INGEZONDEN VICTORIA-WATER STEUNT! ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Wat kikker Karei en Tuimeltje beleefden. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1931! Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Re dactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WERKVERSCHAFFING AAN GRONDWERKERS. Haarlem, 21 September 1931. Geachte Redactie, Zooals u bekend is, vragen B. en W. aan den Raad een crediet aan van f 170.000 voor de rioleerings-, ophoogings- en bestratings werkzaamheden, voor een terrein ten Zui den van de zweminrichting aan de Hout vaart. Nu schrijven B. en W. dat het hun gewenscht voor komt om het rioleeringswerk in eigen beheer uit te voeren, omdat h.i. dan een betere regeling is te treffen met de on geschoolde arbeiders, dan wanneer het werk wordt uitbesteed. Ik vraag me af: wat moet dat beteekenen? Op deze vraag zou ik graag een antwoord willen hebben. Ten eerste wordt er dan alleen werk uitge voerd voor de ongeschoolden. Terwijl riolee ringswerk zuiver grondwerk is en de grond werkers toch haast allen zonder werk zijn. Ten tweede: Waarom dan het ophoogen bok niet in eigen beheer uitgevoerd? Dan is er voor de grondwerkers toch ook een betere regeling te treffen! Maar ik voor mij geloof dat er een andere reden is, nl.: Er is op het oogenblik een ploeg grondwerkers in het rio- leeringsbedrijf, die allen op een paar man na, in lossen dienst zijn en die al lang ver vangen hadden moeten zijn, want die vallen m.i. toch ook onder het rouleersysteem, d.w.z. 6 weken werken en dan afgelost worden door een andere groep. Maar nu zal die opzichter van dat bedrijf met die grondwerkers en een paar ongeschoolden m.i. trachten dat werk gereed te maken. Wat nu niet juist de rechte weg is, gezien de groote werkloosheid onder de grondwerkers, want daardoor beneemt hij aan vele grondwerkersgezinnen nog een week loon over die 6 weken. Hopende dat dit schrijven een anderen kijk op het doel mag geven, als in het schrijven van B. en W. tot uiting komt, en dat er be halve voor de ongeschoolden ook iets voor de grondwerkers, zal worden gedaan; en dan kend voor de plaatsruimte, i EEN WERKLOOS GROND WERKER. „LUCHTVERDEDIGING" Geachte Redactie, In uw blad van Zaterdag j.l. komt het nieuwe voorschrift tot beveiliging tegen luchtaanvallen voor. Geachte redactie, ik wil niet verhelen, dat ik bitter geworden ben, toen ik dat fraais of moet ik zeggen: „dien onzin" las. Bitter, omdat de minister denkt, ons te „beschermen" met papieren maatregelen; gasmaskers op papier; in elk huis een veilige plaats tegen brisant-grana- ten (N.B.) en gas; op papier! Een uitkijk- en luisterdienst op papier! Moeten we dat allemaal maar slikken en ■als zoete kinderen maar gelooven? Gelooven, dat er wel „iets" is en wel „iets" gedaan wordt, terwijl we straks allemaal er aan ge looven moeten en als ratten worden ge gast en geroosterd! Wat acht de minister „wenschelijk"? (al leen maar „wenschelijk" meer niet!) Ieder zorgt, dat in zijn huis een schuilplaats ls tegen brisantgranaten en tegen gas. Dat is zoo één der hoofdpuntc-n. Hoe? Ja, dat weten we toch zeker zelf wel! Onderaard- sche schuilplaatsen met daken van dikke balken en lagen zandzakken en aarde kraken als lucifersdoosjes in elkaar bij een gasaanval. Maar onze moderne huizen met hun revolutiebouw zijn heel gemakkelijk in bom- en gasvrije schuilplaatsen te verande ren! Balken en ijzeren staven en ijzeren platen in de zolderingen. Steunbalken in de kamers; platte daken met een meter of drie zand er op 't is kinderlijk-eenvoudig, 't Kost ook haast niets en ieder huurder zal 't met plezier allemaal laten doen, al