VOOR DE FORENSEN. BUITENLAND. DE STAKING OP DE ENGELSCHE VLOOT. DE MISLUKTE PUTSCH IN OOSTENRIJK. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1931 TWEEDE BLAD Hoe de actie werd gevoerd. Het Volkenbondwerk te Genève. Engeland. De toestand op de Engelsche vloot. LONDEN, 16 September. (V.D.) In aan sluiting op de berichten omtrent het weige ren van gehoorzaamheid op de Engelsche vloot, wegens ontevredenheid over de ver laagde soldijen, wordt nog bekend, dat Za terdagavond in de landcantine te Invergor- don het communistische lied van den Rood en Vlag is gezongen. Tot botsingen is het nog niet gekomen. De toestand is echter gespannen. De matrozen hebben verklaard gehoorzaamheid te zullen blijven weigeren, wanneer de admiraliteit niet hun eischen inwilligt. De actie omvat thans bijna alle schepen van de Atlantsche vloot, doch op enkele schepen is de ontevre denheid blijkbaar niet algemeen, althans een gedeelte der bemanning blijft daar zijn plicht doen. Het scherpste wordt de actie doorgevoerd op het linieschip Rodney, waar de verbin dingsbooten door zeesoldaten moesten wor den bezet. De vergadering op den kruiser York werd zeer in het geheim voorbereid. Een man ging van ruim naar ruim en fluisterde de man schappen toe naar de vergadering op het voorschip te komen. In den nacht op Woens dag hebben zich op verschillende andere schepen gelijke tafereelen afgespeeld. Alles stil aan boord. LONDEN, 16 September (V.D.) „Evening News" meldt, dat uit de sohoorsteenen dei- schepen van de Athlantische vloot geen rook meer opstijgt, daar de vuren gedoofd zijn. Van den wal kan men geen beweging meer aan boord waarnemen. De manschappen houden zich buitengewoon stil. Hoe de actie in haar werk ging. De rust schijnt thans eenigszins hersteld en de bemanning schijnt rustig de beslissing die de admiraliteit naar aanleiding van de in gediende bezwaren zal nemen, af te wach ten. De „Evening News" verneemt, dat na de vlaggenparade van Dinsdag de manschap pen des morgens weigerden de ankers te lichten. Zij brachten drie hoera's uit op den Koning om te bewijzen, dat hun dienstwei gering geen gebrek aan loyaliteit jegens den Koning was. Zij zetten zich toen. rug aan rug op de an kerkettingen, zoodat de ankers niet ge licht konden worden. De cheers op den Ko ning werden het eerst aangeheven door de bemanning van de „Rodney" en vervolgens door de manschappen van de andere vijftien schepen overgenomen. Door deze actie werd bereikt, dat de schepen geen zee kozen. Woensdagochtend herhaalde zich hetzelfde en brachten de matrozen wederom na de vlaggenparade hun cheers op den koning uit. Nu hadden bovendien de stokers gewei gerd de ketels op stoom te brengen. De be manning van den kruiser .Norfolk" zond een brief aan de admiraliteit, hoewel de com mandant een toespraak had gehouden om de gemoederen tot bedaren te brengen. Vooral de gehuwde manschappen zijn ten zeerste ontsitemd over de groote vermin dering die hun toelage ondergaat, waarvan zij, gescheiden' van hun gezin, in hun onder houd moeten voorzien. Nog meer bezuinigingen. LONDEN, 16 Sept. (V.D.) In het Lager huis stelde Snowden heden voor het tot dus ver. wettelijk vastgestelde bedrag van den rentedienst te verlagen met ongeveer 30 mil- lioen pond sterling en een begin te maken bij een gunstige gelegenheid met de conver sie van de 5% oorlogsleening. Deze bezuiningingsmaatregelen werden door Snowden uitvoerig toegelicht. Een onder de leuze „gelijke offers voor allen" ingediend voorstel tot verlaging van den rentedienst met ongeveer 150 millioen pond sterling werd verworpen met 267 tegen 187 stemmen. Het voorstel van Snowden werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verhooging benzinerecht goedgekeurd LONDEN 16 September. Het voorstel tot verhooging van het recht op benzine met twee pence per gallon is zonder hoofdelijke stemming door het Lagerhuis aangenomen. Gandhi spreekt zijn gebeden uit in het