Uit Nederland HAARLEM'S DAGBLAD wereld nog steeds niet de volle beteekenis van de Europeesche crisis in het algemeen en van de crisis te Londen in het bijzonder inziet. In WalLstreetkringen rekent men met een spoedige stabilisatie van het pond ster ling. De Amerikaansche beurzen zullen waar schijnlijk geopend blijven. UIT DUITSCHLAND HET PARTICULIERE DISCONTO VERHOOGD. BERLIJN, 21 September (V. D.) Het par ticuliere disconto is met 1/8 procent verhoogd tot 8 pet., waarmede dus het particuliere disconto even hoog is geworden als het Rijks bankdisconto. GEEN HANDEL OP DE BERLIJNSCHE BEURS. BERLIJN, 21 Sept. Door het sluiten van de Beurs te Londen en van andere Europeesche beurzen, zullen te Berlijn geen noteeringen van effecten, en deviezen, plaats hebben. De koersen der deviezen zullen heden door de Rijksbank worden vastgesteld. Het beursge bouw blijft geopend, doch handel in de boven genoemde papieren mag niet plaats vinden, evenmin als de termijnhandel. Men verwacht, dat ook de andere Duitse he •beurzen deze gedragslijn zullen volgen. De beursruimte was heden als gewoon geopend. Ten gevolge van de drastische maatrege len, die de Engelsche regeering heeft geno men, is de algemeene toestand natuurlijk zeer onzeker. Desondanks heerschte in beurs- kringen geen paniekstemming. Men gelooft dat door deze gebeurtenis een verbetering kan intreden. De besluiten van het beursbestuur gelden slechts voor één dag. Het beursbestuur zal morgenochtend om 10 uur opnieuw vergaderen om den toestand nader te overwegen. De besluiten zullen af hangen van de maatregelen, die de overige Europeesche beurzen zullen nemen. De goederenbeurs blijft heden en waar schijnlijk ook morgen geopend. UIT GRIEKENLAND DE BEURS TE ATHENE GESLOTEN. ATHENE, 21 September (V. D.) Heden is de beurs te Athene voor vijf dagen gesloten. Vermoedelijk zal deze termijn nog verlengd worden. De verliezen zouden tot op heden meer dan 90 millioen drachmen bedragen. De Grieksche Staatsbank heeft haar totale gouddekking van Engelsche ponden in dol lars omgezet. UIT ZWITSERLAND DE REGEERINGSMAATREGELEN. BAZEL, 21 Sept. (V. D.) Door den finan- cieelen toestand en het sluiten van de beur zen in Engeland en Duitschland is voor de beurzen van Bazel, Zurich en Genève be sloten, dat ook deze tijdelijk gesloten zullen worden. Slechts de handel in obligaties van coöperaties, der spoorwegen en der leeningen van kantons en steden, worden toegelaten. Effectennoteeringen hebben dus niet plaats. Ook deviezen worden niet genoteerd. UIT SPANJE DE INVLOED VAN DE CRISIS. MADRID. 21 Sept. (V. D.) Het Engelsche Pond is heden te Madrid met ongeveer 15 percent gedaald. Daarom heeft de Spaansche minister van Financiën alle douane- en be lasting-ambtenaren geïnstrueerd, geen En gelsche Ponden meer als betaalmiddel in ontvangst te nemen, wat tot nog toe vrij veel voor kwam. DINSDAG ALS GEWONE BEURSDAG BESCHOUWD. Het Bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel deelt nog mee. dat wat betreft levering en betaling van effectenposten, Dins dag 22 September 1931 als een gewone beursdag moet worden beschouwd. GEEN BUITENGEWOON GROOT AANBOD Omtrent de sluiting van de beurs te Am sterdam vernemen wij nog. dat daarover ook de gezant van Engeland is gehoord. In ,het Alg. Handelsblad lezen wij nog, dat 's morgens, kwart voor 12 een zeer positief bericht, uit betrouwbare bron rondging, dat de effectenbeurs geopend zou zijn. De beurs ging ook gewoon „aan" en de commission- nairs begonnen reeds hun orders aan de hoeklieden op te geven. Uiterlijk verschilde de beurs niet van andere dagen. Er stonden hier en daar natuurlijk enkele groepjes den toestand te bespreken, maar overigens leek i de beurs normaal. De hoeklieden meldden algemeen, dat van een verkoopdrang niets te bemerken was. Voor Unilevers b.v. een fonds, dat naar men mocht verwachten, veel van de crisis in Londen zou te lijden hebben overtroffen de kooporders op dat oogen- blik de verkooporders. De stand in Konink lijke was iets zwakker, maar toch waren er niet zooveel verkooporders, dat men aan vankelijk een scherper daling dan b.v. Zater dag zou hebben kunnen verwachten. Natuurlijk zegt dit niets van het markt- vcrloop, maar het is wel treffend, dat wij ook van de zijde van banken en commissie hulzen hoorde, dat het publiek eerder ge neigd was koop- dan verkooporders te geven. In de vergadering in de Ned. Bank kwam men ook pl.m. kwart over een tot het vol gende besluit: De Ned. Bank verklaarde zich bereid vast- gcloopen „prol" posten over te sluiten, mits de beurs geopend bleef en natuurlijk op verdere bijzondere voorwaarden. Nu de beurs evenwel gesloten bleef, ver- Viel dft aanbod. Dit besluit werd op de beurs druk be sproken. De toestand van 's morgens bij de op vraging en levering der „prol" posten nu en dan wel even gespannen, maar alles Is ge leverd en betaald, wat een buitengewoon gunstigen indruk maakt en zeer zeker pleit voor de solvabiliteit van het overgroote deel der beursleden. DINSDAG 22 SEPTEMBER 1931 De kassiers kregen vele bezoeken om be leening van fondsen, maar durfden uiter aard hieraan ook niet ten volle te voldoen. MR. VISSERING EN DR. VAN AALST. De Tel. verneemt, dat de heeren mr. G. Vissering, president van de Nederland Bank en dr. C. J. K. van Aalst, president van de Nederlandsche Handel-Maatschappij, die thans buitenslands vertoeven, naar Neder land zullen terugkeeren. DR. DETERDING OPTIMISTISCH TEN OPZICHTE VAN DE KONINKLIJKE. Naar aanleiding van de alarmeerende be richten, die in Frankrijk de ronde doen over de positie van de Koninklijke, heeft dr. De- terding in antwoord op een tot heni gerich- ten vraag het volgende telegram verzonden aan de „Ag. Ec. et Fin." te Parijs: „Ik zou willen, dat het publiek realiseert, dat onze' Mij. en de met haar verbonden Mijen. een kasvoorraad hebben van milliar- den goudfrancs en dat, zelfs als goud zijn waarde zou verliezen, olie, de meest ideale bron van energie altijd, van de grootste waar de zou blijven. „Evenals dit bij vroegere crises het geval was, zal onze groep ook ditmaal krachtiger dan voorheen uit de huidige crisis te voor schijn komen". DE BEURS TE BATAVIA GESLOTEN. BATAVIA, 22 September (Aneta) De ef fectenbeurs te Batavia is vandaag gesloten. NEDERLANDSCHE BANK NEEMT TEGEMOETKOMENDE HOUDING AAN. De Vereeniging voor den Effectenhandel gaf Maandagavond het volgende communi qué uit; Tenzij de beurs op 22 September 1931 op nieuw geheel of gedeeltelijk gesloten wordt is de Nederlandsche Bank bereid van haar eonvenieerende geldnemers tegen de koersen, welke op 19 September j.l. zijn genoteerd of door de daarvoor bestaande Commissie als basiskoersen worden aangegeven, effecten- posten, met behoud van het daarbij aan wezige of later aangevulde surplus, in be leening te nemen voorzooverre deze effecten- posten reeds op 19 September j.l. beleend waren. Bij de beoordeeling van deze effecten