heeft hij ook een contract voor één jaar. En met dat gas is het al net zoo! Er zijn wel huizen, waar men nu al niet weet, hoe zich te beschermen tegen den wind die door alle kieren blaast, maar dat zijn maar uit zonderingen. Haast alle huizen zijn met wei nig. moeite zoo te maken, dat er geen wolkje gas naar binnen komt. Ten overvloede hebben we allemaal een gasmasker, tenminste, dat is wel „wensche lijk". Waar die 8.000.000 gasmaskers ineens vandaan moeten komen? Nu, die komen met gemak „ergens" vandaan, kosten niets en beschermen tegen ieder gas, zelfs tegen de allernieuwste, 't Is gewoon 'n grap, menscher meer niet! We worden ook tijdig genoeg gewaar schuwd door dat „wenschelijke" uitkijk- en lulstersysteem. De minister zegt dat er al een hoofdbureau gevestigd is, dus dan is de rest er ook gauw genoeg! Elke gemeente heeft(?) krijgt!een luisterpost, die draad loos bericht ontvangt, dat er vliegtuigen in aantocht zijn. Hij „stelt vast, of de gemeente door een luchtaanval wordt bedreigd". Hoe? Nu ja ja. zoo'n beetje voorgevoel helpt hem wel daarbij. Dan laat hij de stoomfluiten gaan (om den vijand op den goeden weg te helpen?) ieder wordt wakker gaat in z'n bomvrije kamer, wacht doodkalm tot hij weer de kerkklok hoort luidenen gaat naar bed. Het Is alles doodeenvoudig. Let terlijk volgens de aanwijzingen van onzen minister van defensie. Of zulke adviezen ook goud waard zijn!! Laten we ernstip- worden! Is het niet. ewerUik zulken onzin te moeten aannemen als de hooerste wïisheïd van de in dezen hoovsto autoriteit in den lande? Als of niet de erootsch oogeztete luchtoefe- ningen boven Londen. Lvon. Diskerken en Snezzia bewezen hebben, dat zelfs in mili tair buitengewoon top^ruste landen ooen steden niet beschermd kunvn word°n. Wat de minister ook in z'n oude voorschriften (]°?7. art. 51 zeif -neersehriift. Wat wil de minister ons dan w'ismaken. in ons k'e'tie landie dat opboei onder p-eschut- bereik livt aan alle kaften (misschien dat we zoo vnor luchtaanvallen zuPen gesnaard bliiven). Wat. hebben we aan verdedialn<rs- middelen behalve de nu door den minister uitgereikte panieren d'ngetjes? Aan onze vliegtuigen hebben we alvast niets, want door ons gering grondgebied moet verwacht wor den, dat een vijandelijke luchtmacht eerder van de grens af boven onze steden verschijnt dan onze eigen vliegtuigen ter verdediging opgestegen zijn (rede kapitein Maas). Waar is ons afweergeschut? Het is allemaal in ordeop papier! Maar we zijn gelukkig zoover, dat we geen waarde meer hechten aan frases en mooie gebaren; dat we vragen naar de werkelijk heid. En de werkelijkheid is, dat de minister ons blij wil maken met een blikken bliksem afleider van een kindergrabbelton. Laten we één van tweeën doen: óf we zoeken nog altijd onze kracht in bewapening maar dan góéd, boven Italië en Frankrijk uit, 10 maal zooveel als nu, óf we ont wapenen en ontdoen ons van onze houten sabels en kartonnen tanks en komen uit voor wat we zijn: niet in staat met den be wapeningswedloop mee te doen. Wat de minister nu doet, is spotten. Spot ten met 8.000.000 menschenlevens. Hij komt als dokter aan 't bed van een doodarme zieke en zegt: „Jij kunt best genezen, vriend. Ga zes maanden naar Nizza en vooral alles eerste klas, hotel .trein, verpleging. Dat is alles", Zoo'n dokter zou men de deur wijzen. Nu het een minister is, doen we maar net alsof we het gelooven: „jawel Excellentie", „dank voor uw aanwijzing, Excellentie". En we knutselen mee aan 't papieren be schermingsstelsel, dat 8.000.000 menschen een rad voor de oogen draaien moet en dat 8.000.000 menschen straks met hun dood betalen. Of zal