WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES RESERVE 1E KLASSE TWEEDE KLASSE A. Een succesvolle dag voor ons district. - Kranige prestaties van R. C. Stormvogels en V. S.V. - Een goed begin is het halve werkook in de tweede klasse. Het is Zondag, alles bijeengenomen een zeer goede dag geweest voor de voetbalclubs in ons district. In de eerste plaats dient de kranige overwinning van R. C. H. op K. F. C genoemd te worden. De R. C. H.'ers hebben het seizoen zeer goed ingezet, het elftal speelt met enthousiasme en als een goed sluitend geheel. Deze eerste wedstrijden zul len R. c. H. zelfvertrouwen gegeven hebben, hetgeen voor het verder verloop van groote waarde is. Gaat zoo voort! Al verloor Z. F. c. de vorige week ook met een stevige score, de H. F. C. supporters zul len wel met angst en beven Zondagmiddag op den uitslag van den wedstrijd te Zaan dam gewacht hebben. En het resultaat zal hun meegevallen zijn. De voorhoede blijft wel heel zwak. Zij kon na twee wedstrijdden het net nog niet vinden. Maar de achter hoede, met v, d. Meulen aan het hoofd hield tot het einde stand. Een kostbaar puntje was het resultaat. De Stormvogels hebben prachtig stand ge houden tegen de kampioenen van Nederland Zelfs waren de IJmuidenaren na de rust langen tijd sterker. Een derde doelpunt van hen werd echter voor buitenspel geannu leerd. Doelverdediger de Waard had een groot aandeel in deze IJmuidensche presta tie en van Reenen toonde zich weer eens, althans spelende in de Ajax voorhoede, een ongeëvenaard schutter. V. S. V. slaagde er in den Haag In, A. D. O een nederlaag toe brengen. Ook dat is keu rig werk, want H. F, c. heeft ondervonden, dat er met Tap e s. niet valt te spotten. Om nog even bij de eerste klasse te blij ven, wat zegt u van de 60 zege van H. B. S. op Sparta. Dit is wel een verrassend resul taat van een klassieke ontmoeting, nog ver rassender dan het falen van H. V. V. tegen West Frisla. De Leeuw van Wassenaar heeft dit jaar niet veel scherpe tanden. Tenslotte mag de 7—0 overwinning van D. F. C op Hilversum, nog wel te Hilversum bevochten niet onvermeld blijven. Haarlem, E. D. o. en Zandvoort hebben alle drie met flinke scores gewonnen. Dat geeft den burger moed. Bloemcndaal en Kin- heim deelden de puntjes. EERSTE KLASSE. Af deeling i: West-Frisia—H.V.V. 8—1 Hermes D.V.S.—Het Gooi 2—2 R.C.H.—K.F.C. 3i H.B.S.Sparta 6—0 Stormvogels—Aj ax 2—2 Afdeeling II: Blauw WitFeijenoord 0—2 A.D.O.—V.S.V. 0—1 Z.F.C.H.F.C. 0—0 Xerxes—V.U.C. 2—5 Hilversum—D.F.C. 0—7 AFDEELING I: 2e klasse A: V.V.A,Haarlem 05 D. W. S.—H. R. C. 0—1 W.F.C,Z. V. V. 1—1 Alsmaria Vlctrix-De Spartaai 10 Bloemendaal—Klnhelm 2—2 Tweede klasse B: D. E. C.-T O.G. 2—2 eZeburgia—Velox 2—3 ZandvoortB.E.C. 6—0 E.D.O.—Baarn 6—1 Hercules—A.F.C. 6—1 AFDEELING III. lste klasse. TubantlaZ.A.C. 44 Robur et VelocitasG. Ahead 00 VitesseEnscshedé 13 P. E.C.—A.G.O.V.V. 0—0 Heracles—Wagenlngen 1—1 AFDEELING IV: lste klasse. M.V.V.Bleijerheid 20 P.S.V.