HOCKEY BILJARTEN POSTDUIVEN GOLF ATHLETIEK KORFBAL HANDBAL DAMMEN HOCKEY-DAG. Amsterdam overwinnaar. Zondag werd op de velden der Amsterd. Hockey en Bandyclub het laatste gedeelte van den Hockeydag gehouden. Er waren nog 16 elftallen overgebleven van de voorronde die jl. in Den Haag en Amsterdam plaats had gehad, om elkaar nu de hoogste hockey eer te betwisten. Twee' Haarlemsche vereenigingen hadden de voorronde overleefd nl. M.H.C. I en Bloe- mendaal n en trokken nu weer naar Am sterdam om in het strijdperk te treden. M.H.C. had geloot tegen HD.M.. I uit Den Haag en begon 's morgens 't eerst. M.H.C. valt dadelijk na de bully goed aan, maar de H.D.M.speelt evenals verleden jaar weer een zeer goede partij en het valt de Musschen niet mede om daar doorheen te komen. Ook H.D.M. onderneemt snelle aanvallen maar Brand is weer in een schitterenden vorm en we krijgen een goede partij hockey te zien van weerskanten. Beurtelings wor den goede aanvallen ondernomen maar de verdedigingen blijken sterker te zijn dan de voorhoedes en het einde komt met nog onge- wijzigden stand. HD.M. was de gelukkige met de loting. Bloemendaal speelde tegen Hilversum IT een slechten wedstrijd en vooral het snelle combinatiespel van Hilversum gepaard met een aardige techniek der Hilversum reserves gaf den doorslag. Na de bully valt Hilversum n meteen aan en de Oranje-achterhoede heeft haar han den vol aan de snelle goed spelende Hilver summers; wel weet de Bloemendaalsche ach terhoede steeds den bal weg te werken maar haar voorhoede brengt er niets van terecht, want samenspel is ver te zoeken en vooral het plaatsen laat veel te wenischen over zoo dat de zwarte achterhoede geen moeite heeft met de Bloemendaal-aanvallen. Hilversum slaagt er in om de Bloemendaal- keeper éénmaal met een goed schot te ver schalken en Bloemendaal slaagt er niet in om gelijk te maken zoodat ook de tweede Haarlemsche club bij het eindsignaal uitge schakeld is. Het Haagsch Lyc. wist tegen er slechts met 10 onder te houden en Deventer had groo- te moeite om van de snelle Kieviten te win nen. Amsterdam I gaf Laren een flink lesje, met een 6-0 nederlaag konden de Larineezen naar huis terug keeren. 't Gooi speelde gelijk tegen Enschedé en won na loting. In de tweede ronde wist H.D.M. op 't kantje af te winnen van H.O.C. en de techniek der H.D.M.'crs heeft hier den doorslag gegeven, hoewel A. Tresling weer een groot struikel blok bleek te zijn voor de H.D.M.-voorhoede. Hilversum verslag op regelmatige wijze 't Gooi en 't Lyceum liet aan Deventer hoe technisch hockey het altijd van enthousias me kan winnen. De Hilversum-reserves deden hun best, maar tegen Amsterdam I moesten zij het onderspit delven. In de demi-finale ging de strijd nu tusschen H.D.M. en Hilversum en AmsterdamHaagsch Lyceum. H. D. M.Hilversum (13) H.D.M. loopt dadelijk hard van stapel en de Hilversum-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen doch al spoedig neemt HD.M. de leiding met een goed schot. Verwoede valt Hilversum weer aan en haar voorhoede trekt goed combineerend en uit stekend gesteund door haar halflinie op het H.D.M.-doel af. H.D.M. wordt geheel op eigen helft terug gedrongen en Hilversum scoort met een goed schot den gelijkmaker. Aanval op aanval volgt en hoe de H.D.M.