er een mogelijkheid zijn, den mi nister te laten weten, dat we niet voor den gek wenschen gehouden te worden? U, redactie, dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, uw abonné, CHRIST. ZANGVEREENIGING „SURSUM CORDA" TE HEEMSTEDE. Weled. Heer Redacteur, Naar aanleiding van een uitlating door den heer J. Sietsma, voorkomende in uw blad van Zaterdag 19 September jl., waar door ik .in deze ruzie wordt betrokken, zie ik mij genoodzaakt eenige woorden van verweer tot de belangstellenden in deze zaak te rich ten. De heer Sietsma beweert dan, dat ik den voormaligen directeur van de Chr. Zangver. „Sursum Corda", den heer Bak, „er uit zou gewerkt hebben. Toen mij het directeurschap van de ver- eeniging „Sursum Corda" werd aangeboden, had de heer Bak reeds eenige dagen geleden schriftelijk bedankt. Trots deze mededeeling wendde ik mij toch nog zelfs tot tweemaal toe schriftelijk tot den heer Bak, waarbij ik hem te kennen gaf in geen geval een be noeming te zullen aanvaarden, zoo hij 011- heusch door de zangvereeniging „Sursum Corda" zou zijn behandeld. Vervolgens deelde ik hem nog mede, po gingen te willen aanwenden om de breuk die tusschen den heer Bak en „Sursum Corda" was ontstaan te hechten en zoo mogelijk te doen heelen, omdat de heer Bak in zijn func tie van directeur der Chr. Zangver. „Sursum Corda" kon gehandhaafd blijven. Edoch, bei de schrijven mochten door de houding des heeren Bak geenerlei effect sorteeren. De geheele correspondentie ligt voor be langstellenden ter inzage. Het zal voor den lezer van dit stukje nu wel duidelijk zijn, dat de heer Sietsma niet, althans zeer onvoldoende met de zaak op de hoogte blijkt te zijn, waardoor hij, op zijn zachtst uitgedrukt, zich aan een schromelijke vergissing heeft schuldig gemaakt, een der gelijke uitlating, als boven vemeld, zoo maar klakkeloos te lanceeren. Met de meeste hoogachting, NICO HOOGERWERF. HAARL. R.-K. VEREENIG ING VACANTIE- KOLONIES. Door de vereeniigng voor R.-K. Vacantie- kolonies zal op 1 October in den schouwburg Jansweg een tooneelavond gegeven worden, waarop de tooneelvereeniging „Masks and Faces", onder regie van A. v. d. Storm, voor 't voetlicht zal brengen het blijspel: „De Spiegel der Zaligheid van Elkerleeraar" uit het Duitsch vertaald en bewerkt door S. J. v. d. Heijden en A. M. v. d. Storm. OUDERAVOND. Door het bestuur van het R.K. Jongens patronaat en de Jozefsgezellenvereenigingen is een ouderavond georganiseerd op Zondag 27 dezer in het Bondsgebouw. En spreker zal een kort woord zeggen over de jeugdbewegingen onze dagen. Dien avond zullen eenige films vertoond worden, waarbij het nieuwe filmtoestel van het patroneat voor 't eerst gebruikt zal wor den. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel QBEQIAHNSTEJN NATUURLIJK BRONWATER. Als dagelijksche tafeldrank onmisbaar. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 22 September 1931 in staat van faillissement verklaard: 1. P. Bruyns, caféhouder, wonende te Vel- sen, Meervlietstraat 10. Curator Mr. A. van der Flier, wonende te IJmuiden. 2. L. van Kapel, electricien, wonende te Haarlem, Olycanstraat 6. Curator Mr. Julius Hoog, wonende te Haar lem. 3. N.V. Machinefabriek Gonnermann en Co. gevestigd te Haarlem. Curator Mr. L. V. Hoog, wonende te Haar lem. 4. J. C. Potman, reiziger vroeger bloem- bohenkweeker, wonende te Lisse, Kanaal straat 141. Curator Mr. F. J. Gerritsz wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten M. M. A. van Rijn van Alkema de. Opgehaven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. J. Zeegers. wonende te Haarlem. Curator Mr. H. J. van Gelderen wonende te Haarlem; 2. D. van Leeuwen, wonende te Haarlem- Noord. Curator Mr. J. v. d. Vegt, wonende te Haarlem. 