—L.O.N.G.A, 3—2 (Onder protest van Longa). Willem II—N.O.A.D. 3—2 B. V. V.Eindhoven 50 De Valk—N.A.C. 1—4 AFDEELING V. lste klasse. LeeuwardenVelocitas FrieslandAlcides FrisiaAchilles Be Quick—F. V.C. VeendamG. V. A. V. AFDEELING II. 2e klasse A. O.D.S.O N A. ExcelsiorD.H.C. R F.C.VIOS Overmaas— S.V.V. Steeds Hooger—Unitas 2e klasse B: Fortuna—V.O.C. NeptunusQuick C.V.V.—D.C.L. GoudaB.M.T. B.E.C.—V.D.L. AFDEELING I. 3e klasse A. Helder—Asscndelft Zaandijk—Hollandla Meervogcls—K.V.V, 3e klasse B. S.D.W.—D.S.V. Rapiditas—Oosterpark D.J.K.—De Zeemeeuwen D.W.V.-JSchoten 0.V.V.O.—Z.R.C. AFDEELING I. Reserve 2e klasse A. De Spartaan 2—Blauw iWt 2 K.F.C. 2—W.F.C. 2 De Volewljekcrs 2R.C.H. 2 H.R.C. 2D.E.C. 2 Reserve le klasse: Ajax 2E.D.O. 2 A.F.C, 2—Stormvogels 2 H.F.C. 2Z.F.C. 2 Blauw iWt 2—Hilversum 2 AFDEELING II. 3e klasse A. Bodegraven—Scheveningen G.S V.—Lugdunum 1, F C.U.V.S, Hillinen—R.V.C. A.S.C\Alphia 2—4 2—4 1—2 2—1 2—1 2—1 1—6 2—5 2—1 3—4 7—1 7—1 1—2 2—1 2—4 5—1 0—3 2—2 3—3 2—1 0—3 3—1 10—3 2—3 4—2 2—8 7—1 0—1 4-3 2—2 2—2 1—1 0—3 0—1 1—4 l—l R. C. H.-K. F. C. (3-1) Het elftal van R.C.H. dat reeds in Rotter' dam een goeden indruk maakte bevestigde ook ditmaal de meening dat het sterker is dan vorig seizoen. Vooral in de achterhoede i.s groote vooruitgang te bespeuren, backs zoowel als keeper verrichtten ook nu weer zeer goed werk. De middenlinie met Geuts- kens aan het hoofd is ook in kracht vooruit gegaan, maar de voorhoede is thans wel zeer goed op di'eef. Niet alleen, dat er met veel grootere snelheid gespeeld wordt, ook het veldwerk is zooveel beter. De combinatie is uitstekend en zou Verkerk zich nog meer toeleggen op het sneller spelen van den bal, wat hij vooral in de tweede helft zeer goed deed de aanval zal nog in kracht winnen. De tegenpartij, K.F.C. mocht er overigens ook wel zijn. Geen enkele speler weet van opgeven en in de laatste minuut van d,en strijd wordt nog met evenveel spirit gespeeld als in de eerste. Het elftal beschikt eveneens over een zeer solide verdediging, die echter wat meer dan de R.C.H.'ers naar den man spelen, in den midhalf heeft het een goede spelverdeeler, die handig de goede kwalitei ten van zijn vleugel voorwaartsen weet uit te buiten door telkens het leder naar bulten te plaatsen. Behalve deze buitenspelers is ook de centervoor een zee,r goed voetballer, die ondanks de hechte verdediging van Krom c.s. telkens weer gevaarlijk was. Door deze betrekkelijk gelijkwaardige eigenschappen van beide elftallen, R.C.H. speelde technisch iets beter, K.F.C, iets harder, was het van begin tot eind een open strijd die zeer goed door scheidsrechter Lissauer geleld werd. R.CH. verscheen als volgt: Kos„ Krom, Prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, de Geur,, Verkerk, Smit, Paape. Het begin is geheel voor K.F.C. dat over rompelend optreedt. Reeds bij den eersten aanval moet Kos een schot stoppen en waar bij de eerste aanraking met een tegenstan der Verkerk al uit het veld gaat, houdt de druk op het R.C.H.