., te Amsterdam, Is Woensdagmiddag van Amsterdam naar Batavia vertrokken. Genoemd stoomschip wordt in één der geregelde Indische lijnen van de K.P.M. worden opgenomen. Het motorpassagiersschip „Colombia" van de K.N.S.M. vertrekt a.s. Vrijdag, 11 Septem ber. 's middags 12 uur van Amsterdam en circa half vier van IJmuiden met passagiers en stukgoederen naar West-Indië. WEEKOVERZICHT. Gedurende de week van 3 tot en met 9 September '31 kwamen alhier de navolgende vaartuigen aan den afslag: 63 stoomtrawlers, 5 haring-stoomtrawlers, 1 motor-trawler, 1 stoom haringlogger, 3 motor-haringloggers, 3 motortrawlloggers, 1 stoom-snurrevaadë, 3 Deensche motorkotters en 162 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van 798 tot f 4657. Haring-stoomtrawlers van f 2703 tot f 4666. Motor trawlers f 1389. Stoomharingloggers f 5982. Motor haringloggers f 3837 tot f 6032. Motor trawlloggers van f 687 tot f 1103. Stoom Snurrevaade f 1031. Deensche motorkotters f 556 tot f 1250. Terwijl de kustvisschers totaal f 14256 be- somden. De aanvoer bestond uit pl.m 958500 K.G. trawlvisch, 2054 kisten haring en 1704 kant jes pekelharing. De totaal opbrengst bedroeg f 223688.08. De prijzen waren: Tarbot per 50 K.G. f 95—f 33. Griet per 50 K.G. f 65f 24. Groote tong per K.G. f 3.10f 2.15. Middeltong per K.G. f 3.10—f 1.95. Kleine tong per K.G. f 2.75f 1.90. Groote schol per 50 K.G. f 53i 48. Middel schol per 50 K.G. f 52—f 35. Kleine schol I per 50 K.G. f 57—f 28. Kleine schol II per 50 K.G. f 38—f 2.60. Schar per 50 K.G. f 22—f 4.80. Bot per 50 K.G. f 8—f 3. Rog per 20 stuks f 26f 17. Vleet per stuk f 13f 0.50. Pieterman en kleine poon per 50 K.G. f 19 tot f 4.50 Kleine roode poon per 50 K.G. f 18 50 Kabeljauw per 125 K.G. 25 stuks 1' 108 f 16.50 i 46. Groote gullen per 50 K.G. f 39f 7.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 16f 1.80. Wijting per 50 K.G. f 5 10—f 2.40. Groote schelvisch per 50 K.G. f 51f 40. Groote middel schelvisch per 50 K.G. f 50 f 28.50 Kleine middel schelvisch per 50 K.G. f 25 f 11.50 Kleine schelvisch per 50 KG. f 14f 2J0. Leng per stuk f 4.44f 0.40 Heilbot per K.G. f 2.05—f 1.45. Koolvlsch per Stuk f 1.75f 0.10. Makreel per 5 0K.G. f 17f 4.90. Haring per 50 .K.G. f 9f 2.20. KIESCOLLEGE. Bij de gehouden stemming voor een lid van het kiescollege der Ned. Herv. kerk te IJmui- den-Oost staakten de stemmen tusschen drie candid aten, zoodat Maandag 14 September een herstemming moet plaats vinden. PERSONALIA. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de open bare lagere school F werd benoemd mej. F. van Hoorn. WATERSTAND. Sept. Hoog water Laag water 9 0.16 0.54 8.11 8.43 10 1.20 1,49 9,23 9.46 11 2.08 2.35 10.16 10.35 2.53 3.1Q 11.01 11.22 BESOMMINGEN. Heden waren aan den RijksvJschafslag 9 trawlers en 2 loggers. De besommingen waren: Manden, Trawlers.. 305 John. Brown f 2100. 485 Henriëtbe Jacoba f 4200. 700 Caroline f 5400. 320 Maasmond f 2700. 300 Pooizee f 2900. 430 SchoorI f 3900. 300 Zaanstroom 4 f 3800. 