IJMUIDEN Begrafenis van Pastoor G. v. d. Poll. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAC 17 SEPTEMBER 1931 UIT DE OMSTREKEN DE OPENBARE LEESZAAL. Het is met de openbare leeszaal tot nog toe een lange lijdensgeschiedenis geweest. De vereenigimg werd in 1919 opgericht, maar toen kon er van de stichting van een Lees zaal niets komen, omdat kort daarna de re geering ophield met de subsidieering mn nieuwe Leeszalen. Toen deze maatregel voor eenige jaren ingetrokken wend, kon de vereeniging weer aan het werk gaan. Een aanvraag om subsidie werd dan ook bij den raad ingediend,iDoor B. en W. wer den voorwaarden gesteld en in verschillen de vergaderingen werd ernstige critiek op het bestuur geoefend1. Het gevolg was een reorganisatie van het bestuur. ïntusschen verleende de raad een subsidie van f 3300, doch de twee jaren, dat deze op de begroeting prijkt, is ze niet uitgekeerd behoeven te worden. Want er moest toch eerst een gebouw zijn en daarnaar zoekt men nog steeds. Naar wij vernemen is er nu echter kans, dat er een gebouw beschikbaar komt, nl. het woonhuis bij school B. aan de President Steynatraat, vroeger bewoond door het hoofd dier school. Het is een flink heerenhuls, eigendom der gemeente, dat voorloopig zeker wel voor het doel geschikt is. Het gebouw is ook rustig gelegen. Zeker ware de omgeving van het Kennemerplem weer het centrum van Groot IJmuiden geweest, maar men zal het toch best met dat huis kunnen doen. Wanneer er nu maar geen nieuwe moei lijkheden ontstaan. Want de gemeenteraad heeft het subsidie verleend op voorwaaode, dat ook het rijk en de provide subsidie ver- leenen. En de vraag mag gesteld worden of de regeering, gezien den toestand van 's lands financiën, wel nieuwe subsidies voor openbare leeszalen zal uittrekken. Wanneer dat niet het geval is, zal de lijdensgeschie denis nog langer duren. SCHEEPVAAItTNlEUWS. Het passagiersschip „P. C. Hooft" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" is Woensdag morgen met passagiers en stukgoederen van Batavia te IJmuiden aangekomen en opge varen naar Amsterdam. Het Engelsche s.s. „Runnelstone" is Woens dagmorgen in ballast van Londen aan het Hoogovenbedrijf, IJmuiden, aangekomen om te laden voor Engeland. Het Duitsche s.s. „Asien" is Woensdag middag met een lading ijzererts van circa 6000 ton van Lulea aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. Het passagiersstoomschip „Johan de Witt" van de Stoomvaart Mij. „Nederland" is Woens dagmiddag met passagiers en stukgoederen van Amsterdam naar Batavia vertrokken. Ge noemd stoomschip passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 72 dM. Het Engelsche s.s. „Hebburn" ls Woens dagmiddag met een volle lading steenkolen van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. Na haar lading papierhout aan de Papier fabriek te Velsen hebben gelost is het Ned. s.s. „Algenib" Woensdagavond in ballast naar Rotterdam vertrokken. Het Duitsche s.s. „Grünewald" van de H. A. P. A. G. is Woensdagmorgen te IJmuiden aangekomen en nam ligplaats aan de Toeris tensteiger in de Buitenhaven, aldaar. Na eenige uren oponthoud is dit stoomschip wederom vertrokken met bestemming naar Hamburg. WINKELIERS- EN HANDELSVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN" NAAR DE JAARBEURS. Onder begunstiging van schitterend weer maakte bovengenoemde vereeniging een excursie naar de Jaarbeurs te Utrecht. Per trein ging men 7.32 uit IJmuiden. Ongeveer 10 uur