3. N.V. Visscherij Maatschappij „Klaver- bank" gevestigd te IJmuiden. Curator Mr. P. Tideman, wonende te Haar lem. 4. K. de Haan. wonende te Zaandam. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen wonend; te Zaandam. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN: Terug te bekomen bijVan Vessem, Eiken laan 23, een doublé kinderarmbandje; Joh. Bosboemlaan 22, een hondje; Jansen, Raad huisstraat 54, een riem van een bagagedra ger; M. Blokker, Ca.mplaan 34, een dames- taschje; Mevrouw André de la Porte, Molen laan 4, een poesje; Mevrouw Priem, Haem- stedeplein38, een paar zwarte dameskousen; A. Koeiman, Heemsteedsche Dreef 115. een lederen dames-ceintuur; G. J. Koper, Glip- perweg 61 e, geld: G, Peeperkoorn, Kruisweg 1156 Haarlemmermeer, een damesregenman tel; Lommerse, Cruquiusdijk, Haarlemmer meer, een stalen meter. P. Kolk, Kerklaan 54, een witte haan; Jorrïtsma, Postlaan 4, een autoped; A. Munnink, Heerenweg 21. een vulpenhouder; M. Marchant, A. L. Dyserïnck straat 20 Haarlem, een schop: H. Schol, Val kenburgerlaan 34, een bankbiljet; J. Nees- kens, Celebesstraat 17. twee huissleutels, Bureau van politie, Raadhuisstraat, een huissleutel. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen) DPLEIDING POLITIEPERSONEEL STAATSEXAMEN EN -DIPLOMA GEWENSCHT. Men seint ons uit Den Haag: Te 's Gravenhage ls heden gehouden een vertegenwoordigend congres van den Alg. Bond van Politiepersoneel ter bespreking van het opleidingsvraagstuk voor het politie personeel. Op dit congres waren o.a. ver tegenwoordigd de Minister van Binnenland- sche Zaken, de sociaal-democratische fractie van Eerste- en Tweede Kamer en onderschei dene organisaties van overheidspersoneel. Het woord werd gevoerd door den Bondsvoor zitter A. Leeuwis en het Eerste-Kamerlid Mr. Mendels. Aan het slot werd een motie aan- aangenomen, waarin de noodzakelijkheid wordt uitgesproken, „dat de opleiding van politiepersoneel van Staatswege zal plaats hebben met een Staatsexamen, ter verkrij ging van een Staatsdiploma, als eenige weg om uit de huidige verwarring te geraken". GERUSTSTELLENDE REDE VAN SNOWDEN LONDEN, 22 Sept. (Reuter.) Snowden heeft een rede voor de radio gehouden waarin hij betoogde, dat er niet het minste gevaar be stond, dat het pond sterling den weg van de mark of de franc zou opgaan. Men kon ervan verzekerd zijn, aldus de minister, dat de koersdaling beperkt zal zijn. Engeland beschikt nog over buitengewone middelen om een buitensporige daling te remmen. De koloniale Tentoonstelling Wanneer wordt ze gesloten? De koloniale tentoonstelling te Vincennes zal waarschijnlijk worden gesloten aan het eind van October, op den 25sten of 31sten. Deze sluitingsdag houdt verband met het koudere weer, waar de uit hun warme streken naar Parijs overgekomen inboorlingen niet tegen bestand zijn. Toch. mocht de maand November nog eenige mooie weken brengen, zal de datum tot 11 November kunnen wor den uitgesteld. Maar dit is dan ook de uiter ste termijn. In dat geval, schrijft Le Journal zal de tentoonstelling het tooneel worden van een grootsche vertooning ter herinne ring aan den wapenstilstand en de koloniale troepen, die aan den oorlog hebben deel genomen. Wat het heropenen van de tentoonstelling in Mei, het volgend jaar betreft, hieraan wordt niet gedacht. Alle autoriteiten zijn het erover eens, dat de tentoonstelling, die een volslagen succes was, voor goed moet eindi gen dit jaar. Daarna valt het gordijn, om niet meer te rijzen, over een schouwspel, dat een ieder verrukt heeft. BEVERWIJK POLITIEBOND ST. MICIIAëL. Op Dinslag 29 September a.s. zal de afdee- ling Kennemerland van den R.