MANSION POLISH MAAKT UW VLOEREN EN MIIH IIIIW SPIEGEL-,'* STADSNIEUWS GLANZEN» 't &4 "&mdeï4/a£"Me£ uw HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1931 VOLKSUNIVERSITEIT. HET PROGRAMMA VOOR HET A.S. SEIZOEN. I Men schrijft ons: Het is een zeer merkwaardig programma, 'dat de V. U. ons ditmaal aanbiedt. Letten wij alleeerst op de lezingen voor de leden. Daar is een filmavond met lezing door niemand minder dan Dr. Jac. P. Thijsse, daar is een declamatieavond van Russische volksliederen door het echtpaar GrondysVon Gont- charenko Petrenko en daar is een lezing met lichtbeelden „Door China en geheimzinnig Thibet" door den Rotterdamschen zendeling Dols. Na de Kerstvacantie komen nog een paar filmavonden van den bekenden film recensent Jordaan. Aantrekkelijks genoeg dus. Maar merkwaardiger is de collectie luister cursussen. Wat kan nuttiger zijn dan een luistercursus over „Wat iedere vrouw van ziekenverpleging weten moet?"; wat aan trekkelijker dan een filmcursus over „Met fototoestel en filmcamara naar den roman- tlschen Rijn en den oude Donau"? Is het lezer dezes wellicht wat te nuttig en te aan trekkelijk? Eigenlijk niet voor een volks universiteit? Kom, laat ons de grenzen niet te nauw trekken. De eerste leergang wordt gegeven door de bekwame oud-directrice van het Rotterdamsche ziekenhuis, Zuster Mey- boom en de tweede door H. C. Verkruysen. Belde namen zijn borg voor degelijk werk, dat op hoog peil staat. Wat de leergang van den heer Verkruysen betreft zeer tot de spijt van het bestuur kon ditmaal de heer Van Staveren de leiding van den filmcursus niet op zich nemen kan gerust verzekerd worden, dat deze avonden volstrekt niet zul len ontaarden in een soort plaatjes-kijkerij zonder verband: het is dezen docent best toevertrouwd, van al deze avonden één ge heel te maken, het benaderen van den kern der oude en nieuwe Duitsche cultuur. Popu lair in den besten zin. Wetenschappelijk in hoogeren zin is de leergang over wijsbegeerte van Prof. Dr. G. A, v. d. Bergh van Eysinga. Het onderwerp luidt: „Hegels beteekenis voor den tegen- woordigen tijd" Intusschen richt deze ge- leex-den zich niet alleen tot den wijsgeerig- geschoolde. Trouwens wijsbegeerte is geen vak voor den academisch gevormde alleen. Het vereischt veeleer een zekere gedispo neerdheid van den geest eneen' zekere geneigdheid om zich geestelijk te willen In spannen. Voegen wij hier nog bij een luistercursus over „Het wezen van onze gebaren en be wegingen" door Jonkvrouw H. van Lennep met persoonlijke demonstraties van de dan seres Llli Green wat kan men zich mo derner en gedistingeerder voorstellen? een eveneens zeer moderne en actueele leer gang over „Amerikaansche cultuur en lite ratuur" door Dr. P. H. Ritter met een staf van fijne medewerkers, benevens twee leer gangen over kunst en kunstgeschiedenis: een zeer bizondere over ..Weefkunst" door de di rectrice van de Nederlandsche Kunstweef school Mevr. Laman Trip—Nolen en een over „Spaansche cultuur en kunstgeschie denis" Spanje is in de mode! door de Hoogleeraren Van Dam en Huib Luns; en men heeft een beeld verkregen van het „Elck wat wils", dat het bestuur v. d. V. U. ook ditmaal weer in zijn programma heeft weten te verwezenlijken. Ook op het gebied der Werkcursussen ls heel wat te waardeeren. De Engelsche taal cursussen van Dr. F. C. v. d. Voorde hebben de afgeloopen jaren zeer de aandacht ge trokken. Cursisten die twee en een half jaar zijn leergangen volgen heeft deze docent zoover gebracht, dat zij zonder verdere lei ding schrijvers als Shaw en Galsworthy kunnen lezen. Reden waarom het Bestuur ditmaal ook de Duitsche taal oo het pro gramma heeft gezet en wel onder leiding van den heer G. K. W. Bikker, leeraar aan de H.B.S, B. Als gewoonlijk