- achterhoede ook zwoegt, zij kan niet verhin deren dat J. v. d. Hagen Hilversum de lei ding geeft en spoedig hierop nog zelfs ver groot. Even voor 't einde komt HD.M. nog opzetten doch de uitstekend spelende Hil versum-achterhoede laat zich niet verschal ken en Hilversum komt in de finale. AmsterdamHaagsch Lyceum (i-i) De Hagenaars ondernemen de eerste aan vallen die echter door Dc Waal onderbro ken worden en deze zet met forsche klappen zijn voorhoede aan 't werk, doch deze weet voorloopig niet te scoren daar de Lyceum backs goed staan te verdedigen. De Lyceister zijn wel sneller als de Amsterdammers doch ongeoefendheid speelt hen nog dikwijls par ten. Amsterdam heeft eindelijk het eerst succes als v. d. Berg een voorzet goed vrij maakt en onhoudbaar in pusht. (10). De Lyceisters vallen nu enthousiast aan en er ontstaan gevaarlijke momenten voor Hardebeck's doel. De Amsterdam-achterhoe de verdedigt nu taai en haar voorhoede on derneemt nog telkens snelle gevaarlijke uit vallen. Tenslotte slaagt Dupon er in om uit een moeilijke positie met een enorme kogel in den bovenhoek gelijk te maken. Beide partijen zwoegen nu hard voor de overwinning doch bij 't eindsignaal is de stand nog gelijk en Vrouwe Fortuna is Am sterdam gunstig gezind. FINALE. HilversumAmsterdam (01) Dit is een wedstrijd geworden die op zeer hoog pril stond en waar uitstekend hockey te zien werd gegeven. Direct na de buuley trekt de Amsterdam voorhoede ten aanval, maar de zwarte ach terhoede weet van geen wijken en vooral de Looper als back en Van Lierop als half laten een partij hockey zien dat subliem is te noemen. Ook de Hilversum-voorhoede weert zich ondertusschen geducht en maakt de Amster dam-achterhoede lang niet gemakkelijk. Hil versum heeft het beste van het spel. toch weet Amsterdam te scoren als v. d. Berg een liooge voorzet in eens in slaat, een schitte rend doelpunt. Hilversum valt nu fanatiek aan. het sa menspel is meesterlijk en Hardebeck beleeft benauwde momenten doch steeds weet een Amsterdamsche stick redding te brengen. De Amsterdam-voorhoede brengt het niet ver der dan de Hilversum-backs die nu opge drongen zijn. Van Lierop redt een zeker schij nend doelpunt door een st.rafbulley goed weg te werken. Hilversum is sterk in de meerder heid en geeft, hierbij te zien hoe hockey technisch juist gespeeld moet worden doch er is geen doorkomen aan daar bijna heel Amsterdam staat te verdedigen. 't Einde komt met een niet verdiende over winning voor Amsterdam, die de hockey- speldjes weer voor een jaar gewonnen heb- ben. 'JaarlJjkscKe vergadering van 'den Nederl. Hockey- en Bandybond. Onder presidium van den heer R. Baron van Pallandt werd Zaterdagmiddag de jaar vergadering van den Nederl. Hockey- en Bandy-Bond gehouden. Al spoedig ontstond er debat over het jaarverslag van den penningmeester en wel over de uitgaven voor Internationale wed strijden, waarvan H. O. C. en M. H. C. gaar ne voortaan nadere specificatie wilden zien. H. O. C. en M. H. C. vonden dat het Bonds- bestuur niet gerechtigd was om het bedrag der begrooting te overschrijden. De Pen ningmeester deed toezegging dat indien dc begrooting voortaan overschreden zou wor den dit ten laste van de post „Onvoorzien" zou geschieden. Het Bestuur werd bij acclamatie herko zen, behalve de heer mr. J. W. Schuit, die zich niet meer herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd benoemd dc heer L. J. Hoffman. Ook over het officieel orgaan ontstond een geanimeerde gedachtenwisseling. Er werd naast den redacteur een redactie-commissie gevormd, bestaande uit de volgende leden H. H. J, Wagener, B. ter Haar en Mr. R. Frank, die te beslissen hebben of een inge zonden stuk geplaatst moet worden indien de redacteur het niet wenschelijk acht. De verdede agendastukken waren hamer stukken, zoodat de heer R. Baron van Pal- landt