Lagerhuis. LONDEN, 16 September. (V.D.) Een tooneel, dat waarschijnlijk wel uniek tzal zijn in de geschiediens van het Engelsche parlement heeft zich heden afgespeeld in een der voornaamste zalen van het Lager huis, waar Gandhi een toespraak zou houden tot de leden der arbeidersfractie. Daar handteekeningenverzamelaars hem na het beëindigen van de onderhandelingen in de Ronde Tafel-Conferentie lang hadden opgehouden, kon hij zijn avondgebed niet meer op tijd uitspreken, maar besloot direct naar het Lagerghuis te gaan. Daar aangeko men trokken Gandhi, Miss Slade en mevr. Naidi hun sandalen uit en vielen in zaal 14 op den grond voor het uitspreken der ge beden. In zijn toespraak tot de Labour fractie ver klaarde Gandhi, dat er inzake de onafhan kelijkheid van Indië geen compromisoplossing bestaat. Hij verlangt voor zijn volk dezelfde vrijheid, die het Engelsche volk geniet. De commissie voor Federale Structuur. LONDEN, 16 September. De Federale Struc tuur Commissie van de Ronde Tafel Confe rentie heeft heden twee bijeenkomsten ge houden. Er wordt op bevredigende wijze voortgang gemaakt. De beraadslagingen heb ben plaats in een atmosfeer van kameraad schappelijkheid. De besprekingen van heden hadden be trekking van directe en indirecte wijze van verkiezing voor vertegenwoordigers van de Federale wetgevende vergadering. Oostenrijk. Opheffing van alle onderlinge beschermingsbonden? BERLIJN, 16 September (V1D.) uit Weenen wordt gemeld, dat in Oostenrijksche regeeringskringen wordt overwogen alle on derlinge beschermingsbonden te ontwapenen en te ontbinden. Reeds in den eerstvolgenden ministerraad zouden in dién zin voorstellen worden be handeld. Dr. Pfreimer over den Putsch. BELGRADO, 16 Sept. (VD.) De „Prawda" publiceert een interview, met dr. Pfriemer. Dr. Pfriemer toonde zich over 4e Oosten rijksche gebeurtenissen zeer terneergeslagen en verbitterd. Op de vraag van den journalist, waardoor de Putsch mislukt was, verklaarde dr. Pfriemer, dat de zaken in Oostenrijk er thans heel anders zouden uitzien, wanneer geen verraad was gepleegd. De schandelijk ste rol heeft baron Frank gespeeld, die aan den eenen kant is ingewijd geweest in alle plannen van de Heimwehren en anderzijds met de regeering in contact stond. Het voor naamste gevolg van dit verraad is het mis lukken van den Putsch geweest. Berichten uit Laibach bevestigen dat het Italiaansche consulaat te Labaich en de Italiaansche gezant te Belgrado een visum hebben afgegeven, zoodat Dr. Pfriemer bij het overschrijden der Italiaansche grens geen moeilijkheden had. In het slot van vorst Starhemberg werd een bijeenkomst gehouden, van alle rijks-, landelijke en districtsleiders der Oostenrijk sche Heimwehren, Er werd een resolutie aan genomen waarin de „onverbrekelijke trouw" en „gehoorzaamheid" aan vorst Starhemberg wordt gezworen. Genève. De positie der Europeesche Commissie bepaald. GENèVE, 16 Sept. (V. D.) De politieke com missie eindigde de discussies over de werk zaamheden der Europeesche studiecommis sie met een met algemeene stemmen aange nomen resolutie, waarin de werkzaamheden der commissie tot nog toe worden goedge keurd en de Europeesche Commissie wordt gemachtigd haar werkzaamheden voort te zetten, met dien verstande, dat geen nieuwe subcommissies zullen worden ingesteld, doch dat de bestaande organen van den Volken bond gebruikt zullen worden, terwijl kwes ties, die niet direct tot de competentie der Europeesche Commissie behooren, aan den Volkenbond moeten worden overgelaten. Op voorstel van Briand werd de Zwitsersche Bondsraad Motta benoemd tot rapporteur in de Volkenbondsassemblée. Het Amerikaansch Staats departement voor Grandi's voorstel. WASHINGTON, 16 Sept, (V, D Het staats- departement staat, naar officieel wordt me degedeeld, sympathiek tegenover een voor- loopige vacantie in vlootbouw, gelijk voorge steld door den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Grandi. Onaannemelijke