prijkt ook weer een Natuurkunde leergang onder de werk cursussen. Summa Summarum dus een buitenge woon aantrekkelijk programma, dat niet na laten zal zijn honderdtallen rursisten uit Haarlem en Omstreken te trekken. FEESTAVOND DIACONIEHUIS NED. HERV. GEMEENTE. Op Dbnderdag 1 October zal nog eien feestavond worden gegeven In de Gemeen telijke Concertzaal ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Diaconiehuis Ned. Herv. Gem. Dien avond zullen medewerking verleenen de heer en mevr. Clinge Dooren- bos, die het grootste gedeelte van den avond zullen vullen; de heeren Brants zullen op voeren: „Het gesprek van het Diaconiehuis- mannetje", uit de Camera Obscura. Verder zal ds. C. J. v. Paasen een feestelijk openings woord spreken. Eveneens zal een kleine serie lichtbeelden worden vertoond met betrekking tot het Huis en de bewoners, terwijl alles wordt afgewisseld door muziek. Des inamiddags houden Regenten van 35 uur een receptie In het Diaconiehuis. Jansstraat 36, waarvan zeker wel een druk gebruik zal worden gemaakt. HET CIRCUS SARRASANI TE AMSTERDAM. EEN SCHITTERENDE VOORSTELLING. Wel zelden is de komst van een circus met zooveel ophef aangekondigd als die van het Circus Sarrasani dat nu te Amsterdam staat op het Olympiaplein, maar ook zelden was de roep, die aan de komst van een circus pleegt vooraf te gaan, zóó welverdiend. Wat het Circus Sarrasani biedt is: eerste klas, op elk terrein. En de vlotheid, die deze eerste openingsvoorstelling in de hoofdstad, die wij Vrijdagavond met zooveel genoegen bijwoonden, kenmerkte, toonde duidelijk aan, wat bereikt kan worden door een uitsteken de voorbereiding en een methodische werk- verdeeling. Daar haperde nu letterlijk niets. Een groot voordeel is ook, dat de artisten, de dieren en benoodigdheden van twee zijden de arena kunnen binnen komen. De directeur en eigenaar, Hans Stosch Sar rasani, kent de werking van het licht. Daar buiten.- felle lichtlijnen, die een artistieke facade afteekenen, groote lichtende letters, die het woord „Sarrasani" vormen en daar binnen: felle lampen en guirlandes van licht, die haar uitgangspunt vinden in den nok van het circus. De tent is solide van bouw, en ruim; van „kermisachtig" gedoe is hier geen sprake. Een uitgebreid personeel zorgt voor een uitmuntenden gang van zaken en groot schitterend geüniformeerd muziekcorps, voor goede muziek. Wat het publiek, dat Vrijdag de tent zoo al niet geheel, dan toch bijna geheel vulde, te zien krijgt, is in vele nummers eens iets anders dan wat een circus gewoonlijk biedt. Reeds het begin: de parade: een oomarsch van 7 naties, bij wijze van groet aan Am sterdam. gaf iets, wat weinig andere cir cussen zullen kunnen bieden: een geweldig aantal medewerkenden en een keur van de smaakvolste en schilderachtigste costuums. En zoo i.s het ook weer bij het einde bij het „Fata Morgana" het visioen uit het Morgen land. waar Sultan Abdallah den scepter zwaaitBuitengewoon is dit alles. Aan de regie onze hulde voor de fraaie p-roenen die telkens worden geformeerd en voor het vermijden van smakelooze overlading. Natuurlijk valt er veel goede rijkunst te renieten: stoute staaltjes on het gebied ver- toonen de dames Dolinda. Odette en Agnes; de cowboys, de Tscherkesen en de.Kozakken en de Hongaar.sche ruiters, d->mes en heeren. De klassieke rijkunst liet Lydia Walterstein ons zien en de paardendressuur in vrijheid bleek aan Ernst Schumann, den grootmees ter der klassieke paardendressuur, nog altijd ten volle toevertrouwd. Dressuur van andere dieren ls er te kust en te keur. Kapitein Frohn laat zijn zee leeuwen wonderen doen: de temmer Hun- trleser heeft het ver gebracht met zijn tien olifanten en dan zijn er twaalf koningstijgers die de heer Ohrt uitmuntend onder