-doel aan. Als Verkerk weer terug is gaat het spel meer gelijk op. Zelfs worden de aanvallen van de Racing menigvuldiger en gevaarlijker Hanse brengt door zijn snelheid de achter hoede uit haar evenwicht, Paape en Smit brengen goed combineerend ook telkens clen bal op. Goed werk van Paape bezorgt Smit een schietkans, doch slechts door flink door zetten ontstaat uit het mislukte schot de eerste goal voor R.C.H. (10). Van nu af behoudt R.C.H. efen tikje de overhand en als Verkerk uit heel lastige positie den bal vrij maakt en voorzet zorgt het hoofd van Smit voor de rest (20>. De tweede helft geeft weer direct een sterk aanvallend K.F.C. te zien en met de grootste moeite kan de R.C.H.-defensie zich staande houden. Even moet Krom aan den kant van het veld, doch plotseling duikt hij op om een gevaarlijken bal >te onderscheppen. K.F.C. zet er alles op cn werkelijk gelukt het om den achterstand te verkleinen. Dat heeft op de R.C.H.'ers de juiste uit werking. Met groot enthousiasme werpen zij zich in den strijd die nu weer goede kansen biedt voor K.F.C. Aanval op aanval onder nemen Verkerk c.s. thans, Hanse schiet hard in het zijnet. Verkerk lost eenige onver wachte schoten een corner is het resultaat en deze door Paape keurig genomen wordt door Hanse over den keeper heen Ingekopt (3—1). In elk ander geval zou men zich nu veilig wanen, de K.F.C.'ers weten van geen opgeven en vallen heftig aan. R.C.H. dat desondanks zijn verdediging niet versterkt, houdt zich de vele gevaarlijke aanvallen van het lijf cn met een verdiende 3—1 overwinning breekt het einde aan. Eerste klasse AFDEELING I gesp.gew-gcl.verl.pnt. v.t. West Frisia 2 1 1 0 3 9-2 Ajax 2 1 1 0 3 8-6 Stormvogels 2 1 1 0 3 6—4 H. B. S. 2 10 12 10—6 K. F. C. 2 10 12 5—3 R. C. H. 2 10 12 6—5 Sparta 2 10 12 49 •t Gooi 2 0 2 0 2 3—3 Hermes-D. V. S. 2 0 111 26 H. V. V. 2 0 0 2 0 312 Eerste klasse Tweede klasse A Haarlem II. R. C- Alc. Victrix D. W. S. W. F. C. W. F. C. Z V. V. Kinhélm Bloemcndaal Spartaan 8—2 5—1 1—0 5—4 1—1 2—5 3—4 5—7 3—6 0—3 Tweede klasse B: Zandvoort 2 2 0 0 4 8-0 Velox 2 2 0 O 4 10—4 F,. D. O. 2 1 1 0 3 8—3 Hercules 1 1 0 0 2 6—1 Zeeburgia 2 1 0 1 2 4—3 T. O. G. 1 0 1 0 1 2—2 A. F. C. 2 0 1 1 1 3—9 D. E. C. 2 0 1 1 1 4—11 Baarn 2 0 0 2 0 1—8 B. F. c. 2 0 0 2 0 0—8 Reserve le klasse Zeeburgia n 2 2 0 0 4 0—1 E. D. o. II 2 1 1 0 3 3—2 A. F. C. II 2 1 1 0 3 7—6 Ajax II 2 1 0 1 2 5—4 Haarlem II 2 1 0 1 2 4—9 Blauw Wit II 2 0 2 0 2 4—4 Z. F. C. II 2 0 2 0 2 5—5 H. F. C. II 2 0 1 1 1 2—4 i-Iilversum II 2 0 1 1 1 4—5 Stormvogels II 2 0 0 2 0 6-9 D. F. C. Feyenoord V. U. C. V. S. V. A. D. O. Z. F C. H. F. C. Blauw-Wit Xorxes Hilversum AFDEELING II 11—0 8—1 12—3 6—3 5—1 1—7 0—5 3—7 2—9 1—13 STORM V OGELS-A J AX (2-2) Een zeer talrijk publiek was van deze ont moeting getuige. Voor de rust speelde Ajax absoluut beter dan Stormvogels. Van Reenen was de ziel van de Amsterdamsche voorhoede. Hij verdeelde het spel prachtig en bleek over een uitstekend schot te beschikken, waax-mee hij De Waard tot tweemaal toe passeerde, Stormvogels' binnentrio speelde te laks om tegen Van Kol c,s. succes te hebben. Pas toen Bonneveld een blunder maakte, scoorde Plok- ker tegen. In de tweede helft echter is Stormvogels in de meerderheid geweest. Vooral v. d. Steen had een groot aandeel in den aanval. Keer op keer was hij Van Kol te glad af. Had Stoi'm- vogels' vooi'hoede beter geschoten, er waren 2 