STEUNT! ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 verslechtering van-de arbeidsvoorwaarden van het gemeentepersonecl zullen wel trachten het ln de naaste toekomst, en er wel ln sla gen, hun voorstel in een goeden vorm te gieten Het is zeker, dat in de komende jaren nog grootere tekorten op onze begrooting zullen komen dan waarvoor wij nu staan, omdat de sterkste gevolgen van de crisis pas in 1933 en 1934 komen. Nu plukken wij de wrange vruch ten van de slechte financieele politiek der faadsmeerderheid, die niet meeging met het voorstel der S. D A. P. om de belastingen te verhóogen om daardoor de reserves te kun nen behouden, maar alle reserves uitputte. In dezen' tijd van werkloosheid moet er gc zorgd worden voor openbare werken. Daar om moet ln dezen crisistijd niet alleen de brug over het Donkere Spaarne gebouwd worden, maar ook de brug over het Zuider Buiten Spaarne. Spreker wil nu niet afzien van de brug over het Donkere Spaarne, met de vage toezegging van B. en W. dat met de begroo ting iets gezegd zal worden over de brug over het Zuider Buiten Spaarne. Er zijn al ton nen uitgegeven voor de verkeersverbetering die in verband staan met de brug over het Donkere Spaarne en daarom most die brug gebouwd worden, anders is al dat geld uitge geven zonder dat het de gewenschte vruch ten afwerpt- De brug over het Zuider Buiten Spaarne is er nog lang niet, want er zijn moeilijkheden om den grooten weg aan te leggen van de brug naar den weg Haarlem- Amsterdam. De Lange Brug wordt dus voor- loopig niet ontlast, tenzij wij de nieuwe brug over het Donkere Spaarne bouwen. De raad heeft driemaal besloten om deze brug te bou wen en moet daarbij blijven. De plannen zijn geheel klaar, zoodat dezen winter nog begon nen kan worden in het belang van de werk loozen. Het is onjuist, dat dc S. D. A. P. negatieve politiek voert. De S. D. A. P- heeft verschillen de verlangens in haar program geschreven Zij wil met de andere partijen samenwerken om dat programma te verwezenlijken, maar ;al'leen onder voorwaarde, dat er ook een gezonde financieele politiek aan gepaard gaat Spreker hoopt, dat de houding der S. D. A. P. ten slotte de andere partijen zal overtuigen, dat Alleen een sterke gezonde financieele ba sis grondslag moet zijn voor een goede ge meente-politiek. De heer Peper (Communist) heeft uit de raadsdebatten niet kunnen constateeren, dat het de burgerlijke partijen ernst is om door de crisis heen te komen. Voor de arbeiders en de werkloozen wordt niets gedaan, zelfs niet door de sociaal-democraten. Wethouder Mr. S1 i n g e n b e r g (V. D.) stelde vast, dat hij voor den verkiezingsstrijd al in den raad gezegd heeft, dat er belasting- verhooging ln aantocht was. De radio-rede van den heer Reinalda had niet het karakter van een persoonlijken aanval op spreker, maar wel de verkiezingsgeschriften van de S.D-A.P. Het Interen van de reserves was in de af- geloopen jaren noodig om de belastingen laag te houden, om daardoor de vestiging van ge goede inwoners te bevorderen en den uittrek tegen te gaan. Als wij de opcenten op de Fondsbelasting zouden verhoogen, zooals de S. D. A. P. nu heeft aanbevolen, gaat de eenheid in ons be lastingstelsel geheel verloren. Het zou vesti ging van nieuwe gegoede inwoners in de ge meente sterk belemmeren en dat is in het na deel van de gemeente, B en W. blijven hun voorstellen geheel hand haven, ook het voorstel tot intrekken van het besluit van de brug over het Donkere Spaarne te bouwen. Wil de raad dat besluit toch hand haven, dan