eischen der financiëele commissie. GENèVE, 16 September (V. D.) In de per manente financieele commissie zijn eenige moeilijkheden gerezen bij de behandeling van het Oostenrijksche verzoek om hulp. Voorloopig wordt deze kwestie uitvoerig be sproken in den boezem der C :enrijksche delegatie, terwijl regelmatig overleg wordt gepleegd met Weenen. De financieele commissie heeft een plan opgesteld waarbij van Oostenrijk de grootst mogelijke beperkng op de uitgaven en alge meene besparingen worden geëischt. Aan Oostenrijksche zijde acht men de eischen onaannemelijk. De verlenging van het moratorium. NEW-YORK. 16 Sept. (V, D.) Nu de toon- aangevende bankiers in het geheele land druk schijnen te gaan uitoefenen om een einde te maken aan de op het oogenblik heerschende onzekerheid en president Hoover er toe te brengen het moratorium te verlen gen, staat het schuldenprobleem weer in het middelpunt van de belangstelling. De „Sun" is van meening, dat Hoover heimelijk er van overtuigd is, dat het moratorium voor het afloopen moet worden verlengd. Ook heerscht de meening, dat Hoover de verlen ging van het moratorium bij de a.s. ontwa INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 peningsonderhandelingen als troef wil uit spelen, teneinde bijzondere Fransche con cessies los te krijgen. België. Belastingverhooging en bezui niging op de Staatsuitgaven. er BRUSSEL, 16 September (V .D.) De minis terraad heeft de maatregelen besproken welke genomen moeten worden om de be grooting weer in evenwicht te brengen. Op de uitgaven zal 1 milliard franken worden bezuinigd. Het is zoo goed als zeker dat de belastin gen zullen worden verhoogd, terwijl de post- tarieven eveneens verhoogd zullen worden. Op de militaire uitgaven zal voor een be drag van ongeveer 100 millioen franken wor den bezuinigd. Spanje. Spanje democratische arbeidersrepubliek. MADRID, 16 September (V.D.) De na tionale vergadering heeft hedenavond na zeer opgewonden debatten met 170 tegen 152 stemmen besloten artikel 1 van de nieuwe grondwet als volgt op te stellen: „Spanje is een democratische arbeidersrepubliek, welker machtsmiddelen uitgaan van het volk". EERSTE KAMER. 16 September. Stemmingen. Een interpellatie aangevraagd. De Eerste Kamer is vandaag in korte zit ting bijeen geweest. Zij heeft een dirietal commissies samengesteld door keuze en be noeming. In de huishoudelijke commissie werden met vrijwel algemeene stemmen herkozen de heeren Van Lanschot en Rink, in de ge mengde commissie voor de stenografie, even zeer met vrijwel algemeene stemmen, de heeren Hoffmans, Polak en Slingenberg. In de commissie voor de verzoekschriften, benoemde de voorzitter de heeren v. d. Lande, Slingenberg, Wibaut, de Veer en ter Haar. Voorts was de korte vergadering belang rijk door het feit, dat Prof. Loliman een interpellatie aanvroeg en toegestaan kreeg over den stand der onderhandelingen met Belgie. Men weet, dat er weer geruchten gaan over tóch een Moerdijk-kanaal, het welk zijn oorsprong neemt to de Antwerp se he haven. En daartegen verzet zich prof. Labmam met hand en tand. De behandeling zal later plaats hebben. INTIMUS. DRIE ARBEIDERS MET KOLENDAMP VERGIFTIGING BEDREIGD. Tegen twaalf uur Woensdagmiddag trof de heer Kuipers van de firma Hijzeanaar en Kuipers in het ketelhuis van de Topografi sche inrichting te 's-Gravenhage drie werk lieden aan, die op het punt stonden flauw te vallen, aldus meldt de NR.C. Kuipers was bezig de motor van de lift na te kijken. Tegen twaalf uur begaf hij zich naar het ketelhuis om zijn handen te was- schen. Dat is het behoud van de drie men- schen geweest. Anders zouden ze waarschijn lijk vergiftigd zijn door koolmonoxyde. De drie bedreigden waren twee monteurs uit Arnhem en de machinist van der Laan. Zij waren bezig ee nvan de ketels der cen trale verwarming te repareeren. Een ketel werd reeds gestookt. De drie werklieden heb ben zelf niets gemerkt. Zij zijn