500 Christine Catherina f 4600 65 Maria Elisabeth f 2000. Logers: KW 151 f 1990. KW 65 f 1200. Gisteren vermeldden wij bij de trawlers den naam O.C.; dit moet echter zijn „Oostzee" MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.85—f 1.40 Griet per 50 K.G. f 65f 30. Tongen per K.G. f 3.40—f 2.35 Groote schol per 50 K.G. f 66. Middelschol per 50 KG. f 48f 43. Zetschol per 50 K.G. f 40f 36. Kleine schol per 50 K.G. f 43f 11.50 Vleet per stuk f 4f 3.20. Pieterman en poon per 50 K.G. f 35f 10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 62. Middelschelvisch per 50 K.G. f 48f 43. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 27 f 16.50. Kleine schelvisch per 50 KG. f 16—f 4.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 116f 86. Gullen per 50 K.G. f 32—f 6.50 Leng per stuk f 1.25f 0.75 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 12—f 9. VELSEN BAZAR. Door het bestuur van de Maria-bewaar- school te Velsen was het plan opgevat een bazar te organiseeren ten bate van de in standhouding der school. Dat het plan in stemming heeft ondervonden, bleek uit de groote belangstelling bij de opening. Ds. Swaan van Umuiden, herinnerde aan de spontane medewerking, waardoor gebleken is, dat het voortbestaan der school gewenscht wordt. Verder bracht hij dank aan allen, die mede werking hebben verleent.De bazar zal Don derdag en Vrijdag n.m. van 2lil geopend zijn. Vervolgens namen de genoodigden een kijkje In het rijk versierde lokaal. Veel werk is er van de stands gemaakt. Er zijn manu facturen, parfumerieën, sigaren, bloemen, galanteriën enz. De heer Bouman, de werkmeester van de buitengewoon lagere onderwijsschool, was ook aanwezig om te laten zien, wat op deze school alzoo wordt gemaakt. Op het podium zorgt een firma voor een kopje thee. De sjoelbak, grabbelton en het rad van avontuur ontbraken ook hier niet. Er zal o.a. een verloting gehouden worden van een sprei, een pop enz. HUIS- EN GRONDEIGENAREN. Het congres van den Nederl. Bond van Huis- en Grondeigenaren, dat hier op 23 en 24 September gehouden wordt, zal op den eersten dag des morgens half 12 officieel door het gemeentebestuur ten raadhuize ont vangen worden. VERDEELING WERKZAAMHEDEN COLLEGE B. EN W. De werkzaamheden zijn door het college van B. en W. als volgt verdeeld: Burgemeester: keuringsdienst, geneeskun dige dienst en takken van dienst volgens de wet. Wethouder Dunnebier: openbare werken, relnigings- en ontsmettingsdienst, grond bedrijf. Wethouder Nijssenfinanciën en verificatie, parken en plantsoenen. Wethouder Tusenius: onderwijs, gasbedrijf, waterleiding, brandweer. Wethouder Bosman: sociale aangelegen heden waaronder begrepen volkshuisvesting, schoolvoeding en kleeding. Voorzitters commissiën: Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken: J. C. Dunnebier, Commissie van bijstand voor cbe financiën: J. P. Nijssen. Commissie van bijstand voor gas en water: K. H. Tusenius. Commissie van bijstand voor onderwijs zaken: K. H. Tusenius. Commissie van bijstand voor Velserbeek en de plantsoenen: J. P. Nijssen. Commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving: de Burgemeester. Commissie van overleg voor _de ambtena ren: P. Bosman, pl.v.v. voorzitter: J. P. Nijs sen. Commissie van overleg voor de werklieden: P. Bosman, pl.v.v. voorzitter: J. p. Nijssen. Commissie van bijstand voor de politie: de Burgemeester. SANTPOORT FLORALÏA. Door de afdeeling Santpoort van „Volks onderwijs" waren eendge maanden geleden met