werden de deelnemers door den secre taris van het Jaarbeursbestuur ontvangen. Daarna had ieder gelegenheid tot een uur, om zich in het Jaarbeursgebouw op te houden, om zaken te doen, of rond te kijken naar het vele interessante wat daar tentoonge steld is. Te half twee begon de tocht met twee groote autobussen door mooi Nederland. Via de Bilt en Zeist ging het naar de pyramide van Austerlitz. Ongeveer vijf uur vereenigden de deelne mers zich in Restaurant „Noord-Brabant" aan het diner. De voorzitter hield een korte rede en wees op het noodige, nuttige en aangename van dergelijke reizen. Door den heer de Jong werd het bestuur dank gebracht voor de moeite en zorgen besteed aan het organiseeren van dezen tocht. In opgewekte stemming bereikte men om 9 uur IJmuiden weer. AANVOER PEKELHARING. De stoomtrawler „Gorredijk" IJm. 490 kwam aan den Rijksvischafslag alhier met 36 last pekelharing. TURNVEREENIGING IJMUIDEN. Op 20 September as. zal de Turnvereeni- ging „IJmuiden" bij gunstig weer met meis jes- en jongensadspiranten van 614 jaar op stap gaan. De reis gaat nu naar Lisse, niet naar het Keukenhof aldaar, zooals aan vankelijk het plan was, maar naar de jeugd herberg „Duinark", gelegen in de nabijheid van bosch en duinen. Degenen, die medegaan worden verzocht het benoodigde bedrag deze week op de les mede te brengen. Nadere bijzondei-heden als Üjd van vertrek en terugkomst worden nog «ader bekend gemaakt. AANGEHOUDEN. In den avond vervoegde zich om nachtver blijf aan het Bureau van Politie te IJmuiden v d. H.. een varensgezel, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Daar bleek, dat hij gesigna leerd stond in het Algemeen Politieblad tot betaling van 2 maal 5 gld. boete of het onder gaan van 3 dagen hechtenis is hij aangehou den. Omdat hij de boete niet kon betalen, is hij op transport gesteld naar Haarlem. NAAR DE H ARIN G VISSCHERIJ. De motorlogger „Corn, de Boer Jr., IJm. 268 van de Vereen igde exploitatie Maat schappij vertrekt weer naar de haringvis- scherij. INCEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. COMPENSEEREN VAN KOMPASSEN. Geachte Redacties In uw blad van 12 dezer geeft Aquarius zijn meening betreffende onze klacht over de scheepvaart-Inspectie alhier en daarom ver zoeken wij u in uw veelgelezen blad deze regelen te willen opnemen. Aquarius heeft ons schrijven o.L niet be grepen. Dat de Scheepvaart-Inspectie voor de veiligheid der bemanningen moet zorg dragen is ons bekend en wij zullen daarin te allen tijde medewerken. Ook wij gevoelen de verantwoordelijkheid welke op ons rust en zijn voorstanders van deugdelijkheid der schepen, reddingsmiddelen etc. en dat de. scheepvaart-inspectie hierop nauwlettend ■toeziet is volkomen haar plicht. Ons geval betreft echter de willekeur van een expert der S. I., die zich met dingen bemoeit waar van hij geen verstand heeft en dan wordt het tijd, dat hierop gewezen wordt. Wanneer dan de betrokken expert daar toch mede doorgaat, wendt men zich tot den adjunct- inspecteur en als men dan van dezen verneemt dat ook hij naar het oordeel van zijn expert moet handelen, ja, dan is men wel verplicht zich tot den hoofd-inspecteur te wenden en tevens den betrokken minister hiervan in kennis te stellen. Het spijt ons dat wij genoodzaakt waren de_ scheepvaart-inspectie te blameeren, maar wij waren hiertoe wel verplicht, aangezien zij in ons geval willekeurig handelde en over dingen oordeelde, waarvan zij geen verstand heeft. Er is géén expert der S.