met een hartelijk woord na een paar uur vergaderen de vergadering sloot. Het veld van Bloemendaal. Het hockeyveld aan den Brederodeweg bij Zomerzorg is, zooals wij reeds hebben mede gedeeld geheel gereorganiseerd. Het veld is geëgaliseerd en er zijn 2 speel velden loodrecht op het vroegere veld. De gemeente heeft voor deze verbetering een subsidie gegeven. Den heelcn zomer is het terrein met de grootste zorg behandeld, zoodat het veld nu prima in orde is. Naar wij vernemen zullen a.s. Zondag de eerste wedstrijden op het nieuwe veld worden gehouden, dat nu gerekend kan worden tot de beste van Nederland. De competitie van den Neder- landschen Biljartbond. j^eze zijn in klasse F. geopend met de teams van D.E.S. I en DD.S. III in afd. 32 op Dinsdag 22 September, terwijl dienzefden avond ook de teams van Vriendenkring I en „Rozendaal" speelden. De eerste twee speel den in hotel ,,'t Hof van Holland". Deze strijd viel uit in het voordeel van D.E.S. I met 3 gewonnen partijen tegen I van de 4. Hier bij viel vooral op het sterke spel van J. D. Ronde en de vasthoudendheid van A. F. de Nijs. De twee andere teams streden in het club lokaal van „Vriendenkring" café „Centraal Bar" aan den Kruisweg, alhier. In deze kamp toonden de gastheeren zich de sterksten. Zij wonnen 3 van de vier par tijen. In dezen kamp viel het sterke spel van B. A. Copini op, Den volgenden dag werd op 3 plaatsen gekampt; in „Centraal Bar" tusschen Vriendenkring II en D.E.S. II; in café De Louw in de Spekstraat tusschen B. V. Haarlem II en B. V. Haarlem III en in café v.d. Bos aan het Soendaplein tusschen Haar lem-Noord II en Excelsior uit Velsen-Noord. Vooral de partij N.N.Nanne was zeer fraai. Deze strijd eindigde met 31 in. het voordeel van Vriendenkring II. In de Spekstraat spee.lde van Trigt een goede partij. Deze ontmoeting eindigde met gelijk spel: 2 ge wonnen en 2 verloren partijen. Ook tusschen Haarlem-Noord II en Excelsior waren de krachten gelijk, het einde was 2 om 2. Meeu wenoord speelde vooral in het begin sterk. Donderdag speelden B. V. Haarlem III en B.V. Haarlem II weeder thuis en brachten het ook ditmaal tot een gelijken stand. Tenslotte streden de teams D.E.S. III en DE.S. I weder in eigen lokaal, waarbij de spelers van D.E.S. I verreweg in de meerder heid bleven door alle vier partijen te win nen. Opmerkelijk was dat A. F. de Nijs tegen J. de Vries nu met slechts 2 caramboles won, de eerste maal met 1. Er is nog weinig te voorspellen. Over het geheel genomen is er goed gespeeld. Kon. Erk. P. V. „De Bonte Duif"- Zondag hield de Kon. Eerk P. V. „De Bonte Duif", Haarlem, haar eindspurt voor het vliegseizoen 1931. Zooals reeds bekend was, zou het speciaal gaan tusschen de heeren F. M. Heerkens Thijssen en Joh. L. Heems kerk Sr., Terwijl op het program stond, dat de duiven om 8 uur in vrijheid gesteld zou den worden, achtte onze eminente convoyeur de heer Theunissen, het dampweer dat te Mons heerschte, niet geschikt om zijn-Ne- derlandsche algemeene Bonds Convooi op den daarvoor gestelden tijd te lossen. Onze vogels verlieten eerst om 11.30 met sterken N.-W.-wind de stad Mons (België), afstand 220 K.M.; om precies 15 u. 25 min. 23 sec., toonde de heer Joh. Heemskerk zijn beken den rooden doffer en wist daarmede op het kampioenschap 1931 Navlucht beslag te leg gen. Kort achtereen constateerde hij nog een drietal vogels, zoowaar geen kwade presta tie! De prijzen waren: Joh. L. Heemskerk Sr., 1, 2, 3. 4, 7. 10. F. M. Heerkens Thijssen: 5. 6, 8. 