moeten wij in November de zaak gaan bepleiten voor Ged. Staten en misschien moet de zaak dan nog wel voor de Kroon ko men. Van bouwen is dus voorloopig geen sprake. Daarentegen komt er een voorstel van B. en W- om in 1932 de brug te bouwen. Van den kant van Ged. Staten zijn tegen deze brug geen bezwaren te verwachten. Misschien kan over enkele jaren voldaan worden aan het verzoek van deix heer van Kessel om het klasse-verschil van de Perso- neele Belasting te laten vervallen. Wethouder Mr. G e r r i t s z (S. D- A. P.) ant woordde aan den heer yisser, dat er in 1930 veel arbeiders naar Haarlem gekomen zijn. omdat enkele bedrijven toen veel bijzondere arbeiders noodig hadden. Wat de bruggen aangaat zei spreker, dat nader uit de rede van Mr. Slingenberg geble ken is, dat het nog niet zeker is, dat "de brug over het Zuider Buiten Spaarne kan voorgaan. Daarom wil hij alsnog stemmen om de brug over het Noorder Spaarne te laten voorgaan. De heer van L 1 e m t (R.K.), wethouder, verdedigde nogmaals het voorstel inzake de heffing voor het ledigen van beerputten en het wisselen der tonnen, omdat die billijk is. Mr. de Rijke (C. H.) trok het voorstel in zake het verhaal van de pensioen-premie in, omdat het gebleken is, dat de raad nog niet doordrongen is van de urgentie daarvan. Hot voorstel van B. eix W. inzake de vast stelling van de supple'.«alle begrooting dienst 1930 (overschrijven der reserves) werd aange nomen met 24 tegen 12 stemmen. Tegen stemde de S. D. A- P. De stemmingen over de financieele voorstellen. Het voorstel van B. en W. tot herziening van het electriciteitstarief werd aangenomen met 23 tegen 13 stemmen. Tegen de S. D. A. P. en de heer Peper. (De heer Oversteegen was afwezig.) Het amendement Klein inzake de muntme tergebruikers die minder dan 360 M3. in een jaar gebruiken, werd verworpen met 24 te gen 12 stemmen. Het voorstel van B. en w. inzake de gas- prijsverhooglng werd aangenomen met 24 te gen 12 stemmen. Tegen de S. D. A. P., Peper en van Kessel. Het voorstel van B. en w. om het raadsbe sluit van de brug over het Donkere Spaarne te bouwen in te trekken, werd verworpen met 20 tegen 16 stemmen. Tegen de S. D. A. P., Castricum, Van Tetering, mevr. Hoekstra, de Braai, Baas, Peper en Van Kessel. B. en W. werden gemachtigd om uit den raad leden aan te wijzen die de verschillende standpunten van groepen in den raad bij Ge deputeerde Staten zullen toelichten. Het voorstel van B. en W. om de opcenten op de Personeele belasting van 50 op 100 te brengen werd aangenomen met 23 tegen 13 stemmen. Het amendement van Kessel om de geheele gemeente ln de 3de klasse te plaatsen, werd aangenomen met 22 tegen 15 stemmen. Het voorstel van 13. en W. inzake de hef fing van rechten voor het ledigen van beer putten en het wisselen van tonnen werd aan genomen met 21 tegen 15 stemmen, en het voorstel van B. en w. om de leges te verhoo gen met 22 tegen 14 stemmen. Om over 12 uur werd de vergadering ge sloten. Alle andere punten werden aangehouden. EXAMEN HAND-ARBEID. Haarlem, 9 en 10 Sept. Geëxamineerd 5 vrl. en 4 mnl. candidatcn. pcslaagd dc heer A. Bordes, Amsterdam. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE REDE VAN IR. J. A. KALFF OVER DE CRISIS. Geachte Redactie, Bij het lezen der rede van ir. J. A. Kalff over de crisis bekroop mij het gevoel, dat wij, arbeiders, toch eigenlijk wel te benijden zijn. Alle, of het ovcr"roote deel der wets ontwerpen is volgens den heer Kalff ten bate van de werknemers en ondanks dat, lijden de duizenden werkloozen fatsoenlijke ar moede, en een groot gedeelte der arbeiders weet van de eene week niet in de andere te komen. Allerwege' wordt gehamerd op de hooge loonen. Maar wie vei'dienen dié dan? Een arbeider? Ja, één in een buiten gewone posite verdient 36, maar zeker zestig procent komt 'nog niet aan de 25. Wat moet er van deze nxenschen worden indien dit nog minder wordt? Het is gemak kelijk om propaganda te maken voor loons vermindering der arbeiders, als men zelf het zes- of zevenvoudige ontvangt van een handarbeider. Maar ik zou ieder die dit on derwerp bespreekt, in overweging willen ge ven: probeer zelf eens, in de zelfde omstan digheden waarin wij moeten leven, laten we zeggen één jaar, van het huidige arbeidei-s- loon te leven. Als een bedrijf er financieel slecht voorstaat, waarom dan aan den di recteur-generaal, bedrljfschefs enz. niet eenige duizenden minder gegeven? Dat zijn sommen, die gewicht in de schaal leggen. Als een arbeider kan volstaan met een loon van zeg 20, dan moet 60 voor een di recteur, bedrijfschef, ir. enz. toch ook ruim voldoende zijn en niet zooals nu, bij spoor wegen en groote reederijen een salaris van 10.000 en meer. We hebben toch dezelfde behoeften. Een broodje kost voor mij even veel als voor den hoogst bezoldigden direc teur. Maar ja, dan wordt hun arbeid niet naar waarde betaald. Studiekosten enz. Dat een arbeider niet naar zijn arbeid betaald word£ schijnt van geen belang te zijn. Im mers, er wordt niet gezegd: „zooveel is een arbeider aan productievermogen waard", maar er wordt een zoo zuinig mogelijk sche ma samengesteld van de dagelijksche be hoeften in de plaats zijner inwoning en daarnaar wordt zijn loon vastgesteld. Is hot dan niet diep treurig, dat men- schen met een inkomen van een paar hon derd gulden per week, die geen verstand hebben van de nooden en zoi'gen, die in dui zenden arbeidersgezinnen heerschen; van de slapelooze nachten, die menige zorgzame arbeidersvrouw doorbrengt met rekenen en schipperen om het scheepje varende te houden: dat zulke menschen, die voor zich persoonlijk méér kunnen uitgeven, dan waarvan een geheel arbeidersgezin moet be staan, zich het recht aanmatigen te zeggen hoe hoog het loon mag zijn waarvaix een arbeider leven moet. Toch heeft de heer Kalff den toestand tusschen werkgever en werknemer in het juiste licht geschetst. Eerstgenoemde eischt slechts productievermogen tegen den minst mogelijken prijs. Zoo hard mogelijk wei-ken tegen weinig geld en liefst zoo lang moge lijk. Hoe dit echter de algemeene crisis moet oplossen is mij en velen met mij, een raad- sel.De werkloozen zullen er geen, arbeid door vinden. Wordt er loonsverlaging ingevoerd, clan zal de koopkracht van de massa, die toch al reeds zwak is, nog minder worden. Hoogere productie zal de crisis oplossen, volgens den heer Kalff, maar die is er nu toch ook. En wat blijkt? Dat de trusten en handelsondernemingen het liever vernieti gen, dan tegen vemünderden prijs verkoo- pen. Zie slechts de groente-vernietiging te Venlo. de vernietiging van een geheelen ka- toenoogst; het in zee werpen van een mil- lloen pond koffieboonen. De gouverneur van een Amerikaanschen staat sluit drieduizend boortorens wegens overproductie. Een graanoogst in Amerika wordt verstookt we gens overpi-oductie. In één jaar kunnen er meer schoenen gemaakt worden, dan er ver bruikt worden, maar is het product goed- kooper? Wat zou dan de oplossing zijn? Volgens mij deze (maar ik ben maar een leek)pro'- ductie naar verbruik, en evenredige ai'beids- verdeeling