appel heeft en een groot aantal leeuwen, die de bekende toeren doen „onder leiding van" den temmer Fr. Wilson. En hoe uitermate rustig en zeker werken de acrobaten aan de trapeze daar hóóg in het circus en doen er hun gevaarlijke toeren, als ware het kinderspel! Japaneezen en Chineezen doen dingen op jongleurs en acrobatisch gebied, die ons ver steld doen staan; in de Amerikaansche ver tooning „Wild West" zien we Cowboys wer ken met lasso en stierenzweep en Indianen werpen met mes en tomahawk. Clowns zijn er in dit circus minder dan meestal ln andere; de ecnlge -entree was Vrijdagavond die van den Italiaanschen dwergclown Frangois met zijn „kameel". Maar hij had een uitbundig succes! Wij voorspellen: geheel Amsterdam zal uitloopen, om 't Circus Sarrasani te zien. En de omgeving van de hoofdstad mag niet achterblijven! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regeT. DONKERE MANSION VOOR DONKERE HOUTSOORTEN GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Oliedam, Pladellastraat 14, actetasch met inhoud; Rijbroek, L. Margarethastraat 30rd. autodop; Brugwachtershuisje, O. L. Vrouwe gracht, achterschot v. vrachtauto; A. v. Leeu wen, Rijksstraatweg 83, armband; De Mooij, Eendrachtetraat 60, Duitsch boekje; Bos, Hofstraat 6, zilveren collier; J. v. Riemsdijk, Gortestraat 8, badmuts en handdoek; Ken nel „Fauna", Parklaan: grijswitte kat, ge bracht door v. d. Meer, Ternatestraat 48, Timmerman, Leliestraat 29, portemonnaie m. inhoud; Hoepermans, Saenredamstraat 96, kinderportemonnaie; De Droog, Gr. Willem straat 7, pakje inh. zijde; J. Valk, Veldlaan 41, zilv. pijpdoorsteker; Bakker, Rozenstraat 35, rijwiel; Kruger, Barrevoetestraat 14, gym nastiekschoen; M. v. Norden, Olycanstraat 11 sigarenkoker; Alberts, Bantamstraat 48, rie ten stoel; C. v. Roode, Eikelaan 16, Heem stede, tasch inh. dameskousen; Solksman, Emmalaan 19, damestasch met inhoud. Tot nu toe zijn de hierna te noemen rij wielen die als gevonden voorwerpen zijn ge deponeerd, nog niet afgehaald: transport rijwiel (17 Aug.), heeren- en transportrijwiel (22 Aug), heerenrijwiel (23 Aug.), heerenrij- wiel (19 Sept.) KENNEMER FOTOKRING. Donderdagavond vergaderde de Kennemer Fotokring in de bestuurskamer der Sociëteit Vereeniging. Na het afdoen van eenige zaken van huis- houdelijken aard hield de heer J. J. Hens, voorzitter der Amsterdamsche Amateurfoto- grafenvereeniging een met aandacht gevolg de causerie over portretfotografie. Bij diverse voorbeelden werd door den spreker geschetst hoe de amateurs ook hier belangrijke dingen kunnen bereiken en hoe moeilijkheden te on dervangen zijn. De heer Hens vertoonde daarna op het doek een serie fotografieën uit Engelsche tijdschriften. Langs den wand hingen werkstukken van den spreker zelf ter bezichtiging. Het was voor den K.F.K. een belangrijke avond, de opkomst der leden was beter dan in tijden het geval is geweest. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 jlllll TELEFOON 12225 |||j||]]| lliflfl KLEERMAKER |j||||!| niHiiiiiiniiiiiiiiiïïiiiiniiiijiiiinnminiïïiiiniininnïïïïiiiiwnïïiiiiilliiiiiiiiiiiii NIEUWE STOFFEN voor bet a.s. Seizoen reed, ontvangen LICHTWEEK 1931. Een lijn van licht Van Noord naar Zuid. BELANGSTELLING IN HEEL NEDERLAND. „Een lijn van licht zal er loopen door Haarlem van „Noord naar Zuid", zei ons de voorzitter van het voorbereidend comité van de Lichtweek, dat in een statig heerenhuis op de Nieuwe Gracht zetelt en nadat wij kennis genomèn hadden van de projecttee- keningen, die de gobelins der goudgerande en gebeeldhouwde wanden bedekken in dit oude huis, is ons gebleken, dat inderdaad het zal zijn een feest van licht, zooals Haar lem nog niet gekend heeft. Bij het Soendaplein zal deze lijn van licht beginnen, tijdens de