9. De laatste getoonde prijswinner viel 15 u. 45 min. 27 sec., F. M. Heerkens Thijssen 2e kampioen. KennemerDen Haag (44) Gisteren is te Zandvoort de competitie wedstrijd KennemerDen Haag gespeeld. De uitslagen der foursomes luiden: Dr. H. C. Gallois en N. A. Wassard verlie zen van J. R. Koning en F. H. J. Holdert 3—1, J. Ramaer en S. Maneck winnen van H. Smidf van Gelder en A. E. Rahusen 65, Jhr. C. Quarles v. Ufford en E. A. Piel spelen all square met Jhr. J. v. Spengler en Mr. W. E. Baron v. Till. Van de singles zijn de uitslagen: Dr. H. C. Gallois verliest van F. H. J. Hol- dert 31, M. A. Wassard verliest van J. R. Koning 1 down, J. Ramaer wint van H. Smidt v. Gelder 53, S. Maneck verliest van Jhr. J. van Spengler 2 down; E. A. Piel wint van A. E. Rahusen 21. Jhr. C. Quarles van Ufford wint van Mr. W. E. Baron v. Till 43. De einduitslag is dus 4—4. ZuiderkwartierK. T. K- Zaterdagmiddag werd in Sloten de derde athletiek-dualmeet gehouden tusschen den turnkring Noord-HollandZuiderkwartier en den Kennemer Turnkring. Wedstrijdlei der was de heer H. v. d. Hor, scheidsrechter de heer R. Verwers. Van eiken kring waren voor ieder nummer 3 athleten aangewezen. Als telling gold die voor den Prins Hendrik-beker. De dames uit den K.T.K. behaalden 78 punten, die uit het Zuiderkwartier 96 punten. Wanneer de K. T. K. volledig had kunnen uitkomen, was het verschil zeker veel kleiner geweest. De Kennemer-dames wonnen in 4 van de 7 nummers, nl. vèrspringen m. a., speerwerpen, kogelstooten en discuswerpen. Bij de heeren was de overwinning voor den K.T.K. met 127 1/2 p. tegen 94 1/2 punt voor het Zuiderkwartier. De heeren uit den K.T.K. toonden hun meerderheid in 8 van de 12 nummers, nl. in 100 en 400 M. hardloopen, estafette 4 maal 100 M. en Zweedsche esta fette, vèrspringen m.a., hinkstapsprong, pols hoogspringen en speerwerpen. De uitslagen luiden (K is Kennemer Turn kring, Z is Zuiderkwartier). Dames: 50 M. hardloopen: 1 S. Buisma Z 7.2 sec.; 2 J. de Jong, Z, 3 W. Licht, K, 4 M. de Jong, Z, 5 A. Jansen, K, 6 C. Tol, K, K.T.K. 7 punten, Z.kw. 14 punten. 100 M. hardloopen: 1 S. Buisma, Z 14.6 sec. 2 J. de Jong, Z, 3 A. Tijm K, 4 J. v. d. Genug- ten Z, 5 W. Licht K. 6 J. ten Post K. K.T.K. 7 punten, Z.kw. 14 punten. 4 maal 100 M. estafette: 1 Zuiderkwartier 59.1. sec., 2 K.T.K. K.T.K. 2 punten, Zuderkw. 4 punten. Hoogspringen m.a.: 1 J. v. d. Genugten Z 1.30 M-, 2 A. Hofman, K, C. Tol K, J. Wienis Z., en M. Witziers Z (allen dezelfde hoogte), 3 A. Jansen K. K.T.K. 8 p., Z.kw. 13 p. Vèrspringen m.a.: 1 Y. Buisma Z 4.44 M., 2 J. ten Post K, 3 A. Tijm K, 4 T. v. Halst K, 5 N. de Jong Z, 6 N. Olymans Z. K.T.K. 12 p., Z.kw. 9 p. Duitsche driesprong: 1 Y. Buisma Z. 9.17 M., 2 S. Buisma Z., 3 A. Tijm K, 4 J. v. d. Genugten Z, 5 T. v. Halst K, 6 A. Janssen K, K.T.K. 7 punten, Z.kwartier 14 p. Speerwerpen: 1 T. v. Halst K. 18.43 M., 2 M. de Jong, Z., 3 W. Licht K, 4 C. Buis Z, 5. N. Olymans Z, 6 A. Osterthun K, K.T.K. 11 p., Z.kwartier 10 p. Kogelstooten: 1 C. Tol K 8.34 M., 2 L. Aaf- tink Z, 3 M. Heere K, 4 J. v. d. Hoven., K, 5 C. Buis, Z, 6 G. Verhoef, Z K.T.K. 13 p., Z.kwartier 8 p. Discuswerpen: 1 Y. Buisma Z 24.98 M., 2 2 M. Bakker, K, 3 J. den Post K, 4 L.Aaftink Z, 5 M. Heere K, 6 G. Verhoef, Z. K.T.K. 11 p., Z.kwartier 10 punten. Heeren: 100 M. hardloopen: 1 P. Spoor K, 12 sec., 2 K. Reijnders K, 3 C. Voogd K, 4 Eveleens Z, 5 W. Mühlhaus Z, 6 W. Bijl Z. K. T. K. 15 p., Z. 6 punten. 400 M. hardloopen: 1 P. Spoor K 58.4 sec., 2 P. Heiligers K, 3 A. v. Zadel K, 4 J. Jong kind Z, 5 K. v. Bladeren Z, 6 J. Lievaart Z, K.T.K. 15 p., Z.kwartier 6 punten. 