voor alle arbeidei\s. Dan een be drijf beheeren niet alleen uit zakelijk oog punt, maar met een beetje idealisme. De winstgedachten geheel laten varen. Een evenredige loonverdeeling, niet zooals nu, een hoofdarbeider, ir. of directeur, chef of anderszins eenige honderden en eeix arbei der 25 per week. Alle opdrijving van pro ductie kan niet dwingen, dat er meer ver bruikt wordt dan er noodig is. Toen het in 1918 een oogenblik scheen dat de i-evolutie zou uitbreken, werden zelfs eischen der arbeidei-s, die overdreven leken, ingewilligd. Een bewijs dus, dat het kon, want iets wat niet mogelijk is kan door nie mand worden afgedwongen. Er wordt door vele industx-ieelen gewaar schuwd tegen het communistisch gevaar, maar zij zelf drijven de arbeiders bij mas sa's die richting in, omdat het communisme alleen een oplossing schijnt te wezen voor de huidige crisis, al wil ik niet dadelijk toe geven, dat het *t toekomstige perspectief is. Tot slot nog slechts dit. Het is mijn vaste INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaaJibonné opgeven, ontvangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnement ƒ1.90 per maand en 5-50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 26 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. overtuiging dat iemand, die niet als arbei der in da zelfde behoeftige omstandigheden en die van een klein weekgeld heeft moe ten leven, absoluut de kwaliteiten mist om te kunnen constateeren, hoe hoog het loon van een arbeider mag zijn, en waarvan hij kan leven. Een droge statistiek van den prijs der le vensmiddelen is daar niet voldoende voor. U, Redactie, dankend, J. TH. REMEMBER JIMMY CLOVER, t De Bohémien van Drury Lane. In Hastings, is op 70-jarigen leeftijd aan longontsteking overleden James Mackay Glover, bekend onder den naam „Jlmmy" Glover. Hij verkeerde jaren lang in tooneel-krin- gen en had vooral connecties met het Drury Lane Theater in Londen. Hij was een van de weinig overgebleven bohémiens, misschien wel de beroemdste onder hen, zegt de News Chronicle. Geboren in Dublin, werd hij bij een apo theker in de leer gedaan, en speelde tevens in de kerken op het orgel. Hij is later voor muzikale opvoeding naar Parijs gezonden en toen hij vandaar terugkeerde, kwam hij in dienst bij een vrouwelijke kwakzalver. Hij moest daar pianospelen om het geschreeuw van ongelukkige .patiënten te overstemmen. Daarna verkeerde hij eenigen tijd bij acro baten en werd tenslotte dirigent. Zijn eerste Drury-Lane pantomime was „Robinson Crusoë" in 1893. Zijn werkzaamheden waren vele. Eens moest hij naar Windsor gaan een boot huren en de zijwatei'en en kreeken afzoeken, onder het geroep van „Melba! Melba!" Deze groote zangeres moest n.l. onmiddellijk optreden in „Rigoletto" in Londen. Verder is hij nog journalist geweest, ma nager van de Kursaal te Bexhill en direc teur van het Koninklijk Theater in Ply mouth. OPENLUCHTSAMENKOMST. Het Comité der Inwendige Zending, uit gaande van de Chr. Ger. Kerk te Haarlem, houdt Zaterdagavond 12 September op het Soendaplein een openluchtsanienkomst. Spr. is Ds. W. Bljleveld. Financieele berichten. GEEN SURSéANCE AAN J. C. DE KOSTER EN CO.? Een groot deel van de schuldeischers heeft zich verklaard tegen surséance van betaling aan het bankiershuis J. C. de Koster en Co. te Vlissingen. De rechtbank zal 16 September de beslis sing bekend maken. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) DE KETELONTPLQFFING OP EEN „ZEELAND"-BOOT Oude ketels te snel opgestookt? DE KETELS WAREN GOEDGEKEURD. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de ketelontplcffing op het s.s. „Oranje Nassau" te Vlissingen op 15 Augustus, waarbij de stoker M. van Zweden het leven liet. De eerste machinist, die gehoord werd, deelde mede dat bij het binnenkomen van het schip te Vlissingen de waterman hem ge waarschuwd had, dat er een kleine lekkage was, die vermoedelijk ontstaan was ^oor een lekke vlampijp. Getuige zelf heeft de zaak niet onderzocht, doch zooals de gewoonte is, bij aankomst van het schip den inspecteur der maatschappij hiervan in kennis gesteld. Twee ketelmakers hadden den volgenden dag enkele pijpen gerold, doch geen lek gevonden, een andere ketelmaker vond later een lekke steekbout, die dichtgemaakt is. Het lid van den Raad, de heer wjjdenaar, constateerde dat de eerste machinist, toen hij op den dag van het vertrek te 10 uur aan boord kwam, eerst te twee uur 's middags naar de machinekamer is gegaan. Spr. meen de dat getuige dadelijk had moeten nagaan of de zaak in orde was. Het schip is door het oog van een naald geki-open, want hetgeen gebeurd is, is verschrikkelijk. Er is 33 ton water in ongeveer 10 minuten in den ketel geblazen-, wat bewijst dat het gat buitenge woon groot is geweest. De heer J. J. v. d. Broeke, inspecteur van den technischen dienst der maatschappij, verklaarde niet zelf aan boord te zijn gegaan; hij heeft twee ketelmakers gestuurd, die het lek niet gevonden hebben. Den volgenden dag is de baas zelf naar boord gegaan, die een lekke steekbout vond. De heer Wij denaar oefende ernstige critiek uit op het feit dat de twee ketels, die elk 22 jaar oud zijn, in den tijd van twee uren van geen stoom tot de volle spanning zijn opge voerd. Voor het schip met zooveel passagiers aan boord was dit een onverantwoordelijke manier van handelen. De dienst bl'jkt vrij slap opgenomen en uitgevoerd te zijn bij de maatschappij. Volgens den heer W. Kootstra, hoofdinge nieur van het stoomwezen te Dordrecht is het snelle opsteken niet de oorzaak geweest, doch heeft mogelijk wel tob het gebeurde bijge dragen; het was volgens getuige anders toch gebeurd. De pi'oeven, met de steekbouten ge nomen, hebben goede resultaten opgeleverd: om voortaan ongelukken als het onderhavige te voorkomen, worden alle steekbouten ver nieuwd. Het is niet zeker dat, als er geperst was, het gebrek aan den dag was getreden, omdat de bestaande gebreken, er door worden verergerd. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, vice-admiraal C. Fock zeide den indruk te hebben gekregen, dat het ongeluk niet te voorkomen is geweest. Echter zullen de ambtenaren van het Stoomwezen uit het ge beurde zooveel leering hebben getrokken dat de kansen op dergelijke ongevallen minder worden. Op verzoek van den technischen in specteur der maatschappij „Zeeland" had de dii'ectie verleden jaar een commissie benoemd om een onderzoek naar den toestand der ketels op de „Oranje Nassau" in te stellen; deze commissie heeft geraoporteerd dat de ketels bruikbaar waren. Uit de ietwat aarze lend afgelegde verklaringen van den techni schen inspecteur der Mij. heeft spreker de conclusie getrokken dat hij reeds eenigen "ijd wist dat de ketels zoo niet gevaarlijk, dan toch niet in orde waren Den hoofdmachinist is als een fout aan te rekenen, dat hij te weinig interesse heeft ge had in hetgeen in zijn afdeeling gebeurde. Voorts is spr. van meening dat de wijze van stoomstoken niet oordeelkundig is geweest. Het tempo was voor cylindrische netels onge woon en gevaarlijk. Ook is het spr. bekend dat er met den thans zoo ernstig beschadigden ketel elke drie maanden wat aan de hand is geweest. De Raad zal later uitspraak doen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Aagtelcerk 8 v. Hongkong, Japan n. Rotterdam Amstelkerk 9 te Dakar, Amsterdam "naar W. Afrika. Alpherat 9 te Buenos-Ayres v. Rotterdam. Aludra 9 v. Santos, Buenos-Ayres naar Rot terdam. Barneveld S te Taleahuano v. Amsterdam. Burgerdijk 9 v. Belawan, Batavia n. N.