punten in IJmuiden gebleven. Ook Twelker liet een prachtkans onbenut. De heer Israels leidde uitstekend. Stormvogels verscheen als volgt: De Waard, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Pi-ins, Plokker, Ketting, Boekelaar. Plokker strapt voor Storvogels af. Direct zitten de IJmuidenaren voor Bonneveld, die den bal retour zendt. Dan trekt Ajax ten tan- val. Van Reenen biedt Volkers een schietkans, doch deze schiet naast. Direct hierop werkt van Reenen zich vrij. Een kogelDe Waard redt. De bal vliegt naar den overkant, Plokker komt voor Bon neveld, deze mist leelijk, maar voorkomt nog juist erger. Doordat Stormvogels de vleugelspelers van Ajax nog al vrij laat, dreigt van die kanten nog als eens gevaar. Vrij spoedig wreekt zich dat, want na 9 minuten ziet Van Reenen zijn kans schoon (0—1). Ajax' aanval blijft beter spelen dan die der Vogels, in wier voorhoede het binnentrio steeds iets te langzaam is. Het spel van Ajax is bewegelijker. Vooral van Reenen is uiterst gevaarlijk, èn door zijn schieten èn door zijn spelverdeelen. Na 20 minuten lost hij op zeer grooten afstand een prachtschot, dat De Waard wel eenigszins tot onze verwondei'ing laat gaan (02). Dan gaat Boekelaar er vandoor. Bonneveld wil zijn hoogen voorzet wegstompen, mist en Plokker maakt er 12 van. Geweldig komt Stormvogels nu opzetten, maar weldra herstelt Ajax zich en kan De Waard een kopbal van Schubert nog maar net onschadelijk maken. Rust 12. Direct na de hervatting komt Stormvogels stex-k opzetten. Een paar makkelijke kansen woi-den niet benut, maar dan scoort Ketting schitterend (22). Stormvogels heeft nu den smaak te pak ken. Nummer 3 komt weldra, doch er is voor buitenspel gefloten. Snel gaat het spel op en neer. Stormvogels is iets in de meerderheid. Haak en Koster spe len uitnemend en zetten steeds de voorhoede aan 't werk. Van der Steen passeert keurig Van Kol, zet voor. Ketting kopt, doch Bonne veld stopt fraai. Direct hierop lost Van Ree nen een zijner bekende schoten, Ajax juicht reeds, maar De Waard redt schitterend, v. d. Steen geeft vlak achtereen Plokker twee mooie kansen, maar deze mist onbegrijpelijk. Dan komt Ajax weer opzetten. Eerst krijgt Van Reenen de kans van den dag. Keihard schiet hij op 't doel, waar De Waard magni- fique stopt. Nog mooier kans krijgt Twelker voor open doel maar schiet tegen den paal. Hier ontsnapte Stormvogels werkelijk op niet verwachte wijze. De laatste 5 minuten waren zeer spannend, Stormvogels zette v. d. Steen veel aan 't werk, welke speler nog een aantal goede voorzetten gaf. Bij Ajax brak Ten Have nog al eens snel door. Haak c.s. ter eehe en Diepenbeek, en H. Anderiessen ter andere zijde hielden echter „braef stant", zoodat onder groot en thousiasme de strijd in een gelijk spel ein digde. Z.F.C.