1500 M. hardloopen: 1 J. Verkes K, 4 min. 49.2 sec., 2 J. Buis Z, 3 J. Punt Z, 4 J. Koenen Z, 5 W. Blazer K, 6 K. Leguit K, K.T.K. 9 p., Z.kw. 12 punten. 4 x 100 M. estafette. 1. K. T. K. 50.4 sec., 2, Zuiderkwartier. K.T.K. 4 p., Z. kw. 2 p. Zweedsche estafette. 1. K.T.K. 1 min. 23.4 sec. 2. Zuiderkwartier. K.T.K. 4 p. Z. kw. 2 p. Verspringen met aanldop 1. K. Reijnders K. 5.75 M.. '2. P. Spoor K„ 3. C v d Klinken berg K, 4 A. v .d. zwaard Z., 5. J. de Jonge Z. 6. B. v. d. Vosse Z. K.T.K. 15 p. Z. kw. 6 p. Hoogspringen met aanloop. 1. C. v. d. Klin kenberg K. 1.70 M. 2 K. Eveleens Z. 3. J. Kohier K, en J. v. d. Vosse Z. 4. T. Schaak Z., 6. T. Dijkman Z. K.T.K. 10 1/2 p. Z. kw. 10 12 p. Hinkstapsprong. 1. C. v. d. Klinkenberg K. 12.10 M., 2 K. Eveleens Z„ 3. P. Heiligers K4. T. Schaak Z., 5. C. de Boer Z.. 6. J. Könler K.: K. T. K. 11 p. Z. kw. 10 p. Polshoogspringen.. 1. C. de Boer Z. 300 M. 2. W. Pronk K., 3 J. Verkes K., 4. G. de Boer Z., 5. G. Bonke K., 6. J. v. Bladeren Z„ K.T.K. 11 p., Z. kw. 10 p. Speerwerpen. 1. W. Drost K. 37.45 M„ 2. J. Kohier K., 3. D. Blokker K., 4. J. de Boer Z., 5. P. Krul Z. 6. J. v. Bladeren Z. K.T.K. 15 p., Z. kw. 6 p. Kogelstooten. 1. A. Koen, Z. 11.20 M. 2. K. Reijnders K., 3. J. Koen Z.. 4. W. Pronk K„ 5. H. Houtkooper Z., 6 C. Voogd K., K.T.K. 9 p., Z. kw. 12 p. Discuswerpen: 1. T. Schaak. Z. 31.95 M., 2. A. v. Zadel K., 3. C. de Boer Z., 4. W. Pronk KA. Koen Z., 6. P. Kruyer K., K.T.K. 9 p., Z. kw. 12 p. VAARDIGHEIDSPROEVEN. Zondagmorgen werd onder leiding van den heer R. Verwers op het gemeentelijk sport terrein aan de Kleverlaan het athletisch ge deelte van de vaardigheidsproeven K.N.G.V. afgenomen voor turnsters en turners uit den K.T.K. De belangstelling voor deze proeven is in Kennemer land nooit van beteekenis geweest. Zondag bleek een gedeelte niet te zijn op gekomen, zoodat er 28 dames en 4 heeren over bleven, n.l. van Bato 9 dames en 4 heeren, van Concordia 6 dames, van Gratia-Plato 6 dames en van de T.V. IJmuiden 7 dames Van de 32 deelnemenden behaalden er 14 twee of meer onvoldoendes, zoodat deze nu reeds (het gymnastisch gedeelte moet nog worden afgenomen) niet voor het diploma in aanmerking komen. Van de heeren slaagde geen enkele deelnemer. Hoogspringen en vooral balwerpen waren struikelblokken voor de dames, en 100 M. hardloopen, speerwerpen en vèrspringen voor de heeren. Voor het athletisch gedeelte slaagden de volgende dames: van Bate W. Hantel. G. Hendriks, C. dc Liefde. D. Smal, M. de Wilde en C. dc Wilde; van Concordia W. Blok. G. C. van Huizen en P. Vace, van Pratia-Plato A. v. d. Vlek, C. Wit en W. Wit; van de T. V. IJmuiden, N. Driessen, W. Slicht. N. Dijxhorn, J. Schol, G. v. Hoften en L. Peek. Uit het K. N. G- V. In een Bondsstuursvergadering van het K. N. G. V. werd o.a. het volgende beslo ten. Het Bondsfeest 1933 wordt in Rotterdam gehouden. Er zal dan tevens een drielanden- wedstrijd (vermoedelijk Nederlanid-België- Frankrijk) worden georganiseerd. De Nederlandsclie dames-afdeeling (Olym pisch kampioen 1928) gaat niet naar Los Angeles, om financieele redenen en om de weinige aandacht, die blijkbaar door Ame rika aan dc dames-gymnastiekwedstrijden wordt gewijd. De c-v. wedstrijd NederlandBelgië wordt volgend jaar Pinksteren in Den Haag ge- Jiouden. De Technische Bondsvergadering vindt 2 en 3 Januari a.s. in Utrecht plaats. Dezen winter zullen keurturners-cursussen worden gehouden. T- V. IJmuiden. A.s. Zaterdag houdt de T.V. IJmuiden een soirée ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan. Kampioenschap