lichtweek, die van 16 tot en met 25 October in onze stad gehouden wordt, en zij zal zich voortzetten, via de Cronjéstraat, de met zuilen versierde Kenne- merbrug, het Stationsplein, waar een zeer bijzondere verlichting komt met gordijnen van licht, den Kruisweg, Kruisstraat en de geheele binnenstad, over de Groote Markt en door de Groote Houtstraat naar het Plein. En de parallclroute van dien lichtweg zal lei den door de Kleine Houtstraat, de Jansstraat en den Jansweg. Bovendien zullen nog verscheidene andere punten en straten in de stad verlicht zijn, bijvoorbeeld de Nieuwe Kerk, de Bakenesser- kerk, de Kinderhuisvest, de Amsterdamstraat de Amsterdamsche Poort, de Stadsschouw burg, de nieuwe St. Bavo. De Groote Kerk zal zoowel in- als uitwen dig verlicht zijn. Bij al deze illuminaties is er verschil tus- schen „floodlight" en de ornamentieke ver lichting. Hoe het „floodlight", de belichting met zoeklichten, worden zal, zullen wij het beste kunnen constateeren tijdens de licht week zelf. De toren van de Groote Kerk bij voorbeeld zal nog mooier verlicht worden dan anders, doordat in den top ook nog eeni ge lichtwerpers geplaatst zullen worden. Voorts worden alle gebouwen op de Groote Markt met floodlight verlicht. Van de ornamentieke verlichting is bijzon der veel werk gemaakt. Het is merkwaardig te zien, hoe hierin met eenvoudige middelen de prachtigste effecten bereikt worden. Om het denkbeeld „Haarlem Bloemenstad" ook in de lichtweek te propageeren zullen er ver lichte bloemen, tulpen en narcissen, in onze stad staan. De constructie van dit ornament is, men zou het niet gelooven, indien men het niet gezien heeft, uit eenvoudige triplex- platen. Door een bewonderenswaardige tech niek wordt het licht er echter zoo op gericht, dat zij op eenigen afstand lijken als door zichtig glas. Zoo is het ook met de padde- FEUILLETON. Het Huis op het Eiland Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden.) 23) De dagen rijgden zich aaneen, met. een voor George gelijkvormig maar allerminst een tonig programma; hard inspannend werk in den morgen; zachtverglljdende uren van geluk in de avonden. Van het moment af dat hij Cecily in haar frissche, jonge schoonheid boven aan de trap had zien staan, wist hij dat een machtige' aandrift meester was ge worden van zijn hart en ziel en dat het niet mogelijk zou zijn zich daaraan te ontwor stelen. Maar dat begeerde hij ook niet; diep onderging hij de weemoedige zoetheid van deze eerste liefde cn de maand op Wetstones een eeuwigheid van liefelijke ontroering ging aLs een vluchtige droom aan hem voorbij. Toch, hoe ook verloren in zijn liefde, Geor ge had voldoende nuchter verstand overge houden om te beseffen dat voor een jonge man met geen andere vooruitzichten dan die welke door een stel goede hersens en werk lust kunnen worden verkregen, een huwelijk met de erfgename van Lord Caradoc niet zonder meer werkelijkheid wordt; dat eerst allerlei hinderpalen groote cn kleine uit den weg moeten worden geruimd, maar wanhopen aan zijn succes was iets dat George niet licht deed en hij beoordeelde Lord Caradoc zeker niet verkeerd, toen hij aannam, dat deze er niet de man naar was om oen pretendent naar de hand van zijn dochter om financieele redenen af tc wijzen, wanneer er geen andere be2?waren waren .George's wild verlangen dreef hem tot han delen. Cicely's rustige, vriendelijicheid en haar duidelijk-zichtbaar, doch door geen he vige emotie geuit behagen in zijn gezelschap, voorkwam dat haar oogen plotseling, door een uitbarsting van liefde werden geopend. Er was maar heel weinig voor noodig om van George's kant een verklaring te provoceeren, een verklaring die hij ongaarne dan na rijp beraad en in volkomen evenwlchtigen toe stand zou hebben willen