-K. Ned. Poli tiebond St. Michaël haar patroonsfeest te Beverwijk vieren. De kerkelijke viering heeft plaats in de kapel van het St. Jozef Rust oord. terwijl des avonds in het K.S.A.-gebouw een feestelijke propagandavergaderlng wordt georganiseerd. Als spreker zal dien avond op treden de heer E. de Bruin, lid van het hoofd bestuur. De feestavond zal verder worden op geluisterd door een humorist. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van 21 September 1931. Spinazie per kist 0.451.30. Postelein per kist 0.600.70. Andijvie per kist 4065 cent. Wortelen per 100 bos 7ƒ12. Komkommers per 100 320. Aardappelen klei per K.G. 46 cent. Id. zand per K.G. 7 cent. Doppers per Kilo 1824 cent. Capucijners per Kilo 4045 cent. Raspers per Kilo 3250 cent. Tuinboonen per K.G. 1322 cent. Snijboonen per K.G. 1944 cent. Heerenboonen per K.G. 1628 cent. Trosboonen per K.G. 3035 cent. Róode kool per 100 f 46. Savoije kool per 100 68. Bloemkool per 100 f 520. Uien per Kilo 34 cent. Prei per bos 520 cent. Sla per kist 3070 cent. Pieterselie per bos 3 cent. Selderie per bos 4 cent. Appelen per kilo 10—20 cent. Peren per Kilo 1222 cent. Aardbeien per doosje 4050 cent. Frambozen per doosje 3248 cent. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alias 21 v, Curacao n. Paramaribo. Ahvaki 20 te Montevideo Rotterdam n. Bue nos Ayres. Blitar 22 te Rotterdam v. Batavia. Boschdljlc 21 S u. 24 m. 300 mijl Zuid van Valencia, Rotterdam n. New Orleans Binnendijk 21 v.m. te New York v. Java, Damsterdijk 21 v.m. to San Francisco v. Rot terdam. Dinteldijk 19 n.m. v. Los Angeles Harbour, Paclficltust naar Rotterdam. Eemland 21 te Buenos-Ayros v. Amsterdam. Gaasterkérk 22 te Antwerpen, Rotterdam n. Australië. Golria 21 13 u. v. Lissabon, Amsterdam naar Buenos Ayres, Helder 19 v. Paita n. Manta, Jason 19 v. Arica n. Tocapilea, bjj gelijken prijs en kwaliteit DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE Hiermede dient gij uw land en BESTRIJDT gij de werkloosheid. Tnsulindc 22 6 u. to Sa bang, Rotterdam naar Batavia. Inürupoeru p. 21 23 u. Finlstcrro. 23 16 u. v. Batavia te Cowes en 24 12 u. te Rotterdam verw. Kertosono p. 22 7 u. Suez. Rotterdam naar Ba tavia. Ivota Agoenp, p. 22 1 u, Ouessant, Batavia n, Rotterdam. Kota l'lnang, p. 21 20 u. Finisterre. Rotterdam naar Batavia. Loehmonar 20 to Colon, Rotterdam n. do Pa- clfickust. Luna 20 te New York v. West-Indië. Meerkerk 19 te Kobe, Japan n. Rotterdam. Marnix van St. Aldegonde, 22 te Genua, Bata via naar Amsterdam. Nieuw-Zeeland 21 v. Sydney n. Singapore. Reael 21 te Port Said. Amsterdam naar Batavia Sierra Cordoba 10 v. Rio Janeiro, Amsterdam naar Buenos Aires. Tjlknntng IS te Hongkong v. Manila. Tjlleboet 20 te Hongkong. Tjlsudnne 19 te Sjanghai v. Batavia. Talisse p. 21 Perlm. Rotterndm n. Sydney. Tabinn 21 v. Triest. Batavia n. Amsterdam. Volondam p. 20 Lizard. Rotterdam n New York. Veendam 21 te New York v. Bermuda. Van rensselaar 21 v. Madeira n. Plymouth. Wost-Indlë naar Amsterdam. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 24 SEPTEMBER. HILVERSUM 1875 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 8.— Gramofoonplaten; 10.— Morgenwij ding. ïo.io Gramofoonplaten. 10,30 Lezing Gloor A. D. Hildebrand. 11.Orgelconcert Fr. Hasselaar. L. Schuyer (cel). 12.— Omroep orkest o.l.v. N. Treep. 2,30 Gramofoonplaten; 3.15 Uit Rest. „Royal" te Arnhem: Concert door ensemble o.l.v. J. Gedolban. 4.— Ziekenuurtje; 5.— Max Tak: Groote zangers en zangeressen (met gramofoonplaten-illustratie). praatje door H. Hollander. 6.30 Kovacs Lajos en orkest. 