-I. die, wanneer een trawler aan den wal gemeerd is, kan con- stateeren of een kompas al dan niet mis wijzing heeft. Dit deed de betrokken expert wel; hij ging naar de brug en verkondigde aan een ieder die het maar hooren wilde, dat ons kompas miswijzing had. Door dit ge schreeuw trachtte hij waarschijnlijk schipper en bemanning tot recompasseering aan te moedigen. Toen wij den expert er opmerk zaam op maakten dat hij geen miswijzing op een schip, zooals dit gemeerd lag, kon const-a te eren, deelde hij ons mede dat het schip te lang in één richting had gelegen en de magneten zoodoende hun kracht te veel aan deze richting hadden verloren, zoodat ons kompas zeker een miswijzing zou aangeven. Aangezien wij enkele dagen vóórdien van een deskundig kompasator hadden vernomen dat een miswijzing van een kompas, alleen dan, wanneer een schip om den paal wordt gedraaid en men de noodige instrumenten daarvoor bij zich heeft, geconstateerd kan worden en het uitgesloten is, dat iemand op een gemeerd schip miswijzing van een kompas kan constateeren, hebben wij de meening van den expert niet kunnen deelen en hem dit medegedeeld, alsmede aan den adjunct-inspecteur der S. I. te IJmuiden. Beide heeren verklaarden echter dat ons schip moest regelen, daar anders de schip per bij eventueel uitvaren beboet zou wor den. Toen hebben wij maar besloten te kom- passeeren, omdat wij den schipper niet de dupe wilden laten worden van een meenings- verschil tusschen reederij en scheepvaart- Inspectie. Indien het standpunt der S. I. is, dat sche pen die een bepaalden tijd in één richting hebben gelegen, moeten rekompasseeren, gaan wij hiermeede accoord en zullen de laatsten zijn die hier op aanmerking! zullen maken, maar dan moet dit ook gelden voor alle schepen en niet voor enkele uit de groote massa gekozen. Door een wachtsman van de booten van de stoomlijn werd ons verklaard, dat de „Spaarnestroom" en de .Amstelstroom" even lang in dezelfde richting naast elkander ge meerd lagen en nu gaat de „Spaarnestroom" zonder rekompasseering naar zee en wij wor den met de „Amstelstroom" verplicht dit te doen! Is de bemanning der „Spaarnestroom" minderwaardig en is daar de veiligste weg dan niet voor noodig? Is de schipper van de „Spaarnestroom" bekwamer dan die der „Amstelstroom"? Toen wij den expert verzoch ten de beoordeeling van ons kompas aan onzen schipper over te laten, werd ons ge antwoord, dat dit niet kon, terwijl de schip per van de „Orlon" welke deze week uitvoer niet behoefde te rekompasseeren. Naar ons door de directie werd medege deeld ontving de schipper order van de I. S. zelf zijn kompas te beoordeelen als hij buiten (d. w. z. op zee) was. Hoe staat het met de haringvisschers? 75 pet. dezer schepen liggen langer dan de „Am stelstroom" in dezelfde richting en varen alle uit zonder te rekompasseeren. Uit deze uiteenzetting is toch wel na te gaan dat het een willekeurige handeling was, gericht tegen onze reederij. Aan een des kundige vroegen wij zijn oordeel betreffende het zich verplaatsen van de kracht der mag neten. Hij deelde ons mede, dat de magneten allerwaarschijnlijkst na verloop van enkele reizen in hun ouden toestand zouden moeten rekompasseeren. Ons inzicht werd echter ge deeld, dat het het beste is, het kompas in den ouden toestand te laten en eerst dan te regelen, wanneer de schipper het noodig oor deelt, d.w.z. wanneer de miswijzing blijft bestaan. Door deze willekeur der scheepvaart-in spectie hebben wij een dubbele onnoodige uit gave van 2 maal f 45 Ls f 90 moeten doen. Is het te verwonderen dat het met de vis- scherlj te IJmuiden slecht gaat? Met dank voor de plaatsing, De Directie van de Visscherij Maatschappij „Cornelia". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel TELEFONISCH AANGESLOTEN ONDER No. 16074 DROGISTERIJ KLINKSPOOR KAMPERSINGEL HOEK KAMPERSTRAAT SCHEEPV AARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 16 September: Duitsch, Grünewald, Guatamela, Ned., Doros, Vigo. Duitsch, Neumark, Liverpool. Ned., Marne, Parijs. Ned., P. C. Hoofd, Batavia. Engelsch, Runnelstone, Londen. Duitsch, Asien, Lulea. Zweedsch, Lovlsa, Delfzijl. Engelsch, Hesburn, New-Castle. Ned., Stad Zaandam. Bilbao. Ned., ZLiid-Holland, Slam. Vertrokken schepen: 15 September: Deensch, Flindenborg Antwerpen. 16 September: Spaansch, Jata Mendl, Bilbao. Ned., Rijnland, Buenos-Aires Ned. motor, Tarakan, Antwerpen. Duitsch, Grünewald, Hamburg. Ned., Johan de Wit, Batavia. Estlandsch, Wirnmaa, Antwerpen. Ned., Algenib, Rotterdam. Ned., Valk, Exmound. Ned., Gelria, Buenos-Aires. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned., tTius, Hamburg. Ned., Aurora, Rotterdam. Ned., Theano, Rotterdam. Roemeensch, Trahova, Blyla. Italiaansch, Romana, Napels. Ned., Orpheus, Kopenhagen. HET STAATSVISSCHERS- HAVENBEDRIJF. NIEUWE DIRECTEUR BENOEMD. Het Haagsch Corr. Bureau te Den Haag meldt ons: Met ingang van 16 September is benoemd tot direc teur van 't Staats- visschersh avenbe - drijf te IJmuiden de heer Cornells Oud, thans onder directeur. De neer C. Oud, geboren 11 Juni 1884, te Purmerend, bezocht na het gewone onder wijs genoten te hebben, den twee-jarigen cursus aan de Zeevaartschool te Amsterdam welke school nu haar 40-jarig bestaan viert. In 1902 ging hij van Rotterdam uit, naar zee. In 1912 verliet hij de koopvaardijvloot als le officier en in datzelfde jaar werd hij van de Marine-Reserve op zijn verzoek eervol ont slagen als Luitenant ter Zee 2e klasse. In 1913 werd hij benoemd tot Observator aan de Filiaalinrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Rotterdam, welke betrekking hij in 1919 verwisselde voor die van Expert bij de Scheepvaart-Inspectie. In 1922 werd hij bevorderd tot onder inspecteur voor de Scheepvaart en belast met de leiding van de afdeeling Noord (Umuiden en'Katwijk aan Zee) van het 4e District. In Januari 1929 werd hij benoemd tot Adjunct- Inspecteur voor de Scheepvaart en in April 1930 tot Onderdirecteur van het Staatsvis- schershavenbedrij f BONDSDAG. De bondsvergadering van den Bond van jonge oud-katholieken wordt op 8 Nov. ge houden te IJmuiden in de bovenzaal van café „Kennemerhof". HET P. E N. Na gehouden aanbesteding heeft de direc tie van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf het bouwen van een hoogspanningsgebouw aan den Rijksstraatweg opgedragen aan den heer P. Cupido, alhier. DE VISSCHERIJ. Weekoverzicht. Gedurende de week van 10 tot en met 16 September 1931 kwamen alhier de navolgen de vaartuigen binnen: 79 stoomtrawlers, 1 stoom-surrevaade, 7 motor-loggers, 1 motor-kotter, 2 Deensche motorkotters, 1 haringstoomtrawler, 2 Duit sche Haringstoomtrawlers, 1 stoomharing- logger en 170 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 1310 tot f 2639. S toom - snurr ev aade f 455. Motorloggers van f 237 tot f 2109. Motorkotter f 710. Deensche motor-kotters van f 990 tot f 1100. Haring