doen. Hij voelde heel sterk dat hij tegenover dit jonge meisje, dat in sommige opzichten zoo ver van hem af stond, geen recht had een aanzoek te doen, zonder daartoe eerst haar vader verlof te hebben gevraagd. Op een avond ze zaten in de kleinere werkkamer achter de bibliotheek, waar zij hun groote werk hadden verricht achtte George het oogenblik gekomen en bepleitte hU zijn zaak bij Lord Caradoc. Zij hadden hun arbeid voltooid; zij hadden elkaar ge rust geluk mogen wenschen met het resul taat van een maand geconcentreerde in spanning; een groote stapel copie, klaar voor den drukker. In levendig gesprek over wat zij hadden voleindigd en wat het resultaat van hun arbeid zou zijn, waren de uren voorbij gesneld en de bleeke Septembermorgen be gon reeds door de gordijnen te lichten. Toen was er een kort stilzwijgen geweest. Lord Caradoc zat in den zwaren eikenhouten stoel, denzelfden stoel waarin Sir Roderick dag na dag zijn halve leven bijna, had ge zeten moeizaam voorbereidend en opbou wend. wat een monument zou worden van Engelsche geschiedschrijving. George stond op en ging naar het venster om de gordijnen open te trekken. De grijze ochtendschemering lag over de zware hoo rnen en de van dauw druipende boschjes, waarin de vogels tjilpend den nieuwen dag begroetten. „Ik zou u graag over een persoonlijke aan gelegenheid spreken", begon de jongeman aarzelend. Lord Caradoc wendde zich naar hem toe, hoffelijk als altijd maar met zijn gedachten 1 volkomen afwezig. Gedurende de korte pauze in het gesprek had George naar een pas send begin voor zijn pleitrede gezocht, maar in den buitelenden wedloop van zijn gedach ten waren de woorden hem ontvlucht. Even was er nieuwe stilte. „Ik wilde de hand van uw dochter vragen", kwam het toen alsof de woorden naar bui ten werden gestooten. „Mijn dochter?" echode Lord Caradoc, nog heelemaal verstrooid. „Van het eeïste oogenblik af dat ik haar zag, ben ik van haar gaan houden", vervolg de George, moed vattende terwijl hij verder sprak. „Ik besef dat ik haar niet waard ben in geen enkel opzicht, maar ik zou mijn leven willen wijden, om haar gelukkig te ma ken". Lord Caradoc deed een krachtige poging om zijn vluchtende gedachten vast te hou den. „U overrompelt mij, meneer Greenfield", zei hij. „Ik ben hierop niet voorbereid op dit oogenblik". Zijn woorden braken af en stierven weg in een verbaasd zwijgen. „Ik heb dit oogenblik gekoze"n", ging George voort, omdat de taak waaraan ik met u heb gearbeid, voleindigd is en er is niets dat mij langer hier houdt. Ik zou zoo graag weggaan met een doel voor oogen, om voor te werken en mijn hoop op gevestigd hou den. Ik ben jong en uw dochter nog veel jonger. Het ligt niet in mijn bedoeling nu al met haar te spreken, ik zou alleen willen weten of u mij toestaat dat te doen, wan neer ik een positie heb veroverd, waardig om haar aan te bieden, tegelijk met mijzelf". Het duurde een heelen tijd voor Lord Ca radoc antwoord gaf. Eindelijk begon hij te spreken, met lange pauzen tusschen zijn zin nen, alsof hij al sprekend zijn oordeel vorm de. „Ik moet zeggen dat ik niet aan mijn doch ter heb gedacht als een meisje dat den huw baren leeftijd al bereikt heeft", zei hij, „zij is nauwelijks achttien overigens mijn vrouw was net zoo oud toen ik met haar trouwde cn ik ben geen tegenstander van vroege huwelijken. Ze zal later heel rijk worden, maar ik verlang daarom geen rijk man voor haar en evenmin iemand van adel ik eisch alleen dat hij een respectabel mensch van onberispelijk gedrag en onbe sproken afkomst is en, dat zij van hem houdt u hebt me nog niet gezegd of zij van u houdt Hij keek George met een belangstellend onderzoekenden blik aan. „Dat kan ik u ook niet zeggen", antwoord de George, „ik wilde mij