zal de Nederlandsche Bank rekening houden met de buitengewone omstandigheden. Hoewel zij zich het recht voorbehoudt wat haar wordt aangeboden niet onvoorwaardelijk aan te nemen, zal de Nederlandsche Bank het toch den geldnemer niet te moeilijk maken. De door de Nederlandsche Bank te bereke nen debetrente zal tot nader bericht 2 pCt. per jaar boven de gemiddelde prolongatie- rente bedragen. Voor den Politierechter. IIAMERSTUKKEN. Jan had op Plet's schoenen gestaan, terwijl diens voeten erin zaten, waarom Piet Jan had geslagen en Piet f 10 boete kreeg, ter wijl Jan nog een paar gulden voor tijdver zuim in de wacht sleepte, zoodat men ziet, dat Jan beter op dan in Piet's schoenen kon staan. Een werkwillige was gesdhopt door een niet werkwillige, wat den laatste f 30 kost te. Een kastelein, die zich een reuze dieren vriend noemde, doch niettemin een hondje had doodgeschopt, kreeg een reuze-poffer van f 100, enz. Hamerstuk'ken noemen ze dat in den Raad. Maar er was één geval, dat met meer recht nog een hamerstuk mocht heeten want het betrof een hamer, dien een aa'beider in een in aanbouw zijnd perceel had laten liggen. Een juffrouw was met haar zoon en nog iemand dat nieuwe huis eens op gaan nemen, een niet ongewoon vermaak van menschen, die van plan zijn te verhuizen of zich ver beelden dat dit moet gebeuren. Zij zag den hamer, die blijkbaar niet was als andere hamers, want het voorwerp ziende, riep ze uit: wat een gekke hamer! en meteen raapte ze hem op en gaf hem haar zoon. En om dat het een gekke hamer was, bleef hij niet op de plaats, waar zijn baas hem had neer gelegd, maar hechtte zich aan den jonge ling, zoodat hij in het huis van de juffrouw terecht kwam en de juffrouw in verband hiermee in het beklaagdenbankje. De juf frouw keek opgewekt rond en voelide zich sterk in haar onschuld; zij had geen hamer gestolen; waarom zou ze 't doen? Ze had er nog twee thuis, en de eenige getuige liet doorschemeren, dat de zoon hem had meege pikt, maar het beter vond dat zijn moeder er voor opdraaide, dan dat hij voor een jaar of wat naar een rijksopvoedingsgesticht ging, maar de jongen, al had hij 't dan niet gedaan was in allen gevalle niet bereid zich voor zijn moeder op te offeren en deze zat alzoo met den hamer in de maag. De rapporten waren ook niet al te best en zoodoende sloeg de hamer een maand gevangenisstraf uit het geval, bij het ver nemen waarvan de opgewekte stemming van de juffrouw wel wat omsloeg. Metn doet beter gekke hamers te laten liggen. HAVENIDYLLEN. In IJmuiden schijnt men met de droog legging niet veel te vorderen; misschien komt het, dat er aldoor maar nieuwe kanalen wor den gegraven; in allen gevalle, als er zaakjes uit IJmuiden voor de rechtbank komen, is er gewoonlijk een jeneverluchtje aan. Vandaag waren 't er twee, waar de drank de eerste plaats innam. Eerst was er een liefhebbend echtgenoot cn vader, die zoo'n goede reputatie had bij zijn familie, dat als hij in aantocht was, de kin deren als katten de trap opvlogen, zooals een getuige zich teekenend uitdrukte. Die kinde ren hadden gelijk, want zijn oudste dochter die beneden was gebleven, was geschopt en geslagen en toen deze zich ermee bemoeide toen papa zijn vrouw aanviel, al was 't al leen met woorden, greep hij het meisje bij de keel en wilde ze de hals omdraaien. Dat was niet gelukt, want het hoofd stond nog recht, maar de officier vond, dat een vader die alles verdronk en zijn kinderen