-H.F. C. (0-0). De eerste uitwedstrijd in Zaandam heeft H.F.C. het eerste punt opgeleverd. Dit dankt zij voornamelijk aan haar ach terhoede, waarin v. d. Meulen weer schit terde, Evenals verleden jaar in Zaandam was hij in een ongenaakbaren vorm, waar voor de Zaankanters haast niet tegen te spelen was. Alle opgezette aanvallen en dit waren er nog al wat liepen absoluut dood op onzen nationalen doelwachter. HIJ werd keurig bijgestaan door het back- stel SmitDorsman. Vooral de laatste kan op een uitstekend debuut in de eerste klas terugzien en deed ons haast Wamsteker ver geten. In de halflinïe vlotte het ditmaal beter dan de vorige week tegen A.D.O.; vooral de opneming van Kruyer was, speciaal wat het aanvallende gedeelte betreft, een gelukkige keuze. Zijn afgeven was in het laatste ge deelte van den strijd wel heel goed en hier aan is het dan ook te danken geweest, dat H.F.C., zeer tegen de gewoonte in, in deze periode het meest in den aanval was. De vervanging van do Ruyter door van Riemsdijk bleek ook een vei'betering, zijn voorzetten brachten vaak de Z.F.C.-achterr- hoede in de war. Z.F.C. is we.l achteruit gegaan sinds het vorige jaar. alhoewel Lust ditmaal toch ook weer van de partij was. De grootste fout is o.i., dat zij het spel veel te klein houdt, een speltype, dat wel heel aardig voor het publiek is om naar te kijken, doch dat toch veel te weinig produc tief is. Een leidende rol, zooals de Zaankanters twee seizoenen lang gespeeld hebben, zal het elftal dit seizoen wel niet spelen, een degradatiecandidaat is het echter ook zeker niet. Als om half drie scheidsrechter Bos be ginnen fluit, staat H.F.C. als volgt opgesteld: v. d. Meulen. Dorsman. Smit, P. Jongeneel, Kruyer, Lamp, v. Riemsdijk, Adam, Kruyt, R. Jongeneel, Hagenaar. Z.F.C. heeft het voordeel van den wind en is direct aanvallend. Smit en Dorsman moeten dadelijk ingrijpen; laatstgenoemde in het eerst een beetje onwennig, komt er gaandeweg beter in en werkt eenige malen goed weg. In de Z.F.C.-achterhoede is van 't Kaar weer het groote struikelblok voor de H. F. C.-ers. Lust is de gevaai'lijke man en zet eenige malen keurig voor, v. d. Meulen is echter op zijn post en stopt eens een van vlakbij hard ingeschoten bal van Hoogmoed schitterend. De H.F.C.-halflinie moet zich tot verdedi gen bepalen, zoodat de voorhoede niet veel goede ballen krijgt. De druk op het H.F.C.-döel is vaak zeer groot, maar v. d. Meulen doet zulke won deren, dat de rust met blanken stand ingaat. Na de rust zien we eerst hetzelfde beeld, de Z.F.C.-aanval tegen de H.F.C.-achter- hocdc. Na, ongeveer een kwartier echter werkt H.F.C. zich los. Kruyer. die steeds béter is gaan spelen, vergoedt zijn gebrek aan snel heid door uitstekend opstellen en goed af geven. Kort achter elkaar krijgt het binnentrio dor H.F.C. twee goede kansen, die echter niet benut worden. Beide partijen zijn nu om beurten in den aanval, doch zonder dat er gescoord wordt, komt het einde onder groote spanning, waai-na v. d. Meulen bij het betreden der kleedkamer een daverend applaus in ont vangst moet nemen. A.D.0.-V.S.V. (0-1) Zeer tegen ieders verwachting In, zijn de IJmuidienaren erin geslaagd om de Hagena ren twee punten afhandig te maken In een wedstrijd, die niet erg uitblonk door vcci- 'balprestatles. De vleugels van het A,D.O,-elftal waren zeer gevaarlijk, maar dank zij het echtentrio waar v. Zutphen voor v. d. Pieterman inviel, is het V.S.V.