eerst tegenover u uitspreken". „Respectabel en onberispelijke levenswan del en onbesproken afkomst", herhaalde Lord Caradoc. „Ik geloof ik kan het wel met zekerheid zeggen dat u aan den eersten eisch voldoet. Voldoet u aan den tweeden ook?" „Ja", verklaarde George. „Van uw afkomst weet ik niets, ging Lord Caradoc voort, en wachtte toen weer. Ook George bleef zwijgen. Opeens flitste het hem tot zijn groote ontsteltenis door het hoofd wat Richards hem twee jaar ge leden verteld had omtrent zijn vader. Diepe schaamte maakte zich van hem meester en het gruwelijke besef dat er, ondanks het feit dat op zijn eigen gedrag niets aan te merken viel, er een smet op hem kleefde, die wellicht onuitwischbaar zou zijn. Vervuld als hij was van zijn heerlijken liefdedroom en van blij moedige, zonnige toekomstgedachten, was er in zijn geest geen plaats geweest voor de .schaduw van het verleden. Hoe ongeloofelijk als het ook klinken mag, hij kon zich op dit oogenblik niet herinneren, ook maar 'n mo ment te hebben stilgestaan bij de gedachte aan zijn vader, of aan de mogelijkheid dat zijn geboorte invloed zou hebben op de be slissing van Lord Caradoc. Maar deze wachtte nog steeds op zijn antwoord en de oude edelman wachtte met klimmende verwondering, naarmate het ant woord uitbleef. „Mijn moveer leeft nog", zei George ein delijk. „Zij is het eenige familielid dat ik heb; ze heeft mij opgevoed en zich ontzet- stoelen, die in de plantsoenen aan de Kin derhuisvest geplaatst zullen worden. Het zal een schouwspel zijn van groote bekoring. De lichtweek, het Is nu al te voorzien, zal een enorme drukte in Haarlem brengen. Het verkeer zal des avonds bijzondere regeling behoeven, deze is nog in voorbereiding. Van Alkmaar tot Leiden is voor onze licht week reclame gemaakt op elke plaats waar het maar mogelijk was, zei ons de voorzit ter der commissie. En niet alleen daar, maar in het geheele land, van Groningen tot Maastricht komt men onze reclameplaat tegen die in verschillende grootte verspreid is, en die aangevuld wordt door een voorraad sluitregels. Uit t-al van steden, uit verschil lende gemeenten zijn dan ook verzoeken om inlichtingen gekomen van reisgezelschappen die Haarlem in deze dagen willen bezoeken. De Lichtweek zal samenvallen met de Missie tentoonstelling en zoo verwachten wij, dat er duizenden en duizenden in de stad zullen zijn, ook 's middags, zoodat de lichtweek geen gering voordeel zal zijn voor den winkel stand. Het ls dan ook niet te verwonderen, dat gemeentebestuur, lichtfabrieken, tramdirectie en vele anderen alle medewerking hebben toegezegd en verleenen, hetgeen de com missie zeer apprecieert. In haar hoofdkwartier aan de Nieuwe Gracht staat de deur den geheelen dag open en de vele lieden, die met de voorbereidingen der lichtweek te maken hebben, loopen af en aan. Daaronder zijn ook tal van winkeliesr die om advies komen vragen, wijl zij hun étalage tijdens de week niet willen laten onderdoen bij de sfeer in de stad. Zij wor den door het comité op een voortreffelijke wijze geholpen, doordat het eenige demon stratie-winkelkasten gereed heeft staan, waaraan alle soorten van verlichting aan schouwelijk gemaakt kunnen worden. 's Avonds is de gevel verlicht op een wijze die eenigen indruk er van geeft hoe het wor den zal. Hier volgt een lijstje van de objecten, waar van de uitvoering aanbesteed is. De gegadig den zijn natuurlijk uitsluitend Haarlemsche installateurs. Nieuwe Kerk: Belichting van den toren door Floodlight; Kruisstraat en -weg: Decoratieve verlich ting door middel van 39 lichtzuilen; Barrevoetshofje: Belichting der gevels door Floodlight; Kennemerbrug: Decoratieve verlichting door lichtzuilen; Groote Markt; 15 decoratieve lichtzuilen;' Interieur St. Bavokerk: De