stoomtrawler f 1840. Duitsche haring stoomtrawlers van f 4427 tot f 7425. Stoomh aringlogger f 6494, terwijl de kustvisschers totaal f 15226, be- samden. De aanvoer bestond uit plm. 945,800 K.G. trawlvisch, 552 kantjes pekelharing en 860 kisten versohe hering.' De totaal opbrengst bedroeg f 277,588,23. De prijzen waren: Tarbot per 50 K.G. f 92,50—45. Griet per 50 K.G. f 78— 20. Groote tong per K.G. f 3.401.95. Middel tong per K.G. f 3,101.80. Kleine tong per K.G. f 2.901.60. Groote schol per 50 K.G. f 6638. Middel schol per 50 K.G. f 48—34. Kleine schol n per 50 K.G. f 43—7.50. Schar per 50 K.G. f 16—3.60. Bot per 50 K.G. f 12—9.50. Rog per 20 stuks f 4822. Vleet per stuk f 4 2,25. Pieterman en kleine poon per 50 K. G. f 35—4.50. Kleine roode poon per 50 K.G. f Kabeljauw per 125 K.G.. 25 stuks f 116—65 Groote gullen per 50 K.G. f 326.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 152.50. Wijting per 50 K.G. f 6—2.30. Groote schelvisch per 50 K.G. f 6543. Groote middelschelvisch per 50 K.G. f 56 f23. Kleine middel schelvisch per 50 K.G. f 27— f 8.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 132,80. Leng per stuk f 1.30 0.60. Heilbot per K.G. f 1.50—1.20. Koolvisch per stuk f 1,250.25. Makreel per 50 K.G. f 133.60. Haring per 50 K.G. f 9.50—1.90. Mgr. H. F. J. van Vlijmen spreekt aan de groeve. In de Oud-Katholieke kerk te Enkhuizen. In het kleine kerkje der Oud-Katholieke gemeente, aan de Breedstraat te Enkhuizen, had, onder groote belangstelling, waaronder zeer velen uit IJmuiden, de gezongen uit vaartdienst en beaarding van Pastoor G. v. d. Poll plaats, in leven pastoor der Oud- Katholieke Gemeente te IJmuiden en te Enk huizen en deken van het bisdom Haarlem. Zeer vele geestelijken uit de oud-Katholieke kerk waren aanwezig. De kist met stoffelijk overschot stond in het schip der kerk opgebaard, omringd door brandende kaarsen en bedekt met eenige kransen, v/aaronder van de O.-K. gemeente Enkhuizen, van het Kerkbestuur der O.-K. gemeente te IJmuiden en van den admini strateur van het Snoeck van Loozenfonds. De gezongen uitvaartdienst werd geleid door Pastoor L. Rinkel uit IJmuiden. De gezongen uitvaartdienst maakte een diepen indruk op de aanwezigen; vooral bij het zingen van gezang 115 ,.U mijn God", kon menigeen zijn tranen niet in bedwang houden. Na de uitvaartdienst had onmiddellijk de beaarding plaats welke door Pastoor J. v. d. Oord verricht werd. „Zalig zijn de dooden die in den Heere sterven en dat zij van nu af aan rusten van hun arbeid, want hun werken volgen hen na". Met deze woorden begon Pastoor v. d. Oord zijn rede. Hoe vriendelijk klinkt dit openbaringswoord uit den hemel in de wereld, het is een heldere lichtstraal om den donkeren avond te verlichten en treurende harten te troosten. Wanneer vrienden en bloedverwanten van ons heen gaan en in het graf worden neergelaten en de mensch dan rond ziet en een leegte gevoelt, hoe troostrijk is het dan als de mensch kinderlijk gelooven kan in het woord der Waarheid. Ook in deze ure klinkt de hemelsche bood schap „Zalig zijn de dooden die in den Heere sterven". Wij weten, dat hij 48 jaar heeft gearbeid in den wijngaard des Heeren. Als jong priester heeft hij eerst de gemeente Zaandam gediend om na enkele jaren naar de toen pas ontstane gemeente IJmuiden te vertrekken, om daar zijn zwaren arbeid te beginnen. Meer dan 30 jaar heeft pastoor v. d. Poll de last en de hitte gedragen. Hij is rondgegaan van huisgezin tot huisgezin. De gemeente IJmuiden werd steeds grooter en grooter en steeds groeide de last, maar hij wilde niet rusten. Toen dan eindelijk da taak te IJmuiden te zwaar bleek, ging hij naar de kleine gemeente Enkhuizen. Op het kerkhof. Op het kerkhof hadden zich ook vele be langstellenden verzameld, waaronder ook af gevaardigden van kerkelijke instellingen te Enkhuizen. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was gelaten, trad als eerste spreker Mgr. H. F. J. van Vlijmen naar voren om de laatste eer te bewijzen aan den oudsten geestelijken van het bisdom, den deken, ons aller vriend. Wat de overledene voor de verschillende gemeenten geweest is, zeide spr., behoef ik niet op te halen. Een leven van 48 jaren trouwen arbeid; de eene steen op den andere stapelende totdat het gebouw opgetrokken was. Hij heeft stil en eenvoudig zijn plicht gedaan. Hij was de trouwe herder, die geen huurling was en zoo noodig zijn leven voor zijn schapen zou geven. De tweede spreker, pastoor L. Rinkel uit IJmuiden, herinnerde er aan hoe de over ledene in 1883 tot priester werd gewijd en spoedig Pastoor te Zaandam werd. Na eenige jaren begon IJmuiden zich te ontwikkelen en uit te breiden en het was op verzoek van den toenmaligen Bisschop van Haarlem dat toen in een zaal van een hotel te IJmuiden godsdienstoefeningen gehouden werden. In 1890 werd met den bouw der kerk begonnen en stichtte de ontslapene een eigen gemeente. Pastoor v. d. Poll is meer dan 32 jaar pastoor van IJmuiden geweest. Als God het hem vergund had om volgend jaar zijn gouden feest te vieren, dan had hij versteld gestaan van de vele blijken uit zijn oude gemeente IJmuiden, Het heeft echter niet zoo mogen zijn. Nadat nog het woord gevoerd was door den emeritus-pastoor P. J. Jans uit Utrecht en de kerkmeester der Oud-Katholieken-' kerk te Enkhuizen, de heer Botman, dankte Prof. C. Wijker alle aanwezigen voor de be-' toonde belangstelling. 'j BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 22 stoomtrawlers en 4 kotters. De besommingen waren: Manden Trawlers 400 Ro 16 Betje. Nog niet bekend. 810 O.N. 115 4300. 5CO O.N. 144 1700. 355 Mies en Truus 2000. 310 Henriëtte Jacoba 1900. 390 Marij 2300. 930 Utrecht. Nog niet bekend. 785 Frija 2400. 485 Derika 7 2600. 400 Derika 8 2500. 70 Penelope 1300. 270 Holland 4 1800. 70 Avila 1300. 160 Gezina Catherina 1600. 300 Maria f 2300. 255 Ita 2000. 350 Timmers 2200. 450 Eendracht I 2200. 85 Zeemeeuw 1400. 65 Dolfijn 1500. 60 Jenny Elza 1400. 400 Cornelis. Nog niet bekend. Kotters: E. 246 990. O. 277 700. O. 259 780, O. 65 670. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.25—0.65. Griet per 50 K.G. 60—f 25. Tongen per K.G. 2.25—1.70. Zetschol per 50 K.G. 38. Kleine schol per 50 K.G. f 305.40. Bot per 50 50 K.G. f 12—10. Schar per 50 K.G. 7.50. Rog per 20 stuks 48J 20. Vleet per stuk 2.09—1. Pieterman en poon per 50 K.G. 30f 4.70. Groote schelvisch per 50 K.G, 50. Middelschelvisch per 50 K.G. f 46—36. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 24 17. Kleine schelvisch per 50 K.G. 13.503.80. Kabeljauw per 125 K.G. 98—63. Gullen per 50 K.G. 19—f 2.50. Leng per stuk 1.10f 0.81. Wijting per 50 K.G. 3.20—1.40. Makreel per 50 K.G. f 84.80. Versche haring per kist 5—2.40. AANBESTEDING. Woensdag had door architect A. ten Broeke Marconistraat 3 te IJmuiden de aanbeste ding plaats voor het bouwen van ee"n Auto busremise" voor rekening van de N.V. .Auto busexploitatie Stormvogels" te IJmuiden. Ingeschreven werd als volgt: B. van Geldorp, IJmuiden f 28900. Fa. Heere Zn., idem, f 28.745. P. Verschoor, idem, f 28.360. D. v. d. Plas, idem, f 28.347. J. de Waard, idem, f 28.196. C. Verbaan, idem, f 27.371. J. Lindhout, idem, f 26.977 H. Oudshoorn, idem, f 26.874. P. Cupido, idem, f 2è.450. Zijp en Hamburg, idem, f 25.984. M. J. Rolvink, idem f 25.279,77. N.V. Aannemers Mij. Velsen, f 25.173. Bovenstaande prijzen zijn zonder ijzeren kap. De ijzeren kapconstructie werd door Gebr. Vincent te Schiedam opgegeven voor f 3375 en de centrale verwarming door Frits Beukers te Schiedam voor f 2195. Het werk is opgedragen aan de laagste inschrijf ster. BEVERWIJK B.EÜ VOLKSBOND. Woensdagavond vergaderde dë plaatseHJkë afdeeling van den Ned. RJC Volksbond. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn teleLirstelling over uit, dat in de Troon rede het belangrijke vraagstuk van de werkloosheidszorg niet was aangeroerd. Naar aanleiding van het onlangs door dé R.K. Kiesvereeniging genomen besluit, om een commissie uit de verschillende organisa ties te vormen, die in voortdurend contact zal staan met de R.K. Raadsfractie, werd tot af gevaardigde van den R.K. Volksbond in deze contactcommissie benoemd de Geestelijke Adviseur, Rector Th. Boonekamp. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat een regeling in voorbereiding is ten aanzien van het werkloosheidsvraagstuk. Vervolgens werd na eenige discussie beslo ten ter inleiding van het winterprogramma een socialen Zondag te organiseeren. Deze zal worden gehouden op Zondag 27 September e.k. Na de kerkelijke plechtigheden zal op dien dag in het K.S.A.-gebouw een groote propagandavergadering worden georgani seerd. Daarna heeft de Geestelijke Adviseur, Rec tor Th. Boonekamp een inleiding gehouden, voorafgegaan aan de behandeling van. de Encyclieken „Rerum Novarum" van Paus Leo XHT en „Quadragesimo Anno" van Paus Puis XI. De behandeling van deze zendbrieven zal in de volgende vergadering een aanvang nemen. Voor deelneming aan de op 3. 4 en 5 Octo ber te Bergen te houden studiedagen werden bij loting aangewezen de leden J. Baltus en A. v. d. Plas. Uit het halfjaarlijksch verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over de laatste periode hadden bedragen 826,57 en de uitgaven 735.42 zoodat het batig saldo 91,15 bedroeg. De vergadering werd hierna op de gebruikelijke wijze geslo ten. SPELDJESDAG. B. en W. hebben aan de afdeeling Bever wijk van den R.K. Vrouwenbond toestemming verleend tot het houden van een speldjosdag op Zondag 25 Oct. a.s. BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.K. Ul.O.- school voor jongens aan den Kees Delfsweg is benoemd de heer W. G. van Seggelen, thans te Amsterdam, VERKOOPÏNG. Woensdag werd in het Veilingsgebouw „Centrum" in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan den Grooten Houtweg 62, groot 1.32 A., eigendom van H. W. Duin te Beverwijk. Opgeboden door N. van Hllten tot 2500. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een woonhuis met erf en grond aan den Grooten Houtweg 72, groot 1.32 A. eigendom van H. W. Duin. Hoogste bod 2500. Bij af-1 slag gemijnd door D. Males te Wijk aan Duin. Opbrengst 2503. 3. Een woonhuis met erf en grond aan de Zeestraat 32, groot 2.53 A. Eigenaar E. J. Knipper te Hoorn. Hoogste bod 4500. Bij afslag gemijnd door B. Hopman te Beverwijk. Opbrengst 4700.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10