naar het Militair Hospitaal gebracht. Van alle drie-is de toestand goed. BENZINE-AUTO TEGEN ACHT BOOMEN GEREDEN. CHAUFFEUR AAN HARTVERLAMMING OVERLEDEN. Woensdagavond om 9 uur reed een 24- jarige chauffeur van de Texaco-maatschap- pij te Groningen met zijn benzineauto in de richting van Groningen. Ter hoogte van Vries passeerde hij met zeer groote snelheid een tweetal auto's en vloog daarna tegen zeven langs den we staande boomen. Bij den achtsten boom sloeg de wagen over den kop en kwam dwars over den weg te liggen. De chauffeur, die in de verwoeste cabine be kneld raakte, was op slag dood. Zijn identi teit is nog niet vastgesteld. De wagen vloog in brand, maar kon door spoedige' hulp nog worden behouden. Even voordat het ongeluk geschiedde had de chauffeur zich opge houden in een café te Vries. Het viel de be zoekers in dat café op, dat de man zeer bleek was, zoodat een te hulp geroepen ge neesheer vermoedt, dat hij tijdens den rit aan een hartverlamming is overleden. TEGEN DE SALARIS KORTING. PROTEST VAN POSTPERSONEEL. Op den derden Congresdag van den Cen- tralen Bond van Nederlandsch Post-, Tele graaf en Telefoonpersoneel (C.B.PTT.) te Utrecht werd een voorstel van de afdeeling Haringen e.a. om zich in beginsel uit te spreken voor aansluiting bij het Neder landsch Verbond van Vakvereeniglngen (N. V. V.) verworpen met 214 stemmen tegen, 27 voor en 1 blanco. Over de voorgenomen korting op de sa larissen der Rijksambtenaren werden door de afgevaardigden bittere verwijten aan het adres der Regeering gericht. Besloten werd aan de C.N.O.P. te verzoeken actie te voeren en zich daarbij aan te slui ten. Een serie wenschen van spoorwegabonnés. De actieve afdeeling Haarlem en omstre ken van den Alg. Bond van Forensen doet veel om de spoorwegautoriteiten te bewegen aan gegronde klachten van forensen die spoorwegabonnés zijn tegemoet te komen. Het laatste nummer van „de Forens" geeft daarvan opnieuw het bewijs. Daarin vinden wij allereerst de mededeeling, dat de Over- veensche forensen, die gewoon waren met den trein van 8.19 's morgens naar Amster dam te gaan, met leedwezen gemerkt had den, dat deze trein met ingang van de zo merdienstregeling vervroegd is en al om 8.02 vertrekt. Wel is waar werd bij de vorige zo merdienstregelingen het vertrekuur ook ver zet, maar toch nooit vroeger dan tot circa 8.12. Daarbij komt nog, dat men nu een kwartier eerder in Amsterdam is en men met zijn tijd geen raad weet. Bij de afdeeling Haarlem kwamen dan ook heel wat klachten binnen en iedereen zou gaarne zien. dat de trein weer om 8.19 zou kunnen vertrekken. Sommige forensen had den zich zelfs al tot de directie der spoor wegen gewend, maar succes had hun actie to het geheel niet gehad. Nu heeft het bestuur der afdeeling ter be- voegder plaatse de klacht uiteengezet, waar bij bleek waarom de trein zooveel vervroegd is. Dit staat nl. in verband met de verder doorgevoerde electrificatie van het net in Noord-Holland en de versnelling op het tra ject AmsterdamRotterdam. De geheele dienst werd hierdoor nog .strakker" en de perrons en de sporen te Haarlem, die anders gebruikt konden worden voor trein 2306 (8.19 vertrek Overveen) waren nu niet meer op die tijden beschikbaar. Dus moest deze trein ver schoven worden. Eerst is geprobeerd den trein iets later te stellen, maar daar de ge heele dienstregeling precies op de minuut is ingesteld, was er nergens een plaatsje te vin den en zou de trein tenslotte zooveel later moeten vertrekken, dat de forensen er heele- maal niets meer aan hadden Daarom moest men wel noodgedwongen tot vervroeging overgaan en werd de trein op 802 gesteld, al hoewel men wel begrijpen kon, dat dit voor vele forensen minder aangenaam was. Het bestuur heeft nu weten te bereiken, dat bij de samenstelling van de winterdienst- regellng speciaal deze trein in het oog zal worden gehouden en men deed de toezeg ging, dat al het mogelijke zal worden gedaan om den