-doel voor doorboringen bewaard gebleven. Voox'al A. v. d. Wint was ln uit stekenden vorm. N. Koning was in het begin niet zoo goed op dreef als wij van liern gewend zijn, doch hij herstelde zich spoedig. Een uitblinker bij de IJmuidenaren was Wey, die een zeer goede partij speelde en het V.S.V.-doel voor twee zekere doelpunten be- waaxxl heeft. J. v. Soldt en W. Tap hadden dan ook een waardig tegexxstander in hem. Weber speelde z'n backpartij, zoo als wij van hem gewoon zijn. Als om pl.m. 2.05 de scheidsrechter hst beginsignaal fluit, staan de elftallen als volgt opgesteld V. S. V.: Hillekamp, de Koning, de Wolff Jr., de Wolff Sr., Koning, H. Heyerman, J. Heyerman, Wey, v. d. Griendt, v. Zutphen, v. d. Wint. Dadelijk na den aftrap, ontwikkelt A.D.O. een mooi open spel, en valt meteen op het V.S.V.-doel aan, maar strandt op v. d. Griexxdt die goed wegwerkt. Uit een scrimmage voor het V.S.V.-doel ontstaat een corner, die echter niets oplevert, oxiophoudelijk valt A.D.O. aan, maar komt bijna xiooit verder dan de backs, die alles retourneeren. Een mooie voorzet van v. Soldt gaat via Berg achter, Een voorzet van Hillekamp, die vlak boven, de goal zweeft stompt Quax net over de doel- lat, zoodat de bal weev corner ga.at. Nu (krijgt de Koning den bal echter, passeert de Groot maar door den uitloopenden Quax blijkbaar in de war gebracht, schiet hij net naast. Nu trekt A.D.O. weer ten aanval; v. Soldt zet voor, maar Tap schiet net naast. Weer komt de bal voor het V.S.V.-doel; een scrim mage ontstaat, waaruit Berg plotseling in schiet maar v. d. Wint redt mooi. Nu trekt V.S.V. weer ten aanval. „Neckie" zet voor, H. de Wolff loopt op diexx bal toe, passeert Weber en schiet plotseling een lage schuiver tusschen de goalpalen, waar Quax net niet bij kan, zoodat V.S.V. nu leidt (0'1). Na eenige minuten is het rust. Na de thee is van Eembei'gen uitgevallen, zoodat de Korte zijn plaats inneemt. Dadelijk zet V.S.V. een aanval op touw, een. scrimmage ontstaat voor het lA.D.O.-doel, maar de bal wordt weggewerkt. D. de Koning blijft echter liggen en het blijkt dat hij, door een noodlottigen val, z'n pols gebroken heeft, zoodat hij het terrein moet verlaten. Hij. wordt vervangen door Kok. A.D.O. schijnt tot allen prijs de gelijkmaker te willen scoren, zoodat het zeer dikwijls een beetje hard toegaat. Weer moet het spel even onderbroken worden, omdat Hillekamp een trap tegen z'n rug heeft gekregen. Hij her stelt zich evenwel spoedig Nu komt A.D.O. verwoed opzetten en dei IJmuidensche half-linie gaat ook verdedi gen- Een corner komt op het V.S.V.-doel, welké door Tap goed genomen wordt. Een worste ling ontstaat voor het V.S.V.-doel waar v. d. Wint echter den bal uithaalt.. Hij wordt daix door v. Soldt met bal en al in de goal ge duwd, welke goal echter door Aorta geannu leerd wordt, daar v. Soldt, v. d. Wint met z'n handen in de goal duwde. Aanval na aanval volgt op heit V.S.V.- doel, maar het mag den Hagenaren niet gelukken den gelijkmaker te scoren, zoodat 't einde met een verdiende overwinning voor de IJmuidenaren komt. H. F. C. 2—Z. F. C. 2 (2—2) Ook de reserves van H.F.C. hebben een gelijk spel bevochen tegen de Zaankanters. De H.F.C.