7.30 Lezing door Prof. Meinesz. 8.— Modepraatje door mevrouw I. de Leeuw- van Rees, 8.10 Gramofoonpl., 8.20 Aansl. Concertgebouw Amsterdam. Concert door het Concertgebouworkest o.l.v. A. v. Raalte. Soliste Alexandra Trianti (zang). 9.40 Zang door A. Trianti. 10.20 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonpl. HUIZEN 298 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV. 11.00— 2.00 KRO. Daarna NCRV. 8.— Gramofoonplaten. 10.— Gramofoon platen. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoon platen 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pater Lector J. Dito O. P 12,— Polttieber.. 12,15 Concert KRO-Trlo o.l.v. P. Lustenhou- wer. 1.45— Gramofoonplaten; 2.— Hand- werkcursus. 3.— Vrouwenhalfuurtje. 4 Ziekenuurtje; 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Concert Kamerorkest o 1. van P. v. d. Hurk. 6.45 Causerie door H. Ame- ünk. 7.— Vragenhalfuurtje. 7.30 Politïeber. 7.45 Persber. Chr, Persbureau. 8.— Concert Nijmeegsch Dameskoor o.l.v. mevr. A. C. de Vries—Schilderman. Mej. Nanda Gerretsen (sojraan) en W. de Vries (orgel). 10.— Vaz Dlas. 10.45 Gramofoonplaten. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R, Foort. 1,20 Orkestconcert. C. Felpts (alt) 2.25 Schooluitz.. 4.25 Tewa terlating van een nieuwen kruiser. 4.55 Or kestconcert. 5.35 Kindertuurtje: 6.20 Berich ten. 6,50 Plano-recital door E. Lsaacs. 7.10 Lezing. 7,50 Lezing. 8.20 Concert, F. Townson mezzo). Helen Perkin (piano), het Radio koor. 10.— Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Decdamatle. 10.35 Dansmuziek. 12,20 Tele visie. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten, 12,50 Gramofoon platen, 1,25 Gramofoonplaten, 6.50 Gramo foonplaten. 8.20 Concert. 10.20 Gramofoon platen. KALUNDBORG 1153 M. 12.25 Orkesteoncert. 3,50 Orkestconcert, 8è30 Concert. Orkest en solisten. 10.50 Dans muziek. BRUSSEL, 508,5 M. en 338,2 M. 308,5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonplaten; 8.20 Gramolioonplaten. 338,2 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramo foonpl., 8.20 Orkestconcert en zang. LANGENBERG 473 M. 7,25, 10.35, 12.30 Gramofoonplaten. 1.25 Or kestconcert. 5.20 Orkesteoncert. 9.20 „Sbras- senmann", hoorspel, Messeh. 11,20 Gramo- foon (dansmuziek). ZEESEN 1635 M. Ca. 7.— Gramofoonpl.. 10.30 Uite. v. Scholen 10.55 en 12,20 Berichten. 12,20 Gramofoonpl. 1,15 Berichten. 2,20 Gramofoonpl.. 3.20 Le zingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.20 Con cert o.l.v. H. Platen. 10,20 Lezingen en Be richten. Hierna tot 12,50 Dansmuziek. Kikker Karei en Tuimeltje liepen zoo hard ze konden achter den appel aan, want ze wilden hem toch niet kwijt zijn en ook de kevertjes zetten hun beste beentjes voor. „Ik hoop maar dat er niets in den weg komt," zei kikker Karei tegen Tuimeltje, „want anders gebeuren er zeker onge lukken," en ton hij dit goed en wel gezegd had klonk cr in de verte een hard geschreeuw..— De kikker en Tuimeltje gingen vlug kijken wat er nu was voorgevallen. En jawel, hoor: midden op den weg lag een ge broken telefoonpaal. Een kikker, die de draden aan het maken was viel 5 meter naar beneden cn de andere kreeg dc appel tegen zijn pootjes aan. Zc gilden bet uit van pijn, maar dc appel trok cr zich niet veel van aan en rolde steeds verder. Een eindje verder liep heel triommfecrend een kok met dc lekkere gebakken oliebollen; wat was het geval. Dc appel rolde juist achter tien kok aan en daar lag dc lekkere schaal met den kok er naast. Tuimeltje en kikker Karei deden of ze van niets wisten cn liepen even hard als dc appel.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 7