trein weer later dan 8.02 van Over veen te laten vertrekken. Wij merken hierbij op, dat ongemak met de dienstregeling ontstaat, omdat de lijn HaarlemZandvoort nog niet geëlectrifi- ceerd is De stoomtreinen uit Zandvoort en Overveen die naar Amsterdam doorrijden kunnen nu slechts met moeite tusschen de electrische treinen ingepast worden, omdat zij natuurlijk veel langzamer rijden dan de electrische treinen. Als dus eens de lijn ge- electrificeerd is, zal die moeilijkheid niet meer bestaan. Verder werd aan het bestuur de klacht overgebracht, dat er in de treinen, die tus schen 5.45 en 6.15 van het Centraal Station te Amsterdam in de richting Haarlem ver trekken, te weinig plaats voor de 3de klasrei zigers is. terwijl er in de le en 2e klasse een: overvloed van zitplaatsen bestaat. Ook in. den ochtendtrein, die om 8.39 uit Haarlem vertrekt, zou het precies zoo zijn. Nadat het bestuur deze klachten onder het oog van de spoorwegen had gebracht, ls ge durende eenigen tijd gecontroleerd hoe de verdeeling van de reizigers over de verschil lende klassen was en daarbij is gebleken, dat steeds voor alle reizigers voldoende zitplaat sen aanwezig waren, waarbij men echter in het oog dlene te houden, dat men steeds voortrein en hoofdtrein als één geheel geno men heeft. Zoo ls trein 1119 (17.40 vertrek van Am sterdam) een voortrein van 1121 (17.45) en 1125 (18.10) van 1129 (18.15), terwijl trein 2679 (17.50) en 1123 (18.001 gewone treinen zijn. Daar nu trein 1112 en 1129 steeds overvol waren, heeft men voortreinen ingelegd (1119 en 1125L die er op berekend zijn een groot aantal 3de klasse passagiers te vervoeren. Blijkt het. dat zoowel voor- als hoofdtrein beide steeds vol 2ljn, dan wordt de voor trein uitgebreid, daar deze niet verder gaat dan Haarlem en dus het materieel slechts op een kort traject, nl op den terugweg Haar lemAmsterdam, niet ten volle benut kan worden. Breidde men daarentegen den hoofd trein uit. dan zouden die extra-rijtuigen mee moeten rijden naar Rotterdam en dan weer terug, bijna zonder passagiers, hetgeen na tuurlijk een nadeelige exploitatie veroor zaakt. Ten einde echter toch de reizigers zooveel mogelijk tegemoet te komen, heeft, men wel op verzoek van het bestuur trein 2678 (17.50 vertrek Amsterdam) uitgebreid. Deze heeft geen voortrein en moest dus wel zelf uitge breid worden. Ook de ochtendtrein 2661 (8.39 vertrek Haarlem) is uitgebreid, alhoewel dit, naar aan het bestuur bleek, door de ingewikkelde circulatie van het extra-rijtuig door geheele Noord-Holland met groote moeilijkheden ge paard ging. In verband met de a.s. winterdienstrege- ling heeft het bestuur der afdeeling aan de directie der spoorwegen gevraagd om uit breiding van het aantal stoptreinen aan de halte Heemstede-Acrdenhout, daar van ver schillende zijde het verzoek daartoe kwam. De twee stoptreinen nl., welke met 15 Mei jl. zijn ingelegd, zijn slechts voor weinig fo rensen van waarde, daar een trein, die om 9 15 van Aerdenhout vertrekt, alleen voor de allerhoogste heeren en voor winkelende da mes in aanmerking komt. Desgelijks zullen er weinig liefhebbers zijn voor een trein, die ruim half drie uit Amsterdam vertrekt en om 14.51 te Aerdenhout stopt. Veel urgenter was dan ook het stoppen van nog een trein des morgens tusschen 8.13 en 8.40. Dit ls dan ook door het bestuur aan de directie overgebracht en uit Utrecht werd toen medegedeeld, „dat de spoorwegen er tot. hun leedwezen niet toe kunnen overgaan uitbreiding te geven aan het aantal stoppin gen te Heemstede—Aerdenhout". De nieuwe dienstregeling zal dus in dit op zicht ongewijzigd blijven. TOONEELVEREENIGING „JACOB VAN LENNEP" HET MAANDBLAD. Het Maandblad van de Kon. Erk, Tooneel- vereenigtog „Jacob van Lennep" herinnert nog eens aan de opvoering in den Stads schouwburg door den werkenden kring van het vroolijk spel „De Klimgeit", door J. Broe- delet (op Maandag 5 October) en aan den Ca baretavond op Maandag 