medewerking van het onderwijzend per soneel van School F aan de leerlingen dezer school plantjes geraniums en fuchsia's medegegeven met het doel deze door de kinderen te doen opkweeken, teneinde hun mede op deze' wijze liefde tot de natuur bij te brengen. Woensdagmiddag was het de dag. waarop de jeugd proeven van bekwaamheid inzake haar „kweekerskunst" zou afleggen. Te twee uur moesten in school F de planten weer ingeleverd worden. Verreweg het groot ste deel der uitgereikte planten werd nu weer ingeleverd, wat een succes was. Doch bovendien waren er tal van mooie exempla ren bij, die het bewijs leverden, dat ze zorg vuldig waren opgekweekt. Terwijl de deskundige jyry, bestaande uit de heeren Bakker en De Jager, haar taak verrichtte, werd de jeugd op aangename wijze door een goochelaar bezig gehouden en werd ze door „Volksonderwijs" getracteerd. Te drie uur werden belangstellenden tot de „tentoonstelling" toegelaten. De heer Lande- weert, voorzitter der afdeeling, zei dat „Volks onderwijs" dit werk nog nooit ter hand had genomen, doch dat het resultaat voor haar een reden zou zijn om op dezen weg voort te gaan. „Volksonderwijs" was met de prijzen zeker niet karig gewee'st. In de afdeeling „fuch sia's" werden acht en in de afdeeling „gera niums" zeven prijzen toegekend. De uitslag luidt: Fuchsia's: le pr. G. Both, 2e pr. M. Keizer, 3e A. Drijver, 4 F. Godhelp, 5 K. Hoogvorst, 6 Adr. Koning, 7 J. Engelhart, 8 W. Mos. Geraniums: le prijs B. Brundng. 2e pr. J. Jansen, 3 R. Jansen, 4 N. Koning, 5 M. God- help, 6 A. Bauwens, 7 G. Beekman. BEVERWIJK KLEINHANDELARENVEREENIGING „ST PETRUS". In de Woensdagavond in het K.S.A.-ge- bouw gehouden ledenvergadering van de RJK. Kleinhandelarenvereeniging „St. Petrus" werd besloten om met het houden van beursavon- den voort te gaan. Het bestu.ur werd ge machtigd, om die maatregelen te treffen, welke de omstandigheden noodig mochten maken. De heeren N. Duin en J. Baltus wer den aangewezen voor het doen van aankoopen voor de vereeniging. Vervolgens werden mededeelingen gedaan betreffende den stand van zaken van den in koop van bus- en vatgroenten. De geestelijk adviseur rector Th. Boone kamp besprak de aansluiting van de vereeni ging bij de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" en schetste daarvan de beteekenis en de voordeelen. Bij de rondvraag vestigde de geestelijk adviseur de aandacht op het on derzoek van den Keuringsdienst van Waren. Wanneer de leden hierover gegevens verza melen, waaruit vastgesteld kan worden, dat de ondeugdelijke artikelen door den onge- regelden handel worden verkocht, dan kan daaruit een goed argument worden gevonden om de ongeregelde concurrentie te bestrij den. FLOR ALIATENTOONSTELLÏN G Woensdagmiddag werd in het veilinggebouw „Centrum" te Beverwijk de jaarlijksche ten toonstelling gehouden van bloeiende potplan ten, georganiseerd door de Floraliavereeni- ging voor Bevei-wijk en Omstreken. In het voorjaar werden aan de leerlingen der ver schillende onderwijsinrichtingen van Bever wijk, Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin, die daartoe den wensch te kennen gaven, een tweetal stekjes uitgereikt. Voor de eerste maal werd dit jaar voor de prijswinnaars van de vorige tentoonstelling een varensoort be schikbaar gesteld, die meer zorg en kweek- kunst vereischt, terwijl ook aan de jeugdige deelnemers een gedrukte aanwijzing werd verstrekt, hoe de verzorging der uitgereikte planten, moest geschieden. Thans waren 365 opgekweekte planten van de ongeveer 1000 stekjes, die aan 500 leerlingen, verdeeld over 15 scholen werden uitgereikt. Wij drukken liiercnder den bon af, tegen inlevering waarvan abonnés toegangsbewijzen kunnen verkrijgen voor het II. O. V.