mishan delde, terwijl hij er nu vandoor was en geen cent aan zijn gezin afdroeg, maar eens een gevoelige les moest hebben; drie maanden was de eisch en de rechter deed er niets af. (De andere natte LTmuMenaar had zich meer doen kennen als een. die meent, dat. als je toch eenmaal aan 't vechten bent, je hei, net zoo goed tegen drie aas tegen een 1 kan opnemen en zoodoende verdeelde hij zijn aandacht over de personen, die naar de primaire vechtpartij stonden te kijken, 't Ge volg was, dat hij tegen een opliep, die hem een paar flinke opstoppers gaf, maar toen werd het mes getrokken en daarom stond hij terecht wegens bedreiging met een misdrijf tegen het leven. Waren de getuigen aanvan kelijk wat hard van stapel geloopen, of had de tijd hun gemoed verzacht? Het bleek niet, maar van de bedreiging bleef niets over, want de aangevallene had zich niet bedreigd ge voeld en den mesvoerder had men zijn wa pen ontnomen. De verdachte wist van niets, vanwege de dronkenschap," maar wel wist hij, dat hij van den drank af was, hetgeen, zooals hij meedeelde, als eens meer het geval was ge weest. Dit moest de justitie tot voorzichtig heid stemmen en daarom kreeg hij 14 dagen voorwaardelijk met 3 jaar drankverbod. VERVALLEN GROOTHEID. Als je den man, die terecht stond voor verduistering van horloges, zag in een goed pak kleenen en behoorlijk geschoren, zou niemand iets anders in hem zien dan een heer; voor zoo iemand zouden de kellners buigen. Er zijn zoo van die typen, al zijn 't van huis uit niet altijd lui van standing. Zoo als die man daar stond in een groen- versleten jaquetcostuum en met een onge schoren gezicht, was 't een vervallen groot heid, die den landlooper naderde, geen werk man met een oud pakje, terwijl de brave getuige met zijn door zon en weer getaand gezicht en door harden arbeid vereelde han den in zijn net pakje een werkman bleef, 't Ware wellicht de moeite waard te verne men wat de man alzoo in 't leven had mee gemaakt; een tipje van den sluier werd opge licht toen de officier uit het rapport voorlas, dat de man het zwarte schaap in de familie was en 't zal iemand geweest zijn, die van alles en nog wat heeft gedaan behalve hard werken en die zijn gunstig voorkomen heeft geëxploiteerd, welke exploitatie hem tenslotte zoover bracht, dat hij ging varen en deser- teeren. Dat was het eind, want nu hij met het kinderachtig gedoe begint om een paar horloges op te lichten die hij zoogenaamd op zicht vroeg voor zijn zuster, die reli gieuze is, nu is hij op het pad der misdaad gekomen, waar hij tot dusverre van af wist te blijven, schoon hij er wel dikwijls parallel aan zal zijn gegaan. Twee maanden is de inzet. SPORT EN SPEL VOETBAL E. H. S. I—SCHOTEN II (3—4). De thuisclub stelde zich op met een in valler en ging na den aftrap dadelijk tot den aanval over, die op niets uitliep. Er ont wikkelden zich een gelijk opgaande strijd, waarbij de Schoten-aanvallen iets gevaar lijker waren door den snellen opzet. Met een mooi schot scoorde de Sehoten-middenvoor (0—1). Spoedig daarop maakte de linksbinnen van E. H. S. gelijk (1—1). De rust ging in met 22. Na de rust een zelfde gelijkopgaande strijd. Schoten was iets fortuinlijker met schieten; met twee goede schoten werd de stand 24, waarna een kwartier voor het einde de E. H. S.-middenvoor den stand op 34 bracht. E. H. S. stelde alle pogingen in het werk om den achterstand in te loopen, maar door goed verdedigen van d.e Schoten-achterhoede en slecht schieten der E.H.S.