-opstelling luidde: Perre, Engelberts, v. Baasbank, Marchant, Reuvekamp Gille, Schnerr, v. Pareeren, Denijs, Dijkhuizen, Koreman, v. Beem. Het begin is voor Z.F.C., de H.F.C.-achter hoede moet alle zeilen bijzetten. In het begin gaat het haar goed af en langzamerhand kan de H.F.C. zich ook eens roex*en. Reuvekamp Gille steunt zijn voorhoede goed. Bij een aanval van de rechterwing der gas ten zet de rechtsbuiten goed voor en de links- binnen doelpunt (0—1). De achterhoede der gasten is in goeden vorm. Een doelpunt komt dan ook aan de anderen kant als hetzelfde spelletje zich her haalt (02). De voorhoede van H.F.C. krijgt nog wel eenige kansen, doch zonder dat er verder ge scoord wordt, breekt rust aan, Na de rust zijn de bordjes verhangen en is H.F.C. meestentijd ln den aanval. De aanvallen van Z.F.C. zijn echter ook niet van gevaar ontbloot, doch Perre weert zich goed. Als bij een aanval de keeper uit geloopen is, deponeert Denijs den bal in het doel (1—2) Dit geeft den H.F.C.'ers moed en met nog meer enthousiasme werpen ze zich in den strijd. Bij een algemeenen aanval scoort Dijk huizen dan den gelijkmaker. Fel wordt er nog gestreden om het win nende punt, doch zonder succes en met ge lijken stand komt het einde. Ajax 2—E. D. O. 2 (0—1) Voor het eerst sedert E.D.O. II in de reserve lste klasse ls, gelukte het haar de zeer sterke Ajax-reserve's te slaan. Het is een vooral van E.D.O.-zijde goede wedstrijd geworden, er werd door allen geweldig ge werkt en zeker was E.D.O. niet de mindere. Voor rust waren de kansen wisselend en geen van beiden wist het net te vinden. Na de hervatting, toen E.D.O. zag dat de kans om te winnen er was, werd er nog een schepje opgegooid en een kwartier voor tijd gaf Schumacher met een kopbal E.D.O. de leiding. De spanning werd verhoogd cn on- claxxks het zwoegen van Ajax hield E.D.O. stand en de punten gingen mee naar Haar lem. Het E.D.O.elftal was als volgt; Van Roon, Van Weeren, Swart, Schulz, Vrenegoor, K. Zandstra, Schumacher, J. Koene, De Waard, De Graaf, H. Koene. Haarlem 2Zeeburgia'2 (17) Na het goede begin van de voi'ige week. heeft Haarlem 2 nu wel erg teleurgesteld door op eigen véld op smadelijke wijze van Zeeburgia 2 te verliezen, wat evenwel, gezien het spel van de Amsterdammers, volkomen verdiend was. De opstelling van de rood- broeken was als volgt: De Vries, Boot, Bulssink, Stiphout, Dik, Moolcnaars, Bolle, Klipp, Dankelman Jr., Schornagel, Paardebek. Het begin doet zich voor de Haarlemmers goed aanzien, want het duurt niet lang of Dankelman scoort (10). Hierna komt Zeeburgia geleidelijk in de meerderheid en links- en rechtsbinnen brengen den ruststand op 1—2. Na de hervatting heeft het Haarlem-elftal niet veel in te brengen en een schot tegen de lat is het eenigste, dat de gemoederen van de verdediging van Zeeburgia eenigszins in beweging brengt. Als één der Haarlemmers op ongelukkige wijze ln het strafschopgebied hands maakt, geeft de scheidsx'echter penalty, die benut wordt (13). Zeeburgia valt nu verwoed aan en de score wordt langzaam, maar zeker tot 17 opge voerd, ondanks de hardnekkige pogingen van de Haarlem-verdediging. Hierna wordt niet meer gedoelpunt, zoo dat Zeeburgia mét 1—1 wint. RESERVE 2e KLASSE A. Vo'ewijkers 2R. C. H. 2 (38) Dat met invallers voor Schoustra, Harten dorp. Verkerk en Kaestner moest worden ge speeld bleek voor R.C.H. 2 geen beletsel om met groote cijfers van Volewljckers 2 te winnen. Van de Werve was ditmaal do man in de R.C.H.