-York. Breodijk 10 te Batavia, v. New-York. Damsterdijk S v.. Cristobal, Rotterdam naar de PacifickusL Grootendijk 10 te Rotterdam v. New-Orleans. Heemskerk 10 te Antwerpen, Beira naar Rot terdam. Helder S te Tocopilla v. Concepcion. Johan van Oldonbarnevelt 10 te Genua, Am sterdam naar Batavia. Kertosono p. 10 1 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Kota Pinang 9 2 3 u. v. Hamburg n. Bremen. Nieuwkerk 9 v. Lorenzo Marques, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Kota Gede S v. San Francisco, Calcutta naar Vancouver. Toelau Bras 9 v. Singapore, Batavia naar Am sterdam. Poelau Laut 10 te Amsterdam v. Batavia. Randfontein 9 v. Algoa Baai n. Rotterdam. Ridderkerk 9 v. Antwerpen n. Hamburg, p. 10 Vlissingen. Rh ca 9 te Arroyo v. Amsterdam. Randfontein 9 te Port Elisabeth, Beira n. Rot terdam. Reael p. 10 Dungeness, Amsterdam naar Ba tavia. Reggestroom 9 v, Dakar, Amsterdam naar Bathurst. Salawati 8 v. Singapore, Caloutta n. Vancouver. Sierra Cordoba, S v. Funchal, Amsterdam n. Buenos Ayres. Talisse p. 8 Gibraltar, Rotterdam n. Sydney. Tasman 9 te Kaapstad v. Beira. bij gelijken prjs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Raarn. 9 6 u. 19 m. 100 mijl van Land's End, Chili n. Antwerpen en Rotterdam. Dempo 10 11 u. te Southampton, Rotterdam n, Batavia. Kota Pinang 10 12 u. te Bremen, Hamburg n. Java. Patria 9 v. Bolawan-Deli n. Singapore. Palembang 10 22 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 12 SEPTEMBER 193L HILVERSUM 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending 10.— VPRO. 6.45 en 7.30 Gymnastiekles oJ.v. G. Kleere- koper. 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwij ding VPRO. 10.15 Voer Arb. in de Continu bedrijven. Lien Contran (piano-soli), Max Dekker zang, Joh. Jong piano, G. Rengelink toespraak. 12.Concert VARA-septet o.l.v, Is. Eyl. Gramofoonplaten. 1.45 Pauze. 2.Gramofocnplatenconceit. 2.30 Concert door het Haydn-kwartet. 3.Kwartiertje voor het Instituut voor Arb. Ontwikkeling 3.15 Vervolg Haydn-kwartet. 4.Uit Heerlen: Opening van de Neutrale Volksschool, 4.40 Concert Otto Schumann met luitbegeleiding. 5.05 Ott-o van Tussenbroek: „Reizen en teek ken". 5.35 Accordeon-virtuoos Pierre de Petri. 6.Gramofoonpl. 6.05 Mevr. L. v. d. Meer-Seager (zang) en Joh. Jong (piano). 6.50 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.Gramofoonplaten. 7.05 Vara-Varia. 7.10 Gramofoonpl. 7.15 Bestuursmedajdee 1 ingen. 7.30 Mr. Dr. W. G. A. v. Sonsbeeck: „De aantrekkelijkheden van de Provincie Noord- Brabant". 8.Bij de pomp, door Teun de Klepperman. 8.15 Concert Vara-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.35 Gewestelijke Jeugd-demon- stratie van de b-leden der A.J.C. Spreekkoor en zang o.l.v. van Een Groeneveld. 8.55 Ver volg concert. 9.20 Het aanzoek. Historie in 1 bedr. nar het Fransch. Voor de radio bewerkt door Yes. Op te voeren door W. v. Capelien en M. SternheimHaye. 9.50 Vervolg demon stratie der A.J.C. 10.Vaz Dias. 10.10 Concert (vervolg). 10.25 Vervolg demonstratie der A. J. C. 10.40 Vervolg concert. 