-voorhoede bleef de stand ongewijzigd. AVANTI—T.H.B. (5—0). T.H.B. heeft van het pas gepromoveerde Avanti verloren. Deze club, die ongeslagen kampioen werd in den Amsterdamschen Voetbalbond, zal haar weg wel vinden. Vooral de middenvoor was steeds gevaarlijk en zeker een te goed voetballer voor de vierde klasse. T.H.B. verscheen in de volgende opstelling: Van den Bosch, Van Straaten, Spierdijk, Knaap, Van Danrzig, Bel, Aalpol, Veldmeijer, Oldenburg, Van der Pol, Vellinga. Van den aftrap af neemt Avanti het spel in handen bezorgt van den Bosch menig be nauwd oogenblikje. Hij doet zijn werk echter naar behooren, maar kan toch niet verhin deren, dat hij in de eerste helft twee maal ge passeerd wordt (2—0). Het spel is in de tweede speelhelft nog geen minuut oud, of het is 30. Keeper Van den Bosch verstuikt zijn hand en speelt op halve kracht verder, waarna Avanti wel zoo ver standig is, om hiervan te profiteeren. Zij wint ten slotte met 50. RIPPERDA—H.F.C. 3 (1—1). De twee partijen wegen in de eerste helft goed tegen elkaar op; de doelen verkeeren beurtelings in gevaar, maar zoowel de keeper van Ripperda als die van H.F.C. weten voor- loopig hun doel schoon te houden. Tegen de rust komt H.F.C. iets in de meer derheid, voornamelijk door haar eminente spil Ten Have en middenvoor Miezerus, die het spel keurig verdeelen. H.F.C. neemt nog vóór de rust de leiding als Van Zwijndrecht een voorzet van De Vries benut (01). In de tweede helft pakt Ripperda de zaken wat ernstiger aan en nu blijkt vooral de spil De Roode een uitstekende kracht, terwijl de aanvallen veelal geleid worden door den rechtsbuiten. Efen corner op het H/F.C.-doel wordt goed ingekopt; Van der Togt probeert den bal nog te stoppen, doch slaat den bal via den paal in het doel (1—1). Beide partijen werken hard voor het win nende puntje, waarbij Ripperda zich de ge vaarlijkste toont. De achterhoede van H.F.C. blijft echter meester van het terrein, zoodat het einde met onveranderden stand aan breekt. SPAARNF.VOGELS—I.V.O. (2—5). Deze wedstrijd is in een verdiende over winning voor I.V.O. uitgeloopen, al is de uit slag, gelet op het geringe krachtsverschil, misschien iets te groot. In de eerste speelhelft is I.V.O. vrijwel steeds iets sterker, en weet zoodoende met regelmatige tusschenpozen den ruststand op te voeren tot 04, waarvan vooral de beide eerste goals goed staaltjes voetbal waren. Na de rust pakt Spaarnevogels wat beter aan en heeft spoedig succes, als Tangeman tegen scoort (1—4). Dit doelpunt wordt echter weer gevolgd door een goal van I.V.O, zoodat er weer een verschil van vier goals ontstaat. Spaarnevogels geeft echter geenszins op en als eens haar linksbuiten Boeree een schot lost, verdwijnt de bal via de beide palen in het doel, waarmede hij den stand, tevens .eindstand, op 2—5 brengt, Rest nog te vermelden, dat de doelpunten van I.V.O. werden gescoord door Hogervorst (3), Leuven en Bergisch en dat de leiding bij scheidsrechter J. H. Luijken in goede handen was, D.I.O.