van Nederland 25 K.M. Snelwandelen, DEN HAAG, 27 September. Heden vond, georganiseerd door de athletiekvereeniging ..Graaf Willem II" het 25 K.M. snelwandelen- kampioenschap van Nederland plaats, welke wedstrijd te Scheveningen werd gehouden. De Rotterdammer Engelman zou trachten het 20 KM. record snelwandelen te verbe teren, doch deze' poging mislukte en na 15 KM. gaf Engelman op. Toscani van A.A.C. won in goeden stijl, na reeds kort naar het begin de leiding te heb ben genomen. De uitslagen luiden: 1 Toscani A.A.C. tijd 2 uur 17 min. 54.2 sec. 2 Van der Vijver, AVAC 2 uur 22 min. 5 sec. 3 C. Kragt, RAV, Rotterdam 2 uur 28 min. 8.4 sec., 4 P. van Doesburgh Blauw Wit Amsterdam, 5 H. Bol, AVAC, 6 J. Zwaan AVAC. NED. KORFBALBOND Overzicht. Haarlem I bleek de IJmuidenaars de baas en wist op eigen veld met 31 te winnen. Haarlem II stelde niet te leur en zag kans Sportief II een puntje te ontfutselen: het werd 33. S.V. moest op haar veld een nederlaag slik ken; het Amsterdamsche Concordia won met 41. Haarlem 1Zilvermeeuwen 1 (31) Onder leiding van scheidsrechter Prins stelde Haarlem voor dezen bijzonder prettig gespeelde wedstrijd, waarin Haarlem wel iets meer kreeg dan haar toekwam, als volgt op: Aanval: Mej. T. Lasschuit, Mej. D. Faber, C. Groenendal, P. v. d- Geest. Middenvak: Mej. N. Kol, Mej. J. Berends, A. v. Lohuizen, C- Roose. Verdediging: Mej. R. Both, Mej. A. Brakel, W. v. Leeuwen, J. Brakel. Sportief neemt het spel bij den uitgooi in handen. Met haar snellen aanval weet de Haarlem-verdediging voorloopig wel raad. Er wordt o.a- veel van de lijn gsechoten. Het eerste doelpunt weet een Sportief dame te maken na ongeveer 15 minuten. Het spel wordt nu meer verplaatst en ook de Haar lem-aanval wordt aan het werk gezet. Het gelukt v. d. Geest na ongeveer 10 minuten met een ver schot 11 te maken. De vakwisseling brengt 2 productieve aan vallen. Reeds na 2 minuten weet Sportief met een mooi schot de leiding te nemen. De vreugde is van korte duur, want een minuut later weet Brakel zijn tegenstander handig, te ontwijken en het is 22. Na de rust wordt Haarlem zwakker. Het schieten der Sportief-menschen isslecht. Succes komt echter aan de andere zijde, als C Roose de stand op 23 weet te brengen. Tcoh weet Sportief met een ver schot den stand weer gelijk (33) te brengen. Wel maakt zij nog een doelpunt, doch dit wordt terecht wegens aan de paal schudden, door den scheidsrechter geannuleerd. Sportief 2Haarlem 2 (33) Er is veel publiek aanwezig als scheids rechter de Boer, die dezen wedstrijd correct floot, de twaalftallen om 2.15 beginnnen laat. Haarlem stelt zich ais volgt op: Aanval: Mej. B. Piek, Mej. A- v. d. Velden, J. B enjamin, J. de Haan, Middenvak: Mevr. v. Lohuizen v Leeuwen, Mej. H- Vinke, J. Baay, I-I. Arends. Verdediging: Mej. A. Nooy, Mej. H. Stou ten, J. Zijsltra, D. v. d. Velden. Er ontwikkelt zich direct een vlug open spel, hetwelk het aankijken zeker waard is. Er wordt vlug doorgespeeld en „Zilvermeeu wen", zoowel als de „Haarlem"-korf verkee- ren beurteling in gevaar.. Met schieten heeft men veel pech. Langzaam wordt Haarlem sterker, doch ook het schieten wil hier niet vlotten. Eenige goed gerichte schoten stuiten tegen den korf af of gaan net over. Dan heeft Haar lem, wanneer ongeveer een half uur ge speeld is, succes. Een goed gericht schot van Mej. A. v. d. Velden treft doel (10). Kort voor de rust weet Zilvermeeuwen, door H- Kettmann, de stand weer gelijk te maken 11. Direct daarop is het rusten. Hoewel Haarlem in de eerste helft sterker is, heeft zij dat