26 October in het gebouw van den H. K. B„ waaraan Kees Pruis, Stella Seemer en Willem Ciere hun medewer king verleenen. Na afloop van beide voorstellingen is er bal in het gebouw van den H. K. B De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring wordt gehouden op Woensdag 30 Sep tember a.s. Het ligt in de bedoeling van de redactie van het Maandblad, gedurende het aanstaande seizoen het onderwerp: „Hoe moeten wed strijden beoordeeld worden?" van verschil lende zijden te laten belichten. Deze rubriek wordt in het thans versche nen nummer geopend met een overzicht van een door den heer J. B. Schuil indertijd over bedoeld onderwerp in „Ons Tooneel" geschre ven artikel. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT TE HAARLEM. Haarlem, 16 September 1931. Appelen 10—50 cent per K.G. Peren 550 cent per K.G. Tomaten 1218 cent per K.G. Snijboonen 20—50 cent per K.G. Heereboonen 2030 cent per K.G. Postelein 2060 cent per kist. Spinazie 1590 cent per kist. Groene kool 4060 cent per kist. Sla 12.50 per kist. Komkommers 48 cent per stuk. Bloemkool 518 cent per stuk. Roode kool 58 cent per stuk. Wortelen 518 cent per bos. Pieterselie 510 cent per stuk. Selderij 5—10 cent per stuk. Andijvie 2560 cent per kist. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE. Ondertrouwd: Th. G, Nunnink en P. E. M. Mooren; A. J. M. Ducrot en M. A. C. v. d. Ende; I. C. Gobel en J. Timmerman; E. D. des Bouvrie en P. J. Geerlings. Getrouwd; M. Tos en G. J. Roggeveen: P. W. J. Leissing en G. A. C. v. d. Weerd; J. A. de Wijs en C. E. M. v. d. Prijt; P. J. Juffer mans en A. M. Smit. Bevallen: L. G. M. Tummersvan Aar- sen. z.; J. Gerslevan Essen, d.; C. G. C. Poecke—van Koningshoven, z.; M. E. Thiel- Kiause, z, Herleninvasie in Schotland. De hulp der regeering ingeroepen. De Schotse he hooglanden worden dit jaar geteisterd door enorme kudden edelherten, die groote schade toebrengen aan de te velde staande gewassen en reeds een be langrijk gedeelte van de oogst vernield heb ben. Ieder jaar wordt de plaag grooter. Men neemt aan, dut de landeigenaren spoedig maatregelen zullen nemen om hot surplus van deze dieren te doen vermin deren. Verleden jaar is het ook reeds noodzake lijk gebleken een drijfjacht op de edelher ten te houden. Ofschoon toen duizenden her ten zijn neergelegd valt van eenige verbete ring in den toestand wetoig te merken. De behoefte wordt gevoeld naar één massale drijfjacht die het geheele gebied der Schot- sche hooglanders omvat. De Schotsche boeren hebben naar de News Chronicle verneemt de hulp van de re geering ingeroepen om medewerking te ver leenen bij het bestrijden van deze plaag. AUTO VAN EEN DIJK GESTORT. Woensdag is een luxe auto bestuurd door den heer J. H, L. uit Rotterdam op oen dijk even buiten de gemeente Maassluis doordat deze moest uitwijken voor een jongen, van den dijk gereden en over den kop geslagen. De jongen die door een der spatborden ge raakt werd, kwam te vallen, doch kwam er vrij goed af. De bestuurder van de auto werd ernstig gewond aan hoofd, arm en borst, de beide inzittenden D. S. en H. G. beiden uit Rotterdam bekwamen niet noemenswaardig letsel. AGENDA DONDERDAG 17 SEPTEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Concert H. O V. Gebouw „Het Blauwe Kruis": Ledenverga dering afd. Haarlem V. A. R. A., 8 uur. Rembrandt Theater: ,,'t Cafétje". Tooneel:! Troupe Valesco, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Talu de halfbloed" cri „Lentestormen". Tooneel: The Gen! Sisters. 8.15 uur. Palace: „De wonderlijke bruid". TooneelJ Willy Schwarz, kunstfluiter. 8-15 uur. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: „Circus Corclli". 8.15 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. APOTHEEKDIENSTEN Fa. c,. G. Loomeycr en Zn, Barteljorisstraan 11, telefoon 10175 Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, teló* foon 11793

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5