—BLOEMENDAAL 2 (2—0). De thuisclub had in haar elftal drie oudere spelers vervangen door junioren van het vorig jaar, een daad, waarvan zij na den wed strijd van Zondag geen spijt gehad zal heb ben. De nieuwe spelers, buitenspelers en keeper, hebben alle drie uitstekend voldaan. Reeds direct na het begin heeft D.I.O. succes, als haar linksbuiten Van der Ham een schot inzendt, dat doel treft (10). Hierna verkeeren de doelen om beurten in gevaar. Éénmaal denkt men al aan den ge lijkmaker, als Warlé na de geheele verdedi ging gepasseerd te zijn, alleen voor den kee per komt; deze is echter een te groote hin derpaal voor hem; zijn schot woi'dt gekeerd. Met 10 voor D.I.O. breekj de rust aan. Als weer begonnen wordt, blijkt, dat beide partijen een invaller genomen hebben. De thuisclub heeft nu den wind mee en wordt steeds sterker. Na 20 minuten gaat haar rechtsbuiten Smit er van door en geeft aan De Nieuwe een niet te missen kans, wat deze dan ook niet doet (20). D.I.O. blijft de baas, maar goed keepen in de Bloemendaalgoal voorkomt erger. Er wordt dan ook niet meer gedoelpunt, zoodat D.I.O. verdiend met 20 wint. STORMVOGELS II—AJAX II (3—5). De Stormvogels-reserves hebben het seizoen met een nederlaag tegen de kampioenen van het vorige seizoen ingezet. Toch kan van een goede prestatie gesproken worden, temeer daar doelman Wagenaar en de spil Pronk op het appèl ontbraken. Werd eerstgenoemde op uitstekende wijze door Hollenberg vervangen, op de spilplaats werd Pronk wel gemist. We noemden deze 35 nederlaag een goede prestatie en dat is ook zoo, want Ajax II is een sterke ploeg, waarin verscheiden oud- eerste elftallers uitkwamen, o.a. Martens, Schetters, Van Deyck en Mulders. Het mede spelen van dergelijke geroutineerde krachten was terdege merkbaar. Het combineeren was uitstekend, zoodat de Stormvogels-verdedi ging de grootste moeite had zich staande te houden. Het achtertrio weerde zich zeker niet slecht, maar kon toch niet verhinderen, dat Ajax met 30 de leiding had. Toen heeft de niet-volledige Stormvogels- ploeg tegen den wind in het stoute staaltje uitgehaald den stand op 3—3 te brengen, zeer tot verwondering van Ajax H. Toen be zorgde een moment van weifelen door Hol lenberg Ajax een vierde punt en was de kracht van Stormvogels gebroken, waarvan Ajax profiteerde door nogmaals te scoren, zoodat met 35 het einde kwam. HENGELEN „DE MORGENSTOND". De tweede halfj aarlijksche visehwedstrijd op baars van de vischclub „De Morgenstond" te Haarlem-Noord is j.l. Zondag gehouden te Schagen. De prijzen werden gewonnen als volgt: le pr. W. Th. v. Sinderen voor de grootste, tevens den wissel-beker, aangeboden door de firma Leverd Co. te Amsterdam; 2e pr. J. Meenken, de meeste 12 stuks; 3e pr. N. J. v. d. Erf na loting 13 stuks; 2e prijs aangeboden door de Firma Prene en Kens, 3e pr. aangeboden door den heer A. Fabel; 4e pr. E. Vierhout 12 stuks; 5e pr. A. Schaar 4 stuks, 6e pr. P. Brouwer 4 stuks bij loting tevens bij prijs voor het laatste vischje, aan geboden door N. N.; 7e prijs A. Zoet 2 stuks; 8e pr. A. Heijkoop 1 stuks. ZWEMMEN. H. Z. V. „DE DELFT". Op Zaterdag 26 September hoopt bovenge noemde vereeniging haar achtste jaarfeest te vieren in het gebouw van den Haarl. Ke gelbond aan dè Tempeliersstraat. „De Delft Dames Hawaian-Band" zal de zen avond medewerking verleenen. WIELRIJDEN Nederlandse!) Clubkapioenschap op den weg. „De Bataaf" uit Halfweg wint. Uit Amhean: Onder vrij ongunstige weersomstandighe den, stortbuien maakten den weg slecht en zacht en veel Noord-Oostenwiind hadiden de rijders op een groot ideel van het traject tegen, zijn Maandag de wedstrijden om het Nederlandsch Olubkampioenschap op den weg begonnen. Na ide eerste ronde werd het resultaat als volgt: 1. Sparta (Den Haag) 1 uur 41 minuten, 36 seconden; 2. Olym-pia (Amsterdam) 1 uur 43 minuten, 26 seconden., 3. Voorwaarts. (Den Haag, 1 uur 50 minuten, 23 seconden; 4. De Bataaf (Halfweg) 1 u. 44 min. 15 sec., 5. Het Oosten (Enschedé) 1 uur 48 minu ten 5 seconden; 6. Het Zuiden (Eindhoven) 1 uur 43 minuten, 45 seconden! 