echter niet in doelpunten weten uit te drukken. Na de rust werpen beide partijen zich weer energiek in den strijd. Het isi een spannende wedstrijd, waarbij men elkaar niet veel toe- geelt. Na pl.m. 20 minuten weet H- Arends met een keurigen doorloopbal den stand op 21 te brengen. Het succes moedigt Haar lem aan, zij worden nu weer sterker. Dan weet J. Baay met een ver schot het 3e doel punt te maken. Er zijn nog ongeveer 7 minuten te spelen. Zilvermeeuwen werkt hard, om den achter stand in te halen,, wat haar echter niet ge lukt. Als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, heeft Haarlem den wedstrijd, welke in de beste verstandhouding gespeeld werd, verdiend met 31 gewonnen. HAARL KORFBALBOND Voorwaarts IZilvermeeuwen 2 Het begin is voor Voorwaarts. De aanval combineert goed. echter het schieten is zeer slecht. De gemakkelijkste kansen blijven on benut. Zilvermeeuwen komt nu ook los. Hier worden de aanvallen geleid door de Vries. In den aanval zijn de Zilvermeeuwen ge vaarlijker maar de Voorwaarts-verdediging houdt goed stand. Toch houdt Voorwaarts door beter veldspel de overhand. Rust treedt in met blanken stand. Na rust het zelfde spel. Eindelijk ziet Voorwaarts haar zwoegen beloond met een goed doelpunt 10. Tegen het einde komt Zilvermeeuwen nog even op zetten. Een goed gerichte bal van Bunte had beter lot verdiend. Diet Zilvermeeuwen in den aanval fluit scheidsrechter Koch, die goed voldeed, inrukken. Sport VereentConcordia (14) De Santpoortsche club ontving in haar 2en thuiswedstrijd het Amsterdamsche Concor dia, dat na 1 jaar uit den N.K.B. te zijn ver dwenen, dit seizoen weer een dusdanig twaalftal had, dat weder-opname daarin kon plaats vinden. De opstelling van de thuisclub was: 'Het OosterkwartierD. S. V- (22T Zondag speelde het pas naar de le klas H.K.B. gepromoveerde Oosterkwartier 1, zijn eersten competitiewedstrijd tegen de kampi oenen van het vorig seizoen D.S.V. I. Spoe dig was het 10 voor D.S.V. en kort daarop profiteerde Deen van een fout in de ver dediging van Oosterkwartier en met een prachtig, schot vergrootte hij de leiding. Na rust kwam Oosterkwartier opzetten. Ooster kwartier viel een strafworp ten deel. waaruit gedoelpunt werd. 5 min. voor het einde kwam de gelijkmaker. Het einde kwam met een gelijk spel (2—2). Scheidsrechter W. van Lohuyzen leidde correct. Aanval: de dames E. Winkler en A. Kol en de heeren A. Schinkel en A. Vink Midden .de dames L Bouekaert en L. Moo! weer en de heeren J. W. N. Verwey en J. Hoosemans. Verdediging: de dames G. Kuneman en E. Mooiweer en de heeren P. de Cock en J. Slin ger. S.V., dat reeds 2 wedstrijden heeft verlo ren. zette direct een flink offensief in en na 5 minuten joeg A, Vink na een moolen aanval den bal door den mand. Vreugde bij de Ruïne, welke echter van korten duur was, want een fout in de thuis-verdediging kostte vlak daarop S.V. een tegen-goal. Geruimen tijd ging de strijd nu gelijk op. waarbij beurtelings de korf onder vuur werd genomen, echter zonder succes. Bij een Concordia-aanval breekt één der heeren goed door en lost va n dichtbij een hoog schot, waarbij hij de paal schudde. Daardoor viel de bal door den mand, terwijl deze er anders zeer zeker niet was ingegaan. De scheidsrechter, de heer Blaauw, die vóór de rust zwak leidde, kende dit doelpunt toe, onder protest van S.V. Vlak vóór de rust scoorden de gasten no. 3, zoodat rust inging met 13. Na de rust bleek het al gauw, dat S.V. de wedstrijd nog lang niet gewonnen gaf. want Concordia werd niet alleen teruggedrongen, doch vele kansen wist de thuisclub zich te scheppen om den achterstand in te halen. Maar het juvjte schot werd niet gevonden. De Amsterdammers voegden no. 4 er nog aan toe. hoewel hun aanval in de 2e helft veel minder gevaarlijk was dan vóór de rust. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING 3e klasse E Haarlem 1Zilvermeeuwen J1 Sport VereentConcordia 1—4 B. E. P.—D. E. D. 5—3 3e klasse D Sportief 2Haarlem 2 33 D. V. D. H—D. V. D. II 5—4 VERDERE UITSLAGEN: Oosterkwartïer IIS.V. II 12 S.V. IIIAnimo III 4o Advendo II—Haarlem III 2—0 Haarlem 4T. H- B. 2 2—6 (Dames). RapiditasGymnasium (44) Wanneer de heer Pal om elf uur laat be ginnen blijkt dat'van Rapiditas net het ver- eischte aantal speelsters aanwezig is n.l. 8. Het valt dan ook niet te verwonderen dat het Gymnasium in de meerderheid was. Mej. v. d. Berg wist het Rapiditas-doel 3 maal te door boren in deze periode 0—3. Na de rust is het elftal van Rapiditas gecompleteerd. Er zit thans meer verband in de voorhoede, waarin Mej. M. Visser een uitstekende aanwinst blijkt te zijn. Uit een vrije worp wist zij voor Rapiditas de eer te redden. (1—3). Er wordt thans zeer veel op de rechtervleugel van Ra piditas gespeeld, wat tengevolge heeft dat nog tweemaal gedoelpunt wordt door de dames Visser en Poorter (3—3). Er wordt door beide partijen nog eenmaal gescoord. (Heeren). Arb. Sportbond 2Concordia 1 (2-2) Beide partijen waren onvolledig, hetgeen niet belette dat er een zeer goede wedstrijd gespeeld werd. Reeds direct na het begin doelpunt Concordia (0—1) door Blokker. Kerker van den Arb. Sportbond maakt er weldra met een hard schot 1—1 van. De Arb. Spotbond is steeds in de meerderheid, toch weet Concordia door Cornet voor rust nog eenmaal te scoren (1—2). Na rust lukt het Kerker, die een zeer goede partij speelde, den gelijkmaker te scoren <2—2). In de stana wordt hierna geen wijziging gebracht. Zij nog vermeld dat de wedstrijd door den heer Herbst geleid werd. Turnkring Groningen—Breinen 1—7 Om het Wereldkampioenschap- Uit Parijs bericht men ons het verloop der negende ronde van den wedstrijd om het we reldkampioenschap. De uitslagen luiden: King wint van Vuille; Garoute remise met Fabre; Raichenbach wint van Fayet; Bizot wint van Boissinot; Weiss wint van Poiroux. De afgebroken partij Fayet-Vuille eindigde in remise. Men moet respect hebben voor de verrich tingen van den veteraan Garoute, die on danks zijn 76-jarigen leeftijd een schitte rende remise-partij tegen den Franschen kampioen Fabre speelde. De stand van dit tournooi luidt thans: Fabre 14 punten: Bizot 13 punten, Weiss 12 punten, Raichenbach 11 punten, King 10 punten, Garoute 9 punten, Boissinot en Fayet elk 7 punten, Poiroux 4 punten en Vuille 3 punten. Fabre en Bizot aan de spits! Wij vernemen uit Parijs het verloop van de tiende ronde van het tournooi om het wereldkampioenschap. De uitslagen luiden: Fabre remise met Weiss; Bizot wint van Poitoux; Fayet verliest van King; Vuille wint van Boissinot; Raichenbach remise met Ga route. In deze ronde gelukte het Bizot gelijk te komen met den Franschen kampioen Fabre. Een spannende spurt tusschen deze beide oud-wereldkampioene nraag in de komende ronden verwacht worden. De verrassing in deze ronde was de over winning van den Zwitser Vuille op den Franschman Boissinot.. De stand van dezen wedstrijd luidt thans: Bizot en Fabre elk 15 punten Weiss 13 pun ten: King en Raichenbach 12 punten; Ga route 10 punten; Boissinot en Fayet 7 pun-> tefli Vuille 5 punten en Poiroux 4 puntert,

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12