11.15 Gramofoon platen. HUIZEN 298 M. Uitsluitend K-R.O.-Uitzending. 8en 10 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.Po litieberichten. 12.15 Concert K. R. O.-Sextet. 12.30 Postduivcnberichten. 12.35 Wie wint den Schneider-Cup. Aansluiting voor den start. I.15 Vervolg concert. 2.Kinderuur. 3.— Finale van de S ch neide r - Cu p - w ed.str ij d e n 4.Graniofconplate. 4.15 Aansluiting Hoil. Kunstzijde Industriefabriek te Breda. M.m.v. orkest. 5.30 Gramofoonplaten. 6.Esperanlo nieuws. 6.15 Gramofoonplaten. 6.40 Journ. Overzicht P. de Waart. 7. Gramofoonplaten, 7.30 Politieberichten. 7.45 Sportpraatje. 8 Concert K.R.O. Salon-Orkest en Ensemble) „The Cuckoo". 11.Gramofoonplaten. DAVENTRY 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.35 Verslag van de Schneider Cup-races. 3.5Q Concert Militaire Kapel. 5.05 Orgelspel door. R. Foort. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Berichten, 6.50 Piano-duetten door Ethel Bartlett en Rao Robertstein. 7.30 Lezing. 7.50 Orkest concert. 8.35 Vaudeville. 9.35 Vaudeville. Hl- Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.33 Dansmuziek. 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-theater op Gramofoonplaten. 9.50 Radioconcert op Gramofoonplaten. LANGENBERG, 473 IVL 7.25 Gramofoonplaten. 10.35 Gramofoonpl. 1.25 Orkestcncert. 2.55 CramofoonpLaten. 5.20 Concert. Zangkoor en Cither-vereeniging. 8.20 Vroolijke avond met de *;apel Eysoldt. Hierna tot 11.50 Dansmuziek. 11.50 Dans muziek op Gramofoonplaten. KALUNDBORG 1153 M. 12.25 Orkestconcert. 3.50 Orkestconcert en lezing. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Voordracht en zang. 10.35 Concert. Trio cn piano. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. cn 338.2 M. 508.5 M.: 12.35 Verslag van de Schneider - Cup-races. 5.2.0 Orkestconcert. 6.35 Gramo foonplaten. 8.20 Orkestconcert. Xylofoon- soli. 9.35 Dansmuziek. 333.2 M.: 12.35 Verslag van de Schneider- Cup-races. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Orkest concert. 9.05 Spreek koor. 9.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1635 M. ca. 7.Gramofoonplaten, 10.55 en 12.20 Berichten. 12 25 Uitz. voor Scholen. 1.15 Be richten. 2.20 Gramofoonolaten. 3.10 Leringen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 9...Dasselbe in Grün", vroolijke avond. 10.35 Berichten en daarna tot 12.50 dansmuziek. Op hun teentjes slopen de kikkers en Tuimeltje het paleis door tot ze gekomen waren aan een hokje, waar een groote doos met zeep stond. „Laten we gaan glijden," stelde Tuimeltje voor, „we binden ieder ccn stuk zeep onder onze schoenen en dan zul je eens zin, hoe heerlijk we vooruit schieten." Nou, dat was gezellig, vonden ze allemaal cn ze gingen maar meteen zitten cn bonden elk een dik stuk zeep onder hun schoenen. Netjes gingen ze achter elkaar staan. Kikker Karei en Tui meltje kwamen heelemaal achteraan. Tuimeltje commandeerde „Eén, twee, tjoep", en daar gingen ze hoor. Ze reden hoe langer hoe harder en schreeuwden het uit van plezier. Een der kikkers wilde met alle geweld naar boven cn zoo gingen ze dan naar dc eerste verdieping. Daar begon het glijden opnieuw. Gelukkig hadden ze nog niemand ontmoet en konden zoo nog gerust een tijdje door gaan. Maar plotseling gebeurde er iets. In de verte hadden ze de huishoudster gezien. Ze wilden direct omkeeren, doch hun vaart was zóó groot, dat ze niet eens meer konden remmen en tot hun schrik gleden ze holdcr-dc-boldcr ccn groote lange trap af.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 14