7. W-ilhel- mina (Eindhoven) 1 uur 50 minuten, 20 se conden; 8. De Germaan (Amsterdam) 1 uur 44 minuten, 21 seconden; 9. Vitesse (Til burg) 1 uur 42 minuten, 36 seconden; 10. Feyenoord (Rotterdam) 1 uur 49 minuten 15 seconden. Bij de eerste ronde bleek, dat het weg gedeelte BoekbengenOtterlo door de re genbuien zacht en moeilijk berijdbaar was geworden. „Sparta" zette de tweede ronde met slechts drie rijders in, Wildschut, Kuys en Van der Valk moesten opgeven. Bij „Olympia" vielen Klaas van Nek en Bouquet uit wegens rijwieldefect. C. de Schipper raakte door bandenpech achter en gaf ook op. De Bataaf ging de tweede ronde met zes man in, terwijl „Voorwaarts" Van Karsen en Buyn, die geslipt was, miste. „Het Oosten" had in de tweede ronde vier man over. „Het Zuiden" miste Van Hout. Na de tweede ronde was de uitslag als volgt: Sparta totaal 3 uur 28 minuten 1/2 secon de; Vitesse totaal 3 uur 38 minuten; Olym pia totaal 3 uur 29 minuten 35 secon den. Deze ploeg reed nog met 3 man, doch gaf op doordat de jonge Berendsen geheel uit geput was. Het Zuiden totaal 3 uur 33 minuten 23 seconden; De Bataaf totaal 3 uur 28 minuten 1/2 sec., Germaan totaal 3 uur 36 minuten 58 sec., Het Oosten totaal 3 uur 56 min. 23 sec. (opgegeven). Feijenoord totaal 3 uur 53 minuten 58 sec., Whhelmina totaal 3 uur 49 minuten 22 sec., Voorwaarts totaal 3 uur 60 minuten 4 seconden. Scheltes, J. de Reus, en C. Louwen, 5 uur 16 minuten 14 sec. 2. Sparta (Den Haag) 5 uur 25 minuten 3. Het Zuiden (Eindhoven) 5 uur 31 minu ten 33 sec. 4. De Germaan (Amsterdam) 5 uur 39 mi nuten 7 sec. 5. Vitesse (Tilburg) 5 uur 52 minuten 41 seconden. Het is thans reeds de derde maal in haar negenjarig bestaan dat de rennersvereeni- ging „De Bataaf" uit Halfweg het kampioen schap gewonnen heeft. ZWEMMEN. SUCCESSEN VAN HAARLEMMERS IN DEN HAAG. Op de Zondag j.l. gehouden wedstrijden in de Bad- en Zweminrichting „De Regentes" te 's-Gravenhage, uitgeschreven door den Bond van Haagsche Zwemonderwijzers-essen wisten enkele leden van het personeel der Gemeentelijke Zweminrichting aan de Kle verlaan te Haarlem beslag te leggen op de volgende prijzen: H. Renout behaalde in de 50 Meter vrije slag den 2en prijs en in het nummer stijlzwemimen (demonstratie zes verschillende zwemslagen) den 2en prijs; Mej. L. van Rijn wist zich in het nummer stijlzwemmen dames no. 1 te plaatsen, even als het vorige jaar, en verwierf hiermede een mooien beker, die beschikbaar was gesteld, door den directeur der zweminrichting „De Regentes". Verder behaalde mej. L. van Rijm in het nummer 50 Meter rugslag dames den 4en prijs. In het nummer estafette behaalde de Haarlemsche ploeg den 3den prijs. NED ARBEIDERS SPORTBOND. Men schrijft ons; De familie-sportdag van den Ned. Arbei ders Sportbond is uitstekend geslaagd. Vele bezoekers hadden de verre wandeling naar den Vergierden weg gewaagd om te zien, wat de afdeeling Haarlem alzoo propageert. De uitslagen van de verscheidene nummers waren natuurlijk teleurstellend wegens het inschrijven van de deelnemers op alle num mers. Bijvoorbeeld, bij de 1500 M. liepen deelnemers mede, die al een wedstrijd ge hand- en gekorfbald hadden. Maar op dezen dag was het niet om korte tijden te doen. De uitslagen luiden als volgt: 100 M.: mannen: 1. H. de Vries 12 2/5 sec.