-conccrt op 21 SEPTEMBER in Hotel „De Prins" tc Vclscn. Wij kunnen onzen abonnés in Velsen, IJmuiden. Beverwijk enz. slechts adviseeren, zich ten spoedigste van toegangsbewijzen voor het concert te voorzien, daar een groote toeloop tc verwachten is. Wij wezen er reeds eerder op. dat dit dc allereerste maal zal zijn, dat het zoo ver dienstelijk orkest der H. O. V. te Velsen een uitvoering geeft. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat dit concert tevens het eerste „binnen"concert zal zijn onder leiding van den nieuwen dirigent Frits Schuurman. Het concert zal te ongeveer 10.15 afgeloopen zijn. Wij vertrouwen, dat onze abonnés dit concert tegen een toegangsprijs, die, naar men begrijpen zal, een financieel offer voor Haarlem's Dagblad bcteekent, zullen waardeeren. voor het verkrijgen van ten hoogste VIER toegangsbewijzen tevens programma's, voor het concert, georganiseerd door Haarlem's Dagblad en uit te voeren door de Haarlemsche Orkest Vereeniging op MAANDAG 21 SEPTEMBER 1931, in Hotel De Prins, te Velsen. TOEGANGSBEWIJZEN tevens programma's, kunnen tegen betaling van 40 ets. per persoon, alles inbegrepen, van VRIJDAG 11 SEPTEMBER, des ochtends 9 uur af, zoo lang de voorraad strekt, worden afgehaald op een der beide navolgende adressen: BIJKANTOOR HAARLEM'S DAGBLAD, Kennemcrlaan 42, te IJmuiden; HOTEL DE PRINS, te Velsen. De voorzitter der FloraJiavereenigmg, de heer Th. Rurtia, wees er in zijn openingswoord op, dat het ingezondene van aanmerkelijk betere kwaliteit was dan vorige jaren, zoodat de bemoeiingen van de Floraliavereeniging om het peil te verheffen, reeds succes hbben. Vele planten dragen het kenmerk op de juiste wijze verzorgd te zijn. De voorzitter verklaarde vervolgens de ten toonstelling voor geopend. De jury, gevormd door de heeren R. Rijs- dorp, K. Steyn en H. v. d. Wel kende de vol gende prijzen toe: O.L. school. Heemskerk: le pr. C. Vermeu len, 2. Nellie Molenaar, 3. Sj. Buis, 3. W. Bak ker. 0. L. school 2, Beverwijk: 2e pr. J. Phi- lipoom, 3. D. J. Nijveldt. Duynwijckschool, Wijk aan Duin: 2. M. v. Duin, 3. A. van Bentheim, 3. A. Toeset. R.K. U.L.O.-school, Kees Delfsweg: 1. Jac. Ooms, 2. A. Weterings, 3. J. H. Langendijk, 3. G. Ros, 3. T. Vermeulen. 01. school Wijk aan Zee: 3. N. Ledder, 3. Betsy de Bie. Christelijke School, Heemskerk: 1. Marie Docter, 2. M. Klein, 3. W. Wentink, 3. M. Bak- kum, 3. J. v. d. Outenaar. O. L. school 3, Beverwijk: 1. J. Leyen, 1. N. Kleijn, 2. A. Mouton, 3. B. Kee, 3. J. Klein, 3. T. Schaap. Christelijke School, Noorderwijkweg: 1. A. Poort, 2. J. W. Bovenschen, 3. K. Steyn, 3. R. Koster. School voor Buitengewoon Lager Onder wijs: 1. D. Boon, 2. C. Steyn, 3. J. Vastenburg, 4. J. v. d. Wel. R.K. Leerschool, Romerkerkweg: 1 J. de Ruyter, 3. A. Schelvisch, 