gotische ramen worden -van binnen uit door groen gekleurd licht bestraald; Houtplein: Decoratieve verlichting door vijfdeelige zuilen; Bakenesse Kerk: Belichting van den toren door Floodlight; Stationsplein: 7 lichtpoorten op de vlucht heuvels; Cronjéstraat: 30 hangende lichtornamen- ten; Amsterdamstraat; Decoratieve lichtversie- ring door 35 zuilen; Stadhuis: Dé gedeelten uit de verschillends stijlperioden worden, ieder in afzonderlijks kleur, door Floodlight bestraald; Kinderhuisvest: Decoratieve versiering door 20 ornamenten; Amsterdamsche Poort: Belichting van het geheele bouwwerk door Floodlight: De Waag: Gevelbelichting door Floodlight;' Gebouw Uylenhoed, v. m. Postkantoor: Gevelbelichting door Floodlight; Hoofdwacht; Gevelbelichting door Flood light; Vleeschhal: De voorgevel wordt door vlam- kleurig ligt bestraald; Stadsschouwburg: De voorgevel wordt van drie punten uit bestraald door Floodlight. Het lijstje.. zal nog eenigszins uitgebreid worden. CONCERT IN DE GROOTE KERK. Gelijk reeds werd medegedeeld zal Georgs Robert op 5 October in de Groote kerk een concert dirigeeren. Op het programma prijkt als voornaamste werk de Missa Iste Confessor van G. P. da Palestrina. Het onder leiding van George Robert staan de Mannenkoor uit Krommenie, dat hier ter stede door uitvoeringen in de Groote Kerk en Concertzaal zeer gunstig bekend is, zal, be halve genoemde Mis nog composities van Milhaud en Roeske ten gehoore brengen. ARBEIDER VIJF VINGERTOPPEN AFGESNEDEN. In een timmerfabriek te Amby-MaastrichS geraakte, naar de Msb. meldt, Donderdag de arbeider S. uit Schimmert met de linker hand tusschen een zaagmachine, tengevolge waarvan hem de vijf vingertoppen werden I afgesneden. Hevige pijnen lijdend is de man overgebracht naar' het ziekenhuis Calvariën- berg. tend veel opofferingen voor mij getroost. Mijn vader heb ik nooit gekend: hij is van haar weggegaan voor ik geboren ben". Lord Caradoc, die thans alle verstrooidheid van zich had afgeschud, keek den jongeman vol verbazing aan. „U moet toch iets omtrent hem weten; uw moeder zal u toch wel het een en ander ver teld hebben", veronderstelde hij. „Zij heeft mij nooit een woord over mijn vader geïept", klonk het antwoord. „Het eenige dat zij ooit over hem gezegd heeft, was dat hij overleden is en dat ze niet over hem wenschte te spreken". Het groeiende licht van den ochtend scheen absolute duidelijkheid en oprechtheid af te dwingen, zonder eenige terughouding en zon der eenig zelf medelijden. Lord Caradoc zat geruimen tijd geheel in gedachten verloren; het leek of zijn plotseling-ontwaakten zin voor de werkelijkheid weer even nel verdwe nen was als ze was gekomen. George's over peinzingen, terwijl hij daar bij het hooge boogvenster stond, hielden zich bezig met de sombere vraag, wat voor nodlottigen invloed het geheim van zijn geboorte, waarmee hij zich in zijn jeugd en jongelingsjaren nau welijks had bezig gehouden, maar dat nu in zijn overweldigende, dreigende kracht voor zijn geest verrees, zou hebben op zijn verder leven. Tenslotte rees Lord Caradoc uit zijn stoel op hij keerde zich van het gelige lichtschijn sel van de kandelabers op de tafel naar het koude licht dat door het raam naar binnen viel; zijn gezicht was aschgrauw en wegge trokken het was duidelijk te zien dat hij aan het einde van zijn krachten was. „U moet mij meer brengen', zei hij toonloos Toen Cecily en mevrouw Herbert beneden kwamen om te ontbijten, deelde de oude butler mede, dat Lord Caradoc ziek was en zijn ka er niet kon verlaten Verder dat me neer Greenfield even na zessen zich per rij tuig naar Keswick had laten brengen, om den eersten trein naar Londen te kunnen halen. (Wordt vervolgd,),

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 6