} 2. N. Kaart 12 3 5 sec.; 3. Kerker. 1500 M.: mannen: 1. Freulink, 5 min. 31 1/2 sec.; 2. Meier, 5 min. 43 4/5 sec. 3. H. Smit. Ploeg A; 4 x 100 M.: mannen: 54 3/5 sec.;| Ploeg B.: 56 3/5 sec. Hoogspringen mannen: 1. Kerker, 1.60 M.;] 2. Kaart 1.60 M.; 3. Van Oort 1.55 M. Speerwerpen mannen: 1 Kerker 34.50 M.;] 2. Kaart 32.65 M.; 3. H. de Mon 22.80 M. 100 M.: vrouwen: 1. J. Mol 13 1/5 sec.; 2. S. v. d. Bovenkomp 15 sec.; 3. B. Klein; 4. M. Oosterlaan. Hoogspringen vrouwen; 1. B. Klein 1.30 M.;" 2. A. v. d. Aar 1.25 M.; 3. S. v. d. Bovenkamp 1.25 M.; 4. R. Oosterbaan 1.20 M Verspringen vrouwen: 1. S. v. d. Boven kamp, 3.86 M.; 2. R. Oosterbaan 3.38 M.; 3. R. van Leeuwen 3.36 1/2 M. 4 x 100 M. vrouwen: Ploeg A 67 3/5 sec. Hoogspringen meisjes 15-17 jaar: 1. H. van Giesel 1.10 M. 100 M.: meisjes: 1. G. van Staveren, 16 2/5 sec.; 2. Van Giesel, 17 3/5 sec.; Meisjes van 12-14 j.; 1. Hilda Luiting 15 4/5 sec.; 2. M. Baay 16 1/5 sec.; 3. J. de Kroon; 4. M. v. d. Plas. Hoogspringen meisjes 12-14 j.: 1. H. Lui ting 1.05 M.; 2. J. de Kroon 1.05 M.; 3. M. Baay 1.05 M. Verspringen meisjes 12-14 j.: 1. H. Luiting, 3.53 1/2 M.; 2. L. van Meurs 3.12 1/2 M.; 3. J. de Kroon 2.93 M.; 4. M. Baay 2.92 1/2 M. Jongens 15-17 jaar: 100 M.: 1. P. Jacobs 13 4/5 sec.: 2. J. Jansen 14 4/5 sec.; 3. Wijk huizen 15 sec. Verspringen: jongens: 1. Jansen 4.25 M.? 2. Wijkhuizen 4.25 M.; 3. Demmenie 3,45 M. 100 M. jongens van 12-14 j.; 1. W. den Oudsten 15 1'5 sec.; 2. H. Stiekel 16 2/5 sec.;. 3, W. Dammers; 4. J. Demmenie. Korfbal: Haarlem—Hilversum 3—0 VoetbalHaarlemHilversum 06 Handbal (mannen) HaarlemHilversum 315 Handbal (vrouwen) HaarlemHilversum 30 AGENDA He de n: DINSDAG 22 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling door George Robert, 8.159.15 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond: Conferen tie tot verdieping van het geestelijk leven, 3 en 8 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Tzingani" door „J. J. Cremer". Schouwburg Jansweg: „Circus Corelli, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Kruideniers- beurs, 1.305.30 uur. Van 7.3011 uur uitsluitend voor winkeliers. Palace: „Het gekke pension". Tooneel: Stel la Seemer (Hollandsch humoriste). 8.15 uur. Luxor Theater: „Het dagboek van een ver lorene" en „De gevaarlijke vrouw". Tooneel: Coos en Polly Speenhoff. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Marokko". Tooneel Wil and Hard. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Groote Kerk: Uitvoering Dresdener Kreuz- ehor, 8 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond: Conferen tie tot verdieping van het geestelijk leven, 3 en 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Circus Corelli, 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Kruideniers- beurs. 1.306.30 en 8-3011 uur. Statenzaal Prinsenhof: Vergadering van den gemeenteraad, 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. H i 1 1 e g o m: Volksfeesten op het feest terrein. Vel sen: Dansen in Hotel De Prins. APOTHEKEN: (AVOND- EN NACHTDIENST) De totaal uitslag van het clubkampioen - schap van Nederland op den weg luidt als volgt: I. De Bataaf (Halfweg) met de renners A. P. Tli. A. van Rijn, KI. Houtweg 15. tel. 10539 Fa. C. G. Loomeyer en Zn. Zijlweg 34. telef. 12495. Schoterbosch-Apotheek. Rijksstraatweg 19j tel. 12711, 4

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6