3. H. Butter. O.L. school 1, Beverwijk: 1. M. Meyer, 2. N. Smit. 2. A. Schaap, 3. A. v. d. Voort. R.K. Jongensschool, Galgeweg: 1. K. de Rui ter, 2. A. v. d. Winkel, 3. H. Mul. R.K. Meisjesschool, Galgeweg: 1. A. Relik, 2. Th. Bleeker, 3. S. v. d. Hoorn, 3. M. Castri- cum. R.K. Meisjesschool, Peperstraat: 2. R. Been tjes, 3. R. Krabbe. R.K. Jongensschool, Hobbestraat: 1. W. Ap pel, 2. G. Stam, 3. P. Stam, 3. J. Henneman. De prijzen zullen a.s. Dinsdag in het vei linggebouw „Centrum" worden uitgereikt. DE AANWIJZING ALS LOCO BURGEMEESTER INGETROKKEN Naar wij vernemen heeft de Commissaris van de Koningin het besluit van 1923, waar bij de heer C. A. Zwager tot loco-burgemees ter werd benoemd, ingetrokken omdat de re denen, welke Indertijd tot dit besluit hebben geleid, thans niet meer aanwezig zijn. In 1923 werd namelijk de heer Zwager inplaats van den toenmaligen wethouder J. Eyking, die door B. en W. was aangewezen, door den Commissaris der Koningin tot loco-burge meester dezer gemeente benoemd. In 1927, toen de heer Zwager weer als wethouder werd gekozen, geschiedde de aanwijzing van den heer Zwager weer door het college van B. en W. Thans is de wethouder Braun als loco-burgemeester aangewezen, terwijl bij diens ontstentenis de heer K. Steijn als zoo danig is aangewezen. STRAATVERBETERING Het rioleeren en bestraten van den Galge weg en het maken van een trottoir langs den Grooten Houtweg hebben B. en W. na gehouden inschrijving opgedragen aan de firma V. Ph. Braun Zn. voor een bedrag van 3175. SPELDJESDAG DRANKBESTRIJDING B. en W. hebben aan de besturen der plaat selijke R.K. Drankbestrijdersorgariisaties toestemming verleend tot het houden van een speldjesdag op Zondag 27 September a.s. BLOEMENDAAL SPREEKUUR WETHOUDER DR. BORNWATER. Dr. J. Th. Bornwater, wethouder van On derwijs en Sociale Zaken, zal spreekuur hou den iederen Dinsdagmiddag van 3.305 uur te zijnen huize, Militairenweg 15, Overveen. JENNEBROEK DE ORANJEFEESTEN. Een slecht begin. Onder een stortbui hiel den de kinderen der vier scholen hun optocht naar het buiten van de Ambachtsvrouwe en naar de woning van den Burgemeester. Op het feestterrein werd het echter beter, de zon brak toen door. Aan de uitslagen der wedstrijden ontleen en we het volgende: Zakloopen: le prijs G. Verstraten, 2. Jn. Lommerse, 3. P. Apswoude, 4. Kees Lammerse, 5. Jn. Lommerse, 6. Th. Lammerse, 7. Fr. Lom merse, 8. G. v. d. Linde, 9. M. Brouwer, 10. Ben Huurman. Hardloopen: le pr. C. Maasdam, 2. A. Aps woude, 3. Leo Verstraten, 4.. Fer. Weijers, 5. Arie de Gier, 6. Cor Nieuwenhuis. Behendigheidswedstrijd voor jongens per fiets: le pr. Teun de Gier, 2. Joop Hulsbosch, 3. Ger. Wubbe, 4. Jan Selhorst, 5. N. Hooger- vorst. Vlagsteken: le pr. C. Hartman, 2. J. van Nassau, 3. Truus van Trigt, 4. D. Goossens, 5. N. v. d. Pest-, 6. B. Alders, 7, P. Pover, 8. H. v. Lierop, 9. N. de Boer, 10. M. Schoone, 11. Thea de Vlies, 12. PI. v. d. Zwet, 13. C. de Raad, 14. W. Enthoven, 15. T. Heemskerk. Ringsteken per fiets voor meisjes: le prijs M. v. d. Aar, 2. Lena Gerritsen, 3. Lena v. d. Linden, 4. Jettie Roozen, 5. Riekie Bregman, 6. Joh. Hoogervorst. Tonsteken voor mannen: le prijs J. Duiken, 2. Th. v. d. Meer, 3. B. van Rooien. De feesten werden daarna voortgezet met een concert in de Laan en ringrijden voor paren. Het weer heeft zich den verderen dag goed gehouden, uitgezonderd een buitje in den middag. Duizenden menschen hebben zich op en bij het feestterrein vermaakt. De ringrijderij ln de Laan trok veel belang stelling. Onder de uitstekende muziek van de Duit- sche Kapel werd een spannende strijd gestre den. De uitslag was als volgt: le prijs Mevr. BuisVriesekoop, bestuurder P. Buis. 2e prijs Mevr. v. d. Meerde Beuge, bestuurder N. v. d. Meer. 3e prijs mevr. v. d. Sc.hievan Maris, bestuurder J. v. d. Schïe. (Deze mededingers verwierven bovendien den prijs voor het schoonste geheel); 4e prijs mej. de Vlieger, bestuurder A. de Vlieger. Door den Burgemeester werden te vijf uur de prijzen uitgereikt. Te acht uur 's avonds trok de muziek door het dorp, gevolgd door vele feestgangers. De taptoe eindigde op het feestterrein. Tot 's avonds laat is vroolijk feest gevierd. De Commissie had voor een uitstekende or ganisatie gezorgd, waarvoor zij door den bur gemeester in den middag werd gehuldigd, Bennebroek heeft prettig haar oranje-feest gevierd. Verloting. De door de Oranje-vereeniging verlote fiets is gevallen op No. 532. De gelukkige winnaar of winster kan het karretje bij den heer Engel in ontvangst nemen. Flesschentrekker. Een valsche speler wist een argelooze feest ganger van 50 af te helpen. Toen de direct gewaarschuwde pclitie kwam was de flesschentrekker reeds vertrok ken. HEEMSTEDE VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Om streken" een vergadering die zeer druk be zocht was. Op deze vergadering had de keuring plaats van de Anjers, voor de prijsvraag. De kwantiteit had, gelet op de uitgereikte plantjes, wel wat grooter kunnen zijn. De qualiteit overtrof echter de verwachting. De groote jaarlijksche tentoonstelling' zal ge houden worden op Zaterdag. 19 en Zondag 20 September a.s. Hiervoor zijn niet minder dan 25 deelne mers meer speciaal voor de Dahlia's. Op deze tentoonstelling komen ook de potjes, uitgereikt aan de schoolkinderen pl.m. 250 in getal. Tevens zal nog worden ingezon den een keurcollectie heesters. Als jury voor deze tentoonstelling werden benoemd de heeren Carl v. Empelen, H. v. Gurp en H. Voordenhake. De keuring voor de Anjersprijsvraag was als volgt: le prijs: Wisselbeker. B. Nieuwenhuis, 10 punten, 2e prijs A. Klaassen, 8 punten. Voor den 3en prijs moesten drie inzenders elk met 7 punten, loten, waarbij P. Boting win naar werd. NED. R.K. VOLKSBOND. Woensdagavond hield de afdeeling Heem stede van den Ned. R. K. Volksbond een ver gadering, welke werd opgeluisterd door de harmonie „St.-Michaël". Na een woord van den voorzitter, waarbij hij memoreerde het overlijden van den heer J. M. v. d. Eem, een ijverig werker, opende „St.-Michaël" haar programma met het nieuwe strijdlied, gevolgd door enkele andere nummers. Verschillende mededeelingen het a.s. win- terprogramma betreffende, werden gedaan. Ook werd gememoreerd het groote succes der afdeeling in Utrecht, waar behalve ruim 200 leden, ook „St.-Michaël" aan de betoo ging heeft deelgenomen. Het lid van het congrescomité gaf een kort verslag van dit congres. Van~ 3 tot 6 October zullen in Bergen so ciale Studiedagen gehouden worden. 12 nieuwe leden werden geïnstalleerd. In' het comité ter voorbereiding voor de vie ring van het 40-jarig bestaan in Mei a.s. werden benoemd de heeren W. Groenland, J. W. v. d. Erf, A. R. Leuven en L. Roest. Terwijl de harmonie „St.-Michaël" juist „Roomsche Blijdschap" inzette, kwam de nieuw benoemde pastoor, J. M. v. d. Tuyn ter vergadering. De geestelijke adviseur, kapelaan Tesselaar, heette Z. Eerw. welkom. Ook de voorzitter heet Z. Eerw. welkom. Er is, aldus spr., veel activiteit noodig voor een bond als deze met haar 20 onderafdelingen. Maar met de geestelijke medewerking zal het werk veel veraangenaamd worden. Pastoor v. d. Tuijn zelde het een genoegen te vonden even in het midden der Volksbon- ders te vertoeven. Verder zei hij, dat het R.K. Vereenigingsgebouw als het kan nog dezen winter een herziening noodig heeft. Het moet voldoen aan de eisc'hen des tijds. St.-Michaël bracht tenslotte nog enkele nummers ten gehoore. HILLECOM VOLKSFEESTEN. Voor de buurtschap De Zilk zijn de volks feesten vastgesteld op 14 en 15 September a.s. Er zullen verschillende wedstrijden, ver makelijkheden zijn, terwijl Dinsdagavond tot slot een groot vuurwerk wordt afgestoken. De man, die een baan kreeg. Omdat hij de bus niet nam. Op de Shaftesbury-Avenue in Londen stond een man. Hij had al verscheiden malen ge poogd werk te vinden, doch steeds was het vergeefs. Zou hij de volgende bus pakken en naar huis gaan? Of moest hij 't nog eens pro- beeren? Hij liet de bus gaan en deed een laatste poging. Hij werd aangenomen bij een op te richten auto-club, ofschoon hij slechts twee maal in zijn leven, in een auto gezeten had. Voor hem was één kamer be'schikbaar, met een schrijfmachine. De club telde 90 leden en bezat een kapitaal van 1200 gulden. Thuis vertelde hij het aan z'n vrouw. „Wie weet?" zei hij. „Misschien beteekent het eens „Nou, wat?" vroeg zijn vrouw. Secretarisvan de.... Automobiel Club". Dat was in 1905. De man heette Stenson Cooke, en verleden Kerstdag haalde hij de herinneringen op met z'n vrouw. „Denk eens aan, dat ik die bus niet nam. Het heeft beteekend „Nou wat?" vroeg zijn vrouw. Secretarisvan deAutomobiel club". Dit is in het boek „This Motoring", ver haald, geschreven door Stenson Cooke, se cretaris van de Automobile Association, die geweldige' kantoren ln West-End heeft, 430000 leden en 'n j aarlijksch inkomen van 3 millioen gulden, meldt de News Chronicle. In den beginne waren de autorijders de meest gehate lieden in Engeland. Zij ver- stoorden met hun helsche machines de rust, deden stof opwaaien en maakte paarden ver schrikt. En de politie trad streng op. Doch de Automobiel Club was „still going streng". Zij behartigde de belangen der automobilisten in en buiten het parlement introduceerde de benzine-pompen in En geland en werd een der grootste auto-orga nisaties. De leden kregen ook onderricht in eerste hulp bij ongelukken. Cooke vertelt daarover, dat een dokter een jong lid daarbij eens vroeg: „Wat zou je doen, als een bestuurder een ongeluk gekregen had en met gebroken been aan den kant van den weg lag?" „Ik zou 'm cognac geven, dokter". „En als je dat niet bij je had?" „Dan.ehdanzou ik 't hem be loven, dokter..».."

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6