-voorhoede, niet alleen door het scoren van vijf goals doch door goed spel in liet veld. Reeds voor de rust had R.C.H. de over hand en door goede doelpunten van v. d. Werve (3) en Slot glxig de rust ln met een 40 voorsprong. Ook in de tweede helft was R.C.H. sterker hoewel toen de thuisclub het de Racing achterhoede danig lastig maakte. Vooral de middenlinie en van Dam deden teen ruim schoots hun plicht en hoewel drie te gen - punten gescoord werdien zorgden v. d. Werve (2) Blokker en Slot elk met een doelpunt dat de balans tenslotte met 83 in het vooi'deel van R.C.H. oversloeg. Het geheela elftal verdient een pluim voor het goede spél. Schuurman, Van Dam, Wempe, Hessels, v. d. Berg, Pi-evost, Blokker, v. d. Werve, A. Slot, Warren, J. Nol, V. V. A.—Haarlem (0—5) De roodbroeken zijn op den ingeslagen weg voortgegaan en hebben een flinke overwinning op V.V.A. behaald, welk elftal over het geheel na haar overwinning op Spartaan nogal is tegengevallen. Met de 5—0 nederlaag mag V. V. A. nog tevreden zijn. v, Polanen was nu de man in de voorhoede die de doelpunten maakte. Hij nam er vier voor zijn rekening. V. V. A. had een Invaller, terwijl Haarlem het volgexlde elftal in heb veld bracht: Hoeben. P. v. Daalen, Huysmans. Valk, de la Mar, Vreeken. Iseger, Bicshaar, Breeuwer, v. Polanen, Kammeijer. Het begin is kalm. Haarlem is het die het eerste tot den aanval overgaat cn de la Mar lost het eerste schot dat de keeper ver werkt. De eerste aanval van V.V.A. lóópt op een hoekschop uit die niets oplevert. Het schieten is vrij zwak. V. V. A. tracht wel met open spel iets te bereiken, maar veel bx-en- gen zij er toch niet van terécht. Haarlem woordt dan sterker, Kammeijer plaatst en kele hoekschoppen achter wat we van dezen sprier niet gewend zijn. Als hij even later voor doel zet springt Dassen naar den bal en krijgt een spierongeval. Hij moet het terrein verlaten en wordt vervangen door van Dijk. Na 25 minuten zet Valk naar Polanen die het eerste doelpunt seoort. (01). Breeuwer raakt gewond en verlaat het veld. Verbonden komt hij later terug. Bieshaar toont zich af en toe te langzaam. De uitvallen van V.V.A. hebben weinig te beteekenen, In de midden linie geeft de la Mar een goede partij. Pola nen scoort dan het tweede doelpunt. Rust komt met 2—0 voor Haarlem. In do tweede helft is er eigenlijk maar een elftal dat spéélt. V.V.A. bracht er nu weinig meer van terecht. Bx*eeuwer ls met schieten zijn richting kwijt terwijl de keeper van V. V. A. goed werk doet. Als Haarlem een penal ty te nemen krijgt, schiet v. Polanen tegen de bovenlat. Even later maakt hij z'n fout goed en schiet